PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاعره با سازها...

Khashayar
Wednesday 18 February 2009, 03:14 PM
درود
ما بعضی وقتا که دور هم جمع میشیم یه کار یا به قول بچه ها بازی خیلی جالب میکنیم.به این صورت که هر کدوم یه ساز که بلدیم ورمیداریم و بعد یکی شروع میکنه به زدن چند میزان بعد نفر بعد ادامه میده و همینطوری میچرخه و هر کی چند میزان میزنه و یا به عبارتی مشاعره با ساز میکنیم بعضی مواقع هم در هنگام نواختن چند بیت شعر هم میگیم و میخونیم{در موقع نواختن در سبک پاپ یا راک یا بلوز}.
من خیلی این کار رو دوست دارم چون خلاقیت رو قوی میکنه و باعث میشه بداهه نوازی هم قویتر بشه و ...
حالا اومدم اینجا پیشنهاد بدم در اینجا هم چون این همه نوازندگان مختلف داریم یه کاری شبیه به این کار انجام بدیم.به این صورت که یه بیس توسط یکی از دوستان نواخته بشه و گذاشته بشه اینجا.که ترجیحا پیانو نوازان این بیس رو بنوازند.و بعد دوستان دیگه چند میزان بعدی یا روی همون ملودی قبلی بسازند و بنوازند و بزارن اینجا.حالا هر کس میتونه حداقل 3 میزان و حداکثر 5 میزان بنوازه.هر کس با هر سازی هم میتونه شرکت کنه.چه سنتی و چه غربی.این یک خلاقیت جمعی هستش.پس خیلی هم خوش میگذره.
منتظر نظرات مثبتتون هستم تا یکی از دوستان ملودی اولیه رو بزاره و شروع کنیم.
Mohi_Liebert
Wednesday 18 February 2009, 05:41 PM
سلام تبریک میگم ایده فوق العاده جالبیه .
البته یه جای کار برای من خوب جا نیفتاد! این چند میزانی که می خوایم بزنیم باید کاملا در حال و هوای میزانهای قبلی باشه دیگه درسته؟
اگر در سطح آماتور هم باشیم می تونیم شرکت کنیم یا نه؟

Khashayar
Wednesday 18 February 2009, 06:11 PM
درود
از نظر نوع ساز و یا سطح نوازندگی و... فرقی نمیکنه همه میتونن شرکت کنن.
در مورد حال و هوا خوب بله باید با میزان های قبلی همخونی داشته باشند.و اگر کسی میخواد مدولاسیون کنه و یا از نظر ریتمی و ملودی و.. تغییر ایجاد کنه در ملودی باید به شیوه ای درست این کار رو بکنه.حالا اگه کسی این وسط این کار رو کرد و کارش مشکل داشت میتونیم در موردش بحث تخصصی کنیم و یه چیزی هم یاد بگیریم.ولی در کل آزادی کامل به شرط درست کار کردن وجود داره.
شایان منجمی
Wednesday 18 February 2009, 06:54 PM
سلام.خوبه ولی این کار کجا انجام میشه؟تو روم یاهو یا....؟

Khashayar
Wednesday 18 February 2009, 09:52 PM
درود
نه شایان جان در همین تاپیک و در انجمن انجام میشه.دوستان کارهاشون رو ظبط میکنن.میزارن اینجا.و نفر بعدی یا ادامه قطعه رو میزنه و یا روی ملودی نفر قبل هارمونی کونترپوان و.... میزنه.
Khashayar
Thursday 19 February 2009, 10:34 AM
درود
دوستان عزیز هنرمند .و پیانیست های عزیز چه کسی میزان های اولیه رو میزاره؟
فرقی نمیکنه در ابتدای کار خیلی سخت نگیرید.یه تونالیته انتخاب کنید و در اون چند میزان بداهه نوازی کنید و ظبط کنید و بزارید.
منتظر اولین نمونه هستیم تا نفرات بعدی روی اون بزنند که خودم هم یکی از اعضا خواهم بود.
reza_marx
Saturday 21 February 2009, 10:30 AM
با سلام و خسته نباشید خدمت همه اعضای خوب نت آهنگ. باید خدمتتون عرض کنم که من 3 تا بداهه گذاشته بودم تو 3 تا پست مختلف دیدم تاپیک رو بیخودی شلوغ نکنم و همچنین برای بعضی از دوستان سو تفاهم نشه که من میخوام اینجا کارام رو بذارم اون پستای قبلیم رو پاک کردم و همه اون بداهه ها رو توی این پست گذاشتم که تاپیک اون حالت اصلی خودش رو از دست نده. حالا دوستان با هر کدوم از این بداهه ها میتونن راحت تر کار کنن بیان و روی اون کاراشون رو ضبط کنن. از اساتید بزرگ سایتم من پیشاپیش عذر خواهی میکنم که من این جسارت رو کردم که پا پیش بذارم و نفر اول باشم. اگر ضعفی هم داره به بزرگی خودتون ببخشید.

با حجم 676 کیلوبایت

You can see links before reply

با حجم 1.612 کیلوبایت

باحجم 2.476 کیلوبایت

violin-m
Saturday 21 February 2009, 03:44 PM
کار جالب و مفیدی هست انشااله نهایت استفاده را ببریم

Khashayar
Saturday 21 February 2009, 11:28 PM
درود
آفرین رضالو عزیز هم به خاطر استارت ازت تشکر میکنم هم این بداهه ی جالب.دوستان کششی کار روی این کار خیلی میتونند مانور بدن.منم یه چیزایی روش میزنم.بزار ببینم با چه سازی بهتر و راحت تر ارتباط برقرار میکنم.
دوستان منتظر هستیم شروع خیلی خوبی هست
reza_marx
Sunday 22 February 2009, 09:52 AM
فدات شم عزیزم مرسی از لطفت شاید باور نکنید این کارو من تو یه ساعته به ذهنم رسید یه جورایی تنظیمش کردم ضبط کردم وقتم خیلی خیلی کم بود اگه یه خورده وقت داشتم یه بداهه خیلی جالب تر میذاشتم اما چه کنیم که وقت نیست به هر حال این در توان ما بود. بچه های نوازنده سایت بیاین و کاراتون رو ضبط کنید و بذارید اکثر بچه ها حداقل بلدن صدای یه ساز رو در بیارن همین جا جا داره به ashoo عزیز تبریک بگم به خاطر این ایده جالبش این کار باعث میشه که خلاقیت بچه ها بالاتر بره و دوستان آماتور مثل خود من که روشون نمیشه کاراشون رو بذارن یه فرصتی پیدا کنن که هم خودشون رو یه محکی زده باشن و هم روشون باز بشه واسه گذاشتن کاراشون در آینده.نت آهنگ محیطه خیلی خوبیه واسه تبادل اطلاعات و ما میتونیم از هم دیگه خیلی چیزا یاد بگیریم پس پیشنهاد میدم حتما کاراتون رو بذارید حالا چه آماتور چه حرفه ای ما همه اینجا با هم دوست و برادریم همه کارهای دوستان قابل ارزش و احترامه. کوچیک تک تک شما هم هستم چه اونی که امروز شروع کرده به یادگیری موسیقی چه اونی که سال هاست تو این کاره.

ArashZamani
Tuesday 3 March 2009, 02:12 PM
قرار نیست دیگه این تایپک و ادامه بدین ؟
اگه قراره بگین ما هم ادامشو بریم !

fatemeh.1994
Tuesday 3 March 2009, 03:10 PM
درود.
دوست عزيز اگه همه منتظر باشن تا بقيه ادامه بدن كه كار تمومه :)
شما ادامه بده مطمئنا همراهي ميكنن!
منتظريم...

پاينده باشيد.

Khashayar
Tuesday 3 March 2009, 06:38 PM
درود
آرش خان زمانی عزیز چرا قرار نباه ادامه نداشته باشه؟ادامه خواهد داشت جناب رضالو عزیز لطف کردن و نمونه ای قرار دادند شما هم اگر تمایل دارید در این تاپیک شرکت کنید روی نمونه آقای رضالو یک نمونه از ساز خودتون بداهه بزنید و قرار بدید.
در دو هفته گذشته به شکل عجیبی کارام قاطی شده.وگرنه خودم تا الان نمونه کاره خودم رو گذاشته بودم.حالا شما ادامه بدین تا ما لذت ببریم من هم در اولین فرصت روی نمونه های شما عزیزان مینوازم.
ArashZamani
Wednesday 4 March 2009, 04:49 PM
اول از همه بگم من از همه تازه کار تر و آماتور ترم .:Laie_28:
ساز اصلیم گیتاره ولی هوس کردم با کیبرد بزنم ! (من از کیبرد هیچی حالیم نمیشه :pianoplay1:)

من دقیق نمیدونستم چیکار باید بکنم ، چند میزان از آهنگ رضالو رو زدم چند میزان هم خودم اضافه کردم .
(اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین)

بعد یه نکته دیگه !
اگر اشتباه نکنم رضالو خان رو گام لا مینور دیز زده بود که منم رو همین گام زدم .
(به نظرم اگر همون گام لا مینور میزدید ، برای بقیه دوستان هم بهتر بود )

در آخر ببخشید که بی حوصله شد ! :ak

reza_marx
Thursday 5 March 2009, 09:32 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آرش خان و و بقیه دوستان. اول اینو بگم که من رضالو نیستم اسمم رضا فامیلیمم چیز دیگست روزی که اومدم ثبت نام کنم رضارو قبول نکرد منم دو تا کلمه همینجوری رسید به ذهنم زدم که یه دفه شد رضالو. آرش جان کارت خیلی عالی بود تبریک بهت میگم خلاقیت خوبی داری در ضمن من این آهنگ رو تو گام لا دیز مینور اجرا نکردم. یه چیز دیگه آرش جان آخر آهنگت خیلی خالی داشت وقتی ضبط کردی آخرشو با یه برنامه کات کن که حجم آهنگت بیخودی بالا نره دیگه خودت میدونی با این اینترنت نفتی ذغالی ایران 10 کیلوبایتم 10 کیلوبایته. یه نکته ام بگم واسه دوستانی که زیاد با کامپیوتر آشنایی ندارن وقتی روی لینک این آهنگ کلیک میکنید انتظار دارید که تو کامپیوترتون ذخیره بشه
اما اینطور نیست براتون پخش میشه اگه خواستید ذخیرش کنید وقتی آهنگ کامل لود شد از منوی فایل مدیا پلیرتون گزینه save as رو انتخاب کنید و ذخیرش کنید. خلاصه آرش جان خوشحالیم که کارتو گذاشتی این کارت باعث میشه که دوستان تازه کار ترم تشویق بشن وکاراشون رو بذارن امیدوارم در تمام مراحل زندگیت موفق باشی.:ilovemusic:

ArashZamani
Thursday 5 March 2009, 10:20 AM
سلام از ماست ! (از نوع پرچرب)
در مورد اسمتون شرمنده ، از این به بعد شما رو آقا رضا صدا میزنیم !

در مورد خالی بودن آهنگ اصلا حواس بهش نبود ، وگرنه درست میکردم . ممنون که یاداوری کردین .

خوب اگر شما این رو تو گام لا مینور زدین ، شاید پیانوتون نیم پرده بالا تر کوک شده ! (من خودم بار ها تست کردم )

در کل ممنون که نظرتون رو در مورد کار دادین . خوب کارم خیلی ضعیفه (در مقابل کار شما) ، ولی خوب سعی میکنم از دفعه ی بعد قوی تر اجرا کنم .

منتظر کار شما و بقیه هم هستم .:ak

sara_rm
Saturday 7 March 2009, 12:25 PM
:ilovemusic: سلام عزیزم خیلی قشنگ بود. مرسی رضا جان.

Mohi_Liebert
Saturday 7 March 2009, 02:37 PM
دوستای عزیز نمیخوان نمونه کاراشون رو بذارن؟ :guitarplay5:

راستش وقتی کارای شما رو می بینیم خجالت می کشیم کار خودمون رو بزاریم!

reza_marx
Saturday 7 March 2009, 06:39 PM
عزیزم این حرفا چیه؟ من هیچی نیستم.من قبلا گفتم کار همه عزیزان واسه ما قابل احترامه حتی اگر بلد باشان فقط صدای ساز رو در بیارن و بذارن بازم ارزش داره ما اینجا هستیم که از تجربات همدیگه استفاده کنیم و یه چیزی یاد بگیریم. شما هم مثل آقا آرش که با شهامت اومد و کارشو گذاشت بیاین و کاراتون رو بذارین مطمئن باشید که بچه ها استقبال میکنن اولیشم خود منم.

ArashZamani
Saturday 7 March 2009, 08:56 PM
رضا جان !
معلوم هست داری چیکار میکنی ؟!!!

قراره اینجا مشاعره کنیم یا نمونه کاراتو بزاری ؟

دو تا آهنگ گذاشتی که هیچ ربطی به کارای قبلمون نداشت !

قصد نداری ادامه بدی ؟