PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل ساخت اهنگ یک شعر

vnn
Thursday 19 February 2009, 12:56 PM
از دوستانه اهنگ ساز می خواستم مراحل ساخت اهنگ یک شعرو توضیح بدن ممنون {مثلا به سبک پاپ}

Sensation
Thursday 19 February 2009, 11:42 PM
شما در درجه اول باید تمپوی مورد نظر خودتون رو تعیین کنید برای این کار روش های مختلفی هست.
بهترین حالت نحوه خوندن و تنظیم اون با مترونوم هاست یا سافتور خودتون هست.

بعد باید ملودی مناسب و آکورد های اون رو تنظیم کنید و در نهایت اینترو - ترجیح بند و ادامه مسیر.
البته جسارتا عرض کنم این مراحل هیچ کدوم به راحتی که نوشته میشند نیست اما دور از دسترس نخواهند بود.

شما بید بدونید زمانی که برای اجزای موسیقی پشت سیستم خود هستید قرار هست چی بسازید و برای چی میسازید موسیقی و ساختن به صورت فی البداهه روزی به Stop - سنکوب خواهد رسید.

همین طور باید سناریوی خودتون رو روی کاغذ بنویسید و اون رو مو به مو اجرا کنید.
چیدمان ضرب ها هم نباید فراموش کنید.

MehRun
Thursday 26 February 2009, 03:34 AM
از دوستانه اهنگ ساز می خواستم مراحل ساخت اهنگ یک شعرو توضیح بدن ممنون {مثلا به سبک پاپ}
اگر منظورتون از پاپ , پاپ ایرانی هست که امروز رایج شده بین همه باید بهتون بگم که خوب خیلی راحته .
برای مثال : یک ملوی با گیتار + یک بیت ساده + چند تا پد و استرینگ و زیر صدا و ...
اما دقت کنید که گفتم موسیقی که تو ایران در حال حاضر بهش می گن پاپ !

موفق باشید .

rumour
Tuesday 16 June 2009, 06:36 PM
تا اونجایی که من میدونم اول یک آهنگ میسازن بعد براش شعر میگن.

sefiroth
Saturday 20 June 2009, 04:23 PM
با چه برنامه هايي اهنگ ميسازيد؟
از ميكسم يه توضيح بدبد كه توش چي كار ميكنن يعني واسه چي ميكس ميكنيد؟

rumour
Saturday 20 June 2009, 05:48 PM
با ساز آهنگ می سازم نه برنامه.بعد اگه نوازنده نباشه با guitar pro اجراش میکنم

Solo
Sunday 5 July 2009, 12:36 PM
برای ساختن آهنگ یک شعر باید ابتدا بر اساس وزن و سیلاب های شعر یک ملودی روی میزان مشخص بسازید .
ملودی شما روی شعر محور ساخت آهنگ میشه .
اصولا روی شعر هایی آهنگ گذا شته میشه که مضمون خاص اجتماعی داشته باشه .
در واقع بیشتر تویک های راک و متال گاه پاپ و الترنتیو .
سبک هیی مثل ترنس وبلوز و مخصوصا جز روی ملودی ها آرپژ ها و ... تکیه دارند .
برای ساخت آهنگ یه شعر
ملودی شعر رو بنویسید و آکورد های ملودی شعر رو نسبت به حس آهنگ روی شعر یاداشت کنید .
نوشتن ملودی و آکوردهای شعر به شما کمک میکنه تا گام آهنگ و تمپو و ریتم و حس آهنگ برای تنظیم آماده باشه .
در واقع شما آهنگ شعر رو ساختین و به مرحله ی تنظیم آهنگ رسیدین که برای تنظیم در تاپیک مخصوص خودش توضیح میدم . انشاا...

mehdihooman
Sunday 5 July 2009, 12:45 PM
تا اونجايي كه اطلاعات من اجازه ميده مي خوام يه مطلبي رو بيان كنم كه براي ساخت يك آهنگ براي شعر دو روش وجود داره :

1. ساخت آهنگ از روي شعر : در اين روش يك شعر رو آهنگساز داره و براش يه آهنگ مي سازه .
2. ساخت شعر از روي آهنگ : در اين روش يك آهنگ موجود هست و شعري براش گفته ميشه
البته در قديم يعني دهه 50 به قبل متداول اين بوده كه اول آهنگ ساخته ميشده و آماده مي شده و سپس بر اساس اون شاعر يا ترانه سرا شعر ميگفته كه اين روش روش درست تري هست و آهنگهايي كه بر اساس اين روش اجرا ميشن داراي پختگي زيادي هستند .
يكي از دلايل ضعف شعر و موسيقي در اين دوران اين هست كه اول يه شعر گفته ميشه توسط يه نفر و بعد آهنگساز براي اينكه بتونه به هر قيمتي يك آهنگ در بياره هر بلايي كه بخواد سر يه اثر هنري مياره و در نهايت اين ميشه كه نه شعر شعر مناسبي هست و نه آهنگ به دل ميشينه

Solo
Sunday 5 July 2009, 02:07 PM
درسته
کلا 2 روش ساخت یه آهنگ با کلام هست که یکی ساخت شعر از روی آهنگ و دیگیری ساخت آهنگ از شهر هست که اینجا سوال چگونگی ساخت آهنگ برای شهر بود که توضیحات مختصری دادم .
ساختن آهنگ برای یک شعر نتنها از ارزش هنری کار کم نمی کنه بلکه باعث بوجود آمدن سبک های جدیدی شد .
برای نمونه از سبک راک & رول موسیقب تاسبک هوی متال پیش رفت.میبینیم استفاده از آکودهای 9 و 11 و sus در سبک هوی متال غیر قابل اجتناب هست .
یه توضیحی در مورد پاپ هم بدم من
اکثر مردم امروز ما پاپ گوش میدن .
این پاپ روی صدای خواننده می چرخه .
بجز اهنگ و تنظیم سبکهای جدیدی از تحریرها توی پاپ بوجود میاد .

bamdadonline
Sunday 5 July 2009, 03:14 PM
با سلام. دیشب با فرید زولاند مصاحبه می کردن که می گفت من اکثرا به شعر نگاه می کنم و از خود شعر آهنگ رو می گیرم. خیلی وقتها دیده میشه که شعری داریم و اهنگی روش قرار گرفته که نه تنها به اون شعر نمی خوره بلکه درست برخلاف جهت شعر هست.

rumour
Sunday 5 July 2009, 03:14 PM
در مورد راک اند رول قبول دارم.ولی تقریبا مطمئنم توی سبک هایی مثل راک و متال از این روش استفاده نمیکنن.راجع به اون ّکورد ها من خیییییییییییییییییییییلی آهنگ دیدم که از اونا استفاده نشده.هر چند شاید شما بیشتر از من بدونید.

HamedSedighi
Monday 6 July 2009, 02:48 AM
امیدوارم لغاتی که می نویسم باعث برداشت بد نشه.
ضمن تایید اینکه هر کسی روشی داره.

جناب sensation شما وقتی می خواهی آهنگ بسازی اول به دنبال عدد تمپو میگردی!سوال در مورد تنظیم که نبود در مورد آهنگ ساختن بود.مثل اینه که آهنگ سازی در شرایط ساخت قرار بگیره یعنی حسش رو داشته باشه بگه پس من با تمپوی 135 آهنگ میسازم.فکر کنم توی پاسخ کمی عجله داشتید

جناب rumour مگه بقیه با هوا یا دیوار آهنگ میسازن ، یعنی آهنگ سازانی هم هستند که با اشیا دیگری غیر از ساز آهنگ میسازن.وقتی کسی از نرم افزار کمک میگیره در حقیقت در مرحله تنظیم_ نه ساخت آهنگ.قصد ارائه کار داره .

جناب solo مختصر و مفید پاسخ دادن.روشی که نوشتن روش متداوله

Solo
Sunday 12 July 2009, 05:00 PM
آهنگ با نرم افزار ساخته نمیشه با نرم افزار تنظیم میشه .

smile2life
Monday 14 December 2009, 09:15 PM
اما جناب آقای صابر خان و جناب arch، من تماماً آهنگم رو با برنامه می‏سازم. تمام ابزار من برای ساخت موسیقی لب‏تاپم هست و بس. از شروع کار تا مستر. همه که مثل شماها نوازنده نیستند!

بعدش هم arch عزیز، شما که کیبرد کار می‏کنی، خوب می‏دونی سینتی سایز و VSTi چیه.

digilap
Tuesday 10 August 2010, 07:57 AM
جالبه!

STNHZ
Thursday 12 August 2010, 11:46 AM
حالت سومی هم وجود داره...
من گاهی آهنگ و شعر رو با هم می سازم که معمولا کیفیتش از دو حالت اول خیلی بهتره!

Porya
Thursday 12 August 2010, 03:54 PM
حالت سومی هم وجود داره...
من گاهی آهنگ و شعر رو با هم می سازم که معمولا کیفیتش از دو حالت اول خیلی بهتره!

بله به این حالت به اصطلاح مر میگن

z_m
Monday 22 November 2010, 02:10 PM
ما که آخرش نفهمیدیم چه جوری آهنگ میسازن!!!!!!:106:
من خودم سنتور میزنم... سوالم اینه که چه جوری میشه مثلا یه بیت شعر انتخاب میکنیم بعد بخوایم براش آهنگ بسازیم؟؟؟؟
البته این میره تو کار ردیف و اینا...... حالا نمیدونم بچه های گیتار ، پیانو، ویولن، و .... که سنتی نیستن ردیف نوازی دارن یا نه ؟؟؟؟؟.......:106:الان که تو کتابایی که ما میزنیم برای هر هجا یه نت در نظر میگیرن گاهی هم بیشتر....حالا از کجا بفهمیم که چه نتی و به چه مدلی یا با چه سرعتی باید استفاده کرد؟؟
کلا اصولش رو میخوام بدونم...
ممنون...
زینب....:5: