PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : ويولن روي شانه راست؟

vioman
Tuesday 6 February 2007, 05:37 PM
سلام

معمول اين است كه ويلن را بر شانه چپ مي گذاريم و با دست چپ انگشت گذاري مي كنيم.
برخي از هنرجويان در ابتداي كار چون با دست راست خود راحت ترند ار استاد مي خواهند كه ويلن را روي شانه راست بگيرند .يا ممكن است كسي به خاطر معلوليتي كه داره نتونه از شانه چپش است?اده كنه حالا سوال من اينه كه ايا كسي كه ويولن را روي شانه راست مي زنه مي شناسين؟ و يا استاد شما به هر دليلي تا حالا چنين شاگردي داشته (مثلا شاگرد معلولي كه نتونه از شانه چپ است?اده كنه) و بياييد با هم امكان پذير اين كار و مزايا و معايبش را بررسي كنيم .
لط?ا نظرتون را بنويسين

ممنون

Amir
Tuesday 6 February 2007, 06:08 PM
والا من تا حالا ندیدم

ولی ?کر کنم یه جاهایی شنیدم این قضیه رو

آخه یه چیزی هم هست

ویولن واسه شونه چپ ساخته شده یعنی روی شونه راست قشنگ ست می شه

?کر کنم اگه کسی بخواد رو شونه راست بذاره باید بده یه ویولن مخصوص خودش واسش بسازن

m_vilon
Tuesday 6 February 2007, 08:20 PM
منم تا حالا ندیدم به نظرم باید حر? امیر درست باشه چون در این صوورت ویلن رو شونش ست نمیشه!

Hes_r
Tuesday 6 February 2007, 08:53 PM
من واقعا بعید میدونم

چون حتی اگه دست چپ ?رد ?لج باشه و نتونه باهاش انگشت بذاره خوب اگه با دست راستم بگیره با دست چپ نمیتونه آرشه بکشه

من واقعا بعید میدونم چون کسی هم با دست راست راحت باشه هیچ وقت استادش نمیگه باشه هر جور راحتی

ولی اگه باشه که بعید میدونم ?ذد به ویولن مخصوص میخوادکه زیر چونه ایش قرینه باشه

قربانت : حسام cheshm

vioman
Thursday 8 February 2007, 06:27 PM
سلام
ممنون که نظر دادین

من ?کر می کنم اگه احیانا تغیرات جزیی در ویلن ایجاد کنیم( و اصطلاحات مربوط به ان) این کار شدنیه.استادی به من گ?ت که من چنین شاگردی دارم (که روی شانه راست می ذاره البته چون مجبوره)باید در اولین ?رصت از این استاد در باره شاگردش سوال کنم
و این هم درسته که نمیشه به خاطر هنرجو همین طوری نحوه گر?تن ساز را عوض کرد مگر اینکه هنرجو واقعا یه مشکل جسمی داشته باشه
به هر حال من می خام بدونم یه ادمی که معلوله و نمیتونه از روش معمول گر?تن سار است?اده کنه ایا می تونه ویلن یزنه و چه مشکلاتی سر راهش است
نظر شما چیه؟

Hes_r
Friday 9 February 2007, 08:25 AM
به نظر من اگه هر کدوم از دستا تو ویلن معلول باشه ?رد نمیتونه ساز بزنه این نظر منه

قربانت : حسام cheshm

electronlover
Friday 9 February 2007, 11:20 AM
من یکی از اساتید بزرگ رو شنیدم با دست چپ ارشه میکشه(منبعش هم هست) این نشون میده که کار نشدنی نیست

Hes_r
Friday 9 February 2007, 01:55 PM
اگه میشه منبعش ر وبذار

hossein_iut_phy
Monday 12 February 2007, 09:19 AM
من که دیدم .البته ?یزیک ساز کمی مت?اوته!مثلا سیمها به عکس بر روی ساز بسته میشوند یعنی اگه کوک ساز معمولی (سل.ر.لا.می)باشه در ان ساز بصورت(می.لا.ر.سل) بسته میشه
برای این که بتونید خودتون چنین امری رو ببینید میتونید CD دوم آموزش ویلن که از کتاب دوم خالقی تدریس میکنه رو تهیه کنید .در آن CD استاد ساز را بر شانه راست میگذارد .و دلیلیش هم بخاطر دست چپ بودن نوازنده است.

Hes_r
Monday 12 February 2007, 01:01 PM
چه جالب

من ?کرشم نمی کردم

azad
Friday 1 June 2007, 09:30 PM
بله من خودم دست چپم میدونم که می شه