PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفت شدن پیچ کوکهای گیتار به مرور زمان

sina.pesser
Wednesday 25 February 2009, 07:13 AM
سلام به همه دوستان نت آهنگی
من در این تاپیک یک موضوع مهم در مورد گیتار رو بیان میکنم که کمتر کسی به اون توجه میکنه
اینکه دوستان راه حلی پیشنهاد بدن که چه جوری پیچ های کوک گیتار به مرور زمان سفت نشه یا در بعضی موارد نشکنه
من خودم راه حل های زیادی رو در مورد c40 امتحان کردم ولی اصلا تاثیری نداشت , حتما میدونین که اگر پیچ کوکها به مرور زمان سفت بشه باید دیگه روی دیاپازن کوک شدنو فراموش کرد , لطفا اگر کسی در زمینه اطلاعاتی داره هم من و هم دیگران رو از دانشش بهرهمند کنه
خیلی ممنون

:guitarplay5::guitarplay5:

shbaharehs
Thursday 26 February 2009, 03:15 AM
من راستش تا بحال برام این مشکل پیش نیومده و c45 دارم. شاید اشکال از سیمها باشه, چون سیمها که کهنه بشن هم به دسته فشار میارن هم به نسبت سفت میشن و کلا مشکل بوجود میارن. شما تعویض سیم رو امتحان کردین تازگیها؟

sina.pesser
Thursday 26 February 2009, 07:50 AM
من راستش تا بحال برام این مشکل پیش نیومده و c45 دارم. شاید اشکال از سیمها باشه, چون سیمها که کهنه بشن هم به دسته فشار میارن هم به نسبت سفت میشن و کلا مشکل بوجود میارن. شما تعویض سیم رو امتحان کردین تازگیها؟

سلام
راستش از تعویض سیم گرفته تا روغن کاری پیچ , هر کاری که بگی انجام دادم تاثیری نداره
ولی فکر نکنم به خاطر سیم باشه
ممنون

Khashayar
Thursday 26 February 2009, 02:26 PM
درود
این که پیش های کوک سفت میشن و عمل کوک کردن رو مختل میکنند معمولا روی گیتارهای ارزون مثل سی 410 و تو این رده اتفاق میفته.البته بعضی مواقع تو گیتارهای گرون هم اتفاق میفته اما کمتر.و دلیلش هم کیفیت پایین سیم ها و گوشی ها و پیچ ها کوک هست.سیم های نا مرغوب وقتی عمرشون تموم بشه فشار خیلی زیادی به ساز وارد میکنن و باعث میشه که سیستم کوک از حالت تعادل خارج بشه.و سفت میشه.روغن کاری گوشی ها هم هیچ تاثیری در این مورد نخواهد گزاشت.معمولا برای این که در مواقع عادی گوشی ها روانتر کار کنه تا کوک دقیقتر انجام بشه روغن کاری میکنند اما در زمانی که گوشی ها سفت شده زیاد تاثیر نداره.
یکی از کار ها تعویض سیم هست که معمولا بعد از تعویض سیم مشکل حل میشه.اگر نشد مجبور هستید پیچ های کوک رو باز کنید تمیز کنید و بعد از تنظیم دقیق دباره ببندید.البته حواستون باشه پیچهارو خیلی سفت نکنید.{پیچهای سیستم کوک که به چوب پیچ شده رو هیچ وقت باز نکنید.}البته بد نیست روغن کاری هم در زمانی که باز کردید از داخل انجام بدین.
اما خوب وقتی گوشی و سیستم کوک مرغوبی داشته باشید این مشکلات هم پیش نمیاد.
تشکر.