PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آغاز هفتادمين سال تولد بهمن رجبي

arian
Wednesday 25 February 2009, 08:29 AM
امروز 7 اسفند ماه 1387 سالروز تولد جناب آقاي بهمن رجبي يكي از بزرگترين نوازندگان تمبك در جهان است . بدون شك ايشان پس از مرحوم تهراني تاثير گذارترين نوازنده تمبك بوده اند كه بي شك جايگاه ايشان را رده هنرمندان اين ساز به جايگاهي رفيع تبديل نموده است . حسن اخلاق و سلوك ايشان كه امروزه در ميان ساير هنرمندان كمتر به چشم ميخورد نيز ايشان را از سايرين ، ممتاز و بي همتا نموده است . هر چند كه ايشان هيچگونه مزيتي در اين قبيل خصايص منحصر را ممتاز و يگانه نميداند و هميشه عنوان ميفرمايند كه بنده فقط مقداري از ديگران بيشتر كار كرده ام و يا چند كتابي بيشتر خوانده ام ، لكن كساني كه آرماني براي تبديل واقعيت ها به حقيقت ها دارند بي شك از مكتب ايشان بسيار درس ها خواهند اموخت و ميدانند كه واقعيت هاي جامعه هنري امروز بسيار متفاوت حقيقت هاي مكتب ايشان است . مكتبي كه جز به حقيقت به هيچ واقعيت جامعه هنري سر تعظيم فرود نمي آورد و همچون يك آرمانگراي مكتب عشق و دوستي همواره به دنبال كسب ايده ال هاي عظيم بشري است . مكتب رجبي مكتبي است كه ضمن پاسداشت كليه خدمات گذشتگان هيچگاه ذره اي خدشه و نيرنگ و دروغ را در جوهر پاك هنر پذيرا نيست و از همين روي بهمن رجبي از نگاه ما اينگونه متفاوت به نظر ميايد .
بهمن رجبي انسان شجاع و دليري است كه همواره اينگونه خطاهاي واقعي جامعه را مورد سرزنش خود قرار داده است و بي شك نازنيترين هنرمندي است كه داراي عميقترين روحيات خاص يك هنرمند واقعي است و از همين روست كه با عدم شناخت صحيح جامعه هنري به خصوص هنرجويان عزيز بسيار مورد ظلم قرار گرفته است و مظلوم واقع شده است . انسان نازنيني كه ديگر هيچگاه نخواهم توانست وي را و الطاف و حسن كردار و پندار نيكش را فراموش كنم و يا از ان دوري گزينم . بهمن رجبي كه هر گاه از مكتب او خارج شويد بلافاصله با شما تماس خواهد گرفت تا مطمئن شود به سلامت به منزل رسيده ايد . بهمن رجبي كه در روز زن با تلفن تمامي شاگردهاي خانم خود و مادرانشان تماس ميگيرد تا روز زن را به تك تك انها جداگانه تبريك بگويد . بهمن رجبي كه هنگام خروج از منزل ايشان حتما به شما سفارش ميكند كه مراقب موتور سواران باشيد ، بهمن رجبي كه اگر يك بار شما را ببيند چند روز بعد حتما با شما تماس ميگيرد تا جوياي احوالتان شود . وقتي كه به مكتب ايشان برسيد سخنراني ها و اجراهاي خود را به نامتان امضاء ميكند و رايگان در اختيارتان ميگذارد و همه ي اين كردارها فقط در مكتب رجبي اتفاق ميافتد .
آري امروز 7 اسفند آغاز هفتادمين سال تولد بنيان گذار مكتب رجبي است . از بسياري از صفات كه شايسته ايشان است دوري ميجويم چون ايشان خود از مورد خطاب گرفتن با آن پرهيز و نهي مينمايند .
شماره تماس مستقيم با ايشان در صفحه ي اول سايت You can see links before reply (You can see links before reply)
موجود است . شما نيز ميتوانيد يكي از سيل مشتاقان و دوستان ايشان براي عرض تبريك تولد ايشان باشيد و شاهد باشيد كه چگونه ايشان با روي گشاده و از صميم قلب پذيراي محبتهاي دوستان خواهد بود .

خان
Wednesday 25 February 2009, 12:13 PM
من هم قصد داشتم تا تاپیکی برای جناب رجبی و ملاقاتی که با ایشون داشتیم ایجاد کنم که جناب آرین پیش دستی کرد و زحمتش رو کشیدن.

آقای رجبی یکی از هنرمندان قدیمی این کشور هستند که بی شک همچون بسیاری دیگر از حماسه سازان و هنر آفرینان این مرزو بوم زحمت کشیدند و نام خود را در دفتر تاریخ هنر موسیقی و به قول خودشان هنر والای تمبک نوازی ثبت کردند.

خیلی خوب میشد که تمامی هنردوستان و کسانی که به قولی نام ایشان را شنیدند به طوری میتوانستند با ایشان ملاقات کنند ، تا از نزدیک بهمن رجبی و سلایقش را ببینند.
کسی که برای خودش تفکرات خاصی دارد و به این عقاید سخت پایبند است ، کسی که تعریفی ویژه و البته خاص از هنرمند دارد ، و هنر و هنر آفرین را مقدس و قابل تقدس مینامد و به پاک بودن آنها اصرار میورزد.

طی چند جلسه ملاقاتی که با ایشون در چند روز اخیر داشتم ، پی به این موضوع بردم که آقای رجبی برای خودشان زندگی هنری متفاوتی دارند ، نسبت به دیگر هنر مندان متفاوت فکر میکنند ، اهدافش متفاوت است ، و البته همین تفاوت در نگرش باعث ایجاد ابهام در اذهان مردم و هنرمندان میشود ، ابهامی که متاسفانه در بیشتر موارد به داوری های بی اساس منجر شده است. و در خیلی از موارد شاید به جا . . .

تفکرات بهمن رجبی مخصوص خود اوست ، کمتر هنرمندی پیدا میشود که مثل او فکر کند ، فصل تمیز او با دیگران هم همین است ، اما اینکه کدام یک درست فکر میکنند و کدام یک بر دیگری برتری دارد چیزی نیست که من و دیگری به شما بگوییم ، باید خودتان بشنوید و بخوانید و در نهایت تصمیم گیری کنید.
در زندگی و تفکرات ایشان موارد خیلی جالب و قابل تاملی یافت میشود که کاملا سلیقه ای میباشد ، شاید این دید برای من اصلا جالب نباشد که نبوده و شاید برای شخص دیگری کاملا زیبا و قابل تقدس باشد ، اما مهم این است که بهمن رجبی راه خود را رفت و در جریان باد قرار نگرفت . که باز همین هم جای بحث و گفتگو دارد.

به هر حال زاد روز ایشان را به خود ایشان و تمامی دوستداران بهمن رجبی تبریک میگوییم .

violin-m
Wednesday 25 February 2009, 12:19 PM
ممنون جناب آرین حتما" بهشون تبریک میگم

sssorooshhh
Thursday 26 February 2009, 12:37 AM
باید بگم استاد تولدتون مبارک
دوستان ما شنبه ایشون رو زیارت میکنیم در شهرکرد
ایشون هم سخنرانی دارند و هم در این کنسرت می نوازند

Amir
Thursday 26 February 2009, 02:26 PM
مصاحبه ويدئويي نت آهنگ با آقاي بهمن رجبي را ببينيد

You can see links before reply

Amir
Friday 27 February 2009, 12:47 AM
اين مصاحبه را چه طور ديديد ؟

pinky
Friday 27 February 2009, 02:41 AM
واقعا خدمت شما و همه ی زحمت کشان سایت دست مریضا و خسته نباشید میگم بخاطر زحماتی که می کشین

ولی آقا چرا اینقدر این ویدئو رو ریز ریز کرده بودین من نابود شدم تا همشو دانلود کنم وا قعا اذیت شدم خیلی کوچیک کوچیک شده بود

به نظر من چون کلش تقریبا 70 دقیقه بود مثلا 7 تا فایل 10 دقیقه ای بود بهتر بود و واقعا خیلی حد اقل برای من بهتر بود

اینا رو گفتم چون واقعا خیلی اذیت شدم تا همش رو دانلود کردم

ولی باز سپاس از زحمات شما

Amir
Friday 27 February 2009, 02:54 AM
سعي شده است تا ويدئوي مربوط به هر سوال و جواب در جاي خود باشد . يعني شما سوال و جواب را بخوانيد و ويدئوي مربوطه را ببينيد

با تشكر

Majed
Friday 27 February 2009, 11:14 AM
سلام دوست عزیز....

اگه هر پارت 10 دقیقه میبود دوستانی که از سرعت پایینی برخوردار بودند به زحمت بیشتری باید پارت ها رو میدیدند....

بعد اینکه شما اگه پند تا پارت رو با هم بزاری لود شه تا 1 پارت رو سرعت اولی بیشتره...

این کار برای رفاه حال شما عزیزان انجام شده بود..
وگرنه برای امیر عزیز دردسر تیکه تیکه کردن بیشتر هست

ارادتمند

pinky
Friday 27 February 2009, 08:23 PM
سلام دوست عزیز....

اگه هر پارت 10 دقیقه میبود دوستانی که از سرعت پایینی برخوردار بودند به زحمت بیشتری باید پارت ها رو میدیدند....

بعد اینکه شما اگه پند تا پارت رو با هم بزاری لود شه تا 1 پارت رو سرعت اولی بیشتره...

این کار برای رفاه حال شما عزیزان انجام شده بود..
وگرنه برای امیر عزیز دردسر تیکه تیکه کردن بیشتر هست

ارادتمند

بله صد در صد حرف شما کاملا درسته

اما بعضی جاها بود که خیلی دیگه کوچیک شده بود مثلادر حد 17 ثانیه که چون سوال و جواب کوتاه بود اینقدر کم شده بود

اما چه بهتر که این سوال و جواب کوچیک رو به سوال قبلی وصل میکردید و مثل یه قسمت هایی در یه ویدئو 2 یا 3 سوال و جواب می بود

در هر صورت من که هر جوری بود دانلود کردم ولی باز ممنون از شما

arian
Saturday 28 February 2009, 01:04 PM
من هم به سهم خودم از امير خان و ساير دوستان عزيز بابت انجام اين مصاحبه به مناسبت آغاز هفتادمين سال تولد ايشان تشكر ميكنم .متاسفانه صبح امكان مشاهده ي فيلم ها وجود نداشت ولي اين مشكل در حال حاضر برطرف شده است .

در خصوص سخنراني ، تكنوازي و دو نوازي ايشان در شهركرد در دانشگاه دولتي ، مجموعه ي برنامه در اختيار سايت قرار خواهد گرفت و با توجه به صلاحديد جناب رجبي و با هماهنگي ايشان بخشهايي از ان سخنراني نيز در سايت قرار خواهد گرفت .

جهت استحضار دوستان و علاقمندان ايشان ، يك خبر بسيار خوب و استثنايي ديگر نيز در راه است كه پس از بازگشت ايشان از شهركرد خدمت دوستان عرض خواهد شد .

Mona
Saturday 28 February 2009, 02:17 PM
سلام
من هم به نوبه ي خودم از اينجا به ايشان تبريك عرض مي كنم و براشون آرزوي سلامتي دارم
و تشكر مي كنم از جناب آرين براي اين يادآوري
و ممنونم از نت آهنگ براي ترتيب دادن اين مصاحبه.

Majed
Saturday 28 February 2009, 03:27 PM
سلام بر همه دوستان.

ممنون جناب آریان به خاطر این تاپیک و این حرکت قشنگ .

من دیروز با شماره ای که فرمودید در صفحه اصلی سایت هست تماس گرفتم و تلفنی با جناب رجبی صحبت کردم...
وقتی اخبار این تاپیک رو به ایشون عرض کردم و در مورد قرار گرفتن مصاحبه شون باهاشون صحبت کردم واقعا خوشحال شدند و دلشادی خودشون رو در سن هفتاد سالگی بیان کردند..

بابت خبر شهرکرد هم خیلی خوشحال شدم.

ارادتمند

sssorooshhh
Saturday 28 February 2009, 10:27 PM
سلام خدمت دوستان
من چند دقیقه پیش از کنسرت آقای بهمن رجبی در شهرکرد برگشتم منزل (برای این نگفتم استاد چون خودشون دوست ندارن بهشون بگیم استاد)
جای همگی خالی
دو نوازیه تمبک هم بود با یکی از شاگردانشون
جزئیات رو بعدا خدمتتون عرض میکنم

Khashayar
Sunday 1 March 2009, 12:08 AM
درود
سالروز زایش این مرد هنرمند رو بهشون تبریک میگم.
مصاحبه هم امشب تونستم تمومش کنم خوب شده بود.آفرین و خسته نباشید به آرین و خان عزیز.
تشکر.

خان
Sunday 1 March 2009, 03:58 PM
خیلی خوشحالم که سایت ما تونست در اقدامی جالب و پسندیده ، هفت اسفند ماه رو به خوبی و با مصاحبه خودش پوشش بده .
و بهتر اینکه ما بقی دوستان هم میتوانند با خواندن مصاحبه و دیدن فیلم به ایشان و عقایدشان بیشتر آشنا بشن .
از اینکه مصاحبه و فیلم آن مورد توجه دوستان قرار گرفته خیلی خوشحال هستم .

sssorooshhh
Monday 2 March 2009, 11:38 PM
تارنواز نه تار، پیانو نواز نه پیانو و بلاخره تمبک نواز نه تمبک

arian
Tuesday 3 March 2009, 07:17 AM
تارنواز نه تار، پیانو نواز نه پیانو و بلاخره تمبک نواز نه تمبک

سروش خان سلام و با عرض معذرت ، بنده معنا و مفهومي از اين پست شما دستگيرم نشد ! اگر امكان داره بيشتر توضيح بفرماييد . تشكر

sssorooshhh
Wednesday 4 March 2009, 12:36 AM
سروش خان سلام و با عرض معذرت ، بنده معنا و مفهومي از اين پست شما دستگيرم نشد ! اگر امكان داره بيشتر توضيح بفرماييد . تشكر

سلام
یکی از سخنان آقای رجبی بود که در بیلبرد کنسرتشون نوشته بودند

بنظرم میاد که منظورشون این باشه که نوازندست که ساز رو مهم میکنه
البته میدونم که هر دو به بستگی دارند
ولی سخنی بود از آقای رجبی
البته مفهومهای دیگه ایم میشه از این حرف استنباط کرد

arian
Wednesday 4 March 2009, 11:08 AM
ممنون جناب سروش خان از توضيحاتتون . با توضيحات شما بنده هم موافقم . واقعا اين نوازنده است كه به ساز ارزش و اعتبار ميده وگرنه خود ساز به تنهايي همان خشك چوب و خشك پوست و خشك رود بيشتر نيست . نميدونم جناب ويولن - ام هم توانستند در مراسم حضور داشته باشند يا خير؟

ديروز خدمت ايشون عرض شد كه دوستاني از نت اهنگ هم در سخنراني (منظور جنابعالي بود،نميدونم جناب ويولن - ام هم در مراسم حضور داشته باشند يا خير؟)حضور داشتند . ايشون فرمودند كاش كه ميومدند و خودشون رو معرفي ميكردند خيلي خوشحال ميشدم . البته خودشون باز فرمودند كه خيلي شلوغ بود احتمالا به همين دليل نتونستند .