PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفیق من سنگ صبور غم هاست(اجرای خودم)

linda_6811
Wednesday 25 February 2009, 11:28 AM
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
اجرای سنتور _ آهنگ محسن چاووشی رو گذاشتم _تا انشا الله(نمونه کارهای اعضا در این بخش کاربران عزیز می توانند نمونه های خودشان را برای عموم قرار بدهند تا مورد نقد و بررسی قرار گیرد)
از کیفیت پایین و اجرای ضعیف عذر می خوام

رفیق من سنگ صبور غم هاست
به دیدنم بیا که خیلی تنهام
هیشکی نمی فهمه چه حالی دارم.............

violin-m
Wednesday 25 February 2009, 12:24 PM
سلام دوباره
خوبه فقط از نظر کیفت صدای ضبط خیلی اشکال داره یعنی صدا میپیچه اگه ممکنه دفعه بعد با میکروفن ظبط کن تا کار خوبت بهتر خودش را نشان بده
ممنون

linda_6811
Wednesday 25 February 2009, 12:36 PM
سلام دوباره
خوبه فقط از نظر کیفت صدای ضبط خیلی اشکال داره یعنی صدا میپیچه اگه ممکنه دفعه بعد با میکروفن ظبط کن تا کار خوبت بهتر خودش را نشان بده
ممنون
سلام خوبی
چشم حتما این کار رو می کنم ممنونم
bye

Mona
Friday 27 February 2009, 09:29 PM
مرسي از اجراي شما.
فقط يه نكته اي، آهنگ رو اونطور كه بايد در نياورده بوديد.
با آرزوي موفقيت :)

linda_6811
Saturday 28 February 2009, 10:20 AM
مرسي از اجراي شما.
فقط يه نكته اي، آهنگ رو اونطور كه بايد در نياورده بوديد.
با آرزوي موفقيت :)
ممنونم از شما دوست عزیز
درسته اجرا ضعیف بود ووووووووووببخشید

khazaie01
Saturday 7 March 2009, 11:45 AM
سلام من تازه یادگیری سنتور را شروع کردم . هنوز به بخش عملی نرسیدم ... چقدر زمان میبره تا بتوانم یک همچین آهنگهایی رو بزنم ؟؟؟

linda_6811
Sunday 8 March 2009, 08:50 AM
سلام من تازه یادگیری سنتور را شروع کردم . هنوز به بخش عملی نرسیدم ... چقدر زمان میبره تا بتوانم یک همچین آهنگهایی رو بزنم ؟؟؟

سلام دوست عزیز
زیاد طول نمی کشه مونده به تمرینت چقدر باشه
سنتور اولش آسونه ولی رفته رفته سخت می شه
می تونه آهنگارو درمدت کم بزنی اما نمی تونی حرفه ا ی تر و ... بزنی

saleh.yoosefian
Sunday 15 March 2009, 09:51 AM
اگر اجازه بدید عرض کنم نیاز به تداوم تمرین در دریافت سماعی آهنگ دارید تا اجرای بیشتر

linda_6811
Sunday 15 March 2009, 01:05 PM
اگر اجازه بدید عرض کنم نیاز به تداوم تمرین در دریافت سماعی آهنگ دارید تا اجرای بیشتر
خیلی ممنون دوست عزیز
اما می شه بیشتر توضیح بدید؟؟

khazaie01
Wednesday 18 March 2009, 05:02 PM
ممنون ولي منم نفهميدم چي شد !! ميشه يكم توضيح بدين ؟

saleh.yoosefian
Wednesday 18 March 2009, 09:28 PM
خیلی ممنون دوست عزیز
اما می شه بیشتر توضیح بدید؟؟

پیچش یک صوت در گوش آدمی مثل ثبت شدن یک بو یا یک کاراکتر در ذهن هست
حال اگر بیشتر به صدای ساز خودتون و اصوات سنتورهای دیگر گوش کنید بهتر می تونید درک از کشش و مکان اجرای نت ها داشته باشید. اگر عرض کردم سماعی به این دلیل بود که تمرین در گوش دادن می تونه شما رو تا دو برابر و بلکه بیشتر از تمرین در نواختن بدون پس زمینه ی سماعی یاری کنه. بزرگترین بداهه نوازی ها هم با بزرگ ترین گوش های پر از گم موسیقی همراه هست. آثار ویوالدی وقتی نت می شن لزوما نوازنده ی قدری نتشون نمی که. موسیقدانی که به لحاظ سماعی در درجه بالاتری هست می تونه با تسلط قطعه ای رو با شنیدن نت کنه.

payamf1
Thursday 6 August 2009, 03:09 PM
این قطعه رو گوشی در آوردی یا نت داری؟
اگه نت داری به ما هم دوست عزیز
با تشکر

behtin
Tuesday 6 October 2009, 10:18 PM
سلام
linda_6811 (You can see links before reply) عزیز
از زحمتی که کشیدین تشکر میکنم
اولین چیزی که باید درستش کنین این که سازتون رو کوک بکنید حتما.میتونید خودتون یه تیونر تهیه کنید که نیازم نباشه بیرون بدید کوک کنن.خودتونم کوک رو یاد میگیرین.مثلا تیونر رهاب که ربع پرده هم داره
این کارو بکنین تا بشه بهتر قطعاتی که مینوازید رو گوش داد و نکته هایی که در مورد نوازندگیتون عنوان میشه دقیق تر باشه تا بتونه کمکی هم بکنه
در ضمن همونطور که دوستانم اشاره کردن با کیفیت بهتری ضبط کنین اثرتونو

payamf1
Tuesday 20 October 2009, 01:49 PM
آهنگتو شنیدم بد نبود

البته یه سری توصیه هم بهت دارم:

اول اینکه اینقدر سعی نکن خودتو درگیر چنین قطعات سختی کنی اول سعی کن قطعات سنگین مشکاتیان و مخصوصا پایور رو بزنی چون اردوان یک سبک مخصوص داره و اگر سنتور رو خیلی حرفه ای نباشی ممکنه آهنگهاش رو نتونی بزنی و از سنتور زده بشی.
دوم در مضراب زدن دقت بیشتری کن
سوم همون یادآوری برای مورد اوله!

scofild
Tuesday 20 October 2009, 03:01 PM
احساس کردم سوار دنبالت کرده!
چرا عجله داشتی؟

سنتورتون هم کوک نیست! واسه همین آهنگ اون چیزی که باید میشد ، نشده!

در کل خوب بود! خسته نباشی!

merh1367
Tuesday 20 October 2009, 08:02 PM
نت یکی از آهنگ های علی سنتوری که تو اینترنت هم فراوون ریخته .... . ولی بقیه آهنگها نتشو پیدا نمی کنم :

You can see links before reply

امیر پوریا
Saturday 23 January 2010, 06:24 PM
بد نبود ولی توصیه های دوستانو جدی بگیر

moein babayee
Sunday 24 January 2010, 10:45 AM
سلام، کارت خوب بود نه خیلی خوب!

راستش به نظر من تو فقط نت ها رو زدی بخش اصلیش که انتقال حس بود رو اصلا ول کرده بودی! نت ها درست بود تنها مشکل حس نداشتن آهنگت بود! می فهمی که چی می گم! موسیقیه زنده نبود خیلی بی حس بود

نت ها و زمان ها تقریبا همش درست بود فقط یکم تند زدیش

پیشنهاد می کنم این آهنگ رو بعد از اینکه از رو نت کامل یاد گرفتی گوشی بزنش چون اگه دقت کرده باشی سنتور یک ساز گوشیه (البته واسه ی انتقال حس!) برای مثال کتاب دوم پایور حتی خط میزان نداره! فقط نت ها رو چیده و حتما باید یک استاد بیاد کنارت بشینه و بزنه تا تو بتونی طرز زدن رو یاد بگیری و آهنگ با حس بدیش بیرون (این مطلب رو من هنوز ندیدم ولی از چند نفر تا حالا این رو شنیدم)

خلاصه از 50% نت زنیش راحت 40%ش رو زدی مونده 10% که واسه ی سرعتشه و 50% که ماله حسه کاره

ولی بازم خوب بود
یاعلی

Razoniaz
Monday 25 January 2010, 07:24 AM
سلام، کارت خوب بود نه خیلی خوب!

راستش به نظر من تو فقط نت ها رو زدی بخش اصلیش که انتقال حس بود رو اصلا ول کرده بودی! نت ها درست بود تنها مشکل حس نداشتن آهنگت بود! می فهمی که چی می گم! موسیقیه زنده نبود خیلی بی حس بود

نت ها و زمان ها تقریبا همش درست بود فقط یکم تند زدیش

پیشنهاد می کنم این آهنگ رو بعد از اینکه از رو نت کامل یاد گرفتی گوشی بزنش چون اگه دقت کرده باشی سنتور یک ساز گوشیه (البته واسه ی انتقال حس!) برای مثال کتاب دوم پایور حتی خط میزان نداره! فقط نت ها رو چیده و حتما باید یک استاد بیاد کنارت بشینه و بزنه تا تو بتونی طرز زدن رو یاد بگیری و آهنگ با حس بدیش بیرون (این مطلب رو من هنوز ندیدم ولی از چند نفر تا حالا این رو شنیدم)

خلاصه از 50% نت زنیش راحت 40%ش رو زدی مونده 10% که واسه ی سرعتشه و 50% که ماله حسه کاره

ولی بازم خوب بود
یاعلی

سلام دوست عزیز
ضمن تشکر از دوست خوبمون linda که این کار رو روی سایت گذاشتن، یه نکته بود توی صحبت هاتون که من لازم دیدم یه توضیحی در مورد اون بدم. اونجایی که گفتید "برای مثال کتاب دوم پایور حتی خط میزان نداره!" ببینید در موسیقی ایرانی قطعات به دو گروه تقسیم می شوند. یک گروه قطعات ضربی یا ریتمیک که دارای میزان های مشخص هستند مثل 6/8 و 6/16 و 4/4 و 2/4 و غیره و یه گروه دیگه ردیفهای آوازی هستند که این گروه از قطعات حالت ریتمیک ندارند و به صورت آوازی اجرا می شوند برای همین طبیعی است که بدون خط میزان نوشته می شوند. این امر مختص سنتور هم نیست بلکه ردیفهای آوازی برای کلیه سازها به همین صورت می باشد.

arash140
Saturday 24 March 2012, 12:16 PM
با عرض شرمندگی کاش هیچوقت اینکارو اجر ا نمیکردی
افتضاح بود
کوک نبود سنتورت
لا بمل باید باشه واسه این آهنگ که نبود.بود؟

sheroshoor
Thursday 29 March 2012, 01:29 PM
سلام دوست عزیز خسته نباشی من هم با دوستان موافقم به نظر میرسه سنتور کوک نباشه شاید هم بخاطر کیفیت ضبطش باشه به هرحال زحمت کشیدی .

arash140
Tuesday 3 April 2012, 06:00 AM
چند وقته سنتور میزنی؟ایشالا کارای بهتری ازت ببینیم

arash140
Tuesday 3 April 2012, 06:05 AM
در تائید حرف جناب رازو نیاز.ردیف نوازی که میزان نداره معین جان.واسه یاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها و آواز ها از میزان استفاده نمیکنن