PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مثلث شيشه اي نت آهنگ !

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

fatemeh.1994
Friday 11 June 2010, 01:14 PM
با عرض سلام و طول ارادت خدمت شما D:

1 - شيرين ترين اتفاقي كه از ابتداي دوره ي ساز به دست بودن شما تا الان رخ داده چي بوده ؟

2 - اولين قطعه اي كه نواختيد و حس كرديد كه بيش از قبلي ها بهش علاقه منديد چي بود؟

3 - در زمينه ي موسيقي چه تصويري از خودتون داريد؟ (لطفا بي تعارف)

4 - مختصر ترين تعريفي كه از هنر و موسيقي در ذهن شما موجوده چيست؟

5 - به جز فعاليت هاي موسيقايي D: چه چيزي براتون هيجان ناكه ؟!

6 - از نظر شما :
الف - وضعيت آرماني موسيقي در 50 سال آينده چگونه خواهد بود ؟
ب - وضعيت واقعي موسيقي در 50 سال آينده چگونه خواهد بود ؟

كمي آنطرف تر از موسيقي (با اجازه ) :

1 - زيباترين و بارز ترين صفات جناب كمانچه كدام اند ؟

2 - اگر به يك سال پيش بازگرديد چه چيزي را تغيير ميدهيد يا از بروز كدام حادثه پيشگيري ميكنيد ؟

3 - يكي از عواملي كه باعث شد ويشتاسب ، اكنون "اين" باشد چيست؟

4 - ازين حكايت چه برداشتي ميكنيد :(فقط يك جمله)

گفت : بياييد تا نزديك لبه !
گفتند : ما ميترسيم
آنها آمدند !
او آنها را هل داد و آنها پرواز كردند ...

و در آخر دولت قبلي نت آهنگ رو با دولت فعلي مقايسه كنيد . (لول)

جسارت بنده رو بيامرزيد :))

سپاس فراوان...

Kamanche
Saturday 12 June 2010, 12:38 AM
درود و سلام جناب کمانچه !
سلام سینای عزیز . ارادات داریم .

من چرا اسم کمانچه میاد یاد استاد کلهر میفتم ؟؟ الان مثلا اسم کاربریتون رو که میبینم یاد استاد کلهر میفتم !! دست خودم نیست !!! ههههه
خب فعالیت های ایشون طی این دهه ، به خصوص توی اجراهای بین المللی ، ایشون رو خیلی سر زبون ها انداخته . بهتون حق میدم .

صدای کمانچه با ویلن خیلی فرق داره ؟؟ جای نت ها شبیه همن ؟؟
صدا که بله . تفاوت زیاده . بهترین تعریف رو مرحوم خالقی کردند . که برای صدای کمانچه عنوان ( تو دماغی ) رو استفاده کردند . به نظرم برای عنوان کلی تفاوت بد نیست .
جای نت ها هم معمولا اگر کوک ویولون روی کمانچه اجرا بشه مثلما یکی هستند .

کمانچه اصلش ایرانیه ؟؟ یعنی ساخت وطنه ؟؟
خب قطعا نمیشه گفت . به خصوص اینکه ریشه سازهای ما به دوره های تاریخی برمیگرده . و مسلما میدونید ایران امروز از نظر جغرافیایی ، با اون چیزی که مثلا در دوره ی صفویه داشتیم تفاوت میکنه .
ولی اولین تصاویری که از کمانچه موجوده برمگیرده به همون دوره ی صفویه و به خصوص در بناهای تاریخی اون دوره در اصفهان .
توی کتب موسیقی هم کمانچه رو تکامل یافته ی رباب میدونند به هر حال چیزی که مشخصه اینکه که زادگاه کمانچه فعلی فلات ایران بوده .

چرا اسم کاربریتون رو کمانچه انتخاب کردین ؟؟
نمیدونم اون لحظه ی ثبت نام بی اختیار اینو انتخاب کردم . اگه یه کمی هم تجزیه تحلیلش کنیم ، کمانچه از لحاظ ترکیب و زیبایی ادبی هم به نظرم کلمه ی زیباییه . خلاصه همه ی وجودش قشنگه دیگه .

چرا اینجا وقتی مسئولی بازنشسته میشه ، دیگه خیلی کم پیدا میشه ؟؟ اگرم پیدا میشه فرصت نمیده ازش اطلاعات جمع آوری کنیم ... . پست های کمی از کسانی که قبلا مسئول بودن و حالا نیستن دیدم . خورشید پشت ابرن ؟؟ هههههه
خب معمولا اون بازنشستگیه به یه دلیله بوده .مشغله یا هر چیز دیگه ای .
برای من مشغله بود . و همین مشغله باعث شده که کم پیدا باشم .به اضافه ی یه مقدار هم بی رغبتی برای ادامه ی فعالیت. که دلایلش رو هم میدونم هم نه .

میشه یه جک بگین ؟؟
باورت میشه اصلا چیزی یادم نمیاد . خیلی تلاش کردم . ببخشید .

میشه منو یه نصیحت برادرانه بکنین ؟؟
همیشه آزاده باش . ( البته دلیل بر این نیست که آزاده نیستید )

تصویر ذهنیتون از دوست خوب چیه ؟؟
همراه ، تکیه گاه ، مشاور ، در مورد هر چیزی که فکرش رو بکنید .

خودتون رو تعریف کنین !!
مختصرش کنم . یه نوازنده هستم . دغدغه ی موسیقایی فرهنگی هنری و ... دارم ، و برای تحقق اونها تلاش میکنم .

اگه قرار باشه به یه گروه مشهور موسیقی بپیوندید ، ترجیح میدین کدوم گروه باشه ؟؟
اگه منظورتون گروه های سنتی هست که خوشبختانه اکثرا نوازندگان کمانچه ی خوبی دارند و برای عضویت در اونها باید زیر آب نوازنده ی مربوطه رو زد . اما ترجیح میدم خودم گروه خوبی بر اساس تفکراتم در موسیقی تشکیل بدم . البته کم کم دارم این کارو میکنم .

همین ! راستی اسمتون رو میتونم بدونم جناب کمانچه ؟؟
اسم کوچیکم ویشتاسب .

ممنون :)

منم ممنونم از شما
لطف کردید .
موفق باشید .

=======

.تاحالاساز یا مشتقاتشو شکستید ؟
سلام مجدد .
ساز رو ابدا . مشتقاتش رو چرا منتها هیچ وقت عمدی نبوده . مثلا اوائل که سنتور میزدم چند باری مضراب شکستم . اخیرا هم یکی دو بار تصادفا آرشه ی کمانچه م رو شکستم . اونم به روش هایی خنده دار و پیش پا افتاده .

نظرتون راجع به کمانچه ی الکتریک؟
باید ساخته بشه . ( اگه ساخته نشده ) باید تجربه کرد و ساخت و آزمایش کرد .

.نظرتون؟ :
عمری توسینما واسه شاد کردن مردم سوت زدم ،آهنگای مختلف،باهام مصاحبه کردن (عکسی از خودش تو روزنامه رو قاب کرده و گرفته دستش)از سینما مجبور شدم بیام بیرون ،حالا توکوچه ها واسه مردم سوت می زنم
و صدای سوت ...

نمیدونم باید چی بنویسم . چیزی نگم بهتره . سکوت میکنم .

زیر بارون یک نفر راننده تاکسی داشت تاکسی اش را کف مالی میکرد به منظور شست و شو
راننده ی دیگه بهش گفت :«ملا هم ازین کارا میکرد !»
دلیل این حرف چی بود؟
1.اینکه بارون میاد دوباره کثیف میشه ؟
2.اینکه نباید از آب بارون به منظور آب کشیه کف بهره برد
3.اینکه بارون خودش تنهایی میشوره ، کف نیاز نداره
4.نداریم

گزینه ی 3 رو انتخاب میکنم . نمیدونم چرا ؟

بسی سپاس !

دوسوال آخر خیلی سخت بود . ببخشید اگه جواب در خور ندادم .
من متشکرم از شما .

=======

با عرض سلام و طول ارادت خدمت شما D:

سلام
شما لطف دارید .

شيرين ترين اتفاقي كه از ابتداي دوره ي ساز به دست بودن شما تا الان رخ داده چي بوده ؟
اتفاق خاصی رو نمیتونم مثال بزنم . اما این که آدم برمیگرده و دیروزش رو می بینه ، میبینه که امروز یه چیزی بیشتر از دیروز بلده به نظرم فوق العاده س .

اولين قطعه اي كه نواختيد و حس كرديد كه بيش از قبلي ها بهش علاقه منديد چي بود؟
اولینش رو دقیقا نمیدونم . ولی با قطعه ی کاروان دشتی استاد صبا فوق العاده ارتباط برقرار کردم . اولین قطعاتی که زدم از موسیقی کردی بود که اونها جایگاه خودشون رو برام دارن . و به خاطر موسیقی و شعر زیبای اونها تا ابد عاشقانه اونها دوست دارم .

در زمينه ي موسيقي چه تصويري از خودتون داريد؟ (لطفا بي تعارف)
به خودم ایمان دارم که در آینده میتونم حرف هایی برای گفتن داشته باشم . اما فعلا در حال آموختنم از هر کسی و از هر چیزی !

مختصر ترين تعريفي كه از هنر و موسيقي در ذهن شما موجوده چيست؟
زیاد موافق اینجور تعاریف نیستم و دوست ندارم چیزی بگم چون واقعا هر چقدر هم چیز بگیم واقعا حق مطلب رو ادا نمیکنه .
اما ذات هنر واقعا بکر و دوشیزه ست . به خصوص موسیقی .
شاید یه مقدار کلیشه ای باشه ولی هنر آینه ی درون نمای انسان هاست یا پدیده ای که احساستشون رو باهاش بیان میکنند .
یا یه چیز دیگه : زبان در برابر تعریفش قاصره !
این به نظرم بهترینه و به زبان خودمونی تر .
مثلا قرار بود مختصر بگم .

به جز فعاليت هاي موسيقايي D: چه چيزي براتون هيجان ناكه ؟!
چیزی به اندازه موسیقی هیجان زدم نمیکنه . ولی رابطه م با فوتبال خوبه و به شدت و دوآتیشه دنبالش میکنم . همینطور دور و بر حیوانات هم زیاد میرم . از هر نوعش بگیرید . شعر و ادبیات هم جای خودش رو داره . ماجراجویی رو هم دوست دارم هر چند زیاد تا به حال امکانش برام به وجود نیومده .

از نظر شما :
الف - وضعيت آرماني موسيقي در 50 سال آينده چگونه خواهد بود ؟
ب - وضعيت واقعي موسيقي در 50 سال آينده چگونه خواهد بود ؟

الف . خیلی سخته . جوابش رو نمیتونم کوتاه بدم . خیلی رویاها میشه براش دید . کنسرت های فراوان موسیقی ، آلبوم های فراوان ، هنرمندان چیره دست و متفکر ، حمایت از هنرمندان به خصوص جوون ها ، معرفی بیشتر موسیقی به جامعه و افزایش علاقه ی مردم به موسیقی ، رشد در زمینه تحصیلات آکادمیک موسیقی ، پژوهش بیشتر روی تئوری های موسیقی ایران ، رشد صنعت ساز سازی ، رشد فرهنگ شنیداری مردم ( که خیلی مهمه) و دهها مورد دیگه که میتونم نام ببرم میتونه از نمونه های وضعیت آرمانی موسیقی آینده باشه .

ب . راستش هر دو این موارد ارتباط مستقیمی با سیاست های هنری دولت ها و حکومت ها داره . اگه همین وضع موجود حاکم باشه بعید میدونم تحول خاصی بوجود بیاد . شاهد همین وضع خواهیم بود و مثل همین الان اگر تحولی هم بوجود بیاد بر اثر تلاش های شخصی یک یا چند هنرمنده .
كمي آنطرف تر از موسيقي (با اجازه ) :

زيباترين و بارز ترين صفات جناب كمانچه كدام اند ؟
برای انسان های اطرافم بیشترین احترام ممکن رو قائلم . حتی برای پست ترین اونها . احترام به نوع بشر ! و عقاید گوناگون و متضاد اونها .
البته امیدوارم که اینجوری بوده باشه .
بعد از قضایای انتخابات اتفاقاتی برام افتاد و که در تثبیت و تقویت این حس خیلی کمکم کرد .

اگر به يك سال پيش بازگرديد چه چيزي را تغيير ميدهيد يا از بروز كدام حادثه پيشگيري ميكنيد ؟
مثلما انتخابات سال گذشته رو و دیگر هیچ !

يكي از عواملي كه باعث شد ويشتاسب ، اكنون "اين" باشد چيست؟
کمی عشق به موسیقی . باور کنید فقط کمی !

ازين حكايت چه برداشتي ميكنيد :(فقط يك جمله)

گفتند : ما ميترسيم
آنها آمدند !
او آنها را هل داد و آنها پرواز كردند ...

نمیدونم چرا خواستن توانستن است یادم میاد . اگه بی ربطه ببخشید . :))

و در آخر دولت قبلي نت آهنگ رو با دولت فعلي مقايسه كنيد . (لول)
توی بعضی از بخش ها که تحولات خوبی صورت گرفته . هر چند بسیاری از قدیمی ها نیستند و واقعا سخته اما فکر میکنم دولت فعلی عملکرد خوبی داره . بخش هایی هم از رونق افتاده از جمله کمانچه . اما جمع بندی کنم به نظرم هر دو دولت بد عمل نکردند چه قبلی و چه فعلی . هر چند حال و هوای دولت قبل به من بیشتر می چسبید !

جسارت بنده رو بيامرزيد :))

سپاس فراوان...

اعتراف میکنم که سوالهای خانم ها خیلی مشکل تر بودند .
ممنون از شما
خیلی لطف کردید . خوشحال شدم .

rumour
Sunday 13 June 2010, 12:04 PM
شما به غیر از کمانچه چه ساز هایی میزنید؟
چه ساز هایی دوست دارید بزنید؟

Kamanche
Monday 14 June 2010, 01:32 AM
سلام وعرض ارادت

1 . تمرکزم روی کمانچه است . ولی با سنتور ، بربت ، سه تار و تنبک هم آشنایی مختصری دارم . نمونه کارهایی هم ازشون روی سایت گذاشتم .
2 . همون طور که گفتم با سازهایی که دوست داشتم کمی آشنایی دارم .
اما خیلی دوست دارم سنتور رو بیشتر و بهتر کار کنم . اگه توان مالی داشتم حتما سنتور خوبی تهیه میکردم که متاسفانه هنوز امکان پذیر نشده !
بین سازهای غربی هم پیانو رو خیلی دوست داشتم بزنم یا حداقل آشنایی پیدا کنم که اونم با توجه به قضیه بودجه ، فکر نکنم به این زودی ها دستم بهش برسه . سازهای بادی غربی رو هم به شدت میپرستم . واقعا بی نظیرن . تک تکشون !

ممنون از لطفتون .
موفق باشید .

hichnafar
Tuesday 15 June 2010, 12:07 AM
1.اهل کارتون هستید ؟(اگر آره ،کدوم ها جالب ترند؟)
2.فیلم حتما" به موسیقی نیاز داره ؟
3."برداشت آزاد" برای یک قطعه ی ویژه معنی داره ؟
4.درادامه ی بالایی :
توصیف "برداشت آزاد بودن"برای یک قطعه از سر ضعف آهنگسازه ؟
5.در ادامه ی دوتا بالایی : کلا" موسیقی (وهنر)برداشت آزادن؟

Kamanche
Tuesday 15 June 2010, 01:14 AM
درود .
1 . کارتون های الان نه زیاد . هم به خاطر عدم جذابیتشون هم یه مقداری مشغله . ولی اگه کارتون های دوره ی کودکیم پخش شه حتما نگاه میکنم . بین اونها لوک خوش شانس ، پروفسور بالتازار و پلنگ صورتی ( با اون موسیقی جاودانش) رو خیلی دوست داشتم . یا شاهکار پت و مت ، یا اون کارتونی که شخصیت اصلیش یه خمیر مجسمه بود ( اسمش دقیقا یادم نیست) .
اصولا کارتون های نسل ما یه چیز دیگه بودند . اینو از خیلی ها شنیدم . واقعا کارتون های امروزی با اونها قابل مقایسه نیستند ! حالا من این سه چهار مورد رو چون خیلی دوست داشتم یادم بود ولی مواردی که میشد اسم برد واقعا زیاد هستند .
2 . نه همیشه . حتما دیدید فیلم هایی که موسیقی نداشتند از همین کارگردان های وطنی . یه مقدار هم به زبان خودمونی تر به سطح کار کارگردان هم مربوط میشه . و معمولا هم حد استفاده ش در ژانرهای مختلف متفاوته .
فقط میتونم بگم که موسیقی خوب واقعا میتونه به یه فیلم کمک کنه . من طرفدار استفاده ی به اندازه ش هستم .

3 . به نظرم این چیزیه که شاید یکی دو دهه باشه که وارد موسیقی ایران شده باشه . همزمان با دست زدن هنرمندان مختلف به تجربیات نو ، این ترکیب وارد حوزه ی موسیقی هم شد .
به نظرم یکی از دلایل عدم استفاده ش شعر بوده . تا قبل از سالهای اخیر موسیقی ایران اصولا با شعر اون هم از نوع کلاسیکش پیوند خورده و همیشه تحت تاثیر پیامش بوده وکمتر استقلال داشته و مثلما مجال کمتری برای این عنوان برداشت آزاد وجود داشته .
اما همونطور که گفتم در این دو دهه مقداری به موسیقی بی کلام بیشتر توجه شد و قطعاتی ساخته و سازهایی زده شد که در اون چارچوب های سنتی موسیقی نمی گنجیدند . مثلا لزوما رنگ یا چهارمضراب نبودند .
همزمان ورود بیشتر موسیقی غربی یا آشنایی آَهنگسازانمون با این نوع موسیقی هم کمک کرد به رویش این جور عبارت هایی . شاید جوابم ، اصل سوال نبود ولی رابطه م خوب هستش بااین نوع برداشت ها . ( البته نه از کسی)

4 . نه . ابدا . (به نظر من البته ابدا)
ولی همونطوری که گفتم واقعا کار هر کسی نیست . شایدهم هنوز جا نیفتاده برای مخاطبین یا حتی بعضی از آهنگسازامون .

5 . نه فکر نمیکنم همه ی موسیقی یا همه ی هنر برداشت آزاد باشند . البته شاید بهتر بود بگید برداشت آزاد هنرمند ؟ یا برداشت آزاد مخاطب ؟
مخاطب مثلما میتونه برداشتش از همه ی هنر آزاد باشه . اما به گمانم این قضیه برای هنرمند صدق نمیکنه .

سوالها تون زیبا بودن .
سپاس .

fatemeh.1994
Tuesday 15 June 2010, 03:11 PM
باز هم سلام

1 - به نظرتون ياددادن موسيقي سخت تره يا ياد گرفتن آن؟ چرا

2 - چقدر با اين نظريه موافقيد ؟
* لازمه ي موسيقيدان بودن فعاليت در حيطه ي موسيقي نيست.كساني هم كه ارتباط نزديكي با موسيقي برقرار ميكنند و به آن علاقه مندند موسيقيدان محسوب ميشوند.(طبق اين نظريه ، برخي شكسپير را موسيقيدان ميدانند)

3 - موسيقي براي شما بزرگترين هدفه يا وسيله اي براي دستيابي به هدفي بزرگتر ؟

4 - 3 دنگ دنيا به "kamanche " واگذار ميشود مشروط بر اينكه ساز زدن را ترك كند! D: ايشون چه ميكنند ؟! (3 دنگ دنيا خيليه ها! زياد فكر كنيد )

5 - اگر همه ي سوال ها درباره موسيقي باشه خيلي خسته كنندست . نظر شما چيه ؟ D:

در صورت تمايل پاسخ بديد ! (البته اگه تكراري نيست ! )

شخصي در يك غار بزرگ اسیر شده ، این غار دوتا خروجی داره که یکی از خروجی ها به مرگ منتهی میشه و دیگری به آزادی ،هر خروجی یك نگهبان داره که یك کدوم دروغگو و اون یکی راستگوست. اسیر توی غار نمیدونه کدوم دروغگو و کدوم راستگوست و فقط میتونه یك سوال از يك کدوم بپرسه، حالا بگید اون تنها سوال چیه که میتونه باهاش راه درست رو پیدا کنه؟؟

:)

پيروز باشيد

Kamanche
Wednesday 16 June 2010, 02:06 AM
باز هم سلام

سلام به شما

به نظرتون ياددادن موسيقي سخت تره يا ياد گرفتن آن؟ چرا
مسلما یاد دادن سخت تره . واقعا کار هر کسی نیست . چیزیه که هر کسی لیاقتش رو نداره . و عدم توجه به اون ضررهای جبران ناپذیری داره ( که کمابیش در نسل جوان موسیقی می بینیم )
بگذارید از یه نقطه نظر انتقادی حرفم رو برسونم .
نسلی که الان به عنوان اساتید موسیقی ایران میشناسیم (اسم نمیارم چون میدونید منظورم رو) اکثرا پروش یافته ی نسل قبلی اساتید هستند . کسانی که در موسسه ای به اسم مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی ایران ، یا در دانشگاه تهران ، مشغول تدریس بودند و همگی ار بزرگان زمان و مورد احترام اهالی موسیقی بودند . نمیشه کسی از اساتید امروزی رو نام برد و در کارنامه ش ندید که مثلا شاگرد برومند ،هرمزی ، شهنازی ، بهاری ، فروتن ، عبادی ، دوامی و ... نبوده . حالا همه ی اینها رو اگر عقب تر بریم می بینیم که میرسند به شاگردی درویش خان و میرزاها .
ببینید یک سنتی در میان بوده که بنا به مقتضیات زمان بزرگان یک حرفه که در نوع خودشون تک بودند و شایسته ی تدریس ! ، وظیفه ی تدریس و پرورش نسل بعد رو به عهده داشتند و معمولا در میان نسل بعد با توجه به استعداد اونها نخبه هایی پرورش پیدا میکردند (نمونه ش اساتید فعلی )
حالا داستان هایی از همین اساتید دهه ی 50 موسیقی نقل میشه که مثلا مرحوم هرمزی سر کلاس درس توی مرکز حفظ و اشاعه فوت میکنند . یا مثلا مرحوم برومند به نوعی دیگر .
حالا تگه مقایسه کنیم با نحوه عملکرد اساتید فعلی ، ( هر چند قبول دارم مقتضیات زمان فرق کرده ) می بینیم بسیاری از اونها عملکرد منفعلانه ای دارند . حتی بزرگترین اونها .
کلاس های تدریس به دست جوون هایی افتاده که به دلیل عدم تامین مالی در آموزشگاههای مختلف تدریس میکنند و منصفانه باید گفت شایسته این کار نیستند .
شاید یه مقدار حرفم دگم به نظر برسه ولی اساتید موسیقی ما در پرورش نسل آینده موسیقی سهیم هستند و شاید در این آَشفته بازاری که در میان نسل جوان تر موسیقی به راهه ، اساتید موسیقی مون هم کمی سهیم هستند !

چقدر با اين نظريه موافقيد ؟
* لازمه ي موسيقيدان بودن فعاليت در حيطه ي موسيقي نيست.كساني هم كه ارتباط نزديكي با موسيقي برقرار ميكنند و به آن علاقه مندند موسيقيدان محسوب ميشوند.(طبق اين نظريه ، برخي شكسپير را موسيقيدان ميدانند)
نه زیاد . موافق نیستم . موسیقی دان رو یک فرد متخصص میدونم . لااقل اولین تعریفی که از این کلمه به ذهنم میاد یه فرد متخصص در یک زمینه ی هنریه .
اتفاقا من در این زمینه یا دوستان گرافیستم خیلی بحث میکنم . کسانی که بیشترین موقعی که موسیقی گوش میکنند موقع کار کردن با برنامه ی فوتوشاپه ! و خودشون رو موسیقی دان یا منتقد موسیقی میدونند. بعد بر میگردند و فلان نوازنده رو نقد میکنند و فلانی رو به دفاع از د و ل ت انتصابی متهم میکنند . و بیانه صادر میکنند ...

موسيقي براي شما بزرگترين هدفه يا وسيله اي براي دستيابي به هدفي بزرگتر ؟شاید با تفکر امروزی که بر جامعه حاکمه حرفم شعار به نظر برسه .

3 دنگ دنيا به "kamanche " واگذار ميشود مشروط بر اينكه ساز زدن را ترك كند! D: ايشون چه ميكنند ؟! (3 دنگ دنيا خيليه ها! زياد فكر كنيد )
اگه فقط قضیه ساز نزدنه قبول میکردم . چون میتونستم با اون سه دنگ خیلی کارهای موسیقایی بکنم .تمام رویاهای موسیقاییم که البته خیلی هاش عمومی بودند رو باهاشون محقق میکردم . اگه همین فردا سه دنگش رو به نامم بزنم از همین لحظه دیگه دست به ساز نمیزنم .
ولی فکر کنم وقتی همه ی اون کارها رو انجام شد و دیگه کاری نموند غم بزرگی به سراغم بیاد :))

اگر همه ي سوال ها درباره موسيقي باشه خيلي خسته كنندست . نظر شما چيه ؟ D:
در صورت تمايل پاسخ بديد ! (البته اگه تكراري نيست ! )

شخصي در يك غار بزرگ اسیر شده ، این غار دوتا خروجی داره که یکی از خروجی ها به مرگ منتهی میشه و دیگری به آزادی ،هر خروجی یك نگهبان داره که یك کدوم دروغگو و اون یکی راستگوست. اسیر توی غار نمیدونه کدوم دروغگو و کدوم راستگوست و فقط میتونه یك سوال از يك کدوم بپرسه، حالا بگید اون تنها سوال چیه که میتونه باهاش راه درست رو پیدا کنه؟؟

:)
پيروز باشيدموافقم باهاتون اما سوالهای غیر موسیقایی تون واقعا سخت هستند اینه که من همه ش طفره میرم ازشون و گویا آی کیوی من هم به حد بسیار زیادی سقوط کرده ! به خصوص بعد از خوندن این سوال آخری به این نتیجه رسیدم .:21:
اما جدا از شوخی یه حدس هایی میزنم . ولی به گمانم کلا متوجه موضوع نشدم .
ببخشید . ولی جالب بود اگه خودتون میدونید برام بگید .
واقعا ممنونم از سوالهاتون .
خیلی چیزها فهمیدم به خصوص در مورد IQ
:21:
پیروز و سربلند باشید . . .

rumour
Wednesday 16 June 2010, 07:49 AM
بسیار ممنون از جناب کمانچه که این چند روز با ما بودن....
از امروز خانم ماریا هستن تا 5 روز دیگه.

rumour
Thursday 17 June 2010, 08:15 AM
سوال نمی پرسید؟

Sina_Yanni
Thursday 17 June 2010, 12:40 PM
چرا میپرسیم سپهر !

سلام ماریا خانم ! خوبین ؟

1- چه سازی مینوازین ؟؟ دوست داشتین غیر از این ساز تو کدوم ساز دیگه مهارت داشته باشین ؟؟
2- دوست دارین تو یه ساز خیلی پیشرفت کنین ، یا تو 5 ساز در حد معمولی ؟؟
3- چرا اسم کاربریتون رو ماریا گذاشتین ؟؟ ببخشین فضولی میکنماااااا ! :)
4- نظرتون درباره ی شهرداد روحانی چیه ؟؟ همین طور یانی ؟!
5- نظرتون درباره ی آهنگ های رپ و متال چیه ؟؟
6- یه جک میگین ؟؟!
7- یه نصیحت دوستانه !!؟

فعلا همینا !
سپاس !

HamedSedighi
Thursday 17 June 2010, 02:12 PM
حال شما؟

1.تا حالا کنکور ارشد موسیقی شرکت کرده ای؟
2.آیا ملودی ها و ... را که خلق کردی ؛ می نویسی که ثبت بشوند یا نه اینکه ضبط می کنی؟
3.به نظرت چرا اینقدر پذیرش برای رشته موسیقی کم است ؟
4.آیا تکنیک خاصی در نواختن ویولن هست یا بوده که بیش از دیگر موارد تمرین کرده ای تا مسلط تر شوی؟
5.ویولن؟ویولون؟ !!!!

rumour
Tuesday 22 June 2010, 08:43 AM
درود
از اونجایی که ماریا به دلایلی نتونستن بیان و به سوال ها جواب بدن. ما با amirrelax ادامه می دیم و ماریا هر وقت تونستن بیان و به همین سوال هایی که تا الان شده جواب بدن.
ممنون از شما و معذرت برای بی برنامگی من.

Sina_Yanni
Tuesday 22 June 2010, 12:57 PM
امیر ؟ به به سلام امیر ! خوبی امیر ؟ خوشی امیر ؟ سلامتی امیر ؟ چه طوریاس زندگی امیر ؟ سپهر نشوندت رو صندلی امیر ؟ می خوای سوال نپرسم دماغت بسوزه امیر ؟ ههه !

1- آقا ما آخرش نفهمیدیم این زندگی حرف حسابش با ما چیه ! تو فهمیدی ؟
2- امیر خداییش کنسرت جدید یانی خیلی بد بود چرا میگی خوب بود ؟ دلیل می خوام زود باش !
3- ببینم ویلن بلدی ؟ دوست داری یاد بگیری ؟ میخوای یادت بدم ؟ ماهی چند میدی ؟؟ ( چقدر کثیف فکر میکنم ! ) ههه
4- امیر عشق رو برام تعریف کن بینم !
5- همین طور موسیقی رو .
6- یه جک بگو ، و یه نصیحت ! !
7- چرا پیانو ایرانی دوست نداری ؟؟ انوشیروان روحانی ؟؟ و ... ؟؟ بزنمت ؟؟ هان ؟؟ چرا کلاسیک دوست نداری ؟؟ هان ؟؟
8- هری پاتر رو دیدی دیگه امیر کارتونی ؟ اگه جاش بودی همین لحظه منو به چی تبدیل میکردی ؟؟
9- امیر با تفکرات و اخلاقاتم رابطت چه طوره ؟؟ کلا نظرت راجع به من !

HamedSedighi
Tuesday 22 June 2010, 01:50 PM
خوبی؟

1.الان روی کدام قطعه تمرین میکنی؟
2.نوازنده چه سازهایی هستی؟
3.این سورس های fl رو چگونه باید باز کنیم؟
4.با fl تا حالا مسترینگ رو انجام دادی؟
5.نظرت راجع به من ؟

Amirrelax
Tuesday 22 June 2010, 04:08 PM
1- آقا ما آخرش نفهمیدیم این زندگی حرف حسابش با ما چیه ! تو فهمیدی ؟
2- امیر خداییش کنسرت جدید یانی خیلی بد بود چرا میگی خوب بود ؟ دلیل می خوام زود باش !
3- ببینم ویلن بلدی ؟ دوست داری یاد بگیری ؟ میخوای یادت بدم ؟ ماهی چند میدی ؟؟ ( چقدر کثیف فکر میکنم ! ) ههه
4- امیر عشق رو برام تعریف کن بینم !
5- همین طور موسیقی رو .
6- یه جک بگو ، و یه نصیحت ! !
7- چرا پیانو ایرانی دوست نداری ؟؟ انوشیروان روحانی ؟؟ و ... ؟؟ بزنمت ؟؟ هان ؟؟ چرا کلاسیک دوست نداری ؟؟ هان ؟؟
8- هری پاتر رو دیدی دیگه امیر کارتونی ؟ اگه جاش بودی همین لحظه منو به چی تبدیل میکردی ؟؟
9- امیر با تفکرات و اخلاقاتم رابطت چه طوره ؟؟ کلا نظرت راجع به من !

1- اگه فهميدی به منم بگو فعلا که داره زندگي اذيتم مي کنه
2- کجاش بد بود کنسرت به اين خوبي! ياني به اين خوشگلي! در ضمن اگه به خاطر خواننده هاش ميگي به نظرم عالي شده بود دليلشم اينه که ياني رو خيلي دوست دارم
3- نه اصلا. يه ذره هم بلد نيستم. نه دوست ندارم ويلن ياد بگيرم ولي اگه تو پول بدي ميام ياد ميگيرم
4- به قول امیل زولا : عشق معجزه ایست
5- تو یه جمله نمیشه موسیقی رو تعریف کرد ولي اينو بگم بدون موسيقي زندگي بي معني هستش
6- جک ام تموم شده جک ندارم بگم. زيادم دوست ندارم کسي رو نصيحت بکنم
7- کي گفته پيانو ايراني دوست ندارم خيلي ام دوست دارم مخصوصا انوشيروان روحاني
8- تو رو همين جوري دوست دارم ولي اگه اين قدرتو پيدا کردم شايد نظرم عوض شه!!!!!!!!
9- از 80% اخلاقت خوشم مياد ولي اون 20% باقي مانده بعضي وقتها اعصاب آدمو خورد مي کنه
کلا خيييييييييييييييييلي پسر بامرامي هستي

Amirrelax
Tuesday 22 June 2010, 04:19 PM
خوبی؟

1.الان روی کدام قطعه تمرین میکنی؟
2.نوازنده چه سازهایی هستی؟
3.این سورس های fl رو چگونه باید باز کنیم؟
4.با fl تا حالا مسترینگ رو انجام دادی؟
5.نظرت راجع به من ؟

مرسی

1- الان حدودا 1 ماهیه که زیاد سراغ سازم نرفتم آخرین آهنگی که روش کار میکردم آهنگ Nightingale یانی بود
2- پیانو ( ولی کیبورد هم زیاد دوست دارم)
3- زیاد با fl کار نمی کنم
4- نه
5- هر چی از خوبیت بگم کم گفتم
یکی از بهترین های نت آهنگ

ماریا
Friday 2 July 2010, 11:41 AM
[سلام به تمام دوستان گلم

اول بابت تاخیرم و نبودنم عذر خواهی می کنم حسابی رامور عزیز چند بار برای من پیام فرستاد که از چه روزی قراره من اینجا باشم که از م سوال بپرسن گفتم شاید یه چند روزه نتونم ولی دقیقا از روزی که سوالهای شروع شد من یه پروژه جدید گر فتم همه کارش هم گردن خودم بود اینکه که سرم حسابی گر م ان بود تو خانه که سرعت اینترنت فاجعه است 21 فکر کن

تو سر کار هم که حتی تو زمان استراحتم باید به کارهای پروژه فکر میکردم هفته پیش سرم خلوت شد ولی دو سه بار که سایت زدم بیاد نمی امد و می نوشت که سرویس د چار مشکل شده من هم دقیقا پسوردم یادم نبود اخه من تو کامپیوتر خانه هیچ وقت خروج ازسایت نمی زنم و همیشه من ان لاین می بینید اما حالا ا مروز امدم

اگه سرعت یاری کنه دارم به سوالها جواب میدم اگه چیزی پست نشد یا چند تا بیشتر نشد ببخشید سرعت ندارم ولی قول میدم که فردا تو تایم بیکاریم به سوالات همه تون جواب بدم

باز هم از اقای رامور عذر خواهی میکنم ببخشید دوستان :23:

ماریا
Friday 2 July 2010, 11:59 AM
سلام ماریا خانم ! خوبین ؟

1- چه سازی مینوازین ؟؟ دوست داشتین غیر از این ساز تو کدوم ساز دیگه مهارت داشته باشین ؟؟

ویلن - پیانو و ویلنسل که زندگیم هستن

2- دوست دارین تو یه ساز خیلی پیشرفت کنین ، یا تو 5 ساز در حد معمولی ؟؟

تو یه ساز به یه جایی برسم که حرفی برای گفتن داشته باشم بعد خوب سازهای دیگه اگه زنده باشیم و تو ساز خودم که ویلن هست واقعا به یه حد قابل قبول رسیده باشم

3- چرا اسم کاربریتون رو ماریا گذاشتین ؟؟ ببخشین فضولی میکنماااااا ! :)

نه خواهش می کنم خیلی ها من به این اسم صدا میکنن بعضی هم ماری :am

4- نظرتون درباره ی شهرداد روحانی چیه ؟؟ همین طور یانی ؟!

شهرداد روحانی که کارش عالی خارج از ایران هم اثبا ت کرده یه قطعه ای رو با ارکست سمفونیک لندن زده بود به عنوان موش و پنیر برای یه فیلم که دقیقا نمیدونم اسمش چیه کارش عالی بود

یانی هم کارش خوبه ولی من علی رهبری رو که احتمالا بشناسید خیلی دوست دارم کارش محشره :am

5- نظرتون درباره ی آهنگ های رپ و متال چیه ؟؟

چندین سال پیش یه چیزی از هوی متال شنیدم خوب بود معنای موسیقی پاپ تو ایران و خارج از ایران متفاوت ولی بعضی هاشون بد نیست .

6- یه جک میگین ؟؟!

جک که چیزی ندارم بگم ولی یه مطلب جالب ما یه نفر تو شرکت داریم مسئول بازرگانی خارجی سوژه است چند سال پیش که برای یه سری کارها و نیازمندیها به دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و ازمایشگاه پزشکی رفته بود تو ماه رمضان بود و اینم که همش چایی خور دانشکده های پزشکی هم که همه جا دوربین نصب شده اینم بی چایی مونده بود چی کار کنه نکنه میرفته تو بشر اب جوش میریخته زیر میز چایی درست میکرده میخورده به خیلی ها هم اینجوری تو ماه رمضان چایی دااده بود بعدا دوربین ها گفته بودن که این کیه اینجا هی میره تو بشر اب جوش می یاره اخه یه دانشچو پزشکی چه قدر با اب جو ش کار داره ببخشید اگه که بی مزه بود :23:

7- یه نصیحت دوستانه !!؟

اختیار دارید شما سرورید ولی چیزی که همیشه پورنگ ثقفی به من گفت و چند نفر دیگه سعی کن همیشه تو حرفه خودت تاپ ترین فرد باشی نه اینکه مغرور بشی نه ولی دانشت بالا ببری مطالعه کنی تفریح کنی استراحت کار و همه چیز اندازه و ایده ال

یه چیز جدید هم طی صحبت ان لاینی که دیروز با استادم پورنگ ثقفی داشتم گفت که خیلی برام جالب بود از دیروز دارم بهش فکر میکنم و حسابی من مشغول کرده این جلمه

یه فوتبالیست خوب فوتبالیسیت که تو تمام پستها خوب و عالی بازی کنه دنبال پست خاصی نگرده :39::39::39::39::39::39::39::39::39::39::39::39::3 9::30::am

فعلا همینا !

ممنون باز هم با بت تاخیرم عذر می خوام :23:
سپاس ![/quote]

ماریا
Friday 2 July 2010, 12:06 PM
حال شما؟

1.تا حالا کنکور ارشد موسیقی شرکت کرده ای؟
2.آیا ملودی ها و ... را که خلق کردی ؛ می نویسی که ثبت بشوند یا نه اینکه ضبط می کنی؟
3.به نظرت چرا اینقدر پذیرش برای رشته موسیقی کم است ؟
4.آیا تکنیک خاصی در نواختن ویولن هست یا بوده که بیش از دیگر موارد تمرین کرده ای تا مسلط تر شوی؟
5.ویولن؟ویولون؟ !!!!

ممنون خوبید شما ؟

نه کنکور ارشد یه بار ازمایش تو رشته خودم مهندسی کامپیوتر نرم افزار شرکت کردم همین

هنوز به سطح و توانایی خلق ملودی نرسیدیم یه موقعه هایی خودم یه اتودهایی درست میکنم برای یه موضوع خاص ولی تو ذهن خودم همین:39:

چون خواهان زیاده و کسی که دانش به روزی برای تدریس داشته باشه کم و اگه هم باشه که خوب هست کلا اینجا ایرانه به هنر خیلی بها داده نمیشه خودت ناراحت نکن زندگی زیباست :26:

تکنیک که وای نگو زیاده که زدیم و حتی هنوز نرسیدیم که کامل بزنیم اول از همه تغییر پوزیسیون ها با فاصله های بسیار زیاد

اکوردهای که نتهای بمل دارن و با پیچیده ترین انگشت گذاری ها در تغییر پوزیسیون ها ان اکورد ها هم در حد کشش سیاه و چنگ وای فاجعه است کابوس هنوز هم انی که باید بشه نشده ولی ای بدک نیست

ویلن :21ox66r:

ماریا
Friday 2 July 2010, 12:14 PM
سلام ماریا جان

عزیزم چند ساعت در روز ساز می زنی و تمرین می کنی ؟

ساز تو هم اسم داره ؟ ( اسمی که خودت روش گذاشته باشی ) اگه آره, اسمش چیه ؟!

سلام خوبی

از تابستان پارسال به روزی 3 ساعت رسیده بود تا اینکه من یه چند وقتی میشه که سر کار میرم یه مقدار کم شده ولی از یک ساعت و نیم کمتر نشده البته یه روزهایی هم که دو باره دو ساعت سه ساعت میشه

سازم اسمش که همون ماری خودم یه دختر دوست داشتنی و گل خودم گرچه باید یواش یواش ماری رو جدید کنم :5:

ماریا
Friday 2 July 2010, 12:22 PM
ماریا !
خصوصیات یه استاد خوب چیه ؟!
بهترین و قشنگ ترین درسی که از استادت آقای پورنگ ثقفی گرفتی چی بود ؟

خصوصیات که زیاده بی ریا برای هنرجوش زمان بزاره بهش اموزش بده کم کاری نداشته باشه خوش اخلاق باشه همه جوانب موسیقی رو به هنرجو نشان بده نه فقط ساز زدن بخش مطالعه شنیداری دیداری کنسرت رفتن نحوه تشویق کردن به ساز زدن حوصله داشتن صبور بودن

وای پورنگ ثقفی که واقعا یه دنیا به من کمک کردم از چیش بگم من از ان دنیای گنگ و تاریک ساز زدن ایرانی سوای سبک از اوضاع فاجعه و توهمی موسیقی به دنیای واقعی کشوند تمام صحبتهاش حرفاش اویزه گوشم اتفاقا حالا که رفته اتریش دو هفته یه بار بهش ایمیل میزنم ولی دیروز خیلی اتفاقی انلاین بودن و یه صحبتهایی با هم کردیم واقعا از صمیم قلب دوسشون دارم به خاطر تمام مطالبی که به من یاد دادند و هنوز هم ازشون استفاده میکنم

کدومش بگم نمیدونم خیلی زیاده یکیش همیشه به اصل مطالب بهابده نه به فرعیات و جزئیات و صحبتهای خاله زنک بازی

البته جا داره که از استاد جدیدم
پدرام پورقاضی که از نوازنده های ویلن ارکست زهی پارسیان هست خیلی تشکر کنم ایشون هم عالی اند در حد اندازه های خوبی مهربان صبور پر از تجربه به خاطر ساز زدن تو جاهای مختلف از جمله ارکست زهی پارسیان و از همه مهمتر خوش رو بودن و خندون بودنش

وای پدرام فوق العادست من که واقعا راضیم :am:am:am:am:am:am:am:am:25::25::25::25::25::21ox6 6r::21ox66r::21ox66r::21ox66r::21ox66r::21ox66r::2 1ox66r::21ox66r::21ox66r:

rumour
Friday 2 July 2010, 01:46 PM
ممنون از ماریا...
دوستان از زمان amirrelax هنوز 3 روز مونده. سوال بپرسید!!! :دی

Sina_Yanni
Saturday 17 July 2010, 12:01 AM
اینجام خوابید ؟ ... !!! ؟؟؟؟؟؟

سپهر بیا نفر بعدی رو بگو دیگه ! کجایی ؟

rumour
Saturday 17 July 2010, 07:47 PM
دوستان معذرت می خوام من به خاطره بی برنامگی. انقدر سرم شلوغ بود که نمی رسیدم بیام. ولی دوباره با قدرت شروع می کنیم. هههه
و نفر بعدی خانم violincello هستن.
سوال بارون(!) بفرمایید! :دی

Sina_Yanni
Saturday 17 July 2010, 10:45 PM
فدای سرت سپهر . بی خیال .

به به ! یا الله ! سلام نیلو ! خوبی ؟ قبل از هر چیزی سلام منون به دووو...وووووو برره برسون بگو سینا حبستو میکشه ... !!!

1- نیلو اولش یه تعریف از موسیقی بکن تو 1 جمله .
2- چرا ویلنس رو انتخاب کردی ؟ نسبت به ویلن حمل و نگه داریش سخت نیست ؟ سنگینه ؟
3- دستت به نت های زیر میرسه ؟ با سازت راحتی یا هنوز مشکل داری ؟
4- یانی گوش میدی ؟ کدوم آهنگشو دوست داری ؟ نظرت راجع به شهرداد روحانی و ریچارد کلایدرمن ؟
5- وقتی سخن تمام میشود ، موسیقی آغاز میشود ، این یعنی موسیقی در اصل بی کلامه ؟
6- کدوم نت رو دوست داری ؟ کدوم سیم ویلن رو دوست داری ؟
7- این چیلیست یعنی چی ؟ ( مسخرم نکنا ! نمیدونم خوب ! ندانستن عیب نیست که ؟ هست ؟ اگه هست میپرسم یاد میگیرم ! )
8- یه جک بگو ! ههههه و یه نصیحت دوستانه .
9- اگه جای هری پاتر بودی ، همین لحظه منو به چی تبدیل میکردی ؟ راستشو بگوااااااا ! هههه
10- نظرت راجع به من ؟

سلامت باشی نیلو . :)

HamedSedighi
Sunday 18 July 2010, 12:04 PM
درود

1.خوبی؟

2.من یک نام آوا می نویسم . به نظرت نوازنده کنتر باس در چه حالتی است ؟

بم ووووو پ پ بپ وووووووو ....... bem vvvvvvv p p bep vvvvvvvvvv

3.اگر قرار بر این باشد که دونوازی کنی با کدام ساز در کنارت خواهد بود ؟ و کدام قطعه را انتخاب خواهی کرد ؟

4.نظرت راجع به من ؟

Cellist
Sunday 18 July 2010, 12:35 PM
فدای سرت سپهر . بی خیال .

به به ! یا الله ! سلام نیلو ! خوبی ؟ قبل از هر چیزی سلام منون به دووو...وووووو برره برسون بگو سینا حبستو میکشه ... !!!

1- نیلو اولش یه تعریف از موسیقی بکن تو 1 جمله .
2- چرا ویلنس رو انتخاب کردی ؟ نسبت به ویلن حمل و نگه داریش سخت نیست ؟ سنگینه ؟
3- دستت به نت های زیر میرسه ؟ با سازت راحتی یا هنوز مشکل داری ؟
4- یانی گوش میدی ؟ کدوم آهنگشو دوست داری ؟ نظرت راجع به شهرداد روحانی و ریچارد کلایدرمن ؟
5- وقتی سخن تمام میشود ، موسیقی آغاز میشود ، این یعنی موسیقی در اصل بی کلامه ؟
6- کدوم نت رو دوست داری ؟ کدوم سیم ویلن رو دوست داری ؟
7- این چیلیست یعنی چی ؟ ( مسخرم نکنا ! نمیدونم خوب ! ندانستن عیب نیست که ؟ هست ؟ اگه هست میپرسم یاد میگیرم ! )
8- یه جک بگو ! ههههه و یه نصیحت دوستانه .
9- اگه جای هری پاتر بودی ، همین لحظه منو به چی تبدیل میکردی ؟ راستشو بگوااااااا ! هههه
10- نظرت راجع به من ؟

سلامت باشی نیلو . :)

سلام سینا جان.
خوبی؟
چشم حتما به دوبرره سلام میرسونم:21:
و اما جواب ها:

1-موسیقی:هنری که یاد گرفتنش کار هر کسی نیست!

2-چون از فیگور و ژست نوازنده های ویلنسل خیلی خوشم میاد.
نگهداریش خیلی سخت نیست اما حملش نسبت به ویلن سخت تره چون وزنش نسبتا زیاده.
درمورد سنگینی یا سبکی ویلنسل باید وزن و هیکل نوازنده اش رو در نظر گرفت .
مثلا واسه من که خیلی سنگینه!

3-الان که توی زدن پوزیسیون ها کمی پیشرفت کردم واسه ام زدن نت های زیر آسون شده و تقریبا مشکلم حل شده.

4-راستش من زیاد کارای یانی،شهرداد روحانی و کلایدرمن رو گوش نمیدم.

5-فکر نمی کنم اینطوری باشه!!!

6-توی ویلن نت سل و توی ویلنسل نت سی،از بین سیم های ویلن هم سیم "ر" رو خیلی دوست دارم.

7-از اونجایی که "چلو" یعنی ویلنسل،"چلیست" هم یعنی نوازنده ویلنسل.

8-هههه الان جک به ذهنم نمیرسه!!!
من همیشه این جمله از سهراب رو به عنوان یه نصیحت به دوستام میگم:
"وسیع باش و تنها و سر به زیر و سخت"

9-ههههه به سوسک!!!!هههههه(شوخی)

10-سینا یانی===>یکی از بهترین دوستام در نت آهنگ.

موفق باشی.

Cellist
Sunday 18 July 2010, 12:43 PM
درود

1.خوبی؟

2.من یک نام آوا می نویسم . به نظرت نوازنده کنتر باس در چه حالتی است ؟

بم ووووو پ پ بپ وووووووو ....... bem vvvvvvv p p bep vvvvvvvvvv

3.اگر قرار بر این باشد که دونوازی کنی با کدام ساز در کنارت خواهد بود ؟ و کدام قطعه را انتخاب خواهی کرد ؟

4.نظرت راجع به من ؟

سلام حامد جان.
چطوری؟

1-ممنونم.

2-:106:ههههه نمیدونم!!!

3-پیانو یا ویلن آلتو رو به عنوان هم نواز انتخاب میکنم.
اگه با پیانو باشه قطعات رومانتیک رو ترجیح میدم و اگه با ویولا باشه،کنسرتوهای باخ رو دوست دارم.

4-یک دوست خوب و مهربون!

موفق باشید.

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 01:22 PM
درود
چه عجب باز این تاپیک تکونی به خودش داد! دیگه داشتیم دپ می زدیم...!

اما سئوالات من!!!:

1. به نظرت شرایط موسیقی توی ایران به نحوی هست که مثل خارجکیها موزیسین های ما هم بتونن جهانی بشن نه فقط در سطح ایران و تک و توک که جهانی شدند؟
2. خب حالا باید چکار کرد اینجوری بشه اگه از نظرت اینطور نیست؟
3. فرق آرشه ویولن با ویولنسل با کمانچه چیه؟
4. اگه یه پاککن داشتی دوست داشتی کدوم قسمت از اخلاق مزخرف منو پاک کنی؟!
5. نظرت درباره این شعر چیه؟
آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا عاقل کند کاری که باز آید به کنعان غم مخور خربزه با پوست؟!
6. با شکلک های صفحه پیشرفته و شکلک های اضافی یه جمله بساز...
7. بیترین و بدترین قطعه ای که تابحال شنیدن کردی چیسته؟!
8. بنظرت شخصیتت به کدوم گام یا نت نزدیکه؟
9. کلیشه ای معروف!

سپاس

Cellist
Sunday 18 July 2010, 01:54 PM
درود
چه عجب باز این تاپیک تکونی به خودش داد! دیگه داشتیم دپ می زدیم...!

اما سئوالات من!!!:

1. به نظرت شرایط موسیقی توی ایران به نحوی هست که مثل خارجکیها موزیسین های ما هم بتونن جهانی بشن نه فقط در سطح ایران و تک و توک که جهانی شدند؟
2. خب حالا باید چکار کرد اینجوری بشه اگه از نظرت اینطور نیست؟
3. فرق آرشه ویولن با ویولنسل با کمانچه چیه؟
4. اگه یه پاککن داشتی دوست داشتی کدوم قسمت از اخلاق مزخرف منو پاک کنی؟!
5. نظرت درباره این شعر چیه؟
آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا عاقل کند کاری که باز آید به کنعان غم مخور خربزه با پوست؟!
6. با شکلک های صفحه پیشرفته و شکلک های اضافی یه جمله بساز...
7. بیترین و بدترین قطعه ای که تابحال شنیدن کردی چیسته؟!
8. بنظرت شخصیتت به کدوم گام یا نت نزدیکه؟
9. کلیشه ای معروف!

سپاس

سلام!
1و 2-راستش اگه اوضاع موسیقی تو کشور ما اینطوری بخواد پیش بره دیگه به جز چندتا موزیسین موفق که از سالها پیش فعالیت می کردن دیگه موزیسین جدیدی به موفقیت چشمگیری دست پیدا می کنه و همه این ها به دو دلیل هست:
اول دید منفی سران کشور ما نسبت هنر و موسیقی و دوم نا مأنوس بودن مردم کشورمون با موسیقی.
هر وقت این دو تا معضل حل شد موسیقی کشور ما پیشرفت خواد کرد!

3-آرشه ویلن و ویلنسل از نظر ظاهری خیلی شبیه اند اما آرشه ویلن کمی بلند تر از ویلنسل هست و در هنگام گرفتن آرشه ویلن انگشتای دست راست مایل میشن اما در هنگام گرفتن آرشه ویلنسل انگشت ها به صورت افقی و صاف هست.
آرشه کمانچه از نظر ظاهری با آرشه چلو و ویلن تفاوت داره و موهای آرشه کمانچه به صورت پراکنده هست و سفت نیست و این کار نوازنده است که با انگشتش موهای آرشه رو سفت نگه داره.

4-حقیقتا من ویژگی اخلاقی بدی از شما ندیدم.

5-ههههههه چه ترکیب قالب زیبایی!!!ههههه

6-:21ox66r:======> :24:========>:z=======>:21ox66r:======>:give_rose:======>:m

7-خیلی بوده دقیقا یادم نیست!

8-لا مینور و نت فا!

9-دسیرونا:یک دوست و مسئول خوب که خیلی واسه نت آهنگ زحمت میکشه.

موفق باشی....

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 02:17 PM
سلام!
1و 2-راستش اگه اوضاع موسیقی تو کشور ما اینطوری بخواد پیش بره دیگه به جز چندتا موزیسین موفق که از سالها پیش فعالیت می کردن دیگه موزیسین جدیدی به موفقیت چشمگیری دست پیدا می کنه و همه این ها به دو دلیل هست:
اول دید منفی سران کشور ما نسبت هنر و موسیقی و دوم نا مأنوس بودن مردم کشورمون با موسیقی.
هر وقت این دو تا معضل حل شد موسیقی کشور ما پیشرفت خواد کرد!

3-آرشه ویلن و ویلنسل از نظر ظاهری خیلی شبیه اند اما آرشه ویلن کمی بلند تر از ویلنسل هست و در هنگام گرفتن آرشه ویلن انگشتای دست راست مایل میشن اما در هنگام گرفتن آرشه ویلنسل انگشت ها به صورت افقی و صاف هست.
آرشه کمانچه از نظر ظاهری با آرشه چلو و ویلن تفاوت داره و موهای آرشه کمانچه به صورت پراکنده هست و سفت نیست و این کار نوازنده است که با انگشتش موهای آرشه رو سفت نگه داره.

4-حقیقتا من ویژگی اخلاقی بدی از شما ندیدم.

5-ههههههه چه ترکیب قالب زیبایی!!!ههههه

6-:21ox66r:======> :24:========>:z=======>:21ox66r:======>:give_rose:======>:m

7-خیلی بوده دقیقا یادم نیست!

8-لا مینور و نت فا!

9-دسیرونا:یک دوست و مسئول خوب که خیلی واسه نت آهنگ زحمت میکشه.

موفق باشی....

:44::21:
خب! من 9 تا سئوال پرسیدم! یکی دیگه مونده!!

10. حتما موضوع اون سفینه رو که نامه ها و پیغام هایی رو از مردم برای آیندگان به فضا میفرسته میدونی... دوست داری چی بنویسی؟
سئوالام مزخرف بید! سارری!
سپاس

Cellist
Sunday 18 July 2010, 02:23 PM
:44::21:
خب! من 9 تا سئوال پرسیدم! یکی دیگه مونده!!

10. حتما موضوع اون سفینه رو که نامه ها و پیغام هایی رو از مردم برای آیندگان به فضا میفرسته میدونی... دوست داری چی بنویسی؟
سئوالام مزخرف بید! سارری!
سپاس

ههههه واسه نوه و نتیجه هام نامه می نویسم که راه من رو ادامه بدن!!!:21:

نه بابا خیلی هم سوالاتت خوب بود.

مرسی.

HamedSedighi
Sunday 18 July 2010, 03:09 PM
2-:106:ههههه نمیدونم!!!

خب این نوازنده ایستاده و با انگشتانش در نواختن لایه باس یه آهنگ در حال و هوای jazz هست .

5.قرار شد عروسی رو کجا برگزار کنید ؟ :19:

Cellist
Sunday 18 July 2010, 03:47 PM
خب این نوازنده ایستاده و با انگشتانش در نواختن لایه باس یه آهنگ در حال و هوای jazz هست .

5.قرار شد عروسی رو کجا برگزار کنید ؟ :19:

خب من از موسیقی jazz و از کنترباس زیاد چیزی بلد نیستم!!!:ad

5.یه جایی!!!!هههههه

Don_Ramtin
Sunday 18 July 2010, 06:27 PM
سلام نیلوفر جون !
1 - من فکر میکنم گرایش جوان ها امروزه به ویلنسل زیادتر شده . آیا با این نظر من موافقی ؟ اگه جوابت مثبته ، به نظر تو چرا اینجوری شده ؟
2 - نمی دونم نمونه ی تنبور نوازی منو تو این سایت شنیدی یا نه ، اما به نظر تو آیا تنبور و ویلنسل می تونن با هم دونوازی کنن ؟ آیا خودت حاضری همچین کاری رو تجربه کنی ؟ چرا ؟
3 - آیا به موسیقی ای بجز موسیقی رشته ی کاری خودت گوش می کنی ؟ بیشتر چه نوع موسیقی ای رو گوش می کنی ؟
4 - به نظرت چرا من هرجا پام رو میذارم با خودم شر و دردسر اونجا می برم ؟!
5 - اسم چند تا شاعر و نویسنده رو می نویسم ، اگه قرار بود با یکیشون خیلی رفیق باشی و مسافرت بری ، کدوم رو انتخاب می کردی و چرا ؟ سهراب سپهری ، احمد شاملو ، صادق هدایت ، مولانا ، ایرج میرزا ، حافظ ، اگزوپری ، محمود دولت آبادی ، خسرو گلسرخی .
6 - تازه ، اون سوال کلیشه ای رو من از هیشکی نپرسیدم ، از تو هم نمی پرسم !

آه نی
Sunday 18 July 2010, 07:33 PM
درود
اگه راغب بودید جواب بدید
1-آیا نوازنده ی ویلنسل میتونه براحتی آلتو بنوازه؟
2-این ساز کلاسیک رو تابحال با ساز ایرانی دونوازی کردید؟ اگه نه دوست دارید باچه ساز ایرانی همنوازی کنی؟
3-نظرت درباره ی قطعه ی نی نوا ساخته ی آقای علیزاده چیست؟
4-در ابتدای نوازندگی کدام قسمت از اعضای بدنتان دچار گرفتگی میشد؟(کتف؟آرنج؟مچ؟..)
5-از جون موسیقی چی میخوای؟
6-فرق بین موسیقی ایرانی و کلاسیک در چیست؟
7-بالاترین سرعت ملودی برای این ساز چند مترونم میباشد؟
8-چقدر دوست داشتی این سوالها رو پاسخ ندی؟
در آخر آرزوی موفقیت برای شما

Cellist
Monday 19 July 2010, 08:02 AM
سلام نیلوفر جون !
1 - من فکر میکنم گرایش جوان ها امروزه به ویلنسل زیادتر شده . آیا با این نظر من موافقی ؟ اگه جوابت مثبته ، به نظر تو چرا اینجوری شده ؟
2 - نمی دونم نمونه ی تنبور نوازی منو تو این سایت شنیدی یا نه ، اما به نظر تو آیا تنبور و ویلنسل می تونن با هم دونوازی کنن ؟ آیا خودت حاضری همچین کاری رو تجربه کنی ؟ چرا ؟
3 - آیا به موسیقی ای بجز موسیقی رشته ی کاری خودت گوش می کنی ؟ بیشتر چه نوع موسیقی ای رو گوش می کنی ؟
4 - به نظرت چرا من هرجا پام رو میذارم با خودم شر و دردسر اونجا می برم ؟!
5 - اسم چند تا شاعر و نویسنده رو می نویسم ، اگه قرار بود با یکیشون خیلی رفیق باشی و مسافرت بری ، کدوم رو انتخاب می کردی و چرا ؟ سهراب سپهری ، احمد شاملو ، صادق هدایت ، مولانا ، ایرج میرزا ، حافظ ، اگزوپری ، محمود دولت آبادی ، خسرو گلسرخی .
6 - تازه ، اون سوال کلیشه ای رو من از هیشکی نپرسیدم ، از تو هم نمی پرسم !

سلام رامتین عزیز.

1-بله با شما موافقم،چون متاسفانه امروزه توی سازهای زهی،ویلن داره تبدیل به یه ساز کاملا عامیانه و کلیشه ای میشه در صورتیکه ویلنسل این حالت رو نداره و شاید به همین دلیل باشه که جوان ها بهش بیشتر گرایش پیدا کردن.

2-بله شنیدم،خیلی صداش با وینسل جوره!به نظرم دو نوازیش کار جالبی بشه چون دو تا صدای بم با هم خیلی ترکیب زیبایی میدن!

3-من یه جورایی میشه گفت همه سبک های موسیقی رو گوش میدم اما اگه قرار باشه از شنیدن موسیقی لذت ببرم ترجیح میدم موسیقی کلاسیک غربی گوش بدم.

4-من که اصلا اینطوری فکر نمیکنم!

5-سهراب سپهری.چون از طرز تفکرش که توی اشعارش منعکس شده خیلی خوشم میاد.

6-مرسی.شما که دیگه نظر من رو راجع به خودتون میدونید.

موفق باشید...

Cellist
Monday 19 July 2010, 08:34 AM
درود
اگه راغب بودید جواب بدید
1-آیا نوازنده ی ویلنسل میتونه براحتی آلتو بنوازه؟
2-این ساز کلاسیک رو تابحال با ساز ایرانی دونوازی کردید؟ اگه نه دوست دارید باچه ساز ایرانی همنوازی کنی؟
3-نظرت درباره ی قطعه ی نی نوا ساخته ی آقای علیزاده چیست؟
4-در ابتدای نوازندگی کدام قسمت از اعضای بدنتان دچار گرفتگی میشد؟(کتف؟آرنج؟مچ؟..)
5-از جون موسیقی چی میخوای؟
6-فرق بین موسیقی ایرانی و کلاسیک در چیست؟
7-بالاترین سرعت ملودی برای این ساز چند مترونم میباشد؟
8-چقدر دوست داشتی این سوالها رو پاسخ ندی؟
در آخر آرزوی موفقیت برای شما

سلام دوست عزیز...

1-میتونه اما اگه قبلا ویلن زده باشه خیلی واسه اش راحت تره.

2-متاسفانه نه،اما هم نوازی با عود و تنبور رو خیلی دوست دارم.

3-نشنیدم چون من زیاد موسیقی سنتی گوش نمیدم.

4-راستش کتف هام خیلی درد میگرفت که به خاطر اشتباه گرفتن ساز و آرشه بود اما الان درد شایعی که دارم درد سر انگشتام هست به خاطر ضخامت سیم های ویلنسله.

5-خودمم نمیدونم!!!

6-خب راستش جواب این سوال طولانیه شاید بیشتر از 100 صفحه بشه مثلا یکیش این که موسیقی ایرانی دستگاه و ... داره اما موسیقی غربی گام داره،موسیقی ایرانی ربع پرده داره اما موسیقی غربی نیم پرده داره.
و ....

7-دقیقا نمیدونم اما حتما تا بالاترین تمپوی موجود قابلیت داره.

8-سوالاتتون خیلی خوب بود پس دلیلی برای جواب ندادن نیست.

موفق باشید...

Cellist
Monday 19 July 2010, 12:10 PM
کسی سوالی نداره؟؟!!

Khashayar
Monday 19 July 2010, 12:38 PM
درود
اگر قرار بود خودت از خودت سوال بپرسی چه سوالی می پرسیدی؟
اون سوالات رو اینجا از خودت بپرس و جواب بده...{در مورد موسیقی منظورم بود...}
پاینده باشی...

Mohammad_ngml
Monday 19 July 2010, 12:40 PM
چرا من دارم D: شما همینطوری اتفاقی به سمت ویلون سل کشیده شدید یا از روی شناخت قبلی یا کنجکاوی. چون به نظرم ساز خیلی مظلومیه و کم پیش میاد کسی انتخابش کنه. خلاصه توضیح بدید D:

Amir Akbari
Monday 19 July 2010, 01:01 PM
از پستهایی که در تاپیکهای مختلف مینویسی میشه اینطور برداشت کرد که ساده، خلاصه و دانسته سخن میگی که این اخلاقی ست دوست داشتنی، و اما پرسشهام :
1) چرا بانوان محترم در نوازندگی اعتماد به نفس کافی ندارند (البته نه همگی ولی این موضوع در بیشتر هنرجوها دیده میشه) به نظرت اشکال از فضای جامعه هست و یا ؟
2) بیشتر علاقه داری با سازت تک نوازی انجام بدی یا اینکه قطعه ای کوچک در آهنگ گروهی ؟
3) اگر قرار بود آهنگ (با کلام) یک هنرمند رو با سازت اجرا کنی چه آهنگ از کدام خواننده رو انتخاب میکردی ؟
4) موسیقی متن کدام فیلم رو می پسندی ؟
5) فکر کن خیلی غمگین هستی و نیاز داری با کسی صحبت کنی ولی این کار ممکن نیست ناگهان به یاد ساز میوفتی در اون لحظه چه ملودی رو با سازت مینوازی ؟
پیشاپیش از پاسخهات سپاسگزارم و امیدوارم شاد باشی و پیروز دوست من .

Cellist
Monday 19 July 2010, 03:43 PM
درود
اگر قرار بود خودت از خودت سوال بپرسی چه سوالی می پرسیدی؟
اون سوالات رو اینجا از خودت بپرس و جواب بده...{در مورد موسیقی منظورم بود...}
پاینده باشی...

سلام خشایار جان...

خب،سوال سختیه اما می پرسیدم:

"دوست داری بعد از اینکه چلیست حرفه ای شدی ساز دیگه رو هم یا بگیری؟اگه جوابت مثبته چه سازی؟"

جواب: "بله،دوست دارم کنترباس رو یاد بگیرم."

موفق باشی...

Cellist
Monday 19 July 2010, 03:48 PM
چرا من دارم D: شما همینطوری اتفاقی به سمت ویلون سل کشیده شدید یا از روی شناخت قبلی یا کنجکاوی. چون به نظرم ساز خیلی مظلومیه و کم پیش میاد کسی انتخابش کنه. خلاصه توضیح بدید D:

سلام محمد جان...
راستش نمیدونم چرا همه فکر میکنن ویلنسل یه ساز مظلوم و با وقاره!
من این ساز رو به این دلیل انتخاب کردم که خودمم آدم نسبتا آرومی هستم و شباهت زیادی به این ساز دارم.
دلیل دومم برای انتخاب این ساز این بود که تا حدودی از ویلن زدن خسته شده بودم و دنبال یه سازی میگشتم که واقعا متنوع باشه!

موفق باشی...

Cellist
Monday 19 July 2010, 03:59 PM
از پستهایی که در تاپیکهای مختلف مینویسی میشه اینطور برداشت کرد که ساده، خلاصه و دانسته سخن میگی که این اخلاقی ست دوست داشتنی، و اما پرسشهام :
1) چرا بانوان محترم در نوازندگی اعتماد به نفس کافی ندارند (البته نه همگی ولی این موضوع در بیشتر هنرجوها دیده میشه) به نظرت اشکال از فضای جامعه هست و یا ؟
2) بیشتر علاقه داری با سازت تک نوازی انجام بدی یا اینکه قطعه ای کوچک در آهنگ گروهی ؟
3) اگر قرار بود آهنگ (با کلام) یک هنرمند رو با سازت اجرا کنی چه آهنگ از کدام خواننده رو انتخاب میکردی ؟
4) موسیقی متن کدام فیلم رو می پسندی ؟
5) فکر کن خیلی غمگین هستی و نیاز داری با کسی صحبت کنی ولی این کار ممکن نیست ناگهان به یاد ساز میوفتی در اون لحظه چه ملودی رو با سازت مینوازی ؟
پیشاپیش از پاسخهات سپاسگزارم و امیدوارم شاد باشی و پیروز دوست من .

سلام امیر جان...
نظر لطف شماست...ممنونم.

1-خب این در مورد همه خانم ها صادق نیست اما میشه گفت 70%خانوم ها در زمینه نوازندگی اعتماد به نفس کمی دارند و این شاید به علت این باشه که زیاد ازشون در این موارد حمایت نمیشه،مثلا وقتی توی یک گروه یا ارکستر موسیقی،فرضا یک سال همه اعضای گروه چه مونث و چه مذکر با تمام انرژی تمرین می کنند،اما موقع دادن مجوز بهشون میگن که چون گروه مختلطه مجوز صادر نمیشه مگر اینکه آقایون تنهایی اجرا کنن!!
خب مسلما این عوامل و امثالش باعث کم شدن اعتماد به نفس در خانوم ها میشه!

2-هر دوشو دوست دارم واسه ام فرقی نمیکنه و نمیتونم یکی رو بر دیگری ترجیح بدم.

3-آهنگ "رویا" از معین.

4-فیلم ویلن قرمز یا همون red violin با نوازندگی ویلنیست مورد علاقه ام Joshua bell.

5-آهنگ green sleeves.

ممنونم.

موفق باشی...

Cellist
Tuesday 20 July 2010, 09:39 PM
سوال؟!!!

rumour
Tuesday 20 July 2010, 09:49 PM
دوستان تارف(؟؟؟) می کنن. خجالتین آخه...
نظرت به این 2 تاپیک راجع به موسیقی سنتی(!) و رپ که ایجاد شده چیه؟
چرا شرکت نکردی؟
راک گوش می دی؟ پینک فلوید دوست داری؟
اگر کسی ویولن یا ویال سل بعد آیا به زدن گیتار کمک می کنه؟
اوایل که ویالن و ویالن سل میزدی انگشتات زخم می شد؟
ممنون

r_a_m_i_n
Tuesday 20 July 2010, 10:35 PM
سلام خشایار جان...

خب،سوال سختیه اما می پرسیدم:

"دوست داری بعد از اینکه چلیست حرفه ای شدی ساز دیگه رو هم یا بگیری؟اگه جوابت مثبته چه سازی؟"

جواب: "بله،دوست دارم کنترباس رو یاد بگیرم."

موفق باشی...

البته اگه ساز کنتر باس رو یاد بگیری فکر کنم در آینده باعث افسردگیت بشه.......
چون ساز آرشه ای بزرگتر از اون نداریم که بعدش انتخاب کنی
فکر کنم تازگیا مد شده که خانوم ها به سازهای بزرگ علاقه مند میشن:5::22:

Cellist
Wednesday 21 July 2010, 06:59 AM
دوستان تارف(؟؟؟) می کنن. خجالتین آخه...
نظرت به این 2 تاپیک راجع به موسیقی سنتی(!) و رپ که ایجاد شده چیه؟
چرا شرکت نکردی؟
راک گوش می دی؟ پینک فلوید دوست داری؟
اگر کسی ویولن یا ویال سل بعد آیا به زدن گیتار کمک می کنه؟
اوایل که ویالن و ویالن سل میزدی انگشتات زخم می شد؟
ممنون

هههه بله!!!

خب،من شخصا نه زیاد موسیقی رپ گوش میدم نه سنتی!! اما پست های این دو تا تاپیک رو که خوندم،دوستان نظرات جالبی دادن.
من به این دلیل شرکت نکردم که از این دو تا سبک(رپ و سنتی)چیزی سر درنمیارم!
مطمئنا اگه بحثش راجع به موسیقی کلاسیک بود شرکت می کردم.

خیلییییی کم،به ندرت،نظر خاصی راجع به پینک فلوید ندارم.

اگه ویلن بزنه فکر نکنم،اما استیل انگشت گذاری ویلنسل به گیتار کلاسیک خیلی خیلی خیلی شبیه،پس ممکنه بهش کمک کنه!

ویلن که میزدم چون سیم هاش نازک بود فقط جای سیم ها روی انگشتام می موند ولی هیچ وقت انگشتام درد نمی گرفت و ضخم نمیشد!الان که ویلنسل میزنم همه اش سر انگشتام درد میکنه و اگه 3-4 ساعت پشت سر هم تمرین داشته باشم حتی ممکنه سر انگشتام خونمرده هم بشه!!

موفق باشی...

Cellist
Wednesday 21 July 2010, 07:03 AM
البته اگه ساز کنتر باس رو یاد بگیری فکر کنم در آینده باعث افسردگیت بشه.......
چون ساز آرشه ای بزرگتر از اون نداریم که بعدش انتخاب کنی
فکر کنم تازگیا مد شده که خانوم ها به سازهای بزرگ علاقه مند میشن:5::22:

شاید بعد از کنترباس خواستم ویولا یاد بگیرم!!!!هههه

Cellist
Wednesday 21 July 2010, 09:07 PM
دوستان،
این صندلی داغ که یخ کرد!!!

Cellist
Friday 23 July 2010, 10:08 PM
و اما نفر بعدی: :39:
.
.
.
.
.
.
.
Mezrab عزیز!!!

Mohammad_ngml
Friday 23 July 2010, 11:08 PM
سلام مضراب جان دوست عزیزم. بریم سر اصل مطلب D:
1. من اسمت رو نمیدونم. لطف میکنی اسمت رو بگی
2. سازت سنتور رو در مقایسه بابا دیگر سازها در چه مرتبه ای میبینی(بی تعارف)
3. سنتور ساز سنتی به حساب میاد؟
4. دوست داری با کدوم یک از بزرگای موسیقی همنوازی کنی و سازشم بگو
5. وقتی شروع به نوازندگی میکنی چقدر طول میکشه دست از نوازندگی برداری؟
6. تا حالا تو مسابقه ی نوازندگی شرکت کردی؟ اگه آره رتبه ای آوردی؟
7. چی باعث شد به این ساز کشیده بشی؟
8. مهمترین درس اخلاقی که از سازت یاد گرفتی چی بود؟

ببخشید که زیاد شد فدات شم. کلی سوال دیگه هم بود که دیگه روم نمیشه بیشتر از این بپرسم D:

DesironnA
Friday 23 July 2010, 11:19 PM
درود
به به استاد مضراب نازنین...

1. شباهت های سنتور و پیانو ؟
2. برای یادگیری سنتور، چقدر زمان لازم هست و بطور معمول در روز چند ساعت تمرین ؟
3. خود شما در طول روز چقدر تمرین میکنید ؟
4. تابحال اتفاق افتاده خودتون مضراب بسازید ؟
5. این ساز چند سال قدمت داره ؟
6. تابحال شده سر سازتون با کسی دست به یقه بشید؟! اگر بله، تعریف کنید!
7. نظرتون راجع به سایت و کاربراش چیه ؟
8. بهترین دوستتون در سایت کیه ؟
9. دشمن دارید ؟ دشمن کسی هستید ؟ که کسی ؟
10. سئوال کلیشه ای همیشگی....!
سپاس

پ.ن: فکر کنم دوستمون خبر ندارند که انتخاب شدند. لطفا باخبرشون کنید.

Mohammad_ngml
Friday 23 July 2010, 11:21 PM
خبر دارند بابا. از خانوم نیلوفر تشکر کرده

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 12:13 AM
سلام مضراب جان دوست عزیزم. بریم سر اصل مطلب D:
1. من اسمت رو نمیدونم. لطف میکنی اسمت رو بگی

سلام محمد عزیز، لطف داری که من رو به عنوان یک دوست قبول داری، اسم من محسن هست.

2. سازت سنتور رو در مقایسه بابا دیگر سازها در چه مرتبه ای میبینی(بی تعارف)حقیقتا سوال دشواری هست، از بُعد های متفاوتی میشه به این موضوع نگاه کرد، شاید از نظر فرم صدا و شفافیت اون و از دیدگاه من سنتور یکی از خوش صداترین ها در بین ساز های ایرانی و حتی کلاسیک عامه پسند ترین صدا رو داشته باشه به طوری که حتی یک فرد مبتدی هم از به صدا در آوردن سیم ها لذت خواهد برد، اما از دیدگاه تئوری و علمی اگر بخوایم قابلیت های سنتور رو در نظر بگیریم فقط میشه به دو موضوع سرعت و دقت و صدا توجه کرد، این ساز متاسفانه از ناقص ترین ها از نظر کوک و قدرت اجرایی در دستگاه های متفاوت در یک زمان هست و شاید تنها عیبی که بر این ساز بشه گرفت همین هست. در کل نتیجه گیری که از این موضوع برداشت میشه این هست که سنتور نسبت به ساز هایی مثل تار و سه تار و ... فقط نداشتن تمامی فواصل موسیقیایی در یک زمان هست و عیب دیگری بر اون وارد نیست.

3. سنتور ساز سنتی به حساب میاد؟بله سنتور در حال حاضر و به این شکل معمول(یعنی سنتور 9 خرک) سازی سنتی محسوب میشه، اما در هر صورت با اضافه کردن یک سری قابلیت ها و یا تغییر کوک از اون به عنوان ساز کلاسیک هم بهره میشه برد.

4. دوست داری با کدوم یک از بزرگای موسیقی همنوازی کنی و سازشم بگوحقیقت موضوع در اینجاست که من خودم رو در حدی نمیبینم که با بزرگی از این خطه بی مرز موسیقی همنوازی داشته باشم و همیشه علاقه مندم از بزرگان درس بگیرم..

5. وقتی شروع به نوازندگی میکنی چقدر طول میکشه دست از نوازندگی برداری؟بستگی به اوضاع و شرایط اون زمان داره، اما در هر صورت در اغلب موارد همیشه زمان کمی دارم و یا کاری برام پیش میاد، من تا به حال بر اثر خستگی بدن و یا تکراری شدن قطعه ای از ساز زدن خسته نشدم..

6. تا حالا تو مسابقه ی نوازندگی شرکت کردی؟ اگه آره رتبه ای آوردی؟نه متاسفانه تا به الان فرصتی برای شرکت در مسابقات نوازندگی برام پیش نیومده..

7. چی باعث شد به این ساز کشیده بشی؟این قصه خاص خود رو داره، من فردی بودم (و هستم) علاقه مند به موسیقی کلاسیک که به دنبال ساز هایی همچون فلوت کلید دار و پیانو و ویلن بود، به پیشنهاد مادرم و گوش دادن قطعاتی جذب صدای دلنشین سنتور شدم، بر سر کلاس این ساز حاضر شدم و از شنیدن نوای ایرانی از دل این ساز به شدت لذت بردم طوری که تصمیمی بزرگ برای یادگیری این ساز گرفتم.

8. مهمترین درس اخلاقی که از سازت یاد گرفتی چی بود؟حقیقتش خیلی دلم می خواست در پاسخ این سوال شعری رو قرار بدم، اما چه کنم که سواد بیش از این ندارم، شاید بشه گفت مهمترین درسی که از سنتور میشه گرفت و من هم گرفتم شفافیت و وضوح همچون صدای سنتور در کار هاست، در عین شفاف بودن پر حجم بودن و فرز بودن و همچنین زیبا بودن در اخلاقیت انسانی چیزی هست که رسالت این ساز رو میرسونه و همینطور در من هم تاثیر گزاشته.

ببخشید که زیاد شد فدات شم. کلی سوال دیگه هم بود که دیگه روم نمیشه بیشتر از این بپرسم اشکالی نداره دوست من، شما هرچقدر هم بپرسید پاسختون رو میدم، شاید پاسخ دادن به سوالات افراد مختلف نوعی عادت و احساس شادی برای من باشه..
-------------------------------------------------

درود
به به استاد مضراب نازنین...

سلام بر دسیرونا عزیز..دوستِ عزیز من، استادی به من آموخت که استاد بودن کار هرکس نیست و هرکس شایسته این لغت نیست..من هم یک نوازنده کوچک در این دنیای بی انتها هستم..

1. شباهت های سنتور و پیانو ؟شاید از نظر فنی بشه اینطور برداشت کرد که پیانو سازی همانند سنتور هست که به وسیله برخورد چکش ها بر روی توده سیم ها(قرینه: مضراب ها در سنتور ر روی سیم ها) به صدا در میاد، از نظر صوتی سنتور صدای تیز و درگیر کننده ای داره و برعکس پیانو پر خروش و سریع هست...اما در هر صورت هر دو به نوع خاصی آرامش رو به انسان منتقل می کنند و از این نظر برادر های خوبی هستند.

2. برای یادگیری سنتور، چقدر زمان لازم هست و بطور معمول در روز چند ساعت تمرین ؟سنتور هم همانند بقیه ساز ها هست، به طور اصولی و منطقی و در صورت داشتن حداقل نیم ساعت تمرین در روز 6 ماه زمان لازم هست تا یک هنرجو دوره مقدماتی رو پشت سر بزاره، حال این زمان با افزایش ساعت تمرین در روز کمتر هم میشه، در مورد ساعت تمرین در روز هر چه بیشتر بهتر، اما حداقل یک ربع الی نیم ساعت برای سر سری انجام دادن تمرینات(درمقدمات)، 1 ساعت برای اجرای درست و بیشتر از این زمان بری درک و لذت و گنجاندن خلاقیت زمان لازم هست..در ردیف نوازی هم برای درک یک قطعه شما نیاز به زمان تفکر دارید، یعنی شاید دو الی سه روز طول بکشه تا یک قطعه آوازی رو کامل درک کنید.

3. خود شما در طول روز چقدر تمرین میکنید ؟بسته به اون روز و کارهایی که در برنامه دارم این زمان متفاوت هست، زمان تمرین من از نیم ساعت متغییر هست تا 6 الی 7 ساعت، به طور معمول و در اغلب موارد 1 الی 2 ساعت در برنامم هست.

4. تابحال اتفاق افتاده خودتون مضراب بسازید ؟نه متاسفانه اما علاقه شدیدی به اینکار دارم، اما زمانی بوده که با دو عدد مداد یا خودکار سنتور نوازی کردم.

5. این ساز چند سال قدمت داره ؟به صورت مکتوب گفته شده از دوران فارابی تا به امروز، اما کتبیه هایی در کرمانشاه موجود هست که قدمت این ساز رو بیشتر از زمان فارابی کرده..

6. تابحال شده سر سازتون با کسی دست به یقه بشید؟! اگر بله، تعریف کنید!نه به اون شکل من اصولا آدم آرومی هستم تقریبا، سر ساز هم شاید تنها مشکلی که داشتم با خواهر کوچیکم بوده که در حال پاره کردن سیم ها یا آسیب زدن به اون بوده که فقط تذکر بهش دادم..

7. نظرتون راجع به سایت و کاربراش چیه ؟چیزی که به شدت در این فروم هست و این جا رو از دیگر مکان ها متمایز میکنه حس هنری موجود در اتمسفر اینجا هست، این حس هنری نوع خاصی از دوستی ها و ابراز احساسات و نظرات رو مورد هدف قرار داده و باعث شده نت آهنگ مکان دوست داشتنی و جذابی باشه، همکاری با کاربران سایت و انجام کارهای مختلف با اون ها به دلیل نوع اخلاق و رفتار و همچنین محبت خاص موسیقیایی بسیار لذت بخشه به طوری که در بخش سنتور من رو به این واداشته که کارها رو کاملا گروهی انجام بدم...

8. بهترین دوستتون در سایت کیه ؟تقریبا همه کاربران، اما به طور خاص همه افراد فعال در بخش سنتور مخصوصا جناب راز و نیاز یا محسن خان، و نیلوفر یا Violoncell عزیز در بخش چلو..

9. دشمن دارید ؟ دشمن کسی هستید ؟ که کسی ؟یک هنرمند اصولا دو دشمن بیشتر نداره از دیدگاه من، غرور و سیاست، این ها دو دشمن دیرینه ای بودند که با هر هنرمندی همراه شدند وسعت کارهای اون هنرمند رو و شخصیت اون هنرمند رو معطوف به دوره ای خاص از تاریخ کردند و با کنار رفتن اون سیاست ها اون هنرمند هم از بین رفته..غرور هم چیزی هست که متاسفانه هنر رو از بین نمیبره اما از گسترش اون و پیشرفت اون جلوگیری میکنه به طور واضح تر هنر رو در آینده میکشه نه در حال حاضر.من هم به شخصه این دو دشمن رو در پیش دارم که تا حدی تونستم باهاشون کنار بیام و از بین ببرمشون..

10. سئوال کلیشه ای همیشگی....!من حقیقتا زیاد در جریان مثلث های شیشه ای افراد نبودم اما با نگاه به گذشته متوجه این سوال شدم، دسیرونا عزیز شما از دیدگاه من فردی عزیز و با تخصص در حیطه خودتون هستید که ابعاد مختلفی از موسیقی رو درک کردید و مشخصا می دونید موسیقی میتونه چه فراز و نشیب هایی داشته باشه، این حرف رو به خاطر سبکتون و همچنین علاقتون در یادگیری ساز ها متوجه شدم، شاید متال، راک و ... موسیقی های مقابل سبک سنتی و کلاسیک باشند اما همونطور که خودتون به خوبی می دونید شما تونستید به خوبی این دو رو در کنار هم داشته باشید و از هر دو لذت ببرید و این یعنی درک موسیقیایی..

سپاسشاد باشی دوست عزیز من و آرزوی موفقیت من رو در همه جا به خصوص در عرصه موسیقی به همراه داشته باشی...

پ.ن: در صورت داشتن غلط املایی از دوستان عذر می خوام.

hichnafar
Saturday 24 July 2010, 01:00 AM
درود

1.وقتی کارتون رو برای خودتون ضبط می کنید استرس دارید ؟(استرس حتی به شکل نامحسوس ...مثل سوتی دادن درجاهایی که هنگام ساز زدن عادی اینجور نیست )
2.حاضرید تو پارک ساز بزنید ؟
3.معتقدید با سنتور باید کار ایرانی زد یا محدودیتی براش در نظر نمی گیرید ؟
4.نگرتون درباره ی ساز قانون ؟
6. سنتور رو مثل قانون می زنن ؟(یه چیزی شبیه پیزیکاتو ...)
7.تعریف انسان یرای شما ؟
8.نگرتون در باره ی سنتور الکتریک؟
9.نگرتون در باره ی نوازنده های خیابانی ایران ؟

3پاس

پ.ن:اگر تکراری بودن ، پاسخ ندید

Porya
Saturday 24 July 2010, 01:19 AM
سلامجنابمضراب !!

فرض کنید تو یک کنسرتی در حال تکنوازی هستید یک دفعه برق سالن بره ! چه حسی بهتون دست میده ؟
و بعد 3 دقیقه که برق اومد متوجه بشید که یکی از سیم های سنتورتون (زبونم لال گوش شیطون بد بخت کر !) پاره شده ! دوباره چه حسی بهتون دست میده !! (چه سوال نحسی شد !!)

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 11:24 AM
درود
درود دوست عزیز...

1.وقتی کارتون رو برای خودتون ضبط می کنید استرس دارید ؟(استرس حتی به شکل نامحسوس ...مثل سوتی دادن درجاهایی که هنگام ساز زدن عادی اینجور نیست )
بله،حتی بیشتر از زمانی که در حال اجرای زنده هستم، در اجرای زنده اشتباهات آدم با یکسری تکنیک ها و ... قابل جبران هست اما در هنگام ضبط قرار هست دقیقا یکچیزی درست اجرا بشه، برای همین معمولا برای یک قطعه به طور میانگین 30 الی 40 دفعه ضبط انجام میدم، یا قطعه ای بوده مانند قطعه بهاردلنشین که برای اجرای درست حداقل از نظر رنگ بندی 180 بار تقریبا این قطعه رو اجرا کردم و حدود چندین ساعت به طول انجامید.

2.حاضرید تو پارک ساز بزنید ؟
بستگی به جمع و مردمی که در اون منطقه هستند داره، اگر اهل هنر و فرهنگ باشند، اگر موسیقی مخصوصا از نوع سنتی رو درک کنند، اگر ارزش قائل باشند و گوش فرا بدن این کار رو با کمال میل خواهم کرد..کلا از دیدگاه ما سنتی نوازان موسیقی رو باید در جمعی اجرا کرد که ارزش و مقام موسیقی خاک و خونشون رو بدونند.

3.معتقدید با سنتور باید کار ایرانی زد یا محدودیتی براش در نظر نمی گیرید ؟
من معتقدم سازم باید گسترش پیدا کنه و قابلیت های اجرایی متفاوتی باید داشته باشه، و تو هر زمینه ای پیشرفت کنه حتی در زمینه موسیقی سنتی و کلاسیک، دیدگاه محافظه کارانه ای نسبت به سازم ندارم و علاقه ای هم ندارم که کل ساز من توی همین چندین کتاب از استادان مختلف و ردیف موسیقی ملی زندانی بشه...اما علاقه ای هم ندارم توی عرصه هایی وارد بشه که اصلا به این ساز مربوط نیست، مثلا بعید میدونم ساز من توی سبک متال کاربردی داشته باشه و اگر هم داشته باشه واقعا چیز جالبی از آب در نمیاد..

4.نگرتون درباره ی ساز قانون ؟
بسیار ساز زیبا و دلنشینی هست و به شدت علاقه من هستم، بر خلاف صدای تیز سنتور قانون صدای نرم و انعطاف پذیری داره و حالت شل صدای سنتور هست. تاسف برای این ساز ایرانی میخورم که ملتی که همون ساز رو ساخته در حال حاضر از اون استفاده نمیکنه اما اعراب و ترک ها و کشور های دیگه به خوبی قدر این ساز رو میدونند و در اکثر کنسرت هاشون استفاده می کنند، ای کاش چندین سیمین آقارضی داشتیم تا این ساز زیبا رو دوباره به کشور برگردونیم..

6. سنتور رو مثل قانون می زنن ؟(یه چیزی شبیه پیزیکاتو ...)
نه، از نظر ظاهری و به دلیل سیم ها اکثر مردم این دو ساز رو اشتباه میگیرند، اما قانون به وسیله انگشتان و ناخن نواخته میشه اما سنتور به وسیله مضراب ها.

7.تعریف انسان یرای شما ؟
سوال مشکلی هست، انسان ذاتا موجود پیچیده ای هست و برای همین برای توضیح دادنش هم باید پاسخ پیچیده ای داد، اما به طور کلی انسان موجودی هست که انسانیت رو در خودش پرورش داده باشه، یعنی از نظر اخلاقیات و درک در حد نسبتا خوبی باشه، متاسفانه خیلی از آدم هایی که در اطراف ما هستند بویی از انسانیت نبردند.

8.نگرتون در باره ی سنتور الکتریک؟
سنتور الکتریک میتونه ساز بسیار مناسبی باشه، اما اصولا چون فواصل و قوائد موسیقی جهانی در موسیقی ایرانی تا حدی نسبی میشه (مثلا در مورد فواصل پرده ها) و همچنین احساسات ذاتی انسان در موسیقی ایرانی درگیر موضوع میشه، ممکن هست سنتور الکتریک پاسخگوی این موارد نباشه و نتونه اونطور که باید صدای چوب طبیعت رو به ناله در بیاره و شبیه سازی کنه..

9.نگرتون در باره ی نوازنده های خیابانی ایران ؟
د ر جامعه کنونی ایران راهکار بلند مدت و مناسبی نیست و در واقع یکچیز مقطعی هست، کسی هم از این نوازندگان خیابانی به خاطر دل مردم و غم هاشون نوازندگی نمیکنه به همین دلیل شاید شان و منزلت موسیقی رو پایین بیاره تا افزایش..اگر ما هم جامعه و کشوری همچون اتریش و آلمان داشتیم من به شدت به نوازندگی خیابانی تاکید داشتم...

3پاس
شاد و موفق باشی دوست عزیز من.

--------------------------------------------------------

سلامجنابمضراب !!
سلام دوست عزیز

فرض کنید تو یک کنسرتی در حال تکنوازی هستید یک دفعه برق سالن بره ! چه حسی بهتون دست میده ؟
این سوال اگر برای بزرگان و اساتید و کسانی که مدت هاست سنتور نوازی می کنند پیش بیاد جواب دقیقا این جمله هست، یعنی: "اتفاق خاصی نمیفته، اون بزرگ سنتور نواز به نوازندگی خودش ادامه میده" چراکه در رده های بالای سنتور نوازی نیازی به مشاهده سیم ها و ... نیست و تمرکز کل مشکل رو حل میکنه.
حال که این سوال برای من مطرح شده در پاسخ باید بگم قاعدتا مضطرب میشم و ممکن هست رشته نوازندگی رو در کنسرت از دست بدم و قاعدتا هم میدم.

و بعد 3 دقیقه که برق اومد متوجه بشید که یکی از سیم های سنتورتون (زبونم لال گوش شیطون بد بخت کر !) پاره شده ! دوباره چه حسی بهتون دست میده !! (چه سوال نحسی شد !!)
در سنتور هر نت و سیمی دارای 4 رشته سیم هست که اگر از این چهارتا 1 دونش هم پاره بشه مشکلی پیش نمیاد و حتی در مواردی 2 عدد هم، و اصولا نگرانی خاصی از این لحاظ ندارم، اما اگر به طور کلی هر 4 سیم پاره بشند بسته به اینکه چه سیمی پاره شده کوک سنتور رو سریعا تعویض میکنم به طوری که در نوازندگی نیازی به استفاده از اون سیم نباشه..(البته در این حد و حدود نیستم فعلا..!)

شاد باشید دوست من.

hichnafar
Saturday 24 July 2010, 11:58 AM
بستگی به جمع و مردمی که در اون منطقه هستند داره، اگر اهل هنر و فرهنگ باشند، اگر موسیقی مخصوصا از نوع سنتی رو درک کنند، اگر ارزش قائل باشند و گوش فرا بدن این کار رو با کمال میل خواهم کرد..کلا از دیدگاه ما سنتی نوازان موسیقی رو باید در جمعی اجرا کرد که ارزش و مقام موسیقی خاک و خونشون رو بدونند.
به نظرتون اگر محله ای باشه که بیشتر افرادخیلی آشنایی با موسیقی نداشته باشن ، یا با تعصب و تمسخر باهاش برخورد کنند ، نمی ارزه به خاطر همون آشنا کردن و پیدا کردن مخاطب -حتی اندک- ، ساز زد ؟

نه، از نظر ظاهری و به دلیل سیم ها اکثر مردم این دو ساز رو اشتباه میگیرند، اما قانون به وسیله انگشتان و ناخن نواخته میشه اما سنتور به وسیله مضراب ها.
پرسشم این بود که تکنیکی هست برای اینکه سنتور رو هم با انگشت بزنن یا خیر...که گویا خیر

سوال مشکلی هست، انسان ذاتا موجود پیچیده ای هست و برای همین برای توضیح دادنش هم باید پاسخ پیچیده ای داد، اما به طور کلی انسان موجودی هست که انسانیت رو در خودش پرورش داده باشه، یعنی از نظر اخلاقیات و درک در حد نسبتا خوبی باشه، متاسفانه خیلی از آدم هایی که در اطراف ما هستند بویی از انسانیت نبردند.
از نگر خودتون ، نسبت به این تعریف ،در چه جایگاهی هستید ؟

سنتور الکتریک میتونه ساز بسیار مناسبی باشه، اما اصولا چون فواصل و قوائد موسیقی جهانی در موسیقی ایرانی تا حدی نسبی میشه (مثلا در مورد فواصل پرده ها) و همچنین احساسات ذاتی انسان در موسیقی ایرانی درگیر موضوع میشه، ممکن هست سنتور الکتریک پاسخگوی این موارد نباشه و نتونه اونطور که باید صدای چوب طبیعت رو به ناله در بیاره و شبیه سازی کنه..
اینجا اجرا با الکتریک داشتیم ؟و کلا" دیدید کسی ازاین مدل ساز بهره ببره ؟

دوباره سپاس

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 12:11 PM
به نظرتون اگر محله ای باشه که بیشتر افرادخیلی آشنایی با موسیقی نداشته باشن ، یا با تعصب و تمسخر باهاش برخورد کنند ، نمی ارزه به خاطر همون آشنا کردن و پیدا کردن مخاطب -حتی اندک- ، ساز زد ؟ببینید اگر بحث فقط به گوش دادن محسوس باشه و با تسمخر همراه بشه واقعا ارزش نداره اونجا اجرایی از روی احساسات داشت، اما اگر این تضمین وجحود داشته باشه که از اون بین چند نفری به این موسیقی جذب میشند و به دنبالش میرن 100% اجرای اون موسیقی ارزش داره..قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

پرسشم این بود که تکنیکی هست برای اینکه سنتور رو هم با انگشت بزنن یا خیر...که گویا خیر تا به حال تکنیک مکتوبی در این زمینه موجود نبوده، اما امکان انجامش هست اما نیاز به تنظیم داره، همچنین ما یه سری کارها با انتهای مضراب هم در این مورد می کنیم.

از نگر خودتون ، نسبت به این تعریف ،در چه جایگاهی هستید ؟بهتر هست این سوال رو از دوستان من بپرسید، نقل شده برای شناخت افراد به دوستانش نگاه کنید..، اما کلا اگه بخوام به این سوال شما جواب بدم باید بگم از دید خودم خیلی جای کار دارم و هنوز راه درازی در پیش روی من هست.

اینجا اجرا با الکتریک داشتیم ؟و کلا" دیدید کسی ازاین مدل ساز بهره ببره ؟سنتور الکتریک به شکل ایرانی من ندیدم و اجرایی هم باهاش وحود نداره، اما نوعی Hammered Dulcimer یا سنتور کشور های دیگه رو دیدم که الکتریک بودند و اجرا هم داشتند..میتونید در سایت You*** مشاهده بفرمایید.

دوباره سپاس
آرزوی موفقیت دوباره.

Peddy
Saturday 24 July 2010, 01:05 PM
درود و خسته نباشید

خوبی محسن جان

من فقط یه سوال داشتم ازت:

1. این کاری که قول دادی واسه ما اجرا کنی (ضربی) چی شد؟ هههههههههههه

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 01:23 PM
1. این کاری که قول دادی واسه ما اجرا کنی (ضربی) چی شد؟ هههههههههههه
حقیقتش با اون کیفیت خاصی که می خواستم د نیومد، اما باز امروز با هون کیفیت ناقص ضبط میکنم شاید خوشت اومد. اما نباید انتظار صدای تمبک شفافی رو داشت هباشی دوست من.

mreza
Saturday 24 July 2010, 03:31 PM
سلام محسن جان
دوست داری بعد سنتور چه سازی یاد بگیری؟
نظرت راجع به شباهت طبیعت و موسیقی بومی نواحی مختلف؟
ساز کوبه ای مورد علاقه ات؟
دیگه؟؟؟؟!
حالت چطوره؟
تمبک نواز مورد علاقه ات؟
شرمنده سرتو درد آوردیم

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 04:35 PM
سلام Mezrab عزیز
سلام Bela عزیز.

قشنگ ترین آهنگی که شنیدی از کی بوده ؟
برای من قشنگترین و صفات عالی معنی خاصی نداره، قشنگترین ها شاید، در سنتور کنسرتو سنتور در سال 1963 توسط ارکستر مضرابی استاد دهلوی و قطعاتی از اردوان کامکار و همچنین بداهه نوازی استاد ورزنده و ... زیباترین ها برم بودند. در موسیقی کلاسیک چهار فصل ویوالدی و سمفنی های مختلف برام زیباترین ها هستند. همچنین قطعاتی مثل The Elise در پیانو رو هم به شدت دوست دارم.

آهنگ های ایرانی رو دوست داری یا خارجی ؟ (بیشتر)
بستگی به سبک داره، اصولا هر دو رو اگر کلاسیک باشند دوست دارم، اما تو سبک های پاپ و راک و .. خارجی ها رو به داخلی ها خیلی بیشتر ترجیح میدم.

اگه قرار بود با یکی از بچه های نت آهنگ همنوازی کنی با کی دوست داشتی همنوازی کنی؟
اگر همنوازی سنتور هست علاقه دارم کارهایی رو به صورت همنوازی به همراه ویشتاسب، مجتبی خان که از سایت رفتند، دو نوازی سنتور توسط بنده و راز و نیاز عزیز و شاید دو نوازی ویلسل و سنتور و سنتور و پیانو رو با نیلوفر و پدرام عزیز داشته باشم..البته این ها همه علاقه هست.

نظرت راجع به فیلم طلا و مس چیه ؟ (اگه دیدی)
متاسفانه فقط تیزر های تبلیغاتیش رو دیدم، به زودی تهیه میکنم و نظرم رو به طور پیغام خصوصی بهت اعلام میکنم.

از کدوم بخش نت آهنگ بیشتر خوشت می یاد ؟
قاعدتا جایی که بیشتر توش فعالیت میکنم یعنی بخش سنتور، اما بخش ویلن رو هم دوست دارم، کاربرای با ارزشی دارند.

دوست داری رو فا دوم پشت خرک ضربه بزنی یا فا نهم سفید؟ (سوالی که از من پرسیده بودی)
حافظه خوبی داری، همیشه از صدای فای دوم پشت خرک بیشتر خوشم میومده، به نظرم فا نهم سنتور حتی در بهترین ها صداش ضعیف تر و خفه تر هست و من این رو دوست ندارم برای همین صدای فا دوم پشت خرک رو بیشتر دوست دارم. البته هست جایی هم که ناگزیر و به خاطر نداشتن جنبش زیاد از فا نهم استفاده کنم و کلک بزنم(!)

شاد باشی دوست من
-------------------------------------------------------------

سلام محسن جان
سلام محمد خان عزیز...

دوست داری بعد سنتور چه سازی یاد بگیری؟
سنتور یا کلا موسیقی پایانی نداره که بخوام برای بعدش تصمیم بگیرم، اما دوست دارم دستی به پیانو و سه تار ببرم، همینطور سازدهنی..در بین همه این ها سه تار و پیانو رو از همه بیشتر دوست دارم..

نظرت راجع به شباهت طبیعت و موسیقی بومی نواحی مختلف؟
کاملا با هم تناسب دارند، به طور مثال شمال کشور رو در نظر بگیر، فرم قطعات و آهنگ هاشون پر جنب و جوش و پر طراوت هست، شما قطعه زرد ملیجه در سنتور رو گوش بده به طراوت اون پی میری و اولین مکانی که به ذهنت خطور میکنه خطه شمال هست، (در پرانتز: زرد ملیجه از قطعاتی هست که استاد صبا در راه شمال کشور به ذهنشون رسیده)..برای بقیه مناطق هم همینطور..

ساز کوبه ای مورد علاقه ات؟
تنبک، به شدت این ساز با طراوت و شاداب رو دوست دارم..با شنیدنش کسی ذهنش به غم و ناراحتی نمیره..

دیگه؟؟؟؟!
دیگه سلامتی شما دوست من!

حالت چطوره؟
اگر این یک ماه نیز بگذرد و با موفقیت از همه دنیا شادمان تر خواهم بود.

تمبک نواز مورد علاقه ات؟
استاد رجبی به خاطر اخلاق و رفتار بسیار هنرمندانشون و همچنین استاد تهرانی به خاطر صداقت و چیره دستیشون از افراد مورد علاقه من هستند.

شرمنده سرتو درد آوردیم
برادر و دوست عزیز من سر من با این چیز ها درد نمیاد..این چیز ها دوای سر درد من هستند..

شاد باشی دوست من.

rumour
Monday 26 July 2010, 09:28 PM
سوالی نبود دیگه؟ همی یه ذره؟

hichnafar
Monday 26 July 2010, 10:02 PM
1.سه فیلم مورد علاقه ؟(ایرانی و غیرش )
2.تاحالا به ذهنتون خطور کرده ساز تازه ای بسازید ؟
3.برداشتتون از فرتور زیر ؟ :

You can see links before reply (You can see links before reply)

4.شکل ظاهری سنتور ، روی صدا دهیش چقدر و چگونه اثر داره ؟(ذورنقه بودنش )

Mezrab
Monday 26 July 2010, 10:16 PM
1.سه فیلم مورد علاقه ؟(ایرانی و غیرش )
2.تاحالا به ذهنتون خطور کرده ساز تازه ای بسازید ؟
3.برداشتتون از فرتور زیر ؟ :

You can see links before reply (You can see links before reply)

4.شکل ظاهری سنتور ، روی صدا دهیش چقدر و چگونه اثر داره ؟(ذورنقه بودنش )
1) باور می کنید تو این لحظه هیچی به ذهنم نمیرسه در این مورد، فیلم های زیادی دیدم که خیلی هاشون رو دوست دارم اما به ذهنم نمیاد، تمرکز ندارم.

2) سنتور پیانو که ساخته شده در نظرم بود، در فکر تهیش هستم اما متاسفانه فقط خود طراحش داره..

3) حس خوبی نسبت به این تصویر ندارم و از دیدنش درک و برداشتی ندارم..انگار چشمانم نسبت بهش بسته هست.

4) هم در انعکاس صدا و هم در چینش نت ها تاثیر داره، ببینید شکل ذوزنقه ای سنتور به علت همون ترتیب نت ها از بم به زیر هست، قائده سنتور که بیشترین طول رو داره همیشه بم ترین صدا ها رو به دلیل طول بیشتر و در نتیجه ارتعاش با فرکانس پایین تر رو داره و به همین ترتیب هرچی بالاتر میریم سیم کوتاه و در نتیجه ارتعاش بیشتر و فرکانس بالاتر میره که به نت های مختلف میرسیم..

r_a_m_i_n
Monday 26 July 2010, 11:05 PM
سوالات وارد مرحله بحرانی شده......این آقای hichnafar چه ذهن بازی داره...چه سوالاته جالبی میپرسه

hichnafar
Monday 26 July 2010, 11:18 PM
سوالات وارد مرحله بحرانی شده......این آقای hichnafar چه ذهن بازی داره...چه سوالاته جالبی میپرسهعجب !

....................

5.جایی خوندم که آقای پایور ریز هاشون رو به تعداد معینی می زدن ، درسته ؟
6.اگر بالایی آره ،شما چی ؟ می شمارید ؟
7.مطرب یعنی چی ؟
8.نگرتون درباره ی خالتوری زدن ؟
9.مرتب کنید به ترتیبی که دوست دارید :
کویر ،کوه،دشت،جنگل،دریا،باتلاق

Mezrab
Wednesday 28 July 2010, 01:57 PM
5.جایی خوندم که آقای پایور ریز هاشون رو به تعداد معینی می زدن ، درسته ؟در این حد اطلاع دارم که ایشون در جمله بندی ها مخصوصا در همنوازی ها و آواز ها به شدت دقت داشتند، اخلاق استاد پایور طوری بود که همه چیز منظم و مرتب باشه، بیگم ریز های ایشون هم معین بوده اغراق نکردیم.

6.اگر بالایی آره ،شما چی ؟ می شمارید ؟نه حقیقتش، در آواز ها ریز ها بسته به حس و حال متفاوته، اما اصولا در یک مدت زمانی چنگ به طور مثال دست شما هم تا یه حدی توانایی داره و مثلا همون 8 تا ضربه ای که تعیین شده حدودا اجرا میشه

7.مطرب یعنی چی ؟از دید من کسی که به موسیقی به چشم مادیات نگاه میکنه و در مجالس برای رقص های زنده اجرا میشه، کسی که لذتی از نوازندگی خودش نمیبره.

8.نگرتون درباره ی خالتوری زدن ؟موسیقی رو باید در جایی اجرا کرد که اهل اونجا درک کنند، و یا حداقل عده به موسیقی اصیل روی بیارند، نباید برای یه عده زد که مدتی برقصند و بعد تمام..خالتوری زمانی برای خودش سبکی بود و طرفدارانی هم داشت اما من زیاد از این مدل خوشم نمیاد..

9.مرتب کنید به ترتیبی که دوست دارید :
کویر ،کوه،دشت،جنگل،دریا،باتلاق جنگل، کوه،دریا،دشت،کویر،باتلاق

ramtin_designer
Wednesday 28 July 2010, 05:03 PM
از دید من کسی که به موسیقی به چشم مادیات نگاه میکنه و در مجالس برای رقص های زنده اجرا میشه، کسی که لذتی از نوازندگی خودش نمیبره.

من با این جمله bold شده مخالفم
نمیدونم بحث سر چیه ولی اتفاقا من برعکس شما فکر میکنم و دلیل هم دارم.
کسی که میره عروسی برای دل خودش نمیزنه قبول ! ولی برای سرخوشی خودش میزنه و اتفاقا از همه نوازنده ها سرحالتر و خوش برخوردتز هستش
حالا نمیدونم مزه پوله یا اینکه موقع نوازندگی حس خوبی بهش دست میده البته از تاثیر شگرف حرکات موزون هم نباید گذشت
. در کل از لحاظ لذت من مخالقم چون میبینم همشون سرحال هستند و یک شبه برابر ده تا کلاس اموزشی و یا بهتر بگم ده تا پروژه ی کاری درامد دارند.
هروقت بقیه هم توسنتند به اندازه این خالتورها و دی جیها خوشحال باشند اونوقت حرف شما سندیت پیدا میکنه.:am
ولی میبینین که در همه عروسیها یا مجالس فقط اهنگهای شاد نواخته میشه .و خبری از اهنگهای غمگین و یا احساسی در کار نیست مگر اینکه موقع سرو غذا یه مقدار ولوم و ضربها رو پایین بیارند وگرنه اساس کار به شادمان بودن هست که اون هم به مدد یک دستگاه کیبورد ok میشه/.

وگرنه با توجه به دلائلی که خدمتتون عرض کردم اتفاقا من نظرم این هست که این دوستان خیلی هم شادمان هستند.:10::10:

Mezrab
Wednesday 28 July 2010, 11:37 PM
منظور من از لذت درک اجرایی که داره میکنه هست، بله من هم ببینم دو نفر می خندند، دو نفر می رقصند شاد میشم، اما برادر من موسیقی این جیزها نیست و این افراد هم موسیقی دان و نوازنده نیستند، به قول بقیه مجلس گرم کن نه نوازنده!

Mezrab
Thursday 29 July 2010, 09:15 AM
نفر بعدی صندلی داغ، دوست و استاد عزیزم جناب آقای Razoniaz (You can see links before reply) هستند.

سوالات بنده:

1) چطور با جناب آقای اختیاری آشنا شدید؟
2) چه طور به فکر سنتور نوازی افتادید و علاقه مند شدید و جدی اینکار رو شروع کردید؟
3) تدریس هم می کنید؟

ramtin_designer
Thursday 29 July 2010, 02:42 PM
منم چندتا سئوال دارم

1- بیوگرافی و چندسال هست که کار میکنید . محل اقامت.؟
2-چندتا ساز عوض کردی ؟
3-چندتا ساز داری؟
4- از اهنگهایی که ساختی بگو
5- به فکر توسعه کارت هستی یا نه ( شاید تلفیق و ...)
6-نمونه کار دارید؟ ( از خودتون و نه از مرحومان و گذشگتگان!!! ) از اهنایی که تازگیها ساختید.

7-یکی به من بگه چرا اینقدر حال و هوای سنتی یک نواخته؟ هیچ تنوعی در داخل اهنگهای سنتی نیست و به شدت از این سبک بدم میاد. تنها موردی که دیدم و واقعا ستودنی بود شب سکوت کویر شجریان بود که فوق العاده به دلم نشست یه رگه هایی از نو اوری در بین این البوم سوسو میزد که جای تقدیر داشت به ان کارها علاقه ندارید ؟ دوست ندارید این سبک رو رو یه مقدار متنوع تر کنید .؟ ایا ساز سنتوری رو میشناسین ؟

8 - نظرتون در مورد فضل الله توکل چیه ؟
9-اگه کسی از توی این فروم بخواد باهات همکاری کنه تمایلی داری یا نه.

همین.

Razoniaz
Friday 30 July 2010, 09:25 AM
نفر بعدی صندلی داغ، دوست و استاد عزیزم جناب آقای Razoniaz (You can see links before reply) هستند.

سوالات بنده:

1) چطور با جناب آقای اختیاری آشنا شدید؟
2) چه طور به فکر سنتور نوازی افتادید و علاقه مند شدید و جدی اینکار رو شروع کردید؟
3) تدریس هم می کنید؟

سلام آقا محسن عزیز
از لطفی که به بنده داشتید صمیمانه سپاسگزارم. من خودم رو فقط در حد دوستی شما می دونم آقا محسن و نه استادی.
امیدوارم از این فرصتی که در اختیار بنده قرار گرفت کمال استفاده رو ببرم و بتونم در خدمت دوستان عزیز نت آهنگ باشم.
1- آشنایی من با آقای اختیاری تقریبا بر می گرده به 4 سال پیش. تعریف زیادی از نوازندگی و همینطور اخلاق و شیوه تدریس ایشون شنیده بودم و این شد که خدمت ایشون رسیدم.

2- خب من از دوران بچگی به موسیقی ایرانی علاقه زیادی داشتم. یادمه زیاد برنامه گلها را گوش می کردم. خب یه کاری از آقای گلپایگانی بود توی ابوعطا که آقای صارمی سنتور خیلی زیبایی توی اون آلبوم زده بود. از اونجا بود که شیفته سنتور شدم. بعد هم نوا مرکب خوانی و آستان جانان زنده یاد مشکاتیان علاقه منو به این ساز چند برابر کرد.
سال 75 بود که سنتور را شروع به کار کردم ولی متاسفانه به خاطر بعضی از مسائل چند سالی وقفه توی کارم ایجاد شد. بهرحال خوشبختانه الان به طور جدی دارم ساز رو ادامه می دم...

3- بله تدریس هم می کنم و بابت این قضیه هم خیلی خوشحالم.

Razoniaz
Friday 30 July 2010, 09:33 AM
منم چندتا سئوال دارم

1- بیوگرافی و چندسال هست که کار میکنید . محل اقامت.؟
2-چندتا ساز عوض کردی ؟
3-چندتا ساز داری؟
4- از اهنگهایی که ساختی بگو
5- به فکر توسعه کارت هستی یا نه ( شاید تلفیق و ...)
6-نمونه کار دارید؟ ( از خودتون و نه از مرحومان و گذشگتگان!!! ) از اهنایی که تازگیها ساختید.

7-یکی به من بگه چرا اینقدر حال و هوای سنتی یک نواخته؟ هیچ تنوعی در داخل اهنگهای سنتی نیست و به شدت از این سبک بدم میاد. تنها موردی که دیدم و واقعا ستودنی بود شب سکوت کویر شجریان بود که فوق العاده به دلم نشست یه رگه هایی از نو اوری در بین این البوم سوسو میزد که جای تقدیر داشت به ان کارها علاقه ندارید ؟ دوست ندارید این سبک رو رو یه مقدار متنوع تر کنید .؟ ایا ساز سنتوری رو میشناسین ؟

8 - نظرتون در مورد فضل الله توکل چیه ؟
9-اگه کسی از توی این فروم بخواد باهات همکاری کنه تمایلی داری یا نه.

همین.

سلام دوست عزیز
1- محسن دانشمند هستم متولد سال 58 ساکن اصفهان. همونطور که توی پست قبلی هم گفتم از سال 75 سنتور رو شروع کردم ولی متاسفانه وقفه هایی پیش اومد. به طور کلی مجموع مفید نوازندگیم رو می شه گفت 6 سال یا بیشتر.
2- تا حالا 3 تا ساز عوض کردم.
3- الان دو تا ساز دارم.
4- چندتا کار معمولی مثل چهارمضراب و قطعه بوده ولی اسمش رو نمی شه آهنگ گذاشت. هنوز وارد آهنگسازی نشدم می دونم که خلق آهنگ نیاز به دانش موسیقیایی زیاد و همینطور مهارت داره. ولی جزء اهدافی هست که در نوازندگی دنبال می کنم.

5- یکی از مهمترین مواردی که یه نوازنده همیشه باید مد نظر داشته باشه توسعه و پیشرفت کارش هست. من هم به طور جدی این موضوع را توی نوازندگی دنبال می کنم. ولی قبل از شروع مباحثی مثل تلفیق و ... کارهای زیادی مونده که باید انجام بدم.

6- توی مورد شماره 4 فکر کنم به این موضوع کامل جواب دادم.

7- در مورد تغییر در موسیقی ایرانی بحث خیلی مفصلتر از این هست که بتونیم اینجا عنوانش کنیم. فقط چند مورد که به نظرم می رسه عنوان می کنم. تکامل و پیشرفت موسیقی هر ملتی بستگی به عوامل مختلفی داره که یکی از مهمترین اونها رویکرد نظام حاکم بر اون جامعه هست به موسیقی. ما نمی تونیم از یه طرف شاهد تعطیلی ارکستر ملی و ممنوع شدن آموزش موسیقی در مدارس و لغو کنسرتهای موسیقی اصیل و بازداشت و توهین به هنرمندان سطح اول موسیقی ایرانی باشیم و از طرف دیگه شاهد پیشرفت و تغییر در موسیقی باشیم. چطور می شه در جایی که نشان دادن ساز موسیقی کهن آن در رسانه ملی ممنوع است و بسیاری از افراد نام سازها را هم نمی دانند شاهد پیشرفت و تغییر بود؟ موسیقی ایرانی پتانسیل و استعداد پیشرفت و تکامل را در درون خودش دارد فقط باید شرایط آن مهیا شود.
از طرف دیگه بی انصافی هست که بگیم هیچ تغییری در سبک موسیقی ایرانی اتفاق نمی افته. بهتره آثاری مثل نینوا، دستان، بیداد و ... را دوباره گوش بدیم. خوشبختانه بوده اند افرادی مانند زنده یاد علینقی وزیری در عصر گذشته و استاد حسین علیزاده و زنده یاد استاد مشکاتیان در عصر حاضر و ... که این استعدادها را درک کرده اند و گامهای بلندی در جهت پیشرفت موسیقی ایرانی برداشته اند.
ولی در مورد این قسمت از سوال شما که از سبک موسیقی ایرانی بدتون میاد! (البته بهتر بود در این جمع که همه به موسیقی ایرانی احترام می گذارن بحث رو جور دیگه ای عنوان می کردید) خب این طبیعیه که هر کسی از موسیقی ایرانی خوشش نمیاد. سلیقه ها متفاوته. در مورد شب سکوت کویر هم با شما موافقم. خوشبختانه از این نمونه کارها زیاد هست توی موسیقی ایرانی.
8- فضل الله توکل رو دوست دارم و از صدای ساز ایشون لذت می برم.
9- باعث افتخار بنده هست با دوستان همکاری داشته باشم.

ramtin_designer
Saturday 31 July 2010, 06:02 AM
سلام دوست عزیز
1- محسن دانشمند هستم متولد سال 58 ساکن اصفهان. همونطور که توی پست قبلی هم گفتم از سال 75 سنتور رو شروع کردم ولی متاسفانه وقفه هایی پیش اومد. به طور کلی مجموع مفید نوازندگیم رو می شه گفت 6 سال یا بیشتر.
2- تا حالا 3 تا ساز عوض کردم.
3- الان دو تا ساز دارم.
4- چندتا کار معمولی مثل چهارمضراب و قطعه بوده ولی اسمش رو نمی شه آهنگ گذاشت. هنوز وارد آهنگسازی نشدم می دونم که خلق آهنگ نیاز به دانش موسیقیایی زیاد و همینطور مهارت داره. ولی جزء اهدافی هست که در نوازندگی دنبال می کنم.

5- یکی از مهمترین مواردی که یه نوازنده همیشه باید مد نظر داشته باشه توسعه و پیشرفت کارش هست. من هم به طور جدی این موضوع را توی نوازندگی دنبال می کنم. ولی قبل از شروع مباحثی مثل تلفیق و ... کارهای زیادی مونده که باید انجام بدم.

6- توی مورد شماره 4 فکر کنم به این موضوع کامل جواب دادم.

7- در مورد تغییر در موسیقی ایرانی بحث خیلی مفصلتر از این هست که بتونیم اینجا عنوانش کنیم. فقط چند مورد که به نظرم می رسه عنوان می کنم. تکامل و پیشرفت موسیقی هر ملتی بستگی به عوامل مختلفی داره که یکی از مهمترین اونها رویکرد نظام حاکم بر اون جامعه هست به موسیقی. ما نمی تونیم از یه طرف شاهد تعطیلی ارکستر ملی و ممنوع شدن آموزش موسیقی در مدارس و لغو کنسرتهای موسیقی اصیل و بازداشت و توهین به هنرمندان سطح اول موسیقی ایرانی باشیم و از طرف دیگه شاهد پیشرفت و تغییر در موسیقی باشیم. چطور می شه در جایی که نشان دادن ساز موسیقی کهن آن در رسانه ملی ممنوع است و بسیاری از افراد نام سازها را هم نمی دانند شاهد پیشرفت و تغییر بود؟ موسیقی ایرانی پتانسیل و استعداد پیشرفت و تکامل را در درون خودش دارد فقط باید شرایط آن مهیا شود.
از طرف دیگه بی انصافی هست که بگیم هیچ تغییری در سبک موسیقی ایرانی اتفاق نمی افته. بهتره آثاری مثل نینوا، دستان، بیداد و ... را دوباره گوش بدیم. خوشبختانه بوده اند افرادی مانند زنده یاد علینقی وزیری در عصر گذشته و استاد حسین علیزاده و زنده یاد استاد مشکاتیان در عصر حاضر و ... که این استعدادها را درک کرده اند و گامهای بلندی در جهت پیشرفت موسیقی ایرانی برداشته اند.
ولی در مورد این قسمت از سوال شما که از سبک موسیقی ایرانی بدتون میاد! (البته بهتر بود در این جمع که همه به موسیقی ایرانی احترام می گذارن بحث رو جور دیگه ای عنوان می کردید) خب این طبیعیه که هر کسی از موسیقی ایرانی خوشش نمیاد. سلیقه ها متفاوته. در مورد شب سکوت کویر هم با شما موافقم. خوشبختانه از این نمونه کارها زیاد هست توی موسیقی ایرانی.
8- فضل الله توکل رو دوست دارم و از صدای ساز ایشون لذت می برم.
9- باعث افتخار بنده هست با دوستان همکاری داشته باشم.
سلام
عزیز مرسی که جواب دادی
من نگفتم که بده ! گفتم من خوشم نمیاد یه جورای متنفرم قصد توهین ندارم هرکسی سلیقه ای داره سلیقه این دوستانبرای من ارزشمنده ولی همینطور هم سلیقه من باید برای اونها ارزشمند باشه .
چون که دوستان سنتی هم گهگداری با سرزنشهاشون نه اینجا در رادیو های جمهوری اسلامی حرفهایی میزنند که باعث دلخوری من میشه بطور مثال میفرمایند موسیقی پاپ بی ریشه .
من ولی یادم نمیاد همچین چیزی رو گفته باشم گفتم چرا فضای کار شما پر شور نیست
مثلا من یه کار از گروه شیدا یا همچین چیزی گوش دادم که تمامی اهنگهای شاد قدیمی ( حبیبم رو میخوام ...) همه رو کاور کرده بودند و چه جالب بود و خواننده خانوم داشتند که صدای شفاف تری داشت و نمیدونم این کار رو شنیده باشید یا نه
ولی من بیشتر از این کارو همون البوم استاد شجریان خوشم میاد بقیه کارهای موزیک رو دنبال کردم چیز خاصی ندیدم که چشم منو بگیره
و برایم جای سئواله که شما از این موسیقی چرا خوشتون میاد ؟
چه انرژی میگیرید که شما رو جذب میکنه ؟
صدای سه تار بدون یک افکت رییورب زیاد جذاب نیست به خدا :21: همینطور وقتی که ارکستر سنتی برپا میشه من زیاد حال نمیکنم ولی برعکس با کارهای شجریان و ناطری ( چندتا از کارها ) ارتباط خوبیبرقرار کردم
ولی ابزار راحت بهت بگم از بین موزیک پاپ من 90% آهنگها رو ( آهنگ نه هرچیزی ) گوش میدم ولی از سنتی فقط 10% رو گوش میدم .
برای من جالبه بدونم که شما چه حسی میگیرید و چرا دوست دارید
مرسی.:am

Razoniaz
Saturday 31 July 2010, 07:26 AM
سلام
عزیز مرسی که جواب دادی
من نگفتم که بده ! گفتم من خوشم نمیاد یه جورای متنفرم قصد توهین ندارم هرکسی سلیقه ای داره سلیقه این دوستانبرای من ارزشمنده ولی همینطور هم سلیقه من باید برای اونها ارزشمند باشه .
چون که دوستان سنتی هم گهگداری با سرزنشهاشون نه اینجا در رادیو های جمهوری اسلامی حرفهایی میزنند که باعث دلخوری من میشه بطور مثال میفرمایند موسیقی پاپ بی ریشه .
من ولی یادم نمیاد همچین چیزی رو گفته باشم گفتم چرا فضای کار شما پر شور نیست
مثلا من یه کار از گروه شیدا یا همچین چیزی گوش دادم که تمامی اهنگهای شاد قدیمی ( حبیبم رو میخوام ...) همه رو کاور کرده بودند و چه جالب بود و خواننده خانوم داشتند که صدای شفاف تری داشت و نمیدونم این کار رو شنیده باشید یا نه
ولی من بیشتر از این کارو همون البوم استاد شجریان خوشم میاد بقیه کارهای موزیک رو دنبال کردم چیز خاصی ندیدم که چشم منو بگیره
و برایم جای سئواله که شما از این موسیقی چرا خوشتون میاد ؟
چه انرژی میگیرید که شما رو جذب میکنه ؟
صدای سه تار بدون یک افکت رییورب زیاد جذاب نیست به خدا :21: همینطور وقتی که ارکستر سنتی برپا میشه من زیاد حال نمیکنم ولی برعکس با کارهای شجریان و ناطری ( چندتا از کارها ) ارتباط خوبیبرقرار کردم
ولی ابزار راحت بهت بگم از بین موزیک پاپ من 90% آهنگها رو ( آهنگ نه هرچیزی ) گوش میدم ولی از سنتی فقط 10% رو گوش میدم .
برای من جالبه بدونم که شما چه حسی میگیرید و چرا دوست دارید
مرسی.:am

بازهم سلام دوست عزیزم
در این مورد که باید به سلایق و ارزشهای همدیگه احترام بگذاریم کاملا با شما موافقم. من اعتقاد دارم بزرگترین دستاورد تمدن بشریت دموکراسی است چه در اندیشه و چه در سیاست. و این دموکراسی را "ولتر" در یکی از جملاتش به بهترین شیوه بیان کرده است. او گفته "شاید با آنچه که میگویی مخالف باشم ولی تا پای جان می ایستم تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بگویی" ...
و اما فرمودید چرا موسیقی ایرانی را دوست دارم؟... به عقیده من موسیقی ایرانی موسیقی فوق العاده عجیب و چند بعدی هستش که بیانگر تاریخ چندهزار ساله ایران هست. اصلا موسیقی ملی یک کشور نمی تونه جدا از تاریخ و فرهنگ اون کشور باشه. من به موسیقی ایرانی عشق می ورزم چون روایتگر زنده ای هستش که آنچه را بر سرزمین من گذشته مو به مو بیان می کنه.
وقتی قطعه "چکاد" زنده یاد استاد مشکاتیان را گوش می کنم چنان احساسی دارم که گویی در بارگاه پرشکوه ایران باستان حضور دارم و از نزدیک شکوه و جلال و تمدن ایران را می بینم.

وقتی تصنیف "ای ایران" را گوش می کنم صدای لرزان توام با خشم و صلابت ملتی را می شنوم که از زبونی و خواری به تنگ آمده اند و فریادهای خود را همچون پتک آهنین بر دل سنگی دشمن (که دشمن در اینجا نه دشمن واقعی که مردم مرده دلی هستند که آنچه داشته اند و آنچه بوده اند را فراموش کرده اند) فرود می آورند تا آن شکوه و شوکت دیرین خود را همچون لعلی در دل این سنگ بیابند.

و اما وقتی "نینوا" را گوش می کنم گویی اثر مصوری است از گورستانی که روزی قصری پر شکوهی بوده و اکنون به جای آواز هزاردستان و مرغان خوش الحان، آواز جغدان و بومان از آن به گوش می رسد.

این تنها نمونه ای کوچک بود از دریای بیکران موسیقی ایرانی چرا که به وفور در موسیقی ایرانی از این قطعات و از این تصانیف داریم. موسیقی و ادبیات هر کشور بیانگر تاریخ آن کشورند. شادی و اندوه و حسرت نهفته در موسیقی ما همان شادی و اندوه و حسرتی است که در طول تاریخ این سرزمین پدران و مادران ما با آن سر کرده اند و من موسیقی ایرانی را به خاطر همین شادی و اندوه و حسرتش دوست دارم...

DesironnA
Saturday 31 July 2010, 08:12 AM
درود
چقدر فضای اکنون این تاپیک سنتی شد!
در هر حال این هم سئوالات من:

1. بنظر شما بهترین سبک در کل دنیا چه سبکیست و چرا؟

2. آیا هیچگاه گمان میکردید چنین سازی رو فرا بگیرید؟

3. اولین نوازنده تاریخ بشر که بوده و سازش چی بوده؟

4. بهترین اجرای شما، مربوط به کدام قطعه بوده؟

5. حاظرید با من همنوازی کنید؟ چرا؟

6. بنظر شخص شما، گام طوفان چه گامیست؟

7. بهترین و بدترین خاطره نوازندگی شما چیست؟

8. چرا ساز میزنید؟ (دلیلی بجز عبادت بوسیله ساز و نوازندگی برای روح خود و غیره لطفا)

9. این جنگ ناتمام میان موزیسین های دستگاهی با موریسین های دیگر سر چیست؟ چگونه قابل حله؟

10. سئوال کلیشه ای همیشگی!

سپاس

Amir Akbari
Saturday 31 July 2010, 08:46 AM
درود بر تو دوست خوبم نمونه کارت (چهار مضراب) رو دیدم، نحوه ی ساز زدنت من رو شگفت زده کرد و از طریقه ی نشستن پشت ساز به این نتیجه رسیدم که به هنر و سازت حرمت میگذاری و این کاری ست ستودنی حالا پرسشهای من :

1) خواهش میکنم سنتور رو با قانون مقایسه کن .

2) حتمی دیدی که خیلی از نوازندها (مثل فرهاد بشارتی) با سازشون (قانون) آهنگهای پاپ رو اجرا کردن و نتیجه ی کار هم بسیار زیبا شده (البته به نظر من) با اینکار موافق هستی ؟ اگر جواب مثبت هست و قرار بود به عنوان نوازنده یک آهنگ پاپ رو انتخاب کنی و روی اون با سازت بنوازی کدام آهنگ رو انتخاب میکردی ؟

3) نظرت رو در مورد سالار عقیلی بگو و اینکه تا چه حد در اجرای آهنگهای سنتی موفق بوده .

4) برای اینکه موسیقی سنتی بین افراد جامعه (بخصوص جوانها) رشد پیدا کنه چه پیشنهادی داری ؟

5) آهنگ شاد رو تعریف کن و شادترین آهنگی که تا به حال نواختی نام ببر .

پیشاپیش از پاسخهات سپاسگزارم، امیدوارم شاد باشی و پیروز دوست من .

3pde
Saturday 31 July 2010, 09:44 AM
سلام!

میخواستم نظرتون رو راجع به دف بدونم؟
و

نظرتون راجع به نمونه کار من --------->

You can see links before reply

مرسی :)

Razoniaz
Saturday 31 July 2010, 02:09 PM
درود
چقدر فضای اکنون این تاپیک سنتی شد!
در هر حال این هم سئوالات من:

1. بنظر شما بهترین سبک در کل دنیا چه سبکیست و چرا؟

2. آیا هیچگاه گمان میکردید چنین سازی رو فرا بگیرید؟

3. اولین نوازنده تاریخ بشر که بوده و سازش چی بوده؟

4. بهترین اجرای شما، مربوط به کدام قطعه بوده؟

5. حاظرید با من همنوازی کنید؟ چرا؟

6. بنظر شخص شما، گام طوفان چه گامیست؟

7. بهترین و بدترین خاطره نوازندگی شما چیست؟

8. چرا ساز میزنید؟ (دلیلی بجز عبادت بوسیله ساز و نوازندگی برای روح خود و غیره لطفا)

9. این جنگ ناتمام میان موزیسین های دستگاهی با موریسین های دیگر سر چیست؟ چگونه قابل حله؟

10. سئوال کلیشه ای همیشگی!

سپاس

سلام بر دوست عزیزم دسیرونای عزیز
1- جواب دادن به این سوال مستلزم اینه که من تمام سبکهای موسیقی دنیا را بشناسم و بعد از بین اونها بهترینش رو طبق نظر خودم انتخاب کنم که کار غیر ممکنی هستش. به نظر من تنوع موسیقی در دنیا از تنوع زبان بیشتر هستش.
من نمی تونم بگم بهترین سبک موسیقی دنیا چی هست چون در مورد بسیاری از آنها شناخت ندارم. ولی همونطور که توی پست قبلی گفتم موسیقی چیزی نیست که جدا از فرهنگ و تاریخ یک ملت باشه و به خاطر عشقی که به وطن و تاریخ ایران دارم موسیقی ایرانی رو هم از صمیم قلب دوست دارم.

2- خب در زمان کودکی شاید دور از ذهنم بود که یه روزی نوازنده سنتور بشم ولی در دوران نوجوانی و جوانی باورش کردم.

3- جواب قطعی نمی شه به این سوال داد. هر قوم و سرزمینی در این خصوص افسانه ای داره و اختراع اولین ساز رو متعلق به خودش می دونه. ولی من فکر می کنم اولین سازی که بشر نواخته ساز بادی بوده که احتمالا اون رو از صدای وزش باد الهام گرفته. ولی اینکه اولین نوازنده کی بوده حقیقتش این رو نمی دونم ولی می دونم که من نبودم :)

4- من همه اجراهام رو دوست دارم و انتخاب یکی از اونها به عنوان بهترین برام سخته. ولی فکر کنم اجرای چهارمضراب دشتی اثر زنده یاد استاد پایور، که تصویری اون رو هم روی سایت گذاشتم یکی از اجراهای خوب من بوده.

5- باعث افتخار منه دوست عزیز. فکر کنم کار خیلی زیبایی در بیاد گیتار و سنتور. اتفاقا به این جور کارها علاقه دارم.

6- اگه درست متوجه شده باشم منظورتون موومان چهارم سمفونی شماره 6 بتهون هستش که "طوفان و تندر" نام داره. در این موومان طوفان با قطرات ریز باران شروع می شه و با رعد و برق تندر ادامه پیدا می کنه و نهایتا با پدید آمدن رنگین کمان محو می شه.

7- خوشبختانه خاطره بدی از نوازندگیم ندارم. از بهترین خاطراتم آشنایی با استاد عزیزم آقای اختیاری و همچنین آشنایی با دوستان عزیز نت آهنگ بوده.

8- دکارت گفت: "من فکر می کنم پس هستم". من دقیقا با دکارت موافقم. فلسفه من اینه "من ساز می زنم پس هستم". گاهی آنچنان در روزمرگی و روزمردگی خویش فرو می رویم که فراموش می کنیم هستیم!!! در این گونه موارد من سنتور می زنم تا از صدای ساز خودم پی به این نکته ببرم که هنوز هستم. ضرباهنگ مضرابهای من شاید آخرین تلاش من باشد در جهت اثبات وجود خود در این دنیای بی کران.

9- جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه - چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند.
به نظر من علت هر جنگ و جدلی فقط و فقط جهل هستش. یکی از بزرگان گفته انسان نسبت به چیزی که جهل داره عناد و دشمنی می ورزه. تنها راه حلش هم شناخت و درک هستش که مولوی چندصد سال پیش چقدر زیبا گفته: در کف هر یک اگر شمعی بدی - اختلاف از گفتشان بیرون شدی.

10- سوالات کلیشه ای همیشه جوابهای کلیشه ای دارن. منتظر جواب جدیدی نباش. همون جواب کلیشه ای :)

Razoniaz
Saturday 31 July 2010, 06:05 PM
درود بر تو دوست خوبم نمونه کارت (چهار مضراب) رو دیدم، نحوه ی ساز زدنت من رو شگفت زده کرد و از طریقه ی نشستن پشت ساز به این نتیجه رسیدم که به هنر و سازت حرمت میگذاری و این کاری ست ستودنی حالا پرسشهای من :

1) خواهش میکنم سنتور رو با قانون مقایسه کن .

2) حتمی دیدی که خیلی از نوازندها (مثل فرهاد بشارتی) با سازشون (قانون) آهنگهای پاپ رو اجرا کردن و نتیجه ی کار هم بسیار زیبا شده (البته به نظر من) با اینکار موافق هستی ؟ اگر جواب مثبت هست و قرار بود به عنوان نوازنده یک آهنگ پاپ رو انتخاب کنی و روی اون با سازت بنوازی کدام آهنگ رو انتخاب میکردی ؟

3) نظرت رو در مورد سالار عقیلی بگو و اینکه تا چه حد در اجرای آهنگهای سنتی موفق بوده .

4) برای اینکه موسیقی سنتی بین افراد جامعه (بخصوص جوانها) رشد پیدا کنه چه پیشنهادی داری ؟

5) آهنگ شاد رو تعریف کن و شادترین آهنگی که تا به حال نواختی نام ببر .

پیشاپیش از پاسخهات سپاسگزارم، امیدوارم شاد باشی و پیروز دوست من .

سلام بر دوست عزیزم آقا امیر گل
قبل از هر چیز از شما سپاسگزارم که وقت گذاشتید و اجرای بنده را دیدید.

1- ساز قانون با سنتور شباهتهایی داره هم از لحاظ شکل ظاهری و هم از لحاظ صدا. قانون در حقیقت به صورت یک جعبه ذوزنقه ای شکل هستش که شامل 72 سیم می باشد که بر روی 24 خرک به صورت سیمهای سه تایی قرار گرفته که با فواصل دیاتونیک کوک می شوند. از ساز قانون می توانیم 24 صدای متفاوت بشنویم. در سنتور (معمولی 9 خرک) مانند قانون 72 سیم وجود دارد ولی در ردیف های 4 تایی بر روی 18 خرک سوار می شوند که فاصله خرکهایی که سیمهای سفید روی آن سوار می شوند به گونه ای تنظیم می شود که از هر دو طرف آن می توان برای نوازندگی استفاده کرد. یعنی در حقیقت سه پوزیسیون برای نوازندگی در اختیار ما می گذارد. به عبارت دیگر در سنتور ما میتوانیم 27 صدای مختلف داشته باشیم.
ساز سنتور با مضراب و از طریق مچ دست نواخته می شود و قانون از طریق مضرابهایی که در انگشت سبابه دستها قرار می گیرد نواخته میشود. من خودم خیلی صدای قانون رو دوست دارم.

2- بله نتیجه کار اتفاقا زیبا از کار در میاد. من از این نمونه کارها البته همراه با سنتور دیدم که خیلی هم زیبا بوده و به این سبک هم علاقه دارم. و اگه یه روز قرار بشه خودم این کار را انجام بدم شاید روی آثار آقای سیاوش قمیشی باشه چون کارهای ایشون رو خیلی دوست دارم.

3- آقای سالار عقیلی از هنرمندان زحمت کش و متعهد هستند. من هم برای هنر و هم اخلاق خوب ایشون احترام قائلم. به نظر من ایشون در کارش موفق بوده و امیدوارم موفق تر از این هم باشه.

4- موسیقی اصیل ایرانی ریشه در تار و پود همه ما داره. چیزی نیست که فراموش بشه فقط گاهی به خاطر کم لطفی ها و جفاهایی که بهش می شه آسیب می بینه. از قدیم گفتند که حرمت امامزاده را متولی امامزاده نگه می داره. مسئولیت متولیان موسیقی ایرانی که من و شما هم جزئی از اون هستیم به مراتب در این برهه از زمان سنگینه. به نظر من اگه تک تک ما مسئولیتی را که در قبال موسیقی داریم بپذیریم و وظایف ناشی از این مسئولیت را انجام دهیم، روز به روز شاهد رشد و پیشرفت موسیقی ایرانی خواهیم بود. به نظر من در حال حاضر که عصر اینترنت و ارتباطات هستش سایتهایی مانند نت آهنگ و ... در راه شناسایی و رشد موسیقی ایرانی فوق العاده موثر هستش.

5- حرف و حدیث در مورد آهنگ شاد بسیاره . من شخصا اعتقاد دارم آهنگی شاد هستش که شنیدن آن نه تنها مشکلات و دردهای زندگی را از روح و روان شنونده بزداید که راه حلی هم برای درمان این دردها به انسان بنمایاند. یعنی اثر باید چه از لحاظ ریتم و چه از لحاظ ملودی و اگر تصنیف باشد از لحاظ شعر انتخاب شده چنان استادانه باشد که شنونده را با خود همراه کند و به او این حقیقت ژرف را بنمایاند که "غم و شادی جهان در گذر است". یکی از شادترین کارهایی که گوش دادم چهارمضراب چهارگاه و تصنیف صبح است ساقیا اثر زنده یاد استاد مشکاتیان هستش.
از آهنگهای شادی هم که زدم می تونم به چهارمضراب "دل انگیزان" اثر زنده یاد استاد مشکاتیان و "دخترک ژولیده" اثر زنده یاد استاد علینقی وزیری اشاره کنم.

برای شما دوست عزیز از صمیم قلب آرزوی سعادت و شادکامی دارم.

Razoniaz
Saturday 31 July 2010, 06:44 PM
سلام!

میخواستم نظرتون رو راجع به دف بدونم؟
و

نظرتون راجع به نمونه کار من --------->

سلام سپیده خانم
قبل از هر چیز به خاطر امضای زیبای شما سپاسگزارم. واقعا زیباست.
گاهی وجود دف در گروه چنان پر رنگه که اصلا نمیشه فضای کار را بدون اون تصور کرد. برای نمونه در آلبوم "نوا مرکب خوانی" قطعه طلوع و همینطور تصنیف جان جهان و یا در آلبوم "مژده بهار" قطعه خزان را اصلا نمی شه بدون وجود دف تصور کرد. وجود دف در این آثار همانند تک تک سازهای ملودی و شاید بیشتر از آن الزامی به نظر می رسه.
من خودم دف را مانند تک تک سازهای دیگه دوست دارم و از صدای اون لذت می برم.

نمونه کار شما رو هم گوش دادم خیلی ممنون بابت اجرای خوبتون. تسلطتون به ساز خیلی خوبه و با اعتماد به نفس ساز می زنید، فقط چند تا مورد بود که خدمتتون عرض می کنم. اگه اشتباه نکنم ریتمی که نواختید 2/4 (دو/چهار) بود. این ریتم اگرچه ساده هستش ولی وقتی یه لحظه قطعه از ضرب بیافته فورا خودش رو نشون می ده. توی ثانیه 12 یه مکث خیلی کوچیک داشتید که باعث شد یه ذره قطعه از ریتم خارج بشه در ثانیه های 22 به بعد هم بعضی جاها مشکل ریتم وجود داشت. و یه مورد دیگه اینکه ریتم در آخر قطعه سریعتر از اول قطعه هستش یعنی در حقیقت سرعت اجرا از اول تا آخر ثابت نیست. من پیشنهاد می کنم حتما از مترونم استفاده کنید.
برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت دارم.

r_a_m_i_n
Saturday 31 July 2010, 07:49 PM
درود محسن خان
نظرت در مورد نوازندگی آقای عشیق ( کورش ) و آقای مرتضوی چیه؟
به نظر تو در سطح پژمان هستند؟
به نظر تو چرا آقای اختیاری تمام نتهای تار رو هم واسه ی سنتور تنظیم کرده و به شاگرداش میده که بزنن؟
بهترین نوازنده سنتور از نظر شما در اصفهان؟ بهترین نوازنده سنتور در ایران؟
از سبک اردوان خوشت میاد؟ چرا؟
مارک سنتورت چیه؟
سنتور برهانی سنتور خوبیه یا نه؟
اگه در گروهی مشغولی اسم گروه رو بگو
هدفت از سنتور نوازی چیه؟ دوست داری نهایتا به کجا برسی؟
آهان یادم رفت....نظرت در مورد نوازندگی آقای ولی پور چیه؟
مرسی

3pde
Saturday 31 July 2010, 09:43 PM
سلام سپیده خانم
قبل از هر چیز به خاطر امضای زیبای شما سپاسگزارم. واقعا زیباست.
گاهی وجود دف در گروه چنان پر رنگه که اصلا نمیشه فضای کار را بدون اون تصور کرد. برای نمونه در آلبوم "نوا مرکب خوانی" قطعه طلوع و همینطور تصنیف جان جهان و یا در آلبوم "مژده بهار" قطعه خزان را اصلا نمی شه بدون وجود دف تصور کرد. وجود دف در این آثار همانند تک تک سازهای ملودی و شاید بیشتر از آن الزامی به نظر می رسه.
من خودم دف را مانند تک تک سازهای دیگه دوست دارم و از صدای اون لذت می برم.

نمونه کار شما رو هم گوش دادم خیلی ممنون بابت اجرای خوبتون. تسلطتون به ساز خیلی خوبه و با اعتماد به نفس ساز می زنید، فقط چند تا مورد بود که خدمتتون عرض می کنم. اگه اشتباه نکنم ریتمی که نواختید 2/4 (دو/چهار) بود. این ریتم اگرچه ساده هستش ولی وقتی یه لحظه قطعه از ضرب بیافته فورا خودش رو نشون می ده. توی ثانیه 12 یه مکث خیلی کوچیک داشتید که باعث شد یه ذره قطعه از ریتم خارج بشه در ثانیه های 22 به بعد هم بعضی جاها مشکل ریتم وجود داشت. و یه مورد دیگه اینکه ریتم در آخر قطعه سریعتر از اول قطعه هستش یعنی در حقیقت سرعت اجرا از اول تا آخر ثابت نیست. من پیشنهاد می کنم حتما از مترونم استفاده کنید.
برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت دارم.

ممنون از اینکه وقتتون رو گذاشتین و به کار من گوش دادین!
البته قطعه ای که اجرا کردم 3/4 بود.
و اگه اجازه بدین و اشکال نداره من جواب این پست رو در تایپیک نمونه کارم بدم که مزاحم اینجا نباشم و اینجا از بحث خودش خارج نشه!
البته هرجور شما بفرمائید همون کار انجام میشه!
ممنون.

راستی اگه به هر دلیلی شرایط یادگیری سنتور براتون فراهم نبود چه سازی رو انتخاب میکردید؟

Razoniaz
Sunday 1 August 2010, 07:00 AM
درود محسن خان
نظرت در مورد نوازندگی آقای عشیق ( کورش ) و آقای مرتضوی چیه؟
به نظر تو در سطح پژمان هستند؟
به نظر تو چرا آقای اختیاری تمام نتهای تار رو هم واسه ی سنتور تنظیم کرده و به شاگرداش میده که بزنن؟
بهترین نوازنده سنتور از نظر شما در اصفهان؟ بهترین نوازنده سنتور در ایران؟
از سبک اردوان خوشت میاد؟ چرا؟
مارک سنتورت چیه؟
سنتور برهانی سنتور خوبیه یا نه؟
اگه در گروهی مشغولی اسم گروه رو بگو
هدفت از سنتور نوازی چیه؟ دوست داری نهایتا به کجا برسی؟
آهان یادم رفت....نظرت در مورد نوازندگی آقای ولی پور چیه؟
مرسی

سلام رامین عزیز
ابتدا درگذشت استاد محمد نوری رو خدمت همه هنرمندان و هنردوستان عزیز تسلیت عرض می کنم.

رامین عزیز من نوازندگی آقای مرتضوی رو دیدم و یه مدتی هم خدمت ایشون بودم ولی افتخار آشنایی با آقای کورش عشیق را نداشتم و ساز زدن ایشون رو هم ندیدم. ولی فکر می کنم مقایسه این عزیزان کار درستی نباشه. به هر حال هر سه این هنرمندان در عرصه هنر فعالیت می کنند هر کدومشون نقاط قوتی دارند که ممکنه دیگری نداشته باشه.

در مورد اینکه چرا آقای اختیاری نتهاشون رو به راحتی در اختیار شاگرداشون و حتی دیگران می گذاره خب این از بزرگواری ایشون هستش. ایشون نه تنها نت های قطعات خودش بلکه نت های قطعات اساتیدی مانند استاد مشکاتیان، حسین علیزاده، کیوان ساکت، کامکارها و ... را برای سنتور تنظیم کرده و به بنده داده تا روی وب سایتشون قرار بدم تا همه هنردوستان و علاقه مندان به سنتور بتونند خیلی راحت از اونها استفاده کنند. این کار ایشون بسیار پسندیده و هنردوستانه هستش.
چند وقت پیش از یکی از نوازندگان سنتور که البته خارج از کشور هستند درخواست نتی از کارهای ایشون رو کردم که ایشون رد کردند البته خب صاحب اختیار هستش نت قطعه خودشه و دوست نداره به کسی بده ولی ارزش کار آقای اختیاری در اینجور موارد هست که بهتر مشخص می شه.

رامین جان از این سوالهای سخت نپرس سبکها مختلفه و توی هر سبکی نوازندگان طراز اولی وجود داره ولی اینکه بخوام بگم یه نفر از همه بهتره منطقی نیست. همه اساتید برای من محترمند و من دوست ندارم اونها را با هم مقایسه کنم.

بله سبک اردوان رو دوست دارم و چند تا از قطعات ایشون مثل "ماهی برای سال نو" و ... رو هم زدم. بعضی از قطعات ایشون علاوه بر زیبایی خاصی که دارند به خاطر اینکه ملودی قطعه با دست چپ نواخته می شه برای تقویت دست چپ خیلی موثره همینطور وجود پاساژها و زینتهای مخصوص باعث تسلط هر چه بیشتر نوازنده روی ساز می شه.

دو تا سنتور دارم یکی ساخت آقای برهانی (چوب گردو - سل کوک) و یکی هم ساز احسان ساخته آقای طغیانی.

ساز آقای برهانی کلا سازی هستش که بیشتر حال و هوای اجرای قطعات زنده یاد استاد پایور رو داره و برای قطعات استاد مشکاتیان و همچنین اردوان کامکار زیاد مناسب نیست چون سیمهای سفید و بخصوص پشت خرکش اون زنگ و تیزی لازم را ندارند. یعنی کلا یه جورایی صداش بم هستش.

نه گروه خاصی نیست. با دوستان هفته ای یک شب تمرین داریم البته فقط برای اینکه با هم باشیم.

توی پست قبلی دسیرونای عزیز این سوال رو پرسیدند و بنده هم مفصلا جواب دادم. ولی اینکه به کجا می خوام برسم دوست دارم در درجه اول یه مدرس خوب بشم و بعد یه نوازنده خوب. و برای رسیدن به این هدف تلاش لازم را هم انجام می دم.

آقای سیاوش ولی پور هم از نوازندگان زحمتکش اصفهان هستند. که فکر کنم شاگرد اردوان باشه. قطعات سبک اردوان را هم خوب می نوازه. ولی اگه نظر بنده رو بخواهید مورد چشمگیر و شاخصی نمی شه توی نوازندگیش احساس کرد.

برای شما دوست عزیزم آرزوی شادکامی دارم.

Razoniaz
Sunday 1 August 2010, 07:06 AM
ممنون از اینکه وقتتون رو گذاشتین و به کار من گوش دادین!
البته قطعه ای که اجرا کردم 3/4 بود.
و اگه اجازه بدین و اشکال نداره من جواب این پست رو در تایپیک نمونه کارم بدم که مزاحم اینجا نباشم و اینجا از بحث خودش خارج نشه!
البته هرجور شما بفرمائید همون کار انجام میشه!
ممنون.

راستی اگه به هر دلیلی شرایط یادگیری سنتور براتون فراهم نبود چه سازی رو انتخاب میکردید؟

سلام سپیده خانم
ممنون می شم اگه توی تاپیک نمونه کارتون بحث رو ادامه بدیم.
حقیقتش به این موضوع فکر نکردم ولی خب من ویلن رو هم خیلی دوست دارم شاید اگه سنتور رو انتخاب نکرده بودم می رفتم سراغ ویلن.
سپاسگزارم از شما.

r_a_m_i_n
Monday 2 August 2010, 01:00 PM
مرسی محسن جان....بسیار سپاسگذارم
من واسه آقای اختیاری خیلی احترام قائلم....واقعا فوق العادس
آره من دفتر نتهاشو دارم.......خیلییییی نت داره....یعنی درواقع اکثر کارهای آقای ساکت و علیزاده رو هم واسه سنتور تنظیم کرده....
نه منظورم این نبود که کی بهتره......فقط پرسیدم از نظر شما الگوی تو بین نوازندگان زنده کیه؟
یعنی شما شخصا کیو میپسندی ( البته اگه زنده هم نباشن طوری نیست )

Razoniaz
Monday 2 August 2010, 01:19 PM
مرسی محسن جان....بسیار سپاسگذارم
من واسه آقای اختیاری خیلی احترام قائلم....واقعا فوق العادس
آره من دفتر نتهاشو دارم.......خیلییییی نت داره....یعنی درواقع اکثر کارهای آقای ساکت و علیزاده رو هم واسه سنتور تنظیم کرده....
نه منظورم این نبود که کی بهتره......فقط پرسیدم از نظر شما الگوی تو بین نوازندگان زنده کیه؟
یعنی شما شخصا کیو میپسندی ( البته اگه زنده هم نباشن طوری نیست )

مجددا سلام رامین عزیز
در بین اساتیدی که تا حالا افتخار شاگردی اونها رو داشتم می تونم بگم که آقای اختیاری الگوی بسیار خوبی هستند برای من. هم از نظر نوازندگی و هم از نظر اخلاق.
در بین اساتید بزرگ سنتور ایران زمین هم زنده یاد استاد پایور و زنده یاد استاد مشکاتیان چشم اندازهایی هستند که همیشه چشم به اونها دوختم...

سلطان سازها
Monday 2 August 2010, 07:18 PM
روزی چند ساعت تمرین میکنی؟ چه ساعتایی معمولا؟
طرفدار چه تیم فوتبالی هستی ؟ (داخلی و خارجی)
فک نمیکنی استاد شجریان عقاید سیاسیش توی کار هنریش تاثیر منفی داشته؟
سقف آرزوت توی سنتور نوازی؟
نظرت راجع به آدمای 2رو 2رنگ و حسود و بی عرضه که چشم دیدن پیشرفت دوستاشونو ندارن چیه؟ (سوال ویژه)
من هرچی پست تا الان زدم همشو پاک کردن تا اینو پاک نکردن جواب بده.

Razoniaz
Tuesday 3 August 2010, 07:21 AM
روزی چند ساعت تمرین میکنی؟ چه ساعتایی معمولا؟
طرفدار چه تیم فوتبالی هستی ؟ (داخلی و خارجی)
فک نمیکنی استاد شجریان عقاید سیاسیش توی کار هنریش تاثیر منفی داشته؟
سقف آرزوت توی سنتور نوازی؟
نظرت راجع به آدمای 2رو 2رنگ و حسود و بی عرضه که چشم دیدن پیشرفت دوستاشونو ندارن چیه؟ (سوال ویژه)
من هرچی پست تا الان زدم همشو پاک کردن تا اینو پاک نکردن جواب بده.

سلام دوست عزیزم
1- به دلیل کمبود وقت نمی تونم بیشتر از 2 ساعت تمرین کنم. البته روزهای تعطیل تا 4 ساعت هم تمرین می کنم. تمرین من بیشتر شبها هستش.

2- حقیقتش زیاد اهل فوتبال نیستم. ولی از بچگی برزیل رو دوست داشتم.

3- ببینید دوست عزیز هنرمند جزئی از جامعه هست و در قبال اونچه در جامعه می گذره مسئوله. شخصی مثل استاد شجریان مسئولیتش چند برابره. هنرمند اگه دردهای جامعه را نشناسه و صدای خودش را با ناله مردم همسو نکنه که هنرمند نیست. یکی از اصول هنر تعهد هستش. تعهد در قبال تک تک افراد جامعه، تعهد در قبال اون چیزی که داره برای جامعه اتفاق می افته. خوشبختانه آقای شجریان به این تعهدش عمل کرد و همین باعث می شه که نام ایشون تا ابد به عنوان یک هنرمند متعهد بر سر زبانها باقی بمونه.
من اعتقاد دارم عقاید سیاسی استاد شجریان نه تنها اثر منفی بر روی کار ایشون نداره بلکه باعث میشه بیش از پیش در قلب مردم جا داشته باشه. البته از استاد غیر از این انتظار نمی رفت.

4- سوال سختیه. حقیقتش سقف آرزوی سنتور نوازیم که خیلی بالاست. اینکه بتونم یه روزی در حد اساتید درجه اول مانند زنده یاد استاد پایور و زنده یاد استاد مشکاتیان ساز بزنم و شاگردان خوبی تحویل جامعه بدم. ولی شرایط خودم و واقعیات زندگی رو که در نظر بگیرم این سقف میاد پایین تر. امیدوارم بتونم جزء نوازندگان سنتور خوب ایران زمین بشم و همینطور بتونم یه مدرس متعهد و خوب باشم.

5- در مورد آدمهای دورو و دورنگ خب خوشبختانه تا حالا برخوردی باهاشون نداشتم یعنی امیدوارم همچین آدمهایی توی نت آهنگ که محیطی دوستانه و صمیمی و مقدس هستش اصلا نباشن، ولی اگه یه روزی با اینجور افراد روبرو بشم حرفاشون و کارهاشون برام اصلا مهم نیست من برای خودم هدفی تعیین کرده ام و هدفم برای خودم مقدسه و کار خودم رو ادامه می دم...
اینجور افراد فقط خودشون رو عذاب می دن. به نظر من زندگی کوتاهتر و البته زیباتر از اونی هستش که به حسادت و دشمنی و کینه بگذره.

از شما دوست عزیز هم بابت سوالات خوبتون سپاسگزارم.

Arash-hadian
Tuesday 3 August 2010, 08:48 PM
محسن جان تاحالا شده استادت سرت خیلیییی بلند داد بزنه و بهت اعتراض کنه جلوی همه ؟

rumour
Wednesday 4 August 2010, 07:01 PM
از اونجایی که محسن جان فکر کنم پیام منو ندیدند و یا به دلایلی نتونستن نفر بعدی معرفی کنن خودم میگم.
ممنون از شما برای این چند روز
نفره بعدی mehrshad taheri هستن!

Razoniaz
Wednesday 4 August 2010, 08:43 PM
محسن جان تاحالا شده استادت سرت خیلیییی بلند داد بزنه و بهت اعتراض کنه جلوی همه ؟

سلام آرش جان
نه خوشبختانه تا حالا این مورد رو نداشتم. ولی فکر نمی کنم زیاد مورد حادی باشه. می شه یه جورایی باهاش کنار اومد.

از اونجایی که محسن جان فکر کنم پیام منو ندیدند و یا به دلایلی نتونستن نفر بعدی معرفی کنن خودم میگم.
ممنون از شما برای این چند روز
نفره بعدی mehrshad taheri هستن!

سلام دوست عزیز
اتفاقا من پیام شما رو خوندم و عذر میخوام بابت تاخیر در جواب چون این دو روزه حسابی سرم شلوغ بود و نتونستم زیاد سراغ سایت بیام.
به هر حال ممنون بابت این که کمک کردی و نفر بعدی رو پیدا کردید.

fagher
Sunday 15 August 2010, 05:20 PM
سلام

cont_shahab
Friday 3 September 2010, 04:15 PM
درود
هر که انتخاب شد من یه سوال ازش دارم : (البته فعلا)
اگه به سازتون توهین کنند و یا درباره ی استادتون نظر منفی بدن شما چه عکس العملی نشون میدین؟
با تشکر

rumour
Friday 3 September 2010, 04:58 PM
هیج کس الان نیستش... استقبال نشد من هم انتخاب نکردم دیگه...

sd_34
Tuesday 14 September 2010, 09:54 AM
اقا تايپك به اين باحالي حيف نيست بخوابه؟بياد شروع كنيممممممممم

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:34 AM
درود
اونقدر وقت جوونا رو گرفتن که دیگه فرصت برای خودشون نمیمونه چه برسه به سایت و پست دادن...
هر کی پی مشکلات خودشه ؛ فکر کنم جبر زمانه باعث بشه که خیلی از بچه ها که عاشق موسیقین مثل من مجبور بشن ولش کنن ..

( با غم و اندوه فراوان )

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 09:37 AM
اقايون خانوما بيان ديگههههههههه.ماهستيم شما هم بياين.تا بحثو بازم شروع كنيم.لطفا حضورتونو بگيد

rumour
Wednesday 15 September 2010, 09:39 AM
دوستان Dr Shahab موافقت کردن... سوال کنید ازشون...

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 09:48 AM

صندلی داغ با نام جديد مثلث شيشه اي نت آهنگ ولی از جنس موسيقی بر گزار ميشود
طبق صلاح ديد شورا برای کاربران هنرمند نت آهنگ و مديران اين بخش بر پا ميشود و اميد هست که دوستان در اينجا بيشتر با هم آشنا شوند و بتونن نقطه نظرات خود راجع به موسيقی و دنيای پيرامون آن را راحت تر بيان کنند.
شکل اين تاپيک به اين صورت هست که يک نفر انتخاب ميشود و به مدت چند روز بر روی صندلی داغ قرار ميگيرد که همه کاربران و حتی مديران ديگه هر سؤالی که در محدوده موسيقی باشه و کمتر شکل سؤال های خصوصی رو داره از کاربر مورد نظر ميپرسند.
هر کاربری اگر سؤالی خاص را مايل به جواب دادن نيست ميتونه جواب نده.
همچنين سؤالات بايد در محدوده قوانين سايت باشه تا به مشکلی بر خورده نشه.
ضمناً نقطه نظرات شما هنرمندان هم برای بالاتر بردن کيفيت تاپيک موثر هست.
با تشکر

قوانین تاپیک:
1) برای اینکه به همه سوال برسه، هر کسی در هر روز فقط 10 تا سوال می تونه بپرسه. اگر بیشتر باشه سوالاتی که کمترین ارتباط با اهداف و قوانین سایت دارن اول حذف می شن.
2) برای نظم دادن به تاپیک از هر 10 تا سوال فقط 3 تا می تونه خارج از محدوده موسیقی باشه و 7 تا سوال دیگه باید در رابطه با موسیقی و هنر باشه.
3) هر گونه بحث سیاسی، حذبی و مذهبی به علت خطری که برای سایت داره ممنوعه.
در ضمن از جناب لئون هم معذرت می خوام ولی این 3 تا قانون فعلا در پست اول که ماله ایشون هست قرار می دم.

سلام.خوب با توجه به اين بايد كمتر سوال هاي حصوصي بپرسيم.ولي هنوز ميشه بپرسيم:ah:ah:247_2:

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 09:52 AM
ببخشيد من عاشق سوال خصوصيم.ولي زوده
ميشه ي بيوگرافي بديد؟كامل بديد لطفاااااااا

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:54 AM
من در خدمتتم عزیزان

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:57 AM
سلام عزیزان شهباز هستم 24 ساله چند سالی هست با دوست عزیزم درام کار میکنم .
از بچگی فقط عاشق این ساز بودم تا اول دبیرستان با جمع کردن روزی 1000 تومان و بعضی وقتها بیشتر طی 2 سال به آرزوم رسیدم چون پدرم برای خرید این ساز پول نمیداد ولی بعد که خریدم نظرش عوض شد و تا حالا 3 تا ست عوض کردم .
با کسای زیادی سعی کردیم یه بند جمع و جور کنیم ولی هر بار با مشکلات زیادی که همه دوستان میدوونن مواجه شدیم که بیخیالش شدم تا وقتیکه بتونم 50 ملیون تومان جمع کنم و یک جا و استدیوی خوونگی راه بندازم که خودم سرپرستی یک بند رو بکنم و سبک و شعرامم آمادست .
خدارو شکر تا الان مقداری جمع کردم و تا چند وقت دیگه کارم و عملی میکنم .و میخوام از یک جا شروع کنم اونم به صورت حرفه ای .
6 سال خودم گوشی کار میکردم تا پارسال برای تکمیل دوره پیش استاد نواپور رفتم که ایشون خیلی کمکم کرد شیفراژ و مترونوم و پیش استاد یاد گرفتم و الان دوباره خودم کار میکنم ولی به همه دوستانی که تازه میخوان شروع کنن یه چیز کوچیک میگم اونم اینه که هی سعی نکنن همه چیزارو از استاد یاد بگیرن چون وقتشون و تلف میکنن و باید سالها کار کنن ولی پایشون با استاد باشه خیلی خوبه .اولین ستم san carlos بود ؛بعد Mapex بعدم به دلیل مشکلات آکوستیک فروختم و v drum با تنوع زیاد و vsd sample گرفتم که الان مثل ... پشیمونم.و دوباره می خوام یه hardware خوب جمع کنم.بالاخره باید از یک جا به صورت حرفه ای شروع کرد .که نمیدونم تو ایران عزیز کی این قضیه اتفاق میوفته .... به هر حال باز خدا رو شکر...
ببخشید سرتون درد آوردم ...این درد دل و بیوگرافیه خیلی مختصری از بنده حقیر بود

Mariachi
Wednesday 15 September 2010, 10:03 AM
1.گفتید فقط به درام علاقه داشتین، بعنی هیچ ساز دیگه ای نیست یا نبوده که علاوه بر درام ترغیب به یادگرفتنش بشین؟
2.زندگی و آینده یک درامر رو چطور میبینید؟!

bi to nemishe
Wednesday 15 September 2010, 10:04 AM
شهباز جان لقب دكتر رو چرا گذاشتيد اول اسمتون؟دكتراي چيزي داريد؟

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:11 AM
البته چون گفتین کامل اینارم یادم رفت ..
من از بچگی به خاطر اینکه پدرم کار صنعتی داشت تقریبا در محیط صنعتی بزرگ شدم و از همون بچگی تراشکاری؛ قالب سازی و فرز کاری و ... رو یاد گرفتم الانم تو محیط صنعتی خودمون مشغول کار های تضمین کیفیتم و , ISO 9002/TS خیلی ورزش و دوست دارم از طفولیت انواع ورزش هارو انجام دادم 4 سال جزئ تیم جودوی پاس بودم ..واتر پلو 1 سال کار کردم ؛ در شنا ناجی غریقم درجه 2 ؛ 6 سال اسنو برد کار میکنم ..اینا ورزشهایی بود که یه چیزیایی ازش سر در میارم ولی به صورت مبتدی سوارکاری .تیر اندازی با کمان ..قایقرانی کانو.. و... بانجی جامپینگم خیلی دوست دارم ولی قسمت نشده تا حالا..
الانم دانشجوی ترم آخر مهندسی الکترونیکم .
فکر کنم تقریبا کل زندگیمو گفتم ولی باز اگه سوالی بود در خدمتم..

bi to nemishe
Wednesday 15 September 2010, 10:16 AM
سوال منو جواب نداديدا.من بازم سوال دارم.شهباز جان گوشي موبايلت چيه؟متاهلي يا مجرد؟

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:17 AM
1.گفتید فقط به درام علاقه داشتین، بعنی هیچ ساز دیگه ای نیست یا نبوده که علاوه بر درام ترغیب به یادگرفتنش بشین؟
2.زندگی و آینده یک درامر رو چطور میبینید؟!

1:معمولن دست به ساز کوبه ایم خوبه ..تنبک و تمپو و تیمبالس ؛تومبا .
13 سالگیمم به مدت 2 سال سنتور میزدم. سنتور خیلی کمکم کرد همینکه با نت آشنا شدم هم اینکه مچم نرم شد. حقیقتش من کلا همه ی سازهارو دوست دارم بجز ساز های زهی ؛چون سرم درد میگیره.
گیتار بیس رو خیلی دوست دارم تو اولین فرصت میرم دنبالش
2:در ایران هیچ چی ...
وقتی یه درامر بعد از اجرا در سالن برج میلاد 75.000 تومان میگیره دیگه خودتون قضاوت کنید

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:19 AM
شهباز جان لقب دكتر رو چرا گذاشتيد اول اسمتون؟دكتراي چيزي داريد؟
ببخشید دوست من دیر جواب دادم آخه الان سر کارم ولی عیبی نداره..
لقب دکتر و بچه ها و دوستانم بهم دادن از اونجا نوشتم ..چون میگم تو بیشتر کار ها حکم آچار فرانسه رو دارم

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:21 AM
گوشیم C702 سونی اریکسون... مجردم

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:32 AM
بچه ها سوالای سخت نپرسیدا...!!!

:42::42::42::42::42:

Mezrab
Wednesday 15 September 2010, 10:50 AM
راسته سنتور نواز خوب درامر خوبی میشه یا برعکس؟:دی

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:50 AM
خوب مثل اینکه فعلا بچه ها نیستن ...
منم الان میرم ..اومدم جواب میدم..

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:52 AM
راسته سنتور نواز خوب درامر خوبی میشه یا برعکس؟:دی

از لحاظ نرمی مچ کمک میکنه ولی در کل تکنیکشون فرق میکنه..
شاید ..!!

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 11:49 AM
تا حالا عاشق شدي؟فقط نگو اره عاشق سازم.هه هه

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 12:12 PM
تا حالا عاشق شدي؟فقط نگو اره عاشق سازم.هه هه

اگه بگم معنیه عشقو نمیفهمم بهم چی میگی ؟؟؟
به نظرم عشق یه چیز قراردادیه که بین دو نفر با رفتارهای کلیشه هی تکرار میشه تا دو طرف و زده میکنه بعد رابطشون بهم میخوره ..آخر میان میشینن میگن آره من یه روز عاشق بودم...ولی نمیدونه که عاشقی اون نیست..!
نه تا حالا هیچ کسی این حس و بهم منتقل نکرده...

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 08:22 PM
این همه گفتین بیا ما اومدیم ...حالا دیگه کسی نیست!!!!!

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 08:53 PM
این همه گفتین بیا ما اومدیم ...حالا دیگه کسی نیست!!!!!

اخه همش ك نميشه من بپرسم دوستان همكاري نميكنن.دوستان كجايييددد شهبازو گير اورديم:21:

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:07 PM
اخه همش ك نميشه من بپرسم دوستان همكاري نميكنن.دوستان كجايييددد شهبازو گير اورديم:21:

شیشکی منو دوست نداره........:12::17:

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 09:10 PM
فكر كنم چون قيافت خيلي ابهت(ببخشيد اگه غلط املاي داره)ميترسن سوال كنن.كه خداي نكرده نزنيشون
ي سوال.تا حالا كسيو زدي؟نگو نه:ak:70::70::247_2::247_2::ar:ar

rumour
Wednesday 15 September 2010, 09:29 PM
دوستان قوانین در پست اول لطفا بخونید

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:30 PM
فكر كنم چون قيافت خيلي ابهت(ببخشيد اگه غلط املاي داره)ميترسن سوال كنن.كه خداي نكرده نزنيشون
ي سوال.تا حالا كسيو زدي؟نگو نه:ak:70::70::247_2::247_2::ar:ar

:21::21:
نه داداش اون عکسها برای دوران جاهلیت از وقتی طیب مرد ماهم سیبیلامون و زدیم:19: ...
زیاد اهل دعوا نیستم تو قرن 21 .
تو خیلی از موارد خیلی کوتاه میام تا وقتی که دیگه ایوب پیغمبر فریادش در بیاد که بگه بابا تو تو صبر روی منو سفید کردی اونوقته که قرن 21 اینا نمیفهمم و میرم تو دوران پارینه سنگی و دیگه بقیش و خودت میدونی...
تو رندوری مسابقات زیاد زدم حریفارو وی خداییش تو خیابون دعوای جدی نکردم..

sd_34
Wednesday 15 September 2010, 09:36 PM
دوستان قوانین در پست اول لطفا بخونید

ممنونم.چشم.الان كه دقت كردم ديدم نوشته 3تا خارج موسيقي از 10 تا .باشه.مرسي

mika120
Wednesday 15 September 2010, 09:36 PM
اگه بگم معنیه عشقو نمیفهمم بهم چی میگی ؟؟؟
به نظرم عشق یه چیز قراردادیه که بین دو نفر با رفتارهای کلیشه هی تکرار میشه تا دو طرف و زده میکنه بعد رابطشون بهم میخوره ..آخر میان میشینن میگن آره من یه روز عاشق بودم...ولی نمیدونه که عاشقی اون نیست..!
نه تا حالا هیچ کسی این حس و بهم منتقل نکرده...

آخ... زدي رو خال :41:
هي ما به رفيقام اينو ميگم اونا بهم ميخندن ...
راستي گفتي گيتار بيس دوس داري ... چه چيزي هست كه نوازنده هاي گيتاربيس دارمز دوس دارن ( مثل من ) و درام نويسيشون خوبه و هم نوازنده هاي درامز گيتار بيس ؟

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 09:43 PM
آخ... زدي رو خال :41:
هي ما به رفيقام اينو ميگم اونا بهم ميخندن ...
راستي گفتي گيتار بيس دوس داري ... چه چيزي هست كه نوازنده هاي گيتاربيس دارمز دوس دارن ( مثل من ) و درام نويسيشون خوبه و هم نوازنده هاي درامز گيتار بيس ؟

این تعریف من و امثال من که با خودشون تعارف ندارن از عشق بود ...
چون این دو ساز از تلفیق همه که ریتم ساخته میشه گیتار بیس کیکه درام و پر میکنه و تقریبا 1 روحن در 2 hardware

Mehdi_violin
Wednesday 15 September 2010, 10:09 PM
ببخشيد ميبرسم ليلي مرد يا زن اين مثلث شيشه اي جي هست جي كار ميكنه؟؟

hdhamid
Wednesday 15 September 2010, 10:20 PM

شمام برو پست اول رو بخون .... :19:

cont_shahab
Wednesday 15 September 2010, 10:23 PM

درود دوست عزیز
این تاپیک همون صندلی داغ قدیمیه که هر از چند گاهی با همکاریه اعضا یه بنده خداییو میشونن روش به رگبار سوال میبندنش با قوانین خاص...
الانم که قرعه به نام منه بیچاره زدن..!!!!

mariwan
Wednesday 15 September 2010, 11:54 PM
واقعا صندليه داغيه
من تاحالا سر نزده بودم ولي نه داغ داغه خدا بهمون رحم كنه

sd_34
Thursday 16 September 2010, 04:26 PM
سلام دكتر شهباز.دكتر شهباز يك سوال دارم.تا حالا شده كه بخاطر اينكه ساز ميزني خودتو بگيري يا مثلا كلاس بزاري؟

mtb
Thursday 16 September 2010, 06:35 PM
سلام ممنون از دعوتتون آقای دکتر شهاب انقدر صفحات این تاپیک زیاده که وقت خوندنش رو ندارم حالا کی رو رو این صندلیه داغتون نشوندین؟

nanani
Thursday 16 September 2010, 09:10 PM
سلام دکتر جان.ممنون از دعوتتون.

برای سازتون تا حالا جنگیدید؟کسی بوده که باهاتون مخالفت کنه؟

شده تا حالا کاری رو به تنهایی اجرا کنید و کسی توجهی رو که باید نکنه؟واکنشتون چی بوده؟

متشکرم.

cont_shahab
Thursday 16 September 2010, 11:01 PM
سلام دكتر شهباز.دكتر شهباز يك سوال دارم.تا حالا شده كه بخاطر اينكه ساز ميزني خودتو بگيري يا مثلا كلاس بزاري؟

درود دوست عزیزم

بله ؛ من یکی از افتخاراتمه که ساز میزنم

cont_shahab
Thursday 16 September 2010, 11:07 PM
سلام دکتر جان.ممنون از دعوتتون.

برای سازتون تا حالا جنگیدید؟کسی بوده که باهاتون مخالفت کنه؟

شده تا حالا کاری رو به تنهایی اجرا کنید و کسی توجهی رو که باید نکنه؟واکنشتون چی بوده؟

متشکرم.

درود به دوست عزیزم
مرسی از شرکتت ...
اگه یه صفحه برید عقب کامل من بیوگرافیمو نوشتم...
ولی حالا مختصر میگم ؛ خانوادم یکی از سدهای راهه من بودن البته حق داشتن چون ساز درامز خیلی پر سر و صداست...ولی بعدش با ممارست من حل شد...

cont_shahab
Thursday 16 September 2010, 11:16 PM
سلام ممنون از دعوتتون آقای دکتر شهاب انقدر صفحات این تاپیک زیاده که وقت خوندنش رو ندارم حالا کی رو رو این صندلیه داغتون نشوندین؟

بنده ی حقیر عزیزم

cont_shahab
Thursday 16 September 2010, 11:17 PM

درود دوست عزیز
مرسی از شرکتت
بنده ی حقیر عزیزم...

avm
Friday 17 September 2010, 01:28 AM
سلام
من اومدم به دعوت دوست عزیز دکتر شهاب
من چندتا سوال میپرسم تا اگه سوال دیگه ای بود بعد بزنم
1- چرا درامز؟
2- چرا دیگه با استاد کار نمیکنی؟
3- سرنا کلاس رفتی؟
4- اصلا" چرا نیما نواپور چجوری باهاش آشنا شدی؟
5- دوبل سینگل پارادیدل میزنی؟
6-درام مورد علاقت چیه؟!
7- چه سنجی رو دوست داری؟
8- پدال مورد علاقت چیه؟
9- فکر میکنی از دنیای درامز خیلی میدونی؟
10- چی شد سپهر تو رو انتخاب کرد؟
11- چی شد از من خواستی بیام؟!
12- نظرت دربارم؟

خوب این برای پارت اول بعد نیست بزن تا بازم سوال کنم

ارسلان

DesironnA
Friday 17 September 2010, 07:01 AM
درود
به به !
بالاخره مثلث شیشه ای پس از ماه ها باز هم کار خودش رو از سر گرفت و صدای جیلیز ویلیز بگوش میرسه !!! :دی
خب بریم سر هفت سئوال موسیقیائی:

1. بیوگرافی مفصل !
2. رزومه هنری کامل با ذکر مثال !!
3. از نظر شما برترین سبک موسیقی چیست؟ (حالا دعوا میشه !)
4. پرکارترین سبک برای درامز چه سبکیه ؟
5. چرا درامران گرانقدر اینقدر تنبل تشریف دارند؟! (البته بلانسبت دوستان !)
6. یک ست درامز معمولی که برای همه سبک ها دیفالت باشه رو برشمر..
7. بدترین درامر دنیا از نظر شما کیست ؟ چرا اینگونه فکر میکنید ؟

اما سه سئوال غیر موسیقیائی.. اوه اوه .!

1. بی تعارف نظرت رو درباره سایت و کاربرانش بگو..
2. از اینی که هستی راضی هستی؟ چرا؟
3. سئوال کلیشه ای زیر خاکی معروف ! "نظرت راجع به من چیه ؟"

خب این سری اول سئوالات اینجانب !
تا گلوله بارانی دگر..
سپاس پیشاپیش

koronzo_piti
Friday 17 September 2010, 10:51 AM
Dr Shahab عزیز (You can see links before reply)
بدترین تجربه تلخ تون که با سازتون مرتبط بوده چیه؟

kiyana
Friday 17 September 2010, 10:57 AM
سلام شهباز عزیز,ازدعوتتون متشکرم*
فکر می کنم سوالات جناب دسیرونا و سایر دوستان بسیار جامع و کامل بود,دیگه سوالی نمی مونه..
حالا برای اینکه منم یه سوالی کرده باشم لطف کنید ماه تولدتون رو هم بگید تا اطلاعات تکمیل بشه!!(اگر خواستین بدونین چرا,یه سری به (درباره من) من بزنید!)
ممنون*

mtb
Friday 17 September 2010, 11:37 AM
با عرض سلام به آقای دکتر شهاب:
1- تا حالا شده از سازت زده شی بخوای بری سراغ یه ساز دیگه؟
2_روزی چند ساعت تمرین میکنی؟
3-بهترین مارک درامزی که دوستی داری یه روزی بخری چیه؟
4_از 1 تا 10 به خودت نمره بده(تو زمینه ی تسلط رو سازت)؟
5_بازم از 1 تا 10 به خودت نمره بده(درباره ی علاقه ات به سازی که میزنی)؟
6_بزرگ ترین آرزوت تو دنیایه موسیقی چیه؟(میخوایی به کجا برسی؟)
7_یه توصیه برای کسایی که دارمز رو دوست دارن و تازه میخوان شروع کنن بکن؟
دیگه سوالی ندارم... امیدوارم تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی
با تشکر...

mori68_santoori
Friday 17 September 2010, 02:58 PM
درود
شرمنده دوستان اما با این سوالهایی که شما پرسیدید فکر میکنم دوست عزیزمون باید یه هفته ای مشغول نوشتن جواب باشن
این که دیگه صندلی داغ نیست از این صندلی برقی ها هست که باهاش اعدام میکنن:21::24:

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 06:25 PM
سلام
من اومدم به دعوت دوست عزیز دکتر شهاب
من چندتا سوال میپرسم تا اگه سوال دیگه ای بود بعد بزنم
1- چرا درامز؟
2- چرا دیگه با استاد کار نمیکنی؟
3- سرنا کلاس رفتی؟
4- اصلا" چرا نیما نواپور چجوری باهاش آشنا شدی؟
5- دوبل سینگل پارادیدل میزنی؟
6-درام مورد علاقت چیه؟!
7- چه سنجی رو دوست داری؟
8- پدال مورد علاقت چیه؟
9- فکر میکنی از دنیای درامز خیلی میدونی؟
10- چی شد سپهر تو رو انتخاب کرد؟
11- چی شد از من خواستی بیام؟!
12- نظرت دربارم؟

خوب این برای پارت اول بعد نیست بزن تا بازم سوال کنم

ارسلان

درود به دوست عزیزم
ارسلان جان مرسی از شرکتت با کمال میل جواب میدم:42:
1. از 8 سالگی عاشقش بودم ؛چون وقتی یه ریتم و در میارم کامل تخلیه میشم و فکر میکنم که دیگه چیزی از زندگی نمی خوام.
2. حس کردم وقتم داره تلف میشه چون اصولن من آدمه عجولیم و ریتمهایی که استاد میگفت اکثرن خودم قبلن کار کرده بودم..نمیگم احساس بینیازی میکنم ولی تو اون برهه من ارضا نمیشدم ...استادم میگفت که من همیشه عجولم..
3.بله .
4.چون من پیش استادهای زیادی رفتم عین ا.. کیوان شکوه و هومن غفاری دوست فرشاد ..ولی هیچ کدوم حس یه درامر با استایل راک و متال و بهم القا نمیکردن چون وقتی من اونارو از جلوی درامز مدیدم حس میکردم دارن پیانو میزنن.بین استادایی که دیدم فقط کاره استاد نواپور به دلم نشست ..چون گروو واقعی بود ..
از طریق فامیلمون فرشاد رمضانی بیسیست سایق کاوه یغمایی.
5.دبل پدال کار میکنم
6.لوود ویک ؛تاما و هر درامی که هارد ور ش یه تیکه باشه..
7.استانبول آگوپ
8.یاماها
9.اصلن همچین ادعایی ندارم چون هر بار که کارای جدید گوش میدم یا از بچه های خودمون میبینم با ریتمهای جدیدی آشنا میشم..
10.نمیدونم از خودشون بپرسید
11.چون شما درامر هستی گفتم سوالات خوبی میپرسید که همینطور هم بود
12.فکر کنم درامر خوبی هستی با یه نمونه کار که ازت گوش دادم تا حدی فهمیدم ..

بازم تشکر

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 06:55 PM
درود
به به !
بالاخره مثلث شیشه ای پس از ماه ها باز هم کار خودش رو از سر گرفت و صدای جیلیز ویلیز بگوش میرسه !!! :دی
خب بریم سر هفت سئوال موسیقیائی:

1. بیوگرافی مفصل !
2. رزومه هنری کامل با ذکر مثال !!
3. از نظر شما برترین سبک موسیقی چیست؟ (حالا دعوا میشه !)
4. پرکارترین سبک برای درامز چه سبکیه ؟
5. چرا درامران گرانقدر اینقدر تنبل تشریف دارند؟! (البته بلانسبت دوستان !)
7. بدترین درامر دنیا از نظر شما کیست ؟ چرا اینگونه فکر میکنید ؟

اما سه سئوال غیر موسیقیائی.. اوه اوه .!

1. بی تعارف نظرت رو درباره سایت و کاربرانش بگو..
2. از اینی که هستی راضی هستی؟ چرا؟
3. سئوال کلیشه ای زیر خاکی معروف ! "نظرت راجع به من چیه ؟"

خب این سری اول سئوالات اینجانب !
تا گلوله بارانی دگر..
سپاس پیشاپیش

درود
مرسی دوست عزیز که شرکت کردی ازت ممنونم

1.بیوگرافیمو در حد کامل فکر میکنم نوشتم ولی اگه سواله ریزتری مد نظر شماست بپرسید
2.من عشقم استایک متال و گاهی راک هست ولی تو ایران اگه بخوای دنبال اینا بری ممکنه به شیطان نزدیک بشی منم گفتم من مسلمونم و این سبکهای فسق و فجور به من نمیاد:ad
کاره زیادی نداشتم ولی سال 84 در سبک پاپ در کاخ سعد آباد کنسرت بی کلام بربای توریستهای ارمنی دشتیم به سرپرستی مانوئل سرکیسیان ولی بعد به دلیل درس و دانشگاه و کار و نبود وقت از گروه خارج شدم...دو بارم تو دانشگامون آهنگها متالیکا رو کاور کردیم ولی در کل کار جدی نداشتم..
3.همه میدونن که پراگرسیو سبک جامع و پیچیده ایه ولی من با استایل دث با تکنیکش نه وکالش و همچنین اینداستریال حال میکنم.
4.از نظر من اکثر سبکها متال برای درامر میتونه پر کار باشه بستگه داره چی بنویسی ولی سبک پاور و اسپید معمولن سبکهای تمپو بالایین..
5. از نظر شما باید چکار کنند!
چون مثلن یه گیتاریست همه جا با سازش حضور داره چون حملو نقلش راحته..ولی درامر برای حمل و نقل اگه ساز مفصلی نداشته باشه وانت حد اقل وسیله نقلیست اگرم که مفصل باشه خاور یا 10 تن و...:44:
6.منظورت کامل متوجه نشدم..می تونه خیلی زیاد باشه
7.خودم (بدون تعارف)..چون چیزی از درامز نمیدونم

1. سایت مفیدیه و مقالات خوبه میشه پیدا کرد... همه جا خوب و بد داره
2. نه ؛ چون فکر میکنم خیلی جا دارم ولی وقت و امکانات تو کشور عزیزمون امون نمیده.
3.فکر کنم انسان خوبی باشی:9::41: .. خدا نگرت داره (شوخی)

ممنونم ازت عزیزم

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 06:59 PM
سلام شهباز عزیز,ازدعوتتون متشکرم*
فکر می کنم سوالات جناب دسیرونا و سایر دوستان بسیار جامع و کامل بود,دیگه سوالی نمی مونه..
حالا برای اینکه منم یه سوالی کرده باشم لطف کنید ماه تولدتون رو هم بگید تا اطلاعات تکمیل بشه!!(اگر خواستین بدونین چرا,یه سری به (درباره من) من بزنید!)
ممنون*

درود
مرسی دوست عزیزم از پذیرفتن دعوتم

من متولد 13/2/65

بازم ممنون

Mariachi
Friday 17 September 2010, 07:06 PM
درود

درود

6.منظورت کامل متوجه نشدم..می تونه خیلی زیاد باشه

اتفاقا من خیلی منتظر حواب این سوال بودم!
منظور استاد:ak اینه که اگه بخوایم یه ست درامز معمولی داشته باشیم که اکثر سبکها رو بشه باهاش اجرا کرد چه قطعاتی باید داشته باشیم؟(اسنر و کیک بیس و سنجها و ...)

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 07:07 PM
Dr Shahab عزیز (You can see links before reply)
بدترین تجربه تلخ تون که با سازتون مرتبط بوده چیه؟

درود ممنون دوست عزیزم از قبول دعوتت.

یه بار رو اسیج میکروفن کیکم خاموش بود من تو آهنگ اول پام درد گرفته بود انقدر پدال محکم میزدم:40:

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 07:19 PM
با عرض سلام به آقای دکتر شهاب:
1- تا حالا شده از سازت زده شی بخوای بری سراغ یه ساز دیگه؟
2_روزی چند ساعت تمرین میکنی؟
3-بهترین مارک درامزی که دوستی داری یه روزی بخری چیه؟
4_از 1 تا 10 به خودت نمره بده(تو زمینه ی تسلط رو سازت)؟
5_بازم از 1 تا 10 به خودت نمره بده(درباره ی علاقه ات به سازی که میزنی)؟
6_بزرگ ترین آرزوت تو دنیایه موسیقی چیه؟(میخوایی به کجا برسی؟)
7_یه توصیه برای کسایی که دارمز رو دوست دارن و تازه میخوان شروع کنن بکن؟
دیگه سوالی ندارم... امیدوارم تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی
با تشکر...

درود به دوست عزیزم
با تشکر فراوان از قبول دعوتم

1. از مدل یا نوعش خسته شدم ولی از خود سازم به هیچ وجه
2.الان هیچ چی بعضی وقتا .. وقتی یه ریتم بره تو مخم که تازه شنیدم..میرم در میارم ولی قبلن روزی 5 ؛ 6 ساعت.
3.اینو در سوالات ارسلان جان جواب دادم
4. 5
5. 10
6. میخوام یه بند جمع کنم به سرپرستیه خودم
7. اصلن نمیخوام ته دلشون و خالی کنم ..آخه این سازی نیست که رو چشم و همچشمی بگیرن باید عاشق درامز باشن ؛ حتی شبا خوابش و ببینن که تا تهش ادامه بدن وگرنه میگیرن بعد از یه مدت میندازن گوشه ی خونه به عنوان دکور یا پایه سنجا تبدیل به جا حوله ای میشن .. اینو من خودم به چشم دیدم و خیلی ناراحت شدم..:40:

با سپاس فراوان دوست من

cont_shahab
Friday 17 September 2010, 07:39 PM
اتفاقا من خیلی منتظر حواب این سوال بودم!
منظور استاد:ak اینه که اگه بخوایم یه ست درامز معمولی داشته باشیم که اکثر سبکها رو بشه باهاش اجرا کرد چه قطعاتی باید داشته باشیم؟(اسنر و کیک بیس و سنجها و ...)

درود
ممنون از ترجمتون عزیزم
آخه یکی از هنرهای ما سخت مطرح کردن یه چیز سادست.:21:
البته بی احترامی نشه به مهیار جان خودمم گفتم
ایشون تخصصی گفتن منه کم سواد نفهمیدم :ad

آخه شما بستگی داره چه ضربی بنویسی برای آهنگت شما میتونید بعضی وقتها با یه درام کم و بیش ساده یه سبکه سخت و اجرا کنی ولی کلن تیکه های هارد ور مورد علاقه ی من .
اسنر st . ..
6 تا تام از 8 تا 20 اینچ حتمن با پیچهای کوک زوج.
یه بیس یا کیک استاندارد با دبل پدال توصیه میکنم کسایی که میخوان شروع کنن نرن دوتا بیس بگیرن چون کوک هم صداییش سخته با دبل پدالم بهترین درامرهای دنیام دارن میزنن.
سیمبالهام 3 تا کرش 14 تا 18
دو تا راید 20 22 "
چاینیز و ترش بستگی به سبک
اسپلش 8 و 10 "
کرش بلم دوست دارم
همینا برای خیلی از سبکها کافیه و برای منم همینطور..:5:

nanani
Friday 17 September 2010, 09:43 PM
.

متشکرم.[/quote]

سئوال دومم رو نمی خواستید جواب بدید یا فراموش کردید؟در هر حال ممنونم.

mika120
Friday 17 September 2010, 10:02 PM
آقا شهاب برا افرادي مثل من كه در كنار سازشون از درامز خوششون مياد و ميخوان شروع كنن كه پيشنهادي داري؟

avm
Saturday 18 September 2010, 12:20 AM
سلام دوباره
فکر میکنی چقدر از دنیای درامز میدونی!؟ (بعد از جوابت میفهمم که تو چه اشلی هستی)
فکر میکنی که ساز بلدی بزنی؟
تمرین روزانت دقیقا" چیه
البته جوابی که به سوالم دادی یعنی دوبل - سینگل - پرادیدل ربطی نداشت منظور من تمرین RLRL , RRLL , RLRR LRLL
بود.

3 آهنگی که دوست داری بگو

ارسلان

lonly
Saturday 18 September 2010, 10:18 AM
سلام
امیدوارم حالت خوب باشه
شهباز جون شرمنده سولارو بچه ها زحمتشو کشیدن. من سوال ندارم
فقط برات آرزوی موفقیت میکنم و ایشالا به هر جا دوست داری برسی(یه بند با سرپرستیه خودت)
مرسی
بهاره

cont_shahab
Saturday 18 September 2010, 11:03 AM
[quote=avm;148264]سلام دوباره
فکر میکنی چقدر از دنیای درامز میدونی!؟ (بعد از جوابت میفهمم که تو چه اشلی هستی)
فکر میکنی که ساز بلدی بزنی؟
تمرین روزانت دقیقا" چیه
البته جوابی که به سوالم دادی یعنی دوبل - سینگل - پرادیدل ربطی نداشت منظور من تمرین RLRL , RRLL , RLRR LRLL
بود.

3 آهنگی که دوست داری بگو

ارسلان[/quote

درود عزیزم
1. اینو جوابشو دادم ..سوالتو دقیق تر بپرس خیلی سوالت کلیه ..شما به یه چیزی که تو ذهنت هست میخوای برسی که من از اون بی خبرم...اگه منظورت استایله که گفتم متال و دوست دارم و تا حدی راک ولی که اونها هم دنیاییه هر روز ریتم های جدید میاد که بهترینهای درامم باید روش کار کنند
2.اینم تا حدی تو سوالات جواب دادم در حد خودم و کارهایی که دیدم و شنیدم بله.
3.ببخشید من خیلی سری خوندم عذر میخوام... همشو کار کردم و ولی بیشتر right left من زیاد پیس شیفراژ کار نمیکنم بیشتر گوشی کار میکنم..
4.Queen (too much love will kill you ؛ kurt cobein (smell like... ؛ کارهای Rummestein و خیلیای دیگه که الان حضور ذهن ندارم...
مرسی دوست من

cont_shahab
Saturday 18 September 2010, 11:21 AM
آقا شهاب برا افرادي مثل من كه در كنار سازشون از درامز خوششون مياد و ميخوان شروع كنن كه پيشنهادي داري؟

درود دوست من
من سوالتو در قالب چند سوال جواب میدم :
1.اول چند سالتونه:
اگه بالای 20 سال هستین بهتون توصیه نمیکنم
2. قصد ازدواج دارین یا متاهلین :
چون با پدیده ی شیرین ازدواج باید این سوسول بازیارو ول کنید بچسبید به زندگی و دنبال یه لقمه نون:40: دی: (مزاح)
3.پیشنهاد کاری بهتون نشده یا قصد کار کردن چه در ارگان چه کاره شخصی که بدتره؛ بنده الان کار شخصی دارم ولی خیلی کم وقت گیر میارم بشینم پشت سازم این سایتم ظهرا از سر کار نیم ساعت میرم با شبا نیم ساعت به خاطر عادت و سرگرمی...
4.مشکلی با خانوادتون ندارید سر سرو صدای این ساز ؟
5. قصدتون و هدف غاییتون از خریدن این ساز چیه آیا میخواین کاری برای موسیقی کشور با سرمایه ی فراوان انجام بدین ؛ یا برای دل خودتون می خواین که جایی رفتین بگید درامرم؟؟؟ (مزاح) که دو سر این معادله جوابش 0 است..
6. حرفای منو بریز دور اگه دوست داری و سرمایش و داری برو همین الان بخر و درنگ نکن ... تردید یعنی هنوز نمیدونین که علاقه دارین یا نه ؟ ادامه میدین یا نه؟ که خودش باعث میشه موفق نشی
اگه واقعن علاقه داری از من و امثال من نباید بپرسی که بخرم یا نه؛ تو نوعش چرا از کسی بپرسین خوبه ولی در کل سوال خریدن یا نه اشتباهه..

ببخشید زیاد شد اگه شوخی کردم عذر میخوام
مرسی از سوال خوبت
با سپاس

cont_shahab
Saturday 18 September 2010, 11:23 AM
سلام
امیدوارم حالت خوب باشه
شهباز جون شرمنده سولارو بچه ها زحمتشو کشیدن. من سوال ندارم
فقط برات آرزوی موفقیت میکنم و ایشالا به هر جا دوست داری برسی(یه بند با سرپرستیه خودت)
مرسی
بهاره

درود بهاره جان
مرسی از شرکتت ؛امیدوارم شماهم در کارتون موفق باشید
با سپاس فراوان

cont_shahab
Saturday 18 September 2010, 11:36 AM
.

متشکرم.

سئوال دومم رو نمی خواستید جواب بدید یا فراموش کردید؟در هر حال ممنونم.[/quote]

درود
وافعا عذر می خوام سوالات زیاد بود من گیج شدم... الان میرسم خدمتتون...

بله زیاد ؛ وقتی من قطعه ی جدیدی در میارم هیچ کدوم از بچه ها هیچ حس خاصی نشون نمیدم ..عکسالعمل منم مثل اونا بوده و به کار خودم ادامه میدادم
ولی کلا زیاد برام پیش اومده
قربونت بابت جوابتم یه بار دیگه عذر خواهی میکنم
موفق باشی

mariwan
Saturday 18 September 2010, 02:50 PM
شده تا حالا وقت زدن يكي بهت به بسه ديكه؟
جه حسي بهت دست داده ؟

DesironnA
Saturday 18 September 2010, 05:50 PM
درودی دوباره..

خب سری سئوالات دوم !:

بپردازیم به هفت سئوال موسیقیائی:

1. در کل میدانیم باندازه تعداد موهای سر یک انسان پر مو !، سبک موسیقی در دنیا وجود داره..
از نظر شما چرا مابین این "همه"، موسیقی دستگاهی ایران بیشتر در چشم جهانیان هست؟(1)

2. با توجه به محرومیت بیش از پیش سبک راک و متال، آینده این دو سبک رو چگونه میبینید؟

3. حتما با V درام کار کردید..با توجه به سادگی کار با این ساز الکترونیک و مزیت مدیریت بروی صدای هر تکه و ریکورد آسان، چرا بیشتر نوازندگان درامز یک ست درامز آکوستیک رو به V درام ترجیح میدند؟ شما هم اینگونه اید؟

4. اولین نوازنده درامز در سبک جز چه کسی بود ؟

5. ریتم های متداول در درامز را نام ببرید..

6. معمولا درامرهای معروف دنیا با افزودن کرش ها و رایدها و انواع اسپلش و غیره، سعی بر پیشرفته کردن ست خود را دارند. اما آیا واقعا گم شدن در دریای تکه های مختلف درامز برای یک درامر مفیده ؟!(2)

7. در گفته های خود از سختی جابجائی ساز صحبت کردید. اما بطور معمول یک بند برای تمرین به استودیو میرند که در اون ست درامز هم وجود داره. (البته میدونم چجور ست ..!!!) پس درامر گروه تنها دو عدد استیک با خودش حمل میکنه !!! بنابراین فکر نمیکنید درامر گروه راحت تر از نوازنده گیتار الکتریک بند هست؟!!

اما سه سئوال غیر موسیقیائی:

1. چقدر به شانس اعتقاد دارید؟ آیا انسان خوش شانسی هستید؟(3)

2. وحشتناک ترین کاری که میتوان انجام داد تا شما تا سرحد جنون عصبانی بشید چه کاریه؟

3. مثلث شیشه ای رو چگونه ارزیابی میکنید؟

توضیحات:
(1): البته میدونم شما درامر هستید ! اما خب هر کسی طرز تفکر خاص خودش رو درباره یک موضوع داره..من میخوام طرز تفکر شما رو بدونم.

(2): یکی از درامرهایی که من باهاش کار میکنم، حدودا 8 تکه سنج داره! حتی یک راید پشت سرش سمت راست بالا میگذاره و ازش خیلی هم استفاده میکنه ! و من هرگز نفهمیدم چرا !!!!

(3): شانس یک خرافه نیست. بلکه یک مبحث علمیه. اما اکثر قریب به اتفاق مردم دنیا به شانس به یک مقوله خرافی نگاه میکنند..

سپاس پیشاپیش

Mariachi
Saturday 18 September 2010, 05:57 PM
دوباره سلام!
چطور تونستید درامز رو هر روز روزی 5 ساعت تمرین کنید؟!!! یا بهتر بگم چجوری از پس صدای بلند درامز بر اومدین؟!
تا به حال سر نوازندگی درامز به دردسر نیفتادید؟(مثلا ازتون شکایت نشده یا گیر نیفتادین و ...)

cont_shahab
Sunday 19 September 2010, 04:02 PM
شده تا حالا وقت زدن يكي بهت به بسه ديكه؟
جه حسي بهت دست داده ؟

درود

نه نشده چون اطرافیانم همه موسیقی دوست دازن ..ولی در کل هر چه بگنن من توجهی نمی کنم..مگر باعث ناراحتیشون بشن..

cont_shahab
Sunday 19 September 2010, 05:53 PM
درودی دوباره..

خب سری سئوالات دوم !:

بپردازیم به هفت سئوال موسیقیائی:

1. در کل میدانیم باندازه تعداد موهای سر یک انسان پر مو !، سبک موسیقی در دنیا وجود داره..
از نظر شما چرا مابین این "همه"، موسیقی دستگاهی ایران بیشتر در چشم جهانیان هست؟(1)

2. با توجه به محرومیت بیش از پیش سبک راک و متال، آینده این دو سبک رو چگونه میبینید؟

3. حتما با V درام کار کردید..با توجه به سادگی کار با این ساز الکترونیک و مزیت مدیریت بروی صدای هر تکه و ریکورد آسان، چرا بیشتر نوازندگان درامز یک ست درامز آکوستیک رو به V درام ترجیح میدند؟ شما هم اینگونه اید؟

4. اولین نوازنده درامز در سبک جز چه کسی بود ؟

5. ریتم های متداول در درامز را نام ببرید..

6. معمولا درامرهای معروف دنیا با افزودن کرش ها و رایدها و انواع اسپلش و غیره، سعی بر پیشرفته کردن ست خود را دارند. اما آیا واقعا گم شدن در دریای تکه های مختلف درامز برای یک درامر مفیده ؟!(2)

7. در گفته های خود از سختی جابجائی ساز صحبت کردید. اما بطور معمول یک بند برای تمرین به استودیو میرند که در اون ست درامز هم وجود داره. (البته میدونم چجور ست ..!!!) پس درامر گروه تنها دو عدد استیک با خودش حمل میکنه !!! بنابراین فکر نمیکنید درامر گروه راحت تر از نوازنده گیتار الکتریک بند هست؟!!

اما سه سئوال غیر موسیقیائی:

1. چقدر به شانس اعتقاد دارید؟ آیا انسان خوش شانسی هستید؟(3)

2. وحشتناک ترین کاری که میتوان انجام داد تا شما تا سرحد جنون عصبانی بشید چه کاریه؟

3. مثلث شیشه ای رو چگونه ارزیابی میکنید؟

توضیحات:
(1): البته میدونم شما درامر هستید ! اما خب هر کسی طرز تفکر خاص خودش رو درباره یک موضوع داره..من میخوام طرز تفکر شما رو بدونم.

(2): یکی از درامرهایی که من باهاش کار میکنم، حدودا 8 تکه سنج داره! حتی یک راید پشت سرش سمت راست بالا میگذاره و ازش خیلی هم استفاده میکنه ! و من هرگز نفهمیدم چرا !!!!

(3): شانس یک خرافه نیست. بلکه یک مبحث علمیه. اما اکثر قریب به اتفاق مردم دنیا به شانس به یک مقوله خرافی نگاه میکنند..

سپاس پیشاپیش

درود دوست عزیز
1.این فرامایش شما سندیت قاطعی داره ؟ من ایجوری فکر نمیکنم
ولی کلا تو غنی بودن موسیقی دستگاههی ایرانی شکی نیست و صدایی نیست که تو طبیعت جزئ هفت دستگاه موسیقی ایران نباشه...اجازه بدید زیاد ریز نشیم راجع به این قضیه من اگه بخوام بنویسم باید یه کتاب 200 صفحه ای بنویسم که ممکنه سنتی دوستان عزیز توهین تلقی کنند که از حوصله ی خودم خارجه..

2.کلا آینده ای متصور نیستم برای این سبکها در ایران تا وقتی که ...
3. 100% همینطور هست هیچ ساز الکترونیکی نمی تونه جای ساز آکوستیک اونرو بگیره .مثلا در درامز آکوستیک با جاهای مختلف استیک شما از ساز انواع صداها رو در میارین ولی در V درامز شما باید به یک یا دو صدای واحد بسنده کنید ولی در موقع ریکورد باید کاملن قوانین صدا برداری رعایت بشه تا صدا رییل ضبط بشه در آکوستیک.
4. فکر کنم مکس روچ در سبک جز و جز مدرن پیش قدم بودن..
5.triple , beat &fills , swing , doubling ,shuffle و ....
6. خوب تنوع زیاد قابلیت اینو داره که انواع ریتمها با تنوع زیاد فیلر آپ اجرا بشه و گوشه شنونده از شنیدن صدای تکراری خسته نشه ولی در کل ازدیاد تیکه ها یکی از عوامل اصلی تجارت و تبلیغات در موسیقی مدرن است..
7.فکر میکنم 10 % از استدیو هایی که در ایران وجود داره درامز داشته باشند .اونم شما مثلا قطعه ای نوشته باشی که با ترش ؛ نواخته شده موقع ضبط؛فکر نمیکنم ست همه ی تیکه هارو داشته باشه . استدیو ها معمولن یه ست دمه دستی و مارک دار غیر استاندارد دارن و دور از چشم شما نوازنده درامز خیلی وقتها صدای درامز شما تو آهنگ وجود نداره و فقط سیمولیت میشه و جای صدای ساز استدیو vsd جایگزین میشه ..
تازه این فقط موقع ضبط آهنگ که یه بار اتفاق میوفته موقع تمرین چی همیشه امکانه این نیست که شما یه جای ثابت داشته باشی اگه دو هفته یه بار مجبور باشی مکانت و عوض کنی چی ؟ اون موقعم همینجوریه؟؟؟ در کل خیلی سخت تره و اینو باید قبول کرد ..چون معمولا هم درامر ها هستند که جا برای تمرین برای سایر گروه ایجاد میکنن .

1. من کلن به انرژی اعتقاد دارم ...انسان رو هر چی انرژی بزاره از همون انرژی میگیره چه مثبت چه منفی (قانون جذب) ؛شانس هم از این قاعده مستثنا نیست
کلن فکر نمیکنم زیاد آدم خوش شانسی باشم

2. فکر کنم منظورتون یک پله از جنون عقب تر هستش..
جنون جوابش معلومه وقتی یکی از نزدیکان انسان جلوی چشمش کشته میشه انسان به جنون میرسه. ولی کلن منظور شما رو متوجه شدم همون یک پله تا جنون هست .. جواب خیلی سخته من تا حالا به این حد نرسیدم یعنی خیلی خودم و کنترل کردم که نرسم از پشت سرم حرف زدن ..خیانت .. جر و بحث بدون منبع علمی و ... که الان حضور ذهن ندارم بدم میاد و من و عصبانی میکنه..

3. اگه ادامه دار باشه و وقت صرفش بشه بنظرم میتونه از هر تاپیکی آموزنده تر باشه...

با سپاس دوست عزیز

cont_shahab
Sunday 19 September 2010, 06:56 PM
دوباره سلام!
چطور تونستید درامز رو هر روز روزی 5 ساعت تمرین کنید؟!!! یا بهتر بگم چجوری از پس صدای بلند درامز بر اومدین؟!
تا به حال سر نوازندگی درامز به دردسر نیفتادید؟(مثلا ازتون شکایت نشده یا گیر نیفتادین و ...)

درود دوست عزیز
درسته دوست عزیز ..من شرایطم برای تمرین بد نبود اتاقم تقریبا آکوستیک بود ..اکثران هم تنها بودم خونه و فقط یه چیز می خواستم؛ تشنگیه موسیقی؛ که اون عطشم داشتم و یه گوش ضد ضربه و صدا :43:.که اونم عوامله کم شنوایی هنوز بروز نکرده خدارو شکر...

یه بار موقع تمرین تو زیر زمین یکی از بچه ها پلیس اومد که بابای دوستم رفت ردشون کرد..!!!

cont_shahab
Wednesday 22 September 2010, 09:52 AM
نبوووووووووووووووووود...؟؟ ؟!!!!!!

:clapping::clapping::clapping::clapping:

cont_shahab
Wednesday 22 September 2010, 10:20 AM
موفق و معید باشید ...
ما رفتیم....
فقط یه سوال ؟ نفر بعدی و من باید انتخاب کنم ؟
اگه من میتونم انتخاب کنم...تقدیم میکنم به شما خودتون زحمتشو بکشید ...یا جناب rumor..
متشکرم از لطف شما دوستانم تا برنامه ی بعدی خدا نگهدار....

M0hammad1990
Tuesday 23 November 2010, 09:03 AM
در این درگه که گه گه که کوه کوه که شود ناگه به خود قره مشو جانا که از فردا نئه آید

saze_khasteh
Tuesday 23 November 2010, 11:15 AM
عزیز شعر رو خراب کردی ... به خود غره مشو جانا که از فردا نهی(نیی) آگه

r_a_m_i_n
Tuesday 23 November 2010, 01:31 PM
پس سپهر کوش؟

rumour
Tuesday 23 November 2010, 01:54 PM
من دیگه به امکانات ویرایش دسترسی ندارم...

cont_shahab
Wednesday 24 November 2010, 03:17 PM
عزیز شعر رو خراب کردی ... به خود غره مشو جانا که از فردا نهی(نیی) آگه

البته این شعر در ابتدا جوره دیگری بوده :

مصرع 2 : به دیروزت مشو غره که فردایی نمی آگه

cont_shahab
Wednesday 24 November 2010, 03:28 PM
در این درگه که گه گه که کوه کوه که شود ناگه به خود قره مشو جانا که از فردا نئه آید

این شعر غلط چه ارتباطی به این تاپیک داشت!!!!!!!!!!!!!!!:45:

koronzo_piti
Thursday 2 December 2010, 12:12 PM
منم می خوایم بیام بشینم روی صندلی کی نوبتم میشه؟

z_m
Thursday 2 December 2010, 12:24 PM
پس من سولامو آماده کنم؟؟؟؟

koronzo_piti
Thursday 2 December 2010, 12:29 PM
یعنی الان منم؟:)

z_m
Thursday 2 December 2010, 01:22 PM
یعنی الان منم؟:)

نه بابا فکر کنم باید توسط نفر قبلی تایید بشه....

koronzo_piti
Thursday 2 December 2010, 01:26 PM
خب الان نفر قبلیم تو هستی

z_m
Thursday 2 December 2010, 01:39 PM
خب الان نفر قبلیم تو هستی

نه جانم منظورم نفر قبلی که به سوالا جواب داده بود میگه کی بیاد....ok?

koronzo_piti
Thursday 2 December 2010, 02:00 PM
حالا دکتر شهاب رو از کجا پیدا کنم

z_m
Thursday 2 December 2010, 02:08 PM
حالا دکتر شهاب رو از کجا پیدا کنم

اون دیگه هنر خودته.....

koronzo_piti
Thursday 2 December 2010, 02:11 PM
اون دیگه هنر خودته.....
:23::45:

z_m
Saturday 4 December 2010, 02:32 PM
آقا آرش من میگم بگیم opera2080 بیاد؟ نه؟ موافقین؟

koronzo_piti
Saturday 4 December 2010, 02:54 PM
اره بگیم ایشون بیاد
چرا چشمام جایی رو نمی بینه؟

z_m
Saturday 4 December 2010, 03:02 PM
اگه بیان فکر نکنم به هیچ کدوم از سوالامون جواب بدن...:39::21::39:

koronzo_piti
Saturday 4 December 2010, 03:21 PM
احتمالا هر چی بگیم تشکر می زنه

DesironnA
Saturday 4 December 2010, 03:34 PM
درود
دوستان اسپم نزنید. برید به جناب اشو پ.خ بزنید تا مسئله مرتفع گردد..
سپاس

z_m
Saturday 4 December 2010, 03:35 PM
اره بگیم ایشون بیاد
چرا چشمام جایی رو نمی بینه؟

چیه میخوای به خاطر اینکه مسئول بخش میتینگ شدی تبریک بگیم؟!!:21::21::21:
حالا خوذش اضافه کرده ها :21: آبیشم که من گفتم...:21:

باشه به صورت رسمی برات تاپیک میزنم تبریک میگم...

z_m
Saturday 4 December 2010, 03:36 PM
درود
دوستان اسپم نزنید. برید به جناب اشو پ.خ بزنید تا مسئله مرتفع گردد..
سپاس

چشم... حتما.... آقا آرش شما بفرمایین...

M_T
Thursday 16 August 2012, 10:27 AM
سلام

نمیشه این تاپیک دوباره به جریان بیفته؟

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 10:38 AM
منم می خوام به جریان بیفته!

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 07:04 PM
تاپیک جالبیه...خوب میشه اگه دوباره زنده شه...

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 07:36 PM
منم موافقم .... :D

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 07:38 PM
خب اگه موافقید پس چرا شروع نمیکنید؟...:))

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 07:43 PM
Leon عزیز که نیستند ...!!!

مسئول تاپیک کیه ...؟!!!!

اون باید شخص مورده نظرو انتخاب کنه ... !!!

در ضمن هانی جان .... خوبه که مقرراتش 2باره گوش زد بشه ... :D

یا مقرررات جدیدی اضافه یا حذف بشه :D

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 07:49 PM
خب...حالا که ایشون تشریف ندارند...فکر هم نکنم حالا حالا ها بیان اینجا...چون آخرین بازدیدشون مربوط به تاریخ Sunday 8 April 2012 هست...

فکر کنم یکی باید ورژن جدید این تاپیک رو بزنه...:)

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 07:50 PM
خوب بزن هانی :D

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 07:53 PM
خوب بزن هانی :D

ههههههه...من؟!!!...نه...من از این کارها بلد نیستم...:9:

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 07:56 PM
جانمممممم.......!!!!!:ao
:aj....کار خودته .... :D
...................................

به هر حال جالبه ... هرکی مایله بیاد ورژن جدید بزنه ... :D

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 07:57 PM
چرا،بلدی×خوب هم بلدی!

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:01 PM
شرمنده

من اصلا در جریان نیستم!!!

منظورم این بود که شما ها که موافقید چرا اقدام نمیکنید؟!!!:4:

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:03 PM
کار خودته هانی:دی

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:17 PM
ما که مبتدی هستیم
ولی اصلا موضوع این تایپیک چیه؟!

M_T
Thursday 16 August 2012, 08:20 PM
فکر کنم یکی باید ورژن جدید این تاپیک رو بزنه...:)

درسته، ولی باید یه بزرگتر و ارشد این کار رو بکنه.

اگر نه، که خب می خواین من یه تاپیک بزنم با عنوان صندلی داغ، خوبه؟

منتهی میگم اینجور تاپیک ها نیاز به یک مدیریت واحد و هماهنگ داره.
مثل خود برنامۀ صندلی داغ یا مثلث شیشه ای که یک مجری داشت.

بعدش هم باید از بین کاربران متقاضی شرکت در برنامه، هر دفعه قرعه کشی بشه و یک نفر مهمان برنامه باشه و عزیزانی هم که سوال دارند با هماهنگی قبلی و به ترتیب سوالاتشون رو بپرسند.

نظرتون چیه؟

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:21 PM
یه چیزی تو مایه های صندلی داغ...

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:23 PM
به نظرم بهتره هانی زحمتشُ بکشه...جز مدیرانم که هست:دی

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:27 PM
به نظرم بهتره هانی زحمتشُ بکشه...جز مدیرانم که هست:دی

چرا منو تو این موقعیت قرار میدین؟!!!!!...:18:

دردسرش خیلی زیاده...خداییش وقت ندارم وگرنه خوشحال میشدم.

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 08:30 PM
دردسرش خیلی زیاده...خداییش وقت ندارم وگرنه خوشحال میشدم.ما هم خوشحال میشیم عزیزم ... ولی اصلا قصد اذیت کردنت ... یا به زحمت انداختنتو نداریم ...!!!

هانی حق داره ... !!!!

...............................

هرکسی در خودش این توانایی را میبینه ... بسم الله :D

hdhamid
Thursday 16 August 2012, 08:32 PM
وای... یاداینجا بخیر... اونموقع کلی گردن کلفت اینجا بود نوبت به ما نمیرسید ... همش تو کف می موندیم!!!!!!! ....
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:34 PM
به نظر من اگه توی یه گروه، صندلی داغ ایجاد بشه بهتره تا توی یه تاپیک همچین کاری انجام بشه.

تاپیک ها برای مسائل علمی استفاده بشن خیلی بهتره.

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 08:35 PM
خوب چه گروهی ... گروه زیاد داریم :D

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:36 PM
من شانس ندارم:(
قرعه بهم نمی افته:(
آقا هانی وقت نداری؟باشه:((((

hdhamid
Thursday 16 August 2012, 08:38 PM
حورا!!؟.. تو که خیلی فعالی...
اصلا بیش فعالی! ... را بنداز دیگه!!

hdhamid
Thursday 16 August 2012, 08:41 PM
منم با هانی موافقم ... یه گروه بزن حورا.. برا صندلی داغ ... خودتم مجری شو

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 08:42 PM
هانی جان .... تصمیم نهایی را بگیر ... گروه باشه ... یا تاپیک ...؟!!!!

...................................

اجازه بدین حالا که مجتبی پیش قدم شده .... این کارا دست مجتبی بسپاریم ... ایشاالله که خوب از عهدش بر بیاد ...!!!

.....................................

دوستان اگه موافقید بزنین قدش:27::am
........................

اگر موافق هم نیستید ... لطفا نظراتتون و بگید ... تا 1 فکر خوب و 1 تاپیک یا گروه خوبی و راه بندازیم :D ...............................

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:44 PM
من که البته یه بار مجری شدم واقعا....
ولی حاضرم شروع کنم....به شرطی که جانشینم باهام باشه....
موافقم.....پیش فعالی دارم...!
یک ماهه عضو شدم ولی عین قدیمی ها کار می کنم...
البته قبش به عنوان مهمان می اومدم..

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:45 PM
هانی جان .... تصمیم نهایی را بگیر ... گروه باشه ... یا تاپیک ...؟!!!!

من پیشنهاد میدم فقط...تصمیمش با خودتونه...:))

RaziYeH
Thursday 16 August 2012, 08:47 PM
ای بابا :D ...!!!

............

1 تصمیم بگیرید دیگه ...!!!

چرا اینقدر پاس میدین :D

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:47 PM
آقا مجتبی از همه بهتره
ما چیکاره ایم...گروه نباشه....تایپیک باشه!

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:48 PM
ای بابا :D ...!!!

............

1 تصمیم بگیرید دیگه ...!!!

چرا اینقدر پاس میدین :D

نظر خود شما چیه راضیه جان؟

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:48 PM
به نظر من تاپیک باشه تا همه ی کاربرا بهش دسترسی داشته باشن..گروه محدوده...

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:52 PM
زود باشین دیگه دوستان...اصلا خودم ثبتش میکنم:4:

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:55 PM
چرا هی تعارف تیکه پاره می کنیم؟
راس راسی برم؟
من هم وقتشو دارم(5 ساعت در روز)
هم توانایی شو...
خود دانید!

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 08:56 PM
منم داوطلبم صبر کنیم ببینم دوستان چی میگن:4:

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 08:56 PM
اصلا نیازی به مجری نیست!!!

یکی یه نفر رو انتخاب میکنه و بعد ازش چنتا سوال میپرسه بعد بقیه هم سوالات خودشون رو ازش میپرن...بعد یه نفر دیگه رو انتخاب میکنن و ...

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:58 PM
من به نفع زهرا می کشم کنار!
البته با وجود مجری جذاب تر میشه ها!

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:58 PM
شاید هم نشه!:)))))))

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:00 PM
یه چیزی تو مایه های این تاپیک

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:04 PM
به نظر من هر هفته یه نفرُ انتخاب میکنیم و...آره دیگه! نیازی به مجری نیست:دی
تنکس حورا:) پس ما رفتیم دیگه:دی

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:10 PM
ما هنوز نرفتیم!
اولین نفر کیه؟

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:14 PM
من پستش کردم ولی انگار ثبت نشده:-؟ باید صبر کنیم تا تاپیک تائید بشه؟

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:15 PM
من پستش کردم ولی انگار ثبت نشده:-؟ باید صبر کنیم تا تاپیک تائید بشه؟

نه...تایید نمیخواد!!!..تو کدوم بخش ایجادش کردی زهرا؟

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:17 PM
گوناگون موسیقی....یعنی دوباره بنویسم اونارو:(

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:18 PM
راست می گه؟

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:19 PM
وایسا یه نگاه بندازم

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:19 PM
من رفتم ببینم هست یانه؟!

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:20 PM
اسم تاپیک چی بود؟

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:21 PM
من رفتم ببینم هست یانه؟!
اگه تایید نشده باشه شما که نمیتونی ببینی حورا جان!!!

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:23 PM
صـندلی داغ

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:24 PM
من خواستم درستش کنم ترسیدم ، وقت تایید صفحه رو بستم.نشد!
اسمشو عوض کنیم!

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:24 PM
صـندلی داغ

آها...فهمیدم چی شد!!!

چون یه تاپیک توی این بخش با این اسم وجود داره برای همین ثبت نشد...اسمش رو بذار صندلی داغ 2 یا هرچی خودت دوست داری.

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:27 PM
اکی ..مرسی:) الان درستش میکنم

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:28 PM
منم گفتم اسمشو عوض کنه!
اسمش رو بذاریم صندلی دوغ!

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 09:29 PM
شوخی کردم! (هههه)

Honey_Shababi
Thursday 16 August 2012, 09:35 PM
زهرا جان

منم الان تست کردم

آره...ظاهرا تنظیماتش بهم خورده و باید تایید بشه...الان با امیر جان مطرح میکنم تا درستش کنه.

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:38 PM
دوستان پستش کردم..با اسم صندلی داغ v1.1
ولی پیام داد که تاپیک قابل مشاهده نیست تا یه مدیر تائیدش کنه..یعنی هر دو ثبت شدن! حالا یکی باید بره اونو حذف کنه!!!!

Brilliant
Thursday 16 August 2012, 09:41 PM