PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک بیوگرافی و بحث ( محمد اصفهانی )

Hmd_N
Wednesday 4 March 2009, 12:35 AM
محمد اصفهانی

محمد مهدي واعظي در روز چهاردهم تيرماه سال 1345 در تهران و در خيابان 17 شهريور بدنيا آمد . پدربزرگ وي صداي خوبي داشت و به واعظ اصفهاني معروف بود ، بهمين خاطر وي نام هنري اصفهاني را براي خود انتخاب کرد .

تحصيلات

تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در مدرسه علوي تهران به پايان رساند . سپس با شرکت در کنکور سراسري و اخذ رتبه 178 به دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران راه يافت و در سال 1376 در رشته پزشکي موفق به اخذ دکترا شد . وي همزمان با تحصيل علم به کسب هنر نيز اهتمام ورزيد .

قرائت قرآن

وي از اوان کودکي قرائت قرآن کريم را به سه روايت نزد اساتيد وقت آموخته و از شيوه هاي مختلف اين فن به ويژه شيوه استاد "مصطفي اسماعيل" بهره مند شده است . تاکنون در محافل مهم بسياري از حضور دکتر اصفهاني برا ي قرائت قرآن استفاده شده است .
اساتيد او

محمد اصفهاني موسيقي ايراني را با بهره مندي از مکتب استاد محمدرضا شجريان خواننده شهير و با رهنمودهاي اين استاد آواز ايران و شاگرد مبرزش علي جهاندار آموخت . نزد استاد شجريان رديف و موسيقي آوازي را فراگرفت . استاد ديگر او فريدون شهبازيان بود که نزد او تلفيق و تحديد فني در موسيقي کلامي و زيبايي شناسي در الحان موسيقي ملي ايران را آموخت . از ديگر اساتيد او مي توان به همايون خرم و بابک بيات اشاره کرد . او همواره از اساتيد ارجمندش در زمينه موسيقي بخصوص فريدون شهبازيان با تواضع و مهر ياد مي کند .

آلبوم ها

گلچين

حسرت

نازنين کار مشترک

فاصله

...تنها ماندم

ماه غريبستان

نون و دلقک

برکت

You can see links before reply

Hmd_N
Wednesday 11 March 2009, 11:32 PM
خوشحال میشیم نظرات دوستان عزیز رو درباره ی خواننده خوب کشورمون آقای اصفهانی داشته باشیم.

panii60
Thursday 12 March 2009, 04:38 AM
به نطر من صدای این خواننده بسیار بسیار زیباست و دارای حنجره خیلی قوی هستند

Mahdi88
Thursday 12 March 2009, 08:51 AM
محمد اصفهانی از نظر من تنها خواننده ای است که بیخود نخونده.. هر چی خونده یه معنا و مفهوم .. یه آرمان .. و یک بعد معنوی بسیار ارزشمند داشته و برای همینه که به اندازه ایشون روی هیچ کدوم از خواننده های دیگه حساب نمی کنم..

آهنگ های کاراشون هم همه سنگین و روی حساب و خارج از غناست.. اکثر آلبوم هاش رو هم به حداقل یه کار عرفانی، مذهبی مزین کرده.. مخصوصا آلبوم برکت که دیگه غوغا کرده..

من از تو دوست خوبم که یادی کردی از این خواننده عزیز توی نت آهنگ کمال تشکر رو دارم.

تو چه کرده ای که عمری ز پی ات دویده ام من **** به خدا قسم که با تو به خدا رسیده ام من

چه شکسته ایستادی چه شکسته پر پریدی ******** به طواف عاشقان حرم خدا رسیدی

Leon
Thursday 12 March 2009, 09:19 AM
آهنگ های کاراشون هم همه سنگین و روی حساب و خارج از غناست.. اکثر آلبوم هاش رو هم به حداقل یه کار عرفانی، مذهبی مزین کرده..

تو چه کرده ای که عمری ز پی ات دویده ام من **** به خدا قسم که با تو به خدا رسیده ام من

چه شکسته ایستادی چه شکسته پر پریدی **** به طواف عاشقان حرم خدا رسیدی

محمد اصفهان ی در کنار عليرضا افتخاری از بهترين و خوش صداترين های ايران هستند.تکنيک و قدرت خوانندگی، جنس صدا،و اجراهای سوپرانو با کيفيت بالا صدای اين هنرمند رو از ديگران متمايز کرده است.
و اما ايرادات:
اصفهان ی جز خوانندگانی هست که اصلاً سبک خاصی نداره و گويا اکثر آلبوم های ايشون به طوری امتحانی! هست در هر البوم يک سبک ديگه رو دنبال ميکنه و حتی آهنگ ها هم گاهی چنان دچار افت ميشه از يک آلبوم به آلبوم ديگر،که برای يک خواننده که سال ها در اين حرفه هست ،بعيد به نظر ميرسه،پس نداشتن سبکی مشخص به نظر من از ايرادات اصفهان ی ميباشد.
همچنين کم و بيش آهنگ هايی از محمد اصفهان ی بر روی زبان ها ميفته ولی کسی با اين سابقه خواندن و شهرت و صدا هنوز آهنگ خيلی معروف نداره!!!مثل خوانندگان ديگه!
نکته بعد اينکه کلمه سنگين خوندن به معنا ی خوب بودن کار نيست!در موسيقی عوامل ديگه اي هستند که تعيين کننده کيفيت موسيقی هستند نه غمگين خوندن و از کلامات خاصی در آهنگ استفاده کردن!
مذهبی خوندن ايشون هيچ اثر ی بر روی خوانندگی ايشون نداره و ارزش کار ايشون رو بالاتر نميبره.بر عکس من شخصاً مخالف اين کار هستم که آلبوم اوّل رو برای سوگ....خونده بشه تا اجازه پخش آلبوم پاپ دوم داده بشه!!!!يا نو هه بخون يا ...يا پاپ بخون!
ضمناً عنوان کردن مسئله غنا که پيچيده تر از فرمول های انيشتين هست ( اون کسی که اينها رو مطرح کرده خودش هم نفهميده چی گفته ), اشتباه محض هست.پس عيسی به دين خويش،موسی به دين خويش،لطفاً هنر موسيقی رو با اين کلمات محدود نکنيد!

mosy_khoda
Saturday 14 March 2009, 10:39 PM
کار محمد اصفهانی خیلی خوب است به نظر من بهترین خواننده داخل محدوده ی جغرافیایی ایران است .یک مشخصه خیلی خوب داره در تمام سبک هایی که کار کرده آهنگ سازهای بسیار خوبی رو انتخاب کرده و ملودی آهنگ هاش بی نظیر هستند .

بنمای رخ که خلقی واله شوند و حيران
بگشاي لب كه فرياد از مرد وزن برآيد******

shbaharehs
Monday 16 March 2009, 04:14 AM
به نظر من جزو بهترین خواننده های ایرانی هستش و مثل چاووشی صدای منحصر به فرد و زیبای خودشو داره. راستش ولی با لئون عزیز مخالفم که چون سبک خاصی رو دنبال نمیکنه نشونه ی ضعف یا ایراده, چون به نظر من همین نشوندهنده ی توانایی خوانندست که نشون میده که میتونه توی هر سبکی به راحتی بخونه.

ممنون

hasanmaleki
Wednesday 19 August 2009, 11:59 PM
با سلام.... من هم مثل همه ی شما ایشون رو یک خواننده بسیار بسیار عالی می دونم... کارشون فوق العاده ست.......