PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر سنجی در باره بهترین آهنگ ساز

Amirrelax
Friday 6 March 2009, 07:31 PM
سلام دوستان می خواستم نظر شما را درباره آهنگساز مورد علاقتون بدونم

من خودم عاشق یانی و کار های عالی یانی هستم حالا شما هم نظرتون را بگید و آهنگساز مورد علاقتون یا بهترین آهنگساز از نظر خودتون را معرفی کنید

Weather_Storm
Friday 6 March 2009, 07:52 PM
یک دو سه؟؟؟

یعنی ما تو دنیای موسیقی 3 آهنگساز برجسته داریم دینگ دینگ
اونم یانی، ونجلیس و کیتارو، فک کنم تن بتهوون و باخ تو گور بلرزه..

Amirrelax
Friday 6 March 2009, 08:35 PM
یک دو سه؟؟؟

یعنی ما تو دنیای موسیقی 3 آهنگساز برجسته داریم دینگ دینگ
اونم یانی، ونجلیس و کیتارو، فک کنم تن بتهوون و باخ تو گور بلرزه..

سلام جناب faraway
اولا من گفتم که آهنگساز مورد علاقتون رو معرفی کنید تا همه بشناسن

دوما من در نظر سنجی بالا می خوام بدونم کدوم یک از این آهنگساز ها طرفدار بیشتری دارد و نگفتم که این آهنگساز ها از بتهوون و باخ بهترند

Weather_Storm
Friday 6 March 2009, 08:46 PM
سلام دوست عزیز من میدونم عنوان تاپیک شما چیه کاری به علاقه ی اشخاص ندارم
ولی در کل یه همچین نظرسنجی ایی بی معنیه به هزار و یک دلیل...

Amirrelax
Friday 6 March 2009, 09:03 PM
من از شما معذرت می خوام

جناب faraway به بزرگی خودتون ببخشید

mahras
Friday 6 March 2009, 10:40 PM
به نظر من همه این کسایی که جناب amirrelax (You can see links before reply) و جناب faraway (You can see links before reply) نام بردند آهنگسازهای خوبی هستن! ولی این کاملا به سلیقه بستگی داره. مثلا من از بعضی از کارهای یانی, باخ و بتهون خوشم نمیاد!!! ولی بعضی از کاراشونو دوست دارم. تعداد آهنگسازای خوب یکی دو تا ده تا نیست. سلیقه هست دیگه...
ولی هر کسی از بین صدها آهنگساز خوب , چند نفرو بیشتر از بقیه دوست داره و کارهای اونارو بیشتر گوش میده!
بگذریم...
من بین آهنگسازای ایرانی از سیاوش قمیشی و شادمهر عقیلی و مرحوم ناصر عبدالهی خوشم میاد.

بین خارجی ها هم الان چیزی تو ذهنم نیست. بعدا می گم
:4:

Leon
Thursday 12 March 2009, 07:04 PM
تاپيک انتقال يافت.

البته دوستان در اين تاپيک ميتونند آهنگ سازان برجسته و مورد علاقه خود رو به ديگران معرفی کنند و در صورت امکان لينک آهنگ های ساخته شده توسط آهنگ سازان مورد نظرشون رو هم برای آشنايی دوستان ديگه درج بکنند.

ehsanmir
Thursday 12 March 2009, 08:42 PM
سلام
من کارهای این سه اهنگ ساز رو گوش میکنم.
ولی ونجلیس برای من در ردیف اول قرار داره.این یه نظر شخصی.اما اون دوتا به گرد پای ونجلیس هم نمیرسند.گفتم این نظر من هست.چون من ادم سخت گیری هستم نسبت به این جور مسائل.فقط یه مسئله مهم اینکه ونجلیس نسبت به یانی تو ایران زیاد شناخته شده نیست.ولی کارهاش بیشتر در تلویزیون پخش میشه.
به هر حال , ونجلیس برای من خدای موسیقی هست و بس.
موفق باشید.........

you3f
Saturday 17 October 2009, 07:26 PM
به نظر من یانی بتهوون دوم است.
کارهای بابک بیات و شادمهر عقیلی(با خوانندگی کار ندارم بلکه از نظر آهنگسازی میگم).

Peddy
Saturday 17 October 2009, 07:44 PM
درود و خسته نباشید

من هم میگم یانی آهنگساز مورد علاقه من هست چون آهنگسازیش تنوع داره مثل بعضی آهنگ سازا چند تا تکنیک رو مرتب تو قطعاتش تکرار نمیکنه

با تشکر

scofild
Saturday 17 October 2009, 08:23 PM
البته و صد البته یـــانی به نظر من فوق العاده ست!
من هم فقط یانی گوش میدم و دیگر هیچ.

اما!!! من نمیدونم چه حکایتیه که بیخیاله آهنگای قبلیش نمیشه و دائم همونارو با تغییراتی به خوردمون میده.
البته جدیداً اینجوری شده.قبلاً اینجوری نبود.مخصوصاً توی کنسرتاش.

ولی با اون حال من بازم عاشقه آهنگاشم، هرچند تکراری و هر چند تکراری!

و درآخر ...نمیدونم چرا از آهنگای بتهوون اصلاً خوشم نمیاد. کیتارو هم بیشتر از اینکه آهنگ بنوازه ظاهرا آهنگ اونو مینوازه. اگه کنسرتاشو دیده باشید متوجه منظورم میشید.اونم زیاد با کاراش حال نمیکنم با اینکه اونم New age سبک مورد علاقه منو کار میکنه.

سلیقه ایه دیگه. یکی هم می بینید فقط با عباس قادری حال میکنه و بس.

Peddy
Saturday 17 October 2009, 09:00 PM
درود و خسته نباشید

scofild عزیز به شدت با شما موافقم موسیقی 100% سلیقه ای هست
اما من منظورتون رو از تکراری بودن نفهمیدم میشه مثال بزنید؟

با تشکر

Mr_Mohammadreza
Saturday 17 October 2009, 09:13 PM
به نظر من یانی بتهوون دوم است.
کارهای بابک بیات و شادمهر عقیلی(با خوانندگی کار ندارم بلکه از نظر آهنگسازی میگم).
با این حرفت هم یانیو نابود کردی هم بتهوونو....:d

scofild
Sunday 18 October 2009, 01:38 AM
درود و خسته نباشید

scofild عزیز به شدت با شما موافقم موسیقی 100% سلیقه ای هست
اما من منظورتون رو از تکراری بودن نفهمیدم میشه مثال بزنید؟

با تشکر

بله! به عنوان مثال آهنگ VIVIRE POR TI از آلبوم جدید که voices نام داره یکی از آهنگای قبلیشه که بیکلام بود!یکی دیگه هم هست که الان اسمشو خاطرم نیست!در اصل بی کلام هاشو وکال روشون گذاشته.
یا آهنگ keys to imagination که به قوله خودش همه چیز با این آهنگ براش شروع شده رو جایی نیست که اجرا نکنه و کلاً توی کنسرتاش میبینید که از آلبوم های قدیمش اکثراً اجرا میکنه.
حالا با کمی تغییرات! آهنگی که توی کنسرت هند و چین با دودوک اجرا شده بود اینبار با نام پیش درآمد با یکی از آهنگای قدیمی ترش ترکیب شده بود و توی آمریکا اجرا شد. توی کنسرت آمریکا 80 درصد آهنگایی که اجرا کرد از قدیمی هاش بود با اندکی تغییرات.

ولی با اون حال من طرفدارش بودم ، هستم و خواهم ماند تا ابد!

جداً خیلی کارش درسته که بدون اینکه نت بلد باشه این آهنگارو میسازه!
جالبه که فقط هم آهنگای خودشو میتونه با پیانو بنوازه و آهنگای دیگرانو نمیتونه!(به نقل از شهداد روحانی )

به هر حال اینم یه جورشه دیگه.

ehsanmir
Sunday 18 October 2009, 09:21 AM
بله! به عنوان مثال آهنگ VIVIRE POR TI از آلبوم جدید که voices نام داره یکی از آهنگای قبلیشه که بیکلام بود!یکی دیگه هم هست که الان اسمشو خاطرم نیست!در اصل بی کلام هاشو وکال روشون گذاشته.
یا آهنگ keys to imagination که به قوله خودش همه چیز با این آهنگ براش شروع شده رو جایی نیست که اجرا نکنه و کلاً توی کنسرتاش میبینید که از آلبوم های قدیمش اکثراً اجرا میکنه.
حالا با کمی تغییرات! آهنگی که توی کنسرت هند و چین با دودوک اجرا شده بود اینبار با نام پیش درآمد با یکی از آهنگای قدیمی ترش ترکیب شده بود و توی آمریکا اجرا شد. توی کنسرت آمریکا 80 درصد آهنگایی که اجرا کرد از قدیمی هاش بود با اندکی تغییرات.

ولی با اون حال من طرفدارش بودم ، هستم و خواهم ماند تا ابد!

جداً خیلی کارش درسته که بدون اینکه نت بلد باشه این آهنگارو میسازه!
جالبه که فقط هم آهنگای خودشو میتونه با پیانو بنوازه و آهنگای دیگرانو نمیتونه!(به نقل از شهداد روحانی )

به هر حال اینم یه جورشه دیگه.
سلام
در مورد تکراری بودن اهنگ هاش باهاتون موافقم.تو کنسرتاش خیلی از اهنگهای قدیمی استفاده میکنه .فقط با رنگ و لعاب بیشتر.
اما در مورد اینکه نت خوانی بلد نیست کاملا مخالفم....شاید اوایل کارش همچین چیزی بوده.ولی به نظر شما مگه ممکنه کسی که کارش موسیقیه نت نویسی و نت خوانی بلد نباشه.غیر ممکنه.

scofild
Sunday 18 October 2009, 10:27 AM
سلام
در مورد تکراری بودن اهنگ هاش باهاتون موافقم.تو کنسرتاش خیلی از اهنگهای قدیمی استفاده میکنه .فقط با رنگ و لعاب بیشتر.
اما در مورد اینکه نت خوانی بلد نیست کاملا مخالفم....شاید اوایل کارش همچین چیزی بوده.ولی به نظر شما مگه ممکنه کسی که کارش موسیقیه نت نویسی و نت خوانی بلد نباشه.غیر ممکنه.

والا من بی تقصیرم ، فقط صحبتای شهداد روحانی رو که توی مصاحبه اش با کانال تپش زده بود رو نقل قول کردم.ایشون گفتن که هنوزم بلد نیست.
حالا دیگه نمیدونم!!!

منم با نظر شما موافقم که که کسی که کارش آهنگسازیه اگه نت بلد نباشه کارش خیلی سخت میشه ولی همونطور که گفتم اینم یه جورشه دیگه. یـــانیه دیگه. الکی که نیست.

Amirrelax
Sunday 18 October 2009, 11:00 AM
سلام

من در یکی از مصاحبه های یانی خوانده بودم که گفته بود خودش یک روشی خاصی برای نت نویسی داره و ولی از نت هایی که همه استفاده می کنند استفاده نمی کنه با یک سری نت هایی که خودش درست کرده آهنگشو می نویسه

RAHA_G
Sunday 18 October 2009, 01:45 PM
آره منم يه فيلمی ديده بودم از يانی مال خيلی وقت پيش که نشون ميداد نت نويسی به روش خودشو.
يانی آهنگساز مورد علاقه منه .درسته الان آهنگای با کلامش گاهی رو اعصابم ميره ولی چون خاطره های خوبی ازش دارم هنوزم دوسش دارم و اما راجع به ونجليس..گاهی انقدر کارهاش با شکوهه که نفس تو سينت حبس ميشه..انگار يکدفعه چشماتو باز کنی و ببينی از وسط کهکشان سر در آوردی..شايد توصيفم يه کم مبالغه آميز بود منظورم اينه که کارهاش يه جور عظمت خاصی داره..
در کل هر دو تاشون خوبن:53:

ehsanmir
Sunday 18 October 2009, 02:34 PM
آره منم يه فيلمی ديده بودم از يانی مال خيلی وقت پيش که نشون ميداد نت نويسی به روش خودشو.

يانی آهنگساز مورد علاقه منه .درسته الان آهنگای با کلامش گاهی رو اعصابم ميره ولی چون خاطره های خوبی ازش دارم هنوزم دوسش دارم و اما راجع به ونجليس..گاهی انقدر کارهاش با شکوهه که نفس تو سينت حبس ميشه..انگار يکدفعه چشماتو باز کنی و ببينی از وسط کهکشان سر در آوردی..شايد توصيفم يه کم مبالغه آميز بود منظورم اينه که کارهاش يه جور عظمت خاصی داره..
در کل هر دو تاشون خوبن:53:
در مورد عظمت کار ونجلیس باهات موافقم.واقعا کارهای ونجلیس برای من یه دنیای دیگه ست.اگه کارهاش رو با یه سیستم صوتی خوب گوش کنید منظورم رو متوجه میشید.

rumour
Sunday 18 October 2009, 02:37 PM
باسیستم صوتی خوب اصلا این کارو نکنین.همسایه ها گیر می دن.باور کنین.من امتحان کردم.ما که طبقه اولیم تا طبقه 4 اومده بود می گفت کمش کن!

ehsanmir
Sunday 18 October 2009, 09:53 PM
باسیستم صوتی خوب اصلا این کارو نکنین.همسایه ها گیر می دن.باور کنین.من امتحان کردم.ما که طبقه اولیم تا طبقه 4 اومده بود می گفت کمش کن!
اقااااااااااااااااااااااا اااااا
گفتم با سیستم خوب.نگفتم ساختمون رو بترکون.با صدای متوسط ولی کیفیت بالا........:Laie_28:

Peddy
Sunday 18 October 2009, 10:23 PM
درود و خسته نباشید

حالا بحث نت خوانی یانی شد من هم حرف دلمو بزنم:
بله من هم خواندم و شنیدم ( تو پشت صحنه ی dvd کنسرت 2006 یانی) که یانی نت خوانی مخصوص خودش رو داره و این یعنی خلاقیت!! ممکن از نظر خیلی ها یعنی مسیر انحراف اما از نظر من خلاقیت هستش !
و اینکه آقای شهرداد روحانی گفته بودند که یانی ملودی ساز هست نه آهنگساز چرا؟!! چون تنظیم های کنسرتهاشو میده دیگران انجام بدن!!! پس با این وضعیت کسانی که فقط برای یه ساز نت نویسی میکنن آهنگساز نیستن !! پس از فردا مثلا به لاچینی هم بگیم ملودی ساز!!
شاید هم من اشتباه برداشت کردم به هر حال!
در ضمن اینم بگم که اگه یانی نتونه آهنگهای دیگران بزنه مطمئنا به دلیل اینه که نت خوانی بین المللی رو بلد نیست و واسه خودش روش دیگه داره نه اینکه تو نت خوانی و نوازندگی ناتوان!!!
یه نگاه به کتاب نت آلبوم ethnicity یانی بندازین میبینید چه ریتمهایی به کار برده !! و این از یه ملودیساز درپیت بر نمیاد!!
و در مورد اینکه یانی یه سری آهنگ هارو تکرار میکنه شاید یه دلیلی داره شاید مقدس میدونه اونا رو !!! شاید اعتقاد داره که براش شانس میاره دقت کنید یانی فقط دو قطعه ی until the last moment و keys to imagination رو در همه ی کنسرتهاش داره چون طبق گفته ی خودش until the last moment رو خیلی دوست داره چون سر آهنگسازی این قطعه پدرش اونو تماشا میکرده و keys to imagination هم استارت شکوفایش بوده پس میبینید که حق داره که تو همه ی کنسرتاش این دوتا آهنگ رو بزنه

با تشکر

scofild
Sunday 18 October 2009, 11:37 PM
یانی نت خوانی مخصوص خودش رو داره و این یعنی خلاقیت!!
100% همینطوره! بر منکرش لعنت.

و اینکه آقای شهرداد روحانی گفته بودند که یانی ملودی ساز هست نه آهنگساز چرا؟!! چون تنظیم های کنسرتهاشو میده دیگران انجام بدن!!! پس با این وضعیت کسانی که فقط برای یه ساز نت نویسی میکنن آهنگساز نیستن !! پس از فردا مثلا به لاچینی هم بگیم ملودی ساز!!

تو کدوم مصاحبه ش این حرفو زده؟
من نشنیدم.

در ضمن اینم بگم که اگه یانی نتونه آهنگهای دیگران بزنه مطمئنا به دلیل اینه که نت خوانی بین المللی رو بلد نیست و واسه خودش روش دیگه داره نه اینکه تو نت خوانی و نوازندگی ناتوان!!!

بله درسته. هیچ کس نمیتونه کوچکترین شکی به تواناییه یانی در نوازندگیه پیانو و کیبرد بکنه.
100% به خاطره همون قضیه نت خونی هست.

من که هر وقت اسم پیانو میاد ، استیل پیانو توی ذهنم نمیاد!! قیافه یانی میاد جلو چشمام! این از من و علاقه من به یانی.

موفق باشید

RAHA_G
Monday 19 October 2009, 09:07 AM
شهرداد روحانی تو مصاحبه اي که با روزنامه اي همشهری داشت(اگه اشتباه نکنم شايد هم ايران بود!) حدود 7- 8 سال پيش اينو گفته بود.خب به نسبت تحصيلاتی که روحانی داره و کسايی که باهاشون کار ميکنه آره يه جورايی يانی آهنگساز نيست اما برای من که هم البوم يانی رو گوش کردم هم شهرداد روحانی و هم تحصيلات آهنگسازی ندارم ،آهنگ های يانی دوست داشتنی ترند هر چند که تنظيم اونا رو خود روحانی کرده!
پ.ن:حالا که فکر ميکنم ميبينم ايران بوده نه همشهری فکر کنم هنوزم داشته باشمش!!!يه موقع هر چی که اسم يانی داشت جمع ميکردم!

Solo
Monday 19 October 2009, 05:36 PM
توی تاریخ جهان که بهترین موتسارت هست فکر میکنم .
توی لیست نظر سنجی اینجا هم ونجلیس از نظر من بهترین هست .
توی موسیقی فیلم هم جان ویلیامز هست .

scofild
Monday 19 October 2009, 08:57 PM
توی موسیقی فیلم هم جان ویلیامز هست .
ویلیمامز هم توی موسیقی فیلم خوبه اما جیمز هونر هم فوق العادست .

petrushka
Tuesday 20 October 2009, 08:24 AM
توی موسیقی فیلم جان ویلیامز خیلی خوبه.
اما من یانی رو خیلی دوست ندارم.البته برام قابل احترامه و اهنگاشو گوش دادم ولی احساس میکنم اون چیزی رو که در اثار موتسارت میبینم توی یانی نیست یه جورایی بعضی وقتا خال میشه!!!!
البته میگم این نظر شخصیه منه....
:ilovemusic:

rumour
Tuesday 20 October 2009, 08:34 AM
اضلا مگه میشه یانی با موتزارت مقایسه کرد؟ چه ربطی دارن به هم؟

petrushka
Tuesday 20 October 2009, 09:00 AM

نه شاید من درست منظورمو نرسوندم و اون چیزی که خودم تو ذهنم داشتم رو گفتم وگرنه هیچ ربطی به هم ندارن.

Amirrelax
Tuesday 20 October 2009, 05:53 PM
به نظر من بهترین آهنگساز فیلم هانس زایمر (hans zimmer) است واقعا یک آهنگساز فوق العاده ای است

Solo
Tuesday 20 October 2009, 06:03 PM

درسته
یانی و متسارت اصلا قابل مقایسه نیستند .
من کلی گفتم هدفم مقایسه نبود .
بچه ها هم به موتسارت شک نکنند :32:

بین این چند گزینه به نظر من ونجلیس بهترینه .

Leon
Tuesday 20 October 2009, 11:53 PM
يانی آهنگ سازی هست که موسيقی شرق و غرب رو با تنظيم ها ی بسيار حرفه اي با ارکستر های سطح بالا در بهترين نقاط جهان مثل آکروپليس يا تاج محل با ترکيبی از تمامی ساز موجود در جهان !!! برنامه هاشو اجرا ميکنه، کيتارو موسيقی شرق رو بصورت ترکيب با الکترونيک و الهام از رمانتيک و فرهنگ اصل شرقی ميبينيم،ونجليس آهنگ ساز فيلم هست بيشتر و ميبينم که آهنگ هاش در فيلم های بسياری نمايش داده ميشه! فيلمBlade Runner رو ببينيد و اين موسيقی زيبا رو گوش کنيد.
بهر حال از بين اين سبک های مختلف کمی سخت هست که بشه گفت کی بهتر هست !برای اجرای سلو پيانو آهنگ يانی از همه بهتر هست،ولی خوب از کنار آهنگ های کيتارو مثل جاده ابريشم و يا ونجليس مثل پرلود و...........نميشه راحت عبور کرد.
البته ما آهنگ ساز های ديگه هم زياد داريم،جيمز هورنر يا هانس سيمرمن و آهنگ ساز فيلم Emelie يا فيلمGoodbye lenin يا آهنگ ساز فيلم The Piano با اون آهنگ های استثنايی که شگفتی رو در انسان به وجود مياره و...اين ليست طولانی هست جان ويليامز و....
جالب هست که من هر 3 اين آهنگ ساز ها رو دوست دارم وقتی آهنگ پرلود رو ميزنم از ونجليس ميگن اين بهترين اهنگ ساز هست وقتی آهنگ جاده ابريشم رو ميزنم ميگم کيتارو بهترينه وقتی آهنگ one,s man dream از يانی رو ميزنم ،باز هم از خود بيخود ميشم ولی اگه بخوام از لحاظ حرفه آهنگ ها رو طبقه بندی کنم.
1.يانی
2.ونجليس
3.کيتارو

ayaramv
Thursday 24 May 2018, 03:38 PM
سلام

یانی همیشه توی مصاحبه هاش با افتخار گفته که نت خوانی بلد نیست..مانمیگیم

- - - Updated - - -

یانی بلد نیست برای ارکستر آهنگ بنویسه...وهیچ وقت نمینویسه...ولی خیلی خوب پیانو میزنه،آهنگ های زیبا و عامه پسندی هم میسازه....
نوآوری در موسیقی و حمایت از اون خوبه اما نباید از اصل موسیقی فاصله گرفت،این نوآوری ها انجام میشه تا ما چیزای خوبشو بگیریم و به موسیقی اصیل کلاسیک اضافه کنیم..فقط برای همین و نه هیچ چیز دیگه
این نظر سنجی هم کاملا سلیقه ایه و بحث بهترین آهنگساز نیست و بحث علاقست و من به نظر هیچ کس توهین نمیکنم
.....ولی اگه می خواین آدمایی مثل (حالا خیلی به زمان قبل نمیرم)ساراساته و مندلسون و وبرن و شونبرگ و موریس ژار و لودویکو اناودی و جوزف تال و غیره...از یانی کمترن تو تکنیک آهنگ سازی و توانایی و یانی از اونا بهتره سخت در اشتباهین و من کاملا مخالفم