PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استیل نوازندگی و تاثیر آن بر شنونده

fagher
Saturday 7 March 2009, 01:41 PM
سلام به تمام دوستان...
یک چیز که برای تمامی ما روشن هست اینه که نوازندگی نوازنده بر شنونده بسیار تاثیر گزاره (منظور همون درست نشستن،باز نبودن دهان و...) حالا به نظر شما چرا اینطور چیزها میتونن بر نوازندگی ما تاثیر بگزارن؟؟؟(منظور تحت تاثیر قرار گرفتن دیگران)اصلا چه چیزهایی میتونن بر شنونده ها تاثیر بگزارن؟؟؟

Mona
Saturday 7 March 2009, 02:03 PM
سلام

خب استيل و ظاهر نوازنده خيلي مهمه. هر چه مرتب تر باشه بيشتر جلب توجه مي كنه و اين نه تنها توي نوازندگي بلكه در اجتماع هم ثابت شده است. هر چي سعي كنيم تر و تميز باشيم بيشتر مورد احترام و توجه قرار مي گيريم. و گذشته از وضع ظاهر هر چه نوازنده آرامش بيشتري داشته باشه مخاطب رو هم به آرامش دعوت مي كنه و بالعكس. نوازنده حين نوازندگي بايد صلابت خاصي داشته باشه. كسانيكه به گونه اي مي خواهند خودنمائي كنند، مخاطبشون اين رو خيلي خوب درك مي كنه و حس لذت بردن در او كم ميشه.

اما اونچه كه من رو به اين تاپيك كشوند استيل (فكر كردم طرز درست گرفتن ساز رو ميگيد) نوازنده بود، كه باز هم اين نكته مهمه (در مورد ويولن كه مطمئنم). ساز رو هر چه اصولي تر دست بگيريم، بيشتر هم ميتونيم در اصواتي كه ازش خارج مي كنيم تسلط داشته باشيم و قطعه ي اجرايي ما دلنشين تر ميشه.

ممنون از شما براي اين تاپيك خوب :)

fagher
Saturday 7 March 2009, 02:10 PM
سلام به شما دوست خوبم...
خب من به شخصه نمیتونم با لباس آستین بلند ساز بزنم حالا اگه بخوام هنگام اجرا کت و شلاوار بپوشم که دیگه هیچی...
به نظر شما هرچی یک نفر راحت تر باشه بهتر ساز نمیزنه؟؟؟اما این راحتی ممکنه رو شنونده تاثیرات بدی داشته باشه...
به نظر شما چطور میشه هم راحت بود و هم شنونده رو جذب کرد؟؟؟
خواهش میکنم:D

Mohi_Liebert
Saturday 7 March 2009, 02:32 PM
به نظر من که راحت بودن نوازنده مهمتر از خوش تیپ بودن اونه. چون اگر که نوازنده راحت باشه قطعا روی سازش هم تسلط بیشتری داره و به همین خاطر هم بیننده وقتی تسلط نوازنده رو میبینه آهنگ براش دلچسب تر میشه!

اما باز بودن دهان منو به یاد Ming freeman نوازنده کیبرد توی کنسرت یانی انداخت! فکر میکنم همین مورد هم تاثیر زیادی در ذهن مخاطب داشته باشه!

ماریا
Saturday 7 March 2009, 02:39 PM
نظر تمام دوستان محترم و ارزشمند

به نظر من باید دید که منظور هر نوازنده از کلمه راحت بودن چیه ؟ معناهای زیادی پیدا میشه

از نظر یکی راحتی توی رعایت اصول صحیح و دقیق ظاهر نوازندست و با نامنظم بودن و عادتهای نادرست نمیتونه ساز بزنه و راحت نیست

و از نظر بعضی ها هم راحتی در بی قید و بند بودن به اصول علمی و اکادمیک

می گم دیگه بستگی داره که نظر شما از راحت بودن یه نوازنده به چه معنایی برگرده و چه مفهومی داشته باشه .

امیدوارم که تک تک دوستان نوازنده بتونن به هدف نهایی شون که دلی رو شاد کردنه ، لذت بردن شنونده از تمام جنبه های موسیقی و خیلی مسائل و دلایل دیگه هست برسند .

fagher
Saturday 7 March 2009, 02:39 PM
اما راحتی میتونه در حدی باشه که نتونیم به نوازنده نگاه کنیم؟؟؟اصلا چقدر راحتی و چقدر تسلط؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟

Mona
Saturday 7 March 2009, 04:54 PM
البته مسلمه كه بايد نوازنده با لباسش احساس راحتي كنه. منم منظورم به تيپ نبود چون سلايق مختلفه. منظورم آراسته بودنه. و كي گفته كه فقط براي آقايون لباسهاي رسمي نشانه ي آراستگيه (كت و شلواري كه مثال زديد) يا حتي بلوز آستين بلند؟! اميدوارم كه منظورم رو رسونده باشم :)

fagher
Saturday 7 March 2009, 09:10 PM
البته منظور من هم این نبود که بلوز آستین بلند نشانه ی آراستگیه من فقط اونو به عنوان مثال گفتم چون توی اون لحظه هیچ چیزی جز این دوتا به ذهنم نرسید...
منظور شما از آراستگی چیه؟؟؟ (ممکنه چیزی که من بهش میگم آراستگی برای شما آراستگی نباشه)
و اما یک سوال دیگه:چرا ما کمتر کسی رو میبینیم که با آستین کوتاه اجرا داشته باشه؟؟؟آیا این مربوط به فرهنگمونه که پوشیدن آستین کوتاهو تو مجالس رسمی بد میدونیم؟؟؟اصلا آیا بد میدونیم یا واقعا بده؟؟؟اگه بده چرا؟؟؟