PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیتار بیس.

beatbox
Monday 9 March 2009, 03:02 PM
سلام
اقا من یه مدت رفتم تو کف خرید گیتار بیس .میخواستم بدونم کسی اینجا اطلاعاتی از گیتار بیس داره .از چند نفری پرسیدم گفتن متال بازی منم گفتم نه .یه چند نفری گفتن که یکی از مزخرفترین سازهاست حالا میخوام از دوستان بپرسم البته من تو اینجا بیس زن ندیدم...

Mohi_Liebert
Monday 9 March 2009, 05:07 PM
من فقط به عنوان یک شنونده میتونم بگم که اصلا ساز مزخرفی نیست! بلکه اگر به موقع توی آهنگها ازش استفاده بشه زیبایی خاصی به قطعه میده!
تنها مشکلش فکر میکنم این باشه که نمیشه باهاش تکنوازی کرد! که البته مشکل کوچکی هم نیست!

beatbox
Monday 9 March 2009, 05:56 PM
اقا یه سوال این همه ملت میرن سراغ این ساز ازش زده نمیشن

sina.pesser
Monday 9 March 2009, 07:51 PM
سلام دوست عزیز
یک سری ساز ها هستن که در واقع پر کننده فضاهای خالی آهنگ ها هستن ولی خودشون به تنهایی حرفی برای گفتن ندارن , اتفاقا من هر کسی که بیس میزنه میشناسم ساز حرفه ایش یا گیتار نایلون یا الکتریک .
نظر من اینه که اول با بیس شروع نکن یک ساز رو مثلا گیتار حرفه ای یاد بگیر و بعد بیس
موفق باشی

beatbox
Monday 9 March 2009, 08:10 PM
یعنی میگی مثلا الکتریک خوبه حالا بگو الکتریک چی خوبه بعد باید حتما از کلاسیک شروع کنیم یه راهنمایی پدیده بکن.

Hmd_N
Wednesday 11 March 2009, 12:06 AM
گیتار بیس همانطور که از اسمشم پیداست به عنوان بیس و پایه یه ریتم شناخته میشه و پرکننده فضاهای خالی و بیس کار است. نه اینکه مزخرف نیست بلکه به نظره من خیلی هم عالیه و اگه این ساز رو کسی بشناسه اصلا همچین کلمه ای دربارش نمیگه !
یخورده تک نوازیش برای کسی که محدودیت هایی داره تو خونه یا اینکه بیشتر با سازهای ملودیک حال میکنه سخته و شاید زیاد به مزاقش خوش نیاد. حتما باید با آمپی نواخته بشه چون به تنهایی صدایی نداره واسه همینم یه محدودیت هایی همراه خودش داره. نواختنش برعکس کسانیکه فکر میکنند چون از خانواده گیتاره پس مثل گیتارهای دیگه نواخته میشه فرق میکنه.
من چند تایی از دوستام بیس کار کردند و تقریبا تا حدودی راضین. این تقریبانی که گفتم واسه همون محدودیت هاش بود.
اگه با نواختن گیتار الکتریک آشناییت داشته باشی نواختن بیس واست راحتتر میشه، ولی این نیست که حتما باید الکتریک یا کلاسیک بلد باشی تا بتونی بیس بزنی.

bass-boom-bass
Monday 22 June 2009, 03:11 PM
اگر دو مشخصه در خودت داری برو سراغش ،اگر نه برو سراغ یه ساز دیگه.1-خلاقیت2-پشت کار.این آهنگ و گوش کن.منظورمو می فهمی.You can see links before reply]

HamedSedighi
Tuesday 23 June 2009, 01:10 AM
شنیدن صدای بیس خوب و دیدن یک نوازنده بیس خوب برای من لذتی خاص داره،شما باید کارهای بابک ریاحی پور روببینید که اتفاقا توی سایت اختصاصی خودش تک نوازی هم داره
دوست عزیر من نسبت به انوع بیس بی اطلاعم و خیلی هم مشتاقم تا راجع به این ساز خوش صدا بیشتر بدونم
سپاس

rumour
Tuesday 23 June 2009, 11:39 AM
دوست عزیز اگه نوازنده ی بیس میخوای ببینی برو youtube و ویدئو های steve harris ببین اونوقت می فهمی بیس یعنی چی!
You can see links before reply

Vahid_FDR
Wednesday 24 June 2009, 07:07 PM
تنها مشکلش فکر میکنم این باشه که نمیشه باهاش تکنوازی کرد! که البته مشکل کوچکی هم نیست!
===
می تونم بگم که آهنگ اگه گیتار باس نداشته باشه باید ... توش!!!
اگه هم فکر می کنی نمی شه باهاش تکنوازی کرد، بهت توصیه می کنم تصویری های بزرگانی مثل Victor Wooten, Blishy Hawn,Stuart Ham,Etc و توی ایران خودمون بابک ریاحی پور رو بری ببینی

Mohi_Liebert
Saturday 27 June 2009, 01:28 PM
قبول دارم میشه باهاش تکنوازی کرد ولی شنونده خیلی کم داره! البته نظر شخصی منه!

HamedSedighi
Sunday 28 June 2009, 01:28 AM
با احترام به نظر همه
وقتی شخصی شروع به تنظیم یک آهنگ تنظیم نشده یا ملودی خلم اولیه می کنه هی توی ذهنش باس رو پرورش میده تا هنگامی که به ارائه اون رو برسونه و کنار دیگر عوامل تشکیل دهند کارش قرار میده.شنونده هایی که شما می گی روزی چقدر آهنگ گوش می دن؟

توی 80% شنیده هاشون بیس وجود داره (البته این بدان معنی نیست که فقط گیتار باس نقش باس رو ایفا می کنه) فقط اغلب نمی دونن که از صدای بیس دارن لذت می برن و وقتی که اون صدا از آهنگی حذف بشه قطعا چیزی کم داره

Mohi_Liebert
Sunday 28 June 2009, 09:30 AM
توی 80% شنیده هاشون بیس وجود داره (البته این بدان معنی نیست که فقط گیتار باس نقش باس رو ایفا می کنه) فقط اغلب نمی دونن که از صدای بیس دارن لذت می برن و وقتی که اون صدا از آهنگی حذف بشه قطعا چیزی کم داره

من کاملا با نظر شما موافقم! گیتار بیس زیبایی غیر قابل انکاری رو به قطعه میده ولی منظر من در مورد تکنوازی گیتار بیس بود که به جز تعداد محدودی که موسیقی رو درک می کنند، خیلی طرفدار نداره!:am

moomak
Sunday 28 June 2009, 11:58 AM
من کاملا با نظر شما موافقم! گیتار بیس زیبایی غیر قابل انکاری رو به قطعه میده ولی منظر من در مورد تکنوازی گیتار بیس بود که به جز تعداد محدودی که موسیقی رو درک می کنند، خیلی طرفدار نداره!:am

بله شما درست می فرمایین و من با نظر شما موافقم
باتوجه به این مطلب که گیتار باس یکی از مهمترین ساز ها در همه موسیقی های مدرن روزگار امروزه هنرمندان بزرگی با هنرنمایی های خودشون با این ساز مردم رو به وجد آورده اند اما بیس مثل ساز های دیگه نیست که تک نوازیش به مزاق همه خوش بیاد
مثلا اگر 4 نفر مهمون بیاد براتون و از شما بخوان که براشون قطعه ای رو اجرا کنید ( و البته یه کم از نظر موسیقی در مراحل پایین تر درک موسیقی قرار داشته باشند) شاید حرف ها یا نگاه هاشون بعد از اجرا با قبل از اجرا تفاوت های زیادی بکنه و این تفاوت ها حاکی از خوش نیامدن باشه!!!
خودمونیم دیگه همه که نباید ارزش موسیقی رو درک بکنن!!!
بهتره بگیم یا باید شنونده خیلی هنرمند باشه که ارزش موسیقاییه ساز و نوازنده رو درک کنه یا نوازنده اونقدر هنرمند و کارکشته باشه تا بتونه ارزش موسیقیش رو به شنونده القا کنه.
در غیر این صورت با طعنه یا نگاه مسخره آمیز تماشاچی برخورد میکنه.
ارادتمند