PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤالي كه خودم هم..!!

Mahdi88
Monday 16 March 2009, 11:49 PM
سلام

خوب بعضي از دوستان ديگه با من آشنا هستن و مي دونن كه از نظر دوست خوبم آقاي بهرنگ..

.. این آقا مهدی همیشه همینطور یه سعال میپرسه و همه رو میندازه بجون هم که البته کار خوبی میکنه بحث رو شروع میکنه..

((راستي تا كي مي خواي سؤال رو با "ع" بنويسي!؟))

اما اينطور نيست.. من همه اين سوالا رو مي پرسم تا خودم جوابشو بدونم. چون شماها كه ماشالله استادين.. اما اينكه باعث بحث و (به قول يه نفر) بارش افكار! مي شه خوشحالم. (حالا بگذريم كه آخرش مي بيني تاپيك شده محل معرفي دوستان جديد و چه مي دونم حال و احوال و .. >>قابل توجه بعضيا<<!!)

اين بار هم مي خوام يه سوال بپرسم. اما فكر كنم با سوالاي قبل يه خورده تفاوت داشته باشه.. شايدم نه.!

مي خوام در مورد آكوردها بپرسم.. الگوي آكوردها .. مثلا به طور معمول من همه چي رو با :Dm,C,Bb,Am مي زنم. الگوهاي ديگه آكوردها چيه؟
بعد در مورد مفهوم اين قضيه مي خوام بدونم. مثلا الگوي آكردها توي قطعات شاد با قطعات غمگين كاملا متفاوته.. اين تفاوتها رو چطور مي شه تشخيص داد؟ منظورم اينه كه براي آكوردگذاري آهنگهاي غمگين از چه الگوهايي مي شه استفاده كرد؟ و براي آهنگهاي شاد چطور؟

نمي دونم منظورم رو درست متوجه شديد يا نه.. (آخه خودمم درست متوجه نشدم!!)

قبلا تاپيكي زده بودم در مورد آكوردها كه تقريبا همين سوالا رو پرسيده بودم.. همينجا تشكر كنم آقاي لئون توضيحات خوبي دادن. البته توي تاپيك خودشون كه ارجاع دادن بهش.. اما بازم نگرفتم چيزي رو كه مي خواستم.

اصلا اگه نگرفتيد چي مي گم اين رو برام توضيح بديد.. كاربرد انواع آكوردها يا الگوهاي مختلف آكوردها. مثلا همون كه بالا گفتم. دقت كنيد "كاربرد آكوردها".. آكورد فلان ماژور و افزوده و چه مي دونم كاسته و از اينا نمي خوام..!! .... كه اينا رو لئون عزيز تو همون تاپيك كامل توضيح دادن..

بازم ممنون.. اگه پرحرفي شد ببخشيد.

mosy_khoda
Tuesday 17 March 2009, 07:31 AM
و اما آکورد ... چه بحث شیرینی ...
من فکر کنم منظور شما رو متوجه شدم شما بیشتر می خوای به صورت کاربردی آکورد ها رو بشناسی
البته همونطور که یه جا دیگه توضیح دادم آکورد در آوردن برای یک گام جدید یکم حوصله بر و سخت هست اما اگه بخوای کارت راحت بشه می تونی تمام آهنگ هات رو روی یک گام تنظیم کنی که آکورد هاش رو بلدی مثلا همه رو بیاری رو گام ((رمینور D minor )) که آکورد هاش مشخصه : ایناست که گفتی Gm,Am,Bb,C,Dm

Mahdi88
Tuesday 17 March 2009, 03:58 PM
ممنون از جوابتون..

من هر چي فكر مي كنم .. مي بينم دقيقا نمي تونم منظورم رو بيان كنم.. شايد بايد يه مدت بگذره تا اطلاعاتم بيشتر بشه يا اينكه زبان موسيقاييم باز بشه و اون وقت بتونم يه چيزايي بهتر بگم.

پس از دوستان مي خوام ديگه ادامه ندن.. ممنون.