PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يك پيشنهاد: ايجاد واژه نامه تخصصي موسيقي

Mahdi88
Tuesday 17 March 2009, 04:32 PM
چند باري خواستم تا از اصطلاحاتي كه دوستان بين صحبتاشون استفاده مي كنند و من نمي فهمم يعني چي بپرسم.. تا اينكه اين طرح به نظرم رسيد..

مي تونيم يه واژه نامه يا مثلا ديكشنري از كلمات و اصطلاحات موسيقي البته بيشتر مربوط به كيبورد تهيه كنيم و توي سايت قرار بديم تا هم مبتديا بتونن ازش استفاده كنن و هم فكر كنم چيز به درد بخوري باشه..!!

مثلا من نمي دونم سمپل و VST i و اينا يعني چي..
مي شه اين اصطلاحات رو توي اون آورد و كامل در موردش توضيح داد.. شايد به بخش آموزش سايت هم كمكي حالا هر چند كوچيك باشه..

اگه هم همچين چيزي اصلا تو سايت داريم و ما خبر نداريم كه بگين .. ممنون مي شيم.

MonaLisa
Tuesday 17 March 2009, 07:43 PM
سلام مهدی خان پیشنهاد خیلی خوبیه منم اتفاقا این پیشنهاد رو در گروه کیبورد نوازان دادم ولی کی بود که افتخار بده و محل بذاره ...لول

به هر حال پیشنهاد خیلی خوبیه ...ممنون (ببینیم چه میکنید...لول)

Mona
Tuesday 17 March 2009, 08:15 PM
سلام :)
من الان داشتم در بخش گوناگون يه چرخي ميزدم يه تاپيك با اين عنوان پيدا كردم (اما اينجور كه من فهميدم شما مي خواهيد فقط به اصطلاحات مربوط به كيبورد بپردازيد؟)

درهرصورت اگه خواستید میتونید در ادامه ی این تایپیک (You can see links before reply)مطالبتون رو ارائه بدبد اگر هم نه که...
مرسي و موفق باشيد

لینک تایپیک اصلاح شد

MonaLisa
Wednesday 18 March 2009, 09:28 AM
1-

2-گافیلد جان از توجهت ممنون. این گروه کیبورد نوازان دیگه کجاست؟

همون گروهی که شما عضوی هیچ وقت سر نمیزنی...لوووووووووووووووو ووول

ولی من میگم چه خوب میشد که این پیشنهاد رو هم در همون تاپیک پیشنهادات میدادید مهدی خان بعد که تصویب میشد تاپیکشو شروع میکردید....اینطوری بهتر نیست؟

Mahdi88
Wednesday 18 March 2009, 10:13 AM
خوب ممنون.. تاپيك پيشنهادات رو هم نديده بودم. بايد ببخشيد..

پس اين طور كه مي گيد، همچين چيزي تا حالا نداشتيم.

بعد هم گارفيلد خان و مونا خانم، من گفتم واژه نامه درست كنيم، نه درست كنم!
من كه شاگرد كوچيك همتون.. شماها بايد يه كاري بكنيد.

مونا خانم، از لينكي كه گذاشتيد ممنون، اما ظاهرا وجود نداره..!!
علت اين هم كه گفتم كيبورد، فقط به اين خاطر كه كيبورد به خاطر قالب ديجيتاليش و اون كاراي نرم افزاريش دامنه زيادي از اصطلاحات و كلمات رو داره. سازاي ديگه فكر نكنم خيلي اصطلاح تخصصي مربوط به خودش داشته باشه..

بهرنگ عزيزم هم كه به من لطف داره و خيلي دوسش دارم.. منظورش از مورد 1 اين بود كه "تا حالا همه تاپيكات بيخود بود"..!!

در مورد حجم زياد اين كار كه گفتي، فكر كنم اگه بشه فضايي خارج از انجمن براش در نظر گرفته بشه خيلي بهتره.. مثل آموزشگاه مجازي سايت.. كه هم انجمن رو شلوغش نكرده باشيم.. هم اين كه جمع و جورتر و دسترسي بهش راحتتر باشه.. اين جوري بايد توي چندين پست و چي و كجا و .. خلاصه خيلي شلوغ مي شه..
بهرنگ جان روي تو هم زياد حساب كردم براي اين كار.. چون اين مدت هم ديدم خيلي فعالي توي آموزش و هم ماشالله خيلي حال نوشتن داري!! اما اين كه چجوري و از كجا شروع كني فكر كنم برگرده به اون بحث چند روز پيش كه يكي از بچه ها ازت پرسيده بود اين همه مسائل كيبورد رو چجوري ياد گرفتي و گفتي تجربي و بعد پيشنهاد شد بشيني از اول همه رو به ما هم ياد بدي .. اگر اين كار را مي كردي مي تونستي تو هر مبحث اصطلاحات رو هم بياري اينجا و توضيح بدي..
و بيشتر هم منظور من از اين اصطلاحات، اصطلاحات مربوط به برنامه هاي خود كيبورد هست كه تو استادي..!!

راستي بازم سؤال رو با "ع" نوشتي..!!

خيلي حرف زدم. ببخشيد.. ديگه بستگي داره به اين كه چقدر اساتيد مايل باشن و حال اين كار رو داشته باشن.

Mona
Wednesday 18 March 2009, 01:55 PM
بله خب من خواستم يه كمكي كرده باشم.

از اين به بعد هم اگه كاري از دستم بر بياد دريغ نمي كنم :)

اما اون تاپيك آدرسش عوض شده و اينه: You can see links before reply

موفق باشيد

لینک تایپیک قبلی منا خانم اصلاح شد. بهرنگ

Mahdi88
Wednesday 18 March 2009, 04:58 PM
تاپيك رو ديدم. اما اكثرا به مباحث عمومي و تئوري موسيقي پرداخته شده.. و همونطور كه گفتم براي خود بخش كيبورد مي شه يه واژه نامه مجزا تهيه كرد. بهرنگ عزيز هم تأكيد كرد كه اصطلاحات مربوط به كيبورد خيلي زياده و شايد وقت زيادي ببره همش رو جمع آوري كردن تو يه تاپيك..

حالا من كه با يه دستگاه پرت! كار مي كنم.. دوستان كه سيستم هاي عالي دارن با برنامه هاي زيادتر و پيچيده تر مي تونن يه مجموعه خيلي خوبي از اصطلاحات رو بذارن و توضيح بدن.

يه چيزي همين الان برام سؤال شد كه دوست دارم بهرنگ خان هم جواب بده.. يه كارايي خاص توي كيبوردهاي مختلف عنوان هاي يكساني داره يا نه؟ مثلا در مورد صداسازي كه حالا نمي دونم اصطلاحش چيه توي كيبورد، توي همه مدلها با يك عنوان مشخص شده يا اينكه نه، مثلا توي korg و ياماها يا مدلهاي مختلف ياماها اسمهاي متفاوتي داره؟ يا مثلا style و song تو همه مدلها به همين نام هست يا نه؟
اگه متفاوت باشه و بخوايم اين تفاوتها رو هم پوشش بديم كه همه بتونن مطابق با دستگاه خودشون از اين واژه نامه استفاده كنن.. باز هم كار مشكل تر مي شه.. البته خيلي نه اگه همه همكاري كنن.. نظرتون چيه؟

Khashayar
Wednesday 18 March 2009, 05:59 PM
درود
به نظر من انجام چنین کاری نظر خواهی نمیخواد.یه تاپیک بزنید یا همین تاپیک رو پست های اظافشو پاک کنیم و هر کسی واژه و اصطلاحی از کیبورد داره بزاره اونجا بعد از مدتی به ترتیب حروف الفبا منظم میکنیمشون.

MonaLisa
Thursday 19 March 2009, 01:07 PM
یعنی سوال هامونو همین جا بپرسیم در آخر ؟

Mahdi88
Thursday 19 March 2009, 01:21 PM
شوخي كردم. يه چيزي گفتم براي خنده عزيزم.. مي دونم منظور بدي نداشتي..

در مورد حوصله نداشتن و حال نكردن هم تاكيد كرده بودم قبلا كه همه چي بسته به همينه.. عجله اي نيست.. كم كم اين كار رو مي كنيم. مي تونيم به قول آقاي ashoo اول خود كلمه ها و اصطلاحات رو بياريم جمعشون كنيم و بعد شروع كنيم به توضيح و تفسيرشون..
بعد هم فكر مي كنم يه مقدار اغراق مي كني دوست من.. واقعا تو كار كيبورد چندين هزار كلمه و اصطلاح در مياد!!؟؟ من كه فكر نمي كنم.. يعني ممكنه منظور من رو بد فهميده باشي .. فقط مي خوايم تخصصي ها و اونايي كه معناي ظاهري خاصي نداره رو بياريم و توضيح بديم .. چيزايي مثل variation كه خودت گفتي.. وگرنه وقت گذاشتن و صفحه سياه كردن براي چيزاي ساده فكر كنم كار بيهوده اي باشه..

بابت اون قضيه هم فكر نمي كردم ناراحت بشي.. عذر مي خوام. مي دونم مهم نيست اين چيزا.. اما برام جالبه كه به خودت زحمت مي دي اسمس رو به انگليسي و بزرگ بنويسي اما يه و رو به جاي ع نه..!! بگذريم..

گفتي با سوالات افراد شروع كنيم. چرا؟ فكر نمي كني باز پراكنده بشه و از جامعيت كار كم كنه؟ تازه، بحث هاي تاپيك "كار با دستگاهاي ياماها" عينا تكرار مي شه.

راستي جواب يه سوالم رو ندادي.. بابت تفاوتهاي دستگاهها..

Mahdi88
Friday 20 March 2009, 11:33 AM
آخرش چي شد؟ چيكار كنيم..؟

اگه همه با سوال جواب موافقن كه همون تاپيك كار با دستگاههاي ياماها ادامه داده بشه.. و اگر با جمع آوري اصطلاح و اينا و در واقع تاييد موضوع اين تاپيك.. بيشتر بايد بحث كنيم در مورد نحوه اين كار..

MonaLisa
Saturday 21 March 2009, 01:54 PM
دوستان عزیز ، گارفیلد - مهدی88 - مونا - آشو اگر هر کدامشون اجازه بدن بعد از اتمام بحث و نتیجه گیری نهایی پست های اضافه رو پاک کنیم؟؟

ممنون

خواهش میکنیم من از طرف همه میگم لول ..اختیار این کار با شماست !

Mahdi88
Saturday 21 March 2009, 03:22 PM
بهرنگ جان من چند بار هم گفتم .. من در حدي نيستم كه اينجا چيزي ياد بدم.. همه تون نسبت به من استادين ماشالله..
بعد هم اين كار يه كار گروهيه.. يعني هر كي بايد يه قسمت اون رو به عهده بگيره.. الان هم يه نظر جديد دارم:
گفتي بين كيبوردها تفاوت هست.. پس اول همه دستگاهشون رو معرفي كنن تا ببينيم كل كار چقدر هست يعني براي چه مدلهايي لازمه اين كار انجام بشه.. و احيانا كار اضافي (يعني براي مدلي كه هيچ كس نداره!!) انجام نشه..
بعد هر كسي اصطلاحات مخصوص دستگاه خودش رو بذاره.. يكي از اساتيد هم حالا مثلا خودت بياد و اصطلاحات كلي و عمومي كه توي همه مدلها يكسان هست (كه حتما شما اونا رو مي شناسي) رو بگه.. اگر هم آمار يه مدل خاص در بين دوستان زياد هست كه همون رو مي تونيم مبناي كار قرار بديم.

انشالله بعد يه مدت يه آرشيو كامل داشته باشيم قابل استفاده همه دوستان..

در مورد حذف اين تاپيك هم لزومي نمي بينم.. چون فقط پيشنهاد اين كار و بحث در موردش مطرح شده و براي ارائه اصطلاحات و .. قطعا يه تاپيك جديد باز مي شه..
ممكنه كسي باشه كه بخواد بدونه چي شده و چه تبادل نظري صورت گرفته تا اون طرح انجام شده .. مي تونه بياد و يه نگاهي به پستاش بندازه.. بازم اختيار با شماست. فقط چون نظر خواستي، گفتم.

Mahdi88
Sunday 29 March 2009, 07:36 PM
سلام مجدد..

حالا نتیجه چی شد؟ من چند روز نبودم.. شماها چی کار کردین.. آخرش تصویب شد این طرح یا نه؟