PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصلا نميتونم مضراب بزنم!!

شهريور
Saturday 21 March 2009, 10:39 PM
تازه شروع به تار زدن كردم.اصلا نميتونم مضراب بزنم.همه مضرابامو يا رو هوا ميزنم يا رو همه سيما...يكي بم بگه چطوري مضرابو دقيق روي سيم مورد نظر بدون نگاه كردن بزنم.

MonaLisa
Sunday 22 March 2009, 02:56 PM
درود دوست عزیز سال نو مبارک

من سازم تار نیست ولی چند مورد مشخص هست که یکی اینکه شما خودتون میگید تازه شروع به کار کردید پس جای نگرانی نیست و دیگری اینکه اگر از ابتدا با سیم ها و مضراب مشکل دارید سعی نکنید خودتون رو اذیت کنید تا بدون دیدن سیم ها ساز بزنید شما اول با سیم ها اخت بشید و بهشون عادت کنید تا یک ذهنیتی داشته باشید ازشون بعد سعی کنید بدون دیدن این کار را انجام بدید و بعدشم چیزی که به من تا به حال اثبات شده اینه که رعایت پوزیسیون درست در اکثر موارد کار رو آسون میکنه جوری که ما حتی فکرشم نمیکنیم ...بعدشم تمرین و تمرین و تمرین

شرمنده در کار اساتید دخالیدم ...لول

شهريور
Sunday 22 March 2009, 05:21 PM
سال نو شما هم مبارك
.از راهنماييون ممنونم.اميدوارم كه با تمرين وضعم بهتر شه.سوال ديگم اينه كه چند سانت از مضرب توي دستم باشه؟

Kamanche
Sunday 22 March 2009, 11:57 PM
سلام دوست عزیز
اول یه توضیح بدم که متاسفانه بد وقتی سوالتون رو مطرح کردید و سایت به شدت خلوت شده و چند نفری هم که میتونستند جواب سوال هاتون رو بدن هم پیداشون نیست .

حالا من یه توضیحاتی میدم تا ایشالا دوستان مطلع بیان و کمکتون کنند .
درمورد سوالهاتون من یه سوال داشتم که آیا پیش کسی شروع کردید یا به صورت خود آموز دارید کار میکنید ؟
چون واقعا این سوال شما رو نمیشه از این طریق جواب داد و حتما بایدبه صورت عملی انجام داد .

jazari
Monday 23 March 2009, 01:38 PM
دوست عزیز نوازندگی چیزی نیست با اینترنت و خواندن کتاب یاد گرفت ( البته غیر ممکن نیست!) و شما بهتره مدتی برید پیش یه استاد خوب

البته مضراب زدن با تمرین خیلی زود حل میشه فقط باید هنگام مضراب زدن تمرکزت روی سیم ها تار باشه بعد مدتی تمرین خیلی راحت و بدون تمرکز مضراب میزنی :)

moomak
Monday 23 March 2009, 06:17 PM
سلام
اگر از من میشنوی اصلا تار نزن تا بری پیش یه استاد خوب
تمام پختگی صدای سازت به نحوه مضراب زدنته و اگر استیل درست مضراب توی دستت نیافته هیچوقت نمیتونی یه نوازنده بشی
ارادتمند

fagher
Wednesday 25 March 2009, 01:01 AM
سلام و سال نو مبارک...
من هم ابتدا همین مشکل رو داشتم جای نگرانی نیست...
شما نباید به هیچ عنوان به سیم ها نگاه کنید چون بعد میشه عادت و ترک عادت هم موجب مرض است...
استادم به من گفتند که جلوی آیینه تمرین کنم به طوری که خودمو کامل توش ببینم بعد از توی آیینه نگاه نگاه کنم تا مضراب ها خوب شه و بعد هم که دیگه آیینه ای لازم نیست...
مضراب باید 2 تا 3 سانتی متر باشه که تقریبا نصفش توی موم هست و ما قسمتی که موم داره رو تو دستمون میگیریم.

شهريور
Wednesday 25 March 2009, 03:41 PM
استاد من اقاي سياره هستند...هركي ايشونو بشناسه ميفهمه درد من چيه!!اخه هم يه طوري با ادم كار ميكنن كه انگار نه انگار يارو مبتديه و ازونجاييم كه پير هستن... حوصله ندارن جواب شاگردايي مسه منو بدن واگه سوالي بپرسي جلوي جمع كلي ضايعت ميكنن واستعدادت اساسي كور ميشه .اينه كه منم مجبور ميشم به اينكارا رو بيارم ديگه!!!!

faghat_khoda_7
Friday 27 March 2009, 09:12 PM
سلام شهریور عزیز
مشکلی که شما دارید چیزی هست که در تمامی افراد مبتدی وجود داره
تاپیکی در مورد آموزش مضراب زدن در تار هست اون رو ببین اگر مشکلت حل نشد خبر بده
در ضمن تمرینت باید مستمر و مداوم باشد حد اقل در مجموع روزی 1 ساعت واسه شروع
You can see links before reply

سپنتامهر
Wednesday 1 July 2009, 08:09 AM
درود
شهریور جان کجایی؟
خوبی؟
مضرابت بهتر شده یا هنوز مشکل داری؟

jazari
Wednesday 1 July 2009, 09:26 PM
شهريور (You can see links before reply) جان

این چیزا خیلی طبیعی هست چون هنوز دستت محدوده ی کاری خودشو پیدا نکرده

شما فقط و فقط یک راه دارد :

"تمرین با تمرکز"

بازم "تمرین"

حتی باز هم " تمرین " :دی

vdod
Thursday 2 July 2009, 01:43 AM
من بعد از یک ماه تونستم روی ساز ریز بزنم میگم حالا شما بعد از یک ماه شاید بتونید.

موفق باشید

mrbmaster
Thursday 16 July 2009, 11:16 AM
نه ! اين مشكلي كه مفرماييد مشكلي نيست بزودي درست ميشه ميتونيد سيم رو بزنيد ولي تازه مشكل شروع ميشه هنوز هيچكس تك مضراب مثل صداي مضراب لطفي نميزنه بنابراين توصيه من اين است كه حتما استاد خوب داشته باش و به حرفهاش گوش كن و تمريناتش رو به مداومت و تمركز فراوان پيگيري كن تا انشاء الله 2 -3 سال ديگه راحت بتوني نوازندگي كني.

navayi
Wednesday 30 September 2009, 08:54 AM
شهریور عزیز
اقای سیاره از استادای تراز اول استان هستن.منتها کار با ایشون قلق داره.باید تمرینای مرتب داشته باشی.در مورد مشکل مضرابتم که به مرور زمان درست میشه..سعی کن جلوی اینه تمرین کنی

r_a_m_i_n
Tuesday 11 May 2010, 01:34 AM
درود .
شهريور آقاي سياره هميشه شاگرداي خوبي تحويل داده
ولي آره يكم اذيت ميكنه و آدمو كوچيك ميكنه و اصلا حرف با آدم نميزنه و 10 مين 1بار هم بقول خودش بايد بره دوپينگ كنه ( سيگار بكشه ) ايشون روش تدريسش اينه كه سخت گيري كنه
اگه سبك شهنازو دوست داري چرا نميري پيش مزدك؟ مزدك فوق العادس
اينكه مسلمه اولش نميتوني خوب مضراب بزني
سعي كن با سرعت كمتر مرتب تر و تميز تر بزني و مضراب به 2تا سيم بخوره
حتما طرز نشستنت و طرز ساز گرفتنت و طرز مضراب گرفتنت رو حواست باشه به هيچ وجهي خراب نشه
اگه مضرابت خوب شد همون لحظه ببين آيا درست نشستي و ساززو تو دستت گرفتي
نوك صندلي بشين...صاف بشين...كاسه ي كوچيك تار روي پات باشه...روي ساز كاملا رو به جلو طوري كه فقط از بالا پرده ها رو ببيني...مضرابتو نميتونم نوشتاري بگم...اما بايد 3سانت باشه....موم نه زياد باشه نه كم...