PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عوض کردن پل گیتار مدله c80 تاثیری روی صدا دارد؟ در چه حد؟

hossputer
Saturday 28 March 2009, 08:29 PM
دوستان من یه گیتاره یاماها c80 ساخت اندونزی گرفتم که چون چندتا رو تست میکردمو خودم از صدای یه گز کوچولو ناراضی بودم فروشنده پلشو گفت عوض میکنم میارم بالا که درست شه یه پل دست ساز روش گذاشته که شبیه پل گیتاره فرناندس استخونیه و یکم بلند خوب من تازه سازو گرفتم توی صداش تاثیر میزاره بد یا خوب شمیکنه نظره شما چیه؟اما زیاد بالا نیمده که خسته کنه دستمو اما صداش بی هیچ گزیه.خوب تاثیرش چطوره بنظرتون؟

بهتر نیست که پل خدشو بخرم بندازم روش؟

راستی این ساز که خریدم سازه خوبی هست؟در چه حد ساخت اندونزیه توش نوشته
منتظره جواباتونم مرسی

hossputer
Saturday 28 March 2009, 11:10 PM
واقعا بعضی از گیتار فرشا هیچی سرشون نمیشه الان دیدم پولو برعکس زده بود یعنی اگه روی تیزی ها دقت میکردیم میشد فهمید.
یعنی اگه گیتار روی زمین باشه پلو باید در بیاواردم و 180 درجه نسبت به افق گردش بدیم بعد جاش بزنم(که این کارو کردم) که روی صداش یکم تاثیر گذاشت پله دست سازه الان رو دستگام پل قالب خورده یا همون کارخونه میسازه بهتر نیست؟
نظری ندارید؟

moomak
Thursday 9 April 2009, 08:12 AM
اگر ساز زدن رو تازه شروع کردی خیلی سخت نگیر!!!
اگر نه!! باید بگم روی صدا تاثیر داره و معمولا این تاثیر در جهت منفیه اما وقتی ساز نو کمی گز داره وای به روزی که چند وقتی ازش بگذره چون خرک گیتار بعد از گذشت زمان کمی نشست می کنه و اون وقته که سازت صدایی غیر از گز نخواهد داشت
به نظر من بهتر بود صبر می کردی تا پل سازت نشست کامل رو انجام بده و بعدا اونو عوض می کردی!!!
اما حالا که عوض کردی و می گی استخوانیه ، زیاد بلند نیست تا دستت اذیت بشه و با چرخوندنش صدا بهتر شده دیگه احتیاجی به تغییر پل نیست و به نظر من با همین تمرین کن
ارادتمند