PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت انتخاب و خرید كارت صدا

audio_art64
Sunday 29 March 2009, 11:49 AM
سلام .سال نو مبارک .دوستان من قصد خرید کارت صوتی بین 300 الی 400 تومان دارم.مقالات سایت رو خوندم..
مدل های انتخابی من m-audio fast track pro,fast track ultra,tc electronic kontakt8,m- audi 410 هست
بیشتر کوالیتی و کارایی برام مهم هست.تعداد ورودی خروجی زیاد مورد استفاده نیست..منون میشم منو در این ضمینه راهنمایی کنید.
سپاس.

Babak_mix
Monday 30 March 2009, 07:47 AM
با سلام به شما دوست عزيز، و عرض خوش آمدگويي و تبريك سال نو

بنده محصولات M-Audio رو پيشنهاد ميكنم، به دو دليل : اولاً قيمت مناسب دوماً كيفيت عالي

m- audi 410

You can see links before reply

m-audio fast track pro

You can see links before reply

بقيه دوستان صاحب نظر هم پيشنهادهاي خودشون رو ارائه بفرمايند...

با تشكر Babak

Sensation
Monday 30 March 2009, 07:13 PM
سلام
با تشكر از بابك جان.

نكته اي رو ميخوام در انتهاي صحبت بابك اضافه كنم و تصحيح كوچيكي كنم.

انتخاب و نوع كارت صدا ارتباطي به كيفيت پروژه شما نخواهد داشت.
متاسفانه هنوز در ايران وقتي علاقه مندان به جمهوري ميرن فروشندگان دلال از اين جملات غلط بارها استفاده ميكنند !!!
واقعا من در تعجب هستم كه چرا.....!

بحث كيفيت تنها در ركورد و همين طور اكسپورت realtime مطرح هست در غير اينصورت در صورت نداشتن تجربه كافي شما اگر 003 digidesign‌ هم داشته باشيد و پارامترهاي ميكس و مسترينگ و ركورد رو رعايت نكنيد تغييري در كيفيت و كواليتي شما نخواهد بود
هر چند صدابرداي و نحوه اتصال كارت هاي گران قيمت و شيوه مچ كردن اون ها و راه هاي ارتباطي بين ميكسر و رك هاي صوتي و بهره وري مناسب از ابزارالات خودش تجربيات بسياري رو نياز خواهد داشت.

من به جز دو استوديو كه توسط افراد جوان اداره ميشه هنوز در هيچ استوديوي نديدم كه فردي بتونه اكولايز سخت افزاري مناسبي رو انجام بده !
ميشه اين حدس رو زد كه بسياري از صدابرداران فاقد علم لازم هستند به خصوص در بهره وري از امكانات.

اگر در ميكس و مسترينگ تبحر كافي داشته باشيد مشكلي براي ايجاد كواليتي نخواهيد داشت
مهم اطلاعات و علم شماست كه اين عامل رو تقويت خواهد كرد.

مثال كاملا بارز :
در استوديو هاي مطرح ايراني با اون همه ابزار آلات هنوز من كاري كه مشكل ميكس و كواليتي در اون برطرف شده باشه نشنيدم ! ( البته اميدوارم در سال جديد با اين همه تبليغاتي كه روي مجله هاي رنگي ميكنند كمي هم فكر افزايش توانايي هاي خودشون باشند )

موفق باشيد

MehRun
Tuesday 31 March 2009, 03:29 AM
سلام .سال نو مبارک .دوستان من قصد خرید کارت صوتی بین 300 الی 400 تومان دارم.مقالات سایت رو خوندم..
مدل های انتخابی من m-audio fast track pro,fast track ultra,tc electronic kontakt8,m- audi 410 هست
بیشتر کوالیتی و کارایی برام مهم هست.تعداد ورودی خروجی زیاد مورد استفاده نیست..منون میشم منو در این ضمینه راهنمایی کنید.
سپاس.
FW 410 فوق العادست . من خودم خیلی ازش راضی بودم . البته قیمتش شاید یکمی از 400 بیشتر باشه اما ارزش خرید داره . Kontakt هم قیمتش رو نمی دونم اما اون رو هم یکی از دوستانم داره و ازش راضیه . Fast Track هم که قیمتش 250 هست و خوب خیلی خوبه . حد اقل دیگه از دست میکسر های کوچیک و بدون کیفیت راحت میشی .

audio_art64
Tuesday 31 March 2009, 09:07 PM
فست ترک پرو چون پورت usb 1 داره وقتی تعداد ترکها زیاد بشه با مشکل مواجه نمیشه..اصلا واقعا یو اس 1 هست یا 2

MehRun
Wednesday 1 April 2009, 01:39 AM
فست ترک پرو چون پورت usb 1 داره وقتی تعداد ترکها زیاد بشه با مشکل مواجه نمیشه..اصلا واقعا یو اس 1 هست یا 2
usb 2 بودنش که خوب درسته ! m-audio شوخی که نمی کنه !! اما من فکر نمی کنم مشکلی به وجود بیاد . چون اگر اونجوری بخواید حساب کنید سرعت Firewire از USB 2 کمتره . پس اگه این نظریه درست باشه همه کارت صداها که firewire و usb2 باشند به مشکل خواهند خورد !