PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا موسیقی در ایران جدی گرفته نمی شه؟

rumour
Tuesday 31 March 2009, 11:32 AM
موسقی راک و موسقی های هوی تر معمولا طرفداران کمتری نسبت به بقیه سبک ها دارند. چرا؟ با اینکه روی ای جور آهنگ ها باید خیلی بیشتر کار بشه تا قطعه خوبی به دست بیاد.چرا همیشه در سطح طرفداری پایین طری قرار داره؟چه خواننده های داخلی(که خیلی کم هستند.) و چه خواننده های خارجی.
دوستان لطفا نظر بدید.

Mohi_Liebert
Tuesday 31 March 2009, 05:21 PM
به نظر من یکی از دلایلی که این جور موسیقی ها و کلا موسیقی که زیاد روش کار میشه طرفدار نداره اینه که مردم بد سلیقه شدند مثلا آهنگی رو که با کامپیوتر ساخته میشه و یه چرت و پرتی روش خونده میشه رو ترجیح میدن.

اما یکی دیگه از دلایلی که باعث میشه طرفداراش زیاد نباشن اینه که آهنگهاش یه مقدار خشن هست و اکثرا یا آهنگهای آرامش بخش گوش میدن یا آهنگ شاد که نمیشه این نیاز رو با آهنگ راک و متال برطرف کرد! من خودم به این دلیل خیلی راک گوش نمی دم!

rumour
Tuesday 31 March 2009, 07:47 PM
بله با شما کاملا موافقم یعنی به ارزش آهنگ توجه نم کنن.

mosy_khoda
Wednesday 1 April 2009, 06:47 AM
من فكر مي كنم اين نوع موسيقي در ايران اصلا تعريفي براي خودشان ندارند خب مسلما كاربردي هم ندارند
اما تو غرب اينها تعريف شده از اول يعني ما اصلا copy برداري كرده ايم

Ajika
Wednesday 1 April 2009, 07:23 AM
سلام به همه دوستان
ببخشید ما هم جسارت میکنیم و تو این بحث ها شرکت میکنیم.
ولی بیایم این سوال رو برعکس بپرسیم:
چرا تو اروپا یا امریکا موسیقی سنتی ما طرفدار نداره؟
این یک طرف قضیه،طرف دیگه اینکه وقتی یک سبکی یک شعری یک خواننده ای یا هر چیز دیگه ای در انظار مردم برای بار اول بد جلوه کنه دیگه کسی نمیره طرفش یا حداقل طول میکشه تا مردم عادت کنند و متوجه بشن اون چیز زیاد هم بد نیست...
به طور مثال من خودم اولین بار راک رو با گروه های شیطان پرستی شناختم و به کل گذاشتمش کنار ولی بعد ها فهمیدم خیلی از خوانندگان اروپایی هم راک میخونن و خیلی هم زیبا میخونن مثل انریکو...
خلاصه اینکه برداشت ما از قضیه اینه...
با تشکر از اینکه نظرات ما رو هم میخونید...

shbaharehs
Thursday 2 April 2009, 04:31 PM
راستش به نظر من کسانی که واقعا طرفدار این سبک باشن میرن دنبالش, توی ایران اما بخاطر محدودیتهایی که هست هنوز این سبک جا نیافتاده و کسانی هم که این سبک رو دنبال میکنن زیاد راه دیگه ای ندارن جز اینکه خودشون یه گروهی درست کنن و شروع به کار کنن و برای جا افتادنشم به هر حال زمان و کار میبره.

مرسی

rumour
Friday 3 April 2009, 09:45 AM
مرسی
ولی تا اونجایی که من میدونم انریکو راک نمی خونه! پاپ می خونه، ببخشید ها ولی خیلی هم سوسولی. :)
از گروه های راک ایرانی می شه کیوسک نام برد که سبکی مثل گروه دهه 80 Dire Straits داره.

Ajika
Friday 3 April 2009, 09:56 AM
مرسی
ولی تا اونجایی که من میدونم انریکو راک نمی خونه! پاپ می خونه، ببخشید ها ولی خیلی هم سوسولی. :)
از گروه های راک ایرانی می شه کیوسک نام برد که سبکی مثل گروه دهه 80 Dire Straits داره.

سلام
ممنون که جواب دادی ولی جواب اصلیم رو ندادی...
چرا توی اروپا از موسیقی سنتی ما استفاده نمیشه...
انریکو هم دو سه تا کار راک داره و یا یک گروه که اسمش یادم رفته ولی خوانندش چستر(Cehster)، اونا هم کارشون خوبه...

راستی بذار ما سوسول بمونیم ولی اینجوری احترام همدیگرو نگهداریم...
با تشکر

rumour
Friday 3 April 2009, 11:31 AM
دوست عزیز من شوخی کردم و قصد بدی نداشتم در هر صورت ببخشید.
اون گروه اسمش linkin park هست.یکی از بهترین گروه های متال که به سبکه Alternative metal می خونن.
به نظر من یکی از دلایلش می شه گفت چون بیشتر دستگاه های ما به علت 1/4 پرده حالت افتادگی و غمناکی ایجاد می کنه.که به همین دلیل من خودم گوش نمیدم.
فکر کنم 1 دلیله دیگه هم تبلیغات بد باشه.شما ببینید در اروپا اینقدر از موسقی کلاسیکشون در جاهای مختلف استفاده می کنن تا اونجایی که به فرهنک های دیگه راه پیدا کرده.

beatbox
Friday 3 April 2009, 12:17 PM
انریکو کار راک زیاد داره چون راک فقط سبک فریاد از این حرفها نیست .لینکین پارک هم هنوز سبک خدشون رو معلوم نکردن البته چیزی که معلومه alternativ metal نیست هر چی هست رپ داره .البته مایک خودش میگه مخلوطی از alternativ rock و rap core هست.دلیل اینکه توی ایران به راک و متال توجه نمیشه اینکه این سبک موسیقی با یکبار گوش دادن چیزی ازش معلوم نمیشه و باید چندین بار گوش داد .مثلا aborym من بعد 6 ماه گوش دادن دارم تازه میفهمم که داستان چی هست .یه مشکل دیگه هم اینه که اونایی که تازه میخوان متال گوش بدن نمیدونن باید از کجا شروع کنن و میرن کارای سنگین گوش میدن و بعدش هم زده میشن .romour تو متال چیس گوش میدی؟

Ajika
Friday 3 April 2009, 01:55 PM
دوست عزیز من شوخی کردم و قصد بدی نداشتم در هر صورت ببخشید.
اون گروه اسمش linkin park هست.یکی از بهترین گروه های متال که به سبکه Alternative metal می خونن.
به نظر من یکی از دلایلش می شه گفت چون بیشتر دستگاه های ما به علت 1/4 پرده حالت افتادگی و غمناکی ایجاد می کنه.که به همین دلیل من خودم گوش نمیدم.
فکر کنم 1 دلیله دیگه هم تبلیغات بد باشه.شما ببینید در اروپا اینقدر از موسقی کلاسیکشون در جاهای مختلف استفاده می کنن تا اونجایی که به فرهنک های دیگه راه پیدا کرده.

ما هم به شوخی گرفتیم برا...
کاملا موافقم،تبلیغات بد باعث میشه دنیا از موسیقی ما استفاده نکنه...
ولی ما تو کارای سنتی شاد هم داریم...
یکی دیگه از دلایلی که موسیقی راک در ایران جدی گرفته نمیشه اینکه ما شناخت زیادی روی راک نداریم و به قول دوستمون راک فقط فریاد های بلند نیست.
اگه تمام سبک ها رو هم در نظر بگیرید به همین شکله،جدی گرفته نمیشه...
مثلا بعد از سال ها یک هنرمند خوب کشورمون اومد یک آلبوم کامل به سبک آمریکای جنوبی داد که طی این همه سال تو ایران ارائه نشده بود و حتی طرفدار زیادی هم پیدا نکرد.
در هر صورت زیادی حرف زدم.
حرف آخر اینکه باید مطالعمون رو بالا ببریم...
با تشکر

rumour
Friday 3 April 2009, 01:56 PM
انریکو کار راک زیاد داره چون راک فقط سبک فریاد از این حرفها نیست .لینکین پارک هم هنوز سبک خدشون رو معلوم نکردن البته چیزی که معلومه alternativ metal نیست هر چی هست رپ داره .البته مایک خودش میگه مخلوطی از alternativ rock و rap core هست.دلیل اینکه توی ایران به راک و متال توجه نمیشه اینکه این سبک موسیقی با یکبار گوش دادن چیزی ازش معلوم نمیشه و باید چندین بار گوش داد .مثلا aborym من بعد 6 ماه گوش دادن دارم تازه میفهمم که داستان چی هست .یه مشکل دیگه هم اینه که اونایی که تازه میخوان متال گوش بدن نمیدونن باید از کجا شروع کنن و میرن کارای سنگین گوش میدن و بعدش هم زده میشن .romour تو متال چیس گوش میدی؟

من خییییییییییییلی به کار های IRON MAIDEN علاقه دارم.

rumour
Sunday 5 April 2009, 04:02 PM
جناب beatbox کاملا با حرف که میگین ((راک فقط سبک فریاد از این حرفها نیست )) موافقم.

A.Sad
Sunday 5 April 2009, 08:52 PM
به نظر من اول باید فرهنگ راک و اعتراض تو ایران جا بیافته بعد میبینیم که موسیقی راک هم پیشرفت میکنه من با صحبت جناب ajika موافقم برای این غربیا موزیک مارو گوش نمیدن چون با فرهنگ ما اشنا نیستن (خیلیاشون فکر میکنن ما هنوز رو شتر پیتیکو پیتیکو) میکنیم همینطور هم ما چون با فرهنگ اونا اشنا نیستیم (فکر می کنیم یه مشت ادم وحشی و خونخوارن) خوب از موزیکشون هم خوشمون نمیاد این یکی از دلایل
دومین دلیل اینکه این سبک نسبت به سبکای دیگه بیشتر به مسایل سیاسی و ... توجه میکنه و به همین دلیل تو همون غربشم سرکوب میشه دیگه چه برسه به ایران
سومین دلیل اینکه به دلیل محتوایی که داره ایجاب میکنه که از سازهای خشن تر مثل گیتار الکتریک و ... که ریتم های سنگین ایجاد میکنن استفاده بشه که خوب طبیعتا گوش شنونده باید به این نوع صداها عادت داشته باشه و موزیک رو چند بار گوش کنه چون بار اول جز یه سری سرو صدا چیز دیگه ای متوجه نمیشه

doorsfan
Sunday 5 April 2009, 10:20 PM
به نظر من تبلیغات غلط راجع به متال باعث شده به متال کمتر توجه بشه خوب من دنبال مفهوم اشعار بودم و با گروه خیلی خشن دث به این موزیک علاقه مند شدم چون اشعار این بند خیلی زیباست و با متال زندگی میکنم

rumour
Sunday 19 April 2009, 12:15 PM
البته تبلیغات هم خیلی مهمه مخصوصا که در ایران خیلی بد تبلیغ میشه. محدودیت ها که به اندازه ی کافی هست مردم تا می شنون که یک آهنگ یه ذره صداش بلنده دیگه کاری به بقیش ندارن و حاضر نیستن حتی بپرسن که چی
میگه.فوری تکذیب میکنن.

Mona
Sunday 19 April 2009, 12:31 PM
فكر كنم اگه اول به اين سوال جواب بديم كه "چرا در كشور ما هيچ چي جدي گرفته نميشه جز خرافات و خوشي هاي زود گذر و ...؟" بعد بتونيم به اين سوال شما و خيلي سوالهاي ديگه ي از اين دست هم جواب بديم :(

arian
Sunday 19 April 2009, 12:39 PM
با عرض معذرت فكر ميكنم بايد در نظر خواهي يك عنوان " بعضي از آنها را دوست دارم " را هم اضافه كرد . چون نظر خواهي به صورت فعلي شكل سياه وسفيد داره ولي الزاما سياه و سفيد نيست . بعضي ها را دوست داريم و بعضي ها را نه .

Leon
Sunday 19 April 2009, 12:52 PM
به موسيقی سنتی ايران نگاه کنيد به تاريخچه اين نوع موسيقی به فرهنگ آن و افکاری که به اين فرهنگ پيوند خورده است يعنی هر سبکی از موسيقی دارای فرهنگ و فلسفه خود ميباشد و بيدليل پديد نيامده است.موسيقی کلاسيک غرب ی و...همه دارای فلسفه خود ميباشد و همچنين راک و متال هم جدا از اين دسته نيست.موسيقی راک فقط زدن گيتار برقی و ريتم های قوی و تکان دادن موها و فرياد زدن نيست اين سبک از موسيقی فلسفه داره مثل موسيقی کلاسيک و حتی سنتی!
در ايران اول بايد فرهنگ اين سبک پديد بياد و آن هم مطالعه و تحقيق هست و شنيدن بهترين آثار اين سبک و نبايد آن را سرسری گوش داد و....
من شخصاً موسيقی راک کلاسيک رو ميپسندم و خيلی از سبک های ديگه راک که بسيار گسترده هست رو نميفهمم!!در اروپا و امريکا از سبک های بسيار مورد توجه هست.

rumour
Sunday 19 April 2009, 01:14 PM
جناب آرین این فکر بعد از اینکه تاپیک شروع کردم به دهن خودم هم رسید ولی نمی دونستم چه جوری درستش کنم.

arian
Sunday 19 April 2009, 03:13 PM
جناب آرین این فکر بعد از اینکه تاپیک شروع کردم به دهن خودم هم رسید ولی نمی دونستم چه جوری درستش کنم.

به اين شكل به نظرتون مناسبه ؟ اگر لازمه بفرماييد تا متن را تغيير بدم . تشكر

rumour
Sunday 19 April 2009, 03:27 PM
به اين شكل به نظرتون مناسبه ؟ اگر لازمه بفرماييد تا متن را تغيير بدم . تشكر

خیلی هم عالیه ممنون.

bamdadonline
Monday 20 April 2009, 01:50 PM
به نظر من فقط به یه عامل مربوط میشه و اون گوش مردم کشور ماست و فرهنگ و پیشینه ما.منظورم اینه که همین موسیقی راک و هوی که در غرب خیلی طرفدار داره به گوش ما ایرانیها زیاد خوش نمیاد و دلیلشم فقط همون عادات شنیداریه ماست که مایل به موسیقی سنتیه و درست راک و هوی 180 درجه با اون فرق میکنه و در نقطه مقابلش قرار داره. به هیچ وجه این به معنی بد بودن اون نوع موسیقی نیست و بنظر من تمام سبکهای موسیقی مهم و باارزش هستن و مثلا مگه با موسیقی سنتی یا کلاسیک میشه کار سبک بلوز رو کرد یا جای موسیقی سیاهان (جاز) رو گرفت.

fagher
Monday 20 April 2009, 03:56 PM
ولی مردم ما موسیقی سنتی رو هم گوش نمیدن (البته عده ای هم گوش میدن ولی خیلی کمن)به نظر من بیشتر همین سبک رپ رو گوش میدن مردم...
اینجا گفتممردم سبک رپو بیشتر گوش میدن ولی فقط جوون ترها رپ رو گوش میدن(به نظر من)ولی من به این دلیل گفتم مردم چون خیلی از کسایی که به میانسالی رسیدن اصلا موسیقی گوش نمیدن پس اکثر کسایی که به موسیقی گوش میدن جوون ها هستن البته این یک دلیل داره که اون هم مشغله زیاد مردمه برای تامین زندگیشون که دیگه وقت موسیقی گوش دادنو ندارن.

rumour
Tuesday 21 April 2009, 12:03 PM
بله متاسفانه دوستان هم قبلا گفتن مردم بی سلیقه شدن.

Mona
Tuesday 21 April 2009, 01:21 PM
بله متاسفانه دوستان هم قبلا گفتن مردم بی سلیقه شدن.

البته بحث سليقه هم براي مخاطب (موضوع اين تاپيك) مطرحه هم خود هنرمند.

مخاطب الان توي ايران بيشتر دنبال اينه كه يه آهنگي به قول خودمون "بتركون" باشه كه اينم من حق ميدم يه جورايي. مردم از موسيقي بيشتر به عنوان تفريح استفاده مي كنند (مردم (عامي و عادي) اينقدر درگير هستند كه ديگه به اين چيزا فكر نمي كنند. بيشتر دنبال چيزي هستند كه توي اون لحظه باهاش بيشترين ارتباط رو برقرار كنند و بيشتر شاد بشن). عده ي كمي هستند كه واقعا از موسيقي بهره ي درست مي برند. به نظرم براي مخاطب بايد فرهنگسازي (به قول آقاي لئون) بشه. چه توي سيستم خونواده چه توي سيستم مدرسه يعني از همون زمان كودكي. ما اون موقع كه مهد كودك ميرفتيم يا آمادگي... تا دوره ي راهنمايي نقاشي داشتيم اما موسيقي نه. اينجوري توي ذهن كودك جا نميفته كه موسيقي هنر بيان احساس به وسيله ي صداست نه اينكه وسيله اي صرفا براي سرگرمي. ما در ايران فعلا با اصل موسيقي هم مشكل داريم حالا چه برسه به سبكي مثل راك و هوي.

راجع به هنرمندانمون هم: يه سري كه (بهتره بگم اكثرا) دنبال پول هستند پس هر چي ببيند گل مي كنه همون رو توليد مي كنند (البته كه هنرمندند چرا كه ميدونن چطور موسيقي اي بسازند و چطور پول در بيارن D:) . هنرمندان اصيلمون (منظورم سنتي نيست بلكه واقعيه) هم كه بايد بسوزند و بسازند فعلا چون كسي تحويلشون نميگيره! اگرم خودشون بخوان خودشونو تحويل بگيرند كه حالا حالاها بايد صبوري و تلاش پيشه كنند تا خيلي مسائل حل شه.

زمان لازمه. كشورهايي كه الان پيشرفته اند و اين جور مسائل ديگه براشون جا افتاده الكي به اين مرحله نرسيدند براش زحمت كشيدند و از حقشون نگذشته اند چه بسا شايد خودشون لذت نبرده اند اما الان بچه هاشون (نسلهاي بعدشون) دارند استفاده مي كنند. (البته هميشه ضعفهايي هم وجود داره و همه چي نسبيه)

fagher
Tuesday 21 April 2009, 04:31 PM
البته همون هنرمنای اصلیمون هم یکم خورده شیشه دارن و یا از هم انتقادهای ناجور میکنن یا اصلا طرف دیگه رو هنرمند نمیدونن چه برسه به اینکه ازش انتقاد کنن...
درباره کلاسهای موسیقی هم که شما گفتید فعلا امکانش نیست ولی میشه بچه ها رو از همون دوران به فراگیری موسیقی تشویق کرد(نه اینکه مجبور کرد)و بجای اینکه جلوی بچه ها «تو خودت قند و نباتی،شکلاتی ، آبنباتی...»رو پخش کنیم یک آهنگی پخش کنیم که ارزش موسیقیایی داشته باشه.

rumour
Tuesday 21 April 2009, 07:38 PM
حالا که دیگه شده پارمیدا و ...
به یکی از دوستان می گم این رپ چیه گوش میدی آخه اصلا از نظر موسقی ارزش نداره ولی اون به من گفت که به جاش میتونی با این چیزایی که می خونن یه ح... میکنیم.
خب اینارو چی کار میشه کرد؟

rumour
Wednesday 22 April 2009, 12:28 PM
خب ما می تونیم بچه هارو از کودکی با موسقی آشنا کنیم ولی ما حتی مدرسه ی موسقی هم نداریم. واقعا از این نظر عقبیم.حتی برای ادامه تحصیل بد از مدرسه هم هیچ کاره خاصی نمیشه کرد.فقط اسما دانشگاه موسقی داریم

fagher
Wednesday 22 April 2009, 01:09 PM
اما داشتن مدرسه موسیقی چه فایده ای داره وقتی نمیتونیم موسیقی رو درک کنیم یا اصلا ساز نمیبینیم که حتی وقتی صدای پیانو رو شنیدیم بفهمیم از چه سازیه و بریم یاد بگیریمش تا کم کم درکمون بره بالا...
اما اگر وقتی صدای سازها از تلوزیون ما پخش میشه ساز هم کنارش باشه حتما استقبال از موسیقی بیشتر میشه نمونش هم گیتار هست که همه میشناسنش و با صداش هم آشنایی دارن پس استقبال بیشتری هم ازش میکنن...
وقتی استقبالی از موسیقی نشه داشتن مدرسه موسیقی به چه درد میخوره؟؟؟

rumour
Wednesday 22 April 2009, 01:25 PM
چرا اینجوری بالاخره یک سری می رن و کم کم این چیزا جا میافته.آره خوب ولی هیچ کس این کارو نمی کنه نه کسی یه همچین مدرسه ای میسازه نه کسی سازی تویه تلویزیون نشون میده.استاد پیانو من تا به حال 2 بار تویه تلویزیون آکاردون زده ولی فقط سرش مشون می دادن و سازشو نشون نمی دادن.

arian
Wednesday 22 April 2009, 02:18 PM
فكر ميكنم بحث دوستان در مورد فرهنگ موسيقي كمي جدي تر از ايجاد مدرسه ي موسيقي است . وقتي مي بينيم كه بچه ها ي غربي و يا شرقي از كودكي ضمن اموزش ساير مهارتهاي علمي و اجتماعي با موسيقي نيز آشنا ميشوند بايد توقع داشته باشيم كه موسيقي را بهتر از يك كودك ايراني درك كنند و به همان اندازه نيز علاقمند تر و متنوع تر و نوآور تر از ما باشند و به مرور صاحب فرهنگ و يا سبكهاي خاصي در انواع موسيقي شوند . مثلا در شوروي سابق قبل از فروپاشي ، با وجود فقر شديد بدون استثناء در هر خانه اي يكي دو ساز وجود دارد كه بيشتر پيانو مورد اقبال است . خوب در همين فرهنگ است كه شاهديم رمانتيك ظهور پيدا كرده است . پس ميتونه افرادي مثل اويستراخ ، هايفتز ، استرن و غيره را بيرون بده . و يا آن همه آهنگساز بزرگ .
در چين مائويستي دهه 60 كودكان از چند سالگي به اموزش موسيقي ميپردازند و در پروژه ي پينگ پنگ نيكسون هم يكي از راههاي ارتباط و ايجاد فرهنگي را روابط موسيقايي ميدانند و از حضور هنرمنداني نظير استرن در رشد موسيقي كودكان چيني بهره برداري ميشه و نتيجه اش همين نوازنده هاي خوب شرقي در سرتاسر جهان ميشوند . چين نزديك به دو ميليون نوازنده خوب پيانو داره و در حدود هفت ميليون نوازنده ويولن !
جالبه در فيلم از مائو تا موتزارت ، استرن اين سئوال را مطرح ميكنه كه شما كودكان نوازنده خوب زياد داريد ولي من جوان نوازنده خوب نمي بينم ، آينده ي اين بچه ها كجاست ، مسئولين جواب ميدهند كه خلاصه هرز ميروند و فنا ميشوند . پس ما براي بعد آن هم نياز به برنامه ريزي داريم . تا پس از چند نسل اين هسته شكافته بشه و جوونه بزنه تا كم كم به بار بشينه .
در كشورهاي اروپايي شما با شهريه اي حدود چند دلار ميتونيد حداقل در يكي از پاركهاي نظير خونه تون كه چادر زده شده ، انواع اجراها و كنسرتها را با ساير دوستان و رفقاتون با امكانات مناسب و بهره گيري از استادان داشته باشيد . يا به قول دوستي وقتي از كودكي به شما اموزش ميدن كه به همخواني بپردازيد فقط بحث موسيقي نيست بخش ديگر قضيه ايجاد روحيه تعاون و همكاري است . اينكه بدونيم كه بايد همه با هم هماهنگ باشيم وگرنه كار اصلا جالب نخواهد بود . وقتي پاي بچه ها را بهم ميبندند و ميگن مسابقه بين گروهها هم به خاطر همين است كه گروه بايد با هم پيش بره وگرنه همه زمين ميخورند . ما در ايران چنين چيزي خيلي كم داريم ، كجا ميتونيم با همديگه تمرين كنيم ، پس چنين حس هماهنگي هم بينمون ضعيفه ، بعد ميندازيم تقصير موسيقي ايراني . و يا اينكه هر كاري را به مبتذل و غير مبتذل تقسيم ميكنيم ! در حاليكه موسيقي مبتذل وجود نداره ، آن كلام و شعر است كه مبتذل است ، يك اثر موسيقي ميتونه ساده و يا سبك و آرام و هيجاني و غيره تقسيم بندي بشه ولي مبتذل و غير مبتذل خير . در بعضي موارد هم اصلا موسيقي نيست ،

fagher
Wednesday 22 April 2009, 03:45 PM
من نفهمیدم ،چطور بعضی کارها اصلا موسیقی نیست؟؟؟

arian
Wednesday 22 April 2009, 03:56 PM
من نفهمیدم ،چطور بعضی کارها اصلا موسیقی نیست؟؟؟

يعني اينكه هر صدايي اساسا موسيقي نيست . يعني توي نظام و چهارچوب تعاريف موسيقي موسيقي نميگنجه .

rumour
Friday 24 April 2009, 03:28 PM
يعني اينكه هر صدايي اساسا موسيقي نيست . يعني توي نظام و چهارچوب تعاريف موسيقي موسيقي نميگنجه .

آخ بالاخره يکی پيدا شد که بفهمه من ميگم قطعه ای که روش کار نشده باشه و با کامپيوتر
ساخته باشنش موسيقی نيست هر صدايی پشت هم رديف کردن اونم فقط ضرب تم نه با ملودی آهنگ نميشه.آخیش بالاخره حرفامو زدم

rumour
Friday 15 May 2009, 03:37 PM
یعنی واقعا هیچ کس دیگه ای نیست که راجع به موسقی در ایران نظر داشته باشه؟

ماریا
Friday 15 May 2009, 05:29 PM
حالا مثلا خوب شده این شده دخترها راحت تر میتونن دنبال موسیقی برن تو خیابون راحت تر میتونی ساز حمل کنی تقریبا تو اکثر خانه ها یه سازی هست و نوازندش یا حرفه ای یا متوسط ولی بالاخر ه هست ما که هیچی شاید نوه نتیجه ها مون بتونن راحت تر از ما در زمینه موسیقی فعالیت کنن و ای یه سازی رو از تلویزیون ببینن

شاید که نه صددر صد یکی از دلایلی که اکثریت بچه های موسیقی برای ادامه تحصیل از ایران میرن اولین دلیلشون همین که اینجا که بهایی داده نمشه ،اموزشها همه قدیمی و هیچ چیز به روز نیست و اکثریت بعد از گرفتن لیسانس و امتحان تو ازمون ورودی دانشگاه های معتبر از لحاظ موسیقی از ایران میرن و بعد که برگشتن اصولا یه مدت دانشگاه هنر تدریس می کنن و اگر بیرون هم کلاسی داشه باشن هزینه های هنگفتی رو میگرن خوب تا حدودی هم حق دارن یعنی واقعا حق دارن چون برای رسیدن به همچون مکانی سالها کار کردن و زحمت کشیدن

rumour
Friday 15 May 2009, 05:39 PM
هیچ کاریش نمیشه کرد. میشه 1 ذره وضعیت بهتر کرد همین جوری که الآن شده ولی تنها 1 راه حل وجود داره اونم نمیشه اینجا گفت.

Sensation
Saturday 16 May 2009, 01:44 AM
سلام
خيلي جالب هست هميشه در همه جا بحث از اين هست كه چرا در ايران موسيقي جدي گرفته نميشه ؟
چرا در ايران به موسيقي بها داده نميشه ؟
چرا در ايران موسيقي ال و بل و جيمبله هست !
و از اين دسته سوالات.

خوب شايد واضح ترين دليلش اين باشه كه بيشترين شبكه هايي كه از ماهواره توسط مردم عزيز تماشا ميشه همون شبكه هاي خنده داره ايراني باشه !
خوب چه انتظاري ميشه داشت كه زماني كه اكثريت مردم دارن به جاي موسيقي يك سيرك رو تماشا ميكنند بشينند كنسرت هاي بوچلي و سارا برايتمن و يا ونجليس ( خئدا بيامرز ) رو تماشا كنند ؟

يا چرا بايد مردم ما بشينن پاي كنسرت آرمين ون بيورن no.1 دنيا در سال 2007 و 2008 ؟
چرا دوست ندارن به جاي اين كه اين كنسرت كه فقط 100 تا نورپرداز حرفه اره و لب تاپ هاشون از كل تكنولوژي استوديو هاي لس آنجلسي قوي تر هست رو ببينن ؟

چرا دوست دارن بشينن شخصي دلقك مثل Esi‌ رو ببينن و با آهنگ دوبي دوبي و ديدن دختربچه هايي در كنار يك پيرمرد 70 ساله لذت ببرند ؟

يا چرا دوست دارن هنرمندان كشورشون در لس آنجلس آهنگ هاي تركيه و عرب رو دوبله كنند و علاوه بر كنتر برق و گاز و نفت بشينن موزيك دوبله گوش كنند ؟

بعد با افتخار بگن فلان شخص ديد كه امراه با شهياد خوند ؟
يا ديدي جمشيد با ابراهيم تاتليس خوند ؟
يا ديد اندي با اون فرد عرب خوند ؟

چرا هيچ وقت نميگيم اي كاش گوگوش با سلن ديون نخوند ؟ يا نميگيم چرا گوگوش دوست داره اداي مدونا رو در بياره و سراغ جون ها بره ؟

خوب طبيعي هم هست بيش از اين انتظاري نيست !

نميدونم را خيلي دوست داريم جواب همه اين سوالات رو بدونيم اما خوب بي فايدست !
وقتي مردم دوست ندارن سطح شنيداري خودشون رو در موسيقي بالا ببرن شما اگر اين سوال رو جاي جاي كوه هاي تهران هم بنويسيد پاسخي براي اون نخواهد بود.

چرا نبايد موسيقي Rock - Jazz - Trance - House - Lo Fi - Chillout و غيره در ايران به معناي واقعيش برسه و يا هزارن سبك ديگه ؟ طبيعي هست خوب تقصير خودمون هست !
اين خودمون افرادي هستند كه صبح و شبشون مثل هم هست و دوست دارن مدام موزيك جديد و مضخرف گوش كنند به طبع هم بايد گوششون خراب و كاملا ويران بشه.

چرا بايد يك جوون 15 ساله كه هنوز به بلوغ هم نرسيده بگه من رپ گوش ميدم كه مشكلاتم حل بشه ! يا چرا در ايران حتي پدربزگران ما نيز قصد خوانندگي دارند ؟

چرا كسي نمپرسه آقاي قميشي و حستن شماعي زاده چرا بي خيال موسيقي نميشند ؟ ايا سته نشدن از بس كارهاي ضعيف و بي هدف ساختن ؟

يا كسي چرا نميگه چرا در ايران يك روز مردم درگير جو هستند محسن يگانه گوش ميدن و روز بعدي بنيامين ؟ چرا اصلا مردم بايد موسيقي تماما اتوتيوني گوش بدن ؟

واقعا اگه دقت كنيم ميبينيم اين سوالات بسيار هست اما خوب دنبال نتيجه و علت براي پاسخ اين سوالات كاري بي فايدست.
خانه از پاي بست ويران است.

و...................
ووووووو....................
.....!

اما به غير از سوالات بالا خيلي دوست دارم بدونم دوستاني كه در بحث شركت كردند و روشن فكرانه نظراتشون رو فرمودند تا چه حد به حرف هاي خودشون عمل ميكنند ؟ چون اگه همين تعداد هم از بين 80 ميليون ايراني علاقه مند به موسيقي خوب باشند واقعا من خوشحال خواهم بود.

rumour
Saturday 16 May 2009, 10:45 AM
چرا ها زیادن حتی اونقدر که نمیشه همشو گفت. ولی هیچ کس نمیگه آخه در بقیه دنیا پیشرفت هست اینجا نیست. میگیم تاریخ موسیقیمون بیشتر از بقیه است ولی تنها فرقمون اینه که نیومدیم توی موسقی مون با توجه به پیشرفت و گذر زمان تغییر بدیم تا آخرش یه چیزی بی ربط از کنار این کمبود مثل رپ بیرون نزنه اگه از اولش میومدیم این کار هارو میکردیم کار به انجا نمیرسید. میگیم توی غرب با رو آوردن موسیقی پاپ و راک موسقی کلاسیک خودشونو خراب کردن و از بین بردن ما کارمون درسته که داریم همون جور که 200 سال پیش میزدیم الان هم همونه. ولی هستن کسایی که فرق ویالن نمیدونن با پیانو چیه. نه اینکه فکر کننین اینی که میگم از خودم در آوردم هر روز می بینمش.یا اینکه قشر فقیره و نون نداره شکم خودشو سیر کنه حالا بیاد ببینه پیانو و ویالن چیه. نه با من توی یک کلاس درس می خونه وعضشم خیلی از ما بهتره ولی یه همچین چیزی واقعا پیدا میشه توی خارج؟ اگه طرفت راک گوش میده میدونه کلاسیک چیه میتونه کار ارزشمند تشخیص بده.مشکل ما اینه که نمیدونیم اصلا موسقی چی هست.تعریفمون ازش اشتباهه.نصف ملت که فکر میکنن حرامه.بقیه هم فکر میکنن طرف هرچی خوند و یه ریتم با کامپیوتر انداخت روش میشه آهنگ.از چشم رو هم چشمی دارن میمیرن موزیسین های ما.کجا ما دیدیم بین دو تا خواننده خوب خارجی از این چیزا باشه؟که حالا ساسی مانکن میاد برای تهی چرت و پرن میگه اونم میاد جوابشو میده این میشه خودش یه آلبوم و کلی پول توش.کجا ما دیدیم نوازنده های مطرح دنیا(هر سبکی)ماهی 2-3 تا آهنگ بدن؟هر 3-4 سال یه آلبوم میدن که توش کلا 10-20 تا آهنگ داره.
نمیگم موسقی غرب بدون اشکاله.اونم از همین رپ و یک سری چیزای بیربته دیگه دارن. ولی این چیزا داره تمام موسقی مارو میگیره.همین الان هم گرفته بیشترشو.

arian
Sunday 17 May 2009, 08:37 AM
بنده هم با حرفهاي جناب رومر موافقم ، موارد بسياري هست كه متاسفانه نميتونيم در اينجا مطرح كنيم و به قول خانم ماريا كارهاي روبنايي سطحي صورت گرفته . در جلسات روانشناسي مختلف خيلي مطرح ميشه كه موسيقي براي رشد كودك مهم و مفيده و پدر و مادر ها هم با توجه به اين توصيه ها سعي ميكنند كه بچه هاشون بيشتر با موسيقي اشنا شوند ولي باز هم همونطوري كه دوستان اشاره كردند به علت عدم درك صحيح و عدم اشنايي ريشه دار و شناخت ويژگي ها و تفاوتهاي انواع سبك هاي موسيقي باز هم به علل مختلف منجمله كمبود استاد و انديشمندان اين رشته اغلب اين كلاس رفتنها بازدهي لازم را نداره ، و در موارد زيادي باعث سرخوردگي كودك هم ميشه .
ولي نكته اي در حرفهاي رومر وجود داشت كه "موسيقي ما در حال رشد نيست" ، طبق دستور العملهاي موجود كه نميشه منابع صوتي و يا تصويري ان را در سايت مطرح كرد به هيچ عنوان موسيقي نبايد در جامعه تبليغ و ترويج بشه ، به جز بعضي از موسيقي هاي خاص . يعني اينكه مجموعه استعدادها و دانش و تواناييها فقط بايد در يك مسير هدايت بشه . خوب ،التزام به اينكه فقط در اين مسير بايد حركت نمود باعث جلوگيري از رشد ذهني و خلاقيت ها خواهد شد .
ويل راجرز: حتي اگر در مسير درستي هم باشي ، اگر حركت نكني تو را زير خواهند گرفت . يعني اينكه وقتي ايستادي به قول جناب رومر هر چيز ديگري را به نام موسيقي با هر اسم ديگري به خوردت ميدهند.

ما نتونستيم هنوز اين مطلب را هضم كنيم كه تغيير يك فرصت و چالش است نه يك تهديد (پرنس فيليپ) و باز هم به قول آقاي رومر فكر ميكنيم با بوجود اومدن موسيقي رپ در غرب موسيقي كلاسيك از بين رفته است.

خلاصه : هر فصلي از بقاياي فصول گذشته برمي خيزد. اين است جوهر تغيير و تغيير اصلي بنياديست (هال بورلاند)
پس وقتي در عالم تغييرات زندگي ميكنيم چرا مخالف تغيير هستيم . وقتي تخته سنگي در مسير ريشه درختي باشد، ريشه مسير خود را عوض ميكند . حتي يك موش هم روش هاي خود براي رسيدن به پنير راعوض ميكند(تولسون)

rumour
Friday 22 May 2009, 07:43 PM
همونطور که جناب آرین گفت ما شاید در مسیر درست باشیم(که خیلی جاها نیستیم)وایسادیم.
البته من منظورم فقط رپ نبود (که البته اونم در غرب خیلی ها براش آهنگ میسازن و فقط سمپل های کامپیوتری.البته که کلا ارزش سبک پایین تره نسبت به انواع دیگه ی سبک ها ولی من خودم گاهی اوقات بعضی از آهنگاشو موسیقی به حساب میارم.بلا من فقط منظورم از اینکه گفتم با آوردن موسقی جدید فقط رپ نبود منظورم همه ی سبک های نو بود.بعضی ها میگن ما در راک احساسات نداریم ولی نمیگه گاهی اوقات هم یک ذره احساساتت رو شدشد تر نشون بدی بهتره تا خوابت نبره. ما همه میدونیم که سبک راک و هارد راک و متال و... از سبکهایی که همش با ساز اجرا میشه.گیتار و درامز آکوستیک و گیتار بیس که با انگشت بزنن.سازهای راحتی نیست. حالا ما کجاییم؟

arian
Saturday 23 May 2009, 08:03 AM
جناب رومر يك آمار ساده از مسابقات موسيقي ( پيانو و ويولن ) فقط در همين ماه مي ميلادي جاري خدمتتون عرض ميكنم ، تحليل اثر ان بر رشد موسيقي بر عهده ي خود دوستان عزيز :

1- Dublin International Piano Competition
1/5-15/5
1st prize: €12,000;
2nd prize: €9,000;
3rd prize: €6,000;
4th prize: €4,500;
5th prize: €3,500;
6th prize: €2,500;

2-Queen Elisabeth of Belgium" International Music Competition - violin
4/5-30/5

First prize:

INTERNATIONAL QUEEN ELISABETH GRAND PRIZE
Queen Fabiola Prize
20,000 EUR - numerous concerts - CD recording - Loan of the 'Huggins' Stradivarius violin from the Nippon Music Foundation for a period of three years

Second prize:

BELGIAN FEDERAL GOVERNMENT PRIZE
Eugène Ysaÿe Prize
17,500 EUR - concerts - CD recording

Third prize:

COUNT DE LAUNOIT PRIZE
15,000 EUR - concerts

Fourth prize:

PRIZE OF THE GOVERNMENTS OF THE BELGIAN COMMUNITIES, THIS YEAR AWARDED BY THE GOVERNMENT OF THE GERMAN-SPEAKING COMMUNITY
10,000 EUR - concerts

Fifth prize:

BRUSSELS CAPITAL REGION PRIZE
8,000 EUR - concerts

Sixth prize:

CITY OF BRUSSELS PRIZE
7,000 EUR - concerts

همراه پخش مستقيم از شبكه هاي تلويزيوني و ماهواره اي و اينترنتي مختلف .

3- 61th Prague Spring International Music Competitionl

7-15/5

4-Markneukirchen

7-16/5
مبلغ جوايز تا 22 هزار يورو

5-PREMIO TRIO DI TRIESTE
18-23/5

1st Prize euro 20.000,00 + CD and 50 concerts in Italy, Austria, Spain and Germany.
2nd Prize euro 10.000,00.
3rd Prize euro 7.000,00

6- Leopold Mozart International Violin Competition
24/4-13/5
Young musicians awards, Special prize, Audience prize, scholarship, concert engagements, Radio- and CD- productions
جوايز تا 35000 يورو

7-Montreal International Musical Competition
18-28/5

First Grand Prize $30,000
-Second Grand Prize $15,000
-Third Grand Prize $10,000

8- Van Cliburn International Piano Competition
22/5-7/6

1st, 2nd and 3rd prizes: USD 20,000 each
3 other finalists: USD 10,000 each
Additional prizes: Best performance of Chamber Music, New Work and Jury Discretionary Awards

1st, 2nd and 3rd prize: Gold and silver medals and crystal award
Three years of managed tours offered to all finalists.
Compact discs and television documentary

9-Carl Nielsen International Clarinet Competition
31/5-15/6

1st prize: DKK 125,000
2nd prize: DKK 75,000
3rd prize: DKK 50,000
4th prize: DKK 30,000
Special prizes - totalling approx. DKK 35,000

Concert and recital engagements offered to the laureates

البته هزينه تامين سكونت براي شركت كنندگان و خانواده هاشون ، هزينه نقل و انتقال آنها اغلب برعهده مسئولين اين مسابقات ميباشد و بسياري جوايز ديگر نظير اجراي كنسرت هاي مختلف و پرداخت عوايد ان به نوازنده ها و ...كه اشاره نشد. و از جوايز بيش از چهل هزار دلاري هانوفر و منوهين و ... نيز چشم پوشي شد .

rumour
Saturday 23 May 2009, 03:17 PM
خیلی ممنون.حالا معلوم میشهاونا چه جوری به موسیقی تشویق میکنن ولی ما برای پخش یک آهنگ باید از وز... ار... اجازه بگیریم.همینه که این آهنگ های ناجور سر در میارن

fagher
Saturday 23 May 2009, 04:39 PM
وضعیت کنسرت ها هم که دیگه گفتن نداره ...
اصلا کسی اجازه اجرا تو مشهد نداره،یک گروه کر هم که میخواستن اجرا داشته باشن به دلایلی اجراشونو کنسل کردن(هر کس دوست داشت بدنه تو پیام خصوصی میگم)

Ajika
Sunday 24 May 2009, 07:42 AM
سلام به همه دوستان
اساتید گرام با عرض پوزش ما هم یک دخالتی داشته باشیم...
اینکه کنسرت ها در ایران اجرا نمیشه بخشی هم به خودمون مربوط میشه...
ما خودمون نمیخوایم و خودمون برای اجرا پافشاری و تاکید نمیکنیم...
این و قبول کنید..
با تشکر

Mona
Sunday 24 May 2009, 11:48 AM
فقط عدم اجرای کنسرت ها توی ایران، به خودمون برمی گرده؟!... یا اینکه کلی مسائل زیر بنایی رو باید پشت سر بگذاریم تا برسیم به این نقطه؟

فکر می کنم اصل مشکل ما از اینه که یاد نگرفتیم بالغ باشیم، و یا در کودکمون می مونیم یا در والدمون. چرا که مسائل رو یا دوست داریم طبق خواسته ی خودمون پیش ببریم (کودک) یا اینکه طبق بایدها و نبایدهای اشتباهی که آموزش دیدیم (والد)! نمی آییم کودک و بالغ رو در کنار هم قرار بدیم و یه نتیجه گیری کنیم (بالغ). ایراد ناتوانی ما در مدیریت ذهنه.

Mojtaba
Sunday 24 May 2009, 01:04 PM
کی گفته در ایران کنسرت برگزار نمیشه؟؟؟؟!!!!!

ظاهرا اینجا کسی اخبارهای که من در سایت قرار میدم نمیبینه....... شما اگر نگاه کنید میبینید که در ایران کنسرتهای زیادی برگزار میشه... حالا چند روزی هست که برخورد کرده به ایام فاطمیه وگرنه همیشه کنسرتهای مختلفی در ایران برگزار میشه...

ولی متاسفانه .. متاسفانه ..برنامه های کنسرت در ایران حتما باید یک مناسبتی داشته باشه... یعنی اینکه مثلا ارکستر سمفونیک ایران میاد به مناسبت هفته دفاع مقدس در تالار وحدت برنامه اجرا میکنه... من منظورم نقض کردنش نیست بلکه حرفم اینه چرا ارکستر ملی ایران نباید در ایام دیگر سال یا برای خودش برنامه داشته باشه؟؟؟ چرا حتما باید مناسبتی پیش بیاد تا مردم اینجور کنسرتها رو ببینن. این سوالاتی هست که باید اداره فرهنگ و ارشاد پرسید که چرا برای این مناسبتها مجوز صادر میکنه ولی در شرایط عادی به سختی اینکار رو انجام میده تا به عنوان مثال همایون شجریان بلند شه بره امریکا و کانادا و اونجا یک تور تقریبا 2 ماه داشته باشه برای کنسرتهاش.....

البته یکم شرایط فصلی هم در امر دخیل هست .. حالا چرا نمیدونم؟؟؟؟ ولی معمولا در فصل بهار کنسرتهای کمتری برگزار میشه.. مثلا در اواسط سال کنسرتهای بیشتری برگزار میشه شهریور. مهر . آبان . آذر......

rumour
Sunday 24 May 2009, 08:11 PM
به نظر من همیه این حرفا درسته.ما کارمون از 1 جا نمی لنگه.مشکل از چند جاست هم از خودمون هم از ...
در ضمن مجتبی جان از کنسرت منظورم هر خواننده یی در هر زمانی.مثلا Chris de Burgh اومد ایران چرا کنسرت نزاشنتن اجرا کنه؟! اصلا ایامه فاطمیه چه ربطی به موسیقی داره که همه چی تعطیل میشه؟
یکی به این سوال آخری جواب بده من توش موندم.

Mojtaba
Sunday 24 May 2009, 10:04 PM
خوب شما باید این سوال رو از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کنید که چرا به ایشون مجوز ندادن.... خوب اینها دلیل های خاص خودشون رو دارن مثلا ایجاد جوی که مقارن با نظام جمهوری اسلامی هست.. یا مثلا یک خواننده انگلیسی زبان نباید در یک کشور اسلامی مثل ایران برنامه داشته باشه.... .. خوب ببین دوست عزیز ما در یک کشور اسلامی زندگی میکنیم و در ایامی نظیر فاطمیه یا ایام محرم ما میبینیم که خیلی بندرت کنسرت برگزار میشه چون در این ایام مجوز داده نمیشه......

نکته ای دیگر در مورد کریس دی برگ اینکه :: من چند روز پیش خبری در مورد تور کنسرتهای گروه آرین منتشر شده بود دیدم و در آن نوشته شده بود که به احتمال زیاد بعد از انتخابات ریاست جمهوری این کار مشترک اجرا میشه

برای اطلاع از جزئیات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

You can see links before reply

rumour
Saturday 4 July 2009, 08:01 AM
بازم تاپیک خوابیده .دوستان هیج کس نظری نداره؟

ast1356
Saturday 4 July 2009, 03:16 PM
شما ها داريد دنبال چي ميگرديد؟

مگه موسيقي حرام نيست؟

پس داريد دنبال چي ميگرديد عزيزان؟

صورت مسئله ايراد داره شما دنبال جواب نگرديد.

مگه كم توي عروسي ها ساز نوازنده هاي بدبخت رو شكستن؟

پس اين سوالها رو نپرسيد.

اصلن تاپيك رو بلوكه كنيد.....................

Mona
Saturday 4 July 2009, 03:31 PM
شما ها داريد دنبال چي ميگرديد؟

مگه موسيقي حرام نيست؟

پس داريد دنبال چي ميگرديد عزيزان؟

صورت مسئله ايراد داره شما دنبال جواب نگرديد.

مگه كم توي عروسي ها ساز نوازنده هاي بدبخت رو شكستن؟

پس اين سوالها رو نپرسيد.

اصلن تاپيك رو بلوكه كنيد.....................

من میگم اصلا خود سایت رو بلوکه کنیم... یا افکار و علایقمون رو هم بلوکه کنیم بد نیست ... اصلا چرا ما زنده ایم؟! :39:

ast1356
Saturday 4 July 2009, 04:27 PM
من میگم اصلا خود سایت رو بلوکه کنیم... یا افکار و علایقمون رو هم بلوکه کنیم بد نیست ... اصلا چرا ما زنده ایم؟! :39:

خدا نكنه شما بلوكه بشين و همه بچه هاي خوب سايت.

نمي دونم چرا ما اين وقت، اينجا به دنيا اومديم.

ديگه اينه ديگه مونا جان آش كشك خالمونه. آشيه كه پدرا و عموا و دائيامون پختن.

يه زماني برادراي شب پره توي تالار كوچيني برنامه اجرا ميكردند وقتي كه شهرام فقط 14 سال داشت

اونجا پشت درامز مينشت اما حالا چي ؟ تو كدوم صحنه ميتونيد خودتونو در معرض نمايش بذاريد تا 2 نفر

اجرا رو ببينن حال كنن؟

اصلن من چرا ميرم راه دور همين آستاراي خودمون شبهاي تابستون كنار دريا توي پلاژها صداي YC20 و

گيتار و... بالا بود و چون توريستها و كارمندهاي خارجي اينجا بودن بچه ها همه آهنگهاي روز انگليسي

رو اجرا ميكردن . شما فقط چشمتون رو ببنديد و تجسم كنيد به همراه خود من چون فقط اينها چيزايي

هستند كه از بزرگترها شنيدم.

Khashayar
Saturday 4 July 2009, 04:42 PM
درود
ابتدا قصد داشتم مطالبی برای این تاپیک بنویسم اما چون دیدم باید بیشتر مطالبم رو سانسور کنم تصمیم گرفتم کلا خود سانسوری کنم!!فکر کنم بعضی از پست ها هم باید کمی سانسور بشه تا یه وقتی دچار مشکلاتی همچون قفل شدن تاپیک نشویم.
موفق باشید.

rumour
Saturday 4 July 2009, 07:23 PM
اینکه ما چرا اینجا و این وقت به دنیا اومدیم هیچ دردی و درمان نمی کنه. آدم اگه رویا نداشته باشه همیشه سر جاش میمونه و اگه بیدار نشه رویا دیدن تنها کاریه که میکنه.ما نمی تونیم قصه بخوریم که کاشکه اینجوری بود یا کاشکه این امکانات بود.این کاره هیچ فایده ای نداره . ما نباید خودمونو بلوکه کنیم نه افکارمونو.ما هم توی این وضعیت هستیم تا بالاخره یکی تن به این کار بده که تلاش کنه برای تغییر.ممکنه سختی باشه. مشکلات باشه.ولی همیشه دفعه اولی هست. من تلاش میکنم اون نفر اول باشم. از اونجایی که درس هیچ ذوقی توی من ایجاد نمیکنه و موسیقی میکنه.من هم سعی خودمو برای تغییر میکنم.هر کسی که اشکالات و کمبود ها و... توی موسیقی ایران میبینه و از اونجایی که این افراد کم هستن باید این کارو بکنه.وگر نه سهم خودشو انجام نداده.باید با یک طرح درست تا حد ممکن بدون اشکال شروع به فعالیت توی موسیقی بکنه.این همه اینجا پشت کامپیوتر ها می شینن و پست می زنن و گلایه میکنن از وضعیت ولی افراد کمی هستن که تلاش کنن که حرفاشونو عملی کنن.
من این حرفارو به مامان و بابام هم زدم.اونا فقط به من خندیدن.گفتن همون درس خوندن که راحت تره. چرا سختی.من مطمئنم کسانی از دوستان اینجا هم می خندن.ولی اونا نمیدونن که گاهی بهتره آدم سختی بکشه ولی با رضایت این کارو بکنه تا این که یک زندگی راحت ولی بدون رضایت داشته باشی.ما دچار روزمرگی هستیم.زندگی، زندگی نیست اگه دیروزت مثل امروز باشه.موسیقی ما هم دچار همین شده.شاید در حد قرن ها باشه که یکنواخت اجرا شده.
ولی من هم تنها نیستم. دوستان دیگه ای هم با همین تفکر ها هستن.
مرضیه جان یه امضا قشنگ داشت که با این محدودیت جدید ورش داشت:
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD
ممنون.

ast1356
Saturday 4 July 2009, 09:55 PM
رامور جان!

من با شما موافقم ! شما كاملن درست ميگي..... بايد از يه جايي شروع كرد.
اما كجا عزيز؟ اون آغاز راه تو اين زمانه سخته پيدا كردنش خيلي به نظر من...
وقتي كه ميخواي يه كاري بكني از هزار تا فيلتر بايد رد بشي .. وقتي نمي تووني خيلي از شعرها رو بخوني ...
وقتي كه تا 21 سالت نشده نميتوني توي آلبومي كه مي خواهي بدي بيرون بخوني ...
ديگه چي بگم بهت.
درسته كه من بقالي دارم خوب ولي به اندازه سن خيلي از شما فقط درس خوندم و دارم ميخونم...
خوب ميتوني بري كنار خيابون با گيتارت بزني و بخوني مثلن توي راهروي ايستگاه مترو؟؟؟؟
دوست من جاويد فخيم آذر بچه تبريز فارغ التحصيل كنسرواتور باكو بود كه تبريز فقط تونست 1 كنسرت اجرا كنه و ديگه بهش اجازه كار داده نشد. الان رفته تركيه اونجا شاگرد داره . تلويزيون ميده براي خودش تشكيلاتي رديف كرده. خوب چرا اون نتونست بمونه و كار كنه .
آخه مگه ميذارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Khashayar
Saturday 4 July 2009, 10:41 PM
درود
من با این حرفا تا حدودی موافق نیستم.درسته مشکلات هست.درسته عده ای سنگ میندازن.اما یکی از راهاش همین موسیقی اعتراض هست.
یکی از راهاش به پیش رفتن به شیوه گلادیوتور ها است.
باید به جلو رفت.اگر ما و نسل ما نتونه این راه رو باز کنه مطمئن باشید نسل بعدی در باتلاق فرو میره و دیگه نمیتونه بیرون بیاد.
میدونید باید دست به دست هم کاری کرد نه اینکه با کل کل و رجز خوندن در مقابل هم بایستیم.این همون چیزی هست که دشمن میخواد !!!
موفق باشید

AmonAmath
Thursday 27 August 2009, 12:25 AM
به نظر من دلیلش 2 تا چیز هست .

1 . مردم ایران که ما هم جزوشیم خستن ! دوست دارن تو روز اگه 30 دقیقه موزیک گوش میدن یه دوم دوم دیس دیسی از اسپیکر در بیاد یکی چهارتا جمله ی گوگولی مگولی بگه و دوباره برن دنبال روزمرگی .

2 . موسیقیدانان و آهنگسازان و کسایی که به عنوانه یه دانش و هنر تاثیر گذار به موسیقی نگاه میکنن خودشون کارشونو جدی نمیگیرن . شاید به خاطر مشکلاته مادی .

و در آخر اینا همش بهونست . موسیقی که جدی باشه جدی گرفته میشه . از دلیل و برهان اوردن واسه عدم موفقیت خوشم نمیاد باید به راهی برای موفقت فکر کرد .

با تشکر