PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیم خوب برای گیتار

elykak
Thursday 2 April 2009, 06:52 PM
سلام

نظراتون رو می خواستم ...
راستش گیتارم hofner C-80 هست ...
وقتی گیتار رو خریدم سیمی که روش بود سه سال واسه من کار کرد و صداش کاملا" تمیز بود تا آخر سر سیم "ر" پاره شد تا عوضش کردم ! مارکش هم نمی دونم چی بود !
سیم بعدی که گرفتم La bella بود medium tension ... ولی 4-5 ماه بعدش یه جوری شد ... انگاری که صداش کهنه شد ... 20000 تومن هم پولش رو داده بودم و اینطوری شد !
یه بنده خدایی گفت با دستمال تمیز روی سیمهات رو بکش ، صداش از اون وضع در میاد ...
ولی اینکار هم هیچ تاثیری نداشت ...
می خوام دوباره سیم هام رو عوض کنم ...
چی پیشنهاد می کنین ؟!

sina.pesser
Friday 3 April 2009, 10:19 AM
سلام دوست عزیز
اگر کشیدن دستمال روی سیم بعد از هر بار نواختن انجام بشه تاثیر خوبی روی عمر سیم داره
برای خریدن سیم هم خوب باید ببینی چه قدر میتونی پول خرج کنی مثلا خودم زورم میاد بیشتر از 15 هزار تومن پول برای سیم گیتار بدم
سیمی که من خودم خیلی دوسش دارم و قیمتش هم حدود 12 تومنه daddario g50 هست که سه سیم اولش مشکیه
البته هافنر هم خیلی خوبه و یک برتری که نسبت رقیباش داره اینکه در اکثر مدلهاش از آسیب پذیر ترین سیم یعنی سیم 4 یا همون ره دوتا میذاره واین خیلی خوبه
متشکرم

moomak
Friday 3 April 2009, 08:21 PM
سیم های گیتارتو شل کن و بزار یه روز تو همون حالت باقی بمونه بعد دوباره کوکش کن و امتحانش کن!!!
هر چند وقت یه بار این کارو بکن
ضرر نمیکنی !!!
فعلا

elykak
Tuesday 7 April 2009, 10:23 PM
امتحانش كردم ! جواب داد ... !‌ صداش نسبت به قبل شارپ تر شد !‌ ممنون ;)

netmooteler
Friday 30 October 2009, 04:24 PM
.... در مورد سیم های گیتار ...
.......اکثرسیمهابعد از چند مدت مثلا 2 هفته اون زنگ خاصی رو که روز اول دارن از دست میدن و صدای
اولیه رو از دست میدن.در این مورد یکی از دوستان بنده پیشنهادی داد که گفت:بیایم به جای اینکه از یه

سیم مثلا 20 تومانی برای 3 ماه متوالی استفاده کنیم از سیم معمولی که میشه با 2 تا 3 تومان تو بازار گیر آورورد استفاده کنیم ولی برای مدت زمان کمتری و از سیم تا زمالنی استفاده کنیم که اون زنگ اولیه

رو داشته باشه البته این فقط یه ایده ست پایان شب سیاه سپیدست
به هر حال گفنم این مطلبو اینجا بگم چون مشکل اکثر گیتاریستا همینه....

و همینطور بین سیمهای گیتار همیشه سعی کنید از شماره های بالای اونا استفاده کنید مثلا EJ 50 daddario با اینکه یه خورده خشک تره ولی کیفیت صدای بهتری نسبت به EJ 46
داره...

راستی اگه سیمارو باز کنید و بر عکس ببندید یکی دو هفته صدای خوبی میتونید داشته باشید

با تشکر You can see links before reply

Vahid_FDR
Saturday 14 November 2009, 07:47 AM
به هیچ وجه سیم ارزون رو سازت ننداز چون به خاطر اینکه صدای سیم بی کیفتیه، صدا و لهجه ی سازتم عوض می شه و بعدا با یک سیم خوب هم نمی تونی صداش رو برگردونی.
یه دست سیم ساوارز استفاده کن، سیمای خوش صداییه.
بعد هر تمرین یک دستمال مرطوب (نه خیس) زیر سیم و یه بار هم روی سیم ها بکش تا هم گرد و خاکش رو بگیره و عرق و چربی دست تورو.
شل و سفت کردن سیمها به غیر از آسیب به Neck هیچ کاره دیگه ای انجام نمی ده.
وقتی که سیماتو شل کنی، دوباره سفت کنی، چون سیم خودشو گرفته یه صدای زنگ دار بدی می گیره (از نظر من سیم باید یه هفته کار کنه تا زنگش بیفت و خوش صدا بشه)، بعد یه هفته که باید صداش نرم بشه دوباره به صدای فاسد قبلی بر می گرده.

rumour
Saturday 14 November 2009, 12:12 PM
سیم بعد از یک ماه باز کن بزار یه روز بمونه بعد دوباره ببند ولی تا انوحایی که می میدونم نوازنده ها بیشتر دنبال اون صدای زنگ اولیه هستن تا اون صدای خفه شده بعد از 2 یا3 هفته!

كيخسرو
Sunday 15 November 2009, 12:38 AM
سلام . من كيخسرو محمودي پور هستم . ابتدا در مورد گيتارت بايد اول بهتون بگم سپس در مورد سيم. گيتار هافنر c 80 در واقع يك گيتار چيني يا ميشه گفت ممكنه تقلبي هم باشه . نبايد از يك گيتار ارزان قيمت توقع بالايي داشته باشي . ضمنا براي گيتار كلاسيك سيم داداريو جي 50 خوبه سيم ساوارز در صورتي كه تقلبي نباشه عاليه و مامولآ روي گيتار فلامنكو ميبندند.اين را هم بايد در نظر داشته باشي كه سيم چهارم گيتار از ساير سيمهاي فلزي كم دوام تر است و بجز سيم فندر كلاسيك ساير سيمها خصوصا سيم چهارم ضعيف است و بخاطر همين است كه سيم چهارم در بازار بصورت تك فروشي موجود است . اگه ميخواي از گيتارت لذت ببري يك گيتار بالاي يك ميليون بخر با سيمهاي فندر حرفه اي و در اين صورت است كه صداي واقعي يك گيتار خوب رو حس ميكني و اعتراض نميكني. موفق باشي دوست هنرمندم.شب خوش .

كيخسرو
Sunday 15 November 2009, 12:47 AM
ظمنا با همين گيتار فعلي كه داري در صورتي ميتوني لذت ببري كه هر وقت سيمها تغيير رنگ دادند خصيصي نكني و آنها را عوض كني بطور كل عمر مفيد يك سيم گيتار براي نوازنده حرفه اي يك ماه و نهايتا دو ماه است البته حرفه اي ها ترجيح ميدهند اين مدت در نواحي رطوبت گير در صورت تغيير شكل سيمها تعويض گردد. اين تنها راه لذت بردن از گيتار فعلي شماست دوست عزيز. اين را هم بخاطر داشته باش اگر سيم چهارم شما پاره شد از سيم ارزان قيمت مثل آليس استفاده نكني چون فركانس صداي گيتارت نسبت به سيمهاي فابريكت هماهنگ نيست . موفق باشي .

moein babayee
Sunday 15 November 2009, 09:24 PM
سلام دوستان
یک نکته ی کوچیک: عزیزم کلا سیما ی گیتار 2 دستن ، دسته ی اول سیم های کنسرتیه که بهترینشون ساوارزه که تو ایران اصلش گیر نمی آد! حالا این سیما صدای خسته ای داره مامان روح آدم رو مب لرزونه و فقط یک شب مهمون شماست فردا از برق (یا همون زرق) می افته بهرحال همون طوری که اسمش داد می زنه ماله کنسرته قیمتاشونم اگه تو سبک کلاسیک حداکثر 30 تومنه ولی واسه سبکای الکتریک تا 100 می ره...
دسته ی دوم سیمای عادی خودمونه که حداکثر 1 ماه کار می کنه (البته واسه کسی که روزی یکی دو ساعت تمرین کنه) ولی بازم سیم هر چقدرم که خوب باشه و دست نخورده باقی بمونه اون حالت زرقی برقی شو بعد از یک هفته از دست می ده حالا اون دوستمون چه شکلی 6 ماه کار کردن الله اعلم :-) به نظر من بهترین سیم تو این رده (خوش صدا ترین) داداریا ی j47 خیلی خوش صدایه البته اون رنگ طلایی سیمای بیسش خیلی شیکش کرده قیمت خریدش 12 ولی مفازه دارای عزیزمون تا 25 ام می ندازن، سیم بعدیه که خیلی خوبه و واقعا نرمه لا به لایه 900 فقط یادم نمی آد کدومش بود اون یکیش خیلی خوبه که سیمای 1و2و3 ش طلاییه فکر کنم مدل Bش بود قیمتشم معقول تره حدود 15 فقط دست من 2 هفته کار کرد -سیم لاش کچل شد!- ولی فوق العادس اصلا گز نمی ده خیلی باریک و نرمه...!

فقط یک نکته من تمام این نکاتی که می گن درباره ی گیتار رعایت کنین (گوشی ها رو با صابون تمیز کنین ، دستمال و روغن و....) رو تجربه کردم و به این رسیدم که واسه گیتارای غیر برقی اصلا کاربردی نداره! فقط یکی گیتار رو نزدیک منبع های حرارتی نزارین و در صورت امکان دمای اتاق رو ثابت نگه دارین بعدی ام اینو درک کنین این بدبخت گیتاره نه چوب بیسبال... قشنگ باید خاک گیری بشه و روی شونه گذاشته نشه و به کوه نره

سوالی بود درخدمتم
فعلا

damoon2
Sunday 15 November 2009, 11:29 PM
از همین سیمهای داداریو اصل گیر بیاری هم بد نیس ها !!!

elykak
Monday 16 November 2009, 11:08 AM
دوستان همگی مرسی ! جوابای زیادی تو ذهنمه اما به دلیل کمبود وقت و اینکه الان قاطی کردم انقدر چیزی خوندم تقریبا" همش یادم رفت ولی خب در مورد گیتارم اینکه از خود گیتار راضیم و مشکلی باهاش ندارم ! اتفاقا" خیلی هم باهاش حال می کنم ! چون کفاف اون مقداری که من تو خونه ام و باهاش می زنم رو کاملا" میده !

بعد اینکه گیتار من همیشه تمیزه ! هیچوقتم با خودم جایی نمی برمش ! دیگه الان تقریبا" 1 سال شد که همون رفت و آمدی که تا کلاسم می بردم و میاوردم هم نداره !

اون سیم هایی هم که دوستان عزیز گفتن سیم کنسرته ! سیم کنسرت رو همونطوری که معین گفت واسه شب کنسرت و اینا به درد می خوه ! چون هم قیمت بالا داره ، هم کاراییش یه شبه ! یک مثل من که واسه خودش می زنه یه مدیوم تنشن معمولی مثل همین داداریو و اینا بسشه !

در ضمن صدا زنگ سیمها هم 2-3 هفتست که افتاده !
از همگی ممنون . ;)

moein babayee
Monday 16 November 2009, 02:00 PM
یک چیزی... نمی دونم چرا همه جا مد شده که اون چیزی که گرون تر و معروف تره بهتره
من خودم یک یاماهای C40 داشتم که دیگه تو هر خونه ای پیدا می شه خدا شاهده از این الحمرام صداش قشنگ تر بود! قیمتشم یک دهم این بود
این مورد تو سنتور معلومه خیلی وقتا یک سنتوره 70 تومنی از یک سنتور صادقی 400 تومنی خوش صدا تره !
البته بستگی به خوده آدمم داره یکی هست با گیتارش مچ می شه و مثلا از گیتار دست ساز شادمهر -مارکشو یادم رفته که تو فیلم پر پرواز باهش می زد سیاه بود- توپ تر می شه یکی ام نه...

خلاصه سرتونو درد نیارم و زیاد حرف نزنم ولی این داستان شنیدن داره:
بهترین گیتاریست قرن 20تم یک فرد اگه اشتباه نکنم انگلیسی بود -من اینو شندیم نمی دونم راسته یا نه- خلاصه کنسرتی داشته و به خاطر وضعیت مالی گیتار نداشته بعد می ره یک گیتار خراب! به 20 دلار می خره می ره سر کنسرتش بعد به خاطر همون آهنگش بهترین گیتاریست قرن 20 می شه!

اصل اینه که با موسیقی بتونی مردم رو ارضا کنی نه با تجهیزاتت دل من و بقیه ی هنرجوان آب کن

یک دنیا تشکر ! -نگارشش جدیده-

maryam21
Monday 16 November 2009, 02:42 PM
مخالف حرفتم البته شكي در اين نيست كه خود كار اصله اما من خودم دقيقا همون ياماها c40 رو دارم اما وقتي با گيتار دوستم كه ريبوندوئه كار ميكنم تازه تفاوت رو حس ميكنم از صدا گرفته تا خوش دستي همه جوره با اون راحت ترم و گيتار اون سره

اين ثابت شده ست كه يه گيتار ايراني كيفيتش به اندازه اون اسپانياييه نيست

moein babayee
Monday 16 November 2009, 02:49 PM
100 درصد، عین پراید ساخت کره و ساخت ایران می مونه!
خیلی تفاوت داره اصلا صدا تو گیتار با چوب خوب و ظریف یک چیز دیگس ولی وقتی بیای نسبت به پولی که دادی بسنجی اون وقت می فهمی درست می گم

اشاره کردم یک ساز با قیمت پایین می تونه خیلی خوش صدا تر از یک ساز با قیمت نجومی باشه.

moein babayee
Sunday 24 January 2010, 05:58 PM
ببین تو کارای ما اصلا نمی شه گفت واسه ی ما کدوم صداش بهتره
نمی دونم کجا بود گفتم، سیم وقتی واقعا بین دو مدلش واسه ی ما فرق وجود داره که گیتارمون لهجه داشته باشه
این گیتارای ما اکثرا اصلا لهجه ندارن پس سیم اونقدر تأثیر نداره (البته مدلش)

من از این سیم تو استفاده نکردم ولی دیدم کسی که از این رو گیتارش انداخته باشه. این دوستم یک گیتار همراه (از اینایی که جعبه صدا نداره و با دو تا میله شکل گیتار به خودش می گیره!) داره حدوده یک ساله از این سیم ها (مشکیش) رو روش انداخته این طور که می گفت سیم خوبیه

مسأله ای که خیلی مهمه بدونی اینه که بازم واسه ی ما سیم اهمیتی نداره چون سیم برای یک گیتاریست واقعی که می خواد جلوی ملت بزنه تا وقتی ارزش داره که زرق و برق خودش رو نگه داره! ولی واسه ی ما انقضاش وقتیه که سیم یا پاره بشه یا یکی از سیم های باسش به قول استادم کچل بشه! (حالت فنریش رو از دست بده و اون نخ توش دیده بشه!) در مورد نخ تو سیم های باسم باید بگم که سیمی اصله که اون نخش طبیعی باشه نه مواد شیمایی!

سیم رو کارای پاپ و کلاسیک بی تأثیر نیست ولی بازم واسه ی ما تأثیری نداره! چون یکی از 10 تا کاره قوی ما کلاسیکه!

سعی کن واسه ی خرید سیم از سیم هایی استفاده کنی که معروفن و امتحان خودشون رو پس دادن مثلا لا به لا و داداریا (داداریو) و ساوارز و ...

moein babayee
Monday 25 January 2010, 01:45 PM
نه تفاوتی وجود نداره!
مثلا ساوارز قرمز داره، سیاه داره سفید داره و ...
یا همین لابه لا و داداریا اکثرا باس هاشون زرده.

فرقی نداره

M@x!mU$
Thursday 8 July 2010, 01:15 PM
سلام به همه
چند وقته میخوام سیم های گیتارمو عوض کنم ولی موندم چه مدلی بگیرم:ad....میخواستم اگه کسی اطلاعات کافی داره چندتا مارک از سیمهایی رو که هم عمر بالایی دارن و هم صدای با کیفیت تری میدن رو بهم معرفی کنه...اگه قیمتشم بگید چه بهتر:x
ممنون:ap

SOBHANTOTo3
Saturday 10 July 2010, 08:07 PM
با سلام
من كلاسيك مي زنم
الان گيتار اريا AK80
دارم
بهترين سيم ساوارز هست كه به نظر من اخرشه البته حدود 30 هزار تومنه ولي كارش درسته عمرش زياد نيست ولي از لحاظ صدا فوق العادست

M@x!mU$
Saturday 10 July 2010, 08:24 PM
سلام...
سیم های لابلا و داداریو چطورن ؟ تعریف ایتارو هم زیاد شنیدم
بدرد سبک کلاسیک میخورن ؟

SOBHANTOTo3
Saturday 10 July 2010, 08:32 PM
سلام...
سیم های لابلا و داداریو چطورن ؟ تعریف ایتارو هم زیاد شنیدم
بدرد سبک کلاسیک میخورن ؟

راستش به نظر من بايد سيم خوب بندازي
ساوارز به نظر من از همه بهتره ولي اگه مي خواي عمر زياد كنه داداريو
و يك نوع ساوارز هم هست سيم چهارمش يعني ره نايلونيه كه اونم خراب نمي شه
چون معمولا سيم شماره چهار خراب مي شه

گیتارکلاسیک
Thursday 5 August 2010, 01:51 AM
سیم الیس چطوره؟
چنده؟

SOBHANTOTo3
Thursday 5 August 2010, 02:20 PM
سیم الیس چطوره؟
چنده؟

فوق العاده چرته
خيلي بده نندازيا
انگار پارچه انداختي
وقتي بسته كامليش 7 تومنه خودت فكرشو كن حد اقل 30 تومن مي دي سائارز مي دوني چي خيريدي

hosein7777
Thursday 5 August 2010, 06:58 PM
سیم الیس چطوره؟
چنده؟

هر گز هرگز سمت این سیم نرید تجربه کردم من

به قول دوستمون دیگه وقتی 7 تومنه معلومه چیه

گیتارکلاسیک
Sunday 8 August 2010, 10:36 AM
استادم گفته
سبکمم کلاسیک
الان سیم تست رو گیتارم هر ان ممکنه پاره شه....
پس به نظرتون چی بگیرم
گیتارمم مدلش dr.rodrgo
150خریدمش
چی جواب میده نمیخوام زیادم گرون باشه
راستی سیم لابه لا چطوره؟
ممنونم

Khashayar
Sunday 8 August 2010, 10:47 AM
درود
خوب از نظر من بعد از یک دهه کار سیم ساوارز خوش صدا ترین و بهترین سیمه....و خیلی گرون....من خودم همیشه برای اجرا از ساوارز استفاده میکنم حدود 50 قیمتش هست البته گرون ترم داره..
سیم لا به لا رو اصلا نمیپسندم...و توصیه نمیکنم...
اگر نیاز به دوام و ماندگاری بیشتر دارید سیم پیرامید رو توصیه میکنم چون بسیار با دوامه کیفیتش هم بد نیست مدل های مختلف داره...
داداریو هم سیم های خوبه...
اما ساوارز چیز دیگریست.لووول
پاینده باشید...

SOBHANTOTo3
Sunday 8 August 2010, 11:31 AM
سلامي مجدد
ساوارز 30 تومني رو گيتارمه همين الان و عاليه
ولي ارزون تر مي خواي استيج هست و همچنين داداريو
سيم زياده ولي اين دوتا در حد 15 كمتر هستن

NDGA
Tuesday 10 August 2010, 10:12 PM
میشه نحوه ی عوض کردن سیم گیتارو بگید؟

SOBHANTOTo3
Wednesday 11 August 2010, 09:01 AM
اين كه ديگه سادست
سيم هاي قبلي رو باز مي كنيد مثل هر گره ساده ديگه سيم جديد رو نصب مي كنيد :دي
در جاي كه به خرك وصل مي شه دو بند انگشت فاصله سيم رو تو سوراخ مي كني اون بالا هم جوري سيم رو روي هم
رد مي كني كه بر خورد نداشته باشن
البته يك چيزاي هست كه بايد عملي ببيني كه نكته هاي زياد مهمي نيسند
بعد باره هارو يكي يكي امتهان مي كني ببيني صداي گز نمي دن
اگر داد يا سيم ها رو رو هم بد وصل كردي يا يك سيم به بدنه گيتار برخورد داره
خلاصه عيب هاشو مي گيري همين
البته ايناي كه گفتم بايد بعد از كوك كردن انجام بديد
ممنون

Mehrdad89
Wednesday 11 August 2010, 09:31 PM
سلام دوستان یکی لطف کن درباره tension سیمها بگه و چه تاثیری تو نوازندگی داره؟ ممنون

SOBHANTOTo3
Wednesday 11 August 2010, 10:35 PM
اين كلمه اي كه گفتي رو فارسي بگو شايد يك چيزاي بدونم

Mehrdad89
Thursday 12 August 2010, 12:15 PM
اين كلمه اي كه گفتي رو فارسي بگو شايد يك چيزاي بدونم
tension به معنای کشش و یا سفتی هست ,نمیدونم تا حالا روی بسته سیمهایی که میگیرید دقت کردید مثلا خودم سیم dadario j45 High Tension گرفتم کلا یا High یا Normal یا low میخواستم تاثیرشون روی نوازندگی و صدا دهی بدونم من حدود 10 ماهه کلاسیک کار میکنم و میخواستم بدونم چه tension برام مناسبه اصلا فرقی میکنه؟

SOBHANTOTo3
Thursday 12 August 2010, 12:56 PM
بله
گرفتم
الان روي بسته سيمم نگاه كردم
ماله من
Super High Tension
نوشته البته مارك سيم من ساوارز هست به قيمت 30 هزار تومن
فوق العادست

و همچنين 520j
خلاصه من هنوز نمي دونم اين يعني چي
ولي غكر كنم هر چي highتر باشه بهتر بايد باشه البته اين برداشته منه
اگه چيزي فهميديد بيشتر به منم بگيد

elykak
Thursday 12 August 2010, 03:26 PM
استادم گفته
سبکمم کلاسیک
الان سیم تست رو گیتارم هر ان ممکنه پاره شه....
پس به نظرتون چی بگیرم
گیتارمم مدلش dr.rodrgo
150خریدمش
چی جواب میده نمیخوام زیادم گرون باشه
راستی سیم لابه لا چطوره؟
ممنونم

من یه مدت از همین لا به لا مدیوم تنشن استفاده می کردم... به نظر من واقعا" بد بود ... سیم قبلی من سه سال کار کرد بدون اینکه حتی یه ذره بخواد اذیتم کنه ... اما این لا به لا 1 سال بیشتر برام کار نکرد ... سیم ر جدیدم پاره شد ولی قبلیم پاره هم نشده بود ... ! من اصلا" پیشنهادش نمی کنم... الان داداریو گرفتم اون خیلی خوبه ... ازش کاملا" راضیم....

SOBHANTOTo3
Friday 13 August 2010, 10:26 AM
من یه مدت از همین لا به لا مدیوم تنشن استفاده می کردم... به نظر من واقعا" بد بود ... سیم قبلی من سه سال کار کرد بدون اینکه حتی یه ذره بخواد اذیتم کنه ... اما این لا به لا 1 سال بیشتر برام کار نکرد ... سیم ر جدیدم پاره شد ولی قبلیم پاره هم نشده بود ... ! من اصلا" پیشنهادش نمی کنم... الان داداریو گرفتم اون خیلی خوبه ... ازش کاملا" راضیم....

اي بابا 3 سال كه ديگه از گيتار چيزي نمي مونه شما خيلي انتظارت بالاست
:26:

هر سيم قانونن براي نهايتا 3 ماه هست نه يك سال
مسلا همين سيم ساوارز من همون موقع يارو گفت اين سيم براي 3 ماه هست اگرم بيشتر عمر كرد از شانسته چون سيم كيفيتش بالاست و براي كنسرت مي ندازن فقط

ولي در كل هر سيمي بعد از نهايت نهايتش 6 ماه كاملا كيفيت خودش رو از دست مي ده و اون صداي زنگ اوليه رو نداره و همچنين مثل پارچه مي شه و صداي بسته مي ده
اين كاملا ثابت شدست:9:

reydellagitarra
Saturday 14 August 2010, 07:51 AM
سيم گيتار مقوله اي است كه فقط با تجربه مي توان در باره آن نظر داد و كاملا" به گيتار شخصي شما بستگي دارد. ممكن است دو گيتار از يك مارك با دونوع سيم مختلف بهترين صدا را داشته باشد. بسياري از نوازندگان حتي از سيمهاي مارك هاي مختلف بطور همزمان استفاده مي كنند. بطور مثال براي داشتن صدايي مانند گيتار پاكوپنيا بهتر است سه سيم بالا از جنس labella بوده و سه سيم پايين از جنس high tension dadario باشد. بهترين كار اين است كه مارك هاي مختلف و تركيب آنها را در طول زمان امتحان كنيم. براي يك فلامنكوكار حداكثر مدت استفاده بهينه از سيم تنها دو ماه است. البته به شرطي كه ساعات تمرين حداقل روزي 5 ساعت بوده يا همواره قطعات سنگين فلامنكو را بصورت متداوم بنوازيد.

SOBHANTOTo3
Saturday 14 August 2010, 11:42 AM
چيزي كه شما مي گيد هست ولي مشخصا هر شركتي (البته شركت هاي بزرگ) با تحقيق سيم خودش رو مي سازه
و بدون شك سيم هاي ست خودش بايد بهتر باشه و اينكه سيم هاي باس و ملودي مارك متفاوت باشند هم من ديدم
ولي به نظر من دليلش كاملا سليقه اي بوده
مثلا سيم داداريو كه 60 در صد گيتاريستا در جهان استفاده مي كنند صداي زيرتري داره حتي سيم هاي باسش
ولي سيم ساوارز كلا صداي بم تري داره چون شركت سازندش ايتاليايه و همونطور كه مي دونيم صداي گيتار هاي ايتالياي هم بم تره و كلا ايتالياي ها صداي بم تر دوست دارن
و بر عكس گيتار هاي اسپانيش كه صداي خيلي زيري دارن

پس بايد ببينيم چه قطعه اي چه سبكي مي خواييم بزنيم
چون اينجا بخش گيتار كلاسيكه و سوالي كه پرسيده شده در مورد سيم ما ساوارز رو معرفي كرديم مشخصا براي فلامنكو سيم هاي كه استفاده مي شه مي تونه فرق كنه

ممنون

elykak
Saturday 14 August 2010, 10:22 PM
اي بابا 3 سال كه ديگه از گيتار چيزي نمي مونه شما خيلي انتظارت بالاست
:26:

هر سيم قانونن براي نهايتا 3 ماه هست نه يك سال
مسلا همين سيم ساوارز من همون موقع يارو گفت اين سيم براي 3 ماه هست اگرم بيشتر عمر كرد از شانسته چون سيم كيفيتش بالاست و براي كنسرت مي ندازن فقط

ولي در كل هر سيمي بعد از نهايت نهايتش 6 ماه كاملا كيفيت خودش رو از دست مي ده و اون صداي زنگ اوليه رو نداره و همچنين مثل پارچه مي شه و صداي بسته مي ده
اين كاملا ثابت شدست:9:

عزیزم سیم کنسرت جریانش جداست! سیمای کنسرت واسه گیتار معمولا" قیمت بالا و عمر کم داره! که همون شب کنسرت صداش فوق العادست ولی بعدش رو به افول میره .... !
می دونی من سیمای اولی که رو گیتارم بود واقعا" عالی بود... یعنی میگم سه سال کار کرد شوخی نمی کنم! اون زنگ رو از دست داد ولی هنوز صداش شارپ بود! آخرش هم سیم ر م فلز روش رفت که مجبور شدم عوضش کنم ( حتی پاره هم نیشد! فلزش رفت!!! ) برای همون بعدش وقتی لا به لا انداختم خورد تو ذوقم!!! وقتی اونو با سیمای اولم مقایسه می کنم ... !!!!

SOBHANTOTo3
Sunday 15 August 2010, 06:12 AM
شما درست مي گي ولي ميانگين استفاده از سيم 6 ماه نه بيشتر منم سيم ر داداريو فقط فلزش رفت

راستي جريان سيم كنسرت هيچ فرقي نمي كنه
ما ايرانيا چيز كيفيت كم مي ندازيم ولي عمر كنه برامون كيفيت مهمه نيست وگرنه تو كشوراي خارجي همين سيمي كه ما بهش مي گيم كنسرتي هميشه رو گيتارشونه و هر 6 ماه نهايتا عوضش مي كنن

البته خودمم ترجيح مي دم سيمم بيشتر عمر كنه تا كيفيت چون پول كمي نيست :دي

منظورم اين بوده كه سيم هاي اوليت خيلي عمر كرده و شايد انتظارت از لابه لا زيادي بالا بوده كه عمر كنه

samiaz
Sunday 15 August 2010, 11:17 AM
من از لابللا 10ph استفاده می کنم , واقعا خوبه 20 - 25 تومنم بیشتر نیست , صدای خوبی میشه ازش گرفت ..

netmooteler
Wednesday 1 September 2010, 09:11 PM
درود یه راه خوب
بعد از یه مدت که صدای سیماتون خفه شد اونارو بشورین خشک کنین دوباره بندازین رو گیتارتون ببینید چی می شه!!!
صداش از این رو به اون رو می شه

ho3in
Monday 6 September 2010, 02:29 PM
به نظرتون اگه برای c70 سیم ساوارز بخرم میارزه؟ یعنی c70 جواب میده؟

MA_Happy
Monday 6 September 2010, 02:43 PM
دوستان عزیز من گیتارم یک مارک متفرقه استvictor ولی صدایش نسبت به قیمتش خوبه،حالا میخواهم یک سیم توپ بندازم.میشه بگید به نظرتون چی بندازم؟

blackover
Monday 6 September 2010, 02:56 PM
c40 من جواب میده ،بعد c70 شما جواب نمیده.البته باید بگم به نظر من تو این سطح مدل ها با تعویض سیم تو صدا تغییر زیادی ایجاد نمی شه....

ho3in
Tuesday 7 September 2010, 11:52 AM
c40 من جواب میده ،بعد c70 شما جواب نمیده.البته باید بگم به نظر من تو این سطح مدل ها با تعویض سیم تو صدا تغییر زیادی ایجاد نمی شه....
بالاخره نفهمیدم جواب میده یا نه؟ البته فرق هست بین لا به لا و داداریو و آلیس و ...

netmooteler
Tuesday 7 September 2010, 09:20 PM
درود
ho3in (You can see links before reply)
و masood_boy8600 (You can see links before reply)

منم یه c70 دارم البته نه از این جدیداش از اون اندونزی هاش ...که صداش روح آدمو نوازش می ده این جدیدا که سوهان روح شده چون قلابی دیگه....
به 2 تا از هنرجوهام پیشنهاد کردم از 10 تا گیتاری که آوردن هر 10 تا دسته هاش پیچیده بودو گز داشت البته هر چی پول بدیم آش می خوریم...
الان رو گیتارم daddario EXP 46 انداختم 20000 تومن .البته بگم 46 این نمونه hard tension هست و برا یه مبتدی اصلا پیشنهاد نمیشه...و تا الان که 1 ماه می گذره خوبه ولی دیگه وقت تر فند زدن و تعویضش هست.
سیم ساوارز اگه اصل باشه خوبه و صدای خوبی تولید می کنه برای c70 هم مناسبه ..
سپاس

netmooteler
Tuesday 7 September 2010, 09:23 PM
درود
راستی دوستان اگه سر انگشتاتون اذیت نمی شه سیم های hard tension استفاده کنید حالا از هر مارکی که کی خواد باشه چون این نوع سیما صدای بهتری تولید می کنه و اینم بگم سیمها رو ی هر سازی صدای متفاوتی تولید می کنند و فقط با امتحان کردن می تونید به این پی ببرید که چه سیمی برای سازتون مناسبه ...
سپاس
بدرود

ho3in
Wednesday 8 September 2010, 01:59 PM
وقتی این چند صفحه رو میخوندم متوجه شد سیم هایی که دوستان خریداری میکنن گرونتر از قیمت اصلیه. مثلا ساوارز 20 تومن هم پیدا میشه. لا به لا و داداریو حداکثر 10 تومنه (شاید تا 8 تومنه بشه جور کرد) دوستان توجه داشته باشن که اجناس خرد از قبیل سیم و کیف و ... چند برابر قیمت فروخته میشن.

netmooteler
Wednesday 8 September 2010, 08:28 PM
درود
درسته
قیمت سیم توی شهر های مختلف ایران متفاوت هس ولی اکثر قیمت هایی که دوستان می دن خیلی بالاس ..
نسبت به شیراز که خیلی بالاس...
به هر حال حواستون رو جمع کنید...

ho3in
Thursday 9 September 2010, 12:54 PM
سلام دوستان یکی لطف کن درباره tension سیمها بگه و چه تاثیری تو نوازندگی داره؟ ممنون
دیدم کسی به این سوال درست جواب نداده گفتم جواب بدم. tension به معنای سفتی و کشش است. هر نوازنده بایستی با توجه به سن خودش، سطح نوازندگی، آناتومی انگشتان ،نوع تمرین و اجرا، علاقه شخصی، نوع گیتار و ... نوع tension رو مشخص میکنه. هر چقدر tension بالاتر باشه صدای بیشتر و بم تری داره ولی خوب سفتی سیم افزایش پیدا میکنه و برای تمرین و اجراهای طولانی در سبک کلاسیک با توجه به بالا بودن اکشن گیتار نسبت به گیتار فلامنکو و پاپ توصیه نمیشه (البته به نظر خودم) و هر چقدر هم که tension پایین تر باشه سیم نرمتر ولی با صدایی نازکتر و کمتر هست.

Illusion
Monday 16 May 2011, 10:12 AM
سلام دوستان
من سیم "ر" سازم دیروز پاره شد سازم هم yamaha C80 می خواستم ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید (مخصوصاً دوستانی که C80 دارن) که چه سیمی بگیرم که با سازم مچ باشه؟ (از نظر کیفیت صدا، عمر سیم)

Ernesto
Monday 16 May 2011, 02:51 PM
من یه c40 دارم - این دو دفعه ی اخیر روش دوبار دوتا مدل لابلا انداختم هیچکدومش بهم حال نداد- این دفعه میخوام ساوارز بگیرم - داداریو exp هم یه مدل نرم داره خیلی نرم و خوش صداست جون میده واسه ریتم زدن

jenab
Thursday 6 October 2011, 08:01 PM
سلام

فکر کنم لا به لا مدل 10PH خیلی خوب باشه 25 هزار تومان ولی یک کمی گرونه