PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهنگ سازهای مطرح دنیا

ehsanmir
Wednesday 8 April 2009, 08:31 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه در ایران زیاد در مورد موسیقی فعالیت گسترده نمی شه.از طریق رسانه های گروهی مثل تلویزیون یا رادیو که اصلا' فکرش رو هم نکن.از این رو اکثر اشخاصی که دنبال موسیقی میرن با مشکلاتی روبرو هستند.مثلا یه نمونش اینکه من خودم اهنگسازهای دنیا رو تا چند سال پیش نمیشناختم. کیتارووووووووو کیه؟ ونجلیس؟ اهنگسازه؟ انیگما؟اتما لیبرت؟یانی؟ ............
اینا کی هستند؟ تو چه سبکی کار میکنند؟ و از اینجور حرفها.......
من تا قبل از شناخت اینها موسیقی واقعی رو گوش نکرده بودم.بعضی وقتها یه چیزهایی تو رادیو یا تلویزیون شنیده بودم.ولی چیزی در مورد اهنگ سازشون نمیدونستم.اکثرا' رو شانسی پیدا کرده بودم.
خلاصه این تاپیک رو زدم تا دوستان در مورد هر اهنگساز در هر سبک که شناخت دارن تو این تاپیک معرفی کنند تا همه با اهنگساز های بیشتری اشنا بشن.اگه یه موزیک ازش باشه که بهتر.من خودم شروع میکنم........
ونجلیس: الکترونیک.کیبورد.پیانو.سین ی سایزر..........
ریچارد کلایدر من : پیانیست
انیگما : الکترونیک(مدیتیشن)
کیتارو : سینتی سایزر
پینک فلوید : پاپ راک
اتمار لیبرت : گیتار
یانی : پاپ.پیانیست
جو ستریانی: گیتار الکترونیک
تنجرین دریم : الکترونیک( سینتی سایزر)
کلوز شولتز : الکترونیک( سینتی سایزر)

حسن این کار در اینه که هر کس نسبت به سبکی که کار می کنه میتونه از این اطلاعات استفاده کنه و راحت دنبال اهنگساز مورد نظرش بره و استفاده کنه.
در ضمن با اهنگسازهای بیشتری اشنا می شیم؟

panii60
Thursday 9 April 2009, 08:35 AM
آقا احسان قبلا تایپیک تعدادی از این اشخاص در بخش آهنگسازی باز شده در لینک پایین تایپیک تعدادی از این اشخاص وجود داره
You can see links before reply

Ajika
Thursday 9 April 2009, 08:42 AM
سلام
ممنون از تاپیکی که زدی...
من دنبال اطلاعاتی در مورد پینک فلوید هستم...
از یکی تعریف کنسرتش رو شنیدم خیلی دوست دارم ببینم...
با تشکر

panii60
Thursday 9 April 2009, 09:36 AM
پینک فلوید (به انگلیسی (You can see links before reply DB%8C%D8%B3%DB%8C): Pink Floyd) نام یکی از مشهورترین و خلاق‌ترین گروه‌های موسیقی راک (You can see links before reply) انگلیسی (You can see links before reply) است، که از سال ۱۹۶۵ (You can see links before reply A7%D8%AF%DB%8C%29) به رهبری سید برِت (You can see links before reply)، نوازنده گیتار، شروع به کار کرد و در دهه ۷۰ میلادی به اوج شهرت رسید. دیگر اعضای گروه راجر واترز (You can see links before reply D8%B2) (گیتار بیس (You can see links before reply) )، ریک رایت (You can see links before reply %8C%D8%AA&action=edit&redlink=1) (کیبورد (You can see links before reply A7%D8%B2%29)) و نیک میسن (You can see links before reply %B3%D9%86&action=edit&redlink=1) (درام (You can see links before reply) ) بودند.
یکی از بارزترین ویژگی‌های سبک پینک فلوید استفاده از صداهای الکترونیکی و جلوه‌های ویژه در آهنگ‌هایشان بود، و دیگری شعرهای ساده و کودکانه اما نافذ.[۲] (You can see links before reply D8%AF#endnote_allmusic)
سید برت در سال ۱۹۶۸ به دلیل عوارض ناشی از سوءمصرف مواد مخدر توهم‌زا (You can see links before reply %AE%D8%AF%D8%B1_%D8%AA%D9%88%D9%87%D9%85%E2%80%8C% D8%B2%D8%A7&action=edit&redlink=1) و ناتوانی در حضور مؤثر در اجراهای زنده (و حتی در استودیو (You can see links before reply)) عملاً از گروه کنار گذاشته‌شد و دیوید گیلمور (You can see links before reply D9%85%D9%88%D8%B1) که گیتاریست توانمندی بود جایش را گرفت. در سال ۱۹۷۳ بود که توانستند با آلبوم نیمهٔ تاریک ماه (You can see links before reply DA%A9_%D9%85%D8%A7%D9%87_%28%D8%A2%D9%84%D8%A8%D9% 88%D9%85%29)، در آمریکا (You can see links before reply) خود را به فوق‌ستاره‌های موسیقی تبدیل کنند.[۳] (You can see links before reply D8%AF#endnote_allmusic) در سال ۱۹۸۶ راجر واتِرز که پس از سید برت نقش اصلی در آهنگسازی و نوشتن شعرهای پینک فلوید را بر عهده داشت به دلیل اختلاف با گروه از آنها جدا شد.
اعضا

سید برت (You can see links before reply): آواز، گیتار آکوستیک (You can see links before reply) و الکتریک (You can see links before reply D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9) (۱۹۶۵ - ۱۹۶۸)
راجر واترز (You can see links before reply D8%B2): آواز، گیتار بیس (You can see links before reply) (۱۹۶۵ - ۱۹۸۵)
ریچارد رایت (You can see links before reply DB%8C%D8%AA): ‍پیانو، ارگ، آواز (۱۹۶۵ - ۱۹۸۱، ۱۹۸۸ - تا کنون)
نیک میسن (You can see links before reply %B3%D9%86&action=edit&redlink=1): درام (۱۹۶۵ - تا کنون)
دیوید گیلمور (You can see links before reply D9%85%D9%88%D8%B1): آواز، گیتار لید (You can see links before reply %84%DB%8C%D8%AF&action=edit&redlink=1) (۱۹۶۸ - تا کنون)
باب کلوز (You can see links before reply %88%D8%B2&action=edit&redlink=1): گیتار لید (۱۹۶۵)دوران رهبری سید برت (You can see links before reply) ۱۹۶۸-۱۹۶۵

پینک فلوید از یک گروه راک قدیمی‌تر که در سال ۱۹۶۵ تشکیل شده بود، و در دوره‌های مختلف به نام‌های سیگما۶، مگادثز، آرکیتکچرال ابدبز، اسکریمینگ ابدبز، و به بیان ساده‌تر ابدبز خوانده می‌شدند، به وجود آمد. وقتی گروه از هم پاشیده شد، بعضی اعضای گروه – گیتاریست‌ها باب کلوز (You can see links before reply %88%D8%B2&action=edit&redlink=1) و راجر واترز (You can see links before reply D8%B2)، درامر نیک میسن (You can see links before reply %B3%D9%86&action=edit&redlink=1)، و نوازندهٔ پیانو و ارگ ریچارد رایت (You can see links before reply DB%8C%D8%AA_%28%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%A F%D9%87%29) – گروه جدیدی به نام «تی سِت» تشکیل دادند. بعد از یک دوره کوتاه که کریس دنیس (You can see links before reply %86%DB%8C%D8%B3&action=edit&redlink=1) خواننده‌ گروه، رهبری گروه را به عهده داشت، سید برت (You can see links before reply) به عنوان خواننده و گیتاریست به گروه پیوست و راجر واترز (You can see links before reply) باسیست گروه شد.
وقتی «تی سِت» فهمیدند که نام گروهشان با نام گروه دیگری یکی است، سید بارت (You can see links before reply) نام «آوای پینک فلوید» را پیشنهاد کرد، که از اسم دو موزیسین بلوز پینک اندرسون (You can see links before reply %86%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%86&action=edit&redlink=1) و فلوید کانسل (You can see links before reply %A9%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%84&action=edit&redlink=1) مشتق شده بود. تا مدتی پس از این، اعضای گروه برای انتخاب اسم بین «تی سِت» و «آوای پینک فلوید» مردد بودند که در نهایت دومی انتخاب شد.

آلبوم‌ها

You can see links before reply (You can see links before reply Moon1973.jpg)
(You can see links before reply Moon1973.jpg)
پینک فلوید در حال اجرای نیمه‌ی تاریک ماه در الز کورت (You can see links before reply %B1%D8%AA&action=edit&redlink=1) (لندن/۱۹۷۳)

نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم*[۴] (You can see links before reply D8%AF#endnote_piper) (۱۹۶۷)
یک نعلبکی پر از رازها*[۵] (You can see links before reply D8%AF#endnote_saucer) (۱۹۶۸)
موسیقی متن فیلم بیشتر*[۶] (You can see links before reply D8%AF#endnote_more) (۱۹۶۹)
اوم‌ماگومما*[۷] (You can see links before reply D8%AF#endnote_umma) (۱۹۶۹)
مادر قلب‌اتمی*[۸] (You can see links before reply D8%AF#endnote_atom) (۱۹۷۰)
فضولی*[۹] (You can see links before reply D8%AF#endnote_meddle) (۱۹۷۱)
پوشیده در ابرها*[۱۰] (You can see links before reply D8%AF#endnote_clouds) (۱۹۷۲)
نیمهٔ تاریک ماه (You can see links before reply DA%A9_%D9%85%D8%A7%D9%87_%28%D8%A2%D9%84%D8%A8%D9% 88%D9%85%29)*[۱۱] (You can see links before reply D8%AF#endnote_moon) (۱۹۷۳)
کاش اینجا بودی (You can see links before reply %86%D8%AC%D8%A7_%D8%A8%D9%88%D8%AF%DB%8C&action=edit&redlink=1)*[۱۲] (You can see links before reply D8%AF#endnote_wish) (۱۹۷۵)
حیوانات*[۱۳] (You can see links before reply D8%AF#endnote_animals) (۱۹۷۷)
دیوار (You can see links before reply A8%D9%88%D9%85%29)*[۱۴] (You can see links before reply D8%AF#endnote_wall) (۱۹۷۹)
برش نهایی*[۱۵] (You can see links before reply D8%AF#endnote_cut) (۱۹۸۳)
لغزش آنی در عقل*[۱۶] (You can see links before reply D8%AF#endnote_lapse) (۱۹۸۷)
ناقوس جدایی (You can see links before reply DB%8C%DB%8C)*[۱۷] (You can see links before reply D8%AF#endnote_bell) (۱۹۹۴)

منتع:a.wikipedia.org

Ajika
Thursday 9 April 2009, 02:45 PM
ممنون از اطلاعات خوبتون...
حالا این پینک فلوید هنوزم فعالیت داره؟
با تشکر

Mohi_Liebert
Thursday 9 April 2009, 04:57 PM
سلام!
احسان جان تاپیک خوبیه ولی من پیشنهاد میکنم برای معرفی آهنگسازها تاپیکهای جدا ایجاد بشه و در اینجا لینک اون تاپیکها رو قرار بدیم. البته این نظر منه و فقط یه پیشنهاده!

ehsanmir
Thursday 9 April 2009, 05:31 PM
سلام
ممنون از تاپیکی که زدی...
من دنبال اطلاعاتی در مورد پینک فلوید هستم...
از یکی تعریف کنسرتش رو شنیدم خیلی دوست دارم ببینم...
با تشکر
پیشنهاد میکنم کارهاش رو گوش کنید.نظیر نداره.البته این نظر من.ولی من عاشق این گروه هستم.
من فقط یه اهنگ از پینک براتون میذارم به نام time خودتون قضاوت کنید.

ehsanmir
Thursday 9 April 2009, 05:32 PM
آقا احسان قبلا تایپیک تعدادی از این اشخاص در بخش آهنگسازی باز شده در لینک پایین تایپیک تعدادی از این اشخاص وجود داره
حق با شماست .من ندیده بودم.........

Bardya
Tuesday 21 February 2012, 03:03 PM
سلام به نظر من باید تو لیستتون ازاشخاص ایرانی هم استفاه کنید مثل استاد مرحوم عبدی یمینی که در پیانو گیتار و کیبرد مهارت بسیار بالایی داشت برخی اشان رو باسوادترین آهنگساز ایران میدونن