PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالی از نوازندگان سنتور

Amirrelax
Thursday 9 April 2009, 05:37 PM
با عرض سلام خدمت همه کسانی که سنتور می زنند
من یه سوال داشتم من با دوستم رفته بودم سنتور بخرم تا دوستم بره کلاس سنتور ولی ما دو نوع سنتور دیدیم نوع اولی مثل عکس زیر بود و نوع دومی نیز دو ردیف چیزی که وسط نوع اولی بود را نداشت( البته ببخشید که می گم چیز چون من اطلاعات کافی ندارم و نمی دونم اونها چی هستند) حالا اگه راهنمایی کنید و بگید که اون دو تا چه فرقی باهم دارند متشکر می شوم

You can see links before reply(2).jpg

hkh
Friday 10 April 2009, 10:09 AM
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید...!

یا میشه اون چیزی که نوع دوم نداشت رو روی عکس با Paint مشخص کنید...؟!

اگه منظورتون از "دو ردیف چیزی که وسط نوع اولی بود" همون خرک هست، باید بگم که من تا حالا سنتور بدون خرک ندیدم!

البته شاید سنتور دومی که شما دید، طرح و ظاهر پایه‌های خرکش با اولی فرق داشت.

در هر صورت منم منتظر توضیح دیگر دوستانم...

mehdihooman
Monday 20 April 2009, 08:57 PM
سلام دوست عزيز amirrelax
اون دو رديف چيز وسط رو كه دوست خوبم توضيح دادن و خرك هست اما در مورد اينكه اونها چه فرقي با هم دارند اينه كه شما جايي رفتي كه همون جا كارگاه يا مغازه ساخت سنتور هم بوده و هنوز سازنده سنتور خرك ها رو در جاي خودشون يعني روي سطح سنتور سوار نكرده بوده و اون سنتور هنوز آماده نشده بوده . گمان نميكنم كسي طرح خركها رو عوض كنه چون در صورت دستكاري در طرح ظاهري اونها صداي سنتور تغيير مي كنه و نحوه كوك شدن سنتور عوض ميشه و ديگه اون صداي خوش رو از دست مي ده .

fagher
Monday 20 April 2009, 09:33 PM
من هم یک سوال دارم...
وقتی خرک ها رو جابجا کنی چه تغییری تو صدای سنتور به وجود میاد؟؟؟مثلا اگه یک خرکو به وسط ساز نزدیک کنی صدای اون 4 سیم روش بم میشه؟؟؟

Kamanche
Tuesday 21 April 2009, 02:39 AM
من هم یک سوال دارم...
وقتی خرک ها رو جابجا کنی چه تغییری تو صدای سنتور به وجود میاد؟؟؟مثلا اگه یک خرکو به وسط ساز نزدیک کنی صدای اون 4 سیم روش بم میشه؟؟؟

سلام مسعود خان
صدا زیر تر میشه هر چه قدر به عقب تر بره بم تر .

mehranzi
Tuesday 21 April 2009, 10:29 AM
سلام.
1)عکس سنتور برعکس چاپ شده.
گوشی ها باید سمت راست و خرک ها به کلاف سمت راست نزدیک تر باشه.
2) برای خرید ساز عجله نکنید، ابتدا مربی مورد نظر را انتخاب کنید اون خودش توی خرید ساز راهنماییتون می کنه.

mehdihooman
Wednesday 29 April 2009, 03:38 PM
همونطور كه kamanche عزيز توضيح داد زير تر ميشه دوست خوبم اگه مي خواي هم يادت نره كافيه توضيح علمي اونو بلد باشي كه يه اصل فيزيكه :
هر چي طول سيم كوتاه تر بشه لرزش كمتري پس از برخورد با هر شي ايجاد مي كنه كه يعني ريز تر ميشه . هرچي طول سيم بلند تر بشه ارتعاشش هم بيشتر ميشه و صدا بم تر به گوش ميرسه