PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویولن از کجا آمده است؟

m_vilon
Wednesday 14 February 2007, 01:20 PM
ویولن از کجا آمده است؟
عده كثیری از تاریخ نویسان موسیقی منشا آن چیزی را كه ما امروزه به نام ویولن می شناسیم از ایتالیا، در سالهای 1496 تا 1505 میدانند.
تا سالها پس از ساخت این ساز، از آن تنها برای همراهی سایر سازها است?اده میشد، چرا كه موسیقیدانها به ضع? رنگ آمیزی موسیقی توسط سازهای بادی پی برده بودند و نیاز به سازی با رنگ صدای جدیدتر داشتند.
اواسط قرن 17 بود كه ویولن بعنوان یك ساز solo مطرح شد، البته این ساز ابتدا ?قط در محا?ل رسمی و اشرا?ی نواخته میشد اما بتدریج پای به محا?ل طبقه متوسط و عادی نیز گذاشت.
روایت های دیگری نیز راجع به این ساز وجود دارد. اگر به زمانهای قدیم بازگردیم در سرزمینهای اسلامی اعراب، سازی بوده بنام Rebab كه تنها یك سیم داشته (البته برخی ریشه Rebab را هند نیز می دانند). بتدریج با گذشت زمان و پیشر?ت علم و موسیقی، اعراب به تعداد سیم های آن ا?زودند و ساز دیگری بنام Rebec بوجود آمد.
جالب هست كه بدانید خیلی زود ایرانیها و ترك ها این ساز را برای خود بومی كردند و سبك ها و روشهای مخصوص به خود برای كوك كردن و نواختن آن ابداع كردند.
منبع : سایت گ?تگوی هارمونیک

Amir
Wednesday 14 February 2007, 01:23 PM
ولی من ?کر می کنم منشا ویولن ایرانی باشه

البته خیلی دارم تحقیق می کنم ولی هنوز راه به جایی نبردم

ولی یه حسی بهم میگه ایرانیه

m_vilon
Wednesday 14 February 2007, 01:26 PM
چه حسی ؟؟! منظورم اینه که چه چیز تو ویولن هست که احساس می کنی ایرانی باشه؟

Amir
Wednesday 14 February 2007, 01:27 PM
نمی دونم

حس غریبیست

Hes_r
Wednesday 14 February 2007, 06:27 PM
امیر جان بعید میدونم که ایرونی باشه

Hmd_N
Tuesday 27 February 2007, 01:25 AM
ويولن نزد ايرانيان است و بس !!!!!! parvaz
اينو يه شاعره باحال گ?ته !!!! zabun cheshm

(oracle)

alireza_amirsamimi
Tuesday 27 February 2007, 07:02 PM
نه بابا

viola
Thursday 19 April 2007, 12:51 AM
در سده شانزدهم "گاسپارو برو تولوني" مشهور به گاسپارو دا سالو با تغيير در ساختمان ويول، سازي جديد به نام ويولن ابداع كرد.
بعد از اين شخص شاگردانش ساختمان اين ساز را تكميل كردند.

arian
Monday 3 December 2007, 02:54 PM
ايراني بودن كه صد در صد ايرانيه و از طريق ايران پس از اسلام (طي جنگ اعراب و اروپاييان ) به اروپا ميرود و بعدها تغيير شكل يافته به ويولن امروزي تبديل ميشود.همان كمانچه يا كمان آگوز يا راونا كه منشا هندي داره . خوب اقوام آريايي در مهاجرت به اين سرزمينها اومدند.