PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال در زمینه ریتم های گیتار...

Black_Violin
Sunday 17 May 2009, 12:41 PM
سلام به دوستان خوبم...

یه سوال دارم اونم اینه که وقتی یه اکورد نامه داریم و توش نوشته ریتم 4/4 چطوری باید بفهمیم که اینم ریتم کدوم مدلشه ... بزارید یه جور دیگه بگم..
مثلا نوشته 4/4 و چون ریتم های 4/4 چند مدله باید از کجا بفهمیم که کدوم یکیش هست؟؟مدل 1 مدل 2 مدل 3

ممنون میشم پاسخ من رو بدید..
موفق باشید..

aliz46
Sunday 17 May 2009, 05:34 PM
سلام دوست عزیز

این انتخاب بستگی به خود آهنگ دارد. به عبارت بهتر اگر اصل آهنگ را شنیده باشید که مشکلی نیست ولی اگر از روی نت و نا شنیده باشد باید آن ریتمی را انتخاب کنید که احساس آهنگ را برساند و ضرب آهنگ مناسب به شما اجازه تغییر آکورد در زمان مناسب را بدهد.

اگر توجه کرده باشید بسیاری از آهنگ هایی که اجرای مجدد می شود در واقع از همین تغییر استفاده میکنند و حتی با کمی اضافه و کم نمودن سکوت ها و تغییر ضرب آهنگ مثلا از ریتم 4/4 به 8/6 شیفت می کنند و بالعکس.

موفق باشید.:pianoplay1:

Black_Violin
Sunday 17 May 2009, 11:16 PM
یعنی اگه ریتم رو هم نداشته باشیم باید خودمون به دست بیاریمش ؟؟

aliz46
Tuesday 19 May 2009, 12:32 AM
سلام

معمولا در ابتدای هر برگه نت در کنار علامت کلید میتوانید اعداد مربوط به ریتم را مشاهده کنید مثلا 4/4 یا 4/3 و غیره . اگر هم نباشد یا C باشد بمفهوم 4/4 است. ساب تایپ ریتم را باید همانطور که قبلا عرض کردم بدست بیاورید. به همین دلیل هم هست که یک پیانیست مبتدی مثلا یک ریتم را بصورت یک باس + یک آکورد اجرا می کند و نوازنده دیگر همان قطعه را با تقسیم نت ها یا جابجایی نت ها جور دیگری میزند.

آنچه من تا حال یاد گرفته ام و دیده ام این بوده. خوشحال میشوم اگر از دوستان کسی اطلاعات بیشتری داشته باشد و کمک کند.

aliz46
Tuesday 19 May 2009, 12:39 AM
در ضمن در گیتار هم همینطور است . بسیاری از اساتید گیتار برای آموزش ریتم مربوط به یک اهنگ به هنرجو از فلش هایی در جهت های رو به بالا یا پایین برای نشان دادن جهت حرکت مضراب استفاده می کنند و در واقع بدین وسیله ساب تایپ ریتم را یاد آوری می کنند.

amin421
Saturday 19 February 2011, 08:15 PM
میشه ریتم 4/4 رو یادبدید

Honey_Shababi
Saturday 19 February 2011, 08:29 PM
میشه ریتم 4/4 رو یادبدید

منظورتو خوب متوجه نشدم.ولي حالا گوش كن شايد بدردت بخوره.
ريتم چهار چهارم يعني چهار تا نت از نوع 4. يعني 4 تا نت سياه.اين به اين معني نيست كه حتما نوي ريتم 4/4 بايد نت سياه بكار بره.يعني بايد بشمري 1 و 2 و 3 و 4 و 1 و 2 و 3 و 4 و ...

istar
Saturday 19 February 2011, 09:08 PM
یکی ریتم ها رو آموزش بده تئوریش که به کارمون نمیاد عملیشو یه فیلم بگیره انواع 4-4 رو یاد بده

ravi
Saturday 19 February 2011, 09:15 PM
ریتم کاملا سلیقه ای هست و بستگی به خود شما داره....
معمولا هم توی هر آهنگ از چند ریتم استفاده میشه که باعث زیباتر شدن آهنگ میشه....(مثلا ممکنه نوازنده از سه نوع 4/4 استفاده کنه)
ولی در کل شما باید آهنگی رو انتخاب کنید که ریتم مرتبط با اون رو بلد هستید....
مثلا اگه ریتم رومبا رو بلد نیستید زیاد برای زدن آهنگ اگه یه روز بری سفر فرامرز اصلانی تلاش نکنید....(اینم 4/4 هست)

istar
Sunday 20 February 2011, 07:51 AM
ریتم کاملا سلیقه ای هست و بستگی به خود شما داره....
معمولا هم توی هر آهنگ از چند ریتم استفاده میشه که باعث زیباتر شدن آهنگ میشه....(مثلا ممکنه نوازنده از سه نوع 4/4 استفاده کنه)
ولی در کل شما باید آهنگی رو انتخاب کنید که ریتم مرتبط با اون رو بلد هستید....
مثلا اگه ریتم رومبا رو بلد نیستید زیاد برای زدن آهنگ اگه یه روز بری سفر فرامرز اصلانی تلاش نکنید....(اینم 4/4 هست)

نمیشه که چون ریتمی رو یاد نداریم برای زدنش تلاش نکنیم .پش شما اینجا چی کار میکنید:10:

بگیرین به ما هم یاد بدین دیگه:5:

Mohsen_M
Sunday 20 February 2011, 09:03 AM
درود دوستان،
طبق گفته دوستان يه چيزه سليقه اي هست و بايد ببيني از ين ريتم هايي كه بلدي كدومش به آهنگ بيشتر مي خوره!

نمیشه که چون ریتمی رو یاد نداریم برای زدنش تلاش نکنیم .پش شما اینجا چی کار میکنید:10:

بگیرین به ما هم یاد بدین دیگه:5:

دوست عزيز يادم مياد اون قديم ها تو نت آهنگ تاپيك هايي براي آموزش ريتم بود، يه چرخي بزني پيدا مي كني!
پيدا نكردي بگو واست بزارم
:redguitar:

istar
Sunday 20 February 2011, 10:25 AM
درود دوستان،
طبق گفته دوستان يه چيزه سليقه اي هست و بايد ببيني از ين ريتم هايي كه بلدي كدومش به آهنگ بيشتر مي خوره!

دوست عزيز يادم مياد اون قديم ها تو نت آهنگ تاپيك هايي براي آموزش ريتم بود، يه چرخي بزني پيدا مي كني!
پيدا نكردي بگو واست بزارم
:redguitar:

بخش گیتار پاپ رو که زیر رو رو کردم فقط یه چیز بود 3/8 اونم آموزش نبود توضیح ترکیبات شیمی بود :42::42:

ممنون میشم آموزش بدین

Mohsen_M
Sunday 20 February 2011, 10:39 AM
بخش گیتار پاپ رو که زیر رو رو کردم فقط یه چیز بود 3/8 اونم آموزش نبود توضیح ترکیبات شیمی بود :42::42:

ممنون میشم آموزش بدین

چشم، سعي مي كنم تا شب يه چيزايي برات آماده كنم!:redguitar:
اگه به فردا رسيد لطفا شاكي نشو!:9:
==========
اگه اجازه بدن همينجا مي زارم، اگه نه كه لينكي چيزي برات مي فرستم

musical_destination
Monday 21 February 2011, 10:55 AM
ریتم با توجه به میزان و پا ضربات میتونید راحت انتخاب کنید .در کل 3 یا 4 ریتم 4/4 بلد باشی فکر کنم اکثر آهنگهای ایرانی رو بتونی بزنی