PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نياز ويژه به راهنمايي

شاهين
Friday 5 June 2009, 07:08 PM
سلام دوستان

راستش من تازه واردم و اطلاعات زيادي كلا درباره ي موسيقي هم ندارم .

من به ساز كيبورد علاقه زيادي دارم و ميخوام يادگيري اين ساز رو شروع كنم البته نه بصورت گوشي و دست گرمي بلكه بصورت تخصصي و از روي نت .

چند تا سوال از حضورتون داشتم

1- براي خريد يه كيبورد خوب با امكانات و كيفيت صداي بالا تا سقف حداكثر 250000 تومان چه چيزي مد نظرتون هست ؟

2- اگر من كلاس برم . نت خواني رو كاملا روي كيبورد ياد ميگيرم ؟ يا نياز به كلاس جداگانه غير از كيبورد داره ؟

3- لطفا اگر توصيه اي براي بنده داريد بگيد چون ميخوام بصورت تخصصي كار تو موسيقي رو شروع كنم در ضمن من 16 سالم هست .

يه دنيا ممنون از سايت خوب و كار آمدتون

ماریا
Friday 5 June 2009, 07:18 PM
1- براي خريد يه كيبورد خوب با امكانات و كيفيت صداي بالا تا سقف حداكثر 250000 تومان چه چيزي مد نظرتون هست ؟

در این مورد من اطلاعی ندارم امیدوارم بچه های بخش کیبورد بیان پاسخ بدن که می یان

2- اگر من كلاس برم . نت خواني رو كاملا روي كيبورد ياد ميگيرم ؟ يا نياز به كلاس جداگانه غير از كيبورد داره ؟
اصولا باید بهتون یاد داده بشه ولی اگه بخواید به قول خودتون درست و درمون وارد موسیقی بشید حالا با هر سازی که دوست دارید چون من حس میکنم به مرور زمان به سمت پیانو کشیده میشید یه دوره سلفژ بهتون پیشنهاد میکنم .

3- لطفا اگر توصيه اي براي بنده داريد بگيد چون ميخوام بصورت تخصصي كار تو موسيقي رو شروع كنم در ضمن من 16 سالم هست .

موسیقی زیاد گوش کن زیاد ببین مخصوصا نوازنده های پیانو مطرح جهان بالاخره از همون ابتدا روی داشتن گوشهای خیلی دقیق بهت کمک میکنه و تا جایی که اطلاع دارم استیلشون تو نوازندگی بهت کمک میکنه البته از ابتدا انتظار نداشته باش که مثل انها بشی بدون به زمان و تمرین نیاز داری به همه چیز با دقت نگاه کن از هر چیزی راحت نگذر تا یه چیزی رو یاد نگرفتی ولش نکن سمج باش بدون که نتیجه میده چون خودم تجربش کردم .

و مهمترین نکته بگرد یه استاد با سواد پیدا کن البته از نظر ادما استاد درست و درمان معیارهای متفاوتی داره ولی خوب بدون تحقیق نرو پیش هر کسی که نه زمان از دست بره نه هزینه . سوالی داشتی من در خدمتم البته اگه اطلاعاتی داشته باشم

شاهين
Friday 5 June 2009, 09:13 PM
خيلي ممنون ماريا جان .

راستش من با مفهوم سلفژ آشنا نيستم . اگر توضيحي بدي ممنون ميشم .

من نميدونم چه استادي كارش خوبه و آشناييتي با اين امور ندارم اگر شما استادي خبره ميشناسيد و همينطور از دوستان ديگر نيز تقاضا دارم اين آماتور را راهنمايي نماييد !!

همينطور در مورد خريد كيبورد . با اين بودجه براي شروع چه مدلي خوبه ؟

من قصدم ادامه دادن بصورت تخصصي واسه نهايتا كار آهنگسازي و تنظيم است البته نوازندگي رو هم دوست دارم .

بازم متشكر

ماریا
Friday 5 June 2009, 10:17 PM
شاهین جان در مورد کیبورد من شرمنده اطلاعاتی ندارم میتونی با بچه های بخش کیبودر بهرنگ و چند نفر دیگه صحبت کنی یا بهشون پیام خصوصی بدی ولی مفهوم سلفژ تو بخش اواز و خونندگان بخش بحث و نکات فنی و نظرخواهی یه تاپیکی هست به اسم اصول اموزش سلفژ انجا همه چیز توضیح دادم و اگه استاد درست و درمون میخوای استاد خودم مهدی قاسمی رهبر گروه کر تهران و ارکستر زهی ارسباران میتونی برای اطلاعات بیشتر به تاپیک گوناگون موسیقی بحث ونکات فنی تاپیک تحصیلکرده های خارج از ایران بری انجا توضیحات کامل در مورد مهدی قاسمی میتونی بخونی باز اگه سوالی داشتی من در خدمتم

شاهين
Friday 5 June 2009, 10:32 PM
ممنون از جواب سريعت ماريا جان

مژگان
Friday 5 June 2009, 11:26 PM
دوست عزیز
شما باید کیبورد yamaha a300 رو بگیری در حدود 300 هزار تومان
خودش سیستم آموزش رو داره که بدردت میخوره.
ریتم های ایرانی و کلاسیک و عربی و.... رو هم داره
صدای پیانو قابل قبولی داره
و سیستم آموزشش بر پایه همین سلفژ و محشره

HamedSedighi
Saturday 6 June 2009, 12:43 AM
سلام دوستان
سلام دوست من
راستش من تازه واردم و اطلاعات زيادي كلا درباره ي موسيقي هم ندارم .

من به ساز كيبورد علاقه زيادي دارم و ميخوام يادگيري اين ساز رو شروع كنم البته نه بصورت گوشي و دست گرمي بلكه بصورت تخصصي و از روي نت .

چند تا سوال از حضورتون داشتم

1- براي خريد يه كيبورد خوب با امكانات و كيفيت صداي بالا تا سقف حداكثر 250000 تومان چه چيزي مد نظرتون هست ؟به نظر من نباید برای شروع توقع دستگاهی با امکانات فوق العاده داشته باشی،و این رو مد نظر داشته باش که امکانات زیاد در یک کیبرد برای یک نو آموز کنجکاوی بیشتر رو داره تا یک مورد مثبت
که برخی از نوآموزان در مراحل ابتدایی آموزش به جای تمرین کردن سراغ کنجکاوی هاشون میرن ،شما این نکته رو مد نظر داشته باش.توی این رنج میتونی از مدل های یاماها که از 150000 شروع میشن شروع کنی من یادم نیست که مدلش چی بود،در ضمن اگه واقعا قصد داری دستگاه با کیفیتی تهیه کنی بهتره
توی دسته دو ها هم جستجو کنی که تمیزشون رو انتخاب کن ضمن اینکه امتحانشون رو هم پس دادن.
مثلاyamaha a3 گرچه من توصیه می کنم که از مدل های اورینتال برای شروع استفاده نکن.میتونی یه gem wk2 تمیز گیر بیاری که شاید 300 قیمیت بخوره جند ماه پیش من یه دونه دیدم 400 قیمتش بود.
حالا میتونی یه کار انجام بدی که این مدل رو من نمیدنم توی ایران وارد میشهیا نه می نویسم یه توی جمهوری این ور واون یا هر جایی که خودت میدونی سوال کن هم اطلاعات خودت افزایش پیدا میکنه وهم من

2- اگر من كلاس برم . نت خواني رو كاملا روي كيبورد ياد ميگيرم ؟ يا نياز به كلاس جداگانه غير از كيبورد داره ؟بله.البته بستگی به جایی که شما کلاس میری هم داره.این خیلی خوبه که کلاس معتبر سلفژ هم بری.در ضمن من نمیدونم چه اشخاصی توی محل زندگیت کیبرد یاد میدن

تمرین،تمرین،تمرین،تمرین
پشتکار،علاقه،صبر،تعادل بین درس خواندن و موسیقی،حرف استادت رو همیشه گوش کن(البته اگر استاد باشه)
پرهیز از درآوردن آهنگ های دیگران با کمک گوش و بدون استفاده از نت در سال های اول یادگیری فقط زمانی که استادت تشخیص بده اجازه رو بهت میده
سن خوبی داره نهایت استفاده رو بکن همین که سوال کردی نشانه هوشیاری تو است
موفق باشی

يه دنيا ممنون از سايت خوب و كار آمدتون

roland exr40or
yamaha psr540
yamaha s500
yamaha psr-1000
yamaha s550
yamaha psr-1500
دسته دوم:
yamaha psr-640
yamaha psr-740

که توصیه میکنم اگر اون مدل رولند رو نوشتم به رنج قیمت خودت میخورد حتما بگیر چون برای تو آموز بهتر است از کلاویه های مناسب جهت یاد گیری استفاده کنه
اگه بازم سوال داشتی چه به صورت خصوصی و چه عمومی هسسسسسسسسستم

سپاس

HamedSedighi
Saturday 6 June 2009, 12:09 PM
با سلام دوباره

این مدل ها رو یادم اومد گفتم بنویسم
roland e86
roland e70

نکته جالب در مورد این مدل ها که برخی از رنگ صوت های موجود در این دستگاه ها در نوع خود ودر زمان بی نظیر بودند مثلا من شنیدم که صدای دیوان e70 خیلی قشنگه.یه جورایی سایزر هم هستند یعنی اینکه قابلیت ساختن صدای جدید رو دارند.

و یک مقاله خوندم در سایت گفتگوی هارمونیک که زمانی رولند e70 قیمتی برابر یک رنو داشت

اگر تمیز هر کدوم از این دو مدل رو بتونی گیر بیاری بسیار دستگاه خوبی خواهی داشت

و تا جایی که اطلاع دارم قیمت هر کدوم از این دو مدل نباید از 300000 تجاوز کنه

سپاس
:dj9:

شاهين
Sunday 7 June 2009, 07:25 AM
از همه ي دوستان بخاطر جوابشون سپاسگزارم .

فقط يه سوال ديگه من از كجا بفهمم استادي كه بالا سرمه واقعا كارش درسته و به معناي واقعي استاده ؟؟
در ضمن من شرق تهران هستم اگر آموزشگاه خوبي مد نظرتون هست لطفا بفرماييد

در ضمن من توي جمهوري يه مدلي از كاسيو رو ديدم CTK700 , CTK800 ميخواستم ببينم چطوره اين مدلها ؟
ممنون

شاهين
Sunday 7 June 2009, 08:09 PM
بهرنگ جان ما رو شرمنده ميكني خلاصه ببخش بدجوري رو سرت خراب شديم !

A300 نديدم ولي دوباره رفتم حتما راجبش تحقيق ميكنم .

راستش من نوازندگي رو خيلي دوست دارم ولي ميخوام تنظيم كنندگي و آهنگسازي رو فرا بگيرم به نظرت كيبورد ساز خوبي براي انجام اين دو كاره ؟؟

آيا كتابي براي آموزش مباني موسيقي و سلفژ هست ؟

با خودآموز چطور ؟ نميتونم ياد بگيرم كيبورد رو ؟ يا با كتاب ؟

و اينكه آيا به عنوان يه ساز الكتريك جايگاه خوبي ميون سازهاي طبيعي ديگه داره يا نه ؟

ممنون از زحمتت

HamedSedighi
Sunday 7 June 2009, 11:33 PM
سلام
اگر که امکانش برات وجود داره حتما از استاد های خوب استفاده کن.

از همین ابتدای کار به فکر قوی کردن پنجه هات باش کتاب بیر که برای پیانوست میتونه گزینه خوبی باشه در این مورد

به طور کلی میتونی از خودآموزهای اکسل بن تین استفاده کنی که مکتب خاص خودش رو داره دوره شش جلدی

سپاس:piano:

شاهين
Monday 8 June 2009, 10:15 AM
بهرنگ جان ميتوني قيمت روز ctk800 . a3 رو مرحمت كني ؟

در ضمن قيمت ctk900 رو هم بدي ممنون ميشم . راستي اين دوتا چه فرقي با هم دارن ؟ 800 و 900 منظورمه

شاهين
Monday 8 June 2009, 11:20 AM
من منظورتو از ريتم ايراني نمي فهمم .

مگه ما با نت خوني نميتونيم نت و ريتم ايراني رو روي ساز پياده كنيم ؟؟

راجبه ربع پرده هم اگه بيشتر توضيح بدي ممنون ميشم .

در ضمن من منظورم آهنگسازي الكترونيك نبود من آهنگسازي با سازهاي طبيعي رو خيلي بيشتر ميپسندم .

ولي علاقه ي شديدي به موسيقي دارم بطوريكه برام حكم زندگي رو داره پيدا ميكنه !

واسه همين علاقه و انگيزه دروني كه در من هست ميتونم بدون استاد و كلاس رفتن كارم رو شروع كنم ؟ با يه كتاب

يا خود آموز ؟؟؟

خيلي ببخشيد از زحمتايي كه بهت ميدم

شاهين
Monday 8 June 2009, 11:53 AM
A300 نو چنده برادر ؟

حالا اين ريتم خوني به نظرت خيلي مهمه ؟

HamedSedighi
Tuesday 9 June 2009, 12:02 AM
حدس میزنم حدود 300000 آک بندش باشه
:21ox66r: