PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موسیقی هنگام خواب

Amirrelax
Sunday 7 June 2009, 01:13 PM
اگر شبها برای به خواب رفتن مشکل دارید از این به بعد به موسیقی Jazz ملایم گوش کنید. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که کافی است 45 دقیقه به موسیقی Jazz ملایم، قبل از خوابیدن گوش کنید تا با آرامش بسیار به خواب شیرین فرو روید.

محققین تایوانی در مطالعاتی که در رفتار خواب 60 نفر انسان بالغ که مشکل خواب داشته اند، در مصاحبه با ژورنال Advanced Nursing بیان داشته اند که چگونه توانسته اند با استفاده از موسیقی روشی ابداع کنند که مشکلات مربوط به خواب در انسان را رفع کنند.
آنها در تحقیقات خود به گروه های مختلف امکان انتخاب سبک های مختلف موسیقی را دادند که در این میان افرادی که به موسیقی هایی با سبک Jazz و با تمپوی حدود 60-80 (نزدیک به ضربان قلب انسان) گوش می دادند بسیار ساده تر به خواب می رفتند. آنها همچنین متوجه این مطلب شدند که این موسیقی ضربان قلب افراد را هنگام خواب پایین تر آورده و باعث آن می شود که انسان در حین خواب راحت تر و بهتر تنفس کند.
خواب های خوش
از دیگر نتایجی که در این تحقیق حاصل شد آن بود که از افراد فوق حدود 35 درصد اعلام کردند که خواب آنها عمیق تر و طولانی تر نیز بوده است و همچنین در طی روز آنها کمتر مشکل کسل بودن داشتند.
استاد دانشگاه پزشکی تایوان آقای Hui-Ling Lai که مدیر این پروژه تحقیقاتی می باشد گفته است که : "این افراد در هفته اول با 26% بهبود کیفی و کمی در خواب مواجه شدند و با یادگیری هرچه بیشتر تکنیک های گوش دادن به موسیقی در هفته های بعدی میزان بهبودی آنها بیشتر شده است".
پروفسور Jim Horne از تیم تحقیق در خواب دانشگاه Loughborough انگلستان معتقد است که : "اگر شخصی قبل از خوابیدن ذره ای آشفتگی روحی دارد هر چیزی که می تواند اورا به آرامش برساند برای داشتن یک خواب خوب می تواند مفید باشد و موسیقی یکی از آنها می باشد".

(منبع سایت خبری BBC News)

arian
Sunday 7 June 2009, 01:44 PM
دوست عزيز ضمن سلام خدمت شما ، ذكر منابع در سايت الزامي ميباشد .

در ضمن تعدادي از سايت هاي موسيقي هيچگونه تمايلي به درج مقالات خود در سايت نت اهنگ حتي با ذكر منبع نيز ندارند و به علت برخوردهاي ناشايست خود ، نت اهنگ نيز هيچگونه تمايلي در استفاده از مطالب اين قبيل سايت ها ندارد .

ماریا
Sunday 7 June 2009, 03:46 PM
[من این تجربه کردم والان حدود یک سال و نیم میشه که اکثر شبها با موسیقی میخوابم ارامش وصف ناپذیری به همراه داره البته توانتخاب قطعه ها سخت گیری نمی کنم از اهنگای باخ بگیرو هر ساز دیگری مخصوصا ویالن تا یه سری اهنگهای سنتی که یه موقع هایی با گوشیم از رادیو میشنوم و میخوابم ولی واقعا شگفت اور ان حسی که به ادم دست میده قابل بیان کردن نیست امتحانش مجانی

Leon
Monday 8 June 2009, 10:46 AM
انتخاب موسيقی برای قبل از خواب بيشتر سليقه اي است ولی من شخصاً باJazz آرام موافق نيستم.
يک سری موسيقی به اسم موسيقی شبانه هست که بيشتر صدای طبيعت و بعضاً موسيقی بسيار ملايم که با صدای طبيعت ميکس شده،بسيار مورد توجه من هست .

rumour
Monday 8 June 2009, 12:34 PM
دوسان فکر می کنید با Heavy Metal آدم چه طور خوابش میبره؟
من هر شب گوش میدم راحتم می خوابم. D:

Amirrelax
Monday 8 June 2009, 06:10 PM
من خودم بیشتر شبها هنگام خواب آهنگ های یانی را گوش می دم خیلی هم راحت میخوابم تو خواب هم یانی را می بینم:21:

eiman01
Thursday 18 June 2009, 07:46 PM
سابقه داشته که با دوم متال بخوابم اما با سبکهای دیگر متال مخصوصا اسپید و ترش تنها خواب از سرم پریده.

Ajika
Friday 19 June 2009, 09:47 AM
سلام به همه
برید کلاسیک(یانی و ....) گوش کنید خوابای خوب خوب ببینید...
.
.
.
از تاپیکی که زدید ممنون...
با تشکر

Atta-Flamenco
Friday 19 June 2009, 09:51 PM
دوستان نظرهاي خوبي دارن مخص.صا آقا rumour
Heavy Metal !!
خوب ديگه سليقه ا و احساسات متفاوته.
ولي من شبا با موسيقي آروم و ريلکس حال مي کنم. مثلا سبک هاي سگرياس يا يا سولئارس يا گاروتين يا تي ينتوس يا پترناس يا فاروکا البته اينا همش ماله گيتار فلامنکو يا ياني بتهوني ونجليسي)به بيان کلي meditation باشه(پر احساس-بيان آرزو ها-دراماتيک-مردانه-خشن-با وقار شکوهمند-نفساني-جدي - غمناک -لذت بخشو..) آروم آروم ونم نم آدمو مي بره تو حس و يواش يواش با يه احساس آرامش دروني لالاش مي کني (:
تا 1سال پيش قبل خواب هميشه عادت داشتم موسيقي گوش کنم.(هرچند که صبح تا شب گوش مي کنيم.)ولي تو سکوت و تاريکي و تنهائي شب يه فاز ديگه مي ده که قابل وصف نيست.

ولي متاسفانه يه مدتي که از اين فيض شبونه جا موندم.چون تا 2-3 شب بيدارم يه سري کارا واسه خودم دارم .بعد اونم ديگه يه شيرجه تو تختو عين يه تيکه سنگ مي افتم و تا صبح مي خوابم.(ولي خوب تبصره هائي هم داره)

Mohi_Liebert
Saturday 27 June 2009, 01:55 PM
اما اگر بی خوابی به سرتون زد برید قرص خواب با مارک کیتارو بخورید! مخصوصا جاده ابریشم!

Mona
Sunday 28 June 2009, 06:31 PM
من خودم با اینکه موسیقی دوست هستم اما موقع خواب کم پیش میاد که با موسیقی به خواب برم. ولی یه تجربه دارم که موسیقی خیلی زیاد توی بهبودی بیماری موثره.

پروفسور Jim Horne از تیم تحقیق در خواب دانشگاه Loughborough انگلستان معتقد است که : "اگر شخصی قبل از خوابیدن ذره ای آشفتگی روحی دارد هر چیزی که می تواند اورا به آرامش برساند برای داشتن یک خواب خوب می تواند مفید باشد و موسیقی یکی از آنها می باشد".

nina
Wednesday 22 July 2009, 12:56 AM
قدیما اینکارو میکردم اما الان ترجیح میدم بیشتر فکر کنم تا خوابم ببره! اما شما کانن پاخلبل گوش بدین وحشتناکه!
اما من دیگه چون زیاد گوش دادم حالت نوستالژیک بیشتر برام داره یه مدت کوچولو تر بودم ونجلیز گوش میدادم ولی الان برام خیلی هپروتیه! حالا ها گاهی یه قطعه تصویری ویولن که دوست دارم میبینم و تصور میکنم که خودم دارم اونو میزنم بعد میخوابم . در کل اهنگهای طبیعت برای خواب خوبن سلیقه ایه دیگه اما یادتون باشه بخصوص قبل خواب موسیقی با کلام گوش ندین چون وقتی میخوابین هرچی اون یارو گفته میره و میپیونده به نا خود اگاهتون و بدبخت میشین

k.sh
Sunday 18 July 2010, 12:47 AM
البوم paradise ..

nina
Tuesday 26 April 2011, 11:53 PM
امسال امواج مغزی brainsynch

lonly
Wednesday 27 April 2011, 12:11 AM

رااااحت..
وقتی علاقه داری و باهاش انس گرفتی معلومه راحت میخوابی :22:
حالا هرچی میخواد باشه

lonly
Wednesday 27 April 2011, 12:14 AM
امشب که یه سلکشن از متالیکا. ..
شبای دیگه هم ببنیم بدنمون چی میطلبه..

Bloody Scream
Wednesday 27 April 2011, 07:53 AM
heavy metal که خوبه ، من با DEATH Metal هم خوب میخوابم : )

TheGoldMAN
Wednesday 18 May 2011, 05:05 PM

هوي متال واقعاً نياز روح منو از موسيقي برآورده ميكنه
منم كه راحت باهاش خوابم ميرم و توپ هم نميتونه منو بيدار كنه

Ernesto
Thursday 19 May 2011, 07:04 AM
من دقیقاً به راحتی با متال و هارد راک خوابم میبره - مثلاً astronomy & turn the page & tuesdays gones & .... متالیکا رو همیشه قبل از خواب گوش میکنم خیلی راحتم خوابم میبره یا مثلاً scorpions
حتماً که نباید موسیقی ملایم باشه