PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر زهرا رهنورد در باره ي موسيقي رپ

arian
Sunday 7 June 2009, 02:29 PM
رهنورد در پاسخ به این سوال که آیا موسیقی "رپ" گوش می دهد یانه؟ می گوید: بله، و اتفاقا موسیقی رپ را دوست دارم. البته در موارد اندکی در آن بی‌اخلاقی ها یا بد اخلاقی هایی را دیده ام که آن را نمی‌پسندم، ولی به نظرم در دو عنصر وزن و ضرب، نوآوری‌های خاصی داشته است که همین مساله متمایزش کرده و آن را به گفتاری آهنگین تبدیل کرده است.

به نظر من موسیقی در هر نوع و هر گرایش و به شکل قابل شنیدن و قابل اعتناست، مشروط بر آن که از دایره اخلاق خارج نشود. این اخلاق یک مساله فرامذهبی‌ست که در همه جای دنیا قابل احترام است تا زمانی که آن نشکند، جای هیچ نگرانی نیست.

(چلچراغ)

You can see links before reply

Leon
Monday 8 June 2009, 10:31 AM
به نظر من موسیقی در هر نوع و هر گرایش و به شکل قابل شنیدن و قابل اعتناست، مشروط بر آن که از دایره اخلاق خارج نشود. این اخلاق یک مساله فرامذهبی‌ست که در همه جای دنیا قابل احترام است تا زمانی که آن نشکند، جای هیچ نگرانی نیست.

(چلچراغ)

با احترام به افکار مدرن اين خانم .
ولی اخلاق که يک مسئله فرا مذهبی هست نه فرا انسانی جای کمی تعمل دارد،چرا که اون چه که ايشون به عنوان فرا... مينماند يکی از مسائل ايست که اخلاق رو به فساد ميکشند و افکر رو دچار يک حالت يک بعدی ميکند!!! بحث در اين مورد به مبحث اخلاقيات در فلسفه برميگردد .
به حال خوشحال هستم که موسيقی چنين مورد توجه کانديد ها هست و بعضاً خانم های اين کانديد ها هم در اين روند در صحنه حاضر هستند که البته اين برداشت و کپی از سيستم های غرب ی و امريکا اي هست.

arian
Monday 8 June 2009, 10:58 AM
لئون جان سلام .

من خيلي دقيق متوجه منظور شما نشدم . اگر امكان دارد كمي بيشتر توضيح بفرماييد .

تا انجا كه من متوجه شدم فرمايش شما دقيقا تاييد صحبتهاي خانم رهنورد است .چون ايشون هم بحث اخلاق را فرامذهبي معرفي ميكنند . وقتي لغتي مثل لغت مصطلح " فراجناحي " كه امروزها زياد استفاده ميشه را در نظر بگيريم يعني اينكه در بعضي از موارد بايد خارج از منافع و حوزه جناحي خود بر فرض عمل كنيم ، مثلا بالاتر از جناحي يعني ملي . يا فرا مليتي كه بر فرض ميشود جهاني .
وقتي ايشون ميگويند بحث اخلاق فرا مذهبي است يعني بحث اخلاق از حوزه مذهبي وسيعتر است و به بخش بزرگتري مربوط ميشود كه به قول شما " انساني " است .

Leon
Monday 8 June 2009, 11:19 AM
بله من اينگونه متوجه شدم که معيار ايشون برای سنجش خوبی و بدی مذهب هست و مسئله فرا مذهبی به عنوان واحد سنجش و استاندارد هست به همين خاطر به اين نکته اشاره کردم.