PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شجریان، بهتره به حرفش گوش کنیم!

rumour
Wednesday 10 June 2009, 06:33 PM
شجریان چند سال گفت که صدای تار به کاسش نیست همیه بهش گفتن بورو بابا حالت خوشه تو هم تار همش کاسشه بودن کاسه چی میشه؟!!!
حالا بالاخره ثابت کرد که تار صداش به کاسش نیست(توی یکی از تاپیک های همین سایت صداش هست و بحث شده) حالا چند وقت پیش گفت نوازنده مهم نیست دوباره همه گفتن بیخود میگه.البته که یک کم عجیبه ولی کاسه ی تار هم عجیب بود.
حالا بهتر نیست تا دوباره ضایمون نکرده یک ذره بیشتر به حرفش گوش کنیم؟

HamedSedighi
Wednesday 10 June 2009, 08:16 PM
میشه بیشتر توضیح بدی

در چه بابی "نوازنده مهم نیست" مطرح شده ؟

خب این مسلمه که پس از این مدت در هنر غوطه ور شدن اشخاص به درجه خاصی می رسند
:guitarplay4:

rumour
Wednesday 10 June 2009, 09:52 PM
یعنی گفته بودن در یک اجرای ایرانی این هنرمند نیست که مهمه ، این دقیقا حرفیه که زدن! (شاید منظورشون ساز مهمه یا چیزای دیگه نمیدونم.)

HamedSedighi
Wednesday 10 June 2009, 10:12 PM
من که حرفشون رو گوش می کنم
سپاس

مازيار كنعاني
Sunday 12 July 2009, 12:48 AM
من اصلاً قبول ندارم دليل نمي شه چون شجريانه همه ي حرفاش درست باشه من خودم شجريان رو بيشتر همه ي موسيقي داناي ايران البته بعد از استاد عليزاده دوسش دارم ولي اولاً كاسه خيلي مهمه نمي شه با چنتا دليل ساده ردش كرد و نوازنده مهمترين نقش رو توي موسيقي ايراني ايفا مي كنه

Ajika
Sunday 12 July 2009, 08:22 AM
سلام
دوستان عزیز...
بهتر نیست به حرف اساتید یا هر کس دیگه ای گوش کنیم،اون هم به صورت دقیق و کامل؟
ممکن استاد این حرف رو به منظور دیگه ای گفته باشند که در ادامه و یا ما قبل صحبتهاشون بتونیم منظورشون رو درک کنیم و برداشت های اشتباهی نداشته باشیم...
با تشکر

سپنتامهر
Sunday 12 July 2009, 12:10 PM
شجریان چند سال گفت که صدای تار به کاسش نیست همیه بهش گفتن بورو بابا حالت خوشه تو هم تار همش کاسشه بودن کاسه چی میشه؟!!!
حالا بالاخره ثابت کرد که تار صداش به کاسش نیست(توی یکی از تاپیک های همین سایت صداش هست و بحث شده) حالا چند وقت پیش گفت نوازنده مهم نیست دوباره همه گفتن بیخود میگه.البته که یک کم عجیبه ولی کاسه ی تار هم عجیب بود.

شما باید گفتار کامل استاد رو بنویسی تا ما ببینیم چه دلایلی داشتن؟؟؟
خیلی از اساتید آواز بین خوندنشون از گام خارج میشن، خیلی هم طبیعیه، حالا اگه نوازنده نباشه خیلی بدتر میشه، نوازنده و خاننده همیشه در کنار هم بودن، تازه خیلی جاها اجرای تک نوازیو میشنویم ولی نشنیدیم خوانندهای بدون نوازنده آلبوم داده باشه.

*nvidia*
Sunday 12 July 2009, 04:11 PM

ببخشید یعنی چی که نوازنده مهم نیست.یعنی من با استاد اسدالله ملک یا استاد یاحقی یا منوهین و... فرقی ندارم!!!
بهتر بود که اصل مطلب را می گذاشتید تا هر کس با توجه به نظرش از این موضوع برداشتی نکنه.
در ضمن عموم دوتا تار داره که یکی را 1.5 میلیون و دیگری را 150 تومن خریده. اون 1.5 میلیونی صداش صد برابر بهتره 150 تومنی هستش.با اینکه اگر پوست 150 تومنی بهتر نباشه بدتر نیست(پوستش تعویض شده)پس ساز یحیی که الان بسیار قیمتی هست تفاوتش با یک ساز 200 تومنی فقط در پوست هست.
این مساله اطلا تو کت من نمی ره.
دلیل نمیشه تمام گفته های هر شخصی را که به استادی رسیده قبول کرد.

rumour
Sunday 12 July 2009, 08:04 PM
نزنین بابا.دروغ که ندارم بگم که عاشق موسیقی سنتی هم نیستم که بخوام باسش خودمو توی دردسر بندازم.خوب یادم نمیاد کجا خوندم.این قضیه ماله 7، 8 ماهه پیشه و هر روز 100 تا سایت مختلف میرم

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 04:54 PM
من خودم تازگی تصویر سازهای جدیدی که استاد شجریان ساخته بودن رو دیدم بم صراحی،کرشمه،ساغر،صراحی و...
در بین اونها یک تار بود که یک کاسه داشت و نوشته بود کارایی آن مثل همان ساز دو کاسه است!(البته این ساز را خود ایشان نساخته بودن فقط معرفیش کردن)
اگر هم چنین حرفی در مورد هنرمند زدند برداشت من این است که بدون ذهنیت قبلی یک اثر رو گوش کنیم. نه این که بگیم من مثلا" میخوام ساز یا حقی رو گوش کنم پس انتظار دارم یه اثر عالی گوش کنم ولی یه وقت دیگه که یه اثر گمنام از یه آدم که معروف نیست میشنوم کاری به هنر اون نداشته باشم و به صرف این که نوازنده اسم و رسمی نداره نظرم راجع بهش منفی باشه.