PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما چطور وچقدر تمرین میکنید؟

mojgan
Thursday 22 February 2007, 03:05 PM
براي آموزش و يادگيري ساز هر روز بايد تمرين نمود، تا ذهن و عضلات
در نتيجه تمرين و تکرارمرتب، براي نوازندگي تربيت شده وآماده شوند
در واقع براي هرميزان تمرين روزانه بايستي از قبل برنامه ريزي صورت گيرد
شما چطور وچقدر تمرین میکنید؟

Amir
Thursday 22 February 2007, 03:09 PM
با سلام

من الان بین یک ساعت تا سه ساعت البته نه بطور پیوسته

ولی اولاش بین نیم ساعت تا یک ساعت بود

Hes_r
Thursday 22 February 2007, 03:29 PM
من حد اقل 1.5 ولی یه روز شده که 6 ساعت تمرین کردم

و اینم قبول ندارم برای تمرین باید از قبل برنامه ریزی کرد

هر وقت بیکاری میتونی تمرین کنی ولی باید حد اقل 1 ساعت در روز باشه

mojgan
Thursday 22 February 2007, 11:03 PM
منظور از برنامه ریزی این بود که هر بار قبل از شروع تمرین
هد? مشخصی داشته باشیم مثلا بگیم می خوایم چه درسی رو تمرین کنیم
یا ?لان گوشه رو ح?ظ کنیم یا....
اما نکته اصلی این بود که خود حسام گ?ت ....وقت بیکاری bye1

برنامه ریزی یعنی همین که ?قط در اوقات بیکاری تمرین نکنیم
بلکه در هر روز خودمون رو موظ? بدونیم که باید تمرین کنیم نه وقتی که بیکار هستیم
این میشه زنگ ت?ریح... نه تمرین

Hes_r
Friday 23 February 2007, 08:27 AM
منم گ?تم حتما باید 1 ساعت در روز باشه ولی بقیشمیتونه در اوقات بیکاری باشه

منظورتون از برنامه ریزی رو هم کاش از اول کامل میگ?تین من کاملا قبول دارم

shbaharehs
Friday 23 February 2007, 10:36 PM
منم معمولا ميگم تا مثلا اين verse و تموم نكردم و مطمئن نشدم كه ميتونم بدون اشتباه بزنم ادامه ميدم.
مرسي

alireza_amirsamimi
Saturday 24 February 2007, 11:14 AM
اگه تابستان باشه و درس نداشته باشم.دوازده ساعت تمرین میکنم.و توی اتاقم این کار رو انجام میدم که خلوت باشه.یه قطعه مثلا یه چهار مضراب رو انتخاب میکنم .اول ح?ظش می کنم بعد اگر مترونم 120 باشه اینقدر تمرین میکنم تا سرعتم به150 تا 200 بر سه.البته پختگی در یه قطعه نیاز به گذشت زمان و تجربه داره

mojgan
Saturday 24 February 2007, 03:41 PM
[quote="alireza.amirsamimi"]اگه تابستان باشه و درس نداشته باشم.دوازده ساعت تمرین میکنم.

واقعا عالیه

mojgan
Saturday 24 February 2007, 03:42 PM
درود به همه دوستانی که انقدر با علاقه وپشتکار تمرین میکنن
این مطلب رو هم بخونید امیدوارم براتون مفید باشه

هرگز براي شروع تمرين روزانه وبراي
گرم کردن دست ها از قطعات مشکل و دشوار استفاده نکنيد
اين گونه آغازکردن تمرين غير از آنکه در ابتداي تمرين بدن را چنان خسته مي کند که
رمقي براي ادامه کار باقي نمي گذارد، ضرر رسان به عضلات بوده و
مي تواند در دراز مدت باعث بروز آرتروز شود. معمولا مي توان از
گام ساده بالا و پايين رونده که محدوده موسيقايي ساز را
شامل مي شود براي گرم کردن دست ها استفاده نمود.

alireza_amirsamimi
Saturday 24 February 2007, 11:16 PM
wowارتروز؟؟؟جدی می گید؟؟؟؟پس من کارم تمومه abb gerye

mojgan
Sunday 25 February 2007, 07:08 AM
اره واقعا همینطوره
اگه در موقع تمرین اصولی رعایت نشه این مشکلات به وجود می یاد
مثلا روی زمین نشستن باعث زانو درد میشه چون زانوی ما جمع میشه
یا پایین نگه داشتن سر هنگام ساز زدن باعث ارتروز گردن
باید هر 1 ساعت کمی استراحت کنید

s_guitar
Sunday 25 February 2007, 11:08 AM
من بیشتر روزهایی تمرین می کنم که حوصله داشته باشم
اون موقع ها شاید اینقدر تمرین کنم تا اینکه اطرا?یان جولو مو بگیرند khurd
وگرنه تو حال و هوای خودمم kotak
ولی روزهایی شده که اصلا طر? سازم نر?تم

به نظر من ا?راط و ت?ریط باعث بی نظمی تو یاد گیری می شه ولی من یکی نمی تونم به این کارم سرو سامان بدم هر موقع خواستم این کارو بکنم مشکلی مانع از روند کارم شده
امیدوارم شما با این مشکل رو برو نشده باشید(سردرگمی) boghz

shbaharehs
Sunday 25 February 2007, 10:19 PM
منم ?كر ميكنم كه ادم وقتي تمرين كنه كه حوصله داشته باشه خيلي بهتر باشه تا اين كه به زور!

مرسي

panii60
Tuesday 12 May 2009, 10:25 AM
بعضی روزا اگه درس نخونم و جایی هم نرم حدودا 14 - 15 ساعت کار می کنم بعضی روزا هم شده که 1 ساعت هم کار نمی کنم اما در مجموع زیاد به سازم اهمیت می دم

ماریا
Tuesday 12 May 2009, 10:40 AM
ان موقعی که ایرانی کار می کردم اوایلش روزی 1 ساعت یه موقع هایی هم پیش می امد که چند روز نمیزدم ولی ای خدا از موقعی که با پورنگ ثقفی کلاسیک شروع کردم چی می شد من هفته ای یه روز نمی زدم ولی یه جلسه یه ده دیقه با من صحبت کرد از ان روز به این ور از اسمون سنگ هم بیاد میزنم .

شاید تعجب کنید دو ساعت مونده بود به سال تحویل هم داشتم میزدم حتی مسافرت هم میرم سازم میبرم .

ولی ای خدا حیف و صد هزار حیف که استام شهریور میره اتریش و خدا میدونه (البته با یکی دیگه )که چه قدر پورنگ روی من تاثیر گذاشت زندگیم زیرو رو کرد .من همه چیز تو موسیقی حتی درسم مدیون پورنگ هستم .

Weather_Storm
Tuesday 12 May 2009, 03:38 PM
من روزهایی که تازه نوازندگی رو شروع کرده بودم روزی 6 تا 8 ساعت تمرین میکردم
بطوری که ماهی یه بار مجبور به تعویض سیم های سازم میشدم اما الان که نزدیک
به ده سال از اون زمان میگذره تمریناتم در روز به یک ساعت و نیم کاهش پیدا کرده

Mojtaba
Tuesday 12 May 2009, 09:39 PM
مهم این نیست که روزی چند ساعت ساز بزنی در واقع اگر ندونی چطور باید تمرین کرد هیچ وقت نمیتوند به اون چیزی که میخواهید برسید.. شما ساعتها در روز ساز بزن ولی اگر اشتباه بزنی چه فایده داره؟؟؟؟؟؟؟؟

violin_20
Tuesday 12 May 2009, 11:05 PM
خانوم ماريا اگه ميشه خواهش مي كنم بگيد استاد شما چي بهتون گفته كه با جديت تمرين مي كنيد .

ماریا
Wednesday 13 May 2009, 09:13 AM
خانوم ماريا اگه ميشه خواهش مي كنم بگيد استاد شما چي بهتون گفته كه با جديت تمرين مي كنيد .

و اما حرفایی که پورنگ به من زد :

ان اویل که گفت ببین تو تو یه بیراهه رفتی کلی ازمسیر دور شدی خیلی سخته که من بگردم تو رو پیدا کنم جاده اصلی رو بهت نشان بدم یعنی من میدونم کجای بیراهه هستی جای امید به بازگشت هست ولی شاید خودت سختی بکشی منم که نسبت به عقل ان موقع میدونستم که کجای مسیرم چه قدر بیخودی و بیهوده ساز زدم گفتم من مشکلی ندارم شاید باور نکنید سخت ترین روزها رو میگذروندم .با سخت گیری که استادم داشت با عصبانیتی که تو چهرش موج میزد تنها هنرجوش بودم که تونستم زیر دستش دوام بیارم و الان مدیونشم که چه قدر بابت سخت گیریهاش جلو افتادم و 1 سال و 7 ماه که تا الان سر کلاسشم خیلی پیشرفت کردم .

خودش گفته بود که من ببینم تمرین نمیکنی می فرستمتون برید دنبال یه ساز راحت تر ویالن به درد ادمای تنبل نمی خورده خیلی از دوستام هم به همین دلیل ویالن کنار گذاشتن یا بعد یه مدت استادشون عوض کردن ولی خوب من با تمام حرفاش ساختم .

من به خاطر سخت گیریهاش همیشه تمرین میکردم نهایت یه روز تو هفته یه مشکلی پیش می یامد و نمیتونستم تمرین کنم که جلسه بعد میگفتم یه روز نزدم اگه علاقه داشت و حوصله می پرسید چرا بهش میگفتم .تا اینکه حدود 9 ماه از کلاس من گذشت یه دو سه هفته ای بود که تمرینام بی نظم شده بود بازم میگم بی نظم شده بود .یه روز که رفتم سر کلاس گفتم دلیلش اینه که مادربزرگم قلبش درد میکنه مامانم انجاست من تمام کارهای خانه رو باید انجام بدم + درسای دانشگاه و دانشگاه رفتن وامدن .

چشتون روز بد نبینه عصبی شد ولی بازم خیلی خودش کنترل کرد گفت به من چه قلبش درد گرفته مگه من گفتم قلبش درد بگیره اینا همش توجیح اگه تو به سازت علاقه داشته باشی سنگ هم بباره میزنی یه تایم براش پیدا میکنی من ازت تمرین میخوام نه صغرا و کبرا ،(حالا شما فکر کنید من تعریف نباشه ولی خلف ترین هنرجوش بین همه بچه های بودم کتابهای که گفته بود میخوندم موسیقی زیاد گوش میکردم زیاد میدیدم سوال می کردم هی میگفتم این چرا ان چرا ) خلاصه یه ده دیقه ای از این حرفا زد و من هم خیلی ناراحت شدم ولی چون اخلاقش دستم امده بود بعد از یه روز گفتم

بابا شدی 21 ساله برای چی میری کلاس ویالن می یای واسه عفه که یه ساز بندازی رو دوشت و بری وبیای ؟ میخوای کلاس بزاری که ویالن میزنی ؟ به قول پورنگ اگه واسه تفریح می یای خیلی جاهای راحت تر و ارزونتر از ویالن هست ؟ (البته این حرف به دوستام که تمرین نمیکردن میزد حتی چند بار به من گفت تو که با اکثر بچه ها در ارتباطی بگو تمرین کنن گفتم اخه از من بزرگتر بهشون بر میخورده این اتفاق یه بار تجربه کرده بودم )

با خودم گفتم که راست میگه ان فقط یه استاد و وظیفش درس دادن شاید اولین بار که این جمله رو میخونید شاکی شید که ای بابا این چه حرفی بود که بهت زد ولی دستش درد نکنه ان حرف پورنگ برای من یه تصمیم کبری بود .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

با خ ودم گفتم بابا 5 تا رشته ورزشی رو تجربه کردی ولی به یه سرانجام درست و درمان نرسوندیش در حدی هستی که گلیمت از اب بکشی بیرون . بیا و یه یا علی بگو این ویالن به یه سرانجامی برسون . همون چند کلمه پورنگ من تکون داد . حتی جمله هایی که با غضب به هنرجوی قبلی وبعدی من میگفت که چرا تمرین نمیکنی چرا کلاس سلفژ میری رو سازت تاثیر نداره واسه چی میری می یای؟ دکوره این کلاسا ؟(حالا چون از روز اول فهمید که هدف دارم باز با من ارومتر برخورد میکرد ولی خوب اوایل واقعا ترسناک بود ) بعد از اینکه تو یه تمرین می زدی ساز برمیداشت درست ان تمرین میزد وبعد همون جوری که من زده بودم میزد تا تفاوت کاملا حس کنم .این کارش برای بعضی از هنرجوها ترش مزه بود میگفتن چرا ادای ما رو در می یاره ؟ به مرور پورنگ ارومتر شد و یه کوچولو مهربونتر دیگه ان استاد خشن اوایل نبود لااقل سر کلاس من اینجوری بود یه بار نفر قبلی که یه دختری بود وقتی داشت از کلاس میرفت بیرون به من گفت خ وش بگذره چشام از حدقه زد بیرون که این چی می گه مگه من چی کار می کنم سر کلاس ؟

بعدها بهم گفت که استاد همیشه سرزنشش میکرده که تمرین کن ببین سر کلاس ماریا انقدر به ادم خوش میگذرده که نگو تمرین کرده تا جایی که تونسته دیگه بهونه نمی یاره (از ان جلسه که این حرف به من زد دیگه تصمیم گرفتم اگه یه موقع حتی یه روز هم نزدم بهش چیزی نگم ولی خ وب خیلی کم پیش امد که از ان زمان به بعد من حتی یه روز هم تمرین نکنم ) کتابهایی رو که گفتم میخونه موسیقی زیاد گوش میکنه میبینه سوال زیاد میپرسه شاید بخندید من حتی قبل از عید از پرسیدم چرا سوراخهای صدای ویالن f گفتم بهش استاد نخندیدا ولی خوب سوال

گفت نه برای چی اتفاقا عالی که انقدر چرا چرا میکنی (منتها باید یه استاد داشته باشی که سوادش داشته باشه و حالا که پورنگ داره میره اتریش چند نفر به من معرفی کرده ولی انقدر سر کلاس پورنگ مطلب یاد گرفتم که واقعا رفتن به سر کلاس یه استاد دیگه یه مقدرا برام سخ ته نه اینکه که اسمون سوراخ شده پورنگ افتاده نه ولی خوب یکی مثل پورنگ که انقدر خالصانه وبدون کم وکاستی به سوالات ج واب میده واقعا کم پیدا میشه من استاد هایی رو مشناسم و با هاشون برخورد دارم که تا میگی یه سوال دارم میگن خستم هر جلسه همین منواله همیشه موقع سوال که میشن خستن ولی پورنگ با تمام وجودش جواب میده ) هنوز هم خیلی از دوستام میگن اخیش از دستش راحت شدیم یا میگن با ما خیلی بد رفتار کرد خیلی دلمون شکست و ووو ولی من دلیل تمام رفتاراش میدوونم .بله دوستان این سرگذشت من تو کلاس پورنگ ثقفی بود تما لحظه به لحظه های کلاسم از جلسه اول تا همین الان به یاد دارم نوشتنش دیگه جونی برام نمیزاره ولی خوب باز هم میگم واقعا مدیون پورنگم هر چی که تو موسیقی دارم حتی تو درسم و رشته تحصیلی خودم

payamf1
Monday 19 October 2009, 01:39 PM
به نظر بنده تمرین کردن از هرچیزی برای یک هنرجوی موسیقی مهمتره

من خودم حتی اگه روزی 10 دقیقه هم شده تمرین میکنم مگر سفر باشم و یا مشکلی پیش بیاد که نتونم.
البته بین 1 ساعت در روز مناسبه.

قطع کردن تمرین خیلی بده مثلا در سازهایی مثل سنتور شما هر روز باید تمرین کنی چون اگه نکنی دستت به اصطلاح خشک میشه یعنی کارایی خودشو از دست میده بنابراین حتی اگه روزی 10 دقیقه هم شده تمرین کنید تا دستتون به تمرینات عادت کنه.

DAMRINA
Monday 19 October 2009, 04:26 PM
سلام دوستان. من نوازنده درامز هستم . رکن اصلی در نواختن مسلط ساز تمرین است. زیر 2 ساعت برای نوازندگان درامز فایده ای نداره. الان که روزی دو ساعت با گروهم تمرین میکنم و دو ساعت هم تمرین خودمه آخه یک ماه و نیم دیگه تو کیش کنسرت داریم پوستمون کندس.:dw26i1:

forever
Monday 19 October 2009, 04:35 PM
مهم این نیست که روزی چند ساعت ساز بزنی در واقع اگر ندونی چطور باید تمرین کرد هیچ وقت نمیتوند به اون چیزی که میخواهید برسید.. شما ساعتها در روز ساز بزن ولی اگر اشتباه بزنی چه فایده داره؟؟؟؟؟؟؟؟
بله، من دقیقا با نظر شما موافقم، مهم کیفیت است نه کمیت...بعضی اوقات شده 3 ساعت تمرین کردم اما بعد از تمرین اصلا راضی نبودم اما بعضی روزها بعد از نیم ساعت تمرین واقعی به اون حدی که میخواستم رسیدم...

scofild
Monday 19 October 2009, 09:10 PM
من که چون کارم آهنگسازیه میتونم بگم شبانه روز در حاله تمرینم.
یعنی اگه نخوام هم نمیشه ، چون بالاخره باید تمرین کنم چون کارمه!

اینم که میگم شبانه روز چون اصولا من شبها هم بیدارم و اکثرا شبها روی موسیقی الکترونیک وقت میزارم و روز ها لایو.

shadi65
Monday 19 October 2009, 09:15 PM
منم حداقل روزی 2ساعت میزنم. قبلا عشق این داشتم که هنوز این تمردن تموم نکرده بپرم اون تمرین . ولی الان برگشتم دارم تمام اون تمرینار از سر میزنم و باورتون نمیشه شاید یک ساعت فقط روی یک تمرین هستم تا یک صدای مطلوب در نیاد ول نمیکنم.

petrushka
Tuesday 20 October 2009, 07:37 AM
سلام
من وقتی هنرستان میرفتم خیلی تمرین میکردم.توی خونه به طور مداوم و توی هنرستان هم از تمام وقتای بیکاری حتی زنگ تفریحا استفاده میکردم.اما الان که دارم درس میخونم خیلی بخوام تمرین کنم نهایتا 2 ساعت میشه.
اما اینو نباید فراموش کنیم که اساس موفقیت در موسیقی و کلا در هنر 1.استعداد 2.استاد خوب 3.پشتکار و تمرین هستش.
:ilovemusic:

ashkeiran
Tuesday 20 October 2009, 09:27 AM
سلام دوستان
کسی یک استاد خوب برای کیبورد تو تهران میشناسه معرفی کنه؟ من مبتدی نیستم و تقریبا روزی 1 ساعت تمرین میکنم . هانون میزنم و نت آهنگهای کتاب 40 سال موسیقی پاپ آقای براری

mohsenshahbazi
Friday 23 October 2009, 02:49 AM
سلام من محسن هستم وقتی عنوان ارسال شما رو خوندم برام جالب بود.
استاد من همیشه می گفت:موسیقی 20 درصد استعداده و 80 درصد تمرین.
البته من به این حرف اعتقاد دارم ولی به نظر من اونهایی که استعداد بیشتری دارند می توانند با دقت و تفکر بر روی تمریناتشون به ازای تمرین کمتر بازده بیشتری کسب کنند.البته اگه بدونن چطور تمرین کنن.

scofild
Sunday 25 October 2009, 07:55 PM
سلام من محسن هستم وقتی عنوان ارسال شما رو خوندم برام جالب بود.
استاد من همیشه می گفت:موسیقی 20 درصد استعداده و 80 درصد تمرین.
البته من به این حرف اعتقاد دارم ولی به نظر من اونهایی که استعداد بیشتری دارند می توانند با دقت و تفکر بر روی تمریناتشون به ازای تمرین کمتر بازده بیشتری کسب کنند.البته اگه بدونن چطور تمرین کنن.

بله استاد شما درست فرمودن!
در اصل نوازندگی 20 درصد استعداده و 80 درصد تمرین ولی آهنگسازی کاملاً بر عکسه این موضوعه:
یعنی 80 درصد استعداد و 20 درصد تمرین.

marzie_samimiparvar
Monday 26 October 2009, 08:39 AM
سلام!من نوازنده ی سنتور هستم!اوایل روزی 1-2 ساعت تمرین میکردم!بعدش شد3 ساعت ،بعدش شد 5 ساعت!العانم اگه دانشگاه باشم 4-6 ساعت و اگه نباشم 8 ساعت تمرین میکنم!حرف بعضی از دوستانو قبول دارم که میگن کیفیت کار باید خوب باشه!ولی فکر میکنم این تمرین زیاد اگه با یه استاد خوبو سخت گیر توامان باشه خیلی موثره !موسیقی بیشتر تمرینو تکراره( البته تو مسیر درست)!!

marzie_samimiparvar
Monday 26 October 2009, 08:41 AM
راستی این تمرینات حتما باید منظم باشه!!!

دراب
Monday 26 October 2009, 09:29 AM
من تقريبا تمريناتم منظم هست و متوسط روزي دو تا سه ساعت تمرين مي كنم ، اما همش حواسم پرت مي شه و نتها رو اشتباه مي زنم مخصوصا وقتي آهنگ تند باشه .

maryam21
Monday 26 October 2009, 03:15 PM
من روزي حدود يه ساعت تمرين ميكنم يعني بيشتر نميتونم با وجود اين درصد پيشرفتم خوب بوده فكر نميكنم تمرين خيلي زياد اونقدرا مهم باشه مسلمه كه اهميت داره اما نه اونقدر كه اگه تمرين نكني خوب نباشي

mehdihooman
Saturday 21 November 2009, 10:36 PM
من سعي مي كنم روزي يك ساعت تمرين كنم . البته براي پيشرفت و حرفه اي شدن احتياج به تمرين بيشتر هست . تمرين نه بايد اينقدر زياد باشه كه تعادل رفتاري انسان رو به هم بزنه و نه اينقدر كم مثل من .

دراب
Sunday 22 November 2009, 11:50 AM
من سعي مي كنم روزي يك ساعت تمرين كنم . البته براي پيشرفت و حرفه اي شدن احتياج به تمرين بيشتر هست . تمرين نه بايد اينقدر زياد باشه كه تعادل رفتاري انسان رو به هم بزنه و نه اينقدر كم مثل من .
ببخشيد من منظور از برهم خوردن تعادل رفتاري رو نفهميدم !

دل ارام
Sunday 22 November 2009, 11:55 AM
روزی 2 ساعت تمرین می کنم بعضی روزا هم اصلا.

moein babayee
Sunday 22 November 2009, 05:27 PM
و اینم قبول ندارم برای تمرین باید از قبل برنامه ریزی کرد

منم با این حرف موافقم ، برنامه ریزی خوبه اما نه این طوری که بگم حتما بین ساعت فلان تا فلان، فلان کار رو باید انجام بدم مخصوصا موسیقی، اینو همه دیگه می دونیم اگه با بی حوصلگی یک کار رو انجام یدیم چقدر ذهن ما، رو اون کار اثر منفی می زاره و در آینده چه حسی تو ذهنمون نسبت بهش بوجود می آد حالا اومدیم و حالمون گرفته بود و ساعت کار موسیقیه زود رنج فرارسید، خیلی خوشگل به خودمون ستم می کنیم به اسم اینکه برنامه رو اجرا کردیم!

کلا من هر وقت تو مود موسیقی باشم تمرین می کنم اونم تازه نتی رو انتخاب می کنم که مناسب حس اون زمانم باشه! سعی می کنم جایی تمرین کنم که کسی نباشه تا اگه خواستم ورد روش بزارم یا باهاش بخونم و ... راحت باشم. از نظر مدت تمرینم باید بگم تا حالا نشده که واسه کاری که انجام میدم زمان بگیرم چون معتقدم باید یک کار رو شروع کرد و تا آخرش ادامه داد... ولی فکر نکنم از روزی 1 ساعت -این اواخر- تمرینم بیشتر شده باشه

Mehraneh
Sunday 22 November 2009, 08:52 PM
من هم اصولا در روز یه ساعت تمرین رو برای هر سازی دارم اما خودمو محدود نمی کنم هر وقت حس اون ساز رو داشته باشم می رم سراغش شاید ساعت تمرین زیاد مهم نباشه اما کیفیت تمرین خیلی مهمه به نظر من باید با تمام وجود آدم تمرین کنه و استعدادشو به کار بگیره تا به نتیجه برسه

z_m
Tuesday 11 January 2011, 08:14 PM
من اوایل منظم تمرین میکردم مثلا هر روز 3-4ساعت رو داشتم یا بیشتر.... ولی الان یه چند مدتی هست که تمرینام نامنظم شده...مثلا یه روز 7-8 ساعت کار میکنم ...یه روز اصلا کار نمیکنم..یه روز هم معمولی 2-3 ساعت...بازم بستگی به اون درسی که از استاد گرفتم داره...که اگه قطعه سنگینی باشه مطمئنا سعی میکنم هر روز حداقل 4-5 ساعت تمرین رو داشته باشم....
ولی یه روزایی که کار نمیکنم یعنی بین تمرینام1-2 روز فاصله میفته...احساس میکنم خیلی بهتر میزنم...البته همیشه اینطوری نیست...بعضی اوقات...
بعد یه مشکلی هم دارم اینه که من از اوناییم که مراعات خانواده رو هم خیلی میکنم...یعنی مثلا یه قطعه ای رو وقتی هی تکرار میکنم...مثلا مامان یا داداشم هی میان میگن بسه دیگه :48:...چقدر میزنی :19:...
ولی نمیدونن که باباجان من تو هر تکراری که از این قطعه میکنم یه چیز جدیدی بدست میارم..و به یه نکته جدیدی میرسم:18:... به همین خاطر که زیاد مزاحمشون نشم تمرینم رو کمتر کردم...نمیدونم این یه مشکل اساسی برای من هست ...
مثلا یه قطعه ای رو امروز باید به استادم تحویل میدادم...بهتون بگم که هر روز 4-5 ساعت رو تمرین میکردم روزایی هم رسیده بود به 7-8 ساعت....طوری که تو این یه هفته..حتی توی خواب هم داشتم تمرین میکردم تازه اونم با ضرب پا!!!:43:یعنی اونقدر زده بوده بودم این قطعه رو که تمام زندگیم شده بود همین قطعه..حتی مامان هم میگفت: زینب تو اینقدر این قطعه رو زدی که من تو خواب هم همش اینو میشنوم...به نظرم شاید تمرین زیاد برای ما خوب باشه ولی برای شنوده اعصاب خوردیه... موقع هایی که داداشم سازدهنی میزنه و هی تکرار میکنه واقعا برای من اون اوایل اعصاب خوردی بود:48:...بعدش فهمیدم بیچاره ها پس از صدای سنتور من چی میکشن....:42:
کلا مراعات خانواده باعث تمرین کمترم شده... حالا بدبخت همسایه ها رو نمیدونم...تا حالا که بیچاره ها چیزی نگفتن...اما میدونم صدای سنتورم تا تو خیابونم میره...:21:

وای چقدر حرف زدم...تو رو خدا ببخشید...دردل بود دیگه...:10:

Dj_MAN
Tuesday 11 January 2011, 09:25 PM
سلام .... اون موقع که سنتور میزدم همه از دستم کلافه بودن .... سنتورم صداش زیاد خوب نبود ... وقتی که بعد مدتی نزدن - مثلا دوسه روز- می رفتم سراغش خونواده کمتر گیر میدادن ... مثل اینکه دوسه روز یه چیزی کم باشه ...... ولی بازم به دو ساعت نمی کشید که داد و هوار مادرم در می اومد که بسه دیگه . سرمون رفت ....!
اما از سه سال پیش که سنتور و ول کردم و کاملا ذهنم در اختیار موسیقی الکترونیک قرار گرفت به کل موضوع عوض شد ....
این بار از هدفون استفاده میکردم و تنها صدایی که شنیده میشد صدای کلیک های موس بود ...
پیانو رو حالا سه ساله تمرین میکنم ولی هنوز خیلی ها نمیدونن .... چون صدایی ازش در نمیاد ( کیبورد )
اینه که بعضی وقتا که دوستام میان خونه و بعضی وقتا که تصادفی اعضای خونه صداشو شنیدن از تعجب خشکشون زده بود
اما این یه هفته اخیر دوباره همه چیز فرق کرده ..... یه تار گرفتم و دارم تمرین میکنم ....
خوب شد اسباب کشی کردم رفتم طبقه بالا وگرنه دوباره همون آش و همون کاسه بود .....
با وجود اینکه میدونم صداش به کسی نمیرسه ولی نمیدونم چرا همش هی یواش میزنم و انگار میترسم مضراب رو با قدرت بزنم ... نکنه باز دوباره صدای بقیه در بیاد ....
اگه خونه خودم ساخته شد رفتم اونجا دیگه خیالم راحت میشه ........

mehrzad1
Tuesday 11 January 2011, 10:55 PM
من هميشه در حال تمرينم چه موسيقي چه بسكتبال. از چند روز ديگه تمرين درويس دانشگاهم اضافه ميشه :)

Ernesto
Wednesday 12 January 2011, 02:13 AM
این دیگه چه جور تاپیکیه - بهتر بود مشخص میکردن واسه چه سازی و چه سبکی اینقدر تمرین میکنین - یعنی اسم ساز و سبکتونم اگه بگین بهتر میشه
من : گیتار : روزی 2-3 ساعت - موقع امتحانا : بعضی روز ها نیم ساعت
علاوه بر زمان تمرینتون نوع تمرینتون رو هم مشخص کنین که واسه بازدید کننده های تاپیک و تازه کارا مفید باشه :
من : روزی نیم ساعت فینگر پیکینگ و تمرینات سرعتی و قدرتی انگشت گذاری - گام زدن سرعتی ( گام های اصلی + بلوز ) - یک ساعت تمرین آهنگای معروف و جالب - یه خورده تمرین ریتم - یه خورده تمرین تکنیک - با گیتار پرو هم ریف های متال و blues & rock licks تمرین میکنم - کانتری هم زیاد تمرین میکنم

yekta98
Wednesday 12 January 2011, 08:26 AM
[quote=ماریا;76190]ان موقعی که ایرانی کار می کردم اوایلش روزی 1 ساعت یه موقع هایی هم پیش می امد که چند روز نمیزدم ولی ای خدا از موقعی که با پورنگ ثقفی کلاسیک شروع کردم چی می شد من هفته ای یه روز نمی زدم ولی یه جلسه یه ده دیقه با من صحبت کرد از ان روز به این ور از اسمون سنگ هم بیاد میزنم .

به ماهم بگید لطقا،که تو اون ده دقیقه چی بهتون گفتن که انقدر خوب تمرین می کردید،بگید تا ماهم راه بیوفتیم

:)

yekta98
Wednesday 12 January 2011, 08:39 AM
[quote=ماریا;76232]و اما حرفایی که پورنگ به من زد :

خیلی قشنگ بود ماریا جان

ممنون که همشو باهامون درمیون گذاشتی،برات آرزوی موفقیت می کنم
ایشالا خودت یه روزی یه استاد سخت گیر بشی و بعد بری اتریش

منم واقعا معتقدم استاد موسیقی باید سخت گیر و جدی باشه ،حداقل اولین استاد باید حتما سخت گیر باشه و اجازه نده جز موسیقی چیز دیگه ای تو اون زمان به میون بیاد،انقد جدی باشه که ازش بترسی...

:)

delasa
Wednesday 12 January 2011, 09:23 AM
من روزي حدود يه ساعت تمرين ميكنم يعني بيشتر نميتونم با وجود اين درصد پيشرفتم خوب بوده فكر نميكنم تمرين خيلي زياد اونقدرا مهم باشه مسلمه كه اهميت داره اما نه اونقدر كه اگه تمرين نكني خوب نباشي

باهات موافقم من خودم اوایل روزی 2-3 ساعت تمرین عادیم بود ولی حالا خیلی کم شده بااین وجود خوب میزنم
بنظر من مدت تمرین خیال مهم نیست مهم اینه که با تمت وجودت تمرین کنی و حواست فقط و فقط به سازت و نتت باشه