PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای ریتم 6/8

shbaharehs
Tuesday 27 February 2007, 10:37 PM
در واقع همان ریتم 6/8 اسلو راک می باشد که ما برای تلطیف صدا تغییراتی در آن داده ایم.

دارای 8 ضرب می باشد.

اينم درستش:

1) ضربه به سيمهاي بيس
2و 3) راستگوائو
4) ضربه به سيمهاي تريبل
5) ضربه به سيمهاي بيس
6) دوباره ضربه به سيمهاي تريبل

:)

shbaharehs
Tuesday 27 February 2007, 10:38 PM
اينم يه اهنگ بسيار زيبا با ريتم بالا

Cm

جان مریم چشماتو وا کن سری بالا کن

Cm................Fm.........................

در اومد خورشید شد هوا سپید وقت اون رسید

Cm....Bb/Ab.............Cm........Bb/Ab

که بریم به صحرا.........آی نازنین مریم

Cm

جان مریم چشماتو واکن منو صدا کن

Cm.............Fm....................

بشیم روونه بریم از خونه شونه به شونه

Cm....Bb/Ab............Cm........Bb/Ab

به یاد اون روزها.......(آی نازنین مریم)2

Cm

باز دوباره صیح شد من هنوز بیدارم

Cm.............Bb/Ab...........Cm..............Bb/ Ab

ای کاش می خوابیدم ......تو رو خواب می دیدم

..........................................

خوشه غم توی دلم.....زده جوونه

Cm.....................Fm

دونه به دونه........دل نمی دونه

Cm........Bb/Ab...........Cm...........Bb/Ab

چه کنه با این غم........(وای نازنین مریم )2

Fm................................................ ..Cm

بیا رسید وقت درو....مال منی از پیشم نرو

Cm..........................

بیا سر کارمون بریم درو کنیم گندما رو

Fm...................C7........................... .....

بیا رسید وقت درو.....مال منی از پیشم نرو

Cm......Bb/Ab.........Cm......................

بیا سر کارمون بریم....بیا بیا نازنین مریم

Cm.....Bb/Ab.............Cm.....Bb/Ab..

آی نازنین مریم..........وای نازنین مریم

راهنمای آکورد ها :

آکورد هایی که مابین آنها علامت / وجود دارد به معنی تک ضرب زدن اون آکوردها می باشد.

Cm الگویش Am باره 3

Fm الگویش Em باره 1

Ab الگویش E باره 4 (همانG#)

Bb الگویش A باره 1 (همان A#)

C7 با انگشت 1 باره پنجم را به صورت نص?ه می گیریم و با انگشت 2 پرده 6 سیم 1 را نیز می گیریم.

در این آکورد نباید به سیم های 5 و 6 ضربه بزنید

mojgan
Wednesday 28 February 2007, 03:26 PM
البته با ساز گیتار زیاد اشنا نیستم
ولی ریتم هارو خوب میشناسم اگه منظور شما پایه شش هشتم باشه و شناخت این ریتم
اینی که شما گ?تین درست نیست شش هشتم داری 6ضربه نه 8 ضرب
درست نمی گم؟

Amir
Wednesday 28 February 2007, 03:30 PM
شاید مال گیتار ?رق داشته باشه

البته ?کر می کنم تو 6/8 تغییری داده باشن

گیتاریستا عجله کنید

ما منتظریم

Hes_r
Wednesday 28 February 2007, 05:56 PM
شاید ?رق کنه ( بعیده )

shbaharehs
Thursday 1 March 2007, 12:33 AM
ريتم 8/6 و به چندين طريق مت?اوت ميشه نواخت كه اسلو راك(هموني كه كذاشتم) , سريع, و شش و هشت ايراني (به قول خودمون قري!(قري و درست نوشتم؟)) كه خيلي قشنگه!

اينم از يه سايتي پيدا كردم كه همين ريتم اسلو راك هست كه يه جور ديگه توضيح داده و اين رو اگه بگيرين ميشه 7 تا ضرب. ولي دركل همون تعداد ضربه بيشتر نيست.

۱-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سه سيم بم بالای گيتاربه سمت پايين

۲-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سيمهای گيتار بويژه سه سيم پايين به طر? پايين

۳-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سيمهای گيتار بويژه سه سيم پايين به طر? بالا

۴-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سيمهای گيتار بويژه سه سيم پايين به طر? پايين

۵-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سيمهای گيتار بويژه سه سيم پايين به طر? پايين

۶-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سه سيم بم بالای گيتاربه سمت پايين

۷-ضربه با سه انگشت وسط دست راست به سيمهای گيتار بويژه سه سيم پايين به طر? پايين

ديگه هر روزم يه نوع جديد مياد و ديگه بله!

مرسي

راستي منبع اينو دارم اگه خواستيد!

alireza_amirsamimi
Thursday 1 March 2007, 10:37 AM
ریتم 8/6 دو ضرب داره نه 6 تا

mojgan
Thursday 1 March 2007, 01:52 PM
دوستان سلام
لازم شد یه توضیح کلی در مورد ریتم ها بدم
شش هشتم یک ریتم ترکیبی هست که می تونه به اشکال مختل? نوشته بشه
اما چیزی که مهمه اینه که جمع نتهای موجود در یک میزان نباید از
دو سیاه نقطه دار یا به عبارتی از شش تا چنگ بیشتر بشه
مثلا دریک میزان میشه چهار تا چنگ داشته باشیم با یک سیاه
میشه دو سیاه داشته باشیم با دو چنگ
میشه دوسیاه داشته باشیم با دو سکوت چنگ
و انواع دیگه....اگه ما به هر چنگ یک شماره بدیم در میزان شش هشتم جمع شماره ها باید بشه 6
اگه شد 7 پس میزان ما شش هشتم نیست
چیزی که در اولین پست بهاره جان نوشته شده جمع نتهاش نمیشه 6تا
همونطور که گ?تم اگه برای هر چنگ یک شماره بدیم پس هر دو تا دولا چنگ میشه یک شماره
شما یک دولا چنگ کم نوشتی البته میتونی از سکوت دولا چنگ هم است?اده کنی
تا شش هشتمت کامل بشه
اما دوستان ریتم چیزی نیست که هر روز یه نوعش بیاد بازار
ریتم ها کاملا ثابت هستن در هر جای دنیا
واینکه هر چیزی که در اینترنت باشه حتما درست وکامل نیست
خیلی از اطلاعاتش هم نادرسته

art_music
Thursday 1 March 2007, 05:12 PM
ریتم های 2 ضربی زمانی که به ریتم های ترکیبی تبدیل شن (در کسر 2/3ضرب بشن) به ریتم های 6 ضربی تبدیل میشن که این 6 شرب میتونه 6 تا چنگ .(8/1)6تاسیاه(4/1)6تاس?ید(2/1)و... باشه که به صورت 8/6 یا 4/6یا 2/6 یا ... باشه خب توی گیتار به این ضرب ها .وزنهای خاصی مثل slow rock یا بزمی یا غیره دادند به نظر من یه ریتم 6 ضربی نمیتونه 8 تا ضرب یکسان داشته باشه نه؟؟؟؟؟؟ zabun

shbaharehs
Thursday 1 March 2007, 10:46 PM
راستش من ?كر نميكنم كه اشتباه باشه, شايد به اين دليل كه عادت كردم و اين طوري يادگر?تم و متاس?انه اگر اشتباه باشه ميتونم سر اوني كه بهم ياد داده رو بكنم!!!
راستي مرسي مژگان خانوم براي اطلاعاتتون! بايد اول تشكر ميكردم يادم ر?ت ببخشيد!

مرسي

mojgan
Thursday 1 March 2007, 11:38 PM
خواهش می کنم بهاره جان
ناراحت که نشدی؟اخه من باید نوشته هایی که اشکال دارن رو تصحیح کنم همینطور دوست دارم
اشکالات شما یا بقیه دوستان رو هم اگه بتونم برطر? کنم
ریتم شناسی موضوع مهمیه که هر نوازنده ای باید به طور جدی باهاش برخورد کنه
اگه به طور ریشه ای ریتم رو یاد نگیریم همیشه در شناخت ریتمها به مشکل بر می خوریم
برای همین هم من قبل از شروع سنتور چند وقتی تنبک کار کردم
و بعد که سنتور رو شروع کردم خیلی راحتتر جلو ر?تم
نمی گم شما هم برو تنبک کار کن اما هربار که از استادت درس میگیری ازش بخواه که
در مورد ریتم درس بهت توضیح وشناخت کامل بده
البته کمتر استادی حاضره چنین وقتی رو برای شاگردش اختصاص بده چون وقت وحوصله کا?ی می خواد

به دوست جدیدمون هم خوش امد میگم ودر جوابش باید بگم که من هم نگ?تم ریتم 6ضربی باید حتما 8 ضرب مساوی داشته باشه
من گ?تم جمع نتهای یک میزان شش هشتم نباید از دو سیاه نقطه دار یا شش چنگ بیشتر بشه
یه مثال ساده یک اسکناس 200 تومانی رو میشه به انواع مختل? خرد کرد
2تا 100 تومانی---4 تا 50 تومانی---8تا 25 تومانی
همونطور که میدونید جمع هر کدوم از اینا میشه باز همون 200 تومان
اما اگه یک 10 تومانی به هر کدوم اضا?ه بشه دیگه دویست تومان نیست
منظور من هم همینه اگه به یک میزان شش هشتم حتی یک چنگ هم اضا?ه بشه دیگه شش هشتم نیست
متوجه منظورم شدین یا نه؟

shbaharehs
Friday 2 March 2007, 06:46 PM
نه بابا خيلي ممنون كه اشكالم رو گر?تين! اونام اشكالشون توضيح بد بود كه درستشو ميذارم.

بازم خيلي ممنون.

shbaharehs
Friday 2 March 2007, 06:50 PM
اينم درستش:

1) ضربه به سيمهاي بيس
2و 3) راستگوائو
4) ضربه به سيمهاي تريبل
5) ضربه به سيمهاي بيس

tirdad
Saturday 21 April 2007, 09:46 PM
اين همون ريتم 6/8 بندري خودمون نيست؟
پس چرا نوشتي قري glas

Hes_r
Saturday 21 April 2007, 10:03 PM
قری چون تنده میگه دیگه ?ک کنم البته ( اصطلاع عجیبیه )

shbaharehs
Sunday 22 April 2007, 12:44 AM
اينم درستش:

1) ضربه به سيمهاي بيس
2و 3) راستگوائو
4) ضربه به سيمهاي تريبل
5) ضربه به سيمهاي بيس

نه اين ريتم قري هستش :)

Hes_r
Sunday 22 April 2007, 12:00 PM
کدوم ؟؟؟....

shbaharehs
Monday 23 April 2007, 03:38 AM
?كر كنم منظورشون اخريش بود كه قريه!

persiamix
Friday 11 May 2007, 05:42 PM
البته با ساز گیتار زیاد اشنا نیستم
ولی ریتم هارو خوب میشناسم اگه منظور شما پایه شش هشتم باشه و شناخت این ریتم
اینی که شما گ?تین درست نیست شش هشتم داری 6ضربه نه 8 ضرب
درست نمی گم؟
دوست عزیز ازشما بعیده اینو میگی . اول اینکه شش هشتم کاملا اشتباه چون باین تل?ظ یعنی 6 تقسیم بر8 که یک عدد اعشاری در میاد بعد هم 6/8 یک نوع میزان ترکیبی هست نه ریتم ! متاس?انه توی اموزشگاههای ایران به خاطر اینکه هنرجو دچارخستگی ویکنواختی نشه همون روز اول بدون تعری? اکورد (یاتعری?ی مختصر) 2-3 تا آکورد به هنرجوداده میشه و یک ریتم هم باالگویی مانند الوگویی که دوستمون پست کردن ویک اهنگ که بااون کوردها وریتم اجرا میشه. درصورتی که اجرای صحیح ریتم به وزن خوانی نیاز داره و من میتونم همین الگوی دوست عزیزمون رو به اشکال مختل? اجرا کنم برای مثال یک بار ضرب اول رو سیاه بگیرید یک بار چنگ و....

Leon
Saturday 12 May 2007, 12:51 PM
میزان ترکیبی 6/8 از ریتم ساده 4/2 ساخته ميشه،دارای دو ضرب هست در هر ميزان .
مثال :ارزش زمانی نت چنگ8/1:
6 تا نت چنگ 8/6: 8/1 * 6

این علامت( * ) یعنی ضرب.

Hes_r
Saturday 12 May 2007, 03:16 PM
میزان 6/8 دو ضرب داره ؟؟؟

نه بابا 6 ضرب داره یعنی 6 تا دولا چنگ یا 2 تا سیاه نقطه دار

Leon
Saturday 12 May 2007, 09:52 PM
6 تا دولا چنگ!!!!!!!!!!(?) یا 2 تا سیاه نقطه دارkesheshe زمانيه نت ها در يک ميزان هستن،نه ضرب يعنی روی هر ضرب مثلا ۳ تا نت? يه لا چنگ ميشينه.

بعدش ۶ تا يه لا چنگ يا ۱۲ تا دلا چنگ نه ۶ تا .

persiamix
Monday 14 May 2007, 12:10 PM
درسرعت بالا برای اجرای میزان 6/8 هر3تاچنگ رو توی یک ضرب اجرامیکنیم (مثل تریوله درمیزانهای ساده)

Hes_r
Monday 14 May 2007, 12:14 PM
دولا چنگ رو اشتباه گ?تم بله یه لا چنگه

مگه قبول نداری از ضرب عدد 2/3 در میزان 4/2 به دست میاد ؟؟

Leon
Tuesday 15 May 2007, 09:28 PM
چرا اينو ديگه قبول دارم.

Hes_r
Tuesday 15 May 2007, 09:33 PM
من اینو واسه اینم گ?تم که بدونی دو لا چنگ اشتباه لپی بود

Leon
Tuesday 15 May 2007, 09:40 PM
ميدونم برادر جان،منم از اين اشتباه لپی زياد دارم.aslesh اين که کارت تو موزيک درست dada.

taraneh.s
Sunday 5 September 2010, 01:57 PM
کاملا با مژگان جون موافقم

hdhamid
Sunday 5 September 2010, 02:06 PM
ترانه جان .... همچین یه نگاه به تاریخ پستا مینداختی بد نبودا .. میت از قبر بیرون کشیدی؟؟!!

sd_34
Sunday 5 September 2010, 02:36 PM
کاملا با مژگان جون موافقم

دمت گرم بعد از 3 سال ميخواي بحث رو ادامه بدي؟:41::41::41::41::41:
:24::24::24::24::24:

r_a_m_i_n
Sunday 5 September 2010, 05:11 PM
درسرعت بالا برای اجرای میزان 6/8 هر3تاچنگ رو توی یک ضرب اجرامیکنیم (مثل تریوله درمیزانهای ساده)

در سرعت پایین هم هر 3 تا نت در 6/8 رو در 1 ضرب اجرا میکنیم
آقاجون 6/8 ریتم دو ضربیه

taraneh.s
Sunday 5 September 2010, 08:10 PM
چه خوب.........انگار بحث و راه انداختم

hdhamid
Sunday 5 September 2010, 08:42 PM
در سرعت پایین هم هر 3 تا نت در 6/8 رو در 1 ضرب اجرا میکنیم
آقاجون 6/8 ریتم دو ضربیه

ای بابا .... کم روی این قراردادها بحث کنین ... یکی سه تا چنگ رو در 8/6 در یه ضرب پا میزنه ... یکی برای هر چنگ یه پا میزنه و کل میزان رو در 6 ضربه پا .... هر کی هر جور که راحته میتونه نسبت های زمانی رو پیاده کنه .. شاید من بخوام هر چنگ رو با دو ضرب پا بزنم و در جمع میزان رو در 12 ضربه پا اجرا کنم!!! .. میدونین این کجا به کار میاد؟؟!! ... جایی که نتای ما مثلا در این وزن .. سه لا چنگ باشن!! یا چهارلا چنگ ... و.................................

مهم تعداد ضربه و اجرای نت تو اون نیست .. مهم رعایت نسبت ضرباته .. که نسبت زمان رو نشون میده ......

شاد زی................:redguitar:

r_a_m_i_n
Sunday 5 September 2010, 08:58 PM
ای بابا .... کم روی این قراردادها بحث کنین ... یکی سه تا چنگ رو در 8/6 در یه ضرب پا میزنه ... یکی برای هر چنگ یه پا میزنه و کل میزان رو در 6 ضربه پا .... هر کی هر جور که راحته میتونه نسبت های زمانی رو پیاده کنه .. شاید من بخوام هر چنگ رو با دو ضرب پا بزنم و در جمع میزان رو در 12 ضربه پا اجرا کنم!!! .. میدونین این کجا به کار میاد؟؟!! ... جایی که نتای ما مثلا در این وزن .. سه لا چنگ باشن!! یا چهارلا چنگ ... و.................................

مهم تعداد ضربه و اجرای نت تو اون نیست .. مهم رعایت نسبت ضرباته .. که نسبت زمان رو نشون میده ......

شاد زی................:redguitar:

عزیز من یه صحبتی کردی واقعا عجیب
مگه دل بخواهیه؟
مثله اینه که بگی یکی دلش میخواد نت دو رو سی بزنه یکی میخواد دو بزنه
آقای عزیز این ریتم دو ضربیه
اگرم کسی بیشتر پا بزنه اشتباه میکنه؟
شما احیانا کلاس وزن خوانی یا سلفژ رفتی؟
( هرچند این چیزا اینقدر سادس که اصلا نیازی به این کلاسا نداره )
آکسان هاش مهمه......نمیدونم چطوری توضیح بدم.....
شما هرجور راحتی بزن

hdhamid
Sunday 5 September 2010, 09:26 PM
با اجازتون .. بنده تئوری رو خیلی هم خوب بلدم .. در مورد ریتم و غیره و ذلک هم اون اندازه که بتونم نظر بدم بلدم .. چه ربطی داره نت نوازی به این که شما میگی ....
شما مثکه منظور از رعایت نسبت رو کلا نفهمیدی!!! ... یه سوال ازت میپرسم .. قبول داری موسیقی و ریاضی رابطه ی 100% مستقیم دارن .. اگر میگی نه ... همین حالا خداحافظ اگر جوابت مثبه ... ادامه بده ... من یه قطعه بهت میدم تو کسر میزان 8/6 .. با نتای 4 لا چنگ و 3 لا چنگ نقطه دار .... ببینم مردی همون بار اول با همین به قول خودت دو ضرب پا بزنی!!!؟؟

Mohammad_ngml
Sunday 5 September 2010, 09:48 PM
منم با حمید موافقم.. ضرب فقط برای راحتی کاره.. مگه خود ضرب تو اجرا تاثیر داره؟.. آکسن رو باید رعایت کرد قبول.. ولی وقتی تو یه میزان 6/8، 30 تا نت جورواجور میبینی میتونی تعداد ضرب پاتو بیشتر کنی. ولی بهتره ضرب پا رو جوری انتخاب کنیم که حداقل 2تا از ضرب پاها روی آکسن باشه... ولی اینها همه در عمل و جود داره. برای مثال اگه در نرم افزاری مثل گیتار پرو یا نظایر اون کسر میزان رو روی 6/8 تنظیم کنی و مترونوم رو روشن کنی میبینی که تو هر میزان مترونوم 6 ضرب به صدا در میاد.. و ما برای راحتی کار و به این دلیل که آکسن ها در ضرب 1 و 4 هستن فقط تو همین 2 ضرب، ضرب پا میزنیم..

r_a_m_i_n
Sunday 5 September 2010, 10:40 PM
با اجازتون .. بنده تئوری رو خیلی هم خوب بلدم .. در مورد ریتم و غیره و ذلک هم اون اندازه که بتونم نظر بدم بلدم .. چه ربطی داره نت نوازی به این که شما میگی ....
شما مثکه منظور از رعایت نسبت رو کلا نفهمیدی!!! ... یه سوال ازت میپرسم .. قبول داری موسیقی و ریاضی رابطه ی 100% مستقیم دارن .. اگر میگی نه ... همین حالا خداحافظ اگر جوابت مثبه ... ادامه بده ... من یه قطعه بهت میدم تو کسر میزان 8/6 .. با نتای 4 لا چنگ و 3 لا چنگ نقطه دار .... ببینم مردی همون بار اول با همین به قول خودت دو ضرب پا بزنی!!!؟؟

آقای عزیز
ربطی به نتی که تو ریتم میذارن نداره.......قانونا 6/8 دو ضربیه
6/16 دوضربیه
6/4 دو ضربیه
2/4 دو ضربیه
اینها رو که من نمیگم.........تو همون کتاب تئوری که مطالعه کردید...اگه یه نگاه کنی متوجه میشید
اصولا اینه
یعنی ضرب اول و ضرب دوم آکسان داره
هی میگم نره میگه بدوش
لطف کن و قطعت رو بذار
اصلا من به این معروفم که به مترونم مسلطم

hdhamid
Sunday 5 September 2010, 11:00 PM
ok ....
بذار اینجوری شرح بدم .. من برای 8/6 .. 6 ضرب میزنم برای هر نت چنگ فرضا رو قطعه ای که سنگینه و دارای نتای 4 لاچنگ و 3 لاچنگ نقطه داره!! .. پس روی اولین و چهارمین ضربم اکسان رو تنظیم میکنم ........
من بعکس شما .. فقط به کتابام وابسته نیستم آقای مترونوم!!! ... من از تجربه ی استادم که 20 ساله گیتار میزنه و تجربه ی 4 ساله ی خودمم بهره میبرم ... تجربه به من میگه .. رعایت نسبت و تعیین به قول شما اکسان روی ضربات میتونه همه چیزو متناسب کنه ....

اینم یه قطعه ی ساده ازAl Di Meola که من و استادم عاشق کاراشیم .. بسم الله بزن داداش... با مترونوم سر خودت بزن .. من بلد نیستم .. برا همین هر چنگ رو یه پا میزنم ...

یا حق ....

hdhamid
Sunday 5 September 2010, 11:01 PM
امیدوارم گیتار پرو داشته باشی ........
You can see links before reply

توجه داری که .. گیتار پرو آهنگ رو اجرا میکنه و این یه امتیاز غیر قابل انکاره .. چون اگه بخوای بدون شنیدن قطعه رو در بیاری احتمالا سختیه کار چند برابر میشه.... در زدنش موفق باشی .....

با این تفاسیر .. نه من میتونم شما رو قانع کنم نه شما منو .... دیدمون کلا نسبت به موسیقی متفاوته .. من اونو شناور میدونم و شما اونو قانون بی تغییر ... خوب شاید این بدلیل سبک منه .... نمیدونم .. در هز صورت از دیدی که دارم راضیم ... امیدوارم شمام از دید خودت راضی باشی .. ولی یه چیزی به بقیه دوستام میگم ... ریتم .. وزن .. و هر چیز دیگه تو موسیقی .. کاملا قابل تغییره ....
در کل اینا فقط یه سری عدد هستن که نسبت به هم در جایی قرار دارن .. با یه نسبت تناسب ساده ... میشه همه رو جوری طرح کرد که براتون راحت تره .... چون برای من تصور اینکه کسی بتونه .. 16/1 ضرب پای خودشو تشخیص بده (یا در مورد دوستمون در این تاپیک 24/1) .. غیر ممکنه ..

ایام به کام...

r_a_m_i_n
Monday 6 September 2010, 01:31 PM
امیدوارم گیتار پرو داشته باشی ........
You can see links before reply

توجه داری که .. گیتار پرو آهنگ رو اجرا میکنه و این یه امتیاز غیر قابل انکاره .. چون اگه بخوای بدون شنیدن قطعه رو در بیاری احتمالا سختیه کار چند برابر میشه.... در زدنش موفق باشی .....

با این تفاسیر .. نه من میتونم شما رو قانع کنم نه شما منو .... دیدمون کلا نسبت به موسیقی متفاوته .. من اونو شناور میدونم و شما اونو قانون بی تغییر ... خوب شاید این بدلیل سبک منه .... نمیدونم .. در هز صورت از دیدی که دارم راضیم ... امیدوارم شمام از دید خودت راضی باشی .. ولی یه چیزی به بقیه دوستام میگم ... ریتم .. وزن .. و هر چیز دیگه تو موسیقی .. کاملا قابل تغییره ....
در کل اینا فقط یه سری عدد هستن که نسبت به هم در جایی قرار دارن .. با یه نسبت تناسب ساده ... میشه همه رو جوری طرح کرد که براتون راحت تره .... چون برای من تصور اینکه کسی بتونه .. 16/1 ضرب پای خودشو تشخیص بده (یا در مورد دوستمون در این تاپیک 24/1) .. غیر ممکنه ..

ایام به کام...

باشه قطعه رو میزنم و میذارم
منم که همون اول گفتم....اصلا شما 30 تا ضرب پا بزن....
اگه کوبه ای کار کرده بودی اینو نمیگفتی....
بهرحال من گفتم اصولش اینه.....
و قانون تغییر نمیکنه و ریتم دو ضربی هرگز نمیشه 3 ضربی بشه
مثله اینه که بگی گام دو ماژور از سی شروع میشه....
شما هرکاری دوست داری بکن...اصلا برو واسه ریتم 12/8 هم 12 تا پا بزن....
واسه 20/8 هم 20 تا پا بزن
اگرم استادت بعد از 50 سال هم بهت گفته 6/8 ....6 ضربیه......باید مجوز تدریسشو باطل کنن

hdhamid
Tuesday 7 September 2010, 04:55 AM
اینجاست که ضریب هوشیت معلومه!!.. من کی گفتم دو ضربی رو 3 ضرب میزنم!!؟؟ گفتم دو ضرب رو 6 ضرب میزنم پروفسور و برای ضرب اول و 4 اکسان قرار میدم ... تو که اگه قطعه رو بزنی و بذاری هم من باورم نمیشه 24/1 ضرب پاتو بتونی تشخیص بدی... معلوم نیست به شیوه ای که گفتی زده باشی ... تازه بگذریم که قطعه اجرا میشه تو گیتار پرو

تو هم در حدی نیستی که بخوای تعیین تکلیف کنی برای مجوز کسی .... تو حتی درک تناسب اعداد رو نداری... بهتره یه سر بری از کلاس سوم دبستان دوباره درس بخونی داداش.....

چه در 8/6 دو ضرب پا بزنی و برای هر سه نت چنگ مثل تریوله عمل کنی .. یا برای هر چنگ یک پا بزنی و در مجموع هر میزان 6 پا ... در تعیین زمانی قطعه فرقی نداره ... بعد که قطعه رو درک کردین میتونین اونو به سبک متداول دو ضرب اجرا کنین دوستان .. این رو تضمین میکنم ................................

hdhamid
Tuesday 7 September 2010, 05:09 AM
باشه قطعه رو میزنم و میذارم
منم که همون اول گفتم....اصلا شما 30 تا ضرب پا بزن....
اگه کوبه ای کار کرده بودی اینو نمیگفتی....
بهرحال من گفتم اصولش اینه.....
و قانون تغییر نمیکنه و ریتم دو ضربی هرگز نمیشه 3 ضربی بشه
مثله اینه که بگی گام دو ماژور از سی شروع میشه....
شما هرکاری دوست داری بکن...واسه ریتم 12/8 هم 12 تا پا بزن....
واسه20/8 هم 20 تا پا بزن
اگرم استادت بعد از 50 سال هم بهت گفته 6/8 ....6 ضربیه......باید مجوز تدریسشو باطل کنن

اینجاست که ضریب هوشیت معلومه!!.. من کی گفتم دو ضربی رو 3 ضرب میزنم!!؟؟ گفتم دو ضرب رو 6 ضرب میزنم و برای ضرب اول و 4 اکسان قرار میدم ... تو که اگه قطعه رو بزنی و بذاری هم من باورم نمیشه 24/1 ضرب پاتو بتونی تشخیص بدی... معلوم نیست به شیوه ای که گفتی زده باشی ... تازه بگذریم که قطعه اجرا میشه تو گیتار پرو

تو هم در حدی نیستی که بخوای تعیین تکلیف کنی برای مجوز کسی .... تو حتی درک تناسب اعداد رو نداری... بهتره یه سر بری از کلاس سوم دبستان دوباره درس بخونی داداش.....

چه در 8/6 دو ضرب پا بزنی و برای هر سه نت چنگ مثل تریوله عمل کنی .. یا برای هر چنگ یک پا بزنی و در مجموع هر میزان 6 پا ... در تعیین زمانی قطعه فرقی نداره ... بعد که قطعه رو درک کردین میتونین اونو به سبک متداول دو ضرب اجرا کنین دوستان .. این رو تضمین میکنم ................................

اصلا عقل خودتونو قاضی کنین ... مثلا ... من قطعه ای دارم که تو میزانی با کسر میزان 8/6 .... بجای نت چنگ از 3لا چنگ و 4لا چنگ و نت های نقطه دار استفاده شده .. ترکیب اینها ... یعنی یه فاجعه برای روش متحجرانه ی این آقا ...
شما برای هر چنگ 3/1 پا ضربه میزنی .. پس برای 2 لا چنگ 6/1 .. برای 3لا چنگ .. 12/1 و برای سه لا چنگ نقطه دار ..24/3= 12/1+24/1 و برای 4لا چنگ 24/1 ....کدوم عقل سالمی میگه .. یه آدم میتونه 24/3 ضرب پا ... یا 24/1 اونو تشخیص بده ؟!.... اینو برا من روشن کنین .. من حرفمو پس میگیرم کلا ....

m-guitar
Tuesday 7 September 2010, 05:10 AM
خیلی ببخشیداااا....چه بحث مسخرهای میکنید شما....توی موسیقی چیزی ه نام ضرب پا وجود نداره ... اینا فقط واسه اینه که او یه ساله اول بفهمی و فاصله هارو رعایت کنی...هر کسی با هر ضرب پایی که بزنه مهم اینه که زمانشو درست بزنه....شاید من بخوام واسه هر دولا چنگ یه ضرب پا زنم... اگه برای هر چنگ اصلا 3تا ضرب پا بزنم هم درسته....فقط مهم اینه که رعایت کنم و برای سیاه هم 6تا ضرب پا بزنم.....ضرب ا یا مترونوم که قوانین موسیقی نیستن که دارین بحث میکنین
مهم رعایت زمانه

hdhamid
Tuesday 7 September 2010, 05:15 AM
خیلی ببخشیداااا....چه بحث مسخرهای میکنید شما....توی موسیقی چیزی ه نام ضرب پا وجود نداره ... اینا فقط واسه اینه که او یه ساله اول بفهمی و فاصله هارو رعایت کنی...هر کسی با هر ضرب پایی که بزنه مهم اینه که زمانشو درست بزنه....شاید من بخوام واسه هر دولا چنگ یه ضرب پا زنم... اگه برای هر چنگ اصلا 3تا ضرب پا بزنم هم درسته....فقط مهم اینه که رعایت کنم و برای سیاه هم 6تا ضرب پا بزنم.....ضرب ا یا مترونوم که قوانین موسیقی نیستن که دارین بحث میکنین
مهم رعایت زمانه

آخ قربون دهنت .. بخدا همین حرفو که زدی من 1 یا 2 صفحه پیش گفتم که گیر این آدم باهوش افتادم دیگه .. این بنده خدا درکی از تناسب نداره .. نمیتونه اینو بفهمه .. منم هی میخوام از اشتباه درش بیارم .. ولی نرود میخ آهنی در سنگ .. تازه استاد منم مجوزش توسط این آقا باطل شده!!:21::21:

منم دیگه کش نمیدم.. چون داداش 6 سالم این بحثو فهمید و متاسفانه .... دیگه به این نتیجه رسیدم همون اول باید میگفتم ... آقای رامین خان حرفه ای .. شما راس میگی... چون واقعا ارزش دلسوزوندنو نداشت ... همون استادی که شما جوازشو زیر سوال قرار دادی بهتره بدونی... برای کلاساش.. از تهران شاگرد میاد ..... و برای افرادی که مثل شما زمان بر باشه آموزششون اصلا وقت نمیزارن .. کاری که منم الان فهمیدم درسته.... !!! :48:

یا حق..

r_a_m_i_n
Tuesday 7 September 2010, 01:41 PM
دارم میگم ریتم دو ضربیه.............
12/8 4 ضربیه
9/8 سه ضربیه....

hdhamid
Thursday 9 September 2010, 04:42 AM
خوب ادبم مثل سواد از سرو روت میباره ماشاءالله .. همه میدونیم ریتم 8/6 دو ضربیه حتی خانجون خودت.. میگی نه .. تو عروسیت ان شاءالله .. وقتی دیدی سر ریتمای مختلف چجوری کف میزنه .. متوجه میشی.. احتمالا هم استاد همون خانجونت بوده که مثل طوطی ما هر چی میگیم تو هی میگی دو ضربیه .. دو ضربیه .. بابا کی میگه دو ضربی نیس آخه!!.... بحث اصلا سر این نیست .. سر چطور راحت زدن نتای سنگین بود .. نه تنها تو این کسر میزان .. تو هر کسر میزان کوفتیه دیگه ای... یا خنگی .. یا خودتو زدی به خنگی(که بعیده انقده باهوش باشی چون حتی نمیدونی که فایل گیتار پرو قدیمی رو باید با open with باز کنی ... آقای خدای موسیقی!!...) غصه هم نخور .. خدا شفا میده ان شاءالله ..
ضمنا .. لس آنجلس کجا باشه!!؟؟ .. همه جای دنیا سرای من است .. اون مورد هم که گفتم واسه این بود که حدتو بفهمی ولی خوب فتبارک الله احسن الخالقین .. خدا تو رو واست کم نذاشته ... با دیدن تو کاملا در مورد امضات و حرف انیشتین مطمئن شدم ...
متاسفم که فرق این که ریتمی چند ضربی باشه رو با این مواردی که من و دوستان گفتیم نفهمیدی.. و تا دیدی داره سه میشه .. با تکرار طوطی وار حرفای بی ربط به دنباله بحثمون .. خودتو مثلا جمع و جور کردی.. اینم مثل بقیه مواردت میمونه دیگه ..
اینم در جواب پستت زدم ..حتی اگه نخونی.. چون اولا از شما دستور نمیگیرم که چه کنم .. در ثانی چون بقیه هستن .. میخونن و قضاوت میکنن ...

به همه دوستان میگم .. من سوادی در عرصه موسیقی ندارم ... هر کی هم هر چی یادم بده ... به قول مولا علی نوکرشم هستم .. ادعایی هم ندارم .. صرفا اگر وارد این دلقک بازیا شدم .. از سر دلسوزیم بود و کمی حماقت که .. بدون شناخت طرف مقابل پا به بحث شدم ... همگی حلال کنین من حقیر رو بابت این شلوغی ..

آشو جان حق هر نوع حذف و ویراستی رو در مورد بحث دارید.. حق میدم در مورد اطلاعیه های اخیرت .. چون من که بچه ساکت بودم رو امثال این آدما به اینجا رسوندن .. چه رسد به سرهای پر سودا ...

شاد باشین و اکتیو رفقا ..

na$t^rn
Wednesday 8 January 2014, 11:10 AM
6/8 در واقع یه دو ضربی هست که هر ضربش ی سیاه نقطه داره
:redguitar:

farhood72
Thursday 9 January 2014, 11:19 PM
سیاه نقطه دار مگه نمیشه 1.5 ضرب؟!!

navid_bikas71
Thursday 9 January 2014, 11:27 PM
سیاه نقطه دار مگه نمیشه 1.5 ضرب؟!!

تو میزان های ساده مثل 2/4 و 3/4 و... بله 1.5 ضرب هست.ولی تو میزان های ترکیبی نه !

- - - Updated - - -

که 6/8 هم میزان ترکیبی هست نه ساده !

farhood72
Friday 10 January 2014, 12:24 AM
تو میزان های ساده مثل 2/4 و 3/4 و... بله 1.5 ضرب هست.ولی تو میزان های ترکیبی نه !

- - - Updated - - -

که 6/8 هم میزان ترکیبی هست نه ساده !

منظور از میزان ترکیبی چیه؟

navid_bikas71
Friday 10 January 2014, 01:54 AM
منظور از میزان ترکیبی چیه؟

دوست عزیز بحثش مفصله و الان دیگه دیر وقته (ساعت 3:25بامداده) که بخوام خودم توضیح بدم و...
فردا براتون یه فایل PDF تئوری موسیقی میزارم از اونجا میخونید.
موفق باشید

farhood72
Friday 10 January 2014, 08:40 AM
دوست عزیز بحثش مفصله و الان دیگه دیر وقته (ساعت 3:25بامداده) که بخوام خودم توضیح بدم و...
فردا براتون یه فایل PDF تئوری موسیقی میزارم از اونجا میخونید.
موفق باشید

لطف میکنین.. ممنون

navid_bikas71
Friday 10 January 2014, 01:19 PM
لطف میکنین.. ممنون

خواهش میکنم عزیز

بفرمایید.

You can see links before reply DB%8C%D9%82%DB%8C.pdf.aspx

از اول بخونید بهتره ولی صفحه 28 تا 34 در مورد میزان ها و ساده و ترکیبی بودنشون و... هست اگه وقت نداشتین یا... میتونین فقط اون قسمت رو مطالعه کنید.

این هم خودم نوشتم و عکس گرفتم براتون واسه درک راحت

10281
ینی هر میزان که میگیم دوتا سیاه نقطه دار یعنی همین.

موفق باشید

farhood72
Friday 10 January 2014, 11:36 PM
خواهش میکنم عزیز

بفرمایید.

You can see links before reply DB%8C%D9%82%DB%8C.pdf.aspx

از اول بخونید بهتره ولی صفحه 28 تا 34 در مورد میزان ها و ساده و ترکیبی بودنشون و... هست اگه وقت نداشتین یا... میتونین فقط اون قسمت رو مطالعه کنید.

این هم خودم نوشتم و عکس گرفتم براتون واسه درک راحت

10281
ینی هر میزان که میگیم دوتا سیاه نقطه دار یعنی همین.

موفق باشید

بسیار بسیار سپاسگزارم...

navid_bikas71
Saturday 11 January 2014, 11:52 AM
بسیار بسیار سپاسگزارم...

خواهش میکنم دوست عزیز.

ما تو این انجمن جمع شدیم تا اطلاعات و داشته هامون رو در اختیار هم دیگه قرار بدیم تا همه بتونیم استفاده کنیم.

موفق باشید
یاحق