PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : PC مخصوص آهنگسازي با بودجه 800

nasser.r
Tuesday 7 July 2009, 06:18 PM
عرض سلام و احترام خدمت مدیر انجمن .
اقا من حسابی با این سوالهای5*5 شما رو انداختم تو زحمت.

sensation عزیز من همون طور که عرض کردم کار کودک انجام میدم و کارم خیلی حرفهای نیست ولی میخوام نهایت سعیمو بکنم در حد خودم کار با کیفیت ارایه کنم . بودجهای که برای سیستم دارام انقدر هست :که تا 800 میتونم برا سیستم و 250 برا کارت صدا هزینه کنم.

راستش بیشتر هم میتونم بدم ولی میخوا یک میکروفن و یک مانیتورینگ در حد 400 بگیرم
در کل 1500 دارم.

بازم شما کمک کنید هرچی شما بگین

nasser.r
Tuesday 7 July 2009, 06:21 PM
sorry آقا چشم حق با شم ست همین الان .آقا من تازه واردم و کم تجروبه

Sensation
Tuesday 7 July 2009, 06:56 PM
ما از اين بودجه شما 250 هزارتومان كسر ميكنيم براي ساند كارت.
در اصل بودجه اي كه الان خواهيم داشت 1.250 خواهد بود.

اگر براي كاري كه انجام ميديد اديت ويدئويي نياز نداريد نياز به خريد كارت گرافيك نخواهيد داشت.

در رابطه با CPU - قطعا مورد پيشنهادي بنده اينتل هست.
مدل : Intel Core 2 Quad Q6600 Quad Core Processor - 2.40 GHz
قيمت تقريبا : 235 هزارتومان

در رابطه با مادربورد - نظره شخصي من Asus - Intel هست مورد پيشنهادي من
Asus Maximus II Formula كه حدود 262 هزارتومان هست.

در زمينه Ram مورد پيشنهادي من OSZ هست.
براي اينكه در اينده كمبودي احساس نكنيد 2 گيگابايت رم نياز خواهد بود.
مدل پيشنهادي OCZ 2GB(2x1GB) DDR3-10666MHz Gold Edition Dual Channel و قيمت 162 هزارتومان

كيس رو يك كيس با پاور گرين بندازيد در حد متعادل : 50 هزارتومان خواهد شد.
كارت گرافيك نياز نخواهيد داشت.

كيبرد و ماوس - 20000 تومان

مبلغ مصرف شده تا اين مرحله : 730 هزارتومان
مبلغ باقي مانده از حساب شما : 729

ميكرفون رو از ليستتون حذف كنيد ميكرفون هاي زير 300 تومان تقريبا مشكلات زيادي دارند
تا شما هنر اكولايز و روال كاري اون ها رو دست بگيريد زمان زيادي رو از دست خواهيد داد.
بنابراين توصيه ميكنم از امر ركورد صرفه نظر كنيد

استوديو مانيتور در اندازه كوچيك ميتونه نياز شما رو برطرف كنه و مدل پيشنهادي من yamah hs50m هست.تقريبا حدود 350 هزارتومان اما كاملا كاربردي ومقرون به صرفه.

ال سي دي براي حفاظت از چشم و استفاده طولاني امري كاملا ضروري هست - مدل هاي سامسونگ بهترين انتخاب هستند th200 حدود 240 هزارتومان هست.

100 هزارتومان رو هم براي مصارف ديگه پيش خودتون نگر داريد و شايد بتونيد باهاش ميكرفون در اين رنج قيمت پيدا كنيد كه از سري هاي AKG فكر كنم بشه مدلي رو انتخاب كرد.
حضور ذهن ندارم اما باز توصيه من اين هست كه ميكروفن رو فعلا از ليست حذف كنيد.

ast1356
Tuesday 7 July 2009, 07:17 PM
laptop acer 5738zg:
cpu: 2.0 duo
ram: 3
h.d: 320
vga: 512 -1024
قيمت 720 تومن
fast track 4*4 قيمت 280 تومن

جمع 1 تومن .

فكر كنم اين بصرفه ولي

rumour
Tuesday 7 July 2009, 07:36 PM
من خیلی وارد نیستم ولی تا 2 روز پیش 1 ال سی دی سامسونگ داشتم ولی امروز با ال جی قدیمیم عوض کردم و ال جیه خیلی بهتره.هیچ کدوم واید نیستن هر دو هم 17 اینچن

Atta-Flamenco
Tuesday 7 July 2009, 09:09 PM
به هیچ عنوان این سیتم رو توصیه نمی کنم

1)عزیز روی اون 100 تومن باید 100 تومن بذاره !!!!+مبلغ هارد و یه دی ویدی رایتر
خوشگل کارت گرافیکی یادت رفته بنویسی.

2)اون کیس و پاوری که فرمودین به درد cpu Quad6600 نمی خوره عزیز.چون توان مصرفی Cpu های 4 هستهای خیلی بیشتر از این حرفاست البته منظورم تو ماکزیمم پرفورمنسه.
برای این که سیستم از نظر توان کم نیاره و تو کارا و رندرینگ های پیشرفته هنگ و یا ریست نکنه عزیز باید یه پاور حداقل 400W REAL ور داری توجه کن که عرض کردم REAL نه RMS خودشم توصیه می کنم GReen ور نداری بهتره .
کیس هرچی دوست داری ور دار چون سلیقه ایه-ولی پاور نه چون طبق تجربه کاریم کیس گرین این اواخر کیفیتش اومده پائین و سوختگی زیاد میده.البته 1000W حرف نداره (که حدود 100تومنه فقط پاور)
به جای گرین 30-40 تومنی بهتره یه RED MAX 400W real ببندی(که حدود 40-45 تومن فقط قیمت پاوره)
اگه کارت گرافیکیتو یه چیزی حدود 250-300 تومنی انتخاب کردی باید پاورتو بازم ببری بالا چون بر فرض ATI4870نا قابل فقط حدود 400W تو ماکزیموم پرفورمنس توان مصرفی داره اگه همچین گرافیکائی مد نظر بود (که البته به دردت نمی خوره )باید پاورو ببری بالا حداقل 600W real(که تقریبا از 80 تومن شروع میشه)

در مورد Intel و AMD باید عرض کنم کهcpu باید نصبت به نوع استفاده انتخاب بشه بر خلاف تصور عده کسیری که متاسفانه از عدم اطلاعات درست ناشی میشه فکر می کنن intel از amd سر تره.
ولی هر کدومشون یه مزیت هائی دارن یه معایبی.
intel به درد کارهای محاسباتی و رندرینگ میخوره(دلیلشم بر میگرده به ساختار داخلی اینتل - در همین حد میگم ساختار داخلی اینتل به صورت سریه -چون اگه بخوام بازم کنم واسه خودش دنیائیهAMD هم به خاطر ساختار داخلیش که به صورت موازیه به درد کارهای گرافیکی و کار هائی میخوره که نتیجهسرعت لحظه ای برای ما اهمیت داره.

یه مثال میزنم تا بیشتر متوجه بشین :
مثلا یه پوستر با کیفیت فوق العاده بالا رو در نظر بگیرن که ابعادش 4متر در 4متر باشه که دارین با برنامه فتوشاپ روش کار میکنین و اینور اونورش میبرین و...
حالا اگه این طرح رو روی یه سیستم AMD بر فرض Phone 9850 X4(با بقیه مشخصات سیستم کار نداریم فرض میکنیم هر دوشون یکیه و کاملا سیستم ها مچن)موقعی طرح رو اینور اونور میکشین یا تفیراتی روش میدین تو سیستم AMD خیلی راحت و بدون تاخیر عین آب خوردن صفه جاروب میشه.
ولی همون کارا رو تو یه سیستم Intel بر فرض Quad 6600 6M cash انجام بدین میبینین که به همون سرعتی که در سیستم AMD میتونستین تغیرات رو اعمال کنین تو این سیستم با یک مقداری مکس مواجه میشین.
اینم مربوط میشه به ساختار AMD که این مزیت رو بهش میده پیشی بگیره چون L3.L2 cash بالائی داره.

از طرفی هم اینت از نظر سرعت پردازش برتری داره مثلا یه فایل که تو 3DMAX کار شده رو اگه بذارین برای رندر سیستم اینتل نصبت به سیستم AMD سریعتر رندرینگو تموم میکنه(البته این تفاوت روی ثانیه هستش)ولی خب تو فایل های واقعا حجیم این تفاوت زادتر میشه(ولی یه نکته جالب هم که هست اونم اینه که همون فایلی رو که اینتل سریعتر رندر میکنه قبل رندر تو سیستم amd راحتر و رونوتر میشه کار کرد!!
اگه خواستین از بیشتر متوجه امر بشین میتونین به سایت توماس هاردور You can see links before reply (You can see links before reply) یه سری بزنین .معتبر ترین سایت از نظر تست سخت افزار و... تو دنیاست.

در مورد جواب دوستمون که پیشنهاد لب تاپ دادن باید بگم که یا از روی تعصبه یا کمبود مطالعه.
دوست عزیز ساختار لب تاپ با پی سی فرق داره .
قدرت و پرفورمنسی که بر فرض از یه سیستم 1تومنی میشه گرفت اگه بخوای همون پرفورمونس رو با لب تاپ بگیری
نا قابل باید حداقل 3-4 تومن خرج کنی
(هنوز این نکته رم بیخیال میشم که اون امکانتیو که سیستم 1تومنی داره لب تاپ 3-4 به همون اندازه نداره)
درسته تو دنیا همه از لبتاپ استفاده می کنن ولی اگه توجه کنین تمام حرفه ای ها علاوه بر لبتاپ حتما یه پی سی حرفهای دارن.
کلا لب تاپ برای کارای حرفهای قدرت و دام کافیو نداره.
البته به غیر از سری نظالمیه و صنعتی پاناسونیک و سونی همون که تو فیلما میبینین-که حداقل قیمتشون از 5-6 تومن شروع میشه.

در مورد مانیتور هم تا جائی که میتونین از خریدن ال جی و سامسونگ خوداری کنین.
دلیلشم اینه که اون مشخصات فنی که روش مینویسه کاملا .... هستش.بر فرض سرعت ریس÷نسی که نوشته میشه 2MS واقعا 2 نیستش از لحاظ فنی روی اکثرا 6-8 و بعضی مدل ها 12-16 , و مدل های کمی (همونائی که میبینین خیلی قیمتشون تفاوت داره) 2 میلی هستن.
روی اونائی هم که 2میلی مینویسن 2میلی هست ولی نه ریسپانس بلکه اونی که اعلام میشه سرعت گری تو گریه تو دنیا ریس÷انس اینطور محاسبه و اعلام میشه =مدت زمانی که طوا میکشه تا یک پیکسل از رنگ سفید به رنگ سیاه برسه(مین ماکس)
ولی تو ایران مدت زمانی که طول میکشه تا یک نقطه از یک ÷یکسل به ÷یکسل بعدی بره رو (که تو دنیا گری تو گری نامیده میشه) به عنوان ریسپانس نامگذاری کنن و ... مردم.
بهترین مانیتور ASUS مشخصاتش کاملا درسته ولی در عوض نصبت به بقیه گرونتره.(جنس خوب=پول خوب)

یا نکاتی در مورد کنتراس یا برایتنس و... که متاسفانه......

نتیجه گیری کلی :
با توجه به کار شما که صبح تا شب پشت سیستم قراره باشین و به انواع پورت ها و پرفورمنس نیازمندین به هیچ وجه توصیه نمی کنم لب تاپ بگیرین(مگر این که بخواین 5 تومن فقط بابت لب تاپ بدین در حالی که با 800-1000 تومن میتونین همون توانو بدست بیارین.

چون نوع کارتون به نحویه که اکثر کاراتون به صورت لحظه ای هستش نه طولانی مدت بهتره AMD بگیرین.
ولی خب من دو تا مشخصات میگم یکی واسه AMD یکی واسه intel

AMD System
M.B=َAsus M4N82 Delux Or MA79Delux
چی÷ش نباید کمتر از 790 باشه در غیر این صورت سیستم درست جواب نمی ده.
Cpu=Pheone 9950X4 or Phone 9850X4
RAM=Mark Gell Or OCZ (2*2)4G bas 1066 CL4 or CL5
VGA=Asus 9600 1024Mb DDR3
POWER=400 W Real RED MAX
CASE=Optic
H.D.D=500Gb Segate 32Mbufer
O.D.D=DVD/RW sony Or Hp
اچ \ی لنزش قویتره ولی اگه سی دی نازک توش بندازی صدای ویژ مانندی زیادی میده.
Monitor=Asus 22" VW222
باقیه مانیتور ها سلیقهایه.توصیه نمی کنم
KEY+Mouse=Optic
بقیه ور وسائلم بعدن ان شا الله(printer-scaner-Dvb-Speaker,...(

Intel system
M.B=Asus P5Q Or P5E-Delux
یا بیان بهتر چیپش P45/X48باشه قرارا نیست 300 بابت M.B میتونی با یکم اطلاعات فنی حداکثر قدرتو از سیستم بگیری و این ÷ول اضافه رو خرج بقیه چیزا بکنی.
Cpu=Quad 6600-6M cash

در مورد قیمت هم میتونی از این سایت You can see links before reply (You can see links before reply نزدیک) اطلاعاتی بدست بیاری.معمولا قیمت بازار ارزونتر از این قیمت هاست.

اگه بازم کمکی بر بیاد درخدمت برو بچ نت آهنگی هستم.

nasser.r
Tuesday 7 July 2009, 09:39 PM
من فقط میتونم بگم که atta & sensation عزیز حسابی منو شرمنده کردن مرسی دوستان مرسی

ast1356
Tuesday 7 July 2009, 11:03 PM
سلام عطا خان ،

ممنون از مقاله مفصلت.

آقا دوتا آهنگ ضبط كردن تو خونه كه لپ تاپ 5 تومني نمي خاد.

من نه dj ام نه چيزي .

اين مقاله شما زير دل بچه هارو خالي ميكنه برادر.

Solo
Tuesday 7 July 2009, 11:39 PM
جالبه که من جدیدا یه سیستم برای اتوذیوی یکی از دوستان پیشنهاد دادم و گرفته .
خیلی هم راضی هست .
قیمتش هم شده 800
مادربورد p5qc این مادر بورد هوبیش اینه که قابلیتهای زیادی داره به درد آینده هم میخوره
سی پی یو 7800 doual cor intel
گرافیک ati مدلش یادم نیست ولی 88 تومان بود .
رم 4 گیگ دوال ژل - یادت باشه رم یا ژل باشه مارکش یا ocz -
رم 4 گیگ کمتر نگیر به دردت میخوره
هارد 500 ساتا
یه کیس و پاور با یه مانیتور و یه دیویدی رایتر به سلیقه خودت
الان زیر 800 باید بشه واست . سیستمت هم فوق العاده قدرتمنده .
سیستم خودم الام فقط سی پی یوش با این چیزی که نوشتم متفاوته
سی پی یو من intel cor 2 q 6700 که اگه اینو بخوای سیستمت گرونتر میشه .

ولی از نظر من بکار نمیاد .
کلا زمان کار زیر 50 % از سی پی یو کار میکشم . در واقع اضافی هست .
همون 7300 doual هم زیاده و به کار نمیاد .
کارت صوت هم بگو دقیقا می خوای چیکار کنی تا نظر بدیم .
دقت کن کارت صوتها بنا به تعداد ورودی و خروجیشون قیمتهاشون بالا میره .
صرفا اینطور نیست که کارت صوت گرون تر از نظر کوالیتی و پردازش بهتر عمل کنه .
مارک هم مهمه شرکتهای معتبر توی تولید کارت صدا تنوع محصول زیادی دارن . حالا بازم من بدونم دقیقا برای چی می خوای بهتر میتونم نظرم رو بگم .
شاد باشی

Atta-Flamenco
Tuesday 7 July 2009, 11:49 PM
سلام ast1365 جان.(شرمنده که با اسم کاربری نام بردمتون آخه اسم یا فامیلیو عزیزتو نمیدونستم)
ما کوچیک شمائیم.
درسته فرمایش شما متین 2تا آهنگ لب تاپ 5تومنی نمی خواد.
ولی وقتی می تونیم با 800 تومن امکاناتی بیشتر و بهتر از یه لب تاپ 700-800 تومنی داشته باشیم.که اصلا قابل مقایسه نیستن از هیچ لحاظ امکانات ، قدرت و... لب تاپ 700-800 تومنی کجا و امکانات و قدرت سیستم 800 تومنی کجا.
منطوره من اینه که پولو درست مصرف کنیم.چون میدونم شما هم مثل من شاغلین و از مشکلات پول در آوردن آگاه.
البته حرفه من الکترونیکه و از 13سالگی تو بهر الکترونیکم و 4سال تجربه کاری تو زمینه کامپیوتر دارم
بهتره پولی که بدست می یاد درست مصرف بشه.
یه ضرب المثل انگلیسی هست که من بهش خیلی اعتقاد دارم.
من آنقدر پول دار نیستم که جنس ارزون بگیرم.
ولی این به این معنی نیست که جنس گرون خوبه.
به نظر من ارزش نداره که 800 تومن صرف یه لب تاپ بشه
.بر فرض اومدیمو بعد یه مدت خواسیم به جای 4تا آنگ معمولی 4تا آهنگ حرفه ای ضبط کنیم به نطرتون با یه لب تاپ در حد بیزینس روزمره میشه همچین کری کرد؟
مسلما نه و مجبوریم دوباره پول صرف خرید یه سیستم مناسب کنیم.پس به نظر من یه زره آینده نگری و یه زره هزینه اول بیشتر بهتر از دوبار هزینه کردنه.

در ثانی موسیقی یعنی صوت به نظر شما کارت صوتیه یه لب تاپ با یه مادر بورد تو یه سطحن؟
بر فرض بگین که یه کارت صورتی اکسترنال وصل می کنین و ... بعد این کار دیگه جائی برای وصل دیگر اقلام تو لب تاپ جائی میمونه؟مسلما نه.ولی تو پی سی چی؟هر چی که دلمون بخواد می تونیم وصل کنیم
هزار تا دلیل منطقی و فنی میشه آورد که لب تاپ مناسب این کار نیست(البته با این مبلغ)

و یه سوال ازتون داشتم درباره این که فرمودین زیر دل بچه هارو خالی میکنه؟؟!!چرا؟
مگه من چی گفتم؟
تا اون جائی که خودم فکر میکنم مقاله من درباره این موضوعاته:
1)دلیل رد کردن نظریه محترم شما با دلیل و منطق
2)پیشنهاد پی سی به جای لب تاپ (البته با بیان دلیل و منطق به صورت فنی)
3)پیشنهاد سیستم با هسته AMD مناسب با کاربرد این دوستمون (و بیان دلایل به صورت فنی)
4)و...

اگه بازم مشکلی بود آمادگی ÷اسخگوئی دارم.
کوچیک همه.

Solo
Wednesday 8 July 2009, 12:38 AM
درسته
مطمئنا پی سی بهتر از لپ تاپ هست . شک تو خرید پی سی بجای لپ تاپ نکنید !
ولی atta جان من سیستم قبلیم که برای استودیو خودم گرفته بودم AMD بود . سی پی یو خوبی بود ولی حین کار کم میاورد . من پیشنهادم بنا به تجربه intel هست .
ولی اطلاعات atta هم کم نیست .
مانیتور هم بین ال جی و سامسونگ کمن ال جی پیشنهاد میکنم ولی بهتره نه ال جی بگیری نه سامسونگ .

Atta-Flamenco
Wednesday 8 July 2009, 01:28 AM
ما کوچیک شمائیم solo جان.
من نمیدونم منظور شما از کم اوردن چیه ؟
ولی موقعی می تونیم بگیم که بر فرض AMD نصبت به Intelیا برعکس تو فلان مبحث کم آورد که قدرت هر دوشون تو یه سطح باشه.
مثلا نمی شه یه AMD 6000X2 با یه Quad 6600-6M مقایسه کرد و نتیجه گیری کرد.سطح و کلاس هر دوشون و مشخصات دیگر قطعاتشون باید باهم برابر باشه.
احتمال زیادی می دم که سیستم فعلی شما دارای مشخصات بیشتری نصبت به سیستم قبلیتونه.
و یا این احتمال رو هم میدم که سیتمتون مچ نبوده.
اگه مشخصات سیستم قبلی و فعلی تون بگین بیشتر میتونم کمک کنم.
یه مسئله که متاسفانه رعایت نمی شه نبود اطلاعاته. فلان... از سر کوه بلند میشه میاد سر کار اصلان نمی دونه سیستم چیه و ...یه سیستم سوار میکنه که اصلان معلوم نیست رو چه حسابیه.کشکی و دیمی
باعث و بانی اکثر افت ها همین نبود اطلاعاته.
خیلی ها کلمه مچ بودن رو یاد گرفتم ولی معنای واقعی مچ بون رو به صورت واقعی وعملی و فنی کمتر کسی متونه بیان کنه و نشون بده.(از این جمله هم قصد خود نمائی و... نداشتم-من هنوز خیلی چیزا باید یاد بگیرم که بتونم نظر بدم-فقط خواستم با گفتن این مسئله علت اکثر افت ها و ... رو بیان کنم)

اگه کاری از دستم بر بیاد در خدمتیم.
یا علی.

Solo
Wednesday 8 July 2009, 01:42 AM
cpu quad core 9650 نسبت به cpu intel quad 6700 که الان من دارم ضعیفتر بود و موقع کار بالای 90 % از سی پس یو فعال بود . در حالیکه الان اینطور نیست . تجربه همکاران هم اینتل رو پیشنهاد میکنه . البته گرافیک کارها amd پیشنهاد میکنن ,

nasser.r
Wednesday 8 July 2009, 06:35 AM
سلام solo & atta & sensation عزیز من شرمندتون هستم که حسابی انداختمتون تو زحمت.

solo عزیز من کار کودک انجام میدم و مخاطب من کودکان هستن پس کار آنچنان حرفه ای نیاز نیست. ولی چون خودم وسواس کار خوبو دارام می خوام در حد پولم بهترینو بگیرم.

دوستان من معمولان کار هامو با 2 یا 3 ارگ ارنج میکنم و از وکال psr2100 استفاده میکنم و سپس با audition & cool edit ریکورد و میکس مکنم .
راستش نمی دونم که پروسه و مراحل کارم درسته یا نه ولی چیزی که هست انتظار منو براورده میکنه.
پس دوستان من کارت صدای میخوام که کیفیت ریکورد توپ داشته باشه و و 2 یا 3 ارگ بهش کنکت بشه و نیازی ب میکروفن ندارم چون یک پاور میکسر دجی دارم که باور کنید 650 تومن پول دادام که هنوز 2 ساعت روشن نبوده و یک میکسر رو ارگم دارم که در حد بندسلیگا کیفیت داره :dj9:... میدی هم نیاز ندارم چون 2 تا ارگم usb دارن.

حالا موندم pci -audiophilie -2496 بگیرم یا fast track pro خلاصه گیج گیج شدم

راسی دوستان ast عزیز لپتاپ توپیو معرفی کرده ب قیمتش می ارزه من اگه قسطی بهم بدن حتما میگیرم.

ولی دوستان در مورد میکسر 2100 باید بگم که اگه نحوی استفاده ازشو بدونین واسه خودش پدر سالاره .دوستانی که t2 دارن میدونن من چی میگم..

مرسی من منتظر پیشنهادتون هستم

Solo
Wednesday 8 July 2009, 02:45 PM
جهت رکورد کیفیت بهتر fast trak pro محسوس هست . قیمتش هم بیشتر هست
به تصاویر زیر نگاه کن .
ببین نوع و تعداد ورودیها به دردت می خوره یا نه

You can see links before reply

Hypercube
Wednesday 8 July 2009, 03:03 PM
نكاتي رو خدمت دوستان بكم:
Q6600‏ ‏4‏ هسته اي هست و خوب اما وقتي كه برنامه ساپورت كنه‏!‏‏! الان آخرين كيوبيس هم تا 2هسته ساپورت ميكنه!
پيشنهاد من اي-7300 اينتل هست به اين دليل كه شما از سيستم زمان زيادي استفاده خواهيد كرد,اكر حتي 2ثانيه فن بسوزه يا دماي سيستم به طور غير منتظره بالا بره(استديو ها عموما گرم هستن و كم تهويه!) بايد قيد AMDرو بزنيد
يك مين برد ايسوز p5q pro
2تا رم 2گيگ كورس اير كه فركانس بالايي دارن
كارت گرافيك اگه به كارتون نمياد نميخاد
پاور و كيس خوب 100تومن
موس رو هم به دقت انتخاب كنيد حد الامكان بزرگ و سبك باشه
سيستم خوب و هماهنك و به صرفه اي هست

MA_Happy
Monday 25 January 2010, 07:30 PM
جالبه که من جدیدا یه سیستم برای اتوذیوی یکی از دوستان پیشنهاد دادم و گرفته .
خیلی هم راضی هست .
قیمتش هم شده 800
مادربورد p5qc این مادر بورد هوبیش اینه که قابلیتهای زیادی داره به درد آینده هم میخوره
سی پی یو 7800 doual cor intel
گرافیک ati مدلش یادم نیست ولی 88 تومان بود .
رم 4 گیگ دوال ژل - یادت باشه رم یا ژل باشه مارکش یا ocz -
رم 4 گیگ کمتر نگیر به دردت میخوره
هارد 500 ساتا
یه کیس و پاور با یه مانیتور و یه دیویدی رایتر به سلیقه خودت
الان زیر 800 باید بشه واست . سیستمت هم فوق العاده قدرتمنده .
سیستم خودم الام فقط سی پی یوش با این چیزی که نوشتم متفاوته
سی پی یو من intel cor 2 q 6700 که اگه اینو بخوای سیستمت گرونتر میشه .

ولی از نظر من بکار نمیاد .
کلا زمان کار زیر 50 % از سی پی یو کار میکشم . در واقع اضافی هست .
همون 7300 doual هم زیاده و به کار نمیاد .
کارت صوت هم بگو دقیقا می خوای چیکار کنی تا نظر بدیم .
دقت کن کارت صوتها بنا به تعداد ورودی و خروجیشون قیمتهاشون بالا میره .
صرفا اینطور نیست که کارت صوت گرون تر از نظر کوالیتی و پردازش بهتر عمل کنه .
مارک هم مهمه شرکتهای معتبر توی تولید کارت صدا تنوع محصول زیادی دارن . حالا بازم من بدونم دقیقا برای چی می خوای بهتر میتونم نظرم رو بگم .
شاد باشی
سلام،به نظر من این بهترین چیز هست.
و 700 تومن بقیتو یک پکیچ استودیویی بهرینگر که شامل(میکروفون استودیویی،هدفون استودیویی،کارت صدا حرفه ای و میکسر)میشود را بخر که کلا 300 تومان است و با 400 تومن بقیش یک آگوستیک 1در 1 درست کن که اینجوری دیگه کاملا یک استودیوی حرفه ای برای رکورد داری

mini
Monday 25 January 2010, 09:32 PM
یعنی با 1500 یه استدیوی خونگی ردیف میشه؟!
ایول...

scofild
Monday 25 January 2010, 10:43 PM
نه ! در حده مبتدی !
برای استودیوی خونگی نسبتاً حرفه ای باید بالای 3-4 میلیون خرج کنید .

1 میلیون سیستم
1 میلیون آکوستیک کردنه کل اتاق
300 کارت صدا (حداقل)
70 هدفون
500 مانیتورینگ (حداقل)
200 میکسر
400 میکروفون (حداقل)
میدی کنترلر 300 ( حداقل )

MA_Happy
Tuesday 26 January 2010, 02:17 PM
ایول...
این استودیو به نظر من برای کار های معمولی خیلی عالی هست ولی توش قط میشه ساز های گیتار،ویولون،سازدهنی،فلوت و ساز های کوچیک و اینجوری را زد(سه تار هم میشه) و میشه وکال کرد و به نظر من این استودیو یک استودیو عالی هست و تازه این آگوستیک یکی از بهترین نوع آگوستیک ها میشه فقط دستگاه هاش میمونه که در حدمبتدی باشه که به نظر من اون هم در آینده میتونی عوض کنی.
اینم عکس اون پکیج استودیویی

Reza Hadipour
Wednesday 27 January 2010, 02:09 PM
سلام
باید یچیزی رو فراموش نکنین
دستگاها آهنگ نمیسازن این آهنگسازه که با مهارت و تجربش آهنگ میسازه

من کسیو میشناسم که با یه لپ تاپ vaio و headphone monitor و یه midi controler 130،000 تومنی واسه صدا سیما آهگسازی میکنه

scofild
Wednesday 27 January 2010, 02:19 PM
منم از اینجور آدما زیاد میشناسم ! یکیش خوده من !

البته باید خدمتتون عارض شم که خوده لپ تاپه vaio قیمتش حدوده 1.5 میلیونه به علاوه ی هدفون مانیتورینگ که قیمتش حداقل 80 تومنه و 130 تومن میدی کنترلر !! شد نزدیکه 2 میلیون ! پس همچینم تجهیزاتشون کم نیست !

هممون قبول داریم که تجهیزات آهنگ نمیسازن ولی بی تجهیزات هم نمیشه آهنگ ساخت ! حداقل یه کاره استاندارد نمیشه ساخت !

jackbil
Tuesday 23 February 2010, 08:57 AM
دوستان
اینتل بخرید و ای ام دی رو فراموش کنید
هر دو تا رو داشتم و با قاطعیت میگم که اینتل قابل اعتمادتره
اینتل 1 هسته ای با 1 مگابایت کَش مساویه با ای ام دی 2 هسته ای (مطمئن باشید)
به مچ بودن هم زیاد ربطی نداره
من چندین سیستم عوض کردم
همین الان باس رمم با باس مادربردم نمیخونه ولی بازم مثل ساعت کار میکنه اگه الان ای ام دی بود جون آدم و میگرفت
دلایل زیادی ندارم نظر شخصیه من اینه که اینتل بهتره

amirpartow
Saturday 6 March 2010, 10:14 AM
دوستان ی سؤال البته اگه جواب بدید
چرا vstiyaبه اندازه مقدار رم لود نمیشن من رمم 4 ولی تا دو گیگ بیشتر لود نمیشه خیلی های دیگه هم انطورین چه تو سنار یا نیوندو قائمی رو که میشناسین اون نمیدونست من خیلی لازم دارم که از حد اکثر رمم استفاده کنم چون تو پروژهام تعداد و حجم صداهم زیاده خیلی جا کم میارم

mohem
Friday 2 April 2010, 02:57 AM
دوستان سلام باعث افتخاره که الان در این تایپیک هستم من میخوام آهنگساز کنم کامپیوتر هم دارم سیستمم اینه CPU: AMD Athlon 64x2 dual core processorMotherboard: GIGABYTE S-series Ga-Ma 69G-S3h RAM: 2 ta 1gig kingmaxهارد دیسک هم یه 250 و یه 160 دارم البته پاور هم نمیدونم چیه قوطیش گم شده گرافیکم 512 آنبورد یه جا خوندم بهترین cpu برا کار ارنج intel-core-i5 خوبه ؟ چه قیمته نهایتا بخوام قطعه اضاف کنم تا سقف 100 تا 150 تومنه در ضمن وقتی با سیستمم با اف ال کار میکنم بعضی وقتا نمایشگر سی پی یو اف ال بالا میپره عین نوار قلب و هدفونم هم خس خس میکنه اشکال از cpu هست یا نبود کارت صوت حرفه ای؟لوازمه آهنگسازی که میخوام بخرم ایناس که جمعا با لوازم جانبی میشه یک میلیون و 150 تومن کارت صوت : tc کانکت8 میدی کنترل : ام آیدیو کیریگ 49 مانیتور : ام آیدیو bx5a دولوکسحالا بی زحمت بگید چی از سیستممو باید چیاشو آپدیت یا عوض کنم مرثی

Sensation
Monday 5 April 2010, 04:44 AM
دوستان سلام باعث افتخاره که الان در این تایپیک هستم من میخوام آهنگساز کنم کامپیوتر هم دارم سیستمم اینه CPU: AMD Athlon 64x2 dual core processorMotherboard: GIGABYTE S-series Ga-Ma 69G-S3h RAM: 2 ta 1gig kingmaxهارد دیسک هم یه 250 و یه 160 دارم البته پاور هم نمیدونم چیه قوطیش گم شده گرافیکم 512 آنبورد یه جا خوندم بهترین cpu برا کار ارنج intel-core-i5 خوبه ؟ چه قیمته نهایتا بخوام قطعه اضاف کنم تا سقف 100 تا 150 تومنه در ضمن وقتی با سیستمم با اف ال کار میکنم بعضی وقتا نمایشگر سی پی یو اف ال بالا میپره عین نوار قلب و هدفونم هم خس خس میکنه اشکال از cpu هست یا نبود کارت صوت حرفه ای؟لوازمه آهنگسازی که میخوام بخرم ایناس که جمعا با لوازم جانبی میشه یک میلیون و 150 تومن کارت صوت : tc کانکت8 میدی کنترل : ام آیدیو کیریگ 49 مانیتور : ام آیدیو bx5a دولوکسحالا بی زحمت بگید چی از سیستممو باید چیاشو آپدیت یا عوض کنم مرثی

در حالت استاندارد همه چیز خوب هست
شم باید درایور Asio4 all رو بگیرید و نصب کنید - مشکل تاخیر و خش خش یقینان حل خواهد شد.

در اینکه cpu i5 خوب هست شکی نیست اما این که بهترین هست جمله ای کذب هست.
سی پی یو هایی در بازار موجود هستند که بسیار فراتر هستند البته قیمتی معادل 1 تا 1.200 میلیون خواهند داشت که توصیه نمیشه اما در وضعیت فعلی شما میتونید که quad core 4 هسته ای بگیرید تا مدت ها نیاز شما رو بر آورده خواهد کرد.

رم رو تا 3 GB ارتفا بدید

بیشتر از این نیاز به هزینه نخواهد بود.
موفق باشید

Atta-Flamenco
Tuesday 6 April 2010, 04:04 PM
براي تكميل كردن حرف دوستمون ميشه اين طور گفت كه اگه صداي ناب ميخوائن بايد يكم سر كيسه رو شل كنين
صداي خس خس يا اين كه صدا ها از هم تفكيك نم شن تو حالت حرفه اي به كارت صوتي مربوط ميشه و اسپيكرتون
هر دوشون بايد با هم مچ باشن و حرفه اي نميشه كه يه كارت صوتي 150 تومني بذارين رو سيستم و بهش يه اسپيكر 20-30 تومني كه معلوم نيست كدوم كارخونه من در آوردي توليدش كردي وصل كني و انتظار داشته باشين كه يه صداي ناب بگيرين بايد هر دو شون با هم مچ باشن .
وقتي كه صحبت كار حرفه اي ميشه بايد ابزاتوننم حرفه اي باشه كارت صوتي آنبرد رد حد نرماله براي سطوح بالا بايد يكم خرج كنين (:

mohem
Thursday 8 April 2010, 12:34 AM
ایول دوستان خیلی ممنون شرمندم کردین خوب پس مارک رم من خوبه دیگه همون مدل یه گیگ اضاف کنم دیگه ؟ فقط نمیدونم باسش چنده که هم باسش بگیرم جایی تو کامپیوتر هست که زده باشه این سی پیو که دوستمون گفتن چه قیمته ؟ بیشتر از 100 تا 150 نمیتونم هزینه کنم در ضمن با اف ال همینطور با کارت آنبورد و هدفون معمولی کارمیکردم اینطور بود asio هم نصب بود اف ال رو میزاشتم پایین تا برم بیام دستگاه رو هایبرنت میکردم بعد دوباره باهاش کار میکردم خسخس میکرد

GhazalMusic
Thursday 8 April 2010, 03:12 AM
دوست عزیز به نظر من عجله نکنید اگر یه Homestudio حرفه ای در نظرتونه , کمی صبر کنید و پس انداز کنید و یه سیستم خوب جم کنید البته من از قیمت روز خبر ندارم ولی مطمعنم که اگه 1500 برای کل سیستم(PC+Ram+Interface) سرمایه گزاری کنید پشیمون خواهید شد .به نظر من 1500 رو یک کامپیوتر خوب "Pentium Dualcore" تهیه کنید و بعد یه interface و حداقل 4 گیگا Ram .
خود من هم همین کارو کردم اول کامپیوتر خوب گرفتم بعد به مرور زمان Interface و باقی داستان رو تهیه کردم.
این طوری خیالتون راحته..باز خودتون بهتر میدونید. در هر حال برایتان موفقیت آرومندم.

mohem
Friday 9 April 2010, 10:49 PM
دوست عزیز فکر کنم شما درست متوجه منظور من نشدید من کامپیوتر دارم مشخصاتشم اینه
CPU: AMD Athlon 64x2 dual core processor
Motherboard: GIGABYTE S-series Ga-Ma 69G-S3h
Hard Disk: SAMSUNG-SATA 2 - 1000 GB + / 32mb buffer
RAM: 2 ta 1gig kingmax
هارد دیسک هم یه 250 و یه 160 دارم
میخوام فقط ارنج انجام بدم (وکال) و(رکورد ساز) رو هم بیرون انجام میدم توی استدیو حرفه ای
وسایلی هم که واسه ارنج انتخاب کردم با کلی تحقیق ایناست
کارت صوت: tc کانکت8، میدی کنترل : ام آیدیو کیریگ 49 ، مانیتور هم : bx5a ،
اینا همه با هم میشن یک میلیون و 150 تومن این جدا .....
میخوام ببینم سیستمم بجز رم چی نیاز داره آیا لازمه سی پی یوم رو عوض کنم آخه بعضیا وقتا که نرم افزارو میذارم تو تسکبار و دستگاهم رو هایبرنت میکنم بعد که روشن میکنم وباهاش کار میکنم نوار سی پی یو میپره بالا و هدفونم خسخس میکنه اگه یه راهنمایی کنید ببینم این اشکال از نبود کارت صوته یا از سی پی یو آخه اول که دستگاه بالا میاد خس خس میکنه بعد درست میشه . اگه راهنماییم کنین ممنون میشم یه دنیا . راستی سی پیو (دوال کره) با (کواد کره) فرقش چیه کدوم بهتره ؟ در ضمن 1500 واسه سیستم کنار نذاشتم همش 150 برا ارتقا سیستم همین تازه کمتر از این هم میتونم !!!!!

GhazalMusic
Saturday 10 April 2010, 10:13 AM
شرمنده اشتباه از من بود.با این حساب شما تنها احتیاج به Ram و یک نرم افزار برای Arreng کردن دارید بهتون Cubase یا Nuendo را پیشنهاد میکنم ..باید بگم کارت صوتی خوبی انتخاب کردید Konnekt همراه نرم افزارش یه Preset بزرگ افکت داره >Reverb هاش معروفه. داخل پوشه ی Vst plugin در C/Program وارد میشه در میکسر Cubase میشه ازشون استفاده کرد.
پیشنهاد میکنم همیشه نرم افزار را بعد از کارتون ببنید چون این کاری که شما میکنید فشار زیادی به سی پی یو میاره Nativeinstrument ها سنگینن به جای تسکبار بعد از save نرم افزارو ببندید.
از چه نرم افزاری برای Arreng استفاده میکنید منظورم Squence program هست؟

خسخس کردن و سکته خوردن هنگام اجرای تراکها هم از Ram هم از "Driver settings" کارت صداست . و درمورد Konnakt به ترتیب زیر عمل کنید

نرم افزار Konnekt را باز کنید

به قسمت "SYSTEM SETTINGS" وارد شوید

گزینه ی "settings" را انتخاب کنید ودر قسمت "drive settings" سایز Buffer را ببرید بالا 1024 را انتخاب کنید

با اینکار کمی Latenz بالا میره ولی سکته و خسخس از بین میره البته بستگی داره که شما در یک آهنگ از چند Nativeinstrument استفاده میکنید پشنهاد میکنم Ram رو تا 4 گیگا افزایش بدید .
پیروز باشید.

mohem
Monday 12 April 2010, 12:57 AM
ممنون دشمنتون شرمنده
راستش اول میخواستم 610 ام آیدیو رو بگیرم یکی از دوستام خودش خواننده و آهنگسازه گفت نگیر ام آیدیو تا یه سطح خاص میکشه بهم السیس پیشنهاد داد خودم با تحقیقاتم به تی سی رسیدم البته نمیدونم از لحاظ کیفیت وکارایی تی سی یا ام آیدیو کدوم بهترن تا شما چی بگین چون هنوز چیزی نخریدم آخه خواستم تی سی لایو بگیرم بودجم نرسید....!!!
در مورد نرم افزار با اف ال فولم و کار میکنم نیو اندو رو هم دارم ولی چون میدی و کارت صوت ندارم نتونستم باهاش کار کنم سونار و ریزن رو هم با آموزش فارسی آخرین ورژن دارم
خودتون تی سی رو دارین استفاده کردین از ام آیدیو بهتره؟ ام ایدیو چینیه ولی تی سی تایلند کودومشون بهتره اخه میگن جنس چینی...
میدی که انتخاب کردم چه طور جواب میده ؟
واسه رم هم 2تا یه گیگ دیگه مثل مال خودم اضاف کنم که بشه 4 آخه باسش رو روی قوطیش که نزده بود،اگه بخوام 1 دوگیگ ا ضافه کنم باسش رو نمیدونم
و اما سی پی یو ....... نمیدونم اخرش بام را میاد یا نه 1 سوال سی پی یو تو کیفیت صدا تاثیر داره یا ممکنه وقتی تعداد vst های در حال استفاده زیاد شد هنگ کنه ؟ کلا منم شرمنده اگه سوالاتم زیاد شد آخه این جور جاها و افرادی مثل شما که اطلاعات خیلی خوبی دارن کم هست خلاصه ببخشید

درگذشت خواننده خوش صدا جهان رو هم تسلیت میگم ....

GhazalMusic
Monday 12 April 2010, 03:28 PM
خواهش میکنم دوست عزیز
بله من هم از Tc استفاده میکنم اینجا همه به من Konnekt رو پیشنهاد کردن البته از M.A خیلی بهترهM.A در اینجا کم استفاده میشه TC کاملا بدون Latenz کار میکنه.دارای مونیتور کنترلر هست شما میتونید صدا رو مستقیم از TC کم و زیاد کنید البته من Konnekt 6 رو دارم فرقشون در input هست TC 8 اگه اشتباه نکنم 4 کانال داره .
دارای شارژ Fantum است و این خاصیت رو هم داره شما میتوید برای خواننده افکت باز کنید تا خواننده هنگام خواندن احساس بهتری رو بدست بیاره جالب اینکه افکت ضبط نمیشه.
باید بگم نرم افزار مناسبی برای کار انتخاب نکردید اف ال خیلی سنگینه وقتی هم چند تا VST باز کنید که دیگه بدتر
اف ال رو نمیشه بهش عنوان نرم افزار استودیو داد حجم خیلی بالای این نرم فزار آزادی شما رو در باز کردن VST محدود می کنه.
از من اگه بپرسید میگم از Nuendo استفاده کنید در صورت ظرورت شما میتوانید اف ال رو نیز در Nuendo باز کنید ولی اصلا به اف ال احتیاج نخواهید داشت.
در مورد CPU باید بگم بله اگه شما بیش از اندازه از VST های پر حجم استفاده کنید ممکنه هنگ هم بکنه ولی نه در مورد Dualcore و به هیچ وجه در صدا تاثیری نداره . سکته خوردن وخسخس کردن فقط به رم و AsioBuffer ربط داره در اف ال هم شما میتونید با کمک بالا بردن Buffer خسخس رو از بین ببرید
برای اینکار به قسمت "Audiosettings" وارد شده و سایز SampleBuffer رو بالا ببرید 1024 مناسبترینه

با تعغیر روش کار هم میشه از بوجود آمدن خسخس و سکته جلوگیری کرد هر تراکی را که نوشتید آنرا درجا به wav تبدیل کنید و Vst را ببنید شما در انتهای Arreng به هر حال باید فایلهای Wav به استودیو تحویل دهید پس اینکار را از اول انجام دهید به عنوان مثال .شما نیاز ندارید تراک درام و پرکاشن رو تا آخر آهنگ بنویسید یک میزان کافیست آن را به wav تبدیل کنید آنرا ببرید و در کل آهنگ استفاده کنید بعد از برش شما میتوانید مانند میدی آنهارا ویرایش کنید این روش به مراتب کم حجم تر و بهتر میباشد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم باز هم اگه سوالی داشتید در خدمت هستم البته اگر جوابش رو بدونم.
پیروز و تن درست باشید.
پروردگار تمامی رفتگانرا بیآمرزد.

mohem
Monday 12 April 2010, 05:45 PM
دمت گرم خیلی آقایی پس فکر نکنم ام آیدیو به پای تی سی برسه من گشتم مقایسه واسه 610 و کانکت 8 نبود خودت اگه لطف کنی نقاط قوت و ضعفشونو بگی ممون میشم قربانت

GhazalMusic
Tuesday 13 April 2010, 08:23 AM
درود دوست عزیز

در دو پست قبلی کمی از تی سی عرض کردم ولی برای بیشتر آشنا شدن با اون لینک زیر را کلیک کنید. پیروز باشید

TC Electronic | Konnekt 8 (You can see links before reply)

TC Electronic | Konnekt 6 (You can see links before reply)

mohem
Wednesday 14 April 2010, 12:15 AM
دمت بسیار گرم خیلی آقایی ولی شرمنده داداش من اینطور متوجه نمیشم من میگم جایی یه مقایسه درست بین پروفایر 610 ام ایدیو و کانکت8 تی سی هست که بریم بخونیم بدونیم کدوم سر تره البته فکر نکنم ام ایدو به پای تی سی برسه شما نظر ت چیه ؟ خودت کدومو بهتر میدونی در کل امکانات کدوم بهتره چون قیمت دوتاشون تقریبا یکیه ممنونت میشم یه دنیا خودت یه مقایسه حرفه ای بکنی شرمندم خلاصه ببخشید
اهان راستی یه جا بهم گفتن فقط تو تعداد خروجی تفاوت دارن وتی سی 4 تا کمتر از 610 داره و از لحاظ کیفیت وکارایی یکین
راست گفتن

GhazalMusic
Wednesday 14 April 2010, 12:20 PM
درود دوست خوب

M-Audio

دارای 2 تا خروجی هدفنه
دارای Midi in /out
M-Audio دارای 6 لاین ورودی و 10 خروجیه که با میکسر ی که (نرم افزار) همراهشه کنترل میشه از آنها میشه در یک زمان استفاده کرد این تنها Highlight این اینترفیس هست که فکر نکنم به درده کاری که میخوای انجام بدی بخوره ., به درد کسی میخوره که زیاد ظبط میکنه در مورد کیفیتش نمیتونم چیزی بگم ولی شنیدم که بعضی ها راضی نبودن کلا با شرکت M-Audio ,

Konnekt | 8

Konnekt بر خلاف M-Audio در گروه "Professional Recording" دسته بندی میشه و در بیشتر استودیو ها استفاده میشه صرف نظر از افکتهای رویائ دارای (Network Expandable Audio Recording) یا "TC Near" که از این طریق میشه تا 4 سخت افزار Tc را به هم وصل و در آن واحد استفاده کرد
دارای تقویت کننده ی میکروفنه که البته خیلی بهتر از M-Audio .
دارای لاین ورودی مخصوص Guitar است که مجهز به تقویت کننده ی Guitar هم هست دیگه برای ظبط گیتار احتیاج به Amp نداره.

نرم فزارش محتوی افکتهای بی نظیره که آنهارو در میکسرش یا در Cubase میشه استفاده کرد.
دارای Midi in /out
دارای دو خروجی هدفن هم هست

به Konnetk به خاطر کیفیت شیشه ایش لقب "مسیر پادشاهی زیگنال آئودیو" رو دادن
باز هم تحقیق کن ولی شخصا بهت Konnekt رو پیشنهاد میکنم.
پیروز باشی.

mohem
Thursday 15 April 2010, 12:01 AM
بازم دمت گرم که ترکوندی نظرم رفت روی کانکت فقط یه مشکلی که باهاش دارم میدونی چیه اینه که ساخت تایلنده وچین نیست اخه ام ایدیو چینیه اصلا مال خود شما هم تایلنده؟ چقدر واستون تا حالا کار کرده ؟ چینی بهتره یا تایلندی؟ راستی سی پیوتون چیه amd یا اینتل ؟قبلا تی سی رو کجا میزد ؟ حالا که تایلند میزنه مثل ام ایدیو که تحت لیسانس امریکاست تحل لیسانس کشور اصلیشه ؟من دیگه از شرمنده گی رفتم تو زمین بازم مثل اینکه سوالاتم زیاد شد خیلی منو ببخشید

GhazalMusic
Thursday 15 April 2010, 02:31 AM
راستش همونقدر که اجناس ساخت چین در ایران طرفداره اینجا درست برعکس .از تاریخچه کانکت راستش چیزی نمیدونم من بیشتر از یک سال و نیمه دارم در حدود روزی 10 ساعت باهاش کار می کنم مشکلی هم نداشتم.من Intel Dualcore دارم .

mohem
Thursday 15 April 2010, 09:20 PM
خیلی ممنون حالا به عکساش نگاه کردم اثری از مید این تایلند نبود عجیبه تا دیروز بود ؟ رو کارت شما زده کجا؟

mohem
Friday 16 April 2010, 02:07 PM
آهان رفتم دیدم روی کارتهای گرون قیمتش زده بود تایلند روی بقیه چیزی ندیدم

mohem
Tuesday 20 April 2010, 01:28 AM
داداش جان کجا رفتی پس بحث تازه به جاهای باهال رسیده بود من هنوز از شما دوست خوب یه کم سوال دارم میخواستم چند تا چیز بپرسم که دیگه سوالات آخرمه اگه به همه جواب بدی یه دنیا ممنون میشم 1-جایی خوندم وقتی صدای سازها با هم قاطی میشه و آهنگ یه جورایی بم میشه دیگه اشکال از مستر نیست بلکه استفاده از تعداد زیادی وی اس تی سنگین و با کیفیت مثلا (چندتا نکسوز و.....) سی پی یو قدرت جداسازی اونا از هم رو نداره وکار رو یه کم قاطی تحویل میده درسته؟ یه راهنمایی حرفه ای کنی ممنون میشم 2-برای مستر کردن که میدونم بیشتر سلیقه ای است از( ویولب) استفاده کنیم بهتره یا ایزوتوپ پک؟یا بهترش هم هست؟ اگه بگی عال میشه شرمنده یکم به این تایپیک ربط نداره ولی چیکار کنم شما به بزرگی خودت ببخش 3-میشه یه نمونه از کارای خودتون رو که با کانکت ساختین بذارین یه دنیا ممنون میشم 4-این ریتمای 6و8 که توی آهنگهای جدید هست از توی کیبوردها ((ارگها))در میارن دیگه مگه اونا فرمتش میدی نیست پس چرا اینهمه با کیفیته ؟خلاصه خیلی شرمنده ولی قول میدم سوالات آخرم باشه

GhazalMusic
Tuesday 20 April 2010, 02:45 AM
درود دوست خوبم
در استودیو هیچ وقت با VST ماستر نمی کنن همه ی تراکها رو جدا جدا تبدیل به wav میکنن بدش میره واسه میکس و ماسترین .
برای ماسترین از برنامه های مختلفی استفاده می شه در استودیو معمولا از pro tools استفاده میشه البته این نرم افزار برای Mac هست خودم از Cubase و گاهی وقتا از Adobe Audition استفاده میکنم
ریتمهای شش و هشت میدی نیستن و از ارگ هم نیست البته امکان داره کسی از کیبورد بگیره ولی کیفیتشون بده اینها همه سمپل هستن که شما میتونید بعد از تهیه سمپلها اونار در کنتاکت باز کنید
برای شنیدن نمونه کارهای بنده روی لینک زیر "نمونه کارهای غزل موزیک" کلیک کنید.
دوست عزیز دشمنت شرمنده من خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر بیاد با کمال میل واسه دوستان هموطنم انجام میدم.پیروز باشید.

mohem
Friday 23 April 2010, 02:12 AM
ممنون قربان شما خیلی آقایی حالا اگه اشکال نداره چندتا سوال دیگه دارم مگه پروتولز مخصوص اون کارتهای دیگ دیزاین نیست ؟ همون امکانات ویو لب و ایروتوپ پک رو داره دیگه ؟ با ویو و ایزوتوب هم مستر میکنن دیگه ؟ مستر با پلاگین هست اصلا پلاگین به چه کار میاد کلا چیه واز گفته های خود شما : ((این نرم افزار برای Mac هست))مک چیه؟؟؟واسه ریتم ساختن که میگین مثلا صدای تمبک ودایره رو کناره هم میچینیم مثل کیک و اسنار و...تو سبک پاپ؟و آخری ببخشید خیلی شد ((کنتاکت))کجای نرم افزاره ؟ همونجا که سمپلارو میچینن دیگه خونه خونه هستش ؟آهان سپل 6.8 از کجا میشه تهیه کرد با کیفیت؟بازم من شرمنده ببخشید

mohem
Saturday 24 April 2010, 02:59 PM
داداش کجایی؟نیستی

mohem
Monday 26 April 2010, 02:56 PM
استاد شرمنده گویا ناراحتت کردم حالا ببخشید نیستی؟

Peram.
Monday 10 May 2010, 08:58 PM
سلام خدمت دوستان.
من فقط یک کیس میخوام جمع کنم(بدون کارت صدا) که بشه باهاش با کیوبیس و ریزن کار کرد البته بودجم خیلی کمه 350 تومن بیشتر نیست برای همین از دوستان درخواست راهنمایی دارم که بعداً مشکلی برای کار کردن باهاش نداشته باشم.(مادر بورد میخوام asus باشه.
ارزونترین کارت صدایی میشه باهاش آهنگسازی کرد که جواب بده چی هست؟
خیلی ممنون.

M-AUDIO
Friday 18 June 2010, 09:32 AM
خواهش میکنم دوست عزیز
بله من هم از Tc استفاده میکنم اینجا همه به من Konnekt رو پیشنهاد کردن البته از M.A خیلی بهترهM.A در اینجا کم استفاده میشه TC کاملا بدون Latenz کار میکنه.دارای مونیتور کنترلر هست شما میتونید صدا رو مستقیم از TC کم و زیاد کنید البته من Konnekt 6 رو دارم فرقشون در input هست TC 8 اگه اشتباه نکنم 4 کانال داره .
دارای شارژ Fantum است و این خاصیت رو هم داره شما میتوید برای خواننده افکت باز کنید تا خواننده هنگام خواندن احساس بهتری رو بدست بیاره جالب اینکه افکت ضبط نمیشه.
باید بگم نرم افزار مناسبی برای کار انتخاب نکردید اف ال خیلی سنگینه وقتی هم چند تا VST باز کنید که دیگه بدتر
اف ال رو نمیشه بهش عنوان نرم افزار استودیو داد حجم خیلی بالای این نرم فزار آزادی شما رو در باز کردن VST محدود می کنه.
از من اگه بپرسید میگم از Nuendo استفاده کنید در صورت ظرورت شما میتوانید اف ال رو نیز در Nuendo باز کنید ولی اصلا به اف ال احتیاج نخواهید داشت.
در مورد CPU باید بگم بله اگه شما بیش از اندازه از VST های پر حجم استفاده کنید ممکنه هنگ هم بکنه ولی نه در مورد Dualcore و به هیچ وجه در صدا تاثیری نداره . سکته خوردن وخسخس کردن فقط به رم و AsioBuffer ربط داره در اف ال هم شما میتونید با کمک بالا بردن Buffer خسخس رو از بین ببرید
برای اینکار به قسمت "Audiosettings" وارد شده و سایز SampleBuffer رو بالا ببرید 1024 مناسبترینه

با تعغیر روش کار هم میشه از بوجود آمدن خسخس و سکته جلوگیری کرد هر تراکی را که نوشتید آنرا درجا به wav تبدیل کنید و Vst را ببنید شما در انتهای Arreng به هر حال باید فایلهای Wav به استودیو تحویل دهید پس اینکار را از اول انجام دهید به عنوان مثال .شما نیاز ندارید تراک درام و پرکاشن رو تا آخر آهنگ بنویسید یک میزان کافیست آن را به wav تبدیل کنید آنرا ببرید و در کل آهنگ استفاده کنید بعد از برش شما میتوانید مانند میدی آنهارا ویرایش کنید این روش به مراتب کم حجم تر و بهتر میباشد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم باز هم اگه سوالی داشتید در خدمت هستم البته اگر جوابش رو بدونم.
پیروز و تن درست باشید.
پروردگار تمامی رفتگانرا بیآمرزد.
ممنون از راهنمایی هات چند نکته هم من به راهنماییت اضافه می کنم.
- اگر یک ترک رو به صورت wave در بیاریم و دوباره وارد نرم افزار کنیم دیگه توی میکسر نمیتونیم روی تک تک اجزا مانند Kick - HiHat - Snare . . . کنترل داشت و آنها را کم و زیاد کرد و در نهایت مستر خوبی نمیشه، انگار که همه صداها در هم ترکیب شده و خوشایند نیست.

- در مورد خسخس کردن هم با چند روش باید اونو از بین ببری:
در طول آهنگسازی یا نت نویسی Sample rate را در کمترین حالت بذارید و Interpolation را بر روی linear تنظیم کنید. (این کار را در صورتی انجام دهید که هنوز صدا را ضبط نکرده اید) و همانط.ر که گفتیدBuffer را زیاد کنید در حدود 2024 (اما در این حالت صدا با تاخیر از مانیتور پخش می شود).
پس از پایان آهنگ Sample rate و Interpolation را نسبت به نیازتون زیاد کنید.

در هنگام تنظیم یا نت نویسی بهتر است از ASIO4All استفاده نشود و از خود کارت صدا استفاده شود تا کشش لازم را داشته باشد.

موفق باشید.