PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ويولا

Hmd_N
Friday 2 March 2007, 12:17 AM
ويولا عضو آلتو خانواده سازهاي زهي مي باشد. بخش زيادي از تاريخچه ي خود را با ويولن سهيم مي باشد .
داراي ساختماني يكجور و مشابه با ويولن مي باشد . اگرچه كمي بزرگتر از آن مي باشد.
ويولا مدت زيادي تحت تاثير ساز كوچكتر مناسب ((ويولن)) با تكنيك قوي تري بود. از اواخر سال 1700 ميلادي آهنگسازان اقدام به استفاده از شخصيت ويژه ي ويولا با صداي ملايم و مطبوع آن نمودند و در نهايت گوشه اي از اعتبار و اهميتي كه شايستگي آنرا داشت به آن اعطاء نمودند.
طول تقريبي بدنه ويولا 17 اينچ مي باشد كه تقريبا 3 اينچ از ويولن بزرگتر مي باشد به نسبت ويولن، ويولا بدليل دامنه صوتي آن نسبتا كوچك است.
ويولا اهميت مختصري در اركستر و موسيقي مجلسي داشت بعدها كوارتتهاي زهي - هايدن و موتزارت اولين قطعه هاي جالب مربوط به ويولا بودند و اغلب قسمتهاي مشكل براي نوازندگي مي باشند.

bmoi_642
Sunday 20 May 2007, 05:46 PM
ويلا هم مثل ويلن يك تيكه و دو تيكه داره يا نه
قيمت يك ويلا چقدره م
مرسي

Amir
Tuesday 13 November 2007, 04:02 PM
دوستان کسی نیست جواب دوستمونو در باره ی سوال بالا بده ؟؟

Hes_r
Tuesday 13 November 2007, 04:54 PM
در مورد قیمتش که متفاوته بستگی به جنسش

در مورد یه تیک هدو تیکه هم که از یه سازفروش پرسیدم گفت آره فقط راست یا دروغش با اون

akanani
Wednesday 14 November 2007, 08:10 AM
سلام bmoi_642

من امروز دقیقا سئوال کردم این ساز همانند ویولن هم یک تیکه داره و هم دو تیکه و قیمتش در بازار از یک میلیون تومان شروع می شود تا 5- 6 میلیونی آن هم هست .

:ak

samin
Tuesday 20 November 2007, 03:12 PM
اوه , اوه ......
از یه میلیون شروع نمیشه, من خودم یه التو دارم که 170000 تومن خریدمش تازه سیماشم عوض کردم با یه کم خرت و پرت دیگه شد 250000 تومن خیلی هم صداش خوبه.....

Hes_r
Tuesday 20 November 2007, 03:42 PM
درسته جنس های مختلفی هست

منظور آکانانی عزیز جنس های درجه ی 1 و خوبش هست . فک کنم یه مقدار تو بیان درست بیان نکرده .

akanani
Wednesday 21 November 2007, 10:10 AM
درسته جنس های مختلفی هست

منظور آکانانی عزیز جنس های درجه ی 1 و خوبش هست . فک کنم یه مقدار تو بیان درست بیان نکرده .

حسام جان تشکر دقیقا درست گفتی من اخلاقم اینه اگر جنسی را بخوام بخرم یا قیمت بگیرم همیشه دنبال چیز خوب می رم . samin خانم هم درست گفتن چینی آن هم هست ولی من قیمت ندارم :ak

samin
Wednesday 21 November 2007, 02:32 PM
ولی یادمه استادم یه ویولا چک واسه یکی از بچه ها خریده بود که هم خیلی صدای باحالی داشت و هم خیلی خوشگل و سبک بود. اونم فقط 450000 تومن, البته حرف شمارو قبول دارم . ولی قیمت پاییتون خیلی بالاست اینطوری یکی که بخواد بره سراغ ویولا اولش که قیمت پایه رو می بینه جفت شیش میاره...............:g

akanani
Thursday 22 November 2007, 08:06 AM
ولی یادمه استادم یه ویولا چک واسه یکی از بچه ها خریده بود که هم خیلی صدای باحالی داشت و هم خیلی خوشگل و سبک بود. اونم فقط 450000 تومن, البته حرف شمارو قبول دارم . ولی قیمت پاییتون خیلی بالاست اینطوری یکی که بخواد بره سراغ ویولا اولش که قیمت پایه رو می بینه جفت شیش میاره...............:g

والا چی بگم شا درست می گی من می گم چون همیشه دنبال جنس آلمانی هستم فروشنده این قیمت را به من داد . ضمنا من هیچ وقت از مغازه دار ها که ساز می فروشن قیمت یا جنس نمی گیرم من همیشه از شرکت سورنا ساز می گیرم . آن هم فقط آلمانی و ایتالیائی کار می کنه . :ak

sorkhpoostkoochooloo
Friday 1 February 2008, 09:42 PM
سلام
میشه بگید که ویولا تا چه اندازه قدرت تک نوازی داره؟