PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت دادن لقب پاکو به بعضی از نوازندگان گیتار چیست؟؟؟

panii60
Monday 20 July 2009, 09:26 PM
سلام بچه ها

مدتها در این فکر بودم که چرا به بعضی از نوازندگان مانند پاکو سپرو پاکو پنیا و پاکو دلوسیا لقب پاکو داده شده ؟؟ اما جوابی براش پیدا نکردم؟

اصلا پاکو یعنی چه؟؟؟

moomak
Saturday 25 July 2009, 09:02 PM
پاکو لقب نیست فقط یه اسمه
مثل علی!!!

shanshayanshan
Saturday 29 May 2010, 08:15 PM
اره درست فقط یه اسم مثل شایان

Parisa-Delbar
Sunday 30 May 2010, 12:46 AM
خیلی جالبه! من نمیدونستم

Cellist
Sunday 30 May 2010, 08:23 AM
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee؟
چه جالب!

GhazalMusic
Thursday 8 July 2010, 03:07 PM
سلام بچه ها

مدتها در این فکر بودم که چرا به بعضی از نوازندگان مانند پاکو سپرو پاکو پنیا و پاکو دلوسیا لقب پاکو داده شده ؟؟ اما جوابی براش پیدا نکردم؟

اصلا پاکو یعنی چه؟؟؟

درود دوست عزیز
پاکو یا Paco de lucia متولد 21 دسامبر 1947 اهل یکی از شهرهای اسپانیا به نام Algeciras, Provinz Cádiz ست. بهترین و چیره دست ترین گیتاریست در سبک فلامینکو ست که در سن 5 سالگی توسط پدرش "Pepe" به آموختن گیتار پرداخته و در سن 11 سالگی اولین اجرای زنده را تجربه کرد. در 15 سالگی تور دور دنیا همراه José Greco در همان سن اولین آلبومش را به کمک و همکاریه Ricardo Modrega ضبط کرد. در سال 1973 پاکو تحول و انقلابی در سبک فلامینکو انجام داده و سبک Felamenco - Jazz را با هم ترکیب کرده و این سبک را به سبت رساند. این سبک اسپانیش که امروزه رایج هست را نیز پاکو پایه گزاری کرده و اگر پاکو نبود این سبک شاید هرگز پایه گزاری نمیشد.
البته این یک چکیده ای بود از زندگی نامه ایشون.
گفتم شاید دوست داشته باشید این مطالب رو هم در مورد "پاکو" بدونید.
پیروز باشید.

You can see links before reply

morrr
Wednesday 19 June 2013, 12:19 PM
پاکو معادل اسم "فرانسیسکو" هست... در اسپانیا اسم کسی که فرانسیسکو هست رو به اختصار "پاکو" صدا می کنن ( اسم اصلی پاکو دلوسیا "فرانسیسکو سانچز" هست)

LiOneL999
Wednesday 19 June 2013, 01:57 PM
دوستان و اساتید بزرگوار معذرت که دخالت کردم
ازونجا که من مقاله های اسپانیولی رو ترجمه می کنم و با مکالمه ی این زبان آشنایی دارم
میدونم که "پاکو" در اصطلاح عامیانه معنی "صادقانه" و "نهایت خلوص در عمل" رو میده
و به کسانی که به نهایت خلوص و مهارت در یکی از عناصر اصلی فرهنگ و هنر اسپانیا برسند لقب "پاکو" داده میشه
برای مثال به ولیعهد خوآن کارلس اول (پادشاه اسپانیا) یعنی شاهزاده سوسکاس کارلس میگن "پاکو سوکاس" (سوسکاس = سوکاس)
ایشون تبحر خاصی در اپرای سوپرانو دارن..و این لقب به هرکسی داده نمیشه...
همین ولیعهد اسپانیا هم با وجود سن کمش این لقب رو داره به دلیل مقام حکومتیشه...وگرنه...باید در عرصه ی خودش "پیر" شده باشه..
و در پاسخ به دوست قبلیمون...فرانسسیکو مخففش در اسپانیایی فرانس...یا فرانکو هستش...و ربطی به "پاکو" نداره...
بیشتر در کاتالونیا این اسم استفاده میشه...

morrr
Wednesday 19 June 2013, 06:09 PM
ممنون از اطلاعاتی که دادی دوست عزیز... منم راستشو بخوای معنی پاکو رو نمی دونستم... ولی چند وقت پیش که این کلمه رو در ویکیپدیا سرچ کردم تا ببینم قضیه از چه قراره، اونجا گفته بود که این لقب به کسی که اسمش فرانسیسکو هست داده میشه... از اونجایی هم که اسم اصلی پاکو دلوسیا فرانسیسکو هست من این نتیجه گیری رو کردم. اینم لینکش (You can see links before reply). ولی همون طور که شما گفتی شاید اینجوری نیست که هر کی اسمش فرانسیسکو بود بهش بگن پاکو... بلکه باید اون ویژگی های شخصیتی رو هم داشته باشه...

hamidzbh
Saturday 22 June 2013, 08:32 PM
سلام
جالبه که بدونید دلوچیا نام خانوادگی مادر پاکو هست

a_n
Saturday 22 June 2013, 10:13 PM
البته دلوسيا درسته دوست عزيز نه دلوچيا

hamidzbh
Wednesday 26 June 2013, 09:33 PM
به تلفظ اسپانیاییش چی دوست عزیز تر

a_n
Thursday 27 June 2013, 12:06 PM
به تلفظ اسپانیاییش چی دوست عزیز تر اين فايل صوتي كوتاه رو گوش كنيد.تلفظ اسم دلوسيا هست توسط سه مجري به زبان اسپانيايي كه هرسه نفر به صورت دلوسيا تلفظ ميكنن. You can see links before reply

LiOneL999
Thursday 27 June 2013, 02:09 PM
ه تلفظ اسپانیاییش چی دوست عزیز تر

دوست عزیز

حرف C در زبان ایتالیایی "چ" تلفظ میشه

ولی در زبان اسپانیایی "ث" تلفظ میشه

اینجا که تایپیک آموزش اسپانیولی نیست؟ به هرحال اشتباه تلفظ کردید...:33: