PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکرفن ها

Solo
Thursday 23 July 2009, 09:53 PM
بحث و تبادل اطلاعات و تجربه هامون در مورد انواع میکرفن ها

Khashayar
Thursday 23 July 2009, 10:24 PM
درود
سولو جان منیه rode k2 دستم اومده چند وقت.اما به خاطر اینکه امکانات مثل کارت صدا.فانتوم پاور و ... ندارم نتونستم ازش استفاده کنم.اولا تجربه کار با این میکروفون رو داری؟به نظرت خوبه؟ارزشش رو داره آدم باهاش کار کنه.برای ظبط ساز آکوستیک بیشتر.اما بعضی وقتا وکال هم استفاده میکنم.چه کنم با این میک؟باهاش کار کنم یا وقتم رو تلف نکنم؟
Solo
Sunday 26 July 2009, 04:11 AM
شرمنده یکم دیر جواب میدم .
من شخصا با rode k2 کار نکردم و 2 سال از خانواده rode با rode nt2a کار کردم .

از خانواده rode
rode classic بهترین هست .
در مورد rode k2 :
می دونم از ديافراگم دو گانه 25 ميلي متري مدل HF1 با روكش طلا با ضخامت ٥ ميكرون استفاده میکنه که از این لحاظ با rode nt2a برابر هست .
ولی rode k2 به مراتب بهتر از nt2a هست .
در واقع یکی از بهترین میکرفن های rode رو در اختیار داری آشو جان .
اینطور که من سرچ کردم و دیدم k2 هم از لحاظ حساسیت و هم از لحاظ dynamic rang بهتر از rode nt2a هست . در حالی که من از nt2aواقعا راضی بودم .
به نظر من k2 بعد از rode classic بهترین میکرفن خانواده rode در بازار هست .
راستی چند گرفتی ؟
تا حالا باهاش رکورد کردی ؟
میکرفن حساسیت بالایی داره برای رکورد باید فضای اکوستیک داشته باشی .
چون جزو tube microphone ها هست بیشتر برای وکال استفاده میشه ازش .
کلا باید صدای خیلی گرمی داشته باشه .
با توجه به مشخصاتش و تجربه ای که قبلا با rode nt2a داشتم هوس کردم این مدل میکروفون رو تست کنم .
اگر نمونه رکورد شده باهاش داری بذار واسمون .

rumour
Sunday 26 July 2009, 10:40 AM
یه میکروفن که برای ضبط ساز باشه(پیانو و گیتار) خوب هم باشه تو چه قیمتیه؟

Solo
Sunday 26 July 2009, 11:37 AM
برای رکورد گیتار که همیشه مشکل بوده راه های مختلفی وجود داره .
من خودم از nt2a استفاده میکردم . کلا rode 2 مدل میکرفون همه کاره داره یکی rode nt2a و دیگری rode k2 .
در مورد k2 امروز صبح با یکی از دوستان صحبت کردم که تجربه کار توی استودیوی شخصیش رو داشت و میگفت برای رکورد گیتار هم مناسب بوده و لی من چون خودم کار نکردم نظری نمیدم .
یادمه یه مدتی که میکرفن بهرینگر b1 گرفته بودم با رکورد گیتار مشکل داشتم . اون زمان یه جفت میکرفن c1 بهرینگر هم گرفتم . در حد عالی نبود ولی بد هم نبودن . به هر حال منو راضی نمیکرد .
تا زمانی که بهترین راه رگورد گیتار رو یاد گرفتم .
توسط md recorder sony .
md recorder یک دستگاه رکورد کوچک با حساسیت بالاست که شرکت سونی برای خبرنگار ها ساخته . ولی حساسیت بالای این دستگاه و شفافیت فوقالعاده توی رکورد باعث شده توی استودیوها ابزاری برای رکورد گیتار باشه .
از مزیت های رکورد با رکوردر های سونی صدای شفاف و واقعی گیتار + رکورد شفاف صدای انگشتای نوازنده روی سیمها ست که به آهنگ حالت خوبی میده و میشه همه تکنیک های نوازندگی گیتار رو با این رکوردر به رخ کشید .
قیمت رکوردر سونی 2 هفتهی پیش که یکی تهیه کردم آکبند 130 هزار تومان بود . البته از نوع پیشرفتش . پورت usb می خوره . 2گیکا بایت حافضه داخلی داره + edit ابتدایی فایل های رکورد شده توسط خود رکوردر ( مثل تکه تکه کردن یا چسبوندن فایلها بهمدیگه )
قیمت rode nt2a هم دورو بر 400 هزار تومان هست .

نکته بعدی روش رکورد پیانو هست .
برای رکورد پیانو رکورد هم بستگی ه نوع پیانو و هم بستگی به سبک و هم بستگی به نوع میکرفن داره تا بدونیم میکرفون هارو با چه حالت و زاویه ای و در کجای پیانو کار بذاریم .
اگر بخواهیم صدایی شفاف و بدون نیاز به اکولایز از پیانو بگیریم رعایت نکات بالا الزامی هست .
دیگه کمتر توی موسیقی های امروزی از نوازندگی زنده پیانو توی موزیک ها استفاده میشه .
چون رکورد پیانو همیشه مشکل بوده . ساختن صدای مجازی پیانو بیشتر از بقیه سازها مورد توجه بوده و صداهای مجازی پیانو پیشرفت زیادی داشتن . تا جاییکه جای صدای پیانورو توی موزیکها گرفتن .

rumour
Sunday 26 July 2009, 11:46 AM
مرسی.با این قیمت ها که فعلا نمیشه خرید.

Khashayar
Sunday 26 July 2009, 03:05 PM
درود
تشکر سولو جان.پس نگهش میدارم و باهاش کار میکنم.

راستی چند گرفتی ؟
تا حالا باهاش رکورد کردی ؟

حقیقتش سولو جان من این رو نخریدم.یه دوست داشتم که یک استودیو خیلی مجهز راه انداخته بود و اکثر وسایلش هم خودش وارد کرده بود.راک کار میکرد.چند وقت پیش کاراش رو درست کرد و رفت خارج از کشور.وسایل استودیوشم بعضیاشو فروخت بعضیاشم خونه پدر مادرشه و بعضیاشم به اطرافیانش داد که شانس به من رو کرد و این میکروفن رو به من داد.
من هم تا الان باهاش رکورد نگرفتم.اما چون قصد دارم که یک سری وسیله بگیرم و یکی از اطاقارو آکوستیک کنم برا کارام خواستم از این میک خیالم راحت بشه.ولی به زودی که رکورد گرفتم حتما نمونه ای میزارم تا ببینیم کیفیتش چجوریه.
تشکر سولو جان.

در مورد رکورد گیتار من توصیه میکنم از shure sm81lc استفاده کنی.هم ارزونه فکر کنم الان دورو بره 150 باشه.ولی خوب یکی از میکروفون های تقریبا قدیمی هست که تخصصش رکورد گیتار آکوستیک هست.من هم مدتی داشتم و باهاش کار میردم راضی بودم ازش اما فقر باعث شد بفروشمش.لول.این سونی هم که سولو میگه فکر کنم خوب باشه من ندیدم تا حالا.
You can see links before reply
siamaks
Thursday 10 September 2009, 11:20 AM
در مورده USB microphones هم مي شه يك توضيحي بدين . تحريك شدم برم بخرم . چون پول ندارم واسه خريد كارت صدا و دمو دستگاهاش .

Solo
Thursday 10 September 2009, 05:29 PM
راستش منکه تا حالا باهاش کار نکردم و ندیدم کسی با این مدل میکرفن کار کنه .
میکرفن هم باید تست بشه تا بشه در موردش نظر داد .
این مدل میکرفن اگر وجود داشته باشه احتمالا یه شرکت خاص اونو ساخته .
اصولا برای رکورد های حرفه ای از میکرفن های شناخته شده و تست شده استفاده میشه که طریقه کارکردشون واضح و روشن هست .
اصلا نمی دونم این مدل میکرفن توی ایران پیدا میشه یا نه !
در کل نظر خاصی ندارم :r