PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال : آکورد زنی در کیبورد مثل گیتار

joojefarary
Friday 31 July 2009, 03:48 PM
با عرض سلام خدمت همگی اساتید نت آهنگ .
من یک کاربر تازه واردم 22 سالم بین دو تا ساز گیتار و کیبورد شک و تردید دارم از دوستان میخوام منو راهنمایی کنند.
اول اینکه من حدود 5 6 ماه کیبورد میزدم ولی بعد از یک مدت نتونستم تا اون موقع تونسته بودم 4 5 آهنگ بزنم ولی بعد از یک مدت دیدم اون چیزی که فکر میکردم نیست . حالا میخوام برم سراغ گیتار ولی کیبورد بیشتر دوست دارم حالا میخوام یک چیزایی بدونم از دوستان میخوام که کمکم کنن.
آیا در کیبورد مثل گیتار میشه فقط آکورد زنی کرد (سبک پاپ) ؟من تو اینترنت دنبال هر چی نت میگردم فقط آکورد ترانها رو می بینم که برای گیتار . نت برای کیبورد خیلی کمه . می خواستم ببینم همون آکورد گیتارم میشه تو کیبورد استفاده کرد ؟
در کیبورد سبک خاصی وجود داره مثل فلامینک و کلاسیک و پاپ و ... می خواستم ببینم تو کیبورد هم همینجور سبک داریم که طرز زدنشون فرق کنه ؟
کدام آسونتر یعنی کدوم سریعتر میشه یاد گرفته و کدوم کاربردی تر و بهتر ؟
ممنون میشم از دوستان چون خیلی شک تردید دارم که سراغ کدوم یکی برم.

Solo
Friday 31 July 2009, 06:28 PM
در کل سبکهای موزیک از ساز بندیهای مختلفی بوجود میاد .
ولی آکورد برای هر اهنگ توی همه سازها یکی هست
به نظر من ببین به کدوم بیشتر علاقه داری دنبال همون برو این بهترین راه هست .
همه چیز موسیقی اکورد نیست . همه جای نت رو هم نگشتی .
احتمالا دنبال آکوردهای آهنگ ها میگشتی به به اونها برخوردی . آکورد توی همه سازها یکسان هست فقط بعضی آهنگها برای بعضی سازها نت نویسی میشه اونم بخاطر شگردها و تکنیکهای اون ساز هست که اون آهنگ رو زیباتر بیان میکنه .

joojefarary
Saturday 1 August 2009, 12:03 AM
منون میشم برام یکمی بیشتر توضیح بدین

joojefarary
Saturday 1 August 2009, 04:48 PM
از دوستان تقاضا دارم یکمی بیشتر توضیح بدن

ast1356
Saturday 1 August 2009, 05:52 PM
فرقي نداره . شما هم با گيتار و هم با كيبرد ميتونيد آكورد بگيريد و بخونيد. ولي كيبر مزيتي كه داره اين هستش كه ريتمهاي آماده اي روي هر كيبردي هست كه متناسب با آهنگ دلخواهتون ميتونيد تنظيم كنيدو در اينصورت انگار يه جمعي دارن باهات همراهي ميكنن و شما با جابجايي صحيح 3 الي 4 انگشت اون افراد مجازي رو رهبري ميكنيد.

شما اين لينك رو ببينيد و نمونه بارز آكورد در كيبرد

You can see links before reply

joojefarary
Monday 3 August 2009, 12:06 PM
یعنی این صدای گیتار همون آکورد هاست؟

ast1356
Monday 3 August 2009, 01:26 PM
یعنی این صدای گیتار همون آکورد هاست؟

ببين : اون صدايي رو كه شعر آهنگ رو ميزنن ميشن ملودي . صداهاي ضرب ميشن ريتم بقيه صدا ها ميشن آكورد

joojefarary
Monday 3 August 2009, 03:44 PM
آهان یعنی این ملودی که زده میشه همون دست راست ماست اون آکورد هام همونایی که با دست چپ میگیریم ؟ پس چرا تو گیتار فقط از آکورد استفاده میشه ؟ یعنی فقط آکورد آهنگ تو کتابها است .

hmd_kro
Monday 3 August 2009, 04:28 PM
نه خیر دوست عزیز اگه اگه نت خونی بلدین کتابهایی هم هستن که ملودی یا به قول شما دست راست یا همون متن ترانه ها توشون باشه هست بگریدن پیدا میکند .

این کتبی که شما میگید رو این حساب چاپ شدند که طرف ملودی رو بلده ولی سر انتخاب آکورد شک داره که معمولا نتی هم نداره به صورت تکه تکه و همزمان با آهنگ زیر ترانه همون اهنگ به صورت لاتین نوشته میشه که نشون دهنده آکورد اون قسمت از آهنگه.

به نظر من برای شروع از یه نفر کمک بگیرید بهتره، دیمی کار نکنید.

joojefarary
Monday 3 August 2009, 07:16 PM
من 6 ماهی رفتم کلاس قواعد بلدم آکردم بلدم یه 7 8 تا آهنگم بلدم . فقط این سوال دارم من خودم میتونم چند تا کتاب نت بگیرم بزنم یا نه برم کلاس ؟دیروز جمهوری بودم خندم گرفت دیدم یکسری کتابها بر داشتن یعنی بیشتر کتابا به فارسی نت نوشتن نه روی پنج خط حامل .

hmd_kro
Tuesday 4 August 2009, 07:48 AM
یک مدتی رو کلاس برید بهتره.