PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرای دستور سنتور پایور توسط دوستان نت آهنگی

Khashayar
Saturday 1 August 2009, 01:03 PM
درود
در این تاپیک دوستان به صورت درس به درس مطالب کتاب دستور سنتور فرامرز پایور رو بنوازند و قرار بدهند.این کتاب یکی از کتاب هایی هست که اکثر کسانی که سنتور رو شروع میکنند با این کتاب شروع میکنند و از قدیمی ترین کتاب ها در این زمینه هست.برای همین فکر کردم ما هم در بخش سنتور از این کتاب شروع کنیم.

به این صورت کار میکنیم که ابتدای هر هفته اعلام میکنیم چه درس هایی رو بزنیم و تا آخر هفته هم وقت برای گذاشتن اون درس خواهد بود.در همین یک هفته نمونه کارهای دوستان توسط دیگر اعضا مورد نقد و بررسی قرار میگیره و ایراد های کار گرفته میشه.و همینطور هر یک ماه یکبار مانند مسابقه به کاربری که بهترین نمونه کارهارو گذاشته و در نظر سنجی های ماهانه توسط دوستان دیگر انتخاب شده مقداری سل جایزه داده خواهد شد.

این هفته پنج درس اول کتاب رو میزنیم.می دونم خیلی ساده هستند.اما برای شروع خوب هست.و یاد آوری هم میشه برای دوستانی که خیلی وقت پیش این کتاب رو زدند.
من هم باید این هفته برم سیم بخرم و بعد میزنم و قرار میدم.

پیشنهادات خودتون هم در گروه نوازندگان سنتور (You can see links before reply)نت آهنگ بدید تا در موردش بحث کنیم.
Khashayar
Saturday 1 August 2009, 11:33 PM
درود
choolack عزیز من خودم اب کامپیوتر ظبط میکنم.با نرم افزارایی مثل sonar .cuebase .nuendo و....با یک میکروفت دو هزار تومنی چت هم میشه با این نرم افزارا بهتر از موبایل ظبط کرد.فقط خواهشی که دارم دوستانی که با این نرم افزارا ظبط میکنن اکو و افکت ندن بهش که خیلی بد میشه برای کار ما...
در مورد موبایل هم شما میتونید با هر موبایل و ام پی تری پلیری ظبط کنید مطمئنا کیفیت کار خیلی بد هم نخواهد شد.اما حتما با نرم افزارای مخصوص تبدیل کنید به فرمتای دیگه مثلا ام پی تری یا ویو و ..... چون من خودم شخصا ram هیچ وقت گوش نمیدم و نرم افزارش هم ندارم.
Khashayar
Sunday 2 August 2009, 05:30 PM
درود
choolack جان اگر بتونی توی شور بزنی که خیلی بهتر هست.دوستانی هم که تازه کار هستند میتونند ازش بیشتر بهره ببرند.برای همین اگر برات سخت نیست که با یه سنتور که کوک شور داره ظبط کنی بهتره/اما اگر برات سخته و این امکان رو نداری ایراد نداره با همین کوک اصفهانت بزن.
Khashayar
Wednesday 5 August 2009, 10:44 PM
درود
متعصفانه تا امروز فرصت نکردم برم سیم بخرم برای سنتورم.اما امروز تصمیم گرفتم با همین سیم های خراب و پاره پوره این 5 درس رو بزنم.برای همین سازو کوک کردم که در مورد کوک خراب بودن سیم ها رو هم مد نظر بگیرید....لول

Choolack عزیز تشکر که این درس ها رو زدید و قرار دادید.امیدوارم دوستان دیگه هم همکاری کنند تا در زمان کمتری این کتاب رو تموم کنیم و بریم سراغ ردیف ها و کتب دیگر.
اما choolack عزیز درس ها رو با مترونومی بالاتر از مترونوم نوشته شده در بالای درس ها زدند.اما من تصمیم گرفتم با مترونوم نوشته شده بزنم که واقعا کار وحشتناکی بود.خیلی آهسته هست این مترونوم ها و من 4-5 سال پیش این درس ها رو با این مترونوم زده بودم و الان که داشتم با این مترونوم میزدم احساس کردم دارم در سکون و سکوت غرق میشم.لووول.اما زدم دیگه حالا خوب یا بدش رو دوستان بگن و ایرادات کار رو بگیرند.البته به علت کمبود وقت هر درس رو یک بار زدم و ظبط کردم.

damavand
Thursday 6 August 2009, 08:03 PM
با سلام و با تشکر از جناب choolack و ashoo
هر دو اجرا رو گوش دادم و خواستم که نظرم رو بگم.
همونطور که آقا ashoo گفتن سرعت اجرای choolack جان بالا بود و در بعضی مواقع هم فاصله نتها به خوبی رعایت نمیشد ولی جناب ashoo اجرای درستی داشتن.
لازمه که تاکید کنم همونطوری که در کتاب نوشته شده این قطعه ها حتما باید با سرعت پایین اجرا بشن در غیر این صورت هنر جو ها نمیتونن با تمرکز کامل و مسلط این قطعه ها رو اجرا کنن و دستشون هم خوب شکل نمیگیره که در آینده هم براشون مشکل ساز میشه

Khashayar
Friday 7 August 2009, 12:29 AM
درود
تشکر جناب دماوند عزیز که وارد بحث شدید.فکر میکنم هر چه جلوتر بریم و بحث ها و ایرادات بیشتر بشه اطلاعات زیادی رد و بدل بشه در این تاپیک و برای تازه کار ها و دیگران میتونه خیلی مفید باشه...

من فکر میکنم برای هفته آینده سه درس 6-7-8 رو بزنیم...دوستان اگر فکر میکنند کمه و یا زیاده بگین که کم و زیادش کنیم.
فقط سعی کنیم با مترونوم نوشته شده در کتاب بزنیم..
damavand
Saturday 8 August 2009, 07:49 PM
سلام
در پاسخ به جناب choolack عرض کنم که در سبک استاد پایور و همچنین در اکثر جاها فقط کتاب دستور سنتور تدریس میشه.
کتاب شیوه سنتور نوازی مربوط به سبک جناب کامکار هست که اگر قرار به اجرای اون کتاب هم باشه بهتره در یک تاپیک جدا انجام بشه چون این تاپیک مربوط به کتاب دستور سنتور هست.
به نظر من برای دوستانی که اون کتاب رو یاد میگیرن زدن اون کتاب و قرار دادن در سایت میتونه جالب باشه ولی اولویت با کتاب دستور سنتور هست.
با تشکر

Khashayar
Tuesday 18 August 2009, 03:52 PM
درود

سلام
با اجازه همتون خواستم برای این هفته درسهای 9 - 10 - 11 و 12 رو برای زدن مشخص کنم.
البته خیلی منتظر موندم تا خود جناب آشو و دیگر دوستان اینکار رو بکنند اما مثل اینکه این هفته یه کم سر هممون شلوغ بوده و کمتر به نت آهنگ سر زدیم.
در مورد درسها هم اگه فکر میکنید کمه و یا زیاده بگین که کم و زیادش کنیم.
لازم به ذکره که رعایت سرعت مترونوم هم فراموش نشه.
ممنون ...
تشکر آرش جان کار خوبی کردی.معنی دقیق همکاری و فعالیت همینه که همه خودشون رو مسئول بدونن در مقابل موضوع مورد علاقه شون.
متعصفانه هفته گذشته بسیار درگیر بودم ، نتونستم درس هارو بزنم و بزارم اما این هفته سعی میکنم بزنم و بزارم.
دوستان دیگر هم اگر لطف کنند و وارد میدان بشن گام بزرگی در راستای بخش سنتور برداشتند.
در مورد کتاب پشنگ کامکار هم فکر خوبی هست اما من خودم این کتاب رو نزدم و ندارم.
اما فکر میکنم زودتر دستور سنتور پایور رو تموم کنیم و بعد به سراغ کتاب های دیگه بریم مثل ردیف مقدماتی و در کنار اون کتاب ها کتاب های دیگه مثل کامکار و یا مشکاتین رو بزنیم تا کتب مقدماتی رو در سایت کامل زده باشیم.اما با دماوند موافق هستم که الویت با دستورر سنتور هست.
payamf1
Saturday 22 August 2009, 08:38 PM
اقا يه تاپيك هم واسه سي قطعه استاد باز كنيد

Khashayar
Saturday 22 August 2009, 10:51 PM
درود
بله با آرش جان موافق هستم.
من تو این هفته درس های هفته گذشته و این هفته رو با هم میزنم هفته گذشته خیلی کار داشتم زمان از دستم در رفته بود....
salarix20x
Wednesday 21 October 2009, 04:05 PM
سلام ممنون از زحماتتون منتظر ادامه ي درسها هستم

Scarce
Tuesday 8 December 2009, 09:20 AM
سلام اینم 4 درس این هفته .

درس 13 (You can see links before reply)
درس 14 (You can see links before reply)
درس 15 (You can see links before reply)
درس 16 (You can see links before reply)

نکات :
درس 13 : این درس نکته خاصی نداره .
درس 14 : این درس یک اتود خوب برای تقویت جفت مضراب است.
درس 15 : این درس هم نکته خاصی نداره .
درس 16 : این درس شروع استفاده از نت چنگه . میدونیم که چنگ از لحاظ زمانی نصف سیاهه و یک سیاه برابر دو تا چنگه . پس ما هر دوتا چنگ رو به اندازه زمان یک سیاه اجرا میکنیم. در درسهای قبل ما برای کسر میزانهای 4/2 به صورت 1-2-1-2-... شمارش میکردیم. اما در این درس بعلت استفاده از چنگ به اینصورت شمارش میکنیم : 1-و-2-و-1-و-2-و-... . این درس جزء زیباترین درسهای کتاب هست.
----------------------------------------------------------------------------------------

دوستان عزیز برای هفته بعد هم اگر دلتون خواست درسهای 17-18و 19 رو بزنید.

در ضمن همچنان منتظر نظرتون درباره موضوعی که در پست قبل مطرح کردم هستم.

ممنون...

با تشکر از دوست خوبم choolack که این قدر خوب کار میکنه و از اعضای فعال نت آهنگه

من تمام این نوازندگی های شمارو که در این بحث مربوط به کتاب دستور سنتور استاد پایور بود ، دانلود کردم ولی این چند تا درس آخر (فکر کنم 13 14 15 ) مشکل داشت و پخش نمی شد . اگه امکانش هست یه با خودت دانلود کن ببین چه جوریه به ماهم خبر بده با تشکر فراوان .

me1366
Wednesday 10 March 2010, 10:29 AM
اجرای درسهای دستور سنتور برای مقایسه با سنتور نوازی خودتان .
از درس 3 تا 6 .
اگه مورد استفادست بگین بقیه درس هاروهم بزارم.

:9powok:

Razoniaz
Wednesday 10 March 2010, 12:27 PM
اجرای درسهای دستور سنتور برای مقایسه با سنتور نوازی خودتان .
از درس 3 تا 6 .
اگه مورد استفادست بگین بقیه درس هاروهم بزارم.

:9powok:

ممنونم دوست عزیز از اینکه نمونه اجرای خودتون را روی سایت قرار دادید. راستی می تونم بپرسم چرا قطعات رو اینقدر با سرعت بالا اجرا کردید؟

me1366
Wednesday 10 March 2010, 12:42 PM
راستش کار من نیست منم از جایی به دستم رسیده پک کامله و برای خودمم سوال بود چون بعضی از درس ها خیلی تند اجرا شده

Razoniaz
Wednesday 10 March 2010, 01:57 PM
راستش کار من نیست منم از جایی به دستم رسیده پک کامله و برای خودمم سوال بود چون بعضی از درس ها خیلی تند اجرا شده

خیلی خوشحال شدم که گفتید کار خودتون نیست. چون علاوه بر اینکه خیلی تند اجرا شده مشکل ریتم هم داره. لطفا اصلا به این اجرا اعتماد نکنید. ملاک و منبعتون فقط اجرای دستور سنتور توسط آقای سعید ثابت که زیر نظر خود آقای پایور انجام شده، باشد.