PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب: آنچه که یک پیانیست باید بداند

keeps_gettin_better
Sunday 2 August 2009, 11:13 PM
رفته بودم شهر کتاب ونک و داشتم بخش موسیقیش رو نگاه می کردم، یه تیتر جالب به چشمم خورد:

"آنچه که یک پیانیست باید بداند"

نویسنده: سروش ده بستی

انتشارات چندگاه

دیدم کتاب خیلی خوبیه، گفتم این جا معرفی کنم شما هم اگه علاقه مند بودین برین تهیه اش کنید. این کتاب نحوه ی اجرای تکنیک های مختلف (تریل، استکاتو، اکتاوها، ...)، استفاده از پدال، انگشت گذاری و یه سری مباحث دیگه در سه دوره ی باروک، کلاسیک و رمانتیک رو بررسی می کنه و تفاوت نحوه ی اجرای این تکنیک ها رو در قطعات مربوط به این سه دوره، بیان می کنه. به نظر من که کتاب خیلی خوبیه و شروع کردم به خوندنش، و کلّی مطلب جدید یاد گرفتم. به خصوص راجع به دوره باروک و قطعات باخ که در اصل برای هارپسیکورد نوشته شده و در نحوه ی اجراش رو پیانو همیشه بحث های زیاده بوده و هست.

در پشت جلد کتاب آمده:

"استیل های یک مکتب موسیقی و موزیکالیته قبل از این که یک احساس باشند، یک علم محسوب می شوند. تلفیق درک و احساس صحیح از یک قطعه همراه با رعایت اصول مربوط به استیل های نوازندگی یک قرن و موزیکالیته، می توانند زیبایی های اجرای یک اثر را نمایان گر گردانند. کتاب حاضر نه تنها برای پیانیست ها بلکه برای کلیه هنرجویانی که در موسیقی بین المللی فعالیت می کنند می تواند به عنوان کتابی مرجع، مفید واقع شود."