PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید کیبورد

صفحه ها : 1 [2] 3 4

ehsanmir
Monday 8 February 2010, 07:14 PM
You can see links before reply

HamedSedighi
Monday 8 February 2010, 09:40 PM
من کلآ به موسیقی علاقه دارم. البته موسیقی که برای خودم بزنم و اصلآ توی این خیالا نیستم که بخوام تو یه مجلس نوازندگی کنم. زمان دانشجوییم توی شیراز یه ارگ خریدم و کلاس می رفتم بعدش اون بلا سرم اومد و ارگم خراب شد و برای تعمیر که بردمش گفتن ارزششو نداره خرجش کنی بعدش دیگه کلاس هم نتونستم برم. دانشگاه هم که تموم شد چون توی شهرستان کلاس موسیقی نبود نتونستم ادامش بدم. الان نزدیک 9 ساله که کارمندم. یکی از همکارام پیانیسته ولی متاسفانه از خرید ارگ سر در نمیاره. خودش یه کاسیو داره میگه مال 15 سال پیشه. به هر حال قرار شده پیشش برم کلاس. اینو هم بگم من می خوام ارگو کلاسیک یاد بگیرم و آهنگا رو با نت خوانی بزنم.
خوب در کنارش دوست دارم ارگم چند ریتم داشته باشه که مثلا تو مایه های یانی بتونم بزنم یا توی جشن تولد دخترم بتونم ازش استفاده کنم. فکر کنم باید اینطور سوال کنم که با این شرایطی که من دارم به نظرتون چقدر باید هزینه کنم و چه نوع کیبوردی بخرم. فکر کنم توی این چند پست دیگه کاملآ شرایط من دستتون اومده باشه. از اینکه اینقدر اذیتتون می کنم واقعآ معذرت می خوام.

چقدر خوب که شما اینگونه هستید .

شما سوال کن ببین اس 500 وارد ایران میشه یا نه ؟

و آیا در محل زندگی شما هم بفروش می رسه یا نه ؟

تا با هم یه نتیجه خوب بگیریم YAMAHA PSR-S500

خبرش رو به من بده ؟

zaier
Tuesday 9 February 2010, 01:11 AM
والا راستشو بخوايد من توي عسلويه كار مي كنم و چند ساله كه اينجا ساكنم. تقريبآدو ماهي يك بار ميرم شيراز. در طول سال هم اگه يه ماموريت به پستم بخوره ميام تهران. اينجا هم يه چند نفرو مي شناسم كه از دبي جنس ميارن و باهاشون هم كه صحبت كردم مي تونن برام از دبي كيبوردو بخرن بيارن ولي همونطور كه آقا احسان مير گفت زياد مقرون به صرفه نيست. به هر حال يه چند تا شماره تلفن پيدا كردم. زنگ مي زنم ببينم چي ميشه.

zaier
Tuesday 9 February 2010, 03:19 PM
چند جایی که شماره داشتم زنگ زدم ظاهرآ این مدل توی ایران نیست.

HamedSedighi
Tuesday 9 February 2010, 04:21 PM
چند جایی که شماره داشتم زنگ زدم ظاهرآ این مدل توی ایران نیست.

زئیر ( درست نوشتم) عزیز

اگرکه می شد من خودم می آمدم همراهت تا یه دست دوم تمیز گیر بیاریم.

چاره چیست ؟ نتیجه گیری می کنیم.

در مورد سه مدل آک بند که خودت نام بردی

1- می خواهی در رنج 500 هزار تومان باشه.
2- مثلا 5 سال عمر داشته باشه.
3-علاقه به سبک های غربی و خیلی کم ایرانی.

1-سه مدلی که نام بردی در این رنج قرار میگیرند
2-اگرکه ازش درست مراقبت کنی حداقل 5 سال رو جواب میده.
3-ازلحاظ سبک های غربی و باتوجه به آماتور بودن کیبرد ها مشکل خاصی ندارند اما:
3-1 در مورد ایرانی توانایی خیلی کمی دارند
3-2 چه غربی و چه شرقی به طور کلی با پولی فونی 32 شفافیت آنچنانی نخواهی شنید.پس می توانی آهنگ های یانی رو باهاش بزنی اما نه با اون شفافیت .

حالا چه نظری داری ؟

zaier
Wednesday 10 February 2010, 12:07 AM
والا من كي باشم بخوام نظر بدم. اگه از دستم عصباني نمي شيد مي خواستم بدونم نظرتون در مورد كيبردهاي كاسيو چيه؟ آقا احسان مير wk500رو به يكي از كاربرا معرفي كردن مشخصاتش رو خوندم به نظرم خوب بود البته من واقعآ نميدونم چه معيارهايي رو بايد در نظر گرفت ولي به هر حال 6 اكتاوه، پلي فونييش هم بالاست. البته گفتن توي ايران گير نمي ياد. wk200هم هست كه ظاهرآ ميشه گير آورد. از ماركاي ديگه چي؟ شما چيزي رو توصيه نمي كنيد؟

HamedSedighi
Wednesday 10 February 2010, 12:32 AM
والا من كي باشم بخوام نظر بدم. اگه از دستم عصباني نمي شيد مي خواستم بدونم نظرتون در مورد كيبردهاي كاسيو چيه؟ آقا احسان مير wk500رو به يكي از كاربرا معرفي كردن مشخصاتش رو خوندم به نظرم خوب بود البته من واقعآ نميدونم چه معيارهايي رو بايد در نظر گرفت ولي به هر حال 6 اكتاوه، پلي فونييش هم بالاست. البته گفتن توي ايران گير نمي ياد. wk200هم هست كه ظاهرآ ميشه گير آورد. از ماركاي ديگه چي؟ شما چيزي رو توصيه نمي كنيد؟

اختیار داری.

افرادی زیادی مثل شما با شرایط شما بودند من تنها به مدل های دست دومی که هم قیمت همین مدل های آماتور هستند اما با امکانات فراوان فکر میکنم.

ولی قرار شد که این گزینه رو برای شما کنار بگذاریم.

کاسیو عموما کیبردهاش (اخیرا) که موجود در ایران در رده آماتور و نهایتا متوسط به کار میره و به نظر میاد که جوابگوی این رده ها باشه.

یکی از ویژگی های کاسیو کیفیت خیلی خوب است.(10 سال پیش که اینجوری ، شاید الان نباشه)

هر دو مدل کاسیو که نام بردی ازشون فیلم داشتم توی ارشیوم در رده آماتور کیفیت خوبی داشتند شاید هم اون سه یاماها چنین کیفیتی داشته باشند اما من نه صدا و نه فیلمی ازشون دارم .

هر دوتاشون خوب هستند شما wk200 رو هم بگیری خوبه .

پلی فونی wk500 چهل وهشت است.

بین این دو wk500 بهتر است .

zaier
Wednesday 10 February 2010, 02:25 AM
والا من هم كم كم دارم متقاعد مي شم اگه بشه يه ارگ دسته دوم و همونطور كه شما گفتيدPSR2000 بگيرم. ديروز شانسي با يكي از آموزشگاههاي موسيقي شيراز تماس گرفتم و منشيه شماره تلفن استاد كيبوردشون رو بهم داد. اون بنده خدا هم يه فروشگاه توي شيراز بهم معرفي كرد و گفت آدم درستيه. انشاالله تو سفر بعديم به شيراز، يه سر مي زنم ببينم چيزي گيرم مياد يا نه؟ به هر حال واقعآ ممنونم توي اين چند روز خيلي اذيتتون كردم. ولي واقعآ اين انجمن اطلاعاتمو در مورد كيبورد بالا برد. از شما و آقا احسان مير هم واقعآ متشكرم.
فقط اگه ميشه يه چند راهنمايي برام بذاريد چون خاطره خوبي از كيبورد خريدن ندارم و زياد نمي تونم به اين فروشنده ها اعتماد كنم.

ehsanmir
Wednesday 10 February 2010, 07:01 PM
سلام psr 2000 صدای خیلی خوبی داره.من چند سال پیش صداش رو تو یه مغازه شنیدم. جون میده برای کارهای کلاسیک. تنها مشکلش اینه که دیگه نوش تو بازار نیست.فقط سعی کن اگر خواستی دست دوم بگیری سرت کلاه نره.به تمیز بودنش توجه کن.اگر از نظر ظاهر تمیز باشه , این نشون میده که صاحب قبلیش تو نگهداریش کوتاهی نکرده و این احتمال که تعمیری باشه کمتره. البته yamaha یه تست سخت افزاری داره که تو یکی از تاپیک ها دیده بودم.اگر اشتباه نکنم اکورد دو دیز ماژور روی اکتاو دوم بود.و در این هنگام باید کیبرد رو روشن کنی.اگر اشتباه هست دوستان تصحیح کنند.چون من زیاد یادم نیست.اینطوری سخت افزار کیبرد تست میشه. امیدوارم موفق باشی و یه کیبرد خوب بگیری.....

zaier
Wednesday 10 February 2010, 08:05 PM
ببخشيد يعني چي؟ چطوري تست ميشه؟ چه اتفاقي مي افته؟ منظورم اينه كه وقتي آكوردو گرفتيم و روشنش كرديم كار ديگه اي هم بايد انجام داد يا نه خود دستگاه خودشو تست مي كنه.

ehsanmir
Wednesday 10 February 2010, 08:53 PM
من هم نمیدونم.من فقط یه جا خوندم.احتمالا خودش تست میکنه و اگر ok بود , نشون میده.arch میتونه کمکت کنه.ایشون یاماها داره.

HamedSedighi
Wednesday 10 February 2010, 10:16 PM
آکورد دو دیز ماژور رو میگیری و بعد کیبرد رو روشن میکنی . یه سری چیزها رو خودش چک میکنه و بعد که یک عبارت توی ال سی دی ثابت شد کلید دمو (معمولا بالا سمت چپ)رو بزن یک سری گزینه ها نمایش میده که برای شروع تست هر کدوم از انها باید دکمه ستارت ریتم رو بزنی و به همین ترتیب تا انتها.

اما راه خوبی برای تشخیص سالم بودن یک کیبرد این نیست .

اغلب کیبرد های یاماها که زیاد کار میکنند و میبرشون مجلس و خیلی خیلی بد با اونها رفتار می کنند کلاویه هاشون ترق تروق میکنند

وهرچه این صدا کمتر باشه نشونه خوبی است .

اگر دیدی که کیبردی تر و تمیز نیست و مثلا روی پانل اصلی که یک سری نوشته بالای هر دکمه وجود داره به مقدار قابل توجهی پاک شده یه جاهای دور و بر کیبرد خطوط عمیق وجود داره که این خطوط روی کلاویه ها قهوه ای رنگ به چشم می آیند عموما ، زیر بار خریدش نرو.

میدونی وقتی که زیاد توی عالم کیبرد ها باشی با یه نگاه می فهمی که چی به چیه . منم تا جایی که یادم هست رو می نویسم شاید مواردی باشند که مختص یک کیبرد باشند . من تا نبینم اون مورد رو نشه چیزی راجع بهش گفت .

یه کاری هم میتونی انجام بدی اینه که اگر که مدلی رو دیدی و مطابق نیازهایت بود و تر وتمیز و شک داشتی چند عکس (بعدا بپرس که از چه زوایایی عکس بگیری ) بگیر و بفرست که یه سری چیزها از ظاهرش میشه فهمید.

ولی حتما تست نواختن رو هم باهاش داشته باشی .

فکر کنم چیز هایی رو که یادم بود گفتم.

کلا به سمت آک بند بری بهتر است . آن دو مورد کاسیو که گفتی مورد های خوبی هستند .

اگر هم کرمان اومدی خبر بده که یه چیز تر و تمیز گیر بیاریم توی همین چند مغازه انگشت شمار. خودم میام همراهت .

ehsanmir
Thursday 11 February 2010, 06:18 PM
در ادامه فرمایشات اقای arch بگم که تمام کلید ها و شستیهای کیبرد رو هم چک کن.ببین کار میکنه یا نه.عملکردشون رو.صدا رو زیاد کن و ببین خش خش نکنه.اسپیکر پاره نشده باشه.کلاویه ها موج نداشته باشه.مشکلی که در yamaha های قدیمی به وفور دیده میشد.از سمت چپ یا راست به کلاویه ها نگاه کن.باید تو یه خط باشند.نوشتها هم پاک نشده باشند.در کل خیلی هواست رو جمع کن.400-500 تومن پول کمی نیست.

zaier
Sunday 14 February 2010, 10:26 AM
سلام. بازم اومدم مزاحمتون بشم. یه ایمیل زدم به نمایندگی یاماها توی دبی. یه شماره تلفن بهم دادن که نمایندگیشون بود توی تهرانه. بهشون زنگ زدم هم S500 داشتن هم S550B اولی رو می گفت 600 تومن دومی رو می گفت 650 . دیگه ازشون نپرسیدم که آداپتور یا چیز دیگه ای هم روشون هست یا نه. خب با این اوصاف به نظرتون چیکار کنم. PSR2000 بگیرم یا یکی از این دوتا؟

ehsanmir
Sunday 14 February 2010, 07:31 PM
سلام. بازم اومدم مزاحمتون بشم. یه ایمیل زدم به نمایندگی یاماها توی دبی. یه شماره تلفن بهم دادن که نمایندگیشون بود توی تهرانه. بهشون زنگ زدم هم S500 داشتن هم S550B اولی رو می گفت 600 تومن دومی رو می گفت 650 . دیگه ازشون نپرسیدم که آداپتور یا چیز دیگه ای هم روشون هست یا نه. خب با این اوصاف به نظرتون چیکار کنم. PSR2000 بگیرم یا یکی از این دوتا؟

سلام اگر این قیمت باشند که خوبه. من اگر جای شما باشم بین این دوتا s550 رو میگیرم.کیبرد خوبیه.راستی اس700 نداشت.قیمت نکردی.اونهم کیبرد خوبیه.

HamedSedighi
Sunday 14 February 2010, 08:21 PM

اس 550 عالیه که . حتما شماره تلفنی که گیر اوردی رو به صورت خصوصی برام بنویس .

نه 2000 رو دیگه نگیر . (بااینکه وکال داره )

و یک نکته yamaha psr-s550 در دو رنگ عرضه شده نقره ای و مشکی که در عنوان کردن مدل مشکی حرف B به آخر مدل اضافه شده و رنگ مشکی در این مدل از لحاظ بصری زیباتر است به نظر من.

d-b
Monday 15 February 2010, 04:35 PM
سلام اقا اگه میشه این شماره ی نمایندگی یاما ها رو برام بذارید .
ممنون

zaier
Tuesday 16 February 2010, 09:42 AM
قيمت S700 رو ازشون نگرفتم ولي چند روز پيش از شركت آرشه قيمت گرفتم با كاور و آداپتور مي گفت820تومن. البته فكر كنم يه چيزاي ديگه اي هم باهاش بود. در مورد شماره تلفن ها هم اونا رو براي آقاي آركي ميذارم اگه صلاح دونستن خودشون ميگذارن توي انجمن. به اين خاطر مي گم كه تبليغي براي كسي نباشه.

HamedSedighi
Tuesday 16 February 2010, 01:04 PM
قيمت S700 رو ازشون نگرفتم ولي چند روز پيش از شركت آرشه قيمت گرفتم با كاور و آداپتور مي گفت820تومن. البته فكر كنم يه چيزاي ديگه اي هم باهاش بود. در مورد شماره تلفن ها هم اونا رو براي آقاي آركي ميذارم اگه صلاح دونستن خودشون ميگذارن توي انجمن. به اين خاطر مي گم كه تبليغي براي كسي نباشه.

ممنون پیام رو دریافت کردم
اگر کسی شماره ها رو خواست شما به صورت پیام شخصی براش ارسال کنی هیچ اشکالی وجود نداره

khalseh
Tuesday 16 February 2010, 08:26 PM
سلام به دوستان عزيز.
مي خواستم كيبوردي تا 200 تومن صرفا براي تمرين پيانو بهم معرفي كنيد.
ممنون

Sohrab Iwis
Tuesday 16 February 2010, 08:46 PM
درود خلصه جان

خوب منم رفتم كلاس پيانو تا 3 ماه با كيبورد تمرين ميكردم !

كيبردمو از فروشگاه واقفي گرفتم و ياماهاست

160 تومن گرفتمش و مدلشم e203 هست

حالا وقتي كلاس پيانو ميري و ميخواي با كيبورد تمرين كني بهتره كه پدال تثبيت صدا رو هم بگيري قيمتش يادم نيست و لي كمتر از 20 تومن هست !!!

خوب اينم عكس كيبورد :

لینک عکس (You can see links before reply)

siamaks
Tuesday 16 February 2010, 09:36 PM
منم همين مدلو پيشناهاد ميكنم . دست دوم هم ميشه خريد يه كيبرد نسبتا خوب .

behrad777
Saturday 27 February 2010, 09:20 AM
سلام خسته نباشید مبلغ اک بند رولند جونودی و مقایسه اونو میخواستم/ ایا بارای ارگ 2 برای مجلس انتخاب خوبی هست؟. با تشکر

behrad777
Saturday 27 February 2010, 09:24 AM
لازم به ذکر که ارگ یک من 1 ایکس هست . برای ارگ 2 جونودی خوبه؟

ehsanmir
Saturday 27 February 2010, 06:30 PM
لازم به ذکر که ارگ یک من 1 ایکس هست . برای ارگ 2 جونودی خوبه؟

سلام
جونو ها سینتی سایزر هستند.برای صدا سازی خوبه.اما به تنهایی برای مجالس مناسب نیست.اما اگر با یه کیبرد دیگه باشه خوبه. اما فکر نکنم بتونی اک بندش رو ایران پیدا کنی.دست دومش فکر میکنم حول و حوش 1 تومن باشه.

ATA307
Monday 8 March 2010, 10:35 AM
سلام دوستان :22:
به كيبورد خيلي علاقه دارم و مي خوام يكي بخرم البته زياد نمي خوام هزينه كنم چون شايد خريدم و از اين ساز خوشم نيومد . تا 200 تومن ميشه يه چيز خوب خريد كه دو سه سال بعد عوضش كنم و يه چيز بهتر بخرم ؟ البته من تو يكي از شهر هاي نزديك اصفهان زندگي مي كنم اگه از دوستان كسي تو اين محدوده است و موردي براي فروش داره لطفاً اطلاع بديد.

kourosh-p
Wednesday 10 March 2010, 10:42 AM
با سلام
بنده ميخوام يه ساز بخرم كه هم كارش مجلسي باشه و هم از اون براي كاراي كلاسيك و پيانو استفاده كرد لطفا بفرماييد چه نوعي رو بايد انتخاب كنم ؟
البته خودم نظر به خريد ساز or 700 يا 900 ياماها را دارم و يه چيزي تو اين دستگاهها...
و راستي فرق بين 900 و 910 و همچنين 700 و 710 در چيست ؟
با سپاس:pianoplay1:

ehsanmir
Wednesday 10 March 2010, 10:22 PM
با سلام
بنده ميخوام يه ساز بخرم كه هم كارش مجلسي باشه و هم از اون براي كاراي كلاسيك و پيانو استفاده كرد لطفا بفرماييد چه نوعي رو بايد انتخاب كنم ؟
البته خودم نظر به خريد ساز or 700 يا 900 ياماها را دارم و يه چيزي تو اين دستگاهها...

سلام
اس900 دستگاه خیلی خوبیه.اما نه برای کارهای مجلسی.برای کارهای غربی خوبه.
اور 700 هم بدرد کارهای شرقی میخوره.اما زیاد ریتم ایرانی تو بازار نیست که کارت رو برای مجالس راه بندازه.ولی برای خونه مناسبه.
اگر کار مجلسی میخوای بکنی خوب pa50 ,80 خوبه.ریتمهای زیادی هم تو بازار براشون هست.
همه این کیبرد ها برای کلاسیک و پیانو جواب میده.
فرق اون کیبردها رو هم نمیدونم.

Moory
Thursday 11 March 2010, 12:53 AM
سلام :دوستان يك نصيحتي براتون دارم اصلا سراغ pa50 كرگ نريد من خريدم اصلا خوب نيست هر مدلي ميخواهيد بخريد بهتر از p50 كرگ هستش .

فرهاد 2
Thursday 11 March 2010, 05:04 PM
درود بر شما. لطفا اگر کسی از دوستان ریتم رولند E50دارند به من اطلاع دهند.برای کارهای ایرانی PA 50را پیشنهاد میکنید ؟ قیمت آکبند آن چقدر است ؟ آیا در این رنج قیمت انتخاب خوبی است ؟

kourosh-p
Thursday 11 March 2010, 06:25 PM
با سلام
از تمامي دوستان متشكرم در خصوص توجه اي كه به متن تاپيك ارسالي بنده داشته ايد:21ox66r:
اما تصميم براي خريد جدي است و مبلغ اونو تا سقف 000-500-1 تومان اكبند در نظر دارم
لطفا بيشتر راهنماييم كنيد ...:am

عمو تمبکی
Thursday 11 March 2010, 07:00 PM
از تمامي دوستان متشكرم در خصوص توجه اي كه به متن تاپيك ارسالي بنده داشته ايد:21ox66r:
اما تصميم براي خريد جدي است و مبلغ اونو تا سقف 000-500-1 تومان اكبند در نظر دارم
دوست عزیز من یه راهنمایی به شما بکنم و اون اینه اگه کار مجلسی از کیبوردت میخوای بایستی اون کیبورد از نظر ریتمی ساپورت خوبی داشته باشه یعنی واسش ریتمهای به روز و قوی ساخته بشه ( مگر اینکه خودت تو کار ریتم سازی باشی ) فعلا در کشور ما کیبوردهای کرگ از این نظر در اولویت هستند واسه کار مجلس من pa80 ,800,50 و امثال اینها رو بهت پیشنهاد میکنم البته اگه کار پیانو هم برات مهمه بهتره دنبال کیبوردهای بالای 5 اکتاو بگردی ولی یه چیزی بهت بگم صدای ساز پیانو چیز دیگه ایه و کیبورد هیچ وقت اون زیبایی صدای خود ساز پیانو رو نداره

ehsanmir
Thursday 11 March 2010, 07:49 PM

سلام
خوب دوست من شما خیلی کیبرد ها رو با این قیمت میتونی بگیری.
فقط چیزی که یه زره شما رو محدود میکنه ایرانی کار کردن شماست که باید کیبردی بگیری که ریتم براش پیدا بشه.مثل pa50-80.یا pa800.اگر مشکل ریتم نداشتید کیبردهای بیشتری رو میتونستید انتخاب کنید.

اما moory جان
شما لطف کن معایب دستگاهت رو بگو که بقیه هم بدونند.بدون دلیل شک ندازید.تا جایی که من میدونمpa50 برای مجالس خوب جواب داده.خیلی ساله اکثر مجلسی ها از این کیبرد استفاده میکنند.من به غیر از دستکار کردن این دستگاه و تبدیل کردنش به pa80 مشکلی سراغ ندارم.
ممنون

HamedSedighi
Thursday 11 March 2010, 08:49 PM
ولی یه چیزی بهت بگم صدای ساز پیانو چیز دیگه ایه و کیبورد هیچ وقت اون زیبایی صدای خود ساز پیانو رو نداره

چون افراد با سطح دانش متفاوت ، این تاپیک و پست های آن را می خوانند لازم است که بگویم تا بدآموزی
نشود

جمله ای که ایشان نوشتند
کاملا اشتباه است .

HamedSedighi
Thursday 11 March 2010, 08:54 PM

بارها و بارها
در تاپیک در طی پست های متوالی یکی سوال کرده و من و دیگر دوستان فعال راهنمایی کردند

که آقای فلانی شما فلان چیز رو بخری بهتر است به نفع شماست

ولی آخرش میره یه چیزی که فروشنده گولش زده رو می خرد .

حالا شما جای من دلسر نمی شی! از اینکه مثلا 1 ساعت وقت بگذاری و تایپ کنی

آخرش میره یه چیز دیگه میگیره؟

عمو تمبکی
Thursday 11 March 2010, 09:19 PM
چون افراد با سطح دانش متفاوت ، این تاپیک و پست های آن را می خوانند لازم است که بگویم تا بدآموزی
نشود

جمله ای که ایشان نوشتند
کاملا اشتباه است .

آقای archey اشتباه بنده رو هم اگه لطف بفرمایید ممنون میشم چون من بعد از 14 سال کار با انواع کیبورد اینو به جدیت میگم که پیانو سازیه برای خودش و کیفیت صداهای پیانوی کیبورد با ساز اصلی پیانو فرق میکنه

HamedSedighi
Thursday 11 March 2010, 09:33 PM
آقای archey اشتباه بنده رو هم اگه لطف بفرمایید ممنون میشم چون من بعد از 14 سال کار با انواع کیبورد اینو به جدیت میگم که پیانو سازیه برای خودش و کیفیت صداهای پیانوی کیبورد با ساز اصلی پیانو فرق میکنه

جناب عمو تمبکی ( من نام شما را نمی دانم )

بحث چند سال تجربه نیست ، کاربرایی هستند با 30 سال تجربه ولی چه فایده که صدای هر کیبردی را نشنیده ، اطلاعات به روزی ندارد (روی صحبت به سمت شما نیست ، اینکه سال معیار خوبی نیست)

بسیاری از کیبردها که حتی مدل هایی در رده متوسط هم اینگونه هستند از پیانوهای بسیار نا مرغوب و با قیمت کاذب و الکی شفاف تر و زیبا تر هستند .

yamaha cp1
yamaha tyros3
yamaha tyros2
yamaha psr-s910

برای جمله شما مثال نقض های زیادی وجود داره پس جمله شما کاملا اشتباه است

وقتی شما می نویسی پیانو یعنی هر نوعی از پیانو -احتمالا شما تجربه نواختن با پیانوهای نامرغوب را نداشتید؟

وقتی پیانو صدای زنگ در خونه میده دیگه چه حرفی برای گفتن در قبال فرکانس های آراسته و فوق العاده شفاف یک سینتی سایزر داره!

عمو تمبکی
Thursday 11 March 2010, 09:48 PM
جناب عمو تمبکی ( من نام شما را نمی دانم )

بحث چند سال تجربه نیست ، کاربرایی هستند با 30 سال تجربه ولی چه فایده که صدای هر کیبردی را نشنیده ، اطلاعات به روزی ندارد (روی صحبت به سمت شما نیست ، اینکه سال معیار خوبی نیست)

بسیاری از کیبردها که حتی مدل هایی در رده متوسط هم اینگونه هستند از پیانوهای بسیار نا مرغوب و با قیمت کاذب و الکی شفاف تر و زیبا تر هستند .

yamaha cp1
yamaha tyros3
yamaha tyros2
yamaha psr-s910

برای جمله شما مثال نقض های زیادی وجود داره پس جمله شما کاملا اشتباه است

وقتی شما می نویسی پیانو یعنی هر نوعی از پیانو -احتمالا شما تجربه نواختن با پیانوهای نامرغوب را نداشتید؟

وقتی پیانو صدای زنگ در خونه میده دیگه چه حرفی برای گفتن در قبال فرکانس های آراسته و فوق العاده شفاف یک سینتی سایزر داره!

جناب archkey حرف شما کاملا مورد تایید منه ولی اگه من اینو گفتم نیومدم پیانوهای درجه چهار بازار رو با یه سینتی سایزر حرفه ای مقایسه کنم این که مشخصه اون کیبورد برنده میشه تو این رقابت .. چیزی که من میگم از تعریف این و اون نیست برادر من چهار سال پیش یک پیانو با قیمت بسیار بالا خرید که من منظورم از صدای پیانو یک چنین پیانویی هستش که خودم از نزدیک دیدم و واقعا فوق العادست و صداشو با صدای هزار تا پیانوی این کیبورد ها عوض نمیکنم البته ببخشید من فقط به عنوان تجربه شخصی خواستم از این نظر ایشون رو راهنمایی کنم و گرنه علم شما هم برای من محترم هستش
ضمنا اسم من فرزاد سجادی هست چهارده ساله کیبورد میزنم از سال 82 هم کار تنظیم آهنگ و آهنگ سازی واسه یکی از گروه های موسیقی رو انجام میدم از آشنایی با شما هم خوشبختم

فرهاد 2
Friday 12 March 2010, 08:23 PM
درود. دوستان کسی جواب مرا نمیدهد ؟

ehsanmir
Friday 12 March 2010, 08:38 PM
درود. دوستان کسی جواب مرا نمیدهد ؟

سلام
کورگ pa50 حدودا 1 میلیون هست.البته تبدیل شده این قیمت هست.

فرهاد 2
Friday 12 March 2010, 09:30 PM
مشکل pa 50 تبدیل شده به pa 80 یا pa 800 چیست ؟ آیا برای کارهای ایرانی در این رنج قیمت مناسبترین گزینه است ؟ لطفا دوستان پاسخ دهند.

ehsanmir
Friday 12 March 2010, 09:58 PM
مشکل pa 50 تبدیل شده به pa 80 یا pa 800 چیست ؟ آیا برای کارهای ایرانی در این رنج قیمت مناسبترین گزینه است ؟ لطفا دوستان پاسخ دهند.

ببینید دوست عزیز
از اونجایی که ما بیشتر مصرف کننده هستیم و دنبال چیزهای اماده هستیم و از اونجایی که ریتم برای کیبردهای korg50-80-800 تو بازار به وفور یافت میشه, پس شما برای سبک پاپ ایرانی و مجلسی زیاد نمیتونید انتخاب داشته باشید.کیبردهای دیگه هم مثل gm و yamaha هست که یه سری ریتم ایرانی داره.اما korg ها الان رو بورس هستند.حالا اگر خودتون میتونید ریتم سازی کنید , خوب بسم ا... شما هر کیبردی میتونی بگیری.اما اگر مثل بقیه دوستان دنبال ریتم هستی این کیبردهایی که گفتم خوبه.
حالا در مورد مشکه دستگاه
هر وسیله برقی میتونه مشکل پیدا کنه.این خاصیت لوازم برقی هست.چگونگی استفاده.ولتاژ دستگاه.چگونگی حمل ونقل و ده ها مورد دیگه.اما من در مورد pa800 شنیدم که این کیبرد در سمپل بردش مشکل داره که اونهم از یکی از بچه های همین سایت (m&h) پرسیدم گفت من تاحالا مشکلی نداشتم.چون ایشون همین مدل رو داره.pa 50 هم خودش مشکلی نداره.شاید این تبدیلی هاش مشکل داشته باشه .اونهم به خاطر دستکاری که شده.ولی من چیزی که برام جای تعجبه اینه که اگر این کیبردها مشکل داره چرا براش اینقدر ریتم ساخته میشه و تو هر مجلسی که میری کیبرد اون مجلس حتما کورگه.

فرهاد 2
Friday 12 March 2010, 10:15 PM
با تشکر از آقا احسان. من پارسال یک roland e 50 خریدم. علیرغم صداهای خوب این کیبورد به خاطر موجود نبودن ریتم برای استفاده در کارهای ایرانی مشکل دارم.برای این کیبورد ریتم سراغ ندارید؟ فکر میکنم تنها راه خرید یک pa 50 تبدیل شده باشد.

ehsanmir
Friday 12 March 2010, 10:27 PM
با تشکر از آقا احسان. من پارسال یک roland e 50 خریدم. علیرغم صداهای خوب این کیبورد به خاطر موجود نبودن ریتم برای استفاده در کارهای ایرانی مشکل دارم.برای این کیبورد ریتم سراغ ندارید؟ فکر میکنم تنها راه خرید یک pa 50 تبدیل شده باشد.

فکر نکنم ریتم پیدا کنی.اگر هم باشه یه تعداد معدودی هست.یعنی برای کار مجلسی نیست.البته به نظر من حیفه این دستگاه رو بفروشی.اما باز میل خودته.
میتونی تو اینترنت سرچ کنی.شاید پیدا کنی.

فرهاد 2
Friday 12 March 2010, 10:30 PM
سایر دوستان مایل به همفکری نیستند؟

عمو تمبکی
Friday 12 March 2010, 10:47 PM
سایر دوستان مایل به همفکری نیستند؟

دوست عزیز در مورد PA50 عرض کنم که این کیبرد چینی هستش و یه مشکلات ریزه ای داره مثلا وقتی داغ میشه هنگ میکنه ولی خوب واسه کار مجلسی جوابگو هست فقط به شرطی که قابلیت سمپل بهش اضافه شده باشه ولی اگه یکم بتونی بیشتر هزینه کنی و P80 بگیری خیلی بهتره هم ایتالیاییه هم خودت برو تو مغازه کنار یه PA50 نگاهش بکن از ظاهر هم معلومه کیفیت بالاتری داره من چند سال با این کیبورد کار کردم و انصافا از هر نظر ازش راضی هستم

فرهاد 2
Friday 12 March 2010, 11:23 PM
با تشکر . pa 80 آکبند پیدا میشود؟ شنیدم این مدل هم چینی است . قیمت این کیبورد چند است ؟

M8H
Saturday 13 March 2010, 05:49 PM
با تشکر . pa 80 آکبند پیدا میشود؟ شنیدم این مدل هم چینی است . قیمت این کیبورد چند است ؟
سلام دوست من.
متاسفانه KORG Pa80 آکبند دیگه وجود نداره.
نه خیر Pa80 اصلا چینی نیست و ایتالیایی هستش.
فقط سری آخر Pa80 که تولید کردن تحت لیسانس ایتالیا بود ولی تو چین جمع آوریش میکردن.به خاطر همین بعضی ها میگن چینی.(تازه این مدل رفع اشکال هم شده توی خروجی هاش)!
الان KORG Pa80 از 1ملیونو 200 در بازار وجود داره تا 2 ملیون.
البته نصف بیشتر این سازها رنگ شده هستن که شما نمیتونید اینو تشحیص بدین.
اگه خرید شما 100% هستش میتونم بیام باهاتون واسه خرید.80% بچه های جمهوری دوستای من هستن.و تو قیمت و جنس باهامون خیییلی راه میان.

ehsanmir
Saturday 13 March 2010, 06:22 PM
m&h جان
اون موقع که من میخواستم کیبرد بگیرم شما کجا بودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ehsanmir
Saturday 13 March 2010, 07:20 PM
تمام کیبردهای کرگی که ساخت چین هست هم تحت لیسانس کورگ ایتالیاست.خود چین که سر خود جنس طراحی نمیکنه.
یاماها هم به همین ترتیب.کاسیو هم همچنین.
من خودم الان pa500 دارم.ساخت چین.اما ازش راضیم.الان شما رو هر جنسی دست بذاری باز یه قسمتش چینیه.بدون شک.

عمو تمبکی
Saturday 13 March 2010, 07:47 PM
تمام کیبردهای کرگی که ساخت چین هست هم تحت لیسانس کورگ ایتالیاست.خود چین که سر خود جنس طراحی نمیکنه.
یاماها هم به همین ترتیب.کاسیو هم همچنین.
من خودم الان pa500 دارم.ساخت چین.اما ازش راضیم.الان شما رو هر جنسی دست بذاری باز یه قسمتش چینیه.بدون شک.

درسته pa500 حتی اگه سمپل نمیگیره ولی صداهای قشنگی داره اون بحثش جداست ولی این 50 و 80 رو من با هردوش زدم از همه مسائل فنی هم که بخوای صرف نظر کنی حتی کلاویه هارو هم نیومده مثل 80 با همون کیفیت بزنه خیلی چیزاش هست که من همیشه به کسایی که میخوان از این دوتا انتخاب کنن 80 رو پیشنهاد میکنم

Moory
Sunday 14 March 2010, 03:51 AM
يكسال ونيم پيش pa80 رو 1850000 تومان دوست من خريد كيبورد خوبي هم هستش اگر براي مجلس ميخواهي با قيمت زير 2 ميليون pa80 & wk8 بهترين هستش هر چي ديگه بخواهي بهتر از اينها باشه بايد بالاي 2 ميليون پول بدي در ضمن pa80 هم ساخت چين هستش .در هر صورت خيلي بايد در موقع خريد دقت كنيد در جمهوري كساني هستن كه كارشون اكبند كردن كيبورد هاي دسته دوم هستش .

Moory
Sunday 14 March 2010, 04:04 AM
در ضمن مشكل pa50 كه من داشتم 20 روز نشد كه كلاويه هاش خراب شد در هر قسمتي كه ميرفتم هنگ ميكرد همش بايد خاموش روشن ميكردم گفتم شايد اين كيبورد خراب بوده اما از هر كس پرسيدم گفتن نه pa50 همينجوري هستش 1150000 خريدم مثلا يك ايسي گذاشته بودن شده بود pa80 در صورتي كه pa80 كجا pa50 كجا با هزار مصيبت فروختم 650000 تومان

mini
Tuesday 16 March 2010, 08:17 PM
سلام.
یکی از دوستان من میخواد کیبورد بگیره.
بودجه : 150 تا 200 هزار تومان.
از یه کیبورد خوشش اومده: Casio CTK800
200 هزار تومان.
خوبه یا نه؟
چی توصیه میکنید با این حد بودجه؟!
این دوست من تازه میخواد موسیقی رو شروع کنه و فقط واسه خودش بزنه.
پیشاپیش از همتون ممنونم.

M8H
Tuesday 16 March 2010, 08:29 PM
در ضمن مشكل pa50 كه من داشتم 20 روز نشد كه كلاويه هاش خراب شد در هر قسمتي كه ميرفتم هنگ ميكرد همش بايد خاموش روشن ميكردم گفتم شايد اين كيبورد خراب بوده اما از هر كس پرسيدم گفتن نه pa50 همينجوري هستش 1150000 خريدم مثلا يك ايسي گذاشته بودن شده بود pa80 در صورتي كه pa80 كجا pa50 كجا با هزار مصيبت فروختم 650000 تومان
نه دوست عزیز همچین چیزی وجود نداره که شما میگید تمام Korg Pa50 ها هنگ میکنن.

درضمن pa80 هم ساخت چين هستش
این نوشته رو شما از کجا آوردین که Pa80 چینیه؟!!!
فقط سریه آخر Pa80 اسمبل کردن قطعاتش دست چین بود

ehsanmir
Tuesday 16 March 2010, 09:06 PM
سلام.
یکی از دوستان من میخواد کیبورد بگیره.
بودجه : 150 تا 200 هزار تومان.
از یه کیبورد خوشش اومده: Casio CTK800
200 هزار تومان.
خوبه یا نه؟
چی توصیه میکنید با این حد بودجه؟!
این دوست من تازه میخواد موسیقی رو شروع کنه و فقط واسه خودش بزنه.
پیشاپیش از همتون ممنونم.

سلام
این کیبرد اموزشی هست.کیبرد های کاسیو کیبردهای خوبی هستند.چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری.فقط یه سری صداهاش طبیعی نیست که خوب اونهم با این رنج قیمتی و اموزشی بودنش طبیعیه.
ولی در کل برای استارت کار خوبه و مشکلی نداره.
موفق باشید.......

mini
Tuesday 16 March 2010, 10:28 PM
ممنون از شما ehsanmir
یعنی همین CTK800 رو با قیمت 200 هزار تومان پیشنهاد میکنید؟

ehsanmir
Tuesday 16 March 2010, 10:31 PM
ممنون از شما ehsanmir
یعنی همین CTK800 رو با قیمت 200 هزار تومان پیشنهاد میکنید؟

خواهش میکنم.
با این مبلغ , بله این میتونه انتخاب خوبی باشه.

HamedSedighi
Tuesday 16 March 2010, 10:54 PM
در مورد هنگ کردن pa50 :

در مراتب انگشت شماری با این کیبرد نواختم ، در یکی از این مراتب تا جایی که یادم است پس از 45 دقیقه یا بیشتر روشن بودن این مدل : چک کردن صدای پیانو - چند درام کیت - و چند ریتم

و بقیه زمان تنها دستگاه روشن بود و پس از گذشت دقائقی که دوباره قصد نواختن داشتم مشاهده کردم که هنگ کرده و دستگاه رو خاموش کردم .

پس در نتیجه ا: برخی از پی ای 50 ها هنگ می کنند .

این مدلی که درباره اش گفتم پی ای 50 معمولی بود.

S1990
Saturday 20 March 2010, 12:24 AM
سلام
اگه میشه یه کیبورد با مشخصات زیر به من معرفی کنید:
1-قیمتش تا 150 تومن باشه یکم بالا پایین مشکلی نداره
2-بشه اونو به کامپیوتر وصل کرد(برای کار با برنامه های آهنگسازی مثل FL Studio ) این برام خیلی مهمه.
3-در صورت امکان فلاپی بخوره
4-در صورت امکان تعداد کلیدهاش زیاد باشه مثلاً 76 کلیده
در کل من یه کیبورد می خوام که بتونم به وسیله اون با برنامه FL Studio کار کنم.
با تشکر

ehsanmir
Saturday 20 March 2010, 12:37 PM
سلام
اگه میشه یه کیبورد با مشخصات زیر به من معرفی کنید:
1-قیمتش تا 150 تومن باشه یکم بالا پایین مشکلی نداره
2-بشه اونو به کامپیوتر وصل کرد(برای کار با برنامه های آهنگسازی مثل FL Studio ) این برام خیلی مهمه.
3-در صورت امکان فلاپی بخوره
4-در صورت امکان تعداد کلیدهاش زیاد باشه مثلاً 76 کلیده
در کل من یه کیبورد می خوام که بتونم به وسیله اون با برنامه FL Studio کار کنم.
با تشکر

سلام
76 نته 150 تومن! اگر شما همچین چیزی پیدا کردید به ما هم خبر بدید.عزیزم خواسته زیادی دارید. شاید بتونی کاسیو 76 نته دست دوم با مبلغ 250 تا 300 پیدا کنی.فلاپی هم میخوره.به کامپیوتر هم وصل میشه.ولی با این مبلغ که شما گفتید بعید میدونم گیرت بیاد.

S1990
Sunday 21 March 2010, 01:27 AM
سلام
76 نته 150 تومن! اگر شما همچین چیزی پیدا کردید به ما هم خبر بدید.عزیزم خواسته زیادی دارید. شاید بتونی کاسیو 76 نته دست دوم با مبلغ 250 تا 300 پیدا کنی.فلاپی هم میخوره.به کامپیوتر هم وصل میشه.ولی با این مبلغ که شما گفتید بعید میدونم گیرت بیاد.
دوست عزیز
من اطلاعات زیادی از کیبورد ندارم و دو سه سالی هست که با برنامه آهنگسازی Fl Studio کار می کنم، و خلاصه بگم یه کیبورد میخوام که به کامپیوتر وصل بشه و بتونم باهاش با این برنامه کار کنم ( در ضمن تعداد نتهاش مهم نیست) و میشه بگید یه همچین چیزی با این قیمت(150 هزار تومن) گیر میاد یا نه. اگر هم گیر نمیاد شما تا سقف 250 هزار تومن یه چیزی پیشنهاد بده.
با تشکر

HamedSedighi
Sunday 21 March 2010, 02:55 AM
دوست عزیز
من اطلاعات زیادی از کیبورد ندارم و دو سه سالی هست که با برنامه آهنگسازی Fl Studio کار می کنم، و خلاصه بگم یه کیبورد میخوام که به کامپیوتر وصل بشه و بتونم باهاش با این برنامه کار کنم ( در ضمن تعداد نتهاش مهم نیست) و اگه میشه بگید یه همچین چیزی با این قیمت(150 هزار تومن) گیر میاد یا نه.
با تشکر

خب مشخصا شما یک کنترولر نیاز دارید .
اما هیچ نیازی به فلاپی وجود نداره چون که کابل میدی-یو اس بی راه انتقال داده ها به نرم افزار است

واقعا نیاز شما به فلاپی چیست؟
پس خودت رو درگیر چیزی که بهش نیاز نداری نکن ،

من کاملا متوجه شدم که برای کنترل کردن پلاگین ها و وی اس تی ها و به طور کلی نرم افزار ها به کنترولر نیاز داری.

خب دو راه وجود داره :

1- خرید کنترولر
2-کیبرد های آماتور که درگاه یو اس بی دارند .

1- behringer umx25 یا behringer umx61 و مدل هایی از کنترولر های m-audio که در رنج قیمتی که میگی می گنجند . پس خیلی ساده به دنبال کنترولر باش توی گوگل جستجو کن .

2-بهتر است این لینک ها رو ببینی .
توی این راه دوم به هیچ چیز به جز اینکه دارای پورت usb-midi باشند توجه نکن . مگر مواردی که pitch-bend و Pitch modulation داشته باشند.

و مدل هایی که خودت می یابی .

HamedSedighi
Wednesday 24 March 2010, 07:01 AM
سلام دوست من
خب کیبرد های اورینتال یاماها ، اگر یک زنجیره داشته باشند به صورت نسل در نسل بهش نگاه کنیم
آخرین این نسل ها or700 است .
مطمئن باش در مقایسه با مدل های پیش خودش چه هم نسل و چه غیر هم نسل برتر و سر تر با قدرت تمام است .

یک جمله بهت می گم بدان که چه وضوح صدایی دارد . پلی فونی 96 داره .
هیچ کدام از مدل های پیشین خودش چنین هم آوایی ندارند حتی 2000

اینکه چه کیبردی بخری بستگی داره به اینکه چه کارهایی می خواهی انجام بدی ؟
1-ستیج
2-ستادیو
3-....

این مدل ریتم وصداهای همه مدل های پسشین خودش رو حتی 2000 را عالی پخش میکند .

وضوح و شفاف صداها و ریتم های or700 به نسبت a1000 بهتر شده اند .

اما برخی صداها به همان حالت قبل باقی مانده که نوازنده حرفه ای باید آنها را ادیت کند . و این بستگی به خودت و خلاقیت تو داره.

مثلا برخی زمینه ساخت صدای باقلامای الکتریک تبحر خاصی با or700 پیدا کردند.

به مانند یک سینتی سایزر معمولی می توانی صدا ها ی جدید خلق کنی

دارم کیت های شرقی اش تک و بی نظیر هستند .

pa500persian مدل بی پدر و مادری است اصلا معمول نیست کی اینو ساخته

توی هیچ کدام از سایت های کرگ اسمش وجود نداره .

به هیچ وجه نمی توانی 700 رو با پی ای 50 مقایسه کنی .اون پلی فونی اش 64 است.

مگر اینکه سمپلر باشه . که دیگه هم کلاس نیستند و هیچ کس یک سمپلر رو با غیر سمپلر مقایسه نمی کنه .

or700 سرعت لود همه چیزش در بالاترین حد خودش قرار داره و با یک حافظه usb که امروزه همه پیدا میشه ذخیره و باز خوانی می کنه .

or700 کارت وکال نداره ( چیز خاصی نیست ) ولی 2000 دارد .

در مورد نویز این تاپیک (You can see links before reply) پست اولش را بخوان .

عموما هر کیبردی که داشته باشی وقتی می خواهند از تو بخرند ازت ارزون می خرن ولی وقتی خریدند با قیمتی که تعجب می کنی می فروشند .حالا هر کیبردی که باشه .

m_abdi
Wednesday 24 March 2010, 07:03 PM
دوستان سلام
مطالب بالا رو که میخوندم چند نکته هست که باید بگم.
1- خرید کیبورد های pa50 و pa80 در حال حاضر کلا اشتباه است. مگر کسی به صرف کار مجلس یصورت متداوم همین الان داشته باشه که pa80 و خرید اون گزینه ای است که کمی معقولانه میاد. (با توجه به اینکه آکبندشونم نیست)در مورد pa50 هم لطفا واسه خرید دوستان دیگه نپرسن چون اصلا معقولانه نیست. مشکل هنگ دارن. سمپل خوراش غیر استانداردن چون روی بورد لحیم کاری شده و بیشتر مشکل هنگ دارن. سیستم عامل کورگ نسبت به یاماها خصوصا واسه آهنگ سازی ضعیفه
و این ساز خیلی قدیمه و آکبندشم اصلا نیست.بدون سمپلش که دست شما کلا بسته است. دوستانی که الان 50 دارن توجه کنن که من اصلا نمیگم 50 ساز خوبی نیست. واسه کسایی که الان می خوان کیبورد بخرن الان منطقی نیست خریدش. اما هیچ سازی در ایران به پای فروش 50 نرسید و در زمان خودش غولی بود و بهترین ساپورت رو هم تا حالا برای ریتم 50 سمپل خور و pa80 داشته. اما همه چیز در حال تغییر. خصوصا برای کورگ . و استفاده از کارت های فلش روزهای آخر عمرشه.حضور pa800 روند جدیدی رو در کورگ با ساپورت فلش مموری شروع خواهد کرد. استفاده بسیار راحت و آسان از فلش مموری یا همان یو اس بی مموری ها و دست توانمند ریتم سازان و سمپلر های صدا که برروی کورگ کار میکنن بزودی برروی pa800 شروع بکار میکنن و کارت های قدیمی کنار زده خواهند شد و عدم تولید 50 و 80 و اکبند اون ذائقه بازار رو عوض میکنه.

2- خرید pa500 نیز کاری است بس عبث .(حوصله توضیح ندارم اما کیبورد مجهول الهویه است و با اینکه دراک کیت های شرقی رو در حد or700 هم حتی داره اما کیفیت صداش به or700 نمیرسه و چون نصف or700 رو بورس هم نیست واسش ریتم ساخته نمیشه و کار با سیستم عامل کورگ هم به مراتب سختر از یاماها است. تازه اگر مثل اکثر pa50 و 80 مشکل هنگ نداشته باشه. عجب حوصله نداشتم!) این ساز یک ساز بسته است و با توجه به این کسانی که روی کورگ ریتم میسازن علاقه خاصی به سمپل دارن و این ساز سمپل خور نیست از خریدش منصرف شید چون با توجه به قیمتش خرید or700 صد در صد به نفع شماست. پول کمتر دادید اما امکانات بهتر دارین.

---------------------------------------------------------------------------------------

خب حالا چه کیبورد هایی به صرف هستن و آکبندشونم در ضمن گیر میاد. (این خود مورد بسیار مهمی است که کیبورد مطمئنا تعمیر و یا ایراد نداره)

1- در برند کیبورد های آموزشی کاملترین کیبورد برای تمامی سبک ها با قابلیت پورت میدی و داشتن طیف مختلف صدا ها و ریتم ها و سبک ها yamaha a300 در حدود 300 هزار تومان. اگه این مبلغ پول نداشتین راه حلش اینه که صبر کنین تا داشته باشین! خرید این کیبورد میتونه واسه تازه کار ها و انایی که تازه میخوان شروع کنن بسیار مفید تر از کیبورد های دیگه باشه.
با توجه به داشتن سیتم آموزش اتوماتی که به نظرم به اون y.e.s در یاماها میگن شما را گام به گام تا حد خوبی جلو میبره.
و همچنین در موقعی که از تمرین های طاقت فرسا اول کار خسته شدین میتونین در سبک ایرونی و یا ترکی و عربی با صدا های شرقی کمی فارغ از همه قوانین به انگشتان خود اجازه دهید هر چه دوستدارن همراه با آکورد اتومات بنوازید

2- یاماها or700 . درمورد این ساز در همین سایت زیاد نوشتن دوستان. بصورت خلاصه: حرفه ای . مناسب برای کار های غربی و شرقی. صدای شفاف. سیستم عامل خوب برای رکورد و آهنگسازی بدون هنگ. ساپورت فلش مموری
ریتم های غنی و پلی فونی بالا. قیمت بسیار مناسب در حدود 900 هزار تومان. قابل مقایسه و سر تر از کیبورد های برند کورگ تا 1.8 میلیون تومان . تنها نکته قابل توجه این است که سمپل نمیگیرد اما قابلیت ریتم و صدا سازی را کاملا دارد.
ریتم های A1000 و2000 و3000 وحتی تایروس1 و 2 بدون نقص روی این ساز اجرا میشن.صداهای زیبا live cool sweet mega voice وجود صدا های زیبای ساز های کشی گیتار سازهای بادی و شرقی. که این صدا ها کاملا شفاف و حساس به نوع ضربه زدن شما روی کلاویه است. ریتم های غنی با 97 پلی فونی صدا در آکورد اتومات و.... ریتم های pro & session که ریتم های session کاملا حرفه ای و هوشمند عمل میکنن (در ریتم های غربی والس و.... بیشتر به چشم میخورن) و همراه با زدن شما در یک ژانر موسیقی و گرفتن آکورد اتومات هو شمندانه خود را با شما وفق میدهند. خروجی عالی صدا.امکان آهنگ سازی و ویرایش آهنگ توسط صفحه نت . سکوانس صدا. صدا سازی.ریتم سازی.افکت ها و سیتم کمک آموزشی برای آهنگ ها با نت و دستیار اجرا p.a.t و....ضعفش اینه که وکال برای میکروفن روی خودش نداره

3-کورگ pa800 . یک کیبورد کامل از کورگ با ساپورت فلش مموری و سمپل که گر چه قیمت آن بسیار بالاست اما برای کسانی که به برند کورگ علاقه مندن و با توجه به این که آکبند اون هم در بازار هست.بهترین گزینه است
موردی که داره اینه که با توجه به این که در ایران همه بروی کارت فلش قدیمی که برروی pa50 و pa80 ریتم سازی و سمپل گیری کردن و برروی این ساز از حافظه های سریع و جدید و راحت فلش یو اس بی مموری استفاده میشه فعلا کمی از این نظر با کمبود روبروی که به نظر من این ساز سریع جای خودش رو باز میکنه و با تبدیل ریتم های کورگ به فرمت این ساز آینده دوستداران کورگ روی این ساز رقم میخوره. البته قیمتش خیلی بالاست و حافظه سمپل اون خیلی کمتر از یاماها تایروس 2 هستش. اگر کسی می خواد پول اضافه خرج کنه و روی برند کورگ دست گذاشته و کار مجلس هم می خواد بکنه (مجلس که میکم واقعا مجلس عروسی رفتن ها نه این که سالی دوبار بخواد تو مجلس خودی بزنه) بهترین انتخاب هست. اما با توجه به حضور یاماها تایروس2 و قیمت اون و امکانات سرترش باز تایروس 2 یا 3 بسیار کاملترن و ساز های بی انتهایی برای هر کاری هستن.

نتیجه: در سازهای برند یاماها و کورگ بسته به بودجه شما

به ترتیب در نظر گرفتن امکانات و قیمت

yamaha:
در رده آموزشی تنها pa300 که آکبندش هست. و گرنه yamaha a3 هم هست.

در رده حرفه ای با توجه به قیمت
اول or700 با پایه قیمت 900 هزار
دوم برای کسایی که به کار های شرقی زیاد علاقه ندارن s900 (بازهم خرید or700 به صرفه) پایه قیمت 1.2 م
سوم : tyros 2 بهترین گزینه کاملا حرفه ای قیمت مناسب با توجه به امکاناتش و آکبندش گیر میاد. پایه قیمت 2.8 م
چهارم: tyros 3 اگر در یک کلام میخواهید بهترین رو داشته باشین و بالای 3.5 میلیون میخواین هزینه کنین شک نکنید.

در رده کورگ
1- pa800 پایه قیمتش فکر کنم 2.7 م
دوم :pa2x کیبورد کاملا حرفه ای درحد تایروس 2 تقریبا اما با قیمت زیاد . بالای 4.5 م
سوم: pa80 که آکبندش نیست. سمپل خوره و در حال حاضر ریتم و سمپل براش زیاده . مناسب فقط برای مجلس تا چندی دگر پایه قیمت 1.8 م
چهارم: pa500 که باتوجه به حضور or700 و قیمت دو برابر اون اصلا به صرف برای خرید نیست.
5- pa50 اصلا نخرید

به یاد داشته باشید که برند های یاماها ساخت چین نیستند اما کورگ چینی هم داره غیر چین هم داره.

باتوجه به نقطه اشتراک حضور فلش یو اس بی مموری ها در رده های یاماها و کرگ های جدید به نظرم بزودی ریتم ها و سمپل ها برروی این نوع فرمت مموری برای هر دو برند تولید زیادتری بشن.راحتی کار و اتصال راحت این حافظه ها به هر کامپیوتری باعث تغییر در بازار میشن

دسترسی به جای هدفون در کیبورد های یاماها راحتر است.
1-وجود بانک های صدا برای ذخیره و دسترسی سریع به تعویض صدا هنگام نواختن در یاماها بهتر از کورگ است.
2-در کل کیبورد های یاماها اصلا مشکل هنگ نیست.
3-کورگ برای تعویض از یک صدا به صدای دیگر هنگام اجرای زنده بهتر از یاماها عمل میکند. در یاماها یک مکث نیم ثانیه داریم که با خاموش کردن دکمه autofill در ریتم بهتر میشوند. توجه داشته باشید این حالت مکث فقط در هنگام استفاده از صدا های پیش فرض انتخاب شده برای rythm main a to d است هنگام روشن بودن otes نه در مورد 1
4- ریتم برای کورگ در بازار بیشتر و راحتر موجود است
5- در ایران الارقم حضور پررنگ یاماها از سال های قبلتر به دلیل خلع بین یاماها 1000 و2000 تا تایروس2 برای سمپل و معرفی کورگ pa80 در این بازه زمانی(هر چند یاماها خیلی قبل s9000 vرو معرفی کرد که سمپل میخورد اما اونموقع کسی دنبال سمپل نبود) و علاقه شدید ایرانی ها به استفاده از سمپل باعث شد تا کورگ در ایران کاملا جا بیفته و ریتم سازان برروی این ساز تمرکز کنند. و مارک کورگ در ایران کاملا شناخته شد و روی بورس افتاد.که البته جز بهترین هاست. اما واقعا قیمتش در ایران به همین دلیل کاذب است.

یادتون باشه محصولات یاماها که بالا نام بردم همه طراحی و مدلشون مربوط به سال 2008 2009 2010 هستن.(به غیر از a3)
کورگ pa500 , pa800 ,pa2x هم همینطور . اما pa50 , pa80 مربوط به سال 2002 تا 2004 هستن.

حوصله سر رفت از بس نوشتم. اگر در قیمت ها یا جایی اشتباه کردم لطفا بگید تا اصلاح کنم. تا یک مرجع کامل بشه و توی این فروم هی همه گیج نزن و سوالات تکراری پرسیده نشن.

در انتها یاماها یا کورگ.........جواب هیچ کدام. شما باید نوازنده باشید. وگرنه همه این سازها کلی امکانات دارن که معمولا کسی از آن استفاده نمیکند.

شهرام11
Thursday 25 March 2010, 02:53 PM
بسيار جامع وكامل توضيح داديد -حيف بود فقط كليد تشكر را بزنم

سپاسگذارم

violon13
Thursday 25 March 2010, 03:00 PM
سلام بچه ها شرمنده که 1ویلنیست مزاحمتون شد.من دوس دارم پیانو با کیبورد یاد بگیرم یکم راهنمایی میخوام

فرهاد 2
Thursday 25 March 2010, 10:56 PM
با تشکر از جناب ادبی که با این دقت راهنمایی فرمودند . لطفا اگر در رابطه با رولند E50هم اطلاعاتی دارید یا برای آن ریتم سراغ دارید مرا راهنمایی بفرمایید. آیا این کیبورد نسبت به کیبورد های دیگر مزایای قابل توجهی دارد؟اگر سایر دوستان نیز کمک بفرمایند ممنون میشوم.

S1990
Sunday 28 March 2010, 02:21 AM
جناب Arckey ممنون از راهنماییتون اما من می خوام کلاس آموزش کیبورد هم برم و حتما باید کیبورد بخرم و و یه کیبوردی میخوام که هم بتونم باهاش برم کلاس و هم توی کامپیوتر ازش استفاده کنم و می تونم تا 250 هزار تومن براش هزینه کنم، در ضمن من سبک های غربی رو دوست دارم و بیشتر teckno کار میکنم(البته آماتور)، و یه چیز دیگه : من اصلا نمیدونم فلاپی تو کیبورد به چه دردی میخوره، اونو همینطوری نوشتم:10:.
با تشکر

HamedSedighi
Sunday 28 March 2010, 05:52 AM
دوستان حتما پست شماره 356 را بخوانید

اول صفحات تاپیک را بخوانیدبعد سوال بپرسید ضمنا پست 356جواب خیلی از سوالات شماست.

فرهاد 2
Monday 29 March 2010, 07:01 PM
دوستان کسی مرا راهنمایی نمیکند ؟

ehsanmir
Monday 29 March 2010, 07:31 PM
دوستان کسی مرا راهنمایی نمیکند ؟

سلام فرهاد جان.
احتمالا کسی اطلاعات نداره.اگر داشتند حتما کمکت میکردند.

sunshine
Monday 29 March 2010, 09:35 PM
دوستان سلام
مطالب بالا رو که میخوندم چند نکته هست که باید بگم.
1- خرید کیبورد های pa50 و pa80 در حال حاضر کلا اشتباه است. مگر کسی به صرف کار مجلس یصورت متداوم همین الان داشته باشه که pa80 و خرید اون گزینه ای است که کمی معقولانه میاد.

دوست عزیز لطفا بفرمایید بر چه اساسی میگین pa80 و pa50 فقط واسه کار مجلسه؟ کدوم نوازنده و کدوم موزیسینی این حرفو زده که شما اینو میگی؟ کی گفته که غیر از کار مجلس اینا بدرد نمیخورن مگه ایرادشون چیه که فقط مجلسی باشن من نمیدونم این راهنمایی های عجیب و بی استدلال چیه که تو این فروم ها بعضی ها ارائه میدن لطفا دلیل این حرفتون رو توضیح بفرمایین ما هم بدونیم

m_abdi
Monday 29 March 2010, 10:03 PM
متاسفانه من با برند رولند آشنایی ندارم جز این که میدونم جزو خوش صداترین هاست.

در مورد e50 میدونم 61 کلاویه .64 پلی فونی . 34 درام . 16 افکت . صدو سی و چند ریتم. چهار main &intero&ending داره با 6 fill in که در خود جالب توجه است.
فلاپی میخوره و فلش حافظه هم داره و دو خروجی هدفون!

بطور کلی با اطلاعات کمی که من دارم میشه با یاماها 2000 مقایسه کردش. اما بلندگو هاش ضعیف ترن. اما بجاش حافظه فلش داره.
به نظر من کیبوردهای رولند بدلیل کیفیت صدا و صدا سازیشون بیشتر در اجرای کنسرت ها که از کیبورد بعنوان یک ساز همراهی کننده استفاده میشه در کنار بقیه ساز ها ی یک گروه

و یا با یک کیبورد دوم بصورت مکمل استفاده کاربری داره.
اما:
بعنوان یک ساز جهت استفاده در خانه یا مجلس یا هر نوع استفاده شخصی تک منظوره خصوصا برای ما مناسب نیست. خصوصا رده های حدوسطش.
اگر کسی می خواد رولند بخره به نظر من از ابتدا باید دستش رو بزاره رو انتها یعنی بهترینش.

در هر حال من در مورد رولند صاحب نظر نیستم و این نظر کاملا شخصی و تجربی منه نه علمی

m_abdi
Monday 29 March 2010, 10:53 PM
دوست عزیز لطفا بفرمایید بر چه اساسی میگین pa80 و pa50 فقط واسه کار مجلسه؟ کدوم نوازنده و کدوم موزیسینی این حرفو زده که شما اینو میگی؟ کی گفته که غیر از کار مجلس اینا بدرد نمیخورن مگه ایرادشون چیه که فقط مجلسی باشن من نمیدونم این راهنمایی های عجیب و بی استدلال چیه که تو این فروم ها بعضی ها ارائه میدن لطفا دلیل این حرفتون رو توضیح بفرمایین ما هم بدونیم...............
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز من نگقتم این کیبورد ها فقط و صرفا بدرد مجلس میخورن.و اگر نوشته من همچین چیزی رو می رسونه خودم هم میگم اشتباه است . و منظورم رو بد رسوندم. اما فکر میکنم شما هم مطلب رو کامل نخوندید.
ایندو کیبورد قابلیت های فراوان دیگری دارن برای سبک ها ی مختلف و... لازم به توضیح نیست.

اگر ادامه مطالب رو هم خونده باشید با توجه به این که ایندو کیبورد بسیار خوب و پرفروش محصول سال 2004 میباشند و الان آکبند آن هم نیست و برای علاقه مندان به برند کورگ الان pa800 وpa500 رو هم جایگزین این دو کیبورد داریم که محصول 2008 به بعد هم هستن و آکبندشونم هست با امکانات و قیمت متناسبتر. دیگر خرید pa50 و pa80 توجیه ندارد

من فکر میکنم شما در حال حاضر دارنده یک pa50 یا pa80 هستید. شاید هم نه..

اما اگر دارنده این دو ساز هستید آیا اگر بدلیلی مجبور به فروش ساز خود شوید آیا دوباره الان باز هم یکی از این دو ساز را میخرید؟

آیا پیدا کردن یک کورگ تمیز دست دوم که بدلیل استفاده زیاد و استقبال از این ساز توسط کیبورد نوازان در مجالس سخت نیست؟ آیا مثل کیبورد تمیز خودت که پیدا می کنی؟
از کجا بفهمیم تعمیر نشده؟ از کجا با یک تست 10 دقیقه ای که فروشنده فرصت میده بفهمیم سالمه(چون گارانتی هم نداره)
تازه اگر ما جزو آندسته از متخصصان در امر خرید هستیم که همه نیستن.

چرا این همه پول بدیم و یک ساز دست دوم محصول 2004 بخریم در حالی که آکبند 2010 هست با امکانات بیشتر و قیمت قابل رقابت.

حال فرض کنیم شما اصلا هیچکدوم از ایندو کیبورد رو هم نداری.
آیا اگر الان بخواهید یک کیبورد بخرید آیا واقعا شما یک pa50 یا pa80 میخرید؟

چون مطلب من و کلا این تاپیک مناسب جهت کسانی است می خواهن الان یک کیبورد بخرن نه اونایی که الان دارن. والبته توی نوشته قبلیم هم روی این تاکیید کردم اگر خونده باشین.

حال دوباره میپرسم؟
آیا واقعا اگر الان بخواهید یک کیبورد بخرید آیا واقعا شما یک pa50 یا pa80 میخرید؟

اگر جواب شما مثبت است(در حالی که امکان خرید pa500 , pa800 یا.....را هم دارید)امیدوارم یک تمیزش رو گیر بیارین که تعمیر هم نشده باشه و مشکل هنگ بعد از 40 دقیقه نوازندگی رو که نمیشه جلوی فروشنده چک کرد رو هم نداشته باشه.
pa500 نسبت به pa80 فقط یک سمپل کم داره.کلی درام کیت جدید با صدای جدید در سبک های مختلفش داره. بقول خودتون هم کهpa80 فقط در مجلس استفاده نمیشه .
پس چرا یک pa500 آکبند نخریم؟؟؟ما که مجلس و سمپل برامون مهم نیست؟؟

پس بر میگردیم به حرف من که اگر می خواهیم مجلس بریم و سمپل هم استفاده کنیم تنها دلیل موجه برای خرید pa80 هست و الا به غیر از بحث مجلس چه دلیل دیگه ای داره اینهمه پول بدیم یک کیبورد دست دوم بخریم و سمپل هم برامون مهم نیست.

خوب نصف اون میدیم میریم یک or700 آکبند میخریم.
یا یک pa500 آک میخریم.
یکم پول بیشتر pa800 یا .....

در ضمن من خودم در حال حاضر یک pa80 و یک or700 دارم. اگر الان کیبورد نداشتم. و میخواستم همین دو برند رو باز بخرم.
یک pa800 میخریدم و بازم یک or700 . شایدم پول جفتش رو میزاشتم یک غول بنام تایروس 3 میخریدم. که البته تایروس 3 انتخاب بهتری است.

در انتها این مطلب و مطلب پست 356 من که بگفته مدیر بخش کیبورد هم پاسخ خیلی سوالات است، تجربه و نظر من با استدلال های آورده شده داره.که برای همه قابل درک است.

شما هم میتوانید مطلبی با استدلال های خودتون بزارین که حتما هم بگذارید که اگر کسی امروز بخواهد کیبورد بخرد چرا باید pa50 یا pa80 بخرد ؟و به چه دلیل؟ و مزایای این خرید را نسبت به سایر کیبورد های موجود با توجه به امکانات و قیمت (با ذکر آکبند بودن یا نه)بیان کنید .

تا ما و سایر دوستان استفاده کنیم. مطمن باشید مطمئن باشید من بی تعصب و غیر مغرضانه نسبت به نوشته شما قضاوت خواهم کرد.
چون مطالب من در پست قبل و پست مربوط به رولند که نوشتم بهترین صدا رو داره و ذکر مزایا و معایب هر ساز توام با هم نشان دهنده اینه که من نه تعصب دارم و نه تبلیغ شرکت خاصی رو میکنم. جمله آخر پست من هم این بود:
در انتها یاماها یا کورگ.........جواب هیچ کدام. شما باید نوازنده باشید. وگرنه همه این سازها کلی امکانات دارن که معمولا کسی از آن استفاده نمیکند.

در ضمن مطلب 356 رو نتنها برای شما بلکه برای کلیه طرفداران متعصب یاماها و کورگ نوشتم. لطفا مطلب 356 من رو کامل بخوانید و سپس دور از تعصب اظهار نظر فرمایید.

ehsanmir
Monday 29 March 2010, 11:01 PM
سلام
من تو این تاپیکها که میگردم میبینم بعضی از دوستان در موقع راهنمایی تعصب خاصی از خودشون نسبت به یک یا دو برند نشون میدند که این باعث میشه چند دستگی بوجود بیاد.مثلا یه عده میگند فقط کورگ.یه عده میگند فقط یاماها و ....
لطفا برای راهنمایی هیچ تعصبی نداشته باشید.هر اطلاعی دارند اعم از معایب و مزایای دستگاه فقط عنوان کنند و انتخاب رو به عهده افراد بذارند.برای کسی تصمیم نگیریم. اینجا ما نمیخوایم بازار گرمی کنیم و یا تبلیغ محصولات شرکتهایی مثل کورگ و یاماها رو کنیم.اینجا فقط برای اینه که اطلاع رسانی کنیم.نه کمتر نه بیشتر. پس دوستان این رو در نظر بگیرند که دلخوری پیش نیاد.
بازم ممنون

HamedSedighi
Wednesday 31 March 2010, 10:29 PM
با تشکر از جناب ادبی که با این دقت راهنمایی فرمودند . لطفا اگر در رابطه با رولند E50هم اطلاعاتی دارید یا برای آن ریتم سراغ دارید مرا راهنمایی بفرمایید. آیا این کیبورد نسبت به کیبورد های دیگر مزایای قابل توجهی دارد؟اگر سایر دوستان نیز کمک بفرمایند ممنون میشوم.

بستگی داره برای چه استفاده ای بخواهی <<<

1-در بخش sequecer ش پیانو رول ( Piano Roll editing ) داره که برای ادیت کردن خوب است .
.
.
.

ریتم اگر هم باشه در حد انتظاراتت نیست .

اگر خریدی و نیاز به ریتم داشتی کیبردت رو بیار من برات ریتم بسازم ،(فکر کنم ریتم سازی داشته باشه)

sunshine
Thursday 1 April 2010, 03:00 PM
من فکر میکنم شما در حال حاضر دارنده یک pa50 یا pa80 هستید. شاید هم نه..

اما اگر دارنده این دو ساز هستید آیا اگر بدلیلی مجبور به فروش ساز خود شوید آیا دوباره الان باز هم یکی از این دو ساز را میخرید؟

آیا پیدا کردن یک کورگ تمیز دست دوم که بدلیل استفاده زیاد و استقبال از این ساز توسط کیبورد نوازان در مجالس سخت نیست؟ آیا مثل کیبورد تمیز خودت که پیدا می کنی؟
از کجا بفهمیم تعمیر نشده؟ از کجا با یک تست 10 دقیقه ای که فروشنده فرصت میده بفهمیم سالمه(چون گارانتی هم نداره)
تازه اگر ما جزو آندسته از متخصصان در امر خرید هستیم که همه نیستن.

چرا این همه پول بدیم و یک ساز دست دوم محصول 2004 بخریم در حالی که آکبند 2010 هست با امکانات بیشتر و قیمت قابل رقابت.
در ضمن مطلب 356 رو نتنها برای شما بلکه برای کلیه طرفداران متعصب یاماها و کورگ نوشتم. لطفا مطلب 356 من رو کامل بخوانید و سپس دور از تعصب اظهار نظر فرمایید.

جناب عبدی دوست عزیز
من کجای حرفم گفتم کسی که میخواد بخره بیاد بره این مدل هارو بخره من گفتم چرا میگین هرکس میخواد کار مجلس بکنه بهتره اینا رو بخره و لا غیر

شما باید توجه داشته باشین که یه عده ای با علم همین تاپیک ها و نوشته ها میرن تو بازار و خرید میکنن

این که میگین این کیبورد ها مجلسی هستن قدیمی و چند سال کار کرده و نمیشه درست تشخیص سالم بودنشو داد نمیشه ملاک خریدن یا نخریدن چیزی. خوب یه آدم وارد همراه خودتون ببرید بعدشم اگه قرار به گول خوردن خریدار باشه که همون کیبورد ساخت پارسال رو هم میتونن با صد تا عیب به آدم ناوارد بفروشن و نفهمه

شما میگی چرا اینو بخریم چرا مثلا PA800 که جدیده نخریم من میگم چرا PA800 بهتره برین OASYS بخرین که از هردوشون سرتره!!! دوست من بین هر کدوم از مدل ها کلی اختلاف قیمت هست در ضمن زمانی که من خریدم همچین هم قیمت 800 با 80 رقابت نمیکرد اگه اشتباه نکنم حدود 600 تومن یه 800 نو با 80 اختلاف داشت. شما علاوه بر تمام مسائل فنی بحث مالی رو هم در نظر بگیر وگرنه هرچی بیشتر پول بدی جنس بهتری تو دستته. این یه اصله تو بازار

یه چیز دیگه اینکه من تعجب میکنم که بعضی جاها میان در شرح محاسن یک کیبوردی به عنوان مثال مثل یاماها 2000 کلی تعریفو تمجید مینویسن بعد میان جای دیگه کیبورد هایی مثل pa80 و wk8 رو تا جایی کم ارزش میکنن که میگن واسه جشن فقط مناسب هستن
شخصا با هرسه اینا کار کردم (البته خوب مدل های گرونقیمتی مثل تایروس که بحثش جداست و اونا واقعا از نظر کیفیت عالی هستن )واقعا این 2000 از نظر صداهای خام یه آبروریزیه برای شرکت یاماها یه همچین چیزی کمتر دیدم کسی نقد کنه که یه عده نرن الکی 500 تومن پول جاش بدن بعد یه چیزی مثل این مدل های دومی که از هیچ نظر نمیتونم با اون مقایسشون کنم رو بی ارزش میکنن

ضمنا من هیچ تعصبی رو هیچ برندی ندارم حتی برند رولند رو بیشتر از همین کرگ که خودم دارم دوست دارم

بابت کلیه مسائل فنی تو اون پستی که گفتین تشکر میکنم. مفید بود

m_abdi
Thursday 1 April 2010, 10:18 PM
درود بر همه

الان اختلاف 800 با 80 کمتر از 600 هزار تومانه . خب البته 800 آکبنده اما 80 دست دوم. اگر کمی خوب فکر کنیم اگر الان فرضا یک 80 آکبند باشه حداقل 300 تا 400 هزار تومان با 80 دست دوم اختلاف قیمت خواهد داشت.

پس خرید کیبورد 800 با کلی امکانات سرتر نسبت به 80 که محصول 2008 هم هست نه 2004 با تفاوت 200 تا سیصد هزار تومان با توجه به فرض بالا کاملا منطقی. حتی همون تفاوت 500 هزار تومان هم بدون در نظر گرفتن آکبند بودن هم کاملا قابل تامل هست.

صحبت من سر همین تفاوت قیمت و امکانات و آکبند بودنه . و صحبت از oasys با تفاوت قیمت فاحش در بحث ما جایی نداره. اما مسلما برای کسی که بقول شما می خواد پول خرج کنه مسلما تایروس ها یا pa2 oasys حرفه ای تر و بهترند.
صحبت ما اینجا سر مقایسه پارامتر های مختلف که یک خریدار با یک رنج بودجه در نظر گرفته چه انتخاب های مناسبی میتونه داشته باشه.

"شما باید توجه داشته باشین که یه عده ای با علم همین تاپیک ها و نوشته ها میرن تو بازار و خرید میکنن "
این تاپیک هم اصلا واسه همین ایجاد شده

و منظور من هم اینه کسایی که می خوان کیبورد بخرن بدونن با 500 هزار بیشتر میتونن 800 آک بخرن.نه 80 دست دوم. دادن اینجور اطلاعات برای خرید خیلی مهمه و طرف کم بیشتر صبر میکنه یا بیشتر واسه خرید کیبوردش بودجه در نظر میگیره یا حتی قرض میگیره اما درستر انتخاب میکنه
یا با خیلی هزینه کمتر برای خرید 80 میتونه از or700 آکبند استفاده کنه.
یا اینکه شاید تصمیم بگیره اصلا با توجه به موارد مقایسه شده اصلا تایروس 2 رو نسبت به 800 ترجیح بده.

نظر و تصمیم گیری نهایی با خریدار هست و ما اینجا کلا سعی میکنیم تجربیات خود رو در اختیار همه بزاریم.

در مورد 2000 باید بگم که اتفاقا کیبورد خوش صدایه و توی زمان خودش بخاطر صداهاش خیلی معروف شد. و اگر بخواهیم از نظر صدا 2000 رو با 80 بدون سمپل مقایسه کنیم حتی شاید 2000 بهتر هم باشه.

اما اگر منظورتون یاماها 2100 باید بگم که بله . صداهای فابریک یاماها 2100 خیلی خام هستن. و اصلا با 2000 قابل مقایسه از این نظر نیستن.
اما 2100 چون امکان صدا سازی رو هم داره با کمی حوصله از 2000 هم بهتر میشه. و یا در صورت نداشتن حوصله یک فلاپی که در بازار موجود میزارین توی درایو فلاپیش و بعد از ضبط در حافظه برای همیشه صداهای خوبی رو بدون نیاز به فلاپی دارید.

حالا که بحث به اینجا رسید باید بگم که 2100 کیبوردی دقیقا مشابه psr2000 می باشد که از نظر وکال قوی تر شده اما از نظر صدا ضعیفتر که در بالا برای صداش توضیح دادم.ولی دارای USB port می باشد که مزیت خوبی است. و وکال 2100 هم برای کسایی که میخوان 2000 یا 2100 بخرن و با وکال کار میکنن مورد قابل توجهی است.

aminrfz عزیز هم باعث شد یه چیزی به نظرم بیاد.

در کل باید خریدار برای خرید اول یک چیز رو برای خودش مشخص کنه و اون اینه که

آیا
1- کیبورد آکبند میخواد بخره یا تکنولوژی 2007 به بعد
2- دست دوم یا
3- براش فرقی نمیکنه.

در مورد اول خرید خیلی از کیبورد ها منتفی میشه.اما اونایی که باقی میمونن و از تکنولوژی جدید هستن یعنی 2007 به بعد: (چون شاید یک یاماها a3 ماله سال 2002 هم آکبند باشه اما مسلما قدیمیه)

در برند یاماها تایروس ها 2و3. or700 و s900 ,s910 ,s710,s550B,s550,s700,s500 موارد گزینش

در برند کورگ pa2xpro,Oasys ,pa500RT , pa800

در مورد دوم که دلیل عمده همچین خریدی مسایل اقتصادی و بودجه کم خرید میتونه باشه yamaha 3000 & yamhah 2100&yamaha2000&yamahaA1000 korg pa50sampel & pa80 گزینه های خوبی هستن که به نظر من ابتدا حتما پست 356 من رو توی همین تاپیک بخونن و اگر از خرید دست دوم پشیمون نشدن و نتونستن کمی بیشتر (و در مواردی کمی کمتر با آکبند!) هزینه کنن با تحقیق و مقایسه بیشتر سازهای بالا اقدام به خرید کنن.

در مورد سوم : معمولا ایندسته افراد کسایی هستن که از قبل با ساز کیبورد آشنا هستن و قبلا ساز هم داشتن و دنبال یک پارامتر هایی توی یک کیبورد میگردن که توی انتخابشون فقط اون پپارامتر ها مهم هستن و قیمت.
ایندسته خودشون بلدن گلیمشون از آب بیرون بکشن. و معمولا سعی میکنن بیشتر توسط تجربه عملی با کیبورد های متفاوت دوستان و آشنایان از نزدیک (و اگه ندارن با سعی در پیدا کردن این دوستان)یک انتخاب مناسب داشته باشن و درصورت انتخابی که آکبند نداشته باشه اونقدر تجربه دارن که خرید خوب و سالمی داشته باشن.

HamedSedighi
Friday 2 April 2010, 12:50 AM
از m_abdi و AMINRFZH تشکر می کنم به خاطر اینکه گفتگوی آرومی دارند. و طبعا نکات خوبی در نوشته هاشون وجود داره.

اما :

در بحثی که کردید oasys هیچ ربطی نداشت .

متاسفانه به واسطه اینکه خیلی دیر کیبردهای جدید وارد کشور می شوند ، اینجوری میشه که مشاهده می کنید .

همیشه به سایت های معتبر سازندگان کیبردها سر می زنم . و یادم میاد وقتی خبر تولید pa800 رو خواندم خیلی کنجکاو بودم که چه قابلیت جدیدی بهش اضافه شده و وقتی وارد میشه ، قیمتش چقدر میشه -

از یک فروشنده سوال کردم : آقای ...... قیمت pa800 چقدر است ؟

گفت : اصلا pa800 وجود نداره ، اون pa80 .

ببینید به عنوان یک مشتری با فروشنده هایی سر و کار داریم .

خب اگر مشتری ها طالب چیز های جدید باشند مطمئن باشید دیگه توی هر فروشگاهی که وارد میشد پر از pa50 و pa80 های داغون و عهد بوق یا a1000 و a3 قدیمی و داغون نخواهد بود.

و نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید :

شما که نباید سمپل رو با صداهای اصلی یک کیبرد مقایسه کنید. بلکه مقایسه بین صداهای اصلی باید صورت بگیره.

دلیلش هم که مشخصه سمپل رو که برند کرگ یا یاماها نساخته . شخصی با هر وسیله وروشی فرایند سمپلینگ رو انجام داده و کیبرد مثل هر پلیری تنها به پخش اون سمپل اقدام می کنه.

شما صدای مثلا string های pa80 رو با یک کیبرد دیگر مقایسه کنید.

مثلا ketron یه مدل تولید کرده بود به نام audya توی یک انجمنی به عنوان محصول جدید معرفی شده بود حالا من چند ماه پیش از آن در سایت ketron جزئیاتش رو خونده بودم . و اخیرا چند ویدئو که ازش دیدم و ریتم ها وصداهای اصلی رو گوش دادم .

صدا های خوبی داشت ، اما افتضاحاتی هم داشت که باور نکردنی بود .

اینجوری بگم سوتی های صداهای اصلیش رو هر کسی هم نمی تونه تشخیص بده . با این قیمت غیر منطقی اش .

حالا احتمالا 20 سال آینده وارد کشور میشه و همه میگن اه ه ه ه ه ه شگفتا عجب کیبردی وشروع می کنن به پرستش آن .

و تا شونصد سال بعد هم هنوز فروشنده ها میگن آک بندش رو بخوای برات گیر میارم .

!
!

sunshine
Friday 2 April 2010, 11:43 AM
از m_abdi و AMINRFZH تشکر می کنم به خاطر اینکه گفتگوی آرومی دارند. و طبعا نکات خوبی در نوشته هاشون وجود داره.

اما :

در بحثی که کردید oasys هیچ ربطی نداشت .

متاسفانه به واسطه اینکه خیلی دیر کیبردهای جدید وارد کشور می شوند ، اینجوری میشه که مشاهده می کنید .

!

کاملا حق با شماست ولی من که این مدل رو مثال زدم فقط خواستم با توجه به این که قیمتش خیلی بالاست به این موضوع اشاره کنم که اگه کسی براش بحث مالی مطرح نیست و فقط کیفیت میخواد بره سراغ اینطور چیزی یا اصلا نه همین تایروس 3 با همچین کیفیتی با قیمت کمتر هم گزینه خرید میتونن باشن وگرنه واضحه که این کیبورد اصلا تو رنج قیمتی 80 و 800 نیست

یه چیز دیگه اینکه من چند جا و یکیش همین نوت آهنگ به این چیز برخوردم که بچه ها میگفتن 800 از نظر سخت افزاری مشکل داره و بعضی ها میگفتن برد سمپلش امکان سوختن داره و این بلا سرشون اومده و کلی هزینه براشون داشته و از این حرفا
نمیدونم چقدر صحت داشت ولی همین باعث شد که من 80 کار کرده رو به 800 ترجیح بدم این مساله رو هم کسایی که میخوان بخرن مد نظر قرار بدن ولی صحت مساله رو نمیدونم تا چه حده

m_abdi
Friday 2 April 2010, 07:54 PM
درود
من تا حالا در مورد مشکل سخت افزاری pa800 نشنیده بودمو و کسایی که میشناسم هم همچین مشکلی ندارن.

البته همونطور که همه میدونیم قطعات الکترونیک خصوصا اونایی که درشون مکانیک بکار نرفته(مثل سی دی رام یا فلاپی درایوو....) هر لحظه ممکنه که براشون مشکل پیش بیاد.
میتونه این مشکل روی تایروس 3 یا کورگ pa2xpro یا السیدی سونی یا لب تاپ اچ پی آمریکا یا هر وسیله ای از یک کمپانی معروف باشه.

این امکان هم هست که یک pa800 مشکل سخت افزاری پیدا کنه و به قسمت سمپلش آسیب برسونه. این دلیل نیست که همه pa800 این مشکل رو دارن.

اما اگر این مشکل برای چند نفر پیش اومده باشه و یا حتی برای دو سه نفر یک مشکل مشابه پیش اومده باشه و به قول ما الکترونیکی ها مشکل به خاطر استفاده نا صحیح مصرف کننده نباشه ( چون قسمت سمپل در هر کیبورد در گیری های فیزیکی یا به عبارت دیگر سخت افزاری بین مصرف کننده و دستگاه داره) واقعا یک مشکل است.

امیدوارم اینچنین نباشد چون کمپانی کورگ توی مشکل هنگ و مشکلات سخت افزاری امتیاز منفی بیشتری رو بیش تر از قبل داره به خودش اختصاص میده.

البته یک مسئله مهم دیگر هم هست و اون در در طراحی بورد های الکترونیک توسط یک کمپانی سازنده است.
در بعضی از طراحی ها (به صرف منظورم کیبورد نیست)کمپانی سازنده سعی میکنه که قسمت های مدار رو که با تماس سخت افزاری مصرف کننده در گیر هست از المان های محافظتی بیشتر برای جلوگیری از آسیب سخت افزاری بدلیل استفاده نا صحیح کاربر یا نوسات برق و.... استفاده کنه و یا بیشترین سطح سازگاری رو در دستگاه هش قرار بده.
یخچال فریزر ما به خاطر (که به حساب ماله آمریکای جنوبی هم هست) به خاطر اتصال فن تهویه داخلش بدلیل رطوبت سوخته بود و چون توی بوردش فقط از یک المان محافظتی مسخره استفاده کرده بودن از اون رد شده بود و زده بود بورد و آی سی اصلی eprom رو سوزونده بود. بردشم توی ایران نبود. عملا باید مینداختیمش دور.
که من مجبور شدم براش یک برد با آی سی eprom که خودم با eprom programmer پرش کردم و از کمپانی سازنده توسط اینترنت گرفتم دوباره راهش بندازم. مارکشم میگم که شما نخرید. ویرپول

بطور مثال برای کیبورد : شما ممکنه فلش مموری ها با مارک های مختلف و سرعت های مختلف و از همه مهمتر حجم های بالا رو به دستگاه تون وصل کنید. حتی ممکنه فلش مموری شما از این چینی های آشغال باشه یا اصلا معیوب باشه و درش مدار اتصال کوتاه باشه.
یا شما فلش مموری رو در موقع نامناسب بکشید یا بزنید. و اینجاست که اون تفاوت طراحی مدار و المان های محافظتی میتونه حضور یا عدم حضورش کلی در سالم یا معیوب شدن دستگاه شما موثر باشه.

مثلا برای or700 یک لیست توی دفترچه اش از یو اس بی ها یی که ساپورت میکنه نوشته. اگه شما یک یو اس بی که مارکش به غیر از اون لیست باشه بزنید سعی میکنه ببینه که آی سی یو اس بی شما با یکی از اون لیست سازگار هست یا نه . اگه نباشه نمی خونش و مدارات محافظتی زیادی جهت صدمه نزدن یو اس بی مموری شما به بورد اصلی داره.
و در حالی که در فترچه اش نوشته شما فلش رو موقعی که دستگاه روشن نکشید یا وصل نکنید یا وقتی دستگاه روشنه هدفون رو نزنید و.... من خودم بارها این کارو کردم. نه مشکل پیش اومده نه حتی یکبار هنگ کرده.
که صد البته بهتر است موارد گفته شده در دفترچه رو رعایت کنید. چون بالاخره اوناهم المان های الکترونیکی هستن و احتمال خطا هست.
روی هم رفته از نظر من که در بحث نوازندگی کیبورد و موسیقی هیچی بلد نیستم و الکی واسه خودم دنگ و دونگ میکنم اما مهندس الکترونیکم و کارم هم الان 9 ساله با رشته ام مربوط هست اینو داشته باشین که طراحی و کیفیت المان ها ی الکترونیکی و مونتاژ کیبورد های یاماها و سازگاری کاملشون با سیستم عاملشون بطور کلی و میانگین از کورگ بهتره.
اما واقعا امیدوارم pa800 همچین مشکلی نداشته باشه. چون کیبوردی که هرچند قیمتش بالاست نسبت به یک تایروس 2 اما کیبورد خوبیه.

اگر کسی pa800 داره بگه آیا مشکلی داره با سخت افزار و سمپلش یا نه؟

Arminparham
Monday 5 April 2010, 11:14 AM
بچه ها ممنون از راهنمایی هاتون من امروز یه or 700 خریدم به قیمت 850 + 40 ترانس و 1 سال گارانتی رایگان خودمم یه pa50 تبدیلی داشتم که فروختمش 900 تومن

Arminparham
Monday 5 April 2010, 11:17 AM
به جرات میشه گفت که pa 50 یک سوم امکاناتشو نداره.

Don.Mystery
Monday 5 April 2010, 03:41 PM
دوستان کسی راجع بهKURZWIEL(SP2X میدونه؟لطفا یه توضیحی در موردش بدید

m_abdi
Monday 5 April 2010, 05:17 PM
آرمین عزیز مبارک باشه. انتخاب خوبی بود

ehsanmir
Monday 5 April 2010, 06:42 PM
دوستان کسی راجع بهKURZWIEL(SP2X میدونه؟لطفا یه توضیحی در موردش بدید

سلام
این یه پیانو دیجیتال هست.88نته.با پلی فونی 64.
تو این سایت اطلاعات کاملی در موردش نوشته.

ashkeiran
Tuesday 6 April 2010, 08:48 AM
به جرات میشه گفت که pa 50 یک سوم امکاناتشو نداره.

سلام من ریتم های PA 50 تبدیلی و Yamaha OR-700 رو گوش کردم و با هر دوتاش کار کردم به جرات میگم که ریتمهای سمپلر PA 50 خیلی از OR-700 سرتره. در هر صورت مبارکه.

m_abdi
Tuesday 6 April 2010, 06:22 PM
اما pa50 بدون سمپل در مقابل or700 هیچی نیست. در ضمن ریتم های جدید or700 که عربی و ترکی هستن و ساخته شده با دارم کیت های خود or700 در کشور های عربی و ترکی هست خیلی خیلی زیبا هستن.

این نشون میده قدرت این ساز و درام کیت هاش خیلی خوب و کامل هستن اما توی ایران کسی زیاد مخصوص or700 با درام کیت های خودش ریتم نساخته والا ریتم های ایرانی خوبی از آب در میومد

d-b
Wednesday 7 April 2010, 08:58 AM
بچه ها ممنون از راهنمایی هاتون من امروز یه or 700 خریدم به قیمت 850 + 40 ترانس و 1 سال گارانتی رایگان خودمم یه pa50 تبدیلی داشتم که فروختمش 900 تومن

سلام دوست عزیز
اقا مبارکا باشه ....
چه جوریاست ازش راضیی ؟
مشکلی که با هاش نداری ؟
در ضمن از کجا خریدی ؟ منم دنبالشم همین روزا یکی بگیرم .

Arminparham
Friday 9 April 2010, 11:44 AM
lدوست عزیز من از کرج سفارش دادم نمایندگیش از تهران واسم فرستاد. خیلی ساز خوبیه من با کلی تحقیق کردن گرفتمش امکاناتش خیلی از 50 و حتی 500 سرتره. در ضمن به خود نمایندگیش راجب به آداپتور و مشکلات نویز گفتم. اونام گفتن مشکل از ترانس قلابی که مغازه دارا میدن به مردم. ترانس اصل PA300_B هستش

d-b
Friday 9 April 2010, 03:34 PM
یه چیز دیگه ...
قیمت مغازه ها نسبت به نمایندگیش چه جوریه ...؟

emptiness
Friday 23 April 2010, 11:44 AM
با سلام. دوستان عزیز من یک کیبورد با این ویژگی ها میخوام. 1 - کیفیت صدای سازها عالی باشد 2- حد اقل 6 اکتاو 3 - ریتم هم برام مهم نیست.
من پیانو دارم ولی به سازهای غیر پیانو مثل فلوت و پن پایپ و ویولون هارمونیکا گیتار و غیره هم خیلی علاقه دارم و به این علت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست که 10 ساز جداگانه تهیه کنم تصمیم گرفتم یک کیبورد یا به عبارتی سینتی سایزر بخرم. قیمیت هم حدود 2.
ضمنا s90xs یا s70xs در ایران هست؟ اگر هست ، قیمتش چقدر است؟
اگر لطف کنید راهنمایی کنید یک انسان را از حیرانی نجات داده اید.

ehsanmir
Friday 23 April 2010, 04:19 PM
با سلام. دوستان عزیز من یک کیبورد با این ویژگی ها میخوام. 1 - کیفیت صدای سازها عالی باشد 2- حد اقل 6 اکتاو 3 - ریتم هم برام مهم نیست.
من پیانو دارم ولی به سازهای غیر پیانو مثل فلوت و پن پایپ و ویولون هارمونیکا گیتار و غیره هم خیلی علاقه دارم و به این علت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست که 10 ساز جداگانه تهیه کنم تصمیم گرفتم یک کیبورد یا به عبارتی سینتی سایزر بخرم. قیمیت هم حدود 2.

سلام
اون دو مدلی که نام بردی رو که من شخصا تو ایران ندیدم.کلا من سینتی سایزر از یاماها تو ایران ندیدم.
ولی سینتی سایزرهاو ورک استیشن های رولند هست.به عنوان مثال من چند وقت پیش roland s-88 رو با قیمت 1850000 تو جمهوری دیدم.البته دست دوم بود. ولی رولند یکی از قذرتمند ترین دستگاهاست که صداهای خیلی عالی داره.شما باید جمهوری بگردی و همچین موردهایی رو پیدا کنید.چون تو ایران اینقدر تنوع زیادی وجود نداره و بستگی به شانس شما داره که چی تو بازار هست و چی نیست.

Aref_Cool
Monday 26 April 2010, 03:37 PM
سلام

ببخشید که اینجا مطرح می کنم من چه اُرگ باید بخرم ( تازه کارم برای آموزش میخوام) :ad

با تشکر :am

HamedSedighi
Monday 26 April 2010, 11:54 PM
سلام

ببخشید که اینجا مطرح می کنم من چه اُرگ باید بخرم ( تازه کارم برای آموزش میخوام) :ad

با تشکر :am

سلام
صحیح است که بگوئیم کیبرد .
خب مدل ها و برند ها متفاوتی هستند .

کاسیو ، یاماها ، برای شروع و آموختن .

اینجا رو ببین : You can see links before reply

سه صفحه اش رو ببین

دقیقا نمی دونم کدام مدل ها در داخل موجو د هستند

اما e413 هست .

از کاسیو هم wk200 به نظر مناسب می آید .

بازار رو چک کن ببین با توجه به پولی که داری چه چیز هایی وجود داره .

فقط ببین چی هست خواهشا گول حرف های این فروشنده های گول زن رو نخور .

فقط یه تحقیق کن .
بعد بیا راجع به مدل های موجود بحث کنیم .

HamedSedighi
Tuesday 27 April 2010, 08:03 AM

سلام

1- خب سینتی سایزر های زیادی هستند .
2-اغلب که از 61 کلاویه بیشتر داشته باشند حدس می زنم قیمتشون از 2 میلیون بیشتر بشود.

یه چیز همین الان به نظرم رسید که قطعا با پولی که داری متناسب هست که هیچ یه چیز های اضافه تری هم میشه با باقی مانده پولش خرید . هههههههه

ROLAND JUNO-STAGE

عالیه ، به صورت پترن وار آهنگ رو حتی بدون استفاده از pc و نرم افزارها بسازی

دارم کیت هاش حرف ندارن

اگه دوست نداشتی بگو مدل های دیگر رو معرفی کنم

mohem
Wednesday 28 April 2010, 03:23 AM
سلام دوستان واووووووووو چه تاپیک پر باری ...
بگذریم سر اصل مطلب : میخوام یک کیبورد با ویژگیهای زیر بگیرم
1-قیمت 200تا250
2-صدای پیانو و درامز و سینتی سایزر ((مثل اونا که دوستمون واسه کنسرت تاج محل یانی نام برد رویایی)) خیلی طبیعی دیگه نهایت طبیعی با قیمت من
3-از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مشکل نداشته باشه((مشکل آدابتورو نویزو یا هنگ و.......))
4-این پیچ بند و پولی فونی و... چین؟ ((در حد خوبی دارا باشه ))
5-فلش و سمپل و ............ ساپورت کنه طوری که بشه بهش اضافه کرد
6-قابلیت اتصال با یو اس بی (برای کار ارنج)
7-بانک صدای مناسب از لحاظ تعداد که بهش بشه اضاف هم کرد
8-کمتر از 4 اکتاو نباشه
خوب این تا اینجا ..........میخوام باهاش اول برم کلاس کیبورد و پیانو تا خوب را بیفتم بعد با نرم افزار ارنج کنم ok
سبکم هم پاپ -رپ هست و ایرانی زیاد کار نمیکنم ولی بدم نمیاد ریتم ایرانی داشته باشه یا ساپورت کنه ok برا تمرین خوبه
خلاصه چیزی که برام بیشتر مهمه کیفیت و کمیت بانک سمپلشه واینکه کلاویه های راحتی داشته باشه که خواستم تمرین کنم کم نیاره
در ضمن با a1000 کار کردم ولی اصلا از بخش پاپش و پیانو و سینتی هاش حال نکردم اینو همینطوری گفتم!!!!
حالا اگه شما بتونیند یه چیز با این ویژگیها بهم معرفی کنید یه دنیا ممنون میشم

MA_Happy
Wednesday 28 April 2010, 05:21 PM
سلام،
امروز یک کیبورد از کریتیو معرفی میکنم:
file:///C:/Users/Adeli/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/Users/Adeli/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.pngYou can see links before reply
همانطور که از قیافه اش فهمیده اید این کیبور هم مال کامپیوتر هست و هم ارگ هست،یک وسیله کوچک و کار آمد با قیمتی عالی که آهنگسازی و کار های دیگر را میتوان با آن انجام داد،این کیبورد وارد ایران شده و قیمت های کمی 60-70 هزار تومان بیشتر نیست که البته ریتم کده با یک سی دی از ریتم های این کیبورد ان را 90 هزار تومان میفروشد. هم کیبورد کامپیوتر است و هم کیبورد موسیقی (ارگ) که با توجه به کارایی و حجم کوچکش یک وسیله بسیار عالی و کارا می باشد،کارهای بسیاری می توانید با این کیبورد بکنید از جمله ساخت آهنگ و MIDI و ... هم کیبورد کامپیوتر است و هم کیبورد موسیقی (ارگ) که با توجه به کارایی و حجم کوچکش یک وسیله بسیار عالی و کارا می باشد،کارهای بسیاری می توانید با این کیبورد بکنید از جمله ساخت آهنگ و MIDI و ... هم کیبورد کامپیوتر است و هم کیبورد موسیقی (ارگ) که با توجه به کارایی و حجم کوچکش یک وسیله بسیار عالی و کارا می باشد،کارهای بسیاری می توانید با این کیبورد بکنید از جمله ساخت آهنگ و MIDI و ...

mtt20007
Friday 30 April 2010, 09:48 AM
سلام
یهسوال من تازه پیانو میخوام کار کنم اما تا یاد بگیرم و حرفه ای شم طول میکشه
نمیتونم لان یه پیانو بگیرم به نظرتون می صرفه برم یه کیبورد دسته 2 بگیرم با نرم افزار کامپیوتری پیانو کنم؟اگه اره ...چه کیبوردی بگیرم خرجم بالا هم نره
اگه نه....چی کار کنم؟؟؟
ممنون

ehsanmir
Friday 30 April 2010, 12:13 PM
دوستان چرا کسی جواب مارو نداد من که همه چیمو گفتم که چی میخوام حالا اگه اساتید محترم لطف کنن جواب بدن ممنون میشم زیاد راستش از یا ماها خوشم میاد ولی میگن کلاویه هاش زود خراب میشه کاسیو هم که کلاویه محکم داره صداهاش طبیعی نیست حالا راهنمایی کنید ممنون میشم
میخوام یک کیبورد با ویژگیهای زیر بگیرم
1-قیمت 200تا250
2-صدای پیانو و درامز و سینتی سایزر ((مثل اونا که دوستمون واسه کنسرت تاج محل یانی نام برد رویایی)) خیلی طبیعی دیگه نهایت طبیعی با قیمت من
3-از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مشکل نداشته باشه((مشکل آدابتورو نویزو یا هنگ و.......))
4-این پیچ بند و پولی فونی و... چین؟ ((در حد خوبی دارا باشه ))
5-فلش و سمپل و ............ ساپورت کنه طوری که بشه بهش اضافه کرد
6-قابلیت اتصال با یو اس بی (برای کار ارنج)
7-بانک صدای مناسب از لحاظ تعداد که بهش بشه اضاف هم کرد
8-کمتر از 4 اکتاو نباشه
خوب این تا اینجا ..........میخوام باهاش اول برم کلاس کیبورد و پیانو تا خوب را بیفتم بعد با نرم افزار ارنج کنم ok
سبکم هم پاپ -رپ هست و ایرانی زیاد کار نمیکنم ولی بدم نمیاد ریتم ایرانی داشته باشه یا ساپورت کنه ok برا تمرین خوبه
خلاصه چیزی که برام بیشتر مهمه کیفیت و کمیت بانک سمپلشه واینکه کلاویه های راحتی داشته باشه که خواستم تمرین کنم کم نیاره
در ضمن با a1000 کار کردم ولی اصلا از بخش پاپش و پیانو و سینتی هاش حال نکردم اینو همینطوری گفتم!!!!
حالا اگه شما بتونیند یه چیز با این ویژگیها بهم معرفی کنید یه دنیا ممنون میشم

سلام به همه دوستان.....
اخه دوست من این هم شد سوال:42:
شما یه کیبرد میخوای که همه چیز داشته باشه.اونوقت پول هم نمیدی.این چیزی که شما میخوای با این مبلغ اگر پیدا کردی یه خبری به منهم بده.من خودم میخوام.:36:
گذشته از شوخی و مزاح شما اون چیزی که با این مبلغ دنبالش هستی پیدا نمیشه .چون حداقل چیزی که شما باید بگیری یا یاماها های اموزشی هست یا کاسیو که باید حداقل 300 تا 350 بپردازی.ولی یه پیشنهاد برات دارم.اگر تهران هستی برو جمهوری و دنبال کیبرد های رولند مدل قدیمی بگرد. چون رولند هم کیفیت صدایی خوبی داره و ریتمهای خوب و با این مبلغ احتمالا پیدا کنی.چون من چند ماه پیش که جمهوری بودم چند تا کیبرد رولند قدیمی دیدم.
بازم مشکلی بود سوال کن.:am
موفق باشید

ehsanmir
Friday 30 April 2010, 01:36 PM
سلام
یهسوال من تازه پیانو میخوام کار کنم اما تا یاد بگیرم و حرفه ای شم طول میکشه
نمیتونم لان یه پیانو بگیرم به نظرتون می صرفه برم یه کیبورد دسته 2 بگیرم با نرم افزار کامپیوتری پیانو کنم؟اگه اره ...چه کیبوردی بگیرم خرجم بالا هم نره
اگه نه....چی کار کنم؟؟؟
ممنون

سلام
شما اگر کیبرد بگیری دیگه به نرم افزار احتیاج نداری که به پیانو تبدیل کنی.چون خودش صدای پیانو داره.ولی کیبرد که میخوای بگیری بستگی به پولت داره.هر چقدر بیشتر بدی کیبرد بهتری گیرت میاد.
حالا 2 سوال.
1. چقدر میتونی هزینه کنی؟
2. فقط برای کارهای پیانویی میخوای یا کیبرد و کارهای ایرنی و ریتم و از اینجور چیزها هم مد نظرت هست؟

در ضمن افراد زیادی مثل شما همچین سوالی کردند.اگر تو قسمت کیبرد بگردی قطعا" جوابت رو میگیری.

mtt20007
Saturday 1 May 2010, 08:20 AM
سلام به همه بروبکس گل بخصوص Arckey (You can see links before reply) عزیز
من یه مدتیه دارم پیانو کار میکنم اما الان نمیتونم یه پیانوی تمیز رو بگیرم تا خوبم بتونم بزنم طول میکشه
تا اون موقع یکی از بچه ها به من پیشنهاد داده که برم یه کیبورد معمولی بگیرم(حتی دست دوم)با کامپیوتر و نرم افزار reason یه پیانوی دیجیتال فعلا بسازم و خودمو سر گرم کنم تا هم حرفه ای تر شم و هم پولش در بیاد
سوالم اینه که چی بگیرم که قیمتشم مناسب باشه؟
منتظر جواب شما هستم

m_abdi
Saturday 1 May 2010, 08:41 AM
پلی فونی تعداد نت هایی که یک کیبورد در یک زمان میتونه اجرا کنه.

بطور مثال وقتی شما از ریتم و آکورد اتومات و مولتی پدها استفاده میکنید در حدود 20 تا 30 نت همزمان در حال پخش هستن.

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 10:04 AM
دوستان از راهنماییاتون فوق العاده ممنون ببینید بیشتر 5 تا چیز برام مهمه 1-صدای پیانو و درامز و سینتی سایزر تا حد معقولی طبیعی باشه نه در اون حد خیلی زیاد که بتونم باهاش برم کلاس 2-فلش و سمپل 3-اتصال یو اس بی 4-4اکتاو (آخه اکتاوش زیاد مهم نیست 5- بانکش هم پر باشه راستی نگفتین پولی فونی چیه؟راستی این e314 چه قیمته با نیاز من میخونه ؟ کیفیت صداش چی ؟ قیمتش چنده ؟فقط مشکلی که باهاش دارم یه پیانو بیشتر نداره که اگه سمپل خور باشه مشکل حله در ضمن من تهران نیستم اهوازم اینجا یه پاساژ داریم که همه مدله توش گیر میاد ولی بیشتر تو کار......حالا یکم این ور اونور شه قیمت زیاد بحثی نیس خدا روزی رسونه

سلام
عزیز جان تکلیف خودت رو مشخص کن.:106: میگی برای یادگیری پیانو میخوای.بعد میگی اکتاو مهم نیست.مگه همچین چیزی میشه.من الان pa500 پنج اکتاو دارم .تو بعضی اهنگها دچار مشکل میشم.به همین خاطر کیبرد قبلیم که کاسیو wk1800 هست و 76 نته هست رو به قیمت 300 تومن ندادم.چون هم کلاویه هاش محکمه و هم 76 نته هست که جون میده برای این کار.
حالا من میتونم بهتون کاسیو wk که باید بگردی تا پیدا کنی پیشنهاد میکنم.کاسیو چند مزیت داره.کیفیت بالای سخت افزاری و نرم افزاری.76 نته بودنش. کیفیت یه سری از سازهاش خیلی خوبه.به این صورت که من با pa500 تطبیق دادم زیاد فرق نمیکرد.مخصوصا پیانو.اتصال به PC.جدیدا هم یه سری هاشون سمپل میگیره.من 17 ساله با کاسیو کار کردم.همیشه ازش راضی بودم.در ضمن محکم بودن کلاویه بد نیست.چون شما قصد دارید پیانو بگیری برای انگشتات هم خوبه.چون پیانو هم کلاویه های سنگینی داره.
بازم سوالی بود من در خدمتم.

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 10:07 AM
من یه مدتیه دارم پیانو کار میکنم اما الان نمیتونم یه پیانوی تمیز رو بگیرم تا خوبم بتونم بزنم طول میکشه
تا اون موقع یکی از بچه ها به من پیشنهاد داده که برم یه کیبورد معمولی بگیرم(حتی دست دوم)با کامپیوتر و نرم افزار reason یه پیانوی دیجیتال فعلا بسازم و خودمو سر گرم کنم تا هم حرفه ای تر شم و هم پولش در بیاد
منتظر جواب شما هستم

سلام دوست عزیز
اگر شما تاپیکهای مربوطه رو بخونید جوابتون رو میگیرید.چون از این نوع سوال زیاد شده و جواب هم داده شده. باز اگر جایی ابهامی بود بپرس.دوستان حتما جواب میدند........:am

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 10:12 AM
سلام دوستان

من در مورد خرید کیبورد زیاد تحقیق کردم و تقریبا کاتالوگ خیلی از اونا رو خوندم. نظر من خرید PSR S910 است برای مصارف شخصی و خانگی است. (هیچوقت در مراسم اجرا نداشته و ندارم)

بیش از 17 سال است که کیبورد میزنم، علاقه ای به نواختن موسیقی شرقی (ایرانی، عربی، ترکی و ...) ندارم و بهمین دلیل OR700 رو کنسل کردم، بیشتر پیانو میزنم و آهنگهای غربی (مثل مدرن تاکینگ، کلایدرمن، موسیقی اکسيژن و ...)

البته گاهی واسه دل خودم موزیک ایرانی (هایده، مهستی و ...) هم میزنم.

آیا این کیبورد رو پیشنهاد میکنید ؟
آیا ریتمهای کلاسیکش اونقدر پخته است که ارزش این خرید رو داشته باشه؟
کسی تجربه ی شخصی از اون (PSR S910) داشته ؟
قیمت اون در تهران چنده ؟ (: من ساکن تهران نیستم)
با این اوصاف برای من خرید کیبورد یاماها بهتره یا کرگ و یا ...؟

ممنون
پاینده باشید و سبز

سلام
من زیاد با این کیبرد اشنا نیستم.ولی کلیپهایی که ازش دیدم اینرو میرسونه که دستگاه قدرتمندیه.فقط یه مشکلی هست که اونهم قیمتش هست که فکر میکنم خیلی بالا باشه.
منهم مثل شما کار میکنم.ایرانی کار نمیکنم و فقط غربی.ولی چون S910 مبلغش بالاست به همین خاطر KORG PA500 معمولی گرفتم که تاحالا هم خوب جواب داده.از هر لحاظ. ولی اگر میتونید S910 و یا S900 کیبردهای خوبی هستند.اگر هم نه همون کورگPA500.

M8H
Saturday 1 May 2010, 10:12 AM
منتظر جواب شما هستم
سلام دوست من .
به نظر من شما مارک بهرینگر 5 اکتاوشو بگیری واست کافی باشی.
چون کلاویه های خوبی داره.

arashmehrad
Saturday 1 May 2010, 10:18 AM
سلام
من زیاد با این کیبرد اشنا نیستم.ولی کلیپهایی که ازش دیدم اینرو میرسونه که دستگاه قدرتمندیه.فقط یه مشکلی هست که اونهم قیمتش هست که فکر میکنم خیلی بالا باشه.
منهم مثل شما کار میکنم.ایرانی کار نمیکنم و فقط غربی.ولی چون S910 مبلغش بالاست به همین خاطر KORG PA500 معمولی گرفتم که تاحالا هم خوب جواب داده.از هر لحاظ. ولی اگر میتونید S910 و یا S900 کیبردهای خوبی هستند.اگر هم نه همون کورگPA500.

با تشکر از شما دوست عزیز
قیمتش فکر کنم حدود 1.500.000 تومان باشه (دقیق نمیدونم)
هیچوقت زیاد اهل کیبورد نبودم (یک پیانو یاماها دارم و یک PSR 640 که چون خیلی قدیمی شده دیگه چنگی به دل نمیزنه) اگه ممکنه در مورد مقایسه ی ریتمها و صداهای کرگ (KORG PA500) و یاماها بیشتر بگید...
قیمت KORG PA500 چند است ؟
و آیا برای آهنگهای غربی مناسبه ؟

باز هم ممنون

mtt20007
Saturday 1 May 2010, 12:56 PM
سلام 2باره
شرمنده من توی مسایل خرید و این چیزای کیبورد بیقم لذا قیمت حدودیشو بگید چقد می ارزه تاسرم کلاه نره ممنونم باز(قیمت همین" مارک بهرینگر 5 اکتاوشو" )...ممنون

mohem
Saturday 1 May 2010, 03:04 PM
ممنون دوستان پیانو که نه کیبوردبیشتر چون میخوام فقط واسه کار ارنج کردن یاد بگیرم میخوام دستم تند بشه همین 4 اکتاو هم برای اینکه میخوام ارنج کنم میگم
پیانوشرو هم واسه این میخوام که اول ماکت کارهام رو با کیبورد بزنم بعد تو سیستم ارنج کنم
حالا با این مشخصات یه چیز خوب چی دارین ؟!!

mtt20007
Saturday 1 May 2010, 03:28 PM
من هنوز منتظر جوابم..............

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 08:06 PM
با تشکر از شما دوست عزیز
قیمتش فکر کنم حدود 1.500.000 تومان باشه (دقیق نمیدونم)
هیچوقت زیاد اهل کیبورد نبودم (یک پیانو یاماها دارم و یک PSR 640 که چون خیلی قدیمی شده دیگه چنگی به دل نمیزنه) اگه ممکنه در مورد مقایسه ی ریتمها و صداهای کرگ (KORG PA500) و یاماها بیشتر بگید...
قیمت KORG PA500 چند است ؟
و آیا برای آهنگهای غربی مناسبه ؟

باز هم ممنون
تو این تاپیک یه سری دمو از ریتم و صداهای pa500 هست.گوش کن.

از or700 هم باید باشه .من پیداش نکردم.or700 هم تقریبا ریتمش شبیه به s900 هست.احتمالا شبیه به s910هم هست.
من تابستون سال گذشته pa500 رو 850 گرفتم.ولی الان فکر میکنم 750 تا 800 قیمت داشته باشه.
این کیبرد مخصوص کارهای غربیه.مثل اورینتال که مخصوص کارهای شرقیه.و یا پرشین که مخصوص ایرانه.این کیبرد هم مخصوص همین کار هست.میتونید نمونه کارهای من رو هم گوش کنید که با این کیبرد زده شده.

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 08:18 PM
سلام 2باره
شرمنده من توی مسایل خرید و این چیزای کیبورد بیقم لذا قیمت حدودیشو بگید چقد می ارزه تاسرم کلاه نره ممنونم باز(قیمت همین" مارک بهرینگر 5 اکتاوشو" )...ممنون

میدی کنترلر ها از 200 تومن به بالا هست.حالا شما باید ببینی چه امکاناتی داره.من خودم میدی کنترلر 3 اکتاو korg رو 850تومن قیمت کردم.پس همه اینها بستگی به امکانات داره.حالا یه بهرینگر 5 اکتاو معمولی فکر میکنم 200 باشه.باز باید بگردی تو اینترنت ببینی قیمت چیه.یه سایت ایرانی هست که کلا این محصولات رو با قیمتش لیست کرده.ولی من پیداش نکردم.

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 08:19 PM
ممنون دوستان پیانو که نه کیبوردبیشتر چون میخوام فقط واسه کار ارنج کردن یاد بگیرم میخوام دستم تند بشه همین 4 اکتاو هم برای اینکه میخوام ارنج کنم میگم
پیانوشرو هم واسه این میخوام که اول ماکت کارهام رو با کیبورد بزنم بعد تو سیستم ارنج کنم
حالا با این مشخصات یه چیز خوب چی دارین ؟!!

خوب شما هم یه میدی کنترلر بگیر.اگر میخوای با کامپیوتر کار کنی.

HamedSedighi
Saturday 1 May 2010, 10:24 PM
محکم بودن کلاویه بد نیست.چون شما قصد دارید پیانو بگیری برای انگشتات هم خوبه.چون پیانو هم کلاویه های سنگینی داره.

یه سوال جناب ehsanmir سنگینی کلاویه های کاسیو wk کاملا برای شما محسوس است در مقایسه با پیانو چه اندازه متفاوت است این سنگینی؟

مثلا اگر سنگینی کلاویه های پیانو 10 باشد کاسیو های مشابه با مدلی که شما دارید چه عددی را در این قیاس به خود می گیرند؟

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 10:31 PM
یه سوال جناب ehsanmir سنگینی کلاویه های کاسیو wk کاملا برای شما محسوس است در مقایسه با پیانو چه اندازه متفاوت است این سنگینی؟

مثلا اگر سنگینی کلاویه های پیانو 10 باشد کاسیو های مشابه با مدلی که شما دارید چه عددی را در این قیاس به خود می گیرند؟

حامد جان من تاحالا با یه پیانو واقعی ننواختم که بتونم بگم چقدر متفاوت هست.ولی در مقایسه با کیبردهایی مثل یاماها باید بگم یکم محکم تر هست.ولی در قیاس با تایروس خیلی متفاوته.چون تایروس خیلی خیلی کیبردش نرمه.ولی با pa500 هیچ فرقی نمیکنه.جفتشون مثل هم هستند. ولی در کل کلاویه های کاسیو خیلی محکم و قوی هست.من هر بلایی که فکرش رو بکنی سرش اوردم.ولی تاحالا که هیچ مشکلی نداشته........:106:

M8H
Sunday 2 May 2010, 12:11 AM
سلام 2باره
Sorry من الان پست شما رو خوندم.
من تا اونجایی که خبر دارم تو فروردین ماه 210 هزار تومن بود.الان قیمت دقیقشو ندارم.
اگه دوست داری با هم بریم من دوستای زیادی توی جمهوری دارم.

mohem
Sunday 2 May 2010, 12:52 AM
دوستان اول میخواستم میدی کنترل بگیرم ولی منصرف شدم آخه خوبش 200 تومن بود گفتم یکم هزینه رو ببرم بالا یه کیبورد بگیرم که به غیر از ارنج بتونم باهاش تمرین نوازندگی کنم که آهنگام طبیعی تر شدن ((واسه تمرین مجبور نباشم کلی کامپیوترو روشن بذارم ok )) حالا تو این رنج قیمت 200 تا 250 چی هست معرفی کنید یه عالمه ممنونم میشم فقط دو برند یاماها نبود کاسیو یه دنیا ممنون

arashmehrad
Sunday 2 May 2010, 10:03 AM
اگر سنگینی کلاویه های پیانو 10 باشد کاسیو های مشابه با مدلی که شما دارید چه عددی را در این قیاس به خود می گیرند؟

ببخشید که من جواب میدم (چون این سئوال رو از من نپرسیدید)، اما صرف یک تجربه ی شخصی:

من کیبوردهای جدید کاسیو رو تست نکردم
اما 17 ~ 18 سال پیش که تازه پیانو رو خریده بودیم، هفته ی اول، به سختی میتونستم یک آهنگ (مثلا خوابهای طلایی) رو تا انتها بزنم و آخر کار انگشتهام کم میاوردن

البته اون موقعها یک کیبورد کوچیک کاسیو هم داشتم! (Casio PT-100 اگه اشتباه نکنم !)

موفق باشید.

ehsanmir
Sunday 2 May 2010, 07:45 PM
مرسی. من یه سری از نمونه ها رو گوش دادم
بنظرم ریتمهاش زنده تر و جوندارتر از یاماهاست، (البته کیبوردهای جدیدتر از PSR 640 رو تجربه نکردم)
قیمتش هم خیلی مناسبه.
آخرین قیمتی که از PSR S910 دارم حدود 1,300,000 هست
ایکاش جایی بود که میشد هر دو رو تست کرد،

یک سئوال از دوستانی که ساکن تهران هستند:
آیا مغازه های خیابان جمهوری اجازه تست یا مقایسه کیبورد رو به مشتری میدن ؟

ممنون

من که میخواستم pa500 بگیرم رفته بودم نمایندگیش.گفتم میخوام صداهاش رو تست کنم.خود فروشنده نشسته بود پشت میزش.گفت اون کیبرد.روشنش کن خودت هر کاری دوست داری بکن. البته من جای دیگه همچین چیزی ندیدم.
ولی بذار یه چیزی بهت بگم شاید انتخابت رو راحت تر کنه. پسر عموی من المان زندگی میکنه.من بهش گفتم از دو مدل pa500 و s900 از همونجا برام اطلاعات بگیره.چون ایران راستش رو نمیگند.اونهم از یه فروشگاه که تمام مدلهای کورگ و یاماها رو داشته در مورد این دو مدل پرسیده.
فروشنده هم این جواب رو داده.
یاماها برای کارهای کلاسیک و اروم خوب جواب میده.
کورگ برای کارهای dj و پاپ و ......... . چون کورگ میتونه 2 تا فایل میدی رو هم زمان پخش کنه و شما اونها رو با هم میکس کنی.
این جوابی بود که اون طرف داده بود.
حالا یه تجربه شخصی.من صداها و ریتمهای این دو دستگاه رو زیاد شنیدم.برای خرید کیبرد.
کورگ صداهای خشن تری داره ولی یاماها صداهاش نرم تر و ملایم تره.مثل 2 سبک متال و کلاسیک رو در نظر بگیر. کورگ برای سبکهایی مثل متال و راک مناسب تره و یاماها برای سبکهایی مثلا کلاسیک .
حالا فکر میکنم انتخابت راحت تر شده باشه.
باز سوالی بود بپرس.
راستی شما s910 رو از کجا قیمت کردی؟ من s900 رو 3 ماه پیش 1.250.000 قیمت گرفتم.چطور s910 همچین قیمت شده؟

Aref_Cool
Wednesday 5 May 2010, 08:54 AM
من چی بگیرم که اصلا دلسرد نشم؟ من فکر می کردم که با 120 تومون برای آموزش خوبه!!!:24:

ولی الان دیگه قیمت برام فرق نمی کنه یه چیز توپ معرفی کنید تا برم بگیرم!

یاماها باشه چه بهتر!!:48:

______

گارانتی هم دارن؟:23:

MA_Happy
Wednesday 5 May 2010, 03:53 PM
سلام،یک کیبورد در حدود 300 تا 350 با ویژگی های زیر:
ریتم ها و ساز های شرقی داشته باشد.
صدا های خوبی داشته باشد.
رم یا فلپی(یکی از این ها باشد کافیی است) بخورد.
یو اس بی بخورد.
خواهش میکنم سریعا معرفی کنید.

MA_Happy
Wednesday 5 May 2010, 03:56 PM
آیا برای کار من مدل هایwk کاسیو مناسب است؟آیا اورینتال هستند؟

sunshine
Wednesday 5 May 2010, 09:38 PM
من چی بگیرم که اصلا دلسرد نشم؟ من فکر می کردم که با 120 تومون برای آموزش خوبه!!!:24:

______

دوست عزیز تاپیک های زیادی همین الان هست که میتونه شما رو راهنمایی کنه یه سرچ تو فروم بکنین به اندازه کافی مطالب پیدا میکنین با این حال به صورت خلاصه بهتون میگم:
در انتخاب کیبورد باید چند مساله رو همیشه مد نظر داشته باشین
برای چه کاری میخواین بخرین و چه هدفی دارین؟
آیا میخواین باهاش تو مجلس کار کنین یا خیر، استفاده در منزل یا غیره؟
نیاز به ساپورت ریتمهای ایرانی دارین یا نه این چیز مهم نیست و فقط سبک های غربی رو میخواین کارکنین؟
نیاز به اتصال یو اس بی دارین یا فلاپی هم مشکلی نیست
ببینید شما میتونین همه امکانات بالا رو داشته باشین ولی در ازاش باید مبلغ بالاتری هزینه کنید. یا میتونید قید بعضی امکانات رو بزنید و با قیمت پایین تر کیبوردتون رو انتخاب کنید. الان بعضی دوستان میان یه لیست تهیه میکنن از امکانات و همه رو میخوان. در کنارش مبلغ یه کیبورد سطح پایین رو هم نمیخوان هزینه کنن.
شما الان یکی یه مدل پیشنهاد میکنه میری میخری میبینی اون چیزی که میخوای نیست. اول ببین چه امکاناتی مد نظرت هست تا بچه ها بتونن راهنماییت کنن

i_korgnew
Sunday 16 May 2010, 08:41 AM

______

دوست عزیز اگه واسه اموزش کیبورد نسبتا خوب میخوای بین 220 تا 280 میتونی یه یاماها ای تری a3 برداری و اگه بیشتر میتونی هزینه کنی ا1000 یه گزینه ایده اله

i_korgnew
Sunday 16 May 2010, 08:48 AM
سلام،یک کیبورد در حدود 300 تا 350 با ویژگی های زیر:
ریتم ها و ساز های شرقی داشته باشد.
صدا های خوبی داشته باشد.
رم یا فلپی(یکی از این ها باشد کافیی است) بخورد.
یو اس بی بخورد.
خواهش میکنم سریعا معرفی کنید.

تو این رنج قیمت مدل 640 یا 740 یاماها بگیرید هر دو مدل هم فلاپی میخورن هم ریتم سازی دارن

Aref_Cool
Thursday 20 May 2010, 09:06 PM
قیمت های *خانگی* و ×مجلسی× تا چقدر فرق دارن مگه؟!

والا زیاد پول هم ندارم!!!

این همه مدل که شما معرفی می کنید تو شهرستان ها هست یا فقط باید بری پایتخت؟!

یه چیزی باشه که خودش ریتم زیاد داشته باشه (بلد نیستم ریتم سازی!!!)=آسونه؟ یا سخت؟

سبک شرقی و غربی رو با هم داشته باشه (آیا ریتم شرقی سنتی ایرانی هم داره!!!)

و هر چی که می دونید واسه من لازمه!!!

الان 2 ماهه که تو نت می گردم ولی هنوز 2دلم اینو بگیرم یا اونو هر کی یه چیزی میگه!!!

HamedSedighi
Thursday 20 May 2010, 09:44 PM

اینکه دو ماه است نتیجه نگرفتید یکی از دلایلش این است که به جای یک بار پرسیدن دقیق چند بار بی دقت و با حاشیه نوشته اید .

شما کدام شهر هستید ؟
اینکه کاری نداره بروید داخل شهر از این و آن شخص سوال کنید کجا کیبرد می فروشن ،

یه جاهایی را پیدا می کنید دیگه ببینید چه مدل هایی داخل فروشگاهشان است

و در مورد همان مدل ها سوال کنید

وقتی یک سوال کلی می پرسید بالطبع با پاسخ های کلی مواجه می شوید .

ضمن اینکه اگر حوصله کنید و همین چند صفحه آخر این تاپیک و تاپیک های مشابه که در برند یاماها و کرگ هستند را بخوانی جواب خیلی از سوالتت را می یابی .

حالا به این سوالات جواب بده :

چقدر پول داری؟
کیبرد را برای چه کاربردی می خواهی؟
آیا به سبک خاصی نسبت به سبک های دیگر علاقه بیشتری داری؟

ehsanmir
Thursday 20 May 2010, 10:44 PM
قیمت های *خانگی* و ×مجلسی× تا چقدر فرق دارن مگه؟!

والا زیاد پول هم ندارم!!!

یه چیزی باشه که خودش ریتم زیاد داشته باشه (بلد نیستم ریتم سازی!!!)=آسونه؟ یا سخت؟

سبک شرقی و غربی رو با هم داشته باشه (آیا ریتم شرقی سنتی ایرانی هم داره!!!)

و هر چی که می دونید واسه من لازمه!!!

الان 2 ماهه که تو نت می گردم ولی هنوز 2دلم اینو بگیرم یا اونو هر کی یه چیزی میگه!!!

سلام
عزیز من , شما پولت زیاد نیست.برا همین نمیتونی زیاد مانور بدی.اون چیزی که شما میخواید رو با 200-300 تومن نمیدند.مگر اینکه مثلا یه A1000 داغون پیدا کنی که هیچی ازش باقی نمونده باشه و چند بار تعمیر شده باشه.شما مشخص کن دقیقا چقدر پول داری.برای خونه میخوای یا مجلس.ایرانی کار میکنی یا غربی.که من مطمئنم اگر این تاپیک رو بخونید حتما جوابتون رو میگیرید..........

Aref_Cool
Wednesday 2 June 2010, 08:10 PM
دیشب رفتم شهر قیمت کیبورد رو پرسیدم از 200 تومان تا 3 میلیون تومان داشت :22:

اگه خوب باشه و پدر قبول کنند در حد 600 تا 700 تومن پول دارم:46:

می خوام مثل همینا که داخل عروسی هست باشه!!!!!

arash_fzr1000
Saturday 5 June 2010, 07:56 PM
سلام دوست عزیز
اگه میخوای 600 تا 700 تومن هزینه کنی a1000 بهترین گزینس.من خودم 2 سال a1000 داشتم.از نظر ریتمهای شرقی ( مخصوصا بندری و عربی ) خیلی قویه.تو این رنج قیمت این بهترین گزینس.

farhad syz
Wednesday 9 June 2010, 07:40 PM
سلام - خسته نباشيد . يه ارگ مي خوام كه به درد پيانويي بخوره . مدل casio ctk4000 به نظر شما به دردم مي خوره ؟ تو اين رنج قيمت چه پيشنهادي داريد ؟ Casio 2000 خوبه ؟

ehsanmir
Wednesday 9 June 2010, 08:42 PM
سلام - خسته نباشيد . يه ارگ مي خوام كه به درد پيانويي بخوره . مدل casio ctk4000 به نظر شما به دردم مي خوره ؟ تو اين رنج قيمت چه پيشنهادي داريد ؟ Casio 2000 خوبه ؟

سلام
ضمن خوش امدگویی به شما دوست عزیز
خدمتتون عارض شم کلا کیبردهای کاسیو کیبردهای خوبی هستند.مخصوصا برای یادگیری و اموزش.
صداهای پیانوی خوبی هم دارند.طوری که من با کورگ مقایسه کردم زیاد تفاوت انچنانی ندارند.البته مال من wk1800 هست و مال 5 سال پیشه.از نظر سخت افزاری و نر م افزاری هیچ مشکلی ندارند.طوری که من بعد از 5 سال کار با این کیبرد یک بار هم اذیتی از این دستگاه ندیدم.درسته یه سری از صداهاش طبیعی نیست.اما بعضی از صداهاش هم خیلی خوبه.مثل سازهای بادی و پیانوییش.و ریتمهای زیبا و در خور توجه.
ولی اگر شما این کیبرد رو برای کارهای پیانو میخواید بهتره دنبال کیبردهای 76 نته باشید.اینها که شما گفتید 61 نته هست و بعضی اوقات نت کم میارید.اما مدلهای wk همه 76 نته هستند و کار باهاشون خیلی ساده هست.البته الان نمیدونم تو ایران باشه یا نه.ولی اگر پیدا نکردید همون مدلهایی رو هم که گفتید خوبه.
موفق باشید..........

اینهم سایت کاسیو

amir guitarist
Thursday 10 June 2010, 12:02 PM
سلام , من الان 1.6 گیتار کار میکنم ولی دوست دارم یه کیبورد هم همراهش بزنم چون ساز شادتری هستش و میشه توی مهمونی ها هم زد ولی گیتار رو توی سروصدا نمیشه زد به نظرتون کیبورد بگیرم ؟ میخوام هم سبک ایرانی و هم خارجی رو داشته باشه قیمتش هم کمتر از 1 تومن باشه . اگه میشه راهنماییم کنید , ممنون.

mersedes
Thursday 10 June 2010, 02:03 PM
به نظرم ساز خودت خوبه ولي اگه دوست داري از نظر من مشكلي پيش نمياد.من يه مدل ميشناسم خيلي كار خوب توپيه و زير 1تومنه.كار ياماهات.اگه گيرش بياري خيلي فوقالعادست و خودمم ازش استفاده ميكنم.A3كه به سفارش عربستانه و ژاپن ساخته.من كه ميگم براي خريد هر كيبوردي كه ميري حتما با يكي كه تازه وارده نرو.با يكي برو كه به كيبورد اشنايي داره.چون تقلب زياده ديگه خودتون كه اين چيزارو ميدونيد.

ehsanmir
Thursday 10 June 2010, 06:15 PM
سلام , من الان 1.6 گیتار کار میکنم ولی دوست دارم یه کیبورد هم همراهش بزنم چون ساز شادتری هستش و میشه توی مهمونی ها هم زد ولی گیتار رو توی سروصدا نمیشه زد به نظرتون کیبورد بگیرم ؟ میخوام هم سبک ایرانی و هم خارجی رو داشته باشه قیمتش هم کمتر از 1 تومن باشه . اگه میشه راهنماییم کنید , ممنون.

سلام
خرید یک ساز و کار کردن اون بستگی به خودتون داره.این که من یا یکی دیگه بگیم بگیر یا نگیر که نشد راهنمایی.پس اول خودتون باید علاقه داشته باشید. موقعی که نظرتون 100% شد میتونید همین تاپیک رو از اول بخونید تا همه چیز بیاد دستتون.چون از این نوع سوال زیاد شده و جواب هم داده شده.
باز مشکلی بود در خدمتم.
موفق باشید..........:am

mersedes
Thursday 10 June 2010, 07:18 PM
اگه زير 400تومن ميخواي از A3استفاده كن.هم كارتريج ميخوره/هم زير 400تومنه/هم صداها و ريتماي خيلي زنده اي داره.هم يتماي ايراني داره هم شرقي.

mersedes
Thursday 10 June 2010, 07:19 PM
البته اينم بگم كار ياماها هستا.

ehsanmir
Thursday 10 June 2010, 07:44 PM
اگه زير 400تومن ميخواي از A3استفاده كن.هم كارتريج ميخوره/هم زير 400تومنه/هم صداها و ريتماي خيلي زنده اي داره.هم يتماي ايراني داره هم شرقي.

این مدل خیلی قدیمیه و تمیزش هم فکر نکنم باشه.من A1000 رو پیشنهاد میکنم.هم ارینتال هست.هم نسبت بهA3 جدید تر.

M8H
Thursday 10 June 2010, 10:43 PM
yamaha a3 خیلی قدیمیه دیگه فکرنکنم تمیزش گیرت بیاد!!!اون اوایل که اومده بود آخرته ساز بود.
یاماها A3 الان بیشتر توی مهمونی های سمت افغانستان استفاده میشه!
ساز اورینتال اینش بده که یه خورده که از تولیدش میگذره دست افغانی های ساکن ایران پر میشه!
به نظر من اگه میخوای پایین 1 تومن بگیری میتونی با 750هزار به بالا یه KORG Pa50 sampler بگیری که سمپل خور هم هستش و تا حرفه ای شدنت کافیته!

amir guitarist
Friday 11 June 2010, 03:45 PM
فکر بکنم همون korg pa50 بهتر باشه چون a1000 رو دیدم , بعضی از صداهاش رنگ نداره و بی کیفیته و خیلی هم قدیمیه.

ehsanmir
Friday 11 June 2010, 07:04 PM
فکر بکنم همون korg pa50 بهتر باشه چون a1000 رو دیدم , بعضی از صداهاش رنگ نداره و بی کیفیته و خیلی هم قدیمیه.

اخه شما دقیقا چقدر میخوای هزینه کنی؟این مشخصه که هر چقدر پول بدی اش میخوری.
من این چیزی که گفتم برای زیر 400-500 بود.اگر بیشتر میتونی بدی بگو تا کیبردهای دیگه رو بهت معرفی کنم.

amir guitarist
Monday 14 June 2010, 07:49 PM
من تا 1 تومن رو میتونم بدم ولی بیشتر از این به نظرم برای شروع به صرفه نیست. چند تا بهتر معرفی بکن ممنون.

ehsanmir
Monday 14 June 2010, 10:16 PM
من تا 1 تومن رو میتونم بدم ولی بیشتر از این به نظرم برای شروع به صرفه نیست. چند تا بهتر معرفی بکن ممنون.

korg`s
...........................
pa 50
pa500 persian
pa 500

yamaha`s
..........................
or700
s700

در میان این مدلهاpa50 از نوع سمپل شده کارایی بیشتری در مجالس داره.به خاطر زیاد بودن ریتم در بازار.
pa 500 persian و yamaha or 700 خودشون ریتم شرقی دارند.ولی ریتم زیادی براشون ساخته نمیشه.برای کارهای تو خونه و مجالس خانوادگی جواب میده.
pa500 و s700 برای کارهای غربی هستند.اما یه کم ریتم ایرانی براشون پیدا میشه.در کل زیاد بدرد کار ایرانی نمیخوره.
این مدلها همه حول و حوشه 1 تومن هستند.

hand some
Monday 14 June 2010, 11:10 PM
سلام
ممنون از زحمات هنرمندان عزیز
سوالام خیلی زیاده !! اگه با حوصله ( تشریحی ) جواب بدین ممنونتر میشم
اولش چند تا قیمت :1
. یاماها آ1000
2.یاماها 2000
3. یاماها 3000
4. YAMAHA OR700
4 . KORG pa 50
5. korg pa 80
6. korg pa 500
دوم : به نظرتون بهترین ارگ/1. زیر 800 تومن/2. از نظر کیفیت و زنده بودن صدا و ریتم/ ( خصوصا ریتم ایرانی ، بندری و عربی ) کدومه ؟ خواهش میکنم از بین ارگ های بالا و کل ارگ هایی که میشناسین به ترتیب از بهترین بگید
سوم: من خودم به PA50 علاقه دارم ولی چندین وقت پیش میگفتن 700 تومن ! الان که شده دور و بر 1 تومن زورم میاد بخرم ! به نظرتون الکی گرون نیست ؟ یعنی این قیمت میارزه ؟
چهارم : این ارگ ها رو میشه تو کیش / استارا/ دوبی/ یا .... ارزونتر خرید ؟ ( جوری که به رفتن اونجا بصرفه ؟
ممنون
:violinplay3::37:با سلام به دوست عزیز شما میتونید در تهران korg pa50 somple دست دوم در حدود 850000 تومان خریداری کنید(خیابان جمهوری)

hossein_bt
Thursday 8 July 2010, 10:10 AM
سلام به همه اساتید
خسته نباشید
من یه پسر 12 ساله دارم که به تازگی در یک کلاس آموزش کیبورد ثبت نام کرده،به همین دلیل نیاز به خرید یک دستگاه کیبورد دارم ولی اطلاعاتی در این زمینه ندارم اگر امکان داره یکی از اساتید من را راهنمایی کنند .خیلی ممنون

kourosh-p
Thursday 8 July 2010, 11:15 AM
ضمن عرض تشكر از شما كاربر عزيز بايد خاطر نشان سازم اگه فرزند شما تمايل خاصي نسبت به نواختن كيبورد داره و در واقع شور و شوق قابل توجه اي از خود بروز ميده ميتونيد از سازهاي الكترونيكي رديف كاسيو كه كلاويه هاي محكم و استقامت داري داره براي نواختن ملودي ها و پس از شش ماه براي كار با دست چپ (آكورد و آرپجها) استفاده كرده و نزد استاد خود براي گذراندن كار با پيانو كسب تكليف نمايد...
بهترين سازها كم و بيش در ايران وجود دارند كه بسته به سليقه شخص نوازنده كارپردازي مي شود.
در نهايت پيشنهاد رو رديف ساز كاسيو و ديگر سازهاي با استقامت كلاوي مد نظر مي باشد.
با سپاس

firzi
Tuesday 20 July 2010, 07:21 PM
سلام به همه اساتید
خسته نباشید
من یه پسر 12 ساله دارم که به تازگی در یک کلاس آموزش کیبورد ثبت نام کرده،به همین دلیل نیاز به خرید یک دستگاه کیبورد دارم ولی اطلاعاتی در این زمینه ندارم اگر امکان داره یکی از اساتید من را راهنمایی کنند .خیلی ممنون

می بخشید که این رو از شما میپرسم اما حاضر هستید چقدر بابت ساز خرج کنید که من بتونم کمکی بهتون بکنم.:106:

hossein_bt
Saturday 24 July 2010, 06:27 AM
سلام
حدود 400 هزار تومان

joojefarary
Saturday 24 July 2010, 10:52 AM
سلام
حدود 400 هزار تومان

شما میتونی psr 630 یاماها بگیر یا فکر کنم 640 هم بتونی بگیر من خودم 630 دارم برای اموزش خوب سادست و صداهاشم خوب بد نیست . البته این نظر من .

firzi
Saturday 24 July 2010, 11:01 AM
سلام
حدود 400 هزار تومان

شما می تونی yamaha1000 دسته دوم تمیز بگیری.:am

mirox12
Sunday 25 July 2010, 07:42 AM
آقاامروز3مرداد89هستش،بهتری ارگ هم ارگ منه،یاماها1000میفروشم 350.خواستی به آیدی mirox12دریاهو ایمیل بفرست.من زنجانم.خودمم با اجازه بزرگترا واسه s910خریدنقشه کشیدم.call me!!!

پوریا صیامی
Sunday 25 July 2010, 01:10 PM
نظرتون در رابطه با PSR S500یاماها چی هست؟

hmd_kro
Wednesday 28 July 2010, 09:33 PM
سلام
این مدل کیبوردیه که من دارم

Medeli mc710

اینم سایت سازندش:

kian dj
Friday 30 July 2010, 01:29 PM
با عرض سلام و خسته نباشي من كاربر جديد اين سايتم من شيراز توي تالار آفتاب دي جي زنده اجرا ميكنم و قصد خريد يك كرگ دارم ولي فرق p50sd رو باp50sampler و p50 معمولي نمي دونم لطفا براي كلاه سرم نگذاشتم داداشتون رو راهنمايي كنيد

firzi
Friday 30 July 2010, 01:36 PM
سلام کیان جان خوش اومدی.
فرق pa50sd با pa50 معمولی اینه که فقط به جای فلاپی دیسک رم sd روش نصبه.
pa50 با pa50samler فرقش اینه که اونو به pa80 تبدیل کردن و مثل pa80 سمپل میگیره.
فقط اگه خواستی بگیری pa50sd sampler رو بگیر.

kian dj
Friday 30 July 2010, 03:54 PM
مرسي عزيز
من قبلا ياماها داشتم و فلاپي خور بود هميشه دردسر تعمير لنز داشت و دايم بايد از فلاپي ها بك آپ ميگرفتم
عزيز ايا از قيمتpa50sd sampler كه توصيه كردي خبر داري؟
من ميخوام لازم به عوض كردن فوري اون نداشته باشم لااقل كمتر ضرر كنم غير از اون مورد چه مدلي رو پيشنهاد ميكني و اگه P50معمولي خريدم به نظرتون واسه تبديل كردنش مطمعن ترين راه چيه؟
بازم ممنون

ehsanmir
Friday 30 July 2010, 06:12 PM
مرسي عزيز
من قبلا ياماها داشتم و فلاپي خور بود هميشه دردسر تعمير لنز داشت و دايم بايد از فلاپي ها بك آپ ميگرفتم
عزيز ايا از قيمتpa50sd sampler كه توصيه كردي خبر داري؟
من ميخوام لازم به عوض كردن فوري اون نداشته باشم لااقل كمتر ضرر كنم غير از اون مورد چه مدلي رو پيشنهاد ميكني و اگه P50معمولي خريدم به نظرتون واسه تبديل كردنش مطمعن ترين راه چيه؟
بازم ممنون

سلام
ضمن خوش امد گویی به شما , قیمت pa50 sampler فکر میکنم حدود 1100000 باشه.اگر برای مجلس و مراسم میخواید این مدل و pa80 خوبه.چون هم سمپل میخوره و هم ریتم زیادی براش تو بازار پیدا میشه.اگر بتونی pa80 بگیری که خیلی بهتره.چون اون فابریک سمپل میخوره.اما pa50 ها تو ایران دستکاری شده و امکان هنگ کردن و ایراد سخت افزاری براش هست.ولی pa80 همچین مشکلاتی رو ندارند. ولی اگر برای خونه میخوای و سمپل خور بودنش و همچنین نداشتن زیاد ریتم برات مهم نیست pa500 پرشین خوبه.هم خیلی جدید تره.هم پرکاشن های ایرانی خوبی داره.هم اینکه ریتم ایرانی در حد مطلوب داره.هم اینکه صداهای شفاف تری داره.قیمتش هم حدود 800 تا 900 هست.
بازم سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید:am

firzi
Friday 30 July 2010, 07:06 PM
ضمن تشکر از آقا احسان عزیز.:41:
حر فهایی که من میخواستم بزنم رو احسان عزیز برات گفت.
فقط یه نکته باقی می مونه که آیا سمپل برای شما مهمه؟آیا شما خودت ریتم سازی می کنی؟
من خودم ازpa50 خوشم نمی یاد ولی اگه می خوای بری مجلس فقط pa50sd sampler رو بهت پیشنهاد می کنم.:36:

kian dj
Saturday 31 July 2010, 12:34 PM
با تشكر از شما و آقا احسان
تا حدودي اطلاعات گرفتم متشكرم موفق باشيد:am

firzi
Saturday 31 July 2010, 01:11 PM
با تشكر از شما و آقا احسان
تا حدودي اطلاعات گرفتم متشكرم موفق باشيد:am

فقط کیان جان اگه می خوای pa50sd sampler بگیری حتماً از کرگ ایران تهیه کن.
چون گارانتی یک ساله داره.:am

spiderman2007
Saturday 31 July 2010, 08:11 PM
سلام.
من قصد دارم کلاس آموزش پیانو برم و پیانو بیاموزم ولی چون پول خرید پیانو رو ندارم میخوام کیبرد بخرم.
بودجه در نظر گرفته شده حدود 150-200 تومان هست.(میدونم خیلی کمه)
لطفا راهنمایی کنین که چه مدلی بخرم.
ممنون.

ehsanmir
Saturday 31 July 2010, 09:39 PM
سلام.
من قصد دارم کلاس آموزش پیانو برم و پیانو بیاموزم ولی چون پول خرید پیانو رو ندارم میخوام کیبرد بخرم.
ممنون.

سلام
اول از اینکه چون کیبردها 5 اکتاو هستند اونطور باید و شاید مناسب برای اموزش پیانو نیستند.مگر اینکه کیبردهای 76 نته بگیرید.شاید با 200 -250 بتونی یه کاسیو 76 نته تمیز گیر بیاری.باید بری بگردی.همینطوری نمیشه گفت.ولی چون پولت کمه و باید دستگاه دست دوم بگیری باید خیلی حواست رو جمع کنی سرت رو کلاه نذارند.

ramtin_designer
Sunday 1 August 2010, 11:19 PM
سلام.
ممنون.
سلام به شما دوست عزیز.
اتفاقا بهترین کار رو میکنید که از کیبورد استفاده میکیند.
کیبوردهای هستند که به نام پیانو پرتابل مشهور هستند و برای اموزش ساخته شدند حاوی نکات بالایی هستند و با متدهای نوین به اموزش میپردازند. این کیبوردای خود آموز قیمت آنچنانی هم ندارند.
من به شما توصیه میکنم اصلا سراغ کیبورد دیگری به غیر از برند یاماها ن رید چون در موقع فروش به مشکل میخورید.
الان کیبورد مناسب شما کسیورد یاماها300 هستش که یه نمونه اش رو خودم دارم و راضی ام البته من برای کار دیگری استفاده میکنم و لی واقعا کیبورد نفیسی هستش حاوی ریتمها ی شرقی وخلیجی بسیار و همچنین صداهای اورینتالی که در هیچ کیبورد دیگری با این قیمت یافت نمیشود من جمله یه مدل از کاسیو ولی باید به عرض برسونم که کیبوردهای کاسیو هنگام فروش به مشکل مخوره و شما تا اون موقع که حرفه ای شدی برای فروشواقعا سختی میکشی و مجبوری به یک اشنا کیبوردت رو بندازی در مورد کیبورد دست دوم هم باید بهت بگم سراغش نری بهتره مشخص نیست که سالم باشه و تعمیر نرفته باشه و شناخت این کار هرکسی نیست جز خالتورهای بزرگی که البته در این فروم هم کم نیستند :35: . در ضمن کیبورد دست دوم فقط یه خوبیداره که موثع خرید و فروش همون قیمت رو دریافت و پرداخت میکنی در وقاع وقتی که میفروشیش ضرری نمیکنی برای یک از شاگردام یک یاماها 512 خریدم 150 تومن فروختش 170 تومن حتی سود هم کرد !! ولی خوب دست دوم مشکلات خودشو داره مثلا همون کیبورد 3 تا از دیزهاش مشکل داشت .
ولی این کیبورد یاماها 300 رو که من به قیمت 320 چند وقت پیش خریدم الان میتونید با قیمت 240 تومن تهیه کنید ضمنا یادتون نره که اگر دست دوم گرفتید با کارتن بگیرید چون برای فروش شناسنامه کیبورد رو کارتنش میدونند و میگویند کیبورد بدون کارتن کیبورد معتبری نیست و سرقتی هست.
به هرحال امیدوارم که انتخاب معقولانه ای بکنید.

سلام
اول از اینکه چون کیبردها 5 اکتاو هستند اونطور باید و شاید مناسب برای اموزش پیانو نیستند.مگر اینکه کیبردهای 76 نته بگیرید.شاید با 200 -250 بتونی یه کاسیو 76 نته تمیز گیر بیاری.باید بری بگردی.همینطوری نمیشه گفت.ولی چون پولت کمه و باید دستگاه دست دوم بگیری باید خیلی حواست رو جمع کنی سرت رو کلاه نذارند.
دوست عزی بهتره اگر در این مورد صلاحیت ندارید اظهار نظر نکنید
من و شماباید به این دوستان در اینجا اتموزش بدیم نه این که هرچقدر میتونیم اونها رو به گمراهی بکشیم من واقعا برای شما متاسفم.
همون کیبورد کاسیویی که شما میگید تا یه عمر برای ایشون می مونه و اگر این کیبورد رو تهیه کنه دیگه مال خودشه شاید این بنده خدا فردا بخواد پیانو دیجیتال تهیه کنه با این کیبورد مزخرف کاسیو چیکار میتونه بکنه ؟در ضمن وقتی کیبوردهای سالم و نویی در بازار هست که میتونه خوب اموزش بینه چه نیازی به دست دوم هست ؟
واقعا متاسفم.

ehsanmir
Sunday 1 August 2010, 11:30 PM
دوست عزی بهتره اگر در این مورد صلاحیت ندارید اظهار نظر نکنید
من و شماباید به این دوستان در اینجا اتموزش بدیم نه این که هرچقدر میتونیم اونها رو به گمراهی بکشیم من واقعا برای شما متاسفم.
همون کیبورد کاسیویی که شما میگید تا یه عمر برای ایشون می مونه و اگر این کیبورد رو تهیه کنه دیگه مال خودشه شاید این بنده خدا فردا بخواد پیانو دیجیتال تهیه کنه با این کیبورد مزخرف کاسیو چیکار میتونه بکنه ؟در ضمن وقتی کیبوردهای سالم و نویی در بازار هست که میتونه خوب اموزش بینه چه نیازی به دست دوم هست ؟
واقعا متاسفم.

ایشون خودش عقل داره.احتیاج به نظر شما نیست که چه برندی بهتره یا بد تر.شما مثل اینکه تازه یاماها خریدی و از مشکلات این برند خبر نداری.ایراد در کلاویه ها.امپلی فایر ضعیف.باندهای ضعیف.رنگ بدنه ضعیف.در ثانی برای کار کردن پیانو به ریتم خلیجی و ایرانی احتیاج نیست.به کلاویه زیاد احتیاج هست.
در ضمن من خودم wk 1800 دارم که بعد از 6 سال کارکردن ازم 300 میخواستند ندادم.من6 سال پیش 400 تومن خریدم.پس اینکه فروش نمیره همش توهمه.

ramtin_designer
Sunday 1 August 2010, 11:44 PM
ایشون خودش عقل داره.احتیاج به نظر شما نیست که چه برندی بهتره یا بد تر.شما مثل اینکه تازه یاماها خریدی و از مشکلات این برند خبر نداری.ایراد در کلاویه ها.امپلی فایر ضعیف.باندهای ضعیف.رنگ بدنه ضعیف.در ثانی برای کار کردن پیانو به ریتم خلیجی و ایرانی احتیاج نیست.به کلاویه زیاد احتیاج هست.
در ضمن من خودم wk 1800 دارم که بعد از 6 سال کارکردن ازم 300 میخواستند ندادم.من 5 سال پیش 400 تومن خریدم.پس اینکه فروش نمیره همش توهمه.
این چه طرز صحبت کردنه ؟ :43: پس همون که اول گفتم
من گفتم 300 تومن خریدم پس معلومه ز بازار هم خبر نداری که بدونی قیمتش مال 2سال و نیم پیشه
به نظرت این تازه است ؟ .
ضمنا اینقدر هم خوب هست که بهش میگن پیانوی پرتاب
ساندفونتهای قوی + کلاویه های پستونکی ( که در همه کیبوردها استفاده میشه )
نمونه صدایش هم که داخل اینرتنت که ریخته یه سرچ بزن از یوتوب دانلود بکن تا یه خورده اپدیت بشی چون شما ظاهرا خیلیوقته ازبازار خبر نداری . :21:
امپرش هم برای مجلس ساخته نشده !!!!!:21: در حد این که شاگرد بتونه صدای یک ساز رو بشنوه جواب داده . پس حرف شما کاملا رد میشه
برای کارکردن به کلاویه زیاد احتیاج نیست !!! به 88 کلاویه احتیاج هست که برای شما که مجلس برو هستی زیاده :21: وگرنه اگر حرفه ای باشی باید بدونی همون اول آرپژ های رو یاد نمیدن که یان بنده خدا احتیاج به همچین چیزای سنگینی داشته باشه وگرنه من خودم سفارش میکردم رویال بگیره .
ضمنا دوست عزیز امکانات اورنتال روی این ساز هست و باتوجه به موجود کیبوردهای دیگری ازاین برند در بازار و قمیتها مشابه من این کیبورد رو سفارش میکنم چون میتونند با ریتمهای ایرانیه م اشنا بشوند ضمن اینکه این دستگاه قابلیت کورن داره که میتونه با استفاده از اشل روبرروی خودش دستگاههای ایرانی رو هم با پیانو بزنه .
من تعجب میکنم از شما که اینقدر ندونسته و سریع جبهه میگیری
ضمنا توصیه میکنم اداب صحبت کردن در یک جمع فرهنگی رو هم بری از اول دیکته کنی نه این که به یک دوست تازه وارد بگی عقل دارند یا ندارند شما نباید در این مورد به خودتون اجاره بدد در مورد دیگران تصمیم بگیرید
ایشون فقط گفتند کیبوردی میخوان که قبالیت پیانو دیجیتال داشته باشند
من نمیدونم چرا شما سعی در گمراه کردن ایشون و اصرار به درست بودن حرفتون دارید.
بالاخره دیر یا زود ایشون به بار میروند و خواهند دید اکثریت جنس توی بازار هم با چه برندی هست !
وتوصیه هم میکنم شما اطلاعاتت رو اپدیت کنی که اینجا کم میاری از دیگران مایه نذاری:21:
موفق باشی دوست من :21::27::35:

ehsanmir
Sunday 1 August 2010, 11:56 PM
من گفتم 300 تومن خریدم پس معلومه ز بازار هم خبر نداری که بدونی قیمتش مال 2سال و نیم پیشه
به نظرت این تازه است ؟ .
نمونه صدایش هم که داخل اینرتنت که ریخته یه سرچ بزن از یوتوب دانلود بکن تا یه خورده اپدیت بشی چون شما ظاهرا خیلیوقته ازبازار خبر نداری . :21:
امپرش هم برای مجلس ساخته نشده !!!!!:21: در حد این که شاگرد بتونه صدای یک ساز رو بشنوه جواب داده . پس حرف شما کاملا رد میشه
برای کارکردن به کلاویه زیاد احتیاج نیست !!! به 88 کلاویه احتیاج هست که برای شما که مجلس برو هستی زیاده :21: وگرنه اگر حرفه ای باشی باید بدونی همون اول آرپژ های رو یاد نمیدن که یان بنده خدا احتیاج به همچین چیزای سنگینی داشته باشه وگرنه من خودم سفارش میکردم رویال بگیره .
ضمنا دوست عزیز امکانات اورنتال روی این ساز هست و باتوجه به موجود کیبوردهای دیگری ازاین برند در بازار و قمیتها مشابه من این کیبورد رو سفارش میکنم چون میتونند با ریتمهای ایرانیه م اشنا بشوند ضمن اینکه این دستگاه قابلیت کورن داره که میتونه با استفاده از اشل روبرروی خودش دستگاههای ایرانی رو هم با پیانو بزنه .
ضمنا توصیه میکنم اداب صحبت کردن در یک جمع فرهنگی رو هم بری از اول دیکته کنی نه این که به یک دوست تازه وارد بگی عقل دارند یا ندارند شما نباید در این مورد به خودتون اجاره بدد در مورد دیگران تصمیم بگیرید
بالاخره دیر یا زود ایشون به بار میروند و خواهند دید اکثریت جنس توی بازار هم با چه برندی هست !
وتوصیه هم میکنم شما اطلاعاتت رو اپدیت کنی که اینجا کم میاری از دیگران مایه نذاری:21:

این ساز همین الانش هم 300 هست .پس دو سال و نیم و الان نداره. گفتی مجلس خندم گرفت .از نوع کیبردت معلومه کی مجلس میره.میتونی نمونه کارهام رو گوش کنی تا ببینی سبکم چیه. من هم pa 500 دارم و هم wk1800. از 12 سالگی هم تو این کار بودم.حرفه ای نیستم.اما میدونم چی خوبه چی بده.اگر بعد از 18 سال ندونم چی به چیه که فاتحه ام خوندست.
در ضمن کلاویه های یاماها یکی از ضعیف ترین کلاویه های موجود هستند.البته به غیر از تایروس ها که فکر نکنم تا حالا اسمش رو شنیده باشی.البته مهم نیست.
ولی یه نکته مهم.کیفیت سخت افزاری کاسیو از خیلی از برندها حتی همون کورگ هم بالاتره.
در مورد ادب هم چیزی نمیگم.چون نمیخوام از بحث خارج بشم.شما اخر ادبی .ما بی ادب.:24:
شب خوش

sunshine
Monday 2 August 2010, 12:03 AM
به نظرت این تازه است ؟ .
شما تا الان پشت پیانو اصلا نشستی بفهمی کلاویه های پیانو چطوری هستن؟ اقای محترم کسی که میخواد بیاد کار پیانو رو با کیبورد انجام بده معمولا یه کیبوردی بهش معرفی میکنن که از نظر کلاویه با کیفیت باشه آخه شما تو عمرت چند تا یاماها داشتی که اینطور داری در مورد این برند اظهار نظر میکنی من تا الان شش تا مدلشو عوض کردم و بهتره بدونین تو این مدل هایی که شما مد نظرت هست هیچ کدوم کیفیت کلاویه هاشون خوب نیست (کلاویه پستونکی واسه کار پیانو؟؟!! اینو به هرکی بگی میخنده بهت) ظاهرا تا الان کیبورد های یاماها رو که باهاشون کار پیانو انجام دادن ندیدی بفهمی چه بلایی سر اون کلاویه ها میاد. برو حد اقل با یکی که تجربه شو دار مشورت کن بعد بیا اینجا بقیه رو محکوم کن

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 12:20 AM
این ساز همین الانش هم 300 هست .پس دو سال و نیم و الان نداره. گفتی مجلس خندم گرفت .از نوع کیبردت معلومه کی مجلس میره.میتونی نمونه کارهام رو گوش کنی تا ببینی سبکم چیه. من هم pa 500 دارم و هم wk1800. از 12 سالگی هم تو این کار بودم.حرفه ای نیستم.اما میدونم چی خوبه چی بده.اگر بعد از 18 سال ندونم چی به چیه که فاتحه ام خوندست.
در ضمن کلاویه های یاماها یکی از ضعیف ترین کلاویه های موجود هستند.البته به غیر از تایروس ها که فکر نکنم تا حالا اسمش رو شنیده باشی.البته مهم نیست.
ولی یه نکته مهم.کیفیت سخت افزاری کاسیو از خیلی از برندها حتی همون کورگ هم بالاتره.
در مورد ادب هم چیزی نمیگم.چون نمیخوام از بحث خارج بشم.شما اخر ادبی .ما بی ادب.:24:
شب خوش
دوست عزیز و با ادب قیمت این کیبورد در بازار طبق این لینک
240 تومن هستش ! :21: پس بی زحمت در این موارد خواهش میکنم حتما اپدیت بشید !!!:21:

در مورد کارت هم باتوجه به این که هنوز چیزی از نرم افزارهای هاست میثل کیوبیس نمیدونی و نوآموز هستی پس حرفه ای هم نیستی ! درمود نمونه کار هم علاقه ای ندارم ببینم چی واسه خودت تلاوت کردی. ولی این که با کیبورد های میلیونی داری سر و کله میزنی دلیل قشنگی نیست برای حرفه ای مطرح کردن خودت نیست
مثل کسی می مونه که یه بار کتاب روی پشتش حمل میکنه و میگه من ادم با سوادیم :35:

سن شما که از 12 سالگی !! توی این کار ودی قابل تحسینه . ولی مدرک خوبی برای اظهار نظر نیست . همونطوری که با اطلاعات غلطتون ثابت کردین جرفی برای گفتن ندارین.:35:
شما بعد از 18 سال تا وقتی که اطللاعاتتون اپدیت نباشه باید همون کاری رو بکنین که گفتین ...:21:

در مورد کلاویه های یاماها هم نمیتونی اظهار نظر کنی چون کلاویه های کاسیو و یاماها و هرچیزی هم که مثال بزنید به کلاویه های یک پیانو نمیشه !:35:
پس با توجه به این تفاسیر ایشون باید یه جنسی بگیرند که حد وسط باشه چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ صدا و چه از لحاظ استحکام و فیدبک کلاویه ها .. باشه و اگر کلاویه نداشته باشه حداقل صدای خوبی د اشته باشه به هرحال اسباب بازی خریدن با کیبورد خریدن فرق میکنه عزیزم. :21:
سخت افزار کاسیو از یاماها و کورگ بالاتره ؟ :21:

دوست عزیز بهتره درست فکر کنید و عاقلانه و اگر چیزی نمیدونی بهتره چیزی هم نگی .!
کیبوردها رو در سطح خودشون میسنجن ! و یک کیبورد 1 میلیون تومانی رو با یک کیبورد 200 تومنی اصلا قابل قیاس نیست چه این که تو میگی کاسیو از کورگ بهتره :21: اون هم بدون دلیل !! اینو به بچه هم بگی میخنده .
یک کیبورد رو باید در هم سطح خودش و با قیمتهای نزدیک به خودش که در یک رینج قیمت هستند مقایسه کنند .
مثلا شما نمیتونی or700 رو با این کیبوردی که من گفتم مفقایسه کنی امکاناتشون یکی نیست ! قیمتشون هم 4 برابر فاصله داره ! این کیبوردی که من گفتم با a3 مقایه میشه با 290 مقایسه میشه نهبا تایروس و بقیه کیبوردها و ارنجرها واقعا باری شما متاسفم
در ضمن این کیبورد اموزشی هست محخصوص ان کار هست میتونه با شاگرد کار کنه و ازش امتحان بگیره.

دوست عزی اگر نمایندگی و فک و فامیلی داری که کاسیو میفروشه و جنسهاش رو دستش باد کرده لازم نیست اینجا تبلیغشو بکنی . ایشون خودشون بروند بازار ببینند اوضاع در چه حالیه بهتر تصمیم میگیرند وقتی بروند و بوس بازار رو ببینند که از هر 100 مغازه فقط یکی کاسیو میفروشه همون دلیل محکمی میشه که شما تبلیغ رفقاتون رو اینجا نکنین ! :21:
من و شما باید اینجابه ایشون کمک کنیم نه این که گمراهشون بکنیم !!!
متاسفانه ادب و شعور و اخلاق هم شما دیدیم.:21:( عقل ندارند ، فاتحه و... یه خورده باکلاس باشید توی یه جمع رشته برای شما که سی سال سن دارید):35:

نتیجه گیری این بحث رو با توجه به دلائل به خوانندگان عزیز واگذار میکنم شما هم بهتره بیشتر از این دوستان رو با راهنماییهای غلط و افاضات مفت گمراه نکنید.
هر وقت سندی برای حرفهاتون داشتید ارائه کنید ....فقط مدرک و سند وگرنه همون که گفتم :21:

کاسیو :24:

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 12:29 AM
شما تا الان پشت پیانو اصلا نشستی بفهمی کلاویه های پیانو چطوری هستن؟ اقای محترم کسی که میخواد بیاد کار پیانو رو با کیبورد انجام بده معمولا یه کیبوردی بهش معرفی میکنن که از نظر کلاویه با کیفیت باشه آخه شما تو عمرت چند تا یاماها داشتی که اینطور داری در مورد این برند اظهار نظر میکنی من تا الان شش تا مدلشو عوض کردم و بهتره بدونین تو این مدل هایی که شما مد نظرت هست هیچ کدوم کیفیت کلاویه هاشون خوب نیست (کلاویه پستونکی واسه کار پیانو؟؟!! اینو به هرکی بگی میخنده بهت) ظاهرا تا الان کیبورد های یاماها رو که باهاشون کار پیانو انجام دادن ندیدی بفهمی چه بلایی سر اون کلاویه ها میاد. برو حد اقل با یکی که تجربه شو دار مشورت کن بعد بیا اینجا بقیه رو محکوم کن
شما که نشستی و خیلی استاد هستی به من بگو پس چرا 6 تا از این برند خریدی ؟ عاقل یه بار میره تو چاه یا 6 بار ؟؟:21: :24:
اگر این کیبورد موردی داشت بهش لقب پرتابل گرند پیانو رو نمیدادند. .
در ضمن اینکه من چندبار داشتم ویا نواختن من هم ربطی به این مسئله نداره :21: مثل این می مونه که کسی که شیشه ماشین میفروشه بهش بگن چندتا ماشین عوض کردی ..
من کیفیت رو میبینم و باتوجه به سابقه میگم
با
در ضمن برای کیفیت باید بهت بگم شاسی فنری که نیست پستونکیه همون رو هم واسه کاسیو استفاده کردند اصلا فرقی نداره شما چندبار پشت کیبورد رو باز کردی که اطلاعی داشته باشی ؟
در ثانی تمامی گفته های شما با توجه به دلائل گفته شده رد میشه
شما همبهتره مثل دوست قبلی برید و اطلاعاتتون رو آپدیت کنید تا اینجوری ضایع نشید
6بار ؟ جدی :21::43:

sunshine
Monday 2 August 2010, 01:27 AM
شما که نشستی و خیلی استاد هستی به من بگو پس چرا 6 تا از این برند خریدی ؟ عاقل یه بار میره تو چاه یا 6 بار ؟؟:21: :24:
اگر این کیبورد موردی داشت بهش لقب پرتابل گرند پیانو رو نمیدادند. .
در ضمن اینکه من چندبار داشتم ویا نواختن من هم ربطی به این مسئله نداره :21: مثل این می مونه که کسی که شیشه ماشین میفروشه بهش بگن چندتا ماشین عوض کردی ..
من کیفیت رو میبینم و باتوجه به سابقه میگم
با
در ضمن برای کیفیت باید بهت بگم شاسی فنری که نیست پستونکیه همون رو هم واسه کاسیو استفاده کردند اصلا فرقی نداره شما چندبار پشت کیبورد رو باز کردی که اطلاعی داشته باشی ؟
در ثانی تمامی گفته های شما با توجه به دلائل گفته شده رد میشه
شما همبهتره مثل دوست قبلی برید و اطلاعاتتون رو آپدیت کنید تا اینجوری ضایع نشید
6بار ؟ جدی :21::43:

واقعا مبتدی هستی چون تقریبا هیچی از کیبورد اطلاعات نداری

اولا من کار پیانو نمیکردم که بخوام از کلاویه ها گلایه کنم واسه من همون شکل کلاویه هم قانع کننده بود چون بودجه خرید کیبورد های گرون قیمت تر رو اون موقع نداشتم

ثانیا آقایی که ادعای فهم میکنی بله همه کیبوردها پستونک دارن ولی تو بیشتر کیبوردهای یاماها نیروی ارتجاعی پستونک به تنهایی کلاویه رو بالا میکشه و از نیروی فنر خبری نیست ولی تو کلاویه های فنری نیروی فنر در واقع این کارو بیشتر انجام میده پس حرف بی حساب و از روی حرص نزن نمیدونی چی بگی بحث بی مورد نکن

ثالثا بهتره خدمتت عرض کنم من بجز کیبورد الانم که کرگ هست تمام کیبرد هایی که تا الان داشتم رو باز کردم حتی دو مدل از کیبورد های جی ام و بعضی هاشون رو حتی ریز ریز کردم اگه شما یه دونه باز کردی من ده تا باز کردم و میدونم توی این کیبرد ها چه خبره

خیلی آماتوری رفیق. از موسیقی فقط هارتو پورت کردن رو بلدی متاسفم که اینطوری دارم مینویسم ولی تمام پست هاتو جمع کنن یه جمله بدرد بخور نداری بعد از اون جنجالی که درست کردی هم یه نمونه کار گذاشتی که مشخص شد فقط سروصدا داری و در عمل هیچ

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 01:43 AM
واقعا مبتدی هستی چون تقریبا هیچی از کیبورد اطلاعات نداری

اولا من کار پیانو نمیکردم که بخوام از کلاویه ها گلایه کنم واسه من همون شکل کلاویه هم قانع کننده بود چون بودجه خرید کیبورد های گرون قیمت تر رو اون موقع نداشتم

ثانیا آقایی که ادعای فهم میکنی بله همه کیبوردها پستونک دارن ولی تو بیشتر کیبوردهای یاماها نیروی ارتجاعی پستونک به تنهایی کلاویه رو بالا میکشه و از نیروی فنر خبری نیست ولی تو کلاویه های فنری نیروی فنر در واقع این کارو بیشتر انجام میده پس حرف بی حساب و از روی حرص نزن نمیدونی چی بگی بحث بی مورد نکن

ثالثا بهتره خدمتت عرض کنم من بجز کیبورد الانم که کرگ هست تمام کیبرد هایی که تا الان داشتم رو باز کردم حتی دو مدل از کیبورد های جی ام و بعضی هاشون رو حتی ریز ریز کردم اگه شما یه دونه باز کردی من ده تا باز کردم و میدونم توی این کیبرد ها چه خبره

خیلی آماتوری رفیق. از موسیقی فقط هارتو پورت کردن رو بلدی متاسفم که اینطوری دارم مینویسم ولی تمام پست هاتو جمع کنن یه جمله بدرد بخور نداری بعد از اون جنجالی که درست کردی هم یه نمونه کار گذاشتی که مشخص شد فقط سروصدا داری و در عمل هیچ

پس معلوم شد تو هم مثل دوستت جمعه تشریف داری :21: ایشون اگه خودشون جیگر دار بودند از خودشون دفاع میکردند:21: ولی اقایی که وکیل وصی همه شدی باید بهت گم همه کیبوردها پستونک دارند من کی گفتم کیبوردها فنری هستند؟؟ چرا حرف مفت میزنی ؟ عادت کردین ؟ یه سری از کیبوردهای دوره 10 سال پیشبود که فنری بود و جمع شدند /

در ثانی بودجه نداری برو کمیته امداد دلیل قشنگی نیست که به خاطر اینکه خودت نداری دیگران رو هم بفرستی یه جنس آشغال بخرند ! :21:

ثالثا نوازنده امین ! هرچقدر هم زور بزنی همون نوازنده باقی می مونی چه ده سال چه صدسال و فقط ریتمهای اماده ملت رو میزنی.:21: هروقت یه اهنگساز شدی و عرضه ساخت یک اهنگ رو کانل پیدا کردیو توسنتی سکوئنس کنی وشناخت از یک ساز اینقدر زیاد شد که بتونی روی آهنگ من اظهار نظر کنی بیا و در مورد ماکتم صحبت کن
چون هنوز فرق بین ماکت ، نمونه کار ، رو نمیدونی و اونوقت دم از حرفه ای بودن میزنی ...برات متاسفم در مورد نمونه کارمم هم اصلا اصراری ندارم که تو صحبت کنی چون که شناختی نداری عزیزم.

برات متاسفم و برای دوستت هم متاسفم که جفتتون ادعای گنده دوزی دارین ولی هنوز یه کیبورد خوب رو نمیتونین تشخیص بدید.

در ثانی من تمام حرفهام از روی دلائلی هست که مستند دادم
شما هم اگر مدرکی داری حرف بزن نداری ببند چون که تمام حرفهات رو خوندم و نکته خاصی ندیدم.

نمونه اش : قیمت کیبورد که رفیقت هنوز اصرار داه بازار 300 تومن یمفروشن :21:
من هم توی پستهای شما فقط فهمیدم شما کسی هستی که 6 بار یه جنس اشغالی مثل یاماها خریدی و برای این 6 بار خودتو سرزنش میکنی :21::21::24: این کارت منو یاد پرنده ای میندازه که در تمام سال برای زمستون دونه جمع میکرد و اخرش توی زمستون نمیدونست دونه هاشو کجا جمع کرده بود :21::21:

البته خودت گفتی 6بار من نگفتم .:24::24::24::24::24::24::21::21::21::21:

sunshine
Monday 2 August 2010, 01:58 AM
پس معلوم شد تو هم مثل دوستت جمعه تشریف داری :21: ایشون اگه خودشون جیگر دار بودند از خودشون دفاع میکردند:21: ولی اقایی که وکیل وصی همه شدی باید بهت گم همه کیبوردها پستونک دارند من کی گفتم کیبوردها فنری هستند؟؟ چرا حرف مفت میزنی ؟ عادت کردین ؟ یه سری از کیبوردهای دوره 10 سال پیشبود که فنری بود و جمع شدند /

در ثانی بودجه نداری برو کمیته امداد دلیل قشنگی نیست که به خاطر اینکه خودت نداری دیگران رو هم بفرستی یه جنس آشغال بخرند ! :21:

ثالثا نوازنده امین ! هرچقدر هم زور بزنی همون نوازنده باقی می مونی چه ده سال چه صدسال و فقط ریتمهای اماده ملت رو میزنی.:21: هروقت یه اهنگساز شدی و عرضه ساخت یک اهنگ رو کانل پیدا کردیو توسنتی سکوئنس کنی وشناخت از یک ساز اینقدر زیاد شد که بتونی روی آهنگ من اظهار نظر کنی بیا و در مورد ماکتم صحبت کن
چون هنوز فرق بین ماکت ، نمونه کار ، رو نمیدونی و اونوقت دم از حرفه ای بودن میزنی ...برات متاسفم در مورد نمونه کارمم هم اصلا اصراری ندارم که تو صحبت کنی چون که شناختی نداری عزیزم.

برات متاسفم و برای دوستت هم متاسفم که جفتتون ادعای گنده دوزی دارین ولی هنوز یه کیبورد خوب رو نمیتونین تشخیص بدید.

در ثانی من تمام حرفهام از روی دلائلی هست که مستند دادم
شما هم اگر مدرکی داری حرف بزن نداری ببند چون که تمام حرفهات رو خوندم و نکته خاصی ندیدم.

نمونه اش : قیمت کیبورد که رفیقت هنوز اصرار داه بازار 300 تومن یمفروشن :21:
من هم توی پستهای شما فقط فهمیدم شما کسی هستی که 6 بار یه جنس اشغالی مثل یاماها خریدی و برای این 6 بار خودتو سرزنش میکنی :21::21::24: این کارت منو یاد پرنده ای میندازه که در تمام سال برای زمستون دونه جمع میکرد و اخرش توی زمستون نمیدونست دونه هاشو کجا جمع کرده بود :21::21:

البته خودت گفتی 6بار من نگفتم .:24::24::24::24::24::24::21::21::21::21:

آقای ریچارد کلایدر من آقای آهنگساز آقای تنظیم کننده من آماتورم خودم هم همیشه اینو گفتم هیچ وقت ادعای حرفه ای بودن نداشتم ولی شما که همه کاره ای برو بجای سرو صدا یاد بگیر چطور ملودی رو با ضرب ریتم هماهنگ کنی چون نمونه کارت از این نظر افتضاحه
اگه جنسش آشغاله پس جرا به این بنده خدا داری پیشنهاد خریدشو میدی خودتم حرفات دو تاش باهم نمیخونه من کی گفتم جنسش آشغاله گفتم کیفتیت کلاویه هاش واسه کار پیانو مناسب نیست چشماتو باز کن دو سه پست بالاتر دوباره برو بخون
یه چیزی بهت بگم خودتو از این حرفا و اصطلاحات هم که بکشی استودیوی شخصی آهنگسازی هم که داشته باشی حاصل کارت اون چیزیه که ارائه میدی و اونم که قضاوتش با دوستان گوش کنن ببین آقا چی نواخته واقعا داداش کوچیکه من از تو قشنگتر میزنه
این حرفای بچه گونه رو هم بزار کنار ماکت کار نمونه کار این حرفا چیه؟ حالا که کارتو دیدی همه روش عیب گذاشتن میگی ماکت کاره؟ یعنی منظورت اینه که باید سکوئنس بشه و لایه روش اضافه بشه عزیزم مشکلت این نیست مشکلت نوازندگیته که سرضرب نواختن رو هنوز بلد نیستی اگه اینه نوازندگیت برو حسابی تمرین کن چون اصلا با این همه ادعای تو همخونی نداره

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 02:06 AM
آقای ریچارد کلایدر من آقای آهنگساز آقای تنظیم کننده من آماتورم خودم هم همیشه اینو گفتم هیچ وقت ادعای حرفه ای بودن نداشتم ولی شما که همه کاره ای برو بجای سرو صدا یاد بگیر چطور ملودی رو با ضرب ریتم هماهنگ کنی چون نمونه کارت از این نظر افتضاحه
اگه جنسش آشغاله پس جرا به این بنده خدا داری پیشنهاد خریدشو میدی خودتم حرفات دو تاش باهم نمیخونه من کی گفتم جنسش آشغاله گفتم کیفتیت کلاویه هاش واسه کار پیانو مناسب نیست چشماتو باز کن دو سه پست بالاتر دوباره برو بخون
یه چیزی بهت بگم خودتو از این حرفا و اصطلاحات هم که بکشی استودیوی شخصی آهنگسازی هم که داشته باشی حاصل کارت اون چیزیه که ارائه میدی و اونم که قضاوتش با دوستان گوش کنن ببین آقا چی نواخته واقعا داداش کوچیکه من از تو قشنگتر میزنه
این حرفای بچه گونه رو هم بزار کنار ماکت کار نمونه کار این حرفا چیه؟ حالا که کارتو دیدی همه روش عیب گذاشتن میگی ماکت کاره؟ یعنی منظورت اینه که باید سکوئنس بشه و لایه روش اضافه بشه عزیزم مشکلت این نیست مشکلت نوازندگیته که سرضرب نواختن رو هنوز بلد نیستی اگه اینه نوازندگیت برو حسابی تمرین کن چون اصلا با این همه ادعای تو همخونی نداره
چه فشاری بهش اومده :21:
داداش تو چشمام نگاه کن و محکم!! بشین تو اب یخ :21:
:24::35:

sunshine
Monday 2 August 2010, 02:12 AM
چه فشاری بهش اومده :21:
داداش تو چشمام نگاه کن و محکم!! بشین تو اب یخ :21:
:24::35:

کاملا واضحه به کی فشار اومده بزار بقیه بخونن و اظهار نظر کنن

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 02:19 AM
کاملا واضحه به کی فشار اومده بزار بقیه بخونن و اظهار نظر کنن
ای جان دست پیش میگیری پس نیفتی :21:
6تایی ها رو ویرایش نکنی که از مزه میفته :21::24: . همون 6تاییهای معروف :24:

ehsanmir
Monday 2 August 2010, 08:14 PM
جناب رامتین
تاپیکی نیست که سر و کله شما پیدا بشه و بهم نخوره. من از جناب اشو درخواست میکنم یه فکری برای اینجور افراد بکنند که تمام تاپیکها رو به گند کشیدند.
در ضمن من تصمیم گرفتم با شما وارد بحث نشم.چون اندازه این حرف ها نیستی. در ثانی من هر چی بگم اب در هاون کوبیدنه.

joojefarary
Wednesday 4 August 2010, 07:37 PM
خدایش اینو احسان جان درست گفتن . آقا رامتین توی هر بحثی شما با بی ادبی تمام به دوستان جواب میدین هی ادعاهای کاذب میکنید . شما اگه بیشتر بلدی بسم الله علمت نشون بده ولی نه اینکه همش در حال جنگ با دیگران و یا افکار مردم بازی میکنی . برای هیچکسی حرمتی قایل نیست . نمیدونم آیا دوستان گزارش پستهای خلاف شما رو دادن یا نه چون اصلا بحثی که شما اینجا کردی هیچ ربطی به تاپیک نداشت .

aasef khashe
Friday 6 August 2010, 02:55 AM
:redguitar:سلام من می خوام آموزش پیانو ببینم و می خوام یه کیبرد بخرم وبوجمم خیلی کمه
300 تومن
ممنون می شم شما یه کیبرد بهم معرفی کنید که کلاویه هاش خوب باشه و تعداد نت هاش زیاد باشه
ممنون می شم پاسخم و بدید.........
منتظرم:redguitar:

shadij
Friday 6 August 2010, 03:26 AM
سلام دوست عزیز من فکر میکنم که بایدبودجه بیشتری اختصاص بدی تا جایی که من میدونم حداقل باید1500000تومان داشته باشی

aasef khashe
Friday 6 August 2010, 03:29 AM
عزیز دلم نگفتم پیانو دیجیتال می خوام که 1500000
من کیبورد می خوام

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 10:25 AM
سلام خدمت اقا عاصف عزیز
تو این سایت از این بحث ها زیاد داریم.این تاپیکی که گذاشتم رو یه چک کن.اگر جوابی نگرفتی دوباره سوال کن کمکت میکنم.
موفق باشید:am

aasef khashe
Friday 6 August 2010, 03:17 PM
سلام احسان جان دادش

کدوم؟

wk 1800

wk550

gem sk880

gem prp 800

gem real piano
.................................................. ................................................
از اینا گذشته من دونبال یه کیبردم که Hammer Action داشته باشه و تعداد نت هاش بالا باشه
اگه Hammer Action گرونه یه چیزی حداقل باشه که کلاویه soft داشته باشه
راستی یکی ز دوستام گفت می تونی پیانو دیجیتالم(دست دوم سوم) بگیری نظرت چیه؟

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 04:46 PM
سلام احسان جان دادش

کدوم؟
wk 1800
wk550
gem sk880
gem prp 800
gem real piano
.................................................. ................................................
از اینا گذشته من دونبال یه کیبردم که Hammer Action داشته باشه و تعداد نت هاش بالا باشه
اگه Hammer Action گرونه یه چیزی حداقل باشه که کلاویه soft داشته باشه
راستی یکی ز دوستام گفت می تونی پیانو دیجیتالم(دست دوم سوم) بگیری نظرت چیه؟

در مورد هامر اکشن, من کیبردی نمیشناسم که این خاصیت رو داشته باشه.ولی مطمئنا" اگر شما کیبردی پیدا کنی که هم 81 نته باشه و هم دارای این خاصیت باشه , مطمعنا" قیمتش خیلی بالاست.در ضمن شما با این مبلغ هر چی که بخوای بگیری باید دست دوم باشه.حالا اگر بتونی دست دوم تمیز گیر بیاری که خیلی عالی میشه.ولی تو خرید جنس دست دوم حواست باشه که بعد پشیمون نشی.
شاد باشید.......:am

aasef khashe
Friday 6 August 2010, 05:03 PM
خوب دادش کیبردی که این خصوصیات و داشته باشه معرفی میکنی
ببخشید اذیتت کردیما

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 05:22 PM
خوب دادش کیبردی که این خصوصیات و داشته باشه معرفی میکنی
ببخشید اذیتت کردیما

شرمنده.تو پست قبل اشاره کردم که من نمیشناسم.اما اون سه تا gem رو که در بالا گفتی به احتمال خیلی زیاد هامر اکشن داره.چون من در مورد این مدلها اطلاعاتی ندارم.ولی فکر میکنم قیمتشون بالا باشه.

alikamrany
Friday 6 August 2010, 05:58 PM
با سلام خدمت شما دوست عزیز.من مدتی میشه تو بازار ساز هستم چون برای خودم هم میخام ساز بخرم.من تو بازار مشهد پیانوی دیجیتالی دیدیم که هم هفت اکتاو و هم کلاویه های سنگین داره.مارکش moco
مدلشم m500
فکر میکنم برای شما بسیار مناسب باشه قیمتش هم 500 هزار تومنه.امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم چون فکر میکنم این مشکل خیلی از دوستان بود.
موفق باشی

alikamrany
Friday 6 August 2010, 06:01 PM
در ضمن اکبند هم بود یادم رفت بگم ببخشید.چون پیانو های دیجیتال دست دوم که در حدود قیمت شما بجز برند های معتبر مثل یاماها و کارزوایل(البته یاماها از سری YDP به بالا) موارد زیادی میتونی پیدا کنی من پیشنهادی اینه که حتما جستجو کن چون پیانوی دیجیتال برای شما خیلی مفید تره.شاد باشی

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 06:02 PM
با سلام خدمت شما دوست عزیز.من مدتی میشه تو بازار ساز هستم چون برای خودم هم میخام ساز بخرم.من تو بازار مشهد پیانوی دیجیتالی دیدیم که هم هفت اکتاو و هم کلاویه های سنگین داره.مارکش moco
مدلشم m500
فکر میکنم برای شما بسیار مناسب باشه قیمتش هم 500 هزار تومنه.امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم چون فکر میکنم این مشکل خیلی از دوستان بود.
موفق باشی

منهم این مدل رو دیدم. چینی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

alikamrany
Friday 6 August 2010, 06:03 PM
بله فکر میکنم ساخت چین باشه

aasef khashe
Friday 6 August 2010, 07:17 PM
نه من ترجیح می دم از پانو دیجیتال دست دوم استفاده کنم یکی از مدل های p
یاماها

X-MAX
Saturday 7 August 2010, 11:04 PM
سلام به تمامی دوستان و اساتید
من تو این سایت تازه واردم و نیاز به راهنمایی دوستان جهت خرید کیبرد دارم . راستش هیچ تمایلی به خرید کیبرد دسته دوم ندارم . چون تو شهرستانی که من هستم امکان تعمیر و سرویس وجود نداشته و پردردسر است . دلیل دیگه هم اینکه من دارم خرید رو از دوبی انجام میدم . پس لطفا کیبرد دسته دوم پیشنهاد ندید.
بعد از تحقیقاتی که کردم و با توجه به بودجه (زیر 500 هزار تومان) به این دو مدل رسیدم . یعنی CASIO WK-500 و YAMAHA PSR-E423 . من خودم تازه کارم و میخوام همزمان به دختر کوچولوم هم یاد بدم و استفاده مجلسی هم ندارم.
من دفترچه راهنمای هر دو مدل را دانلود کردم و بررسی کردم . روی کاغذ WK-500 امکانات خیلی بهتری رو ارائه میده . ورودی و خروجی های کامل تری داره و امکان سمپلینگ و ربع پرده رو داره . پلی فونی 48 در مقابل 32 برای یاماها و میتوان 10 ریتم داخلی اون را ادیت و ذخیره کرد . تعداد کلاویه ها بیشتره و آمپلیفایر قوی تری داره . حتی تون بانک اونها رو مقایسه کردم و بسیار نزدیک به هم بودند .

حالا با توجه به صحبت های دوستان و کیفیت یاماها که احتمال میدم بالاتر باشه من رو دو دل کرده و تو انتخاب موندم . اگه کسی اطلاعی از این دو مدل داره یا مدل بهتری رو سراغ داره ( نو نه کار کرده) و یا عملا با اونها کار کرده خواهش می کنم من رو راهنمایی کنه .

ehsanmir
Sunday 8 August 2010, 08:19 PM
سلام به تمامی دوستان و اساتید
من تو این سایت تازه واردم و نیاز به راهنمایی دوستان جهت خرید کیبرد دارم . راستش هیچ تمایلی به خرید کیبرد دسته دوم ندارم . چون تو شهرستانی که من هستم امکان تعمیر و سرویس وجود نداشته و پردردسر است . دلیل دیگه هم اینکه من دارم خرید رو از دوبی انجام میدم . پس لطفا کیبرد دسته دوم پیشنهاد ندید.
بعد از تحقیقاتی که کردم و با توجه به بودجه (زیر 500 هزار تومان) به این دو مدل رسیدم . یعنی CASIO WK-500 و YAMAHA PSR-E423 . من خودم تازه کارم و میخوام همزمان به دختر کوچولوم هم یاد بدم و استفاده مجلسی هم ندارم.
من دفترچه راهنمای هر دو مدل را دانلود کردم و بررسی کردم . روی کاغذ WK-500 امکانات خیلی بهتری رو ارائه میده . ورودی و خروجی های کامل تری داره و امکان سمپلینگ و ربع پرده رو داره . پلی فونی 48 در مقابل 32 برای یاماها و میتوان 10 ریتم داخلی اون را ادیت و ذخیره کرد . تعداد کلاویه ها بیشتره و آمپلیفایر قوی تری داره . حتی تون بانک اونها رو مقایسه کردم و بسیار نزدیک به هم بودند .

حالا با توجه به صحبت های دوستان و کیفیت یاماها که احتمال میدم بالاتر باشه من رو دو دل کرده و تو انتخاب موندم . اگه کسی اطلاعی از این دو مدل داره یا مدل بهتری رو سراغ داره ( نو نه کار کرده) و یا عملا با اونها کار کرده خواهش می کنم من رو راهنمایی کنه .

سلام دوست عزیز
ببینید هر دستگاهی یه معایبی داره و یه مزایایی.18 سال کیبرد کار میکنم.حرفه ای نیستم.ولی یه چیزهایی رو تو این چند سال برام تجربه شده.این صحبت منهم برای کوبیدن یه برند و بالابردن برند دیگه ای نیست. یاماها دستگاه خوبیه.مخصوصا همین مدلی که گفتید.اما یاماها دستگاهای ظریفی هستند.امپ ضعیف.باند ضعیف.کلاویه های ضعیف.رنگ بدنه ضعیف.ولی امکانات خوب.صدای خوب رو نباید نادیده گرفت.
اما در مورد برند کاسیو.کاسیو ها دستگاهای قوی از نظر کلاویه, سخت افزاری, بدنه, امپلی فایر و اسپیکر هست.از نظر صدا یکم غیر طبیعی هست.اونهم فقط یه سری صداهاش.البته این جدید هاش رو نمیدونم.ولی فکر میکنم صداهاش خوب باشه.در ضمن کلاویه زیاد هم برای کارهای پیانو عالیه.در کل من اگر بخوام از این 2 مدل یکی رو انتخاب کنم casio رو انتخاب میکنم.البته 423 هم خیلی خوبه.

X-MAX
Monday 9 August 2010, 06:08 AM
خیلی ممنون احسان جان ، راستش نظر خودم هم همینه . قیمت WK-500 چیزی حدود 350 هزار تومان میشه (البته تو دبی) .
من دفترچه راهنمای هر دو مدل رو کامل خوندم و مقایسه کردم. دیگه مطمئن شدم که WK-500 قابلیت های بالاتری رو ارائه میده و تصمیم به خرید اون دارم . مگر کیفیت خروجی اون که مطمئن نیستم. راستی کیبردهای کاسیو اصلا تو ایران نمایندگی دارند یا نه؟ چون گارانتی هم مهمه و ممکنه نظر من رو در خرید از دبی عوض کنه ، اگه اختلاف قیمت اونها زیاد نباشه . من که هرچه رو اینترنت جستجو کردم براش فروشنده ای پیدا نکردم . اگر فروشنده سراغ دارید ، مخصوصا برای WK-500 ممنون میشم آدرس اونها رو در اختیار من قرار بدهید .

joojefarary
Monday 9 August 2010, 10:51 AM
به نظر من کلاویهای کاسیو خیلی افتضاح شلو ول نمیدونم آیا همه مدلشا اینجورین یا نه فقط اونی که من باهاش کار میکردم ولی توی اموزشگاه ما یک کاسیو بود همش به این استادم میگفتم که خیلی افتضاح تا انگشتت بهشون میخوره صداش در میاد ولی یاماها خودم 630 یا کرگ استادم 800 اینجوری نیستن سفت ترند به پیانویی نزدیکتر .

ehsanmir
Monday 9 August 2010, 08:21 PM
خیلی ممنون احسان جان ، راستش نظر خودم هم همینه . قیمت WK-500 چیزی حدود 350 هزار تومان میشه (البته تو دبی) .
من دفترچه راهنمای هر دو مدل رو کامل خوندم و مقایسه کردم. دیگه مطمئن شدم که WK-500 قابلیت های بالاتری رو ارائه میده و تصمیم به خرید اون دارم . مگر کیفیت خروجی اون که مطمئن نیستم. راستی کیبردهای کاسیو اصلا تو ایران نمایندگی دارند یا نه؟ چون گارانتی هم مهمه و ممکنه نظر من رو در خرید از دبی عوض کنه ، اگه اختلاف قیمت اونها زیاد نباشه . من که هرچه رو اینترنت جستجو کردم براش فروشنده ای پیدا نکردم . اگر فروشنده سراغ دارید ، مخصوصا برای WK-500 ممنون میشم آدرس اونها رو در اختیار من قرار بدهید .

سلام
متاسفانه در ایران نمایندگی یا گارانتی معتبری برای کاسیو وجود نداره.در کل برای هیچ برندی گارانتی درست و حسابی وجود نداره.اینهایی هم که میگن فلان برند گارانتی داره همش حرفه.گارانتی در ایران یعنی کشک.:24:.من وقتی کاسیوم رو گرفتم گارانتی داشت.ولی خدا رو شکر یک بار هم مشکل نداشت که کارم به گارانتی بیوفته.من هر چی کاسیو داشتم اصلا اذیتم نکرد.نه سخت افزاری .نه نرم افزاری.در ثانی در ایران اون مدلی که شما گفتید نیست.مدلهای دیگه کاسیو هم خیلی کمه.اگر از همون دبی بتونی بگیری بهتره.

به نظر من کلاویهای کاسیو خیلی افتضاح شلو ول نمیدونم آیا همه مدلشا اینجورین یا نه فقط اونی که من باهاش کار میکردم ولی توی اموزشگاه ما یک کاسیو بود همش به این استادم میگفتم که خیلی افتضاح تا انگشتت بهشون میخوره صداش در میاد ولی یاماها خودم 630 یا کرگ استادم 800 اینجوری نیستن سفت ترند به پیانویی نزدیکتر .

اتفاقا" کاسیو کلاویه های محکم و سفتی داره.طوری که من با pa500 خودم مقایسه میکنم هیچ تفاوتی نداره.احتمالا اون کاسیو خیلی قدیمی بوده یا خیلی خیلی ازش کار کشیدند.

korutzer
Thursday 12 August 2010, 08:44 PM
سلام دوستان
من دیروز رفتم کلاس سلفژ استادم گفت حتما باید کی برد تهیه کنی
سازم ویلن هست نمیخام کی برد حرفه ای بگیرم
از دوستای عزیز خواهش میکنم یه کیبرد مناسب که کلاویه هاش سفت باشه و از نظر سخت افزاری هم مناسب باشه و بتونم یکمم باهاش پیانو سبک کلاسیک کار کنم در حدود قیمت 100_تا 200 بهم معرفی کنید
خیلی منون میشم.

MA_Happy
Thursday 12 August 2010, 08:49 PM
سلام دوستان
من دیروز رفتم کلاس سلفژ استادم گفت حتما باید کی برد تهیه کنی
سازم ویلن هست نمیخام کی برد حرفه ای بگیرم
از دوستای عزیز خواهش میکنم یه کیبرد مناسب که کلاویه هاش سفت باشه و از نظر سخت افزاری هم مناسب باشه و بتونم یکمم باهاش پیانو سبک کلاسیک کار کنم در حدود قیمت 100_تا 200 بهم معرفی کنید
خیلی منون میشم.
ببین منم سلفژ میرم و استادم از این کیبوردم برای سلفژ راضیه،مدلش casio ctk2000 است و قیمتش با تمامی تجهیزات 200 هزار تومان میباشد.

korutzer
Thursday 12 August 2010, 08:58 PM
ببین منم سلفژ میرم و استادم از این کیبوردم برای سلفژ راضیه،مدلش casio ctk2000 است و قیمتش با تمامی تجهیزات 200 هزار تومان میباشد.
ممنون دوست من
دوستان لطفا اگه مدلهای بهتری با قیمن 100_200 تومن میدونید بهم معرفی کنید
من هیچی از کیبرد نمبدونم:46:

rezatiam
Friday 13 August 2010, 01:51 PM
با عرض سلام وخسته نباشید
می خواستم نظرتونو در مورد خرید psr2100 بدونم

arashkorg
Friday 13 August 2010, 02:00 PM
همون psr2000 هست که وکالش قوی تر شده و usb میخوره. اگر با وکال کار نمیکنی همون psr2000 بهتره
در ضمن بین کیبورد های یاماها اگر واسه کار کلاسیک و پاپ میخوای فکر کنم s710 بهتر باشه اگر هم ایرانی و اورینتال میخوای or700 بخر. سعی کن کیبورد دست دوم نخری ( یا از یه فروشنده ی مطمئن بخر )

rezatiam
Friday 13 August 2010, 05:19 PM
با سلام مجدد
باقیمت زیر هشتصد تومان می تونم یه ارگ خوب بخرم که وکال داشته باشه؟
برای تمرین توی خونه می خوام لطفا بهم معرفی کنید. قیمت psr1000 و psr2000 و gem wk2 چنده؟

cyber861
Friday 13 August 2010, 07:33 PM
سلام به دوستان
میخواستم ببینم این Pa50 های فلش شده چجورن؟سرعت عملشون پایین نمیاد؟
در کل تا 1200 چی پیشنهاد میکنید که وکال داشته باشه؟

firzi
Friday 13 August 2010, 08:17 PM
دوست عزیز وکال برای شما خیلی مهمه؟؟؟
شما اگه ساز برای کار های ایرانی می خوای می تونی PA500 PERSIAN بگیری که یک ارنجر حرفه ای هستش و اکثر کارایی PA800 رو داره.ولی وکال نداره.
اگه کار ایرانی نمی کنی 2100 کیبورد خوبیه.
قیمت 1000 حدود 400 تا 450 هستش 2100 بین 650 تا 750 که بستگی به تمیزیش داره.

cyber861
Saturday 14 August 2010, 03:00 PM
خیلی ممنون که جواب میدین.نه حتما وکال هم میخوام.حالا کار کرده هم باشه مورد نداره فقط جواب سوال اول هم اگه میشه بگید!

firzi
Saturday 14 August 2010, 03:55 PM
korg pa50 دو مدل داره.
یکی مدل معمولی و یکی sd که به جای فلاپی دیسک ار رم های sd استفاده شده.
حقیقتش من بازم می گم pa50 رو به شما پیشنهاد نمی کنم چون خیلی هین میکنه.
ولی اینم مشخصات سمپلرش.

نصب برد سمپلر به علاوه يك دستگاه كارت خوان PCMI البته با امكانات كامل Pa80 به جز قابليت
After Touch ( حساسيت به فشار بعد از نواختن نت ) و برد وكال

پس از استقبالي كه از اين ارتقا در بازار ايران صورت گرفت، شركت کرگ ایران تصميم به توسعه اين فعاليت نمود و در نسل بعدي دستگاه علاوه بر سيستم سمپلر كارتي، مجهز به امكانات هارد ديسك از طريق يك حافظه CF گرديد و امكان اتصال CF از طريق پورت USB به كامپيوتر نيز فراهم شد.

ادامه استقبال از اين توليد مدير شركت کرگ ایران را بر آن داشت تا به فكر توليد نسل سوم سمپلر براي Pa50 بيافتد و بدين طريق دستگاه‌هايي توليد شد با تمام قابليت‌هاي مذكور به علاوه چهار فلش كارت داخلي. بردها ارتقا يافت، كنترل فلش‌كارت‌ها نرم‌افزاري شد و تعويض آن‌ها از طريق يك رله الكترونيكي انجام مي‌گرفت.

در كنار اين توليد تحقيقات تيم فني کرگ ایران براي شناخت هرچه بيشتر سيستم نرم‌افزاري دستگاه ادامه يافت و تا اينكه يافته‌ها به اندازه‌اي شد كه شركت توانست نسل چهارم ارتقا را نيز ابداع كند يعني سمپلر ورژن چهار

ويژگي‌هاي سمپلر ورژن چهار

هنگامي كه شما دستگاه خود را با سمپلر ورژن چهار شركت كرگ‌ايران ارتقا مي‌دهيد:

1- دستگاه از حالت خاموش در كمتر از 25 ثانيه به طور كامل بارگذاري شده و پس از آن در هر لحظه امكان دسترسي سريع به بيش از 200 مگابايت سمپل ( حدود 13 فلش كارت ) فراهم مي‌گردد. اين مقدار ظرفيتي معادل تقريبا 600 ريتم مي‌باشد.

بنابراين از امكانات ناپايدار، آسيب‌پذير و محدود فلش‌كارت‌هاي قديمي كاملا بي‌نياز مي‌شويد

2- دستگاه قابليت اتصال كامپكت فلش (قطعه‌اي شبيه حافظه دوربين) با حجم 2 گيگابايت به بالا را پيدا مي‌كند و از اينرو

*** امكانات هارد ديسك دستگاه بدون محدوديت ظرفيت فعال مي‌شود ****

تا حد زيادي از امكانات كند فلاپي درايو بي‌نياز مي‌شويد.

ولی شما درهر سری لود کردن فلش ها فقط می توانید به 8 مگابایت از حجم آنها دسترسی داشته باشید.

cyber861
Saturday 14 August 2010, 08:20 PM
حالا اگه وکال نخوام و فقط ایرانی بخوام چی پیشنهاد میدید؟
(میخوام صداش مثله pa80 طبیعی باشه)

ehsanmir
Saturday 14 August 2010, 09:15 PM
حالا اگه وکال نخوام و فقط ایرانی بخوام چی پیشنهاد میدید؟
(میخوام صداش مثله pa80 طبیعی باشه)

pa500 persian.
همونطور که دوستون در چند تاپیک قبل اشاره کردند.

firzi
Saturday 14 August 2010, 10:01 PM
ممنون از احسان عزیز.
PA500 PERSIAN خیلی از PA80 سرتره.بیشتر کارایی PA800 رو داره فقط سمپل نمی گیره که نسبت به قیمت الآنش عالیه.
فکر کنم الآن بتونی با 950000 تومان یدونه آکش رو گیر بیاری.

korutzer
Monday 16 August 2010, 02:52 PM
سلام بچه ها
من یه ساعت دیگه میرم جمهوری
اما هنوز نمیدونم واقعا چی برام خوبه بخرم
میشه اخرین راهنمایی هارو کنید تا بعدا پشیمون نشم
200 تا 250 پول دارم
میخام یه کیبرد نو بگیرم چون دست دوم شانس ندارم
یه کیبردی میخام که سخت افزارش خصوصا کلاویه هاش خوب باشه و بشه توش با فلش یا یو اس بی یا هرچی دیگه ریتم فارسی هم ریخت
برا کار سلفژ میخام و یکم تمرین پیانو کلاسیک. ایرانی هم یکم جواب بده
اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید چی خوبه ممنون میشم
راستی نظرتونو در مورد e413 هم بگید
ممنون

ramtin_designer
Monday 16 August 2010, 03:51 PM
سلام بچه ها
من یه ساعت دیگه میرم جمهوری
اما هنوز نمیدونم واقعا چی برام خوبه بخرم
میشه اخرین راهنمایی هارو کنید تا بعدا پشیمون نشم
200 تا 250 پول دارم
میخام یه کیبرد نو بگیرم چون دست دوم شانس ندارم
یه کیبردی میخام که سخت افزارش خصوصا کلاویه هاش خوب باشه و بشه توش با فلش یا یو اس بی یا هرچی دیگه ریتم فارسی هم ریخت
برا کار سلفژ میخام و یکم تمرین پیانو کلاسیک. ایرانی هم یکم جواب بده
اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید چی خوبه ممنون میشم
راستی نظرتونو در مورد e413 هم بگید
ممنون

یاماها a 300
به پیانو پرتابل معروفه
10-12 تا ریتم ایرانی داره
کلاویه هاش هم خوبه
چهل پنجاه تا هم ریتم عربی و ارمنی و یونانی و... داره
بخش اموزشی هم داره
حافظه فلش هم داره250 تومن هم قیمتشه
عکسش هم میتونی سرچ بزنی پیدا کنی هرچی خواستی بیا پیش خودم .
ولی بهت بگم سراغ کاسیو نرو چون مشتری اول و اخرش خودتی بعدا باید به یه اشنایی کسی بندازیش ولی یاماها رو میتونی توی دوغوز اباد هم بفروشی.
دیگه تصمیم گیری با خودت

kian dj
Monday 16 August 2010, 04:36 PM
سلام و درود به دوستان عزيزي كه ما رو ياد كرده بودن بابا خودتون رو معرفي ميكردين:27:
راجع به دوستي كه ميخواست تو مايه هاي 400 ارگ بخره ؛واقعا حرف هاي دوستان درست بود و استفاده كردم منyamaha 640 رو 380 فروختم خواستم به دوستمون بگم اگه ميخواي كلاسيك كار كني و اتو كشيده casio ولي اگه ميخواي گاه گداري بندري بزني و شيش هشت حتما برو سراغ نمونه هاي yamaha640-740-psr1000-psr2000
نمونه 640 اون خروجي عالي داشت و ميتونست سه تا ريتم رو در حافظه ذخيره كنه فلاپي هاش هم تو بازار هست يا ميتوني از سايت ها دانلود كني
در آخر اينكه نموه هاي اصلي yamahaفوق العاده جان سختن
بازم از دوستاي عزيزي كه به ياد ما بودن تشكر ميكنم:am

kian dj
Monday 16 August 2010, 04:46 PM
عزيز اگه واقعا ميخواي يكم ارگت بروز باشه حتما برو سراغ ياماها
نهايتا اگه كلاويه هاش خراب شده باشه يعني درست نزنه تعويض پلاستيك رساناي زير كلاويه از اول تا اخرش ميشه پنج هزار تومن
اگه ياماها خريدي فلاپي درايوش رو 3-4 هزار تومن ميتوني تعويض كني
من جاي تو بودن ياماها از نوعي كه ريتم بگيره ميخريدم ميتوني كاركرده بگيري تا قيمتش مناسب باشه با30-40 تومن tache و حساسيت اوليه همه كليد هاي ارگت رو برگردوني

rezatiam
Tuesday 17 August 2010, 11:26 AM
سلام
قیمت تمیز یاماها 740 چنده؟ از لحاظ کیفیت صداخوب؟ در کل چطور کیبوردی؟
وکالش خوب؟
ممنون می شم اطلاعات کاملی در موردش بهم بدید

korutzer
Friday 20 August 2010, 05:02 PM
سلام دوستان
من همون روز رفتم جمهوری برای خرید
مدلهای یاماها رو دیدم که از نظر ظاهر شکل اسباب بازی بود مثلا مدل ا300
و برای منی که کلاسیک کار میکنم اصلا مناسب نبود
در نتیجه بعد از کلی تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدم که کاسیو برای من مناسبترین گزینست
کاسیو مدل tck 5000 رو دیدم هم از نظر ظاهر هم سیستم و بخصوص کلاویه فوق الاده بود
خریدم بدون پایه 400 تومن
به جرات میتونم بکم کالاویه هاش 2 برابر آ300 و prs640 که من باهاشون زدم محکمتره
سمپل میگیره مموری اس دی هم میخوره و...

behi09
Sunday 22 August 2010, 10:48 AM
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
من می خواستم کیبوردی خریداری کنم که دارای ویژگی های زیر باشه:
1- 88 کلیدی که حتما باشه.(اخه خودمpsr 290 دارم که61 کلیدی هست)
2- کیفیت صدای خوب پیانویی داشته باشه.
3- عمر قطعات متوسط
4- قیمت مناسب حدود 1.5 (اگه کمتر باشه که عالی میشه)
5- و در آخر به طور کلی تمام امکانات موجود در پیانو رو داشته باشه .
اگه در برند های دیگه که این ویژگی ها رو گفتم داشته باشه مشکلی نیست.
درضمن اینو یادم رفت بگم من می خوام با این کیبورد سبک کلاسیک کار کنم.من از اونجایی که از قیمت روز بازار اصلا خبری ندارم نظر شما چیه که من کیبورد بخرم یا پیانو؟چون فکر میکنم قیمت پیانو بالا هست می خوام کیبورد بخرم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

elcin
Sunday 22 August 2010, 12:30 PM
سلام دوست عزیز فکر کنم تو رولند این مناسب باشه E 60 فقط 76 یعنی یه 10 نت کمتر
مشخصاتش اینه :

E-60: Music Workstation

Great Sounds, Performance, and Price

Features

A new generation of keyboards has arrived! Both the E-60 (76 keys) and E-50 (61 keys) offer advanced music styles and excellent sound quality derived from the famous G-70, perfect for both beginners and advanced musicians alike.

Incredible sound
Fresh musical content
Attractive and lightweight design
Powerful built-in Audio system
Intuitive user interface

More Info

The Best Sound
With their 64-voice polyphony sound engines, the E-60 and E-50 deliver impressive, first-class sound quality. With 512MB WAVE ROM onboard each, they boast the best sounds from the Roland library. Many new studio sampled guitars, accordions, and much more provide an ultra-realistic experience.
Fresh Musical Content
E-60/50 provide more than 100 fresh styles created by a professional team of international programmers who captured their local musical preferences. All these styles sound incredibly “live,” and expertly mixed and mastered.
Attractive, Lightweight Design
Prepare to be impressed by the new look of the E-60/50 keyboards, created a top Italian design team.
Powerful Built-in Audio System
Thanks to their powerful 4-speaker, bi-amped sound systems, complete with a Bass Reflex System and a Digital Bass Enhancers, the E-50 and E-60 both deliver incredible, high-impact sound.
Intuitive User Interface
Both the E-60 and E-50 incorporate a large 16 gray-scale display with a touchscreen for quick and simple operations. Moreover a multitude of buttons has been included on the control panels for ease of use. The acclaimed Guitar Mode is now available together with dedicated Guitar Mode button.
Style Converter
The Style Converter is an easy and intuitive tool for creating custom Music Styles based on one of your own songs or a pre-made Standard MIDI File.
16-Track Sequencer / Style Composer
The 16-Track Sequencer and internal Style Composer data can be edited in precise detail using the Microscope functions.
DigiScore®
Both the E-60/E-50 feature a high quality 4-stave score display for chords and lyrics.
D Beam
The light-sensing D Beam controller can be used for real-time changes to a wide range of parameters. (E-60 Only)

Specs

Keyboard76 keys with velocity sensitiveSound SourceMax polyphony64Tonesover 1000 Panel Tones, 34 Drum SetsMulti timbre parts32Effect Processors8 Reverb, 8 Chorus, 41 Multi-FXCompatibilityGM2 / GS / XG LiteStylesPreset styles136 stylesStyles variations4 Main / 4 Intro / 4 Ending / 6 Fill InSync Start/Sync StopYesUser Style Composer8 Tracks with Micro editing / Piano Roll editing / Guitar Mode programmingDirect Media LinkYesOne Touch Setting4 for each Style with customizationCoverFor Songs and Styles, 26 ALL, 16 Drum, 24 BassMakeup ToolsFor Songs and Styles, Makeup Tool Freeze Data functionPanel ControlsRotary Encoder with push switchYesPitch Bender and ModulationYesD BeamYesKeyboard / Accomp BalanceDedicated knobKeyboard Part / Part Assign SwitchesUpper1, Upper2, Lower, Manual BassDisplay16 gray-scale graphic LCD with touchscreenPlayer / RecorderMark / JumpYes, 4 locations for each SongSequencer16-Track Sequencer, with Micro Event List / Piano Roll editing, Guitar Mode programming, SMF to Style ConverterDigiScoreYesLyrics DisplayYes, with automatic Chord ExtractorText Import / ExportYesUser Programs144Music Assistantmore than 300 presets, programmableData StorageFDD3.5” 2HD / 2DDInternal SSD (Solid State Disk)15,5 MB (approx. 14,1 MB as preloaded factory data)PCMCIA Slot1 PCMCIA slot for: Microdrive (1.0-inch hard disk drive)*,Compact Flash*, Memory Stick*,Smartmedia* *using Card adaptor*the E-60 system manages up to 4 GBytes of the above storage MediaType of files managedStyle, Song(SMF), User Program, MIDI Set, Play List, File.txtOther functionsGuitar ModeYes, for Acoustic and Electric Guitars with Stereo doubling functionFinderSong, Style, User ProgramEasy SettingArranger, Organ, Guitar, PianoChord Alteration SystemAdaptive Chord VoicingMelody IntelligentYes, 18 types, Melody Intelligent 2nd Tone customizationTap TempoYesTransposeYes, -6 ~ +5Song Chord ExtractorYesFade IN / OUTYes, programmableV-LINKYesUpdating systemYes, on FlashConnectorsMIDIIN, OUTUSBfor data transfer and MIDIAudio OutputMain (L / mono, R)JacksHold, Foot Switch / ExpressionPhones2Internal AmplificationSpeakers2 x 10 cm (woofer), 2 x 3 cm (tweeter)Rated Power Output2 x 8 W + 2 x 2 W (with Bass Reflex System)OthersSupplied accessoriesOwner’s Manual, External AC adaptor, Music Rest, bundled CD-ROM (it contains E-60 backup data, USB-MIDI driver (for Mac/PC), DATABASE MANAGER software)Size and WeightWidth1,260 mm49-5/8 inchesDepth374 mm14-3/4 inchesHeight335 mm13-3/16 inchesWeight13.0 kg28 lbs. 11 oz.
قیمتش حدود 1400
اگه در حد آکشو می خوای دوستم داره ازش می پرسم .

firzi
Sunday 22 August 2010, 01:42 PM
شما میتونی korg pa588 بگیری که هم کلاویهای پیانویی داره و هم یک قسمت جداگانه برای پیانو داره که می تونه یه فضایی به صورت پیانو آکوستیک رو در اختیار شما قرار بده.
اینم چندتا عکس از این کیبورد.

firzi
Sunday 22 August 2010, 02:11 PM
برای اطلاعات بیشتر می تونی به این سایت یه سری بزنی.

behi09
Sunday 22 August 2010, 02:45 PM
الچین جان خیلی ممنون از زحمتی که واسه من کشیدین.اما من اصرارم بر 88 نت بودن و کیفیت در حد پیانو هست.منظورم اینه که فعلا نمی تونم پیانو بخرم واسه همیه که به کیبورد رو آوردم.
راستی از اساتید عزیز شما فکر می کنید من پیانو بخرم بهتره یا کیبورد؟(می دونم سوالم یکم مسخره هست آخه من می خوام پیانو کار کنم و با صدای پیانو هست که زندگی می کنم.)

elcin
Sunday 22 August 2010, 05:23 PM
100% پیانو بگیر .
1. چون حسش بیشتره .
2. پدال پیانو بهتر از پدال کی بورده
3. تاچ بودن پیانو هم واقعا عالیه و هم طبیعی
من میتونم به شما از پیانو های شرکت موکو پیشنهاد کنم اونم بدلیل ارزون بودن و الکتریک بودنش در اصل پیانو الکتریکی است .
می تونی نمونش رو بری تو سه راه امین پاساژ امت طبقه دوم فروشگاه شاهین ببینی یا 17 شهریور پاساز اطلس زیرزمین فروشگاه نمیدونم چی .
سوالی باشه در خدمتیم .

ehsanmir
Sunday 22 August 2010, 06:31 PM
الچین جان خیلی ممنون از زحمتی که واسه من کشیدین.اما من اصرارم بر 88 نت بودن و کیفیت در حد پیانو هست.منظورم اینه که فعلا نمی تونم پیانو بخرم واسه همیه که به کیبورد رو آوردم.
راستی از اساتید عزیز شما فکر می کنید من پیانو بخرم بهتره یا کیبورد؟(می دونم سوالم یکم مسخره هست آخه من می خوام پیانو کار کنم و با صدای پیانو هست که زندگی می کنم.)

سلام دوست عزیز
خب اون چیزی که شما میخواید تو بازار هست.ولی قیمتهاش خیلی بالاتر از 1.5 هست.البته من قیمت pa588 رو نمیدونم.اگر این همون قیمتی که باشه شما میخواید خب انتخاب خوبیه.ولی اگر بیشتر بود شما میتونی پیانوهای دیجیتال رو انتخاب کنی که فکر میکنم قیمت متوسطش 1.300.000 باشه.پیانو های دیجیتالی یاماها دستگاههای خوبی هستند.حالا اگر قصدت خرید 100% پیانو دیجیتال شد تو قسمت پیانو از بچه های پیانو کمک بگیر.
ولی در مورد سوالت که کدومش رو بگیری بهتره.اون بستگی به نیاز خودت داره.اگر به ریتم و انواع صدا احتیاج نداری همون پیانو دیجیتال بگیر.چون کلاویه هاشون مثل کلاویه های پیانو هست.ولی اگر فکر میکنی در اینده به صداهای دیگه هم احتیاج داری و یا به ریتم احتیاج پیدا میکنی دنبال کیبرد باش.ولی کلاویه کیبرد دیگه مثل پیانو نیست.
باز سوالی بود درخدمتم
شاد و پیروز باشید:am

behi09
Monday 23 August 2010, 01:50 PM
از همه دوستان تشکر می کنم به خاطر راهنمایی ارزنده ای که کردید و منو از این دو دلی نجات دادین.
بلاخره تصمیم گرفتم برم سمت پیانویی از اول می خواستمش اما فکر نمی کنم بتونم آکوستیک بخرم واسه همین فعلا تصمیمم بر این شده که برم پیانو دیجیتالی بخرم.هنوز نظرم قطعی نشده و هنوز دارم تحقیق می کنم و از دوستان بخش پیانو هم کمک می گیرم تا بهترین انتخاب رو داشته باشم و تا حالا چیزی که چشممو گرفته پیانو clp 340 هست.
بازم از دوستان عزیز سپاسگذاری میکنم.
آرزوی موفقیت واسه همتون دارم.:am
تا بعد ...

mirox12
Wednesday 25 August 2010, 09:38 AM
یاماها1000ام رو فروختم 350.خیلی تمیز بود.گفتم حالا بذارصبرکنم اس910از1.300قیمتش میاد پایینترمنم با پولم بازی بازی میکنم و میخرمش.بدبختانه انگاری تا اونوفروختم قیمت دستگاها متحول شدن اس910 هم از 1.300 رسیده به 1.500!!دیگه اصلا دوست ندارم فکرشم بکنم.آقا بدونید تحریم و یارانه باعثشه ها!!بعدشم اینکه قیمت شرکتی اس910باگارانتی 1.500هستش.اینو واسه کسانی نوشتم که دوست دارن بدونن.تاریخ هم دوم شهریور هشتاد و نه بود.

firzi
Wednesday 25 August 2010, 01:19 PM
سلام mirox12.
شما a1000 رو مفت از دست دادی چون زیر 450000 تومان قیمتش نیست.
به نظر من اصلآ به s910 فکر نکن.شما که A1000 داشتی پس معلومه کارهای شرقی بیشتر انجام میدید.
به نظر من شما با 900000 تومان می تونی یه pa500 persian گیر بیاری.

samvelson
Wednesday 25 August 2010, 02:28 PM
باسلام به همه دوستای گلم. من میخوام یه A3 دسته دوم بگیرم. اگه کسی بتونه منو تو قیمتاش و خود کیبورد راهنمایی کنه ممنون میشم. در ضمن من 200-300 تومن دارم که میخوام کیبورد دسته دوم بگیرم.بیشتر سبک هایی که کار میکنم پیانو کلاسیک هست. اگه راهنمائی کنین که چه کیبوردی بگیرم ممنون میشم.درضمن خودم Roland دارم که دیگه قدیمی شده.

dimo9
Saturday 28 August 2010, 08:40 PM
سلام دوستان من می خوام یه کیبورد حدود 1 تومن بخرم اگه میشه راهنمایی کنید :106: می خوام خروجی صدای خوبی داشته باشه :5:
ممنون bye :16:

firzi
Saturday 28 August 2010, 09:19 PM
برای چه کاری می خوایید؟
می خوایین کلاسیک کار کنین یا کارهای شرقی و ایرانی انجام بدین؟

dimo9
Saturday 28 August 2010, 09:23 PM
:redguitar:راستیتش بیشتر برای کارایشرقی و ایرانی و مجالس :10:

firzi
Saturday 28 August 2010, 09:34 PM
اگه توی خونه برای خودت می زنی من بهت YAMAHA OR700 و KORG PA500 PERSIAN رو معرفی می کنم و اگه قصد داری مجلس بری KORG PA50 SD SAMPLER بهترین گزینه برای شما هستش.

dimo9
Saturday 28 August 2010, 09:49 PM
بیشتر برام Style هاش واسم اهمیت دارن.
میخوام Style های زیادی واسش باشه و پیدا کردنش راحت باشه.
خودم بین این 3 گزینه میخوام انتخاب کنم.
اگه بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم.
( کیفیت خروجی صدا برام خیلی مهمه )
اگه لطف کنین نحوه شناسایی اصلی و تقلبیشم بهم بگین ممنون میشم ( اگه گارانتی خاصی داره اسمشو بهم بگین لطفا )
اگه قیمتاش رو هم برام بذارین خیلی ممنون میشم.

firzi
Saturday 28 August 2010, 09:57 PM
1300000: PA50 SD SAMPLER
ُ950000: PA500 PERSIAN
950000:OR700
این قیمتها حدودی هستن و امکان داره در بازارهای مختلف قیمتها متفاوت باشن.
راستی اگه خواستید PA50 بگیرید حتماً از نمایندگی کرگ ایران در تهران تهیه کنید که هم ضمانت نامه داره و هم گارانتی.

dimo9
Saturday 28 August 2010, 10:05 PM
خروجی صدای کد.م بهتره؟؟؟
style های کدوم بیشتره؟؟؟

firzi
Saturday 28 August 2010, 10:18 PM
خروجی PA500 PERSIAN بهتره ولی ریتم برای PA50 بیشتر هستش.

ehsanmir
Saturday 28 August 2010, 10:23 PM
خروجی صدای کد.م بهتره؟؟؟
style های کدوم بیشتره؟؟؟

سلام
خب pa500 persian و or 700 دستگاههای جدید تری هستند.خروجی بهتری هم دارند.کیفیت صدا و ریتم و پرکاشنشون هم از pa50 خیلی بهتره.مخصوصا در خصوص ریتمها و صداهای شرقی.چون pa50 اصلا ساز شرقی نیست.فقط به خاطر سمپلر بودنشه که طرفدار پیدا کرده.ریتم هم که تو بازار فراون داره.شما چون برای مجلس میخوای همون pa50 بهتره.این کیبرد مناسب خالتور کاریه.

dimo9
Saturday 28 August 2010, 10:44 PM
پس یعنی شما میگید بین این 3 تا OR -700 رو نسبت به این دو تا کمتر قبول دارین؟؟؟من میخاستم ازتون بپرسم که برای PA-500 Persian میشه style پیدا کرد یا اصلا وجود نداره ( منظورم Style ایرانیه )

dimo9
Saturday 28 August 2010, 10:59 PM
من شنیدم که PA - 50 از نظر آب بندی اشکال داره و گردو غبار به راحتی واردش میشه و دکمه هاش رو به راحتی خراب میکنه ، آیا صحت داره؟؟؟

ehsanmir
Saturday 28 August 2010, 11:06 PM
پس یعنی شما میگید بین این 3 تا OR -700 رو نسبت به این دو تا کمتر قبول دارین؟؟؟من میخاستم ازتون بپرسم که برای PA-500 Persian میشه style پیدا کرد یا اصلا وجود نداره ( منظورم Style ایرانیه )

pa500 و or700 برای کارهای شرقی مناسبه.مخصوصا pa500 برای کارهای ایرانی.ولی ریتم انچنانی تو بازار نداره.هر چی هست رو خود دستگاه هست.یه مقدار خیلی کم هم تو بازار. ولی در مورد اب بندی و این چیزها بعید میدونم همچین ایرادی داشته باشه.در مورد خرابی دکمه هاش هم بستگی به طرز استفاده داره.این که چطور باهاش تا کنی.

ziba87
Sunday 29 August 2010, 10:43 PM
سلام دوستان من pa50 تبديلي داشتم حالا ميخوام pa80 بخرم ولي pa80 تميز پيدا نميكنم واسه همين ميخوامpa800 نو بخرم ميشه معايب pa800 را برام بگيد اصلا به نظر شما pa80 رو بورس تر هست يا pa800

firzi
Monday 30 August 2010, 01:02 AM
سلام ziba87 عزیز امیدوارم که خوب باشی.
دوست عزیز الآن pa80 و pa50 دستگاههای قدیمی شدن.الآن 1800000 به pa80 دادن واقاً اشتباه هستش.
الاًن دستگاههای جدید مثل pa500 و pa800 و pa2xpro رو بورسن.
pa800 کیبورد خیلی قوی هستش سیستم RX ای که داره رو pa50 و pa80 وجود نداره.
64mb سمپل می گیره.ورودی usb داره و می تونی با فلش مموری کارهات رو انجام بدی و دیگه از فلاپی و فلش کارت راحت میشی.
پلی فونیش 128 هستش.
خلاصه سرت رو درد نیارم اگه کار کردن باهاش رو یاد بگیری کیبورد خیلی خوبی هستش.
الاًن فکر کنم قیمتش حدود 2800000 تومان باشه.
ولی اگه سمپل برات مهم نیست pa500 persian بهترین گزینه برای خرید هستش.
تا الاًن برای من هیچ مشکلی به وجود نیومده.اینی که میگن رم سمپلش می سوزه واقعیت داره ولی بستگی داره چطوری ازش استفاده کنی.
دوستم که خودشم pa800 داره میگه ست های pa1x pro رو لود نکن.یکی از چیزهایی که باعث سوختن رم سمپل می شه همینه.

BaBak_ParSian
Monday 30 August 2010, 01:20 AM
درود - امیدوارم همه نوازنده های کیبورد موفق باشند

ziba87
Monday 30 August 2010, 09:43 AM
سلام ziba87 عزیز امیدوارم که خوب باشی.
دوست عزیز الآن pa80 و pa50 دستگاههای قدیمی شدن.الآن 1800000 به pa80 دادن واقاً اشتباه هستش.
الاًن دستگاههای جدید مثل pa500 و pa800 و pa2xpro رو بورسن.
pa800 کیبورد خیلی قوی هستش سیستم RX ای که داره رو pa50 و pa80 وجود نداره.
64mb سمپل می گیره.ورودی usb داره و می تونی با فلش مموری کارهات رو انجام بدی و دیگه از فلاپی و فلش کارت راحت میشی.
پلی فونیش 128 هستش.
خلاصه سرت رو درد نیارم اگه کار کردن باهاش رو یاد بگیری کیبورد خیلی خوبی هستش.
الاًن فکر کنم قیمتش حدود 2800000 تومان باشه.
ولی اگه سمپل برات مهم نیست pa500 persian بهترین گزینه برای خرید هستش.
تا الاًن برای من هیچ مشکلی به وجود نیومده.اینی که میگن رم سمپلش می سوزه واقعیت داره ولی بستگی داره چطوری ازش استفاده کنی.
دوستم که خودشم pa800 داره میگه ست های pa1x pro رو لود نکن.یکی از چیزهایی که باعث سوختن رم سمپل می شه همینه.
دوست من مرسي ميشه بگيد سمپلش چه فرمت هست همون kmp هست
شما چند سال هست كه pa800 داري برات مشكلي پيش نيامده تاحالا

mirox12
Monday 30 August 2010, 10:45 AM
سلام mirox12.
شما a1000 رو مفت از دست دادی چون زیر 450000 تومان قیمتش نیست.
به نظر من اصلآ به s910 فکر نکن.شما که A1000 داشتی پس معلومه کارهای شرقی بیشتر انجام میدید.
به نظر من شما با 900000 تومان می تونی یه pa500 persian گیر بیاری.

:30:آهزار که نه.....هزارخالی بود:9: اتفاقاباآهنگهای غربی میونم بهتره:22:.دیروزنمونه ای نواخته شده با s910دانلود کردم.بین صداها فقط از صدای گیتار کلاسیکش خوشم اومد:33:.موندم چکارکنم:46:.گاهی میگم بابایه کیبورد میگیرم که یواس بی رو داشته باشه و بعد ملحقش کنم به کامپیوتر و نرم افزارهایی مثل فروتی لوپس و تا میخوره ببندمش به سمپل و حال واقعی رو ببرم:39:.
راستی اگرخواستیدریتمهای s910 یا s710رو بشنوید سری به سایت زیر بزنید.دانلودکنید و بذارید تو دستگاه.البته باید حرفه ای باشید چون باید تبدیل بهstyبشن.:9:

ziba87
Monday 30 August 2010, 10:53 AM
باسلام دوستان ميشه بگيد كه pa800 سمپلش چه فرمتي هست

firzi
Monday 30 August 2010, 10:55 AM
kmp و wav و ksf رو اجرا می کنه.

firzi
Monday 30 August 2010, 10:58 AM
:30:آهزار که نه.....هزارخالی بود:9: اتفاقاباآهنگهای غربی میونم بهتره:22:.دیروزنمونه ای نواخته شده با s910دانلود کردم.بین صداها فقط از صدای گیتار کلاسیکش خوشم اومد:33:.موندم چکارکنم:46:.گاهی میگم بابایه کیبورد میگیرم که یواس بی رو داشته باشه و بعد ملحقش کنم به کامپیوتر و نرم افزارهایی مثل فروتی لوپس و تا میخوره ببندمش به سمپل و حال واقعی رو ببرم:39:.
راستی اگرخواستیدریتمهای s910 یا s710رو بشنوید سری به سایت زیر بزنید.دانلودکنید و بذارید تو دستگاه.البته باید حرفه ای باشید چون باید تبدیل بهstyبشن.:9:

پس می تونی با 750000 تومان یه pa500 معمولی بگیری که بیشتر کارایی های 800 رو داره و فقط سمپل نمی گیره.

الشن
Monday 30 August 2010, 11:03 AM
salam .mikhastam bedunam gheymate pa 800 alan chande?va aya salah hast ke begiram?

firzi
Monday 30 August 2010, 11:08 AM
2800000 تومان
به خودتون بستگی داره که بخواین با کیبورد چه کارهایی انجام بدین.

dimo9
Wednesday 1 September 2010, 11:53 AM
سلام من 2 3 روز پیش رفتم جمهوری و korg pa500 persian را خریدم حالا یه سوال برام پیش اومده چرا استایل هایی ک براش دانلود می کنم با فرمت dat باید چجوری این استایل ها رو بریزم ؟
ممنون