PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید کیبورد

صفحه ها : [1] 2 3 4

sash
Friday 5 September 2008, 02:08 PM
سلام
ممنون از زحمات هنرمندان عزیز
سوالام خیلی زیاده !! اگه با حوصله ( تشریحی ) جواب بدین ممنونتر میشم
اولش چند تا قیمت :1
. یاماها آ1000
2.یاماها 2000
3. یاماها 3000
4. YAMAHA OR700
4 . KORG pa 50
5. korg pa 80
6. korg pa 500
دوم : به نظرتون بهترین ارگ/1. زیر 800 تومن/2. از نظر کیفیت و زنده بودن صدا و ریتم/ ( خصوصا ریتم ایرانی ، بندری و عربی ) کدومه ؟ خواهش میکنم از بین ارگ های بالا و کل ارگ هایی که میشناسین به ترتیب از بهترین بگید
سوم: من خودم به PA50 علاقه دارم ولی چندین وقت پیش میگفتن 700 تومن ! الان که شده دور و بر 1 تومن زورم میاد بخرم ! به نظرتون الکی گرون نیست ؟ یعنی این قیمت میارزه ؟
چهارم : این ارگ ها رو میشه تو کیش / استارا/ دوبی/ یا .... ارزونتر خرید ؟ ( جوری که به رفتن اونجا بصرفه ؟
ممنون

mosy_khoda
Saturday 20 September 2008, 01:15 PM
سلام به شما دوست عزیز:
بگذار کلی بهت جواب بدم که سر در گم نشی.چون بحث قیمت تو خرید ساز بسیار مهم است.
این را هم بگم من از تغییرات قیمت کیبورد اطلاع دقیقی ندارم ولی اگر حداقل ثابت مونده باشه شما با 800000 تومن نمی تونی PA50 وPa80 و از این قبیل بگیری .اگر ریتم های ایرانی و شرقی میخواهی باید قید یاماها 2000،3000 را هم بزنی اگرچه این ها کیبورد های بسیار خوبی هستند (روی 2000 میتونی یکم فکر کنی ولی 3000 فکر میکنم پیدا نشه یا اگه بشه گرون چون این دوتا کارکرد های خاص دارند )
در میون ساز هایی که گفتی یاماها A1000 و or700 نام شرقی رو یدک می کشند آ1000 حدود 600تومنه ، یکی از دوستان هم تو معرفی or700 می گفت 150 تومن از آ1000 گرون تره که فکر میکنم بیارزه.زیبا تر هست ، ریتم های جدید تری داره چون خودش از آ1000 جدید تره من به شما میگویم اگه or700 رو بتونی 800 این حدودا پیدا کنی بگیری خیلی خوبه حافظه بسیار خوبی داره و درگاه USBرو ساپورت میکنه ، به نظر من مشکل آ1000 حافظه کمش است و سرعت لود کردن فلاپی هم که کند هست . اما با این وضعیت فکر می کنم با 700 بتوانید از این حافظه های فلش استفاده کنید.مهمتر از همه قابلیت پخش هزاران ریتم ساخته شده آ1000 را دارد.
من هم نظر شما را راجع به اینکه PA50 تبدیلی رو1050000 تومن بدی تایید میکنم .یکم بهش نمی خوره اگه میخوای کرگ بگیری یدفعه 1800000 بده یک کیبورد درست درمون بگیر خیال همه رو راحت کن.
این ها اطلاعات من بود دوستانی که اطلاعات جدید تری دارند بگذارند ماهم آپدیت بشیم.

m_abdi
Sunday 19 October 2008, 05:49 PM
بهترين گزينه براي شما yamaha or700 يا pa50 هستش.

mosy_khoda
Tuesday 28 October 2008, 08:05 AM
شما چون راه زيادي تا نوازندگي در سطحي كه لااقل خودت بپسندي داري به نظرم يه كيبورد دست دو بگيري بهتر باشه چون تا اون موقع مدل ها و قيمت ها هزاران بار تغيير مي كنه.وانتخاب الان شما انتخاب چند وقت ديگه نيست.
به هر حال تصميم باشماست اگه ميخواهي كلاسيك كار كني از همين الان از نعمت پيانو برخوردار شو.

Trance_Music
Tuesday 26 May 2009, 04:20 PM
با سلام و خسته نباشيد به شما مديران عزيز

من ميخواستم بدونم اگر كي بوردي قابليت USB براي اتصال به كامپيوتر رو نداشته باشه چطور بدون كارت صدا ميشه اين كارو انجام داد يعني راهي داره و اينكه چه كيبوردي دست دوم مثل mc 49
هست توي رنج قيمت 70 تا 80 كه به كامپيوتر وصل بشه كلا يه چيز ساده براي مجلس و اينا نميخوام خيلي خيلي ساده فقط برام مهمه كه به كامپيوتر وصل بشه.
ممنون

Ajika
Wednesday 27 May 2009, 05:14 AM
سلام
دوست عزیز شما یک راه حل ذیگه هم دارید...
اکثر کیبرد های موجود در بازار دارای پورت میدی هستند.
شما کافی از بازار کابل Game Port رو تهیه کنید و به Main Board خودتون وصل کنید.
و از اون طرف یک کابلی تهیه کنید که از یک طرف به میدی و از طرف دیگه به Game Port متصل بشه...
البته در برخی از Main Board ها این درگاه به صورت Onboard موجود میباشد...
با تشکر

Trance_Music
Wednesday 27 May 2009, 09:41 AM
سلام و مرسي از اينكه راهنمايي كردين من ميخواستم بيشتر بدونم كه مثلا يك عكس براتون ضميمه كردم يه چيزي مثل اين چه ماركي و چه قيميتي ميشه گير آورد؟ البته اگه مستقيم با USB وصل بشه كه عاليه اگر هم كه نه كابل Game Port رو دارم اگر بيشتر راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

HamedSedighi
Wednesday 27 May 2009, 01:40 PM
با احترام به نظر دیگران

دوست عزیر به جای اینکه دور و بر گیم پورت که قدیمی است جستجو کنید بهترین و منطقی ترین راه این است که کنترولر ها رو جستجو کنی مثل همین عکسی که خودت گذاشتی

usb که هیچ گونه تاخیری در کار باهاش مشاهده نمیشه بهتر

فکر کنم زیر 100 تومن نتونی گیر بیاری اگه باشه دو اکتاوی.پس اگه دوس داری زیر 100 هزینه کنی از کیبرد های آماتور موجود که یو ای بی دارن استفاده کن

و توی کنترولر ها هم بهرینگر باید حدود 120 گیرت بیاد

پس توی کنترولر ها جستجو کن یک 5 اکتاوی که پیچ bend و modulation هم داره عالیست

Trance_Music
Thursday 25 June 2009, 10:17 AM
سلام دوباره
دوستان كسي هست كه چنين كيبوردهايي رو داشته باشه و يا بدونه كجا ميفروشن؟

HamedSedighi
Friday 26 June 2009, 02:16 AM
توی یه سایت دیدم یادم نیست.
به نظر من اگه که میخواهی چنین چیزی تهیه کنی بهتر با همون کیبرد کامپیوتر نت ها رو به نرم افزار بدی.
این کلاویه های کوچک جالب نیستند.

توی جمهوری قیمت کنترولر ها رو بگیر .شاید دو اکتاوی زیر 100 باشه.

ehsanmir
Saturday 11 July 2009, 09:11 PM
با سلام.
می خواستم ببینم با بودجه 400 تومن چه مدل کیبوردی میشه خرید که فلاپی بخوره؟
ممنون.
از سری های wk کاسیو هم میتونی بگیری.خوبی این سری اینه که 76 نته هست.با این قیمت خوبه.تازه فلاپی و جدیداشون رم کارت میخوره.این مشکلات کیبردهای مثل or700 هم رو ندارند........:ztrompette3:

HamedSedighi
Sunday 12 July 2009, 02:53 AM
yamaha psr-740
yamaha psr-640
gem wk2
yamaha psr-1000
yamaha psr-2000
Roland e86
Roland E70

دوست من جناب ehsanmir شما که or700 رو با کاسیو مقایسه می کنید آیا تا به حال با این کیبرد قدرتمند نواخته اید
آیا می دانید پلی فونی 96 داره
این به معنای آن است که به هیچ وجه قابل قیاس با کاسیو نیست

حتی مدل قدیمی چون psr-640 به مراتب امکانات و کاربری بهتری داره نسبت به صداهای قدیمی کاسیو مانند.

خیلی خوشحال میشم صدای سازتون رو بشنوم اگه امکانش هست لینکی رو خصوصی ارسال کنید

سپاس

ehsanmir
Sunday 12 July 2009, 11:05 AM
yamaha psr-740
yamaha psr-640
gem wk2
yamaha psr-1000
yamaha psr-2000
Roland e86
Roland E70

دوست من جناب ehsanmir شما که or700 رو با کاسیو مقایسه می کنید آیا تا به حال با این کیبرد قدرتمند نواخته اید
آیا می دانید پلی فونی 96 داره
این به معنای آن است که به هیچ وجه قابل قیاس با کاسیو نیست

حتی مدل قدیمی چون psr-640 به مراتب امکانات و کاربری بهتری داره نسبت به صداهای قدیمی کاسیو مانند.

خیلی خوشحال میشم صدای سازتون رو بشنوم اگه امکانش هست لینکی رو خصوصی ارسال کنید

سپاس

من اصلاقصد مقایسه کاسیو و یاماها رو ندارم.چون مسلما یاماها کمپانی بزرگ تری هست.ولی ایا قبول دارید سالیان پیش کاسیوهای ساخت ژاپن نسبت به یاماها از نظر سخت افزاری و بدنه و کلاویه ها قوی تر بودند.
در مورد نرم افزاری قبول.یاماها سر تره.ولی از نظر سخت افزاری کاسیو خیلی محکمتر و بهتر بود.با توجه به اینکه جنسهای موجود در بازار اکثرا' ساخت چین و مالزی هستند ولی یاماها خیلی ظریف هست.
من خودم از سال 71 کیبرد کار میکنم.5 تا کیبرد عوض کردم و همشون هم کاسیو بودند.ولی انصافا هیچ کدوم مشکل سخت افزاری نداشتند.تا بحال چند بار خواستم yamaha بگیرم .ولی میترسم پشیمون بشم.اما از صداهای yamaha بیشتر خوشم میاد.همین الان تو فکر s900 هستم.فقط تنها چیزی که دلسردم میکنه همین مشکلات ساده در سخت افزاره که باعث دلسردی میشه.
لینک خصوصی هم ندارم.
موفق باشید..........

Bloody_Diamond
Sunday 12 July 2009, 04:23 PM
دوستان عزیز اگه لطف کنید یک مدل رو برای خرید به من معرفی کنید که قیمتش 400 تومن باشه نه ارزونتر و نه گرونتر
ممنون میشم.

ehsanmir
Sunday 12 July 2009, 07:04 PM
دوستان عزیز اگه لطف کنید یک مدل رو برای خرید به من معرفی کنید که قیمتش 400 تومن باشه نه ارزونتر و نه گرونتر
ممنون میشم.
دوست عزیز
من اگه بجای شما بودم پولم رو بر میداشتم میرفتم جمهوری .
چون ممکنه ما یه چیزی پیشنهاد کنیم که اصلا نتونی پیدا کنی.اونجا انواع و اقسام کیبرد ها هست.
موفق باشی..........

nasser.r
Sunday 12 July 2009, 09:49 PM
دوستان عزیز من فکر میکنم مارک های casio & yamah هردو خوب هستن ولی برای استفادهای متفاوت .....
من نظرم این هست که casio ارگ های خیلی عالی برای برای آموزش داره شما با کمترین هزینه میتونید بهترین ارگ آموزشی رو توی برند کاسیو و ی تهیه کنید....مثل ctk900 که با قیمت 260با وسایل جانبی یک ارگ توپ برای آموزش دارین.... خوب یاماها هم آموزشی داره مثل a300ارینتال که قیمتی حدود290 داره که با متعلقاتش به 320 هم میرسه ولی وقتی که کنار هم مزارین کیفیت کاسیو 2 پله بالا تر از یاماها هست.....

ولی برای آهنگ سازی. تنظیم. لذت بردن از ارگنوازی. اجرای با کلاس و حرفه ای فقط یاماها یاماها یاماها

ولی دوست عزیز شما ارگی تهیه کن که کار کردن باهاش آسون باشه و بتونی ریتم وصدا براش تهیه کنی و کامل باشه و بازار خوبی داشته باشه که بتونی راحت بفروشی

به نظر من اگ بتونی پولتو به 420 یا 450 برسونی psr1000 بهترین گزینه هست که با این پول میتونی تمیزشو بگیری

psr2000هم خوبه ولی بعید میدونم که بتونی تمیزشو کمتر از 650 پیدا کنی

در مورد gem هم من اطلاعتی ندارم ولی هرکس که داشته بسختی تونسته بفروش... roland .casio هم خیلی بنودرت میتونی ریتم توی نت پیدا کنی اگرم هست خدایی من خیلی خیلی کم دیدم ....

hmd_kro
Monday 3 August 2009, 03:28 PM
با سلام خدمت همه دوستان.

یه راهنمایی میخواستم،

من قصد خرید یک کیبورد حداقل 6 اکتاو رو دارم که بیشتر کلاویه هاش واسم مهمه ریتم و سمپل و اینا واسم مهم نیست
فقط کلاویه هاش خوب باش بیشتر چون من با midi کار میکنم و کیبورد رو به کامپیوتر وصل میکنم کلاویهاش واسم خیلی مهمه که از جنس خوب باشه و زیاد شل و ول نباشه.

تا زیر 1 تومن میشه یه چیز خوب خرید؟

البته دوستان گفتند که با این قیمت یه میدی کنترلر خوب میتونی بخری ولی خب بدیش اینه که همیشه کامپیوتر باید روشن باشه به هر حال فقط کلاویه واسم مهمه و تعداد اکتاوش.

ممنون.

ast1356
Monday 3 August 2009, 04:55 PM
آخه 1 تومن كمه براي يه سينت سايزر 6 اكتاو.

شما ميتوني يه سينت سايزر رولند juno-d بگيريد كه نوش 1 تومنه . 5 اكتاوه . كلاويه عالي . صدا محشر و خودش هم خيلي جمع و جور

HamedSedighi
Tuesday 4 August 2009, 04:34 AM
با توجه به شرایطی که خودت گفتی:

برو دنبال کنترولر های m-audio فکر کنم همگی زیر 1 تومن باشن.

juno-g که عالیه خیلی هم زیاده برای استفاده میدی.

اما راه حل مشکلی که خودت میگی.می خواهی که گاهی اوقات بدون استفاده از کامپیوتر هم ازش استفاده کنی پس می تونی دنبال سایزرها یا کیبرد های 76 کلاویه به بالا البته دست دوم بگردی.

مثلا general music sk760 که از خروجی audio میتونی بدون استفاده از کامپیتر صدا رو داشته باشی

korg triton که بازم 76 کلاویه ای داره(این triton مدلهای مختلفی داره studio , le)

هیچ کدوم از دو مورد بالا یو اس برای میدی ندارن

در ضمن این نکته رو هنگام انتخاب مدل به یاد داشته باش که چه کنترولر و سایزر یا کیبرد که 88 کلاویه ای هستن اغلب اکشن دارن و کلاویه وزن داره و توی کار با نرم افزار برای برخی استفاده ها وزن کلاویه شاید باعث کندی کارت بشه مثلا وقتی با پلاگین های مختلف ریتم کار و اجرا می کنی مثل fpc توی اف ال ستادیو یا هر جایی که درام کیت و ساختی یا حتی ملودی هات

کیبرد های کاسیو هم 76 کلاویه ای دارن که کلا ویه های عالی دارن و فکر کنم زیر 500 بتونی تهیه کنی در ضمن مدل های جدیدشون هم یو ای بی برای میدی دارن.حتما کاسیو رو سرچ و چک کن برای انتخاب.

hmd_kro
Tuesday 4 August 2009, 07:44 AM
درسته از کاسیو چند مدلی که سرچ کردم قیمتهاشون مناسبند ، اما نوع کلاویه هاشونو نمی دونم که خوبند یا نه و اینکه آیا همشون پورت میدی دارند؟واینکه حداقل 6 اکتاو باشن، در ضمن این مدلها تو بازار پیدا میشند؟

در ضمن این نکته رو هنگام انتخاب مدل به یاد داشته باش که چه کنترولر و سایزر یا کیبرد که 88 کلاویه ای هستن اغلب اکشن دارن و کلاویه وزن داره و توی کار با نرم افزار برای برخی استفاده ها وزن کلاویه شاید باعث کندی کارت بشه مثلا وقتی با پلاگین های مختلف ریتم کار و اجرا می کنی مثل fpc توی اف ال ستادیو یا هر جایی که درام کیت و ساختی یا حتی ملودی هات

درسته منظورم کلید پیانویی نیست. مثلا کلاویه های korg p50 با p80 با هم مقایسه کنید ببینید چقدر متفاوته،p80 خیلی بهتره.

D.r
Tuesday 4 August 2009, 04:13 PM
میتونی مدل

M-audio prokeys88 sx رو بگیری

هم 7 اکتاوه، هم 7 تا صدا داره که بدونه کامپیوتر قابل استفادست ، کلاویه هاش هم نیمه سنگینه یعنی مشکل تو نوازندگی با سرعت نداری

پورت usb هم داره با سه تا ورودی پدال
قیمتشم حدود 600 هست

You can see links before reply

hmd_kro
Tuesday 4 August 2009, 07:10 PM
یعنی خودش باند واسه پخش صدا داره؟

ast1356
Tuesday 4 August 2009, 08:24 PM
یعنی خودش باند واسه پخش صدا داره؟

نه حامد خان؛

اين سري سازها اسپيكر ندارند حد اقل يه هدفون يا اسپيكر پي سي داشته باشي .

lميخواستم بگم يه تحقيقي راجع به e60 رولند بكن.

6 اكتاوه . بلندگو هم داره . صداهاشم كه رولنده. ولي ديدم گرونه تقريبن1.600 و نيستش.

اما e50 - پنج اكتاوه و بقيه مثل همونه و تميزش 1.100 ميتوني گير بياري:124:

hmd_kro
Tuesday 4 August 2009, 08:42 PM
نه من اکتاوش واسم مهمه

یهنی اون مدلM-audio prokeys88 sx رو بهش اسپیکر وصل کنم کار میکنه؟ از کجا باید گیرشون آورد؟

D.r
Wednesday 5 August 2009, 09:47 AM
یهنی اون مدلM-audio prokeys88 sx رو بهش اسپیکر وصل کنم کار میکنه؟ از کجا باید گیرشون آورد؟

بله کار میکنه
اگه تهران زندگی میکنی خیابون جمهوری رو بگردی پیداش میکنی

ast1356
Wednesday 5 August 2009, 10:56 AM
نه من اکتاوش واسم مهمه

اگه خواستي بيا chat برات رديف كنيم.
هامر اكشن 7 اكتاو . 14 صدا دار 960 تومن
سمي ويت 7 اكناو . = = = = 650 تومن

ashkeiran
Wednesday 5 August 2009, 11:11 AM
اگه خواستي بيا chat برات رديف كنيم.
هامر اكشن 7 اكتاو . 14 صدا دار 960 تومن
سمي ويت 7 اكناو . = = = = 650 تومن

سلام AST 1356
به نظر شما برای من که از کیبورد فقط تو خونه استفاده میکنم YAMAHA PSR OR 700 بهتره یا همین KORG PA 50 Sampler که الان دارم؟؟؟؟؟

شما با این دو دستگاه کار کریدن؟ کدمومشون بیشتر مناسب منه؟
با تشکر

HamedSedighi
Wednesday 5 August 2009, 12:35 PM
میتونی مدل

M-audio prokeys88 sx رو بگیری

هم 7 اکتاوه، هم 7 تا صدا داره که بدونه کامپیوتر قابل استفادست ، کلاویه هاش هم نیمه سنگینه یعنی مشکل تو نوازندگی با سرعت نداری

پورت usb هم داره با سه تا ورودی پدال
قیمتشم حدود 600 هست

به نظر تو 600 هزینه کنی یک کنترولر بگیری بهتر یا gem sk880 که اکشن داره -ارنجر-خروجی فوق العاده که میشه گفت از pa80 خروجی بهتری داره

هارد میخوره و ریتم های بسیار شفافی رو هم داره.
دیگه تولید نمیشه و اگه بگرده کسی دست دومش حدود همین 600 شایدم کمتر پیدا میکنه.

البته برای اتصال به کامپیوتر باید اینتر فیس تهیه بشه که حدود 50 قیمت داره

sefro1
Wednesday 5 August 2009, 01:15 PM
سلام AST 1356
به نظر شما برای من که از کیبورد فقط تو خونه استفاده میکنم YAMAHA PSR OR 700 بهتره یا همین KORG PA 50 Sampler که الان دارم؟؟؟؟؟

شما با این دو دستگاه کار کریدن؟ کدمومشون بیشتر مناسب منه؟
با تشکر

كار كردن با OR700 روان‌تر از كار كردن با PA50 Sampler است، ظاهرا از نظر كيفيت فيزيكي نيز OR700 يك درجه بهتر است ( البته نه زياد، در بعضي موارد مشكل اسپيكير و آداپتور دارد ) از نظر ظاهر هم طراحي جديدتري نسبت به PA50 دارد.پروسسور توليد صداي آن نيز به روز تر است و به نظر مي‌رسد صداي شفاف‌تري دارد.
اما از نظر ريتم و صدا، PA50 Sampler به طرز چشمگيري رضايت نوازنده و شنونده را بيشتر جلب مي‌كند و قدرت مانور آن به علت استفاده از صداهاي Sample خارجي بسيار بيشتر است.
در كل اگر با PA50 Sampler بنوازيد بيشتر جلب توجه مي‌كنيد تا با YAMAHA OR700 حالا بايد با توجه به هدف‌تان تصميم بگيريد.

hmd_kro
Wednesday 5 August 2009, 06:43 PM
به نظر تو 600 هزینه کنی یک کنترولر بگیری بهتر یا gem sk880 که اکشن داره -ارنجر-خروجی فوق العاده که میشه گفت از pa80 خروجی بهتری داره

هارد میخوره و ریتم های بسیار شفافی رو هم داره.
دیگه تولید نمیشه و اگه بگرده کسی دست دومش حدود همین 600 شایدم کمتر پیدا میکنه.

البته برای اتصال به کامپیوتر باید اینتر فیس تهیه بشه که حدود 50 قیمت داره

باهاش کار کردید؟ کلاویه هاش چطوره؟ بعد اینکه اشتباه نکنم پیچ بندش تقریبا وسط کیبورده کار کردن باهاش سخت نیست؟

HamedSedighi
Thursday 6 August 2009, 12:35 AM
باهاش کار کردید؟ کلاویه هاش چطوره؟ بعد اینکه اشتباه نکنم پیچ بندش تقریبا وسط کیبورده کار کردن باهاش سخت نیست؟

اگه سالم باشه کلاویه های خوبی داره از این پیانوهای چینی هم خیلی بهتره(توجه داشته باش که وزن دارن)

بند روی پانل اصلی به جای گوشه سمت چپ قرار گرفته .من یکی دو بار اونم فقط با صدای پیانو ش زدم.

اما در فروشگاهی که فروشنده داشت معرفی میکرد ریتم های ایرانی اون رو شنیدم فوق العاده شفاف وزنده.شاید از لحاظ کیفیت خروجی جزء برترین ها باشه.در ضمن دفترچه راهنمای اون رو هم دنلود کردم

اما با توجه به سوال و تاپیکی که ایجاد کردی شفاف بگم که چه کار کنی:
1.000.000 تومان پولی داری
ریتم و امکانات جانبی مهم برات نیست
جهت کار با نرم افزار می خواهی
گاهی هم بدون کامپیوتر می خواهی استفاده کنی
6 اکتاو باشه=همین موردی که گفتی باعث شد با پاسخ های متنوعی روبرو بشی

خب جواب:اگر که تعداد کلاویه ها برات مهمه که 76 کلاویه ای باشه.مستقیما به دنبال کنترولر با تعداد 76 کلاویه باش و اغلب کنترولر ها دارای کلاویه های مرغوبند.

اگر که 61 کلاویه مشکلی برات ایجاد نمیکنه=کیبردهای کاسیو تا اونجایی که من دیدم (ژاپنی)کلاویه هاشون از کیبردهایی چون یاماها و برخی مدل های کرگ بهترند.و پورت usb برای اتصال به pc دارند.
و میتونی مواقعی که دوست داری از کامپیوتر جدا کنی و صدا رو از سپیکر هاش داشته باشی.

من خودم 6-7 سال پیش casio ctk-670 داشتم کلاویه هاش عالی بودن.

ehsanmir
Thursday 6 August 2009, 09:06 AM
سلام
من خودم 5 تا کیبرد عوض کردم.و هر 5 تا هم کاسیو بودند.کاسیو اگه هیچی نداشته باشه.خداییش از نظر کلاویه خیلی محکم و قوی هستند.حداقل شل و ول نیست.

hmd_kro
Saturday 5 September 2009, 11:29 AM
دوستان در مورد کیبورد "میدلی" کسی اطلاعاتی داره؟6 اکتاو و نیم هست.

HamedSedighi
Saturday 5 September 2009, 12:16 PM
دوستان در مورد کیبورد "میدلی" کسی اطلاعاتی داره؟6 اکتاو و نیم هست.

منظورت چیه دقیقا؟این اسم یک برند؟

hmd_kro
Sunday 6 September 2009, 08:51 AM
معمولا ما اسم MEDELI رو تو پیانو دیجیتال زیاد شنیدیم ولی خوب چند مدل کیبورد هم زده که بد به نظر نمیاد میخواستم ببینم کسی از دوستان سابقه کار کردن باهاش رو داره؟

مدلی که مد نظرمه MC780 هست، اینم عکسش:

arash music85
Sunday 6 September 2009, 11:00 AM
معمولا ما اسم MEDELI رو تو پیانو دیجیتال زیاد شنیدیم ولی خوب چند مدل کیبورد هم زده که بد به نظر نمیاد میخواستم ببینم کسی از دوستان سابقه کار کردن باهاش رو داره؟

مدلی که مد نظرمه MC780 هست، اینم عکسش:

با سلام خدمت دوست عزيزم hmd_kro
خواب من با اين ساز كار كردم اما شما براي چه استفاده ي مي خواين ؟ براي آموزش يا اينكه
مي خواين باهاش جشن بريد ؟
با تشكر آرش

hmd_kro
Sunday 6 September 2009, 07:45 PM
چون من قصد خرید میدی کنترلر رو داشتم که خوب با این قیمت این کیبورد رو مناسب تر دیدم به جای میدی کنترلر بگیرم.

فقط کلاویه و پیچ بندش واسم مهمه.

ehsanmir
Sunday 6 September 2009, 08:01 PM
چون من قصد خرید میدی کنترلر رو داشتم که خوب با این قیمت این کیبورد رو مناسب تر دیدم به جای میدی کنترلر بگیرم.

سلام
قیمت این کیبرد چنده؟
شما به خاطر تعداد اکتاوش این کیبرد رو برای میدی کنترلر انتخاب کردید؟

arash music85
Sunday 6 September 2009, 09:10 PM

باسلام خدمت دوست عزيزم hmd_kro
ميشه واضع تر بگيد شما با اين كيبرد مي خواهين چكار كنيد ؟

hmd_kro
Sunday 6 September 2009, 11:20 PM
بله اکثرا کارم با میدی کنترلر هست چون با نرم افزار کار میکنم.

یکی از دوستانم این سازم رو داره واسه فروش و تمیز هم هست قیمتی که داده تا 300 تومنه.

shadi65
Monday 7 September 2009, 12:22 AM
ممنون ارش جان .این کیبورد قیمتش چنده؟ نگفتین دست دوم بخرم یا همون نو بهتره

ehsanmir
Monday 7 September 2009, 09:00 AM
بله اکثرا کارم با میدی کنترلر هست چون با نرم افزار کار میکنم.

یکی از دوستانم این سازم رو داره واسه فروش و تمیز هم هست قیمتی که داده تا 300 تومنه.

با سلام
من تاحالا همچین سیستمی ندیده بودم.اما تو اینترنت گشتم و سایتش رو پیدا کردم.فکر میکنم این کیبرد ساخت هنگ کنگ باشه.از نظر کیفیت فکر نمیکنم از یاماها یا کاسیو بالاتر باشه.
در ثانی به نظر من این قیمتی که گفته بالاست.من casio wk 1800 دارم.میخواستم بفروشمش گفتند 200 تا 250 .تازه کیبرد من فوق العاده تمیزه.برای همین نفروختمش.
ولی اگه من جای شما بودم با 300 تا 350 یه کاسیو میگرفتم که هم نو هست هم اکتاوش با اون مدلی که شما میخواین برابره(76 نته) و هم برند معتبرتریه.
از لحاظ کیفیت نرم افزاری و سخت افزاری هم هیچی کم نداره............ من خودم از سال 83 باهاش کار میکنم.دریغ از یه عیب مختصر.
این هم محصولات کاسیو که تو جمهوری هم یافت میشه.
باز مشکلی داشتی در خدمتم.

KETRON
Wednesday 16 September 2009, 05:01 AM
ضمن عرض سلام حضور دوستان عزیز :
من دنبال یاماها ( PSR - 62 ) تمیز و سالم میگردم . لطف کنید راهنماییم کنید که از کجا میتونم تهیه کنم ؟
اگه کسی داره به قیمت عالی ازش میخرم !
منتظرم ...........

ehsanmir
Friday 18 September 2009, 05:51 PM
ضمن عرض سلام حضور دوستان عزیز :
من دنبال یاماها ( PSR - 62 ) تمیز و سالم میگردم . لطف کنید راهنماییم کنید که از کجا میتونم تهیه کنم ؟
اگه کسی داره به قیمت عالی ازش میخرم !
منتظرم ...........
سلام
این مدل خیلی قدیمیه.بعید میدونم تو تهران گیر بیاری.من که خودم شخصا همچین مدلی هنوز ندیدم.
حالا چرا این مدل؟
دلیل خاصی داره؟

KETRON
Friday 18 September 2009, 07:32 PM
سلام
این مدل خیلی قدیمیه.بعید میدونم تو تهران گیر بیاری.من که خودم شخصا همچین مدلی هنوز ندیدم.
حالا چرا این مدل؟
دلیل خاصی داره؟

سلام دوست عزیز :
این مدل یاماها صداهای خیلی قشنگی داره ! درحالیکه همه صداهاش خام هستند ولی اینقدر گوشنواز هست که اگه گوش کنی حتما سعی میکنی بدستش بیاری علی الخصوص اینکه سری کرن هم داره و در اصل سفارش کشورهای عربی هست .
اگه از کارهای چنگیز جوشکونر ( گیتاریست ترکی ) گوش داده باشی ( لایت ترکی ) بیشتر از این مدل ارگ و صداهای اون استفاده میکنه .
اگه دیدی یه خبری هم به من بده برم سراغش !!!

ebru
Monday 21 September 2009, 02:30 PM
به نطر من همون pa 50 رو نگه دار کمیاب هم که شده شما هم که واسه اجرای زنده می خوای
ریتم هم تا بخوای داره ولی یاماها کم ریتم داره من خودم با a1000 کار می کنم و دارم از پایه یاد می گیرم
or 700 و a1000 بیشتر برای منزل و اهنگ سازی مناسب هستند تا مجلس
با اینکه شنیدم توی خیلی موارد or 700 از pa50 سرتره ولی به نظر من pa 50 رو نگه دار و وقتی پولدار شدین
یه کیبورد اورینتال خوب مثه pa500 یا or700 بگیرین

soheil86
Friday 25 September 2009, 04:12 PM
سلام دوستان

من هم میخوام یک ارگ حول و حوش 400 تومان بگیرم، تابحال هم ارگ نداشتم، ولی با کیبورد کامپیوتر و نرم افزارهای ارگ برای خودم یه آهنگایی می زنم، آهنگ و گوش میدم بعد میزنم. هدفم هم از خرید ارگ همینه، یعنی بیشتر برای خودم میخوام بزنم حالا یه وقت یه مهمونی چیزی هم بود اونجا هم بشه ازش استفاده کرد. دست دوم هم نمیخوام.

ممنون میشم چند تا مدل به من معرفی کنید و مزایا و معایبشون رو هم بگین.

ehsanmir
Friday 25 September 2009, 05:54 PM
سلام دوستان

من هم میخوام یک ارگ حول و حوش 400 تومان بگیرم، تابحال هم ارگ نداشتم، ولی با کیبورد کامپیوتر و نرم افزارهای ارگ برای خودم یه آهنگایی می زنم، آهنگ و گوش میدم بعد میزنم. هدفم هم از خرید ارگ همینه، یعنی بیشتر برای خودم میخوام بزنم حالا یه وقت یه مهمونی چیزی هم بود اونجا هم بشه ازش استفاده کرد. دست دوم هم نمیخوام.

ممنون میشم چند تا مدل به من معرفی کنید و مزایا و معایبشون رو هم بگین.
سلام
شما چون نمی خوای فقط ایرانی کار کنی خیلی مدل هارو میتونی انتخاب کنی.
yamaha.casio
یه سری مدل هم هست که حالت اموزشی داره.رو lcd این مدل ها در موقع نواختن نت رو نشون میده.هم رو خط حامل هم روی تصویری از کیبرد.من چند وقت پیش تهران بودم.مدلهای جدید کاسیو همین قیمته.ریتم های فراوان(البته منظورم ریتم خود دستگاست.نه ریتم ایرانی).صدا های زیاد.قابلیت صدا سازی.76 نته.کلاویه عالی.کارکرد اسان.
و کلی امکانات دیگه..........
اینطوری بگم که من جدیدا korg pa500 گرفتم.دلم نیومد کاسیوم رو بفروشم..........
با این مبلغ میتونی یه نوش رو بگیری........
باز سوالی بود در خدمتم...

soheil86
Friday 25 September 2009, 06:20 PM
ممنون دوست عزیز ولی نشون دادن نت ها بر روی LCD و حالت آموزشی داشتن برام زیاد مهم نیست، این کارها رو با کامپیوتر هم میتونم انجام بدم، در مورد کاسیو هم شنیدم که میگن صداهاش طبیعی نیست و به پای یاماها نمیرسه و ...

حالا میخوام بدونم این مورد تا چه حد درسته؟ چون طبیعی بودن صدا برام خیلی اهمیت داره. آیا در این زمینه باز هم کاسیو رو پیشنهاد میکنید.

یه سوال دیگه توی این لینکی که معرفی کردین، نوشته که این کیبورد قابلیت Sample گیری داره، یعنی کیبوردی با این قیمت میتونه این قابلیت رو داشته باشه؟ پس اگر اینجوریه چرا همه حاضرن کلی هزینه کنن و کیبورد کرگ بگیرن بخاطر این قابلیت؟

باز هم ممنون بخاطر جوابتون

ehsanmir
Friday 25 September 2009, 06:32 PM
ممنون دوست عزیز ولی نشون دادن نت ها بر روی LCD و حالت آموزشی داشتن برام زیاد مهم نیست، این کارها رو با کامپیوتر هم میتونم انجام بدم، در مورد کاسیو هم شنیدم که میگن صداهاش طبیعی نیست و به پای یاماها نمیرسه و ...

حالا میخوام بدونم این مورد تا چه حد درسته؟ چون طبیعی بودن صدا برام خیلی اهمیت داره. آیا در این زمینه باز هم کاسیو رو پیشنهاد میکنید.

یه سوال دیگه توی این لینکی که معرفی کردین، نوشته که این کیبورد قابلیت Sample گیری داره، یعنی کیبوردی با این قیمت میتونه این قابلیت رو داشته باشه؟ پس اگر اینجوریه چرا همه حاضرن کلی هزینه کنن و کیبورد کرگ بگیرن بخاطر این قابلیت؟

باز هم ممنون بخاطر جوابتون
در مورد sample چیزی نمیدونم.اگر این قابلیت رو داشته باشه چون ریتم براش نیست خواهان نداره.
در مورد طبیعی بودن صداش هم چون من با yamaha کار نکردم نمیتونم مقایسه کنم. اما من خودم با یه سری صداهاش حال میکردم.ولی یه سری صداهاش رو نه.مثلا ساکسیفون , استرینگ , ویولن , ارگ, پدهاش صداهای خوبی هستند.اما گیتار و پیانو و گیتار الکتریکش زیاد طبیعی نیست.
به نظر من اگه بتونید با این دو ساز کار کنید بهتر میتونید انتخاب کنید.
البته yamaha هم دستگاه خوبیه.من انکار نمیکنم.من فقط نظرم رو دادم.
موفق باشید.....

Solo
Friday 25 September 2009, 10:07 PM
شما میتونید yamaha A3 یا yamaha 630 یا yamaha 640 یا yamaha A300 orientall یا مدلهای قدیمی سینتی سایزر های رولند برای مثال roland E 86 خریداری کنید .

ولی با *****ی که شما قرار دادین جهت آک بودن دستگاه بهترین انتخاب yamaha A300 هست که از صداهای midi بسیار خوبی بر خوردار هست ولی در مقابل مدلهای قدیمی تر yamaha که شما میتونید کار کرده یا دست دوم خریداری کنید حرف زیادی برای گفتن نداره .
مدل yamaha A300 یک مدل ساده از یاماها با صداهای شرقی هیت که برای آشنایی کاربران مبتدی با موسیقی و کیبورد به بازار عرضه شده . قابلیت نشون دادن نت روی صفحه نمایشگر هم داره که زیاد مهم نیست !
من صلاح میدونم یه مدل تمیز yamaha 630 که زیر دست یه خانوم دکتر بوده پیدا کنی .
از همه لحاظ خوب هست این مدل
قابلیت ریتم سازی داره و یک بانک صدای بسیار خوب و...

soheil86
Friday 25 September 2009, 10:52 PM
ممنون بخاطر راهنماییهاتون.

والا منم خودم دوست دارم یک دستگاه دست دوم تمیز ولی با قابلیت های بیشتر داشته باشم ولی مشکل اینجاست که نه کسی رو آشنا دارم که بتونم ازش تهیه کنم و نه تا بحال ارگ داشتم که بتونم قطعات و کارایی هاش رو بخوبی بررسی کنم که یک دستگاه خراب بهم ندن، برای همین گفتم دست دوم نباشه.

حالا اگر ف***تر، نو بودن رو هم برداریم شما چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید که دنبالش باشم شاید تونستم به نتبجه برسم.

ممنون بخاطر پاسخ ها

HamedSedighi
Saturday 26 September 2009, 01:38 AM
gem wk2
yamaha psr-640

640 رو حدود 250 و gem رو حدود 400 فکرکنم بتونی گیر بیاری

وقتی برای خرید دست دوم میری حتما کسی رو همراه ببر که به آسانی میتونه تمیز بودن یا نبودن رو تشخیص بده

soheil86
Sunday 27 September 2009, 10:12 AM
سلام در مورد این مدل کاسیو هم میتونید نظر بدین؟

چطور کیبوردی هست؟ مزایا، معایب نسبت به gem wk2 یا yamaha psr-640 ؟

آیا واقعا قابلیت Sample داره ؟

قیمت حدودی؟

ممنون

ast1356
Sunday 27 September 2009, 02:37 PM
سلام در مورد این مدل کاسیو هم میتونید نظر بدین؟

چطور کیبوردی هست؟ مزایا، معایب نسبت به gem wk2 یا yamaha psr-640 ؟

آیا واقعا قابلیت Sample داره ؟

قیمت حدودی؟

ممنون
ميشه گفت اين يه كيبرد آماتور خوب هستش. براي خونه خوب جواب خواهد داد. قيمتش حدود 350 تومن خواهد بود در ايران.

اما سمپلرش در حد صداي قاشق و چنگال هستش (10 ثانيه).

sd card ميخوره . ربع پرده ميشه

200 تا ريتم داره و چند تا پترن براي همراهي پيانو.

usb داره به عنوان كارت ريدر و ميدي كنترلر.

اين هم جزئيات .
You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply • 76 piano-style keys • Touch Response (2 sensitivity levels, off) • 48-note polyphony (maximum) • 670 high-quality tones including stereo grandpiano tones • 200 rhythms including 77 ethnic rhythms and 20 patterns for piano play • Rhythm Editor: 10 user rhythms • Auto-accompaniment • 152 Song Bank tunes, including 50 Exercise phrases • Song Expansion: 10 songs maximum, approximately 320 KB total • Music Preset (305 presets) • Registration (8 banks x 4 sets for 32 setups) • One Touch Preset (200 presets) • Digital Effects: 10 reverbs, 5 choruses • Preset Scale (16 scales) • Scale memory (4scales) You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply • Recorder: 6 tracks x 5 songs, 1 lesson song, approximately 12,000 notes total • Metronome • Auto Harmonize (12 types) • Arpeggiator (90 types) • Rhythm / Song Bank Controller • Musical Information System (Backlit LCD) • GM level 1 compatible • Speakers (dia x qty):12cm x 2 + 5cm x 2 • Amplifier:6W + 6W • Comes with song book, music stand • Size (W x D x H): 1,187 x 400 x 155 mm • Weight: 8.2 kg • Batteries: D-size x 6 • AC adaptor: AD-12 • EAN code: 4971850313595

jukebox
Monday 28 September 2009, 07:52 PM
سلام دوستان. کسی میتونه یه کیبرد که تاچ خوبی داشته باشه به من معرفی کنه؟ واسه شروع میخوام، که بعد یک سال یا 6 ماه پیانو الکتریم بگیرم. الانه زیاد نمیخوام پول بدم. حدود 300 یا کمتر ( نو یا دست 2 فرقی نداره )

ehsanmir
Monday 28 September 2009, 08:03 PM
سلام دوستان. کسی میتونه یه کیبرد که تاچ خوبی داشته باشه به من معرفی کنه؟ واسه شروع میخوام، که بعد یک سال یا 6 ماه پیانو الکتریم بگیرم. الانه زیاد نمیخوام پول بدم. حدود 300 یا کمتر ( نو یا دست 2 فرقی نداره )
دوست عزیز
شما اگه واقعا به راهی که انتخاب کردین ایمان دارید و مطمئنید که ادامه خواهید داد به نظر من از همین شروع کار پیانو بگیر.
باز نظر خودت مهمه.
اگر هم خواستی کیبرد بگیری, یه چیزی بگیر که 76 نته باشه.چون اکثر کیبردها 5 اکتاوند و برای کار پیانو یه کم دچار مشکل میشید.

jukebox
Tuesday 29 September 2009, 10:20 AM
دوست عزیز
شما اگه واقعا به راهی که انتخاب کردین ایمان دارید و مطمئنید که ادامه خواهید داد به نظر من از همین شروع کار پیانو بگیر.
باز نظر خودت مهمه.
اگر هم خواستی کیبرد بگیری, یه چیزی بگیر که 76 نته باشه.چون اکثر کیبردها 5 اکتاوند و برای کار پیانو یه کم دچار مشکل میشید.

سلام دوست خوبم. راستش من بیشتر از شما دوست دارم پیانو بگیرم ولی مشکل کوچولویی هست به نام $$$ واسه همین الانه نمیتونم خیلی پول بدم. اگه شما کیبرد یا پیانو الکتریک 7 اکتاو با قیمت مناسب سراغ داری معرفی کن You can see links before reply

ehsanmir
Tuesday 29 September 2009, 06:56 PM
سلام دوست خوبم. راستش من بیشتر از شما دوست دارم پیانو بگیرم ولی مشکل کوچولویی هست به نام $$$ واسه همین الانه نمیتونم خیلی پول بدم. اگه شما کیبرد یا پیانو الکتریک 7 اکتاو با قیمت مناسب سراغ داری معرفی کن You can see links before reply
شما با این مبلغ کاسیو 76 نته میتونی بگیری.
You can see links before reply (You can see links before reply)

nautilus_214
Monday 12 October 2009, 12:12 AM
دوستان با تجربه لطف کنن برای من یه کیبورد پیشنهاد بدن با این شرایط:
عاشق موسیقی هستم و برای یاد گرفتنش میخوام کیبورد بگیرم. از لوازم شلوغ پولوق متنفرم. یه چیز ساده که بشه بعد یادگیری باهاش یه قطعه ی ساده رو اجرا کرد. منظورم اینه که بشه باهاش 3-4 تا ساز رو برای یه قطعه زد و بصورت میکس شده تو زمینه ی کار اجرا کرد و روش آهنگ اصلی رو نواخت. قیمت زیر 500 باشه. دنبال کار مجلسی کردن نیستم. بدنبال یادگیری کلاسیک موسیقی هستم و ریتم های شرقی اصلا برام مهم نیستن. از لحاظ ظاهری از مدلهایی که yamaha داره و بالای کلاویه هاش کمتر از 20 تا کلید داره خوشم میاد! یه خروار صدای ساز نمیخوام! محدود و با کیفیت رو ترجیح میدم.
ممنون میشم از راهنماییاتون. You can see links before reply
در ادامه ی سوالم... یه همچین چیزایی (یا مشابهش) به دردم میخوره؟:
You can see links before reply You can see links before reply (You can see links before reply)

HNESFEJI
Monday 19 October 2009, 10:37 AM
سلام بنظرتون مي ارزه A1000 رابفروشم وبجايش GEM WK8 بخرم درغيراينصورت چه كيبوردي راپيشنهاد مي كنيد؟من حدود 16 ساله دارم كيبورد مي زنم

ast1356
Monday 19 October 2009, 02:41 PM
سلام بنظرتون مي ارزه A1000 رابفروشم وبجايش GEM WK8 بخرم درغيراينصورت چه كيبوردي راپيشنهاد مي كنيد؟من حدود 16 ساله دارم كيبورد مي زنم

8 كه قابل مقايسه با 1000 نيست. رم ميخوره . هارد ميخوره . سمپل قبول ميكنه . صداهاي خوب داره.

پركاشن هاي طبيعي و ريتمهاي فابريك زيبا داره.

پيچ بندش نيم كره است.

كلاويه هاش خيلي از 1000 بهتره.

خلاصه خيلي مجلسيه .

فقط طرحش مال 10 سال پيشه.

yayashar
Monday 19 October 2009, 04:30 PM
:ilovemusic::ax:ax:ax:ax:ax:ax:ax:ax:connie_24::co nnie_24::connie_24::guitarplay5::guitarplay5::21ox 66r::21ox66r::8ysyvb::8ysyvb:[
:dw26i1::dw26i1::dw26i1::dw26i1:
ya GM wk8ياpa80

ast1356
Monday 19 October 2009, 05:19 PM
:ilovemusic::ax:ax:ax:ax:ax:ax:ax:ax:connie_24::co nnie_24::connie_24::guitarplay5::guitarplay5::21ox 66r::21ox66r::8ysyvb::8ysyvb:[
:dw26i1::dw26i1::dw26i1::dw26i1:
ya GM wk8ياpa80
به نظر من 80 چون 8 بعضي وقتها هنگ ميكنه ولي من خودم در 80 اين مورد رو نديدم.
ولي كلاويه هاي 8 از 80 هم بهتره فكر كنم.

hessamp
Friday 23 October 2009, 02:12 PM
سلام،یک هفتس دارم تو سایت شما و سایت های دیگه میگردم برای پیدا کردن مدل کیبوردی که بدردم بخوره،ولی هر چی میگذره بیشتر گیج میشم.اینه که دیگه مزاحم شما شدم.
تازه کارم و می خوام اولین کیبوردم رو بخرم،بیشتر از 250،240 هزار تومان نمی تونم هزینه کنم،ریتم ایرانی و عربی و این صحبت ها برام اصلا مهم نیست،صدای واقعی و خوب پیانو،اتصال به کامپیوتر، کیفیت خود دستگاه(طول عمر،استاندارد بودن کلاویه و...)برام مهمه.در ضمن تمایل به خرید کیبورد نو دارم تا دست دوم.
دیروز تو جمهوری Yamaha a300دیدم که از نظر قیمت مناسب بود245 هزار تومان،خواستم بدونم چطوره؟اگر بخوام با هر دوتا دستم بزنم با polyphony 32 که انشاالله مشکلی پیش نمیاد بابت کم اوردن یا قاطی شدن صدا ؟تو یه پست نوشته بودن که برد زیر کلاویه PSR ها زود خراب میشه،تا چه حد این موضوع درسته؟
بعد یه سوال دیگه:وقتی میگن touch sensitive 3 level یعنی چی؟
میخوام کلاویه ها رو اگر محکم بزنم صدای بلند تری بده و اگر آروم بزنم ارومتر(فکر کنم چکشی میگن)،حالا وقتی میگن 3levelیعنی چی؟
لطفا اگر با این شرایط مدل دیگه ای هم مد نظرتون هست بگید.
اگه این رو هم جواب بدین خوب میشه: برای ارتباط با کامپیوتر پورت midi با usb چه تفاوت هایی داره؟
خیلی خیلی سپاسگذار.

ehsanmir
Friday 23 October 2009, 05:01 PM
سلام،یک هفتس دارم تو سایت شما و سایت های دیگه میگردم برای پیدا کردن مدل کیبوردی که بدردم بخوره،ولی هر چی میگذره بیشتر گیج میشم.اینه که دیگه مزاحم شما شدم.
تازه کارم و می خوام اولین کیبوردم رو بخرم،بیشتر از 250،240 هزار تومان نمی تونم هزینه کنم،ریتم ایرانی و عربی و این صحبت ها برام اصلا مهم نیست،صدای واقعی و خوب پیانو،اتصال به کامپیوتر، کیفیت خود دستگاه(طول عمر،استاندارد بودن کلاویه و...)برام مهمه.در ضمن تمایل به خرید کیبورد نو دارم تا دست دوم.
دیروز تو جمهوری Yamaha a300دیدم که از نظر قیمت مناسب بود245 هزار تومان،خواستم بدونم چطوره؟اگر بخوام با هر دوتا دستم بزنم با polyphony 32 که انشاالله مشکلی پیش نمیاد بابت کم اوردن یا قاطی شدن صدا ؟تو یه پست نوشته بودن که برد زیر کلاویه PSR ها زود خراب میشه،تا چه حد این موضوع درسته؟
بعد یه سوال دیگه:وقتی میگن touch sensitive 3 level یعنی چی؟
میخوام کلاویه ها رو اگر محکم بزنم صدای بلند تری بده و اگر آروم بزنم ارومتر(فکر کنم چکشی میگن)،حالا وقتی میگن 3levelیعنی چی؟
لطفا اگر با این شرایط مدل دیگه ای هم مد نظرتون هست بگید.
اگه این رو هم جواب بدین خوب میشه: برای ارتباط با کامپیوتر پورت midi با usb چه تفاوت هایی داره؟
خیلی خیلی سپاسگذار.

سلام
من فقط یه چیز بگم در مورد تعداد اکتاو کیبردی که میخواین بگیرین.اینطور که من از صحبت تون فهمیدم شما فقط میخواین کار پیانویی کنید.اگه اینطوره کیبرد 5 اکتاو نگیرین.چون در موقع نواختن کم میاره.حداقل کیبرد 76 نته بگیرین.من casio wk 1800 دارم .برای نواختن کار پیانو خوبه.ولی وقتی میخوام با pa500 بزنم دچار مشکل میشم.نت کم میارم.فقط مشکل wk1800 طبیعی نبودن صداهاشه.
در مورد a 300 اطلاعی ندارم که کمکتون کنم.در مورد اون قضیه 3 level هم فکر کنم منظور اینه که سه حالت برای نواختن وجود داره.سبک و نیمه سنگین و سنگین.(ضربه روی کلاویه ها).

HamedSedighi
Friday 23 October 2009, 06:11 PM
میدی قدیمی تر است نسبت به یو اس بی - میدی. هزینه بیشتری را می طلبد.اما با یک کابل ساده

یواس بی که هر جایی گیر میاد کیبرد خود را به عنوان کنترولر در نرم افزارهای مختلف یه کا ر میبرید.

اگر می خواهید کیبرد بیاموزید کیبرد تهیه کنید.حالا 61 کلاویه یا بیشتر برای یک نوآموز تفاوتی ندارد.

اما اگر از کیبرد خریدن قصد دیگری به غیر از نوازندگی کیبرد هست بگویید ؟

در مورد کلاویه های یاماها a300 هم به نظر میاد که مثل کیبرد من یا دیگر مدل های اخیر یاماها باشد.

فقط تایروس ها از این قاعده مستثنی می شوند.

hessamp
Saturday 24 October 2009, 10:25 AM
درسته من می خوام کار پیانویی کنم،هدفم هم از خرید کیبورد نواختن کیبورد و استفاده از اون به عنوان کنترلر هست.من چندتا مدل از سایت casio دیدم که از نظر قیمتی واسه من مناسبه(متاسفانه نمی تونم زیاد خرج کنم)،حتی فعلا نمی دونم که این مدل ها الان تو بازار ایران هست یا نه ولی خواستم بدونم اگر احیانا کسی با این مدل ها کار کرده نظرش رو بده.
Casio wk-110 : 76 note,32 polyphony,touch sensitive,USB
Casio ctk-5000 : 61 note,48 polyphony,touch sensitive 2 level,USB,SD memorycard
Casio ctk-4000 : 61note,48 polyphony,touch sensitive 2 level,USB
اینا اطلاعات تئوریش بود ،منتظر اطلاعات تکمیلی شما هستم.

ser
Saturday 24 October 2009, 11:39 AM
سلام من مي خوام يه ارگ بخرم ولي نمي دونم چي لطفا يكي سريع جواب بده

arash music85
Saturday 24 October 2009, 12:21 PM

سلام دوست عزيز
شما لطف كنيد بگيد كه چقدر مي توانيد هزينه كنيد ................
و براي چه استفادهي مي خواين
با تشكر آرش

ehsanmir
Saturday 24 October 2009, 06:29 PM

سلام
شما باید مبلغی که میتونید پرداخت کنید, سبکی که میخواین کار کنید .پاپ, کلاسیک.........مجلسی یا تو خونه.ریتم ایرانی احتیاج دارین یا نه.همه اینها رو مشخص کنید.:ilovemusic:

KORG pa80
Saturday 24 October 2009, 06:50 PM
من میخوام ارگ بگیرم pa80 لطفا یکی ایدمو اد کنه و منو کمک کنه خواهش میکنم از شما nima_topoli7623

newworld
Saturday 24 October 2009, 11:38 PM
با سلام به دوستان عزيز راستشو بخواهيد من علاقه زيادي به موزيك هاي آرم و صداهاي الكترونيكي كه كيتارو و يا اكسيژن و يا ريتمهاي كه ياني در كنسرت تاج محل استفاده كرده دارم مي خوام يه ارگ بگيرم منتها نمي دونم كدوم مدل ارگ بگيرم كه باهاش بتوم اينطور آهنگهارو بزنم هم صداي خوب و ناز مثل فولتهاي كه اون سياه پوسته تو ارگستر ياني تو تاج محل مي زد مي خوام و همينطور ريتمهاي كه ژان ميشر تو اكسيژن استفاده مي كنه ريتمهاي با هارموني و زيرصداي پر و اينطور ريتمها . احتمالا متوجه سليقه من شده باشد قيمت ارگ هم مي خوام 1500 تا 2000 تومان حالا كمي بالا پاين مشكل نداره باشه
ممنون از دوستان اگر راهنماي بكنيد :ax:9powok:

ast1356
Sunday 25 October 2009, 07:45 AM
با سلام به دوستان عزيز راستشو بخواهيد من علاقه زيادي به موزيك هاي آرم و صداهاي الكترونيكي كه كيتارو و يا اكسيژن و يا ريتمهاي كه ياني در كنسرت تاج محل استفاده كرده دارم مي خوام يه ارگ بگيرم منتها نمي دونم كدوم مدل ارگ بگيرم كه باهاش بتوم اينطور آهنگهارو بزنم هم صداي خوب و ناز مثل فولتهاي كه اون سياه پوسته تو ارگستر ياني تو تاج محل مي زد مي خوام و همينطور ريتمهاي كه ژان ميشر تو اكسيژن استفاده مي كنه ريتمهاي با هارموني و زيرصداي پر و اينطور ريتمها . احتمالا متوجه سليقه من شده باشد قيمت ارگ هم مي خوام 1500 تا 2000 تومان حالا كمي بالا پاين مشكل نداره باشه
شما ميتوني يه تايروس 2 بگيري ولي قيمتش حدود 2.5 اينطوراست كه هم صداهاي خوب داره هم ريتمهاي قابل قبول.
اگه بخواي كمتر خرج كني s900 يا s910

newworld
Sunday 25 October 2009, 08:08 AM
شما ميتوني يه تايروس 2 بگيري ولي قيمتش حدود 2.5 اينطوراست كه هم صداهاي خوب داره هم ريتمهاي قابل قبول.
اگه بخواي كمتر خرج كني s900 يا s910

قيمت دست دوم تميزش چنده
آيا مي شه ريتمهاي تايروس 3 رو هم روش ريخت يا ريتمهاي ارگهاي ديگه رو

ehsanmir
Sunday 25 October 2009, 06:17 PM
شما میتونید با این مبلغ fantom G6 بگیرید. صداهای رولند هم که دیگه مشخصه.نیازی به تعریف نداره.

HNESFEJI
Monday 26 October 2009, 07:52 AM
باسلام اگر امكانش هست اطلاعاتي در مورد مشخصات GEM WK8 برام بذاريد.

sunshine
Tuesday 27 October 2009, 02:10 PM

دوست عزیز این کیبورد رو بی خیال شو من تازه یکیشو داشتم فروختم یه pa80 خریدم اگه دنبال کیفیت صدا هستی دور جی ام رو خط بکش فقط پخش ریتم خوبی داره وگرنه اصلا با صداهاش حال نمیکنی مزیتی هم که بگم داشته باشه قابلیت سمپل خوردنشه و کیفیت کلاویه هاش که مثل 80 هستش ولی توی صدا در مقابل 80 یا بالاتر از اون حرفی برای گفتن نداره
دیگه انتخاب با شماست

:guitarplay5:

ehsanmir
Tuesday 27 October 2009, 07:15 PM
دوست عزیز این کیبورد رو بی خیال شو من تازه یکیشو داشتم فروختم یه pa80 خریدم اگه دنبال کیفیت صدا هستی دور جی ام رو خط بکش فقط پخش ریتم خوبی داره وگرنه اصلا با صداهاش حال نمیکنی مزیتی هم که بگم داشته باشه قابلیت سمپل خوردنشه و کیفیت کلاویه هاش که مثل 80 هستش ولی توی صدا در مقابل 80 یا بالاتر از اون حرفی برای گفتن نداره
دیگه انتخاب با شماست

:guitarplay5:
خوب این مدل قدیمی هست .نباید ازش انتظار زیادی داشت.برای زمان خودش مناسب بوده.:Laie_28:

ehsanmir
Sunday 1 November 2009, 05:53 PM
من تازه می خواهم ارگ بخرم لطفاً کمکم بکنید بگید که ارگی باید بخرم برای شروع لطفاً یک پیام به ایمیلم بفرستید خیلی ممنون میشم من فردا می خواهم برم بخرم پس تا ظهر خبرم کن ممنون
robatic2009@yahoo.com
سلام
اخه همین طوری که نمیشه گفت.شما باید مبلغی که میتونی بپردازی و سبکی که میخوای کار کنی رو مشخص کنی.چه انتظاری از ساز داری.مجلس میخوای بری یا نه؟

love songs group
Monday 2 November 2009, 01:20 AM
سلام

این کیبورد دارای ریتم و سمپل های خوبی برای کارهای ایرانی و عربی می باشد - دارای قابلیت های زیادی برای کارهای ایرانی

قیمت دست دو در حدود 1000000 تومان
سری WK کیبورد های خوبی می باشند اما به علت اینکه کار با آنها کمی سخت و گیج کننده می باشد از طرف مردم زیاد مورد استقبال واقع نشده است و بهمین دلیل معمولا ریتم های جدید و بروز کمتر برایش پیدا می شود و بیشتر این کیبورد را به کسانی که ریتم سازی و صدا سازی را می دانند توصیه میکنیم و برای مجلس هم کیبورد بسیار قوی ای می باشد بخصوص بدلیل پخش صدا بصورت کثیف ، می توان گفت که از کرگ هم قوی تر می باشد و در موقع پخش از نظر حجم صدا رقیبی ندارد (اگر یکی از WK را مثلا WK8 در کنار کرگ PA-80 بگذارید و پخش صدایشان را با هم مقایسه نمائید متوجه حجم بالا و کثیف بودن صدای WK8 می شوید و بهمین دلیل است که برای مجالس بهتر عمل می کند
کثیف بودن صدا یعنی در موقع پخش ، صداهای این کیبورد ها بازه ی فرکانسی بیشتری را می گیرند و صدا بسیار پر حجم به نظر می رسد ولی جزییات صدا معلوم نیست و همین کثیف بودن پخش در این کیبورد ها عامل مزیت این کیبورد ها بر دیگر کیبورد ها می باشد.

love songs group
Tuesday 3 November 2009, 01:50 PM
با سلام خدمت همه دوستان.

یه راهنمایی میخواستم،

من قصد خرید یک کیبورد حداقل 6 اکتاو رو دارم که بیشتر کلاویه هاش واسم مهمه ریتم و سمپل و اینا واسم مهم نیست
فقط کلاویه هاش خوب باش بیشتر چون من با midi کار میکنم و کیبورد رو به کامپیوتر وصل میکنم کلاویهاش واسم خیلی مهمه که از جنس خوب باشه و زیاد شل و ول نباشه.

تا زیر 1 تومن میشه یه چیز خوب خرید؟

البته دوستان گفتند که با این قیمت یه میدی کنترلر خوب میتونی بخری ولی خب بدیش اینه که همیشه کامپیوتر باید روشن باشه به هر حال فقط کلاویه واسم مهمه و تعداد اکتاوش.

ممنون.
سلام
1-میدی کنترلر ادیرول(رلند)
2-ارگ Mc 710 مدلی 6/5 اکتاو
3-سیتی سایزر جونودی رلند

love songs group
Tuesday 3 November 2009, 02:06 PM
سلام
جنوجی رلند یک سینتی سایزر خیلی خوب با صداهایی که دوست داری.

love songs group
Tuesday 3 November 2009, 02:14 PM
سلام بچه های گل من سازم ویولنه و خداییش ربطی به کیبورد نداره ولی من در حال حاضر دارم سلفژ یاد می گیرم و استادم گفته برای اینکه هرروز گوشات تست کنی یه ارگ بخر . حالا از نظر شما که اهل فن هستید فکر می کنید یه دسته دوم بخرم خوبه؟ چون گفتم فقط برای تست گوش میخوام . از نطر شما برندش مهمه؟ یا اینکه چند اکتاو باشه و کلا از اینجور حرفا
سلام
معمولی ترین کیبورد هم کارتونو راه میندازه.

ast1356
Tuesday 3 November 2009, 03:14 PM
سلام
1-میدی کنترلر ادیرول(رلند)
2-ارگ Mc 710 مدلی 6/5 اکتاو
3-سیتی سایزر جونودی رلند

اديرول كه كلاويه هاش اصلن ارزش نداره.

ميتونيد ميدي كنترولر هاي ام - آئوديو يه تست كنيد.

كلاويه كيبردهاي كاسيو بد نيست يا لا اقل دير خراب ميشه.

hessamp
Tuesday 3 November 2009, 04:21 PM
دوستان این پورت usb که روی بعضی از کیبورد ها هست (مثل casio ctk-810)برای انتقال ریتم و اینچیزاس یا میشه ازش برای کنترلر کردن کیبورد استفاده کرد ؟

ehsanmir
Tuesday 3 November 2009, 06:36 PM
دوستان این پورت usb که روی بعضی از کیبورد ها هست (مثل casio ctk-810)برای انتقال ریتم و اینچیزاس یا میشه ازش برای کنترلر کردن کیبورد استفاده کرد ؟
شما میتونید با این پورت به کامپیوتر تون کانکت بشین و با برنامه های مثل CAKEWALK یا FL کار کنید.مثل میدی کنترلر ها.

love songs group
Wednesday 4 November 2009, 11:00 PM
اديرول كه كلاويه هاش اصلن ارزش نداره.

ميتونيد ميدي كنترولر هاي ام - آئوديو يه تست كنيد.

كلاويه كيبردهاي كاسيو بد نيست يا لا اقل دير خراب ميشه.
در کل کیبورد های رولند بیشترین محبوبیت را بدلیل صدا هایشان و صداسازی قوی ای که دارا می باشند دارند.رولند ها یکی از بهترین سینتی سایزر ها می باشند که در کار ساخت صداهای الکترونیک بسیار استفاده می شوند

ast1356
Thursday 5 November 2009, 06:34 AM
در کل کیبورد های رولند بیشترین محبوبیت را بدلیل صدا هایشان و صداسازی قوی ای که دارا می باشند دارند.رولند ها یکی از بهترین سینتی سایزر ها می باشند که در کار ساخت صداهای الکترونیک بسیار استفاده می شوند

اين پست چه ربطي به كامنت من داره؟؟؟؟

من درباره كلاويه هاي ميدي كنتولرهاي اديرول كه مدل pcr-800 شو خودم داشتم نوشتم كه اصلن از جنس كلاويه هاش خوشم نيومد ولي كلاويه juno-g خيلي خوش دسته و درضمن اصلن نميشه در زيبايي صداهاي سينت خانواده رولند شك داشت..

nautilus_214
Friday 6 November 2009, 11:50 AM
این قسمتی که مارک کردم.راجع به چه مدلی صحبت می کنی؟

شرمنده! مدل رو فراموش کردم بگم! ;)
psr E413 قیمتش رو هم اینجا 350 نوشته:

و یه سوال دیگه... در مورد برندهای دیگه (غیر از یاماها) چقدر باید اهمیت بدم واسه انتخاب؟ اصلا بهشون فکر کنم؟؟؟ و یا 76 و 88 کلاویه بودن؟ (با توجه به اینکه هدفم اصلا کار مجلسی نیست و میخوام به سمت کلاسیک برم و اگه استعدادی مشاهده شد بسمت پیانو :) )

ehsanmir
Friday 6 November 2009, 04:52 PM

و یه سوال دیگه... در مورد برندهای دیگه (غیر از یاماها) چقدر باید اهمیت بدم واسه انتخاب؟ اصلا بهشون فکر کنم؟؟؟ و یا 76 و 88 کلاویه بودن؟ (با توجه به اینکه هدفم اصلا کار مجلسی نیست و میخوام به سمت کلاسیک برم و اگه استعدادی مشاهده شد بسمت پیانو :) )

این مدلی که شما میگید مال 2008 نیست.خیلی قدیمی تره.چون یکی از اشنایانمون 4 سال پیش از این مدل خرید 350 تومن.البته المان. نه ایران.
اکثر برندها تو ایران خوب هستند.به نظر من شما برای کار کلاسیک و خونه میخوای, کیبردی بگیر که:
1. حداقل 76 نته باشه.
2. ریتمهای کاملی داشته باشه.(به فکر اورینتال و پرشین نباش.)

nautilus_214
Friday 6 November 2009, 08:58 PM
این مدلی که شما میگید مال 2008 نیست.خیلی قدیمی تره.چون یکی از اشنایانمون 4 سال پیش از این مدل خرید 350 تومن.البته المان. نه ایران.
اکثر برندها تو ایران خوب هستند.به نظر من شما برای کار کلاسیک و خونه میخوای, کیبردی بگیر که:
1. حداقل 76 نته باشه.
2. ریتمهای کاملی داشته باشه.(به فکر اورینتال و پرشین نباش.)

من سال تولیدشو اینجا دیدم:
پس حتما میرم دنبال 76 نته ها...
باز هم ممنون! :)

love songs group
Friday 6 November 2009, 09:22 PM
اين پست چه ربطي به كامنت من داره؟؟؟؟

من درباره كلاويه هاي ميدي كنتولرهاي اديرول كه مدل pcr-800 شو خودم داشتم نوشتم كه اصلن از جنس كلاويه هاش خوشم نيومد ولي كلاويه juno-g خيلي خوش دسته و درضمن اصلن نميشه در زيبايي صداهاي سينت خانواده رولند شك داشت..
Edirol زیر مجموعه و در واقع خود رولند هستش و در کارخانۀ رولند تولید میشه.ادیرول و boss هر دو دقیقا با تکنولوژی رولند ساخته میشن.

HamedSedighi
Saturday 7 November 2009, 01:50 AM

این مدلی که نوشتی برای شروع خوب است.آن لیستی که من نوشتم نسبت به این مدل بهتر می باشند.

psr-s500 چند بود؟ اگر می خواهی کیبرد بنوازی نیازی به 76 و 88 نیست.61 کلاویه ای ها جواب میدهند.

اما اگر فقط کمی نیم نگاهی به پیانو داری 76 کلاویه ای هم خوبه.ولی الزامی نیست.

ببین این مدل های دست دومی که نوشتم صداها و ریتم های خوب و کاملی در این رنج دارند نسبت به کاسیو مثلا.

رولند e50 سوال کردی قیمتش رو؟تولید سال 2003 فکر کنم باشه.

حتما هم واجب نیست که فقط یاماها یا کاسیو بگیری.

مدلهایی که می پسندی و با بوجه ات متناسبند را بگو تا مقایسه کنیم کدام یک بهترند.

ehsanmir
Saturday 7 November 2009, 06:48 PM
من سال تولیدشو اینجا دیدم:
پس حتما میرم دنبال 76 نته ها...
باز هم ممنون! :)
100% امار اشتباه داده.چون من مطمئنم حداقل ماله 3-4 سال پیشه.

قوی زیبا
Monday 9 November 2009, 04:38 PM
سلام دوستان.

من ویلن می زنم :21ox66r:و الان برای سلفژ می خوام یه کیبورد بخرم. در واقع چون پول پیانو ندارم می خوام کیبورد بخرم.
منظورم اینه که اصلا ریتم و غیره هم نداشته باشه و فقط یه کوک پیانو داشته باشه برام کافیه.
لطفا بهم بگید چه مدلی بخرم و قیمتش حدودا چقدر میشه. ممنون.

HamedSedighi
Tuesday 10 November 2009, 09:50 PM
سلام دوستان.

من ویلن می زنم :21ox66r:و الان برای سلفژ می خوام یه کیبورد بخرم. در واقع چون پول پیانو ندارم می خوام کیبورد بخرم.
منظورم اینه که اصلا ریتم و غیره هم نداشته باشه و فقط یه کوک پیانو داشته باشه برام کافیه.
لطفا بهم بگید چه مدلی بخرم و قیمتش حدودا چقدر میشه. ممنون.

سلام

برند ها و مدل های مختلفی وجود داره.و شما می توانید مدل هایی آماتور را که حداقل 61 کلاویه داشته باشند انتخاب کنید.

که فکر می کنک حداقل 100000 تومان هزینه لازم می باشد.
casio ctk-670 نمی دانم آک بندش وجود داره یا نه.

sepehr6969
Wednesday 11 November 2009, 10:44 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد یادگیری کیبرد رو در سطح اینکه خودم باهاش حال کنم رو دارم از کیبرد هم هیچی سردرنمیارم و فقط میدونم برای یاد گیری هم به یک کیبرد خوب احتیاج دارم تا 500 هزار هم میتونم هزینه کنم خیال کلاس رفتن و این حرفارو ندارم یعنی وقتشو ندارم می خوام خودم تو خونه یاد بگیرم حالا اگر دوستان لطف کنن منو راهنمایی کنن ممنون می شم

HamedSedighi
Thursday 12 November 2009, 03:56 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد یادگیری کیبرد رو در سطح اینکه خودم باهاش حال کنم رو دارم از کیبرد هم هیچی سردرنمیارم و فقط میدونم برای یاد گیری هم به یک کیبرد خوب احتیاج دارم تا 500 هزار هم میتونم هزینه کنم خیال کلاس رفتن و این حرفارو ندارم یعنی وقتشو ندارم می خوام خودم تو خونه یاد بگیرم حالا اگر دوستان لطف کنن منو راهنمایی کنن ممنون می شم

سلام بر تو.

سطح حال کردن شما چیست؟

نوشتی کیبرد خوب ، از نظر تو کیبرد خوب چه ویژگی هایی دارد؟

sepehr6969
Thursday 12 November 2009, 09:58 AM
سلام بر تو.

سطح حال کردن شما چیست؟

نوشتی کیبرد خوب ، از نظر تو کیبرد خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اول اینکه چیز استانداردی باشه دوم سریع تر بتونم باهاش موسیقی رو یاد بگیرم سوم از حیث پورت بندی بتونم کول دیسک و اتصال به کامپیوتر رو داشته باشم و در آخر بشه باهاش موسیقی وطنی رو هم اجرا کرد

HamedSedighi
Friday 13 November 2009, 12:26 AM
اول اینکه چیز استانداردی باشه دوم سریع تر بتونم باهاش موسیقی رو یاد بگیرم سوم از حیث پورت بندی بتونم کول دیسک و اتصال به کامپیوتر رو داشته باشم و در آخر بشه باهاش موسیقی وطنی رو هم اجرا کرد

اینکه قابلیت اتصال حافظه یو اس بی داشته باشه سراغ برند های کاسیو و یاماها بایستی رفت

casio wk 200 : دارا بودن پورت های یو اس بی- اما فاقد صداها و کیت های ایرانی است.

yamaha a300 : فکر کنم این مدل تمامی انتظارات شما به غیر حافظه یو اس بی را دارا باشد

زیر 500 هزار تومان کیبردهای آماتور هستند (آک بند) ، پس نباید توقع امکانات حرفه ای را از آنها داشت.

sepehr6969
Saturday 14 November 2009, 06:02 AM
اینکه قابلیت اتصال حافظه یو اس بی داشته باشه سراغ برند های کاسیو و یاماها بایستی رفت

casio wk 200 : دارا بودن پورت های یو اس بی- اما فاقد صداها و کیت های ایرانی است.

yamaha a300 : فکر کنم این مدل تمامی انتظارات شما به غیر حافظه یو اس بی را دارا باشد

زیر 500 هزار تومان کیبردهای آماتور هستند (آک بند) ، پس نباید توقع امکانات حرفه ای را از آنها داشت.
arch عزیز ممنونم که به سوالات من پاسخ میدی فقط اینم بگم که تو قید وبند نو و دسته دومش نیستم برام فرقی نمیکنه . اگه دسته دوم بخوام شما چه پیشنهادی برام داری؟

ashkeiran
Saturday 14 November 2009, 08:35 AM
سلام دوستان من KORG PA 50 Sampler دارم در حد آکبنده اگه کسی KORG PA 500 PERSIAN داره من معاوضه میکنم.

mahmoud.sardar
Sunday 15 November 2009, 01:05 AM
سلام به همه
این تایپیک خیلی وقته آپ نشده
از با تجربه ها سوالی داشتم برای فردی مبتدی مثل من که میخواد تازه کیبورد رو یاد بگیره چی خوبه.
به من yamaha psr a300 رو معرفی کردن میخواستم نظر شما رو بدونم.
واینکه کیبوردی به من پیشنهاد کنید که حداکثر قیمت 250 تا 300 هزار تومان باشه
پیشاپیش ممنون

ehsanmir
Sunday 15 November 2009, 08:38 PM
عیبی نداره این بخاطر فرهنگ بالای مردم ماست!!!!!!!:aq
حالا بگذریم کسی هست به من درباره ی سوالم تو پست قبل جواب بده؟؟؟؟؟؟؟

شما میتونی جواب سوالت رو تو همین سایت پیدا کنی.
تو قسمت کیبرد بگرد.اگه باز مشکلی داشتی سوال کن.
چون خیلی ها از جمله خودم همچین سوالی داشتم. و این سوال تقریبا تکراریه.

mahmoud.sardar
Monday 16 November 2009, 01:35 AM
سلام به همه
من میخوام زدن کیبورد رو به طور حرفه ای شروع کنم .برای آهنگ سازی (پاپ و رپ)واسه همین به دنبال کیبوردی هستم که حداکثر 300 هزار قیمت داشته باشه .
من کل مطالب این تایپیک رو خوندم البته به نتیجه هایی برای انتخاب کیبورد رسیدم ولی بازم برای خرید این کیبوردها چه نو و دسته دوم دچار تردید شدم.
دوستای با تجربه مدلهای مختلفی از یاماها معرفی کردن که زیر به اونا اشاره میکنم:
psr-a300
psr630
psr640
psr740
psr1000
s500
s550
میخواستم ببینم کدوم بهتره 1.برای یادگیری2.پورت یو اس بی و ام آی دی 4.داشتن ریتم و ساخت ریتم و آهنگ5.قیمت تا سقف 300 هزار تومان
ممنون از همه

mahmoud.sardar
Monday 16 November 2009, 09:04 PM
یعنی کسی نیست جواب سوال منو بده؟؟؟؟

HamedSedighi
Monday 16 November 2009, 11:37 PM
arch عزیز ممنونم که به سوالات من پاسخ میدی فقط اینم بگم که تو قید وبند نو و دسته دومش نیستم برام فرقی نمیکنه . اگه دسته دوم بخوام شما چه پیشنهادی برام داری؟

gem wk2 اما قابلیت اتصال حافظه یو اس بی نداره و فلاپی را ساپورت میکند.ولی به خوبی می توانی به قول خودت موسیقی وطنی رو اجرا کنی.

yamaha psr-2000
yamaha psr-s500 آک بند - ببین قیمتش چنده ؟

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:02 AM
سلام به همه
سلام
من میخوام زدن کیبورد رو به طور حرفه ای شروع کنم .برای آهنگ سازی (پاپ و رپ)واسه همین به دنبال کیبوردی هستم که حداکثر 300 هزار قیمت داشته باشه .

عبارت های قرمز با هم متناقضند.یعنی اینکه یک ساخت آهنگ در سطح حرفه ای (با توجه به نیاز تو به کیبرد) نیاز مند کیبرد حرفه ای است که کیبرد های حرفه ای در رنج 300 هزار تومان مناسب نیستند.

من کل مطالب این تایپیک رو خوندم البته به نتیجه هایی برای انتخاب کیبورد رسیدم ولی بازم برای خرید این کیبوردها چه نو و دسته دوم دچار تردید شدم.
دوستای با تجربه مدلهای مختلفی از یاماها معرفی کردن که زیر به اونا اشاره میکنم:
psr-a300
psr630
psr640
psr740
psr1000
s500
s550
میخواستم ببینم کدوم بهتره

1.برای یادگیری

همگی برای یادگیری مناسبند

2.پورت یو اس بی و ام آی دی

تنها مدل های اس500 و اس 550 دارای پورت های یو ای بی هستند - فکر کنم ای300 هم داشته باشه جهت midi

اما همگی پورت های معمولی midi را دارا هستند

4.داشتن ریتم و ساخت ریتم و آهنگ

همگی ریتم دارند.ساخت ریتم از 640 به بعد.با همه این ها میشه آهنگ ساخت اما برای ارائه شاید تنها مدل اس550 مناسب باشه

5.قیمت تا سقف 300 هزار تومان

از مدل psr-1000 بالای 300 هزار تومان قیمت دارند .

mahmoud.sardar
Tuesday 17 November 2009, 12:09 AM
ممنون از ایننکه جواب دادین
حالا به نظر شما 550 کیبورد خوبیه؟
قیمتش تا چه حدیه؟

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:15 AM
ممنون از ایننکه جواب دادین
حالا به نظر شما 550 کیبورد خوبیه؟
قیمتش تا چه حدیه؟

در سطح خوبی قرار داره.فکر کنم بین 600 تا 700 باشه شاید هم بین 500 تا 600

دقیقا هدفت از کیبرد خریدن چیه؟

mahmoud.sardar
Tuesday 17 November 2009, 12:17 AM
اول برای یادگیری ولی میخوام آهنگسازی رو یاد بگیرم.
در حال حاضر هم 300 میتونم خرج کنم

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:27 AM
اول برای یادگیری ولی میخوام آهنگسازی رو یاد بگیرم.
در حال حاضر هم 300 میتونم خرج کنم

خب با این هزینه یاماها 740 و شاید 1000

برای آموختن عالی هستند.ساختن هم مشکلی ندارند.

mahmoud.sardar
Tuesday 17 November 2009, 12:33 AM
arch (You can see links before reply) عزیز من میتونم s550 رو دسته دو تا این قیمت پیدا کنم؟

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:49 AM
arch (You can see links before reply) عزیز من میتونم s550 رو دسته دو تا این قیمت پیدا کنم؟

این کیبرد از مدل های اخیر یاماهست و فکر نمی کنم که دست دومی در کار باشد.

محمود جان اصرار بر چه داری؟

اگر که واقعا می خواهی نوازنده خوبی باشی ویژگی صبر را در خودت تقویت کن.

در مراحل اولیه آموزش yamaha-psr740 عالیه.البته با شرط تمیز بودن.

یا yamaha psr-1000

من گفتم برای ارائه کردن اس550 در این لیستی که نوشتی از همه بهتر است.

مثلا اگر یک نوآموز yamaha psr-2000 داشته باشد در حد اعلا قرار داره.

mahmoud.sardar
Tuesday 17 November 2009, 12:55 AM
ممنون با گفته های شما قانع شدم .
انشالله که این مدل هایی که گفتید بتونم گیر بیارم
بازم ممنون
یا علی

sepehr6969
Tuesday 17 November 2009, 06:21 AM
arch عزیز ممنون از لطفی که کردی و پاسخ سوالات منو دادی و راهنمایم کردی،من تصمیم خودمو گرفتم و بنا به پیشنهاد شما میخوام psr-2000 بگیرم هرچند بیشتر باید هزینه کنم ولی میدونم که بعداً پشیمون نمیشم.

MA_Happy
Tuesday 17 November 2009, 09:29 PM
سلام،من خودم با رفقام و یک مغازه دار که شنامون وبد صحبت کردم.من 300 تومان پول دارم و تمام آن ها گفتن تو میتونی کیبورد یاماهه A 300 رو بخری با تمام مخلفات و گفتش قابلیت ریتم گیری را دارد و خودش هم یک سری ریتم هم ایرانی و هم خارجی دارد.البته من تا حالا نه ارگ داشتم و نه اصلا میدونم ریتم چیه؟!البته یک آهنگساز متوسط با کامپیوتر هستم.

nautilus_214
Tuesday 17 November 2009, 11:18 PM
سلام،من خودم با رفقام و یک مغازه دار که شنامون وبد صحبت کردم.من 300 تومان پول دارم و تمام آن ها گفتن تو میتونی کیبورد یاماهه A 300 رو بخری با تمام مخلفات و گفتش قابلیت ریتم گیری را دارد و خودش هم یک سری ریتم هم ایرانی و هم خارجی دارد.البته من تا حالا نه ارگ داشتم و نه اصلا میدونم ریتم چیه؟!البته یک آهنگساز متوسط با کامپیوتر هستم.

منم تا حالا با این قیمت فقطA3 and A300 تونستم گیر بیارم. البته تمیزشو. 640 رو زیر 350 نشنیدم فعلا. تازه زیاد هم تمیز نبود!

HNESFEJI
Wednesday 18 November 2009, 10:37 AM
سلام به همه دوستان
اگر ممكنه ارگي را بهم معرفي كنيد كه صداي ويولنش خيلي طبيعي باشه وبا اون بشه تمام ريزه كاريهاي اين ساز را به خوبي اجرا كرد وقيمتش هم از يك ميليون تومان بيشتر نباشه.در ضمن داراي صداي سازهاي ايراني باشد.

ashkeiran
Monday 23 November 2009, 08:53 AM
سلام دوستان
من KORG PA 50 Sampler دارم و میخوام ّا KORG PA 500 Persian عوض کنم به نظرتون تصمیم درستیه؟ من از کیبورد تنها تو خونه استفاده میکنم و فقط آهنگهای لایت ایرانی و 8/6 میزنم.

ehsanmir
Monday 23 November 2009, 06:24 PM
سلام دوستان
من KORG PA 50 Sampler دارم و میخوام ّا KORG PA 500 Persian عوض کنم به نظرتون تصمیم درستیه؟ من از کیبورد تنها تو خونه استفاده میکنم و فقط آهنگهای لایت ایرانی و 8/6 میزنم.
سلام
خوب برای 50 ریتمهای بیشتری از 500 هست.اما صداهای 500 خیلی طبیعی.اما من با 50کار نکردم.نمیدونم صداش به پای 500 میرسه یا نه.
البته این رو هم در نظر داشته باشید که 500 ساخت 2008 هست.:ilovemusic:

atb
Wednesday 25 November 2009, 03:27 PM
باسلام
من الان 4ساله که میخوام یادگیری کیبورد و کیبورد نوازی راشروع کنم ولی بر اثر وسواس بیش از حد
تا حالا هیچ کاری نکردمو این روزها همین طور دارن از دستم میرن و این باعث بوجود اومدن ناراحتی هایی برای من شده
هر باری که میخوام دستگاهی خریداری کنم خیلیها رو اون دستگاه عیب میزارن ویا دستگاه جدیدتری میادو..........بقیشم میشه در مورد من حدس زد
ولی این تابیکو جداگانه زدم تا از شما ملتمسانه خواهش کنم مرا کمک کنید
من میخوام کیبورد به صورت فوق حرفه ای یاد بگیرم
تا1300هم هزینه می کنم حالا شما بگین چی بخرم؟

ali_salemon
Wednesday 25 November 2009, 03:49 PM
سلام دوست عزیزم
واسه شروع میتونی یاماها آ 1000
ویا حتی korg pa 50 داشته باشی

ehsanmir
Wednesday 25 November 2009, 07:21 PM
باسلام
من الان 4ساله که میخوام یادگیری کیبورد و کیبورد نوازی راشروع کنم ولی بر اثر وسواس بیش از حد
تا حالا هیچ کاری نکردمو این روزها همین طور دارن از دستم میرن و این باعث بوجود اومدن ناراحتی هایی برای من شده
هر باری که میخوام دستگاهی خریداری کنم خیلیها رو اون دستگاه عیب میزارن ویا دستگاه جدیدتری میادو..........بقیشم میشه در مورد من حدس زد
ولی این تابیکو جداگانه زدم تا از شما ملتمسانه خواهش کنم مرا کمک کنید
من میخوام کیبورد به صورت فوق حرفه ای یاد بگیرم
تا1300هم هزینه می کنم حالا شما بگین چی بخرم؟
سلام
خوب دوست عزیز , شما باید مشخص کنی چه کاری میخوای انجام بدی.
مجلسی؟ برای کار کلاسیک؟ ایرانی؟ غیر ایرانی؟ کارهای استودیویی؟
هم خواسته هات رو بگو.دوستان راهنماییت میکنند.

f28
Wednesday 25 November 2009, 09:37 PM
با سلام خدمت دوست عزیز. واقعیتش من هم مشکلی شبیه به این داشتم.وقتی میخواستم یه کیبورد بخرم هر کسی یه چیزی میگفت مثلا میگفتن فلان کیبورد این سیستم رو داره اون یکی نداره و... ولی الان من از هیچ کدام اونها استفاده نمیکنم. من الان یه کیبورد یاماها 2000 دارم. دوست من تجربم رو بهت میگم: اگر میخواهی پیانو کار کنی اصلا حتی یک لحظه هم به کیبورد فکر نکن.با بودجه ای شما داری میتونید یه پیانو دیجیتال بگیرید که از کیبورد بهتر هست(کاری که من نکردم شاید به خاطر اصرار خانواده) اما اگر میخواهی کیبورد کار کنی که یه کیبوردی در حد بودجه ات انتخاب کن. نمیگم یه کیبورد گرون یا ارزون فقط در حد پولت باشه همین. در ضمن شما گفتید که :من میخوام کیبورد به صورت فوق حرفه ای یاد بگیرم. ببینید دوست عزیز هر نوازنده حرفای یک روز مبتدی بوده و شما اول راه هستید انتظار نداشته باشید فردا حرفه ای شوید. باید صبور باشید و تلاش کنید و اینو بدونید که حرفه ای شدن به سازی که قراره بخرید حالا گرون یا ارزون، ربطی نداره. پس زیاد خودتون رو درگیر اسم ها و مارک ها و حرفها نکنید. موفق باشید...

atb
Thursday 26 November 2009, 02:11 PM
با سلام
من تابیکی زدم و از شما بزرگواران کمک خواستم ولی در نهایت تعجب دیدم که تابیکی که من زدم گم شد ویا باک شد!!!!
ولی اینجا سوالمو می برسم من می خوام کیبورد را به صورت فوق حرفه ای یاد بگیرم
تا 1.300هم هزینه مکنم بهترین انتخاب از نظر شما چیست؟
اینا مدلهای بیشنهادی خودم هستن
korg pa500 normal
yamaha s910
و....

atb
Thursday 26 November 2009, 02:29 PM
سلام
اول جواب ehsanmirعزیز:من کیبورد را برای اموزش می خوام و علاقه مند به سبک های new age وelectronic هستم بهترین گزینه از نظر شما چیست؟
ایا pa500معمولی منا سبه؟یا yamaha s910

atb
Thursday 26 November 2009, 02:46 PM
با عرض معذرت.من تابیکو بیدا کردم اگه کسی جواب سوال ها را داد ازش یک عمر ممنونم

ast1356
Thursday 26 November 2009, 04:40 PM
سلام
اول جواب ehsanmirعزیز:من کیبورد را برای اموزش می خوام و علاقه مند به سبک های new age وelectronic هستم بهترین گزینه از نظر شما چیست؟
ایا pa500معمولی منا سبه؟یا yamaha s910

در اين سبكهايي كه شما ميفرمائيد من كاملن با s900 or s910 موافقم .

پي آ 500 به نظر من گزينه مناسبي نيست...

atb
Thursday 26 November 2009, 06:19 PM
سلام
ast1356عزيز
ايا اين كيبورد مناسب براي اموزش و اون سبك هايي كه من گفتم هست(اموزش مهمتره)واگه قيمت اين كيبورد را هم بگي ممنون ميشم

ehsanmir
Thursday 26 November 2009, 06:35 PM
در اين سبكهايي كه شما ميفرمائيد من كاملن با s900 or s910 موافقم .

پي آ 500 به نظر من گزينه مناسبي نيست...
سلام
s900 , s910گزینه خوبیه.به شرطی که مثل s700 مشکل سخت افزاری نداشته باشه.
ولی برای اون سبکهایی که atb فرمودند pa500 هم مشکلی نداره.نمیدونم شما چرا گفتین مناسب نیست.چون منهم تقریبا تو همین سبکها کار میکنم.و باید بگم از هر لحاظ کیبرد کاملیه.
لطفا با تعصب راهنمایی نکنید...........

ast1356
Friday 27 November 2009, 09:31 AM
سلام
ast1356عزيز
ايا اين كيبورد مناسب براي اموزش و اون سبك هايي كه من گفتم هست(اموزش مهمتره)واگه قيمت اين كيبورد را هم بگي ممنون ميشم

اگه منضورتون آموزشه ؟ شما ميتونيد با sa-21 كاسيو هم آموزش بگيريد ولي از نظر امكانات در دسترس و صداهاي خوب و ريتمهاي قابل قبول و سكؤنس كردن و ضبط آئوديو به طور مستقيم و ريتم سازي آسان و پنل بسيار يوزر فرند. پولي فوني زياد من اين دوتا لينك رو براي شما قرار ميدم شما خودتون بسنجيد ديگه

910 (You can see links before reply)

500 (You can see links before reply)

atb
Friday 27 November 2009, 03:29 PM
سلام
ast1365 ایا s910ایراداتی چون داغ کردن و مشکل ادابتوری ندارد؟میدونم زحمتت میشه ولی اگه کمی توضیح بدی ممنونت میشم.
اگر ممکنه هم در مورد جواب ehsanmirهم در مورد pa500در 2بست بالاتر توضیح بده.ممنون

ast1356
Friday 27 November 2009, 10:04 PM
اگه شما بتونيد دستگاهتون رو از فروشنده معتبر خريداري كنيد مطمئن باشيد كه بعضي مشكلات مربوط به لوازم تقلبي رو نخواهيد داشت.

آداپتور داغ نشو آدرسشو ميخوام.

در ضمن پوليفوني يعني تعداد نتي كه 910 ميتونه در يك آن اجرا كنه 128 نت هست و 500 ، 80 نت.

صفحه نمايش 910 فول كالر از نوع تي اف تي بدون نياز به تنظيم كنتراست براي زواياي مختلف هست و 500 نه.

910 آئوديو ركوردر بر روي فلاش درايو داره و 500 نه.

910 صداهاي super articulation داره و 500 نه .

در ياماها اعمال سكئوانس از خانواده كرگ راحت تر است .

910 وكال هارمونايزر و وگال افكت براي خواندن داره و 500 نه.

910 قابليت اجراي wav , mp3 داره و 500 نه.

910 , lan دارد و 500 نه.

910 قسمت آموزش كيبرد دارد و 500 نه .

910 افكتهتي بيشتري نسبت به 500 دارد.

لطفن يك كلمه تعصب پيدا كنيد.

متشكرم.

HamedSedighi
Saturday 28 November 2009, 03:38 AM
اگر بحث در باب انتخاب بین pa500 و psr-s910 هست خب قطعا psr-s910 برتر است در این قیاس.

اما اگر atb می خواهد کیبردی جهت آموزش بگیری این دو مدل برای آموختن خیلی هم زیاد هستند و فرقی نمیکنه که برای آموزش کدام یک.

با توجه به این اینکه من نمی دانم در چه سطحی از نوازندگی هستید با فرض مبتدی بودن از نظر من این کیبرد ها برای آموختن مناسب نیستند .

حداکثر انتخاب شما yamaha psr-s550 باشد.

اصلا برای چی شما این همه هزینه کنید؟(این برای من سوال)

اگر که واقعا حال میکنید که چنین کیبردی داشته باشید از بین این دو مدلی که نوشتید psr-s910

atb
Saturday 28 November 2009, 10:50 AM
با سلام
ممنون از شما ast1365
راستش من معنی این حرف شما را نفهمیدم :
(آداپتور داغ نشو آدرسشو ميخوام)؟؟؟

atb
Saturday 28 November 2009, 11:01 AM
اگر بحث در باب انتخاب بین pa500 و psr-s910 هست خب قطعا psr-s910 برتر است در این قیاس.

اما اگر atb می خواهد کیبردی جهت آموزش بگیری این دو مدل برای آموختن خیلی هم زیاد هستند و فرقی نمیکنه که برای آموزش کدام یک.

با توجه به این اینکه من نمی دانم در چه سطحی از نوازندگی هستید با فرض مبتدی بودن از نظر من این کیبرد ها برای آموختن مناسب نیستند .

حداکثر انتخاب شما yamaha psr-s550 باشد.

اصلا برای چی شما این همه هزینه کنید؟(این برای من سوال)

اگر که واقعا حال میکنید که چنین کیبردی داشته باشید از بین این دو مدلی که نوشتید psr-s910
من برای شما arch عزیز کامل توضیح میدم:
من 5.5ساله که ویولن میزنم وبا یک ساز 45000هزار تومانی شروع کردم .شما خودت بهتر میدونی شروع نوازندگی با 1ساز 45تومنی اونم سازی مثل ویولن برای من چه مشکلات روحی و افسردگی هایی بیش رو اورد!!!این در صورتی است که اگرکسی کار اخر را اول انجام دهد هیچ گاه این سری مشکلات برایش بیش نماید.خوب خودت حالا حق بده با این ضرباتی که من خوردم واقعا بهتر نیست با 1ساز حرفه ای شروع کنم؟

ehsanmir
Saturday 28 November 2009, 06:37 PM
pa500 قیمتش 850
s910 قیمتش حداقل 1.400
باید هم سر تر باشه.......

HamedSedighi
Saturday 28 November 2009, 06:40 PM
من برای شما arch عزیز کامل توضیح میدم:
من 5.5ساله که ویولن میزنم وبا یک ساز 45000هزار تومانی شروع کردم .شما خودت بهتر میدونی شروع نوازندگی با 1ساز 45تومنی اونم سازی مثل ویولن برای من چه مشکلات روحی و افسردگی هایی بیش رو اورد!!!این در صورتی است که اگرکسی کار اخر را اول انجام دهد هیچ گاه این سری مشکلات برایش بیش نماید.خوب خودت حالا حق بده با این ضرباتی که من خوردم واقعا بهتر نیست با 1ساز حرفه ای شروع کنم؟

دقیقا متوجه ام که منظورتان چیست.خود من نمونه بارز صحبت شما هستم.نمی خوام از خودم تعریف کنم برخی افراد که نوازندگی من را می بینند می گویند استاد پیانوی شما کیست؟اصلا من استاد پیانیست یا کیبردیست نداشتم حالا اگر بدانی که اولین کیبرد من چی بود هههههههه

من بارها در همین تاپیک هنگام پاسخ دادن به سوال کننده گفتم که :

بسیاری از مدل های دست دوم هستند که از فلان مدل آکبند برتر و قدرتمند تر هستند و جالب اینکه

از لحاظ مالی هم به صرفه تر است.

نظر من اینه که شما اگر یک مدل حرفه ای بگیری آنجا هم امکان زده شدن شما از نواختن وجود داره

احساس میکنم که اگر یک نوآموز با تعدد امکانات یک مدل مواجه شود به نوعی دچار سردرگمی و زدگی مبتلا بشه.

ضمن اینکه یک ساز خوب بخشی از یک نوازندگی خوب است نه همه آن.

خب حالا شما خودت تصمیم میگیری.حالا این دفعه دیگه آن اتفاق برای شما پیش نمیاد و شما موفق خواهی شد.

در مورد psr-s910 هم من فکر می کنم شما حداقل 1750000 باید هزینه کنی

و برای مدل psr-s900 باید 1300000 هزینه کنی

قیمت pa500 معمولی هم فکر کنم حدود 850000 باشه.

ehsanmir
Saturday 28 November 2009, 06:48 PM
منهم موافقم.چون خیلی ها بودند که وسطاش زده شدند.
پس کار درست اینه که یه کیبرد ارزون قیمت بگیری.من جای شما بودم یه A1000 یا A2000 میگرفتم............هم ارزونه.هم کارایی مناسب داره.صداهاش هم خوبه.

HamedSedighi
Saturday 28 November 2009, 06:56 PM
منهم موافقم.چون خیلی ها بودند که وسطاش زده شدند.
پس کار درست اینه که یه کیبرد ارزون قیمت بگیری.من جای شما بودم یه A1000 یا A2000 میگرفتم............هم ارزونه.هم کارایی مناسب داره.صداهاش هم خوبه.

آقای میر جسارت نشه psr-a1000 و psr-2000 یعنی اینکه دیگه حرف a در مدل 2000 وجود نداره .

هر دو مدل های خوبی هستند

و 2000 بسیار عالی است وکال هم داره . و از میان دو با توجه به سبک هایی که نام بردید قطعا psr-2000

atb
Sunday 29 November 2009, 04:42 PM
با سلام
واقعا از همه دوستان ممنونم که با جوابهای خوبشون ما را شرمنده کردن
انچه که بر من به یقین تبدیل شد اینه که بول خرید s910وs900را ندارم(با توجه به راهنماییهای دوستان)
و این مدل برای مبتدی مثل من زیاد است.ولی میدونم که این دفعه میتونم انتخاب درستی بین psr2000وpa500داشته باشم که انتخاب خیلی ها psr2000است.ولی چرا واقعا pa500نه؟دلیلش روی بورس نبودن و نبودن سمبل و...است یا چیز دیگه؟
(مجددا از همه بزرگواران که با درایت و صبر کافی به سوالات این حقیر باسخ میدهند صمیمانه سباسگذارم)

ehsanmir
Sunday 29 November 2009, 07:50 PM
با سلام
واقعا از همه دوستان ممنونم که با جوابهای خوبشون ما را شرمنده کردن
انچه که بر من به یقین تبدیل شد اینه که بول خرید s910وs900را ندارم(با توجه به راهنماییهای دوستان)
و این مدل برای مبتدی مثل من زیاد است.ولی میدونم که این دفعه میتونم انتخاب درستی بین psr2000وpa500داشته باشم که انتخاب خیلی ها psr2000است.ولی چرا واقعا pa500نه؟دلیلش روی بورس نبودن و نبودن سمبل و...است یا چیز دیگه؟
(مجددا از همه بزرگواران که با درایت و صبر کافی به سوالات این حقیر باسخ میدهند صمیمانه سباسگذارم)
سلام
pa500 رو به شما توصیه نمیکنم چون کار با این کیبرد خیلی سخته.مطمئنا" گیج میشید.چون شما هم مبتدی هستید فعلا این کیبرد رو نگیرید.2000 رو شاید 2 ماه کار کنید همه چیزش دستتون بیاد.اما با pa500 شاید بعداز 1 سال بازهم همه چیزش رو متوجه نشید.
مسلما pa500 از 2000 خیلی بهتره.ولی من به شما 2000 رو پیشنهاد میکنم.فعلا این بهتره.هم ارزون تره.هم شما سریعتر یاد میگیرید.
موفق باشید.............

atb
Monday 30 November 2009, 10:16 AM
سلام
الان دیگه دچار شک وتردید نیستم وبا اطمینان psr2000را میگیرم.
فقط اگر قیمت نو واکبند و دست دومش را لطف کنین یک دنیا ممنون میشم.

m_abdi
Monday 30 November 2009, 10:45 AM
آقای عزیز وقتی or700 هست که usb میخوره با پلی فونی 97 و آکبندش هم هست و خوش صدا تر با درام کیت های بهتر و بروز تر که opreation system هم بروز میشه دیگه چرا 2000

ایرادی که روی or700 برای بلندگو هاش هم هست مربوط به ترانس های قلابی yamaha در بازاره.

شما یک ترانس اورژینال بخر یا تراتس 16 ولت 4 آمپر مال تایروس. بدون مشکل کار میکنه. اشتباه نکنی که ....

atb
Monday 30 November 2009, 11:01 AM
قیمت or700چنده؟مشکل داغ کردنو و....همش به خاطر ادابتور هست؟
درباره or710هم اگر کمی توضیح بدی ممنون میشم.

m_abdi
Monday 30 November 2009, 11:22 AM
قیمتش حدود 850 تا 950. من بعد از کلی تحقیقات و ایمیل زدن به یاماها متوجه ایراد شدم. آره از ترانسه.

or710 نداریم اون s710.

ببین من تو کل تاپیک نوشته هاتو خوندم. شما ا گر می خوای یک کیبورد بگیری و کمی پول خرج کنی فقط or700 که علاوه بر تمامی امکانات 2000 و.... اورینتال هم هست ولی s910 , s710, , غیره نه.

برای آهنگ سازی هم سری یاماها از کورگ راحت تر و بهتره.

در ضمن کیبورد or700 به خاطر صدا ها و ریتم های قشنگ شما رو ترغیب میکنه. البته 2000 هم خوبه ولی خریدش الان اشتباه چون or700 موجوده.
تنها یک مزیت نسبت به or700 داره اونم vocal میکروفونه. اما or700 از نظر صدا و ریتم و پولی فونی و درام کیت ها و افکت ها و ریتم های غربی و mega voice , sweet voice , live voice ,dsp , variation
usb , usb host , upgrade system firmwork ,scale setting و سیستم p.a.t

بابا خسته شدم. برو or700 بگیر. پول کم داشتی قسطی بخر. شک نکن. من تضمین میکنم پشیمون نمیشی.

اگه همین or700 یک میلیون و نیم بود هم جای فکر کردن نسبت به مشابه کورگش نداشت.

اصلا تقصیر این یاماها این برندشو اینقدر ارزون داده به بازار که جای شک برای همه گذاشته. الان یه ایمیل میزنم بکنش 2 میلیون!!!

آقای عزیز or700 یک حالت خاص هم توی کیبورد های یاماها داره و اونم اینه که:

تمام ریتم های سری پایین تر از خودش یعنی a1000 , psr1000 ,psr2000,psr3000,psr670 ,yamaha a3 رو اجرا میکنه
و جالبتر اون که اکثر ریتم های معروف yamaha tyros2 رو روی خودش داره و یا اجرا میکنه. صدا هاشم همینطور

که tyros2 الان نزدیک 2.5 میلیون قیمت داره. تا فردا وقت داری بخری والا قیمت or700 دو برابره!

در ضمن شما کاملا ارشاد شدی و پست بعدی شما فقط خبر خرید یک کیبورد با توجه به انتخاب خودته!!!!

ehsanmir
Monday 30 November 2009, 07:02 PM
اینها هم خوبه.پیشنهاد خوبیه.البته اگه مشکل نداشته باشه....................
or700 فکر کنم 850000 باشه.این قیمت 5 ماه پیشه.

HamedSedighi
Monday 30 November 2009, 10:13 PM
قیمتش حدود 850 تا 950. من بعد از کلی تحقیقات و ایمیل زدن به یاماها متوجه ایراد شدم. آره از ترانسه.

or710 نداریم اون s710.

ببین من تو کل تاپیک نوشته هاتو خوندم. شما ا گر می خوای یک کیبورد بگیری و کمی پول خرج کنی فقط or700 که علاوه بر تمامی امکانات 2000 و.... اورینتال هم هست ولی s910 , s710, , غیره نه.

برای آهنگ سازی هم سری یاماها از کورگ راحت تر و بهتره.

در ضمن کیبورد or700 به خاطر صدا ها و ریتم های قشنگ شما رو ترغیب میکنه. البته 2000 هم خوبه ولی خریدش الان اشتباه چون or700 موجوده.
تنها یک مزیت نسبت به or700 داره اونم vocal میکروفونه. اما or700 از نظر صدا و ریتم و پولی فونی و درام کیت ها و افکت ها و ریتم های غربی و mega voice , sweet voice , live voice ,dsp , variation
usb , usb host , upgrade system firmwork ,scale setting و سیستم p.a.t

بابا خسته شدم. برو or700 بگیر. پول کم داشتی قسطی بخر. شک نکن. من تضمین میکنم پشیمون نمیشی.

اگه همین or700 یک میلیون و نیم بود هم جای فکر کردن نسبت به مشابه کورگش نداشت.

اصلا تقصیر این یاماها این برندشو اینقدر ارزون داده به بازار که جای شک برای همه گذاشته. الان یه ایمیل میزنم بکنش 2 میلیون!!!

آقای عزیز or700 یک حالت خاص هم توی کیبورد های یاماها داره و اونم اینه که:

تمام ریتم های سری پایین تر از خودش یعنی a1000 , psr1000 ,psr2000,psr3000,psr670 ,yamaha a3 رو اجرا میکنه
و جالبتر اون که اکثر ریتم های معروف yamaha tyros2 رو روی خودش داره و یا اجرا میکنه. صدا هاشم همینطور

که tyros2 الان نزدیک 2.5 میلیون قیمت داره. تا فردا وقت داری بخری والا قیمت or700 دو برابره!

در ضمن شما کاملا ارشاد شدی و پست بعدی شما فقط خبر خرید یک کیبورد با توجه به انتخاب خودته!!!!

این جور راهنمایی کردن جالب نیست که دست بگذاریم روی یک مدل آقا فلان مدل را شما بگیر

آن هم مدلی که مشکل منحصر به فرد را داره .

شما اگر که پستهای ایشان را خوانده اید چگونه نسبت به علاقه مندی سبکی بی تفاوت بودید

درست است که او ار 700 ریتم های غربی صفت عالی داره ( من خودم او ار 700 دارم)

ولی ریتم های نادان و بی حال ایرانی آن را نشنیده اید.

حالا همه اینها به کنار فرض کنید من میرم داخل یک فروشگاه

و می خواهم او ار 700 بخرم . با توجه به صحبت شما باید اینجوری بگم

- فروشنده ،یک کیبرد او ار 700 می خوام ولی ترانسش رو اصلی بده به من یا ترانس تایروس بده من

به نظر شما فروشنده چی به من می گه ؟

HamedSedighi
Monday 30 November 2009, 10:17 PM

ضمانت نامه داری شما؟ شما ضمانت می کنی؟

شما فروشنده ای؟

HamedSedighi
Monday 30 November 2009, 10:36 PM
ایشون می خواد الکترونیک کار کنه شما اورینتال معرفی میکنی

خب چرا باید پول بیشتر بده؟فقط به خاطر چند صدای بهتر ؟

ایشان می خواهند آموزش ببیند و به دو سبکی که خودش نام برده علاقمند است.

atb
Tuesday 1 December 2009, 10:38 AM
سلام
خود شما قضاوت کنید الان می بینید که چرا من 4ساله که هنوز نتونستم کیبورد بگیرم!!!!!!!

ehsanmir
Tuesday 1 December 2009, 07:20 PM
سلام
خود شما قضاوت کنید الان می بینید که چرا من 4ساله که هنوز نتونستم کیبورد بگیرم!!!!!!!
سلام
بلاخره هر کس یه نظری داره.یکی میگه کورگ.یکی میگه یاماها.یکی میگه ........
منهم وقتی میخواستم کیبرد بگیرم گیج شده بودم.چون هر کس یه نظر میداد.
بعد من اومدم و این کار رو کردم.اومدم از تو همین سایت مزایا و معایب کیبرد های مورد نظرم رو برسی کردم.چطور؟ میگم.........
من 3 تا انتخاب داشتم.
1.s900 yamaha
2.s 700 yamaha
3.pa 500 korg
خوب s900 کیبرد خیلی خوبیه.ولی ترسیدم مشکل داغ کردن ادابتور و نویز در اسپیکر داشته باشه.مثل or700 و s700.در ثانی قیمتش خیلی بالا بود.تو جمهوری هم پیدا نکردم.فقط یه جا گفت اگه خواستی بعدا برات میارم.
2.s700 هم که میدونی یه سری مشکل سپیکر و نویزو رفتن رنگ بدنه و همچین چیزهایی داره.تو تهران هم من ندیدم. پس این دوتا از لیستم خط خورد
3.کورگ 500 .برندی که خیلی علاقه داشتم.به غیر از چینی بودنش عیب خاصی که مشکل ساز باشه رو نداشت.و در نهایت همین رو گرفتم.
منظور من اینه که شما نظر دیگران رو در مورد برند یا مدل خاصی نخواهید.شما از گفته های دیگران برای انتخاب اون چیزی که میخواهید, استفاده کنید.:ilovemusic:

HamedSedighi
Wednesday 2 December 2009, 12:51 AM
سلام
الان دیگه دچار شک وتردید نیستم وبا اطمینان psr2000را میگیرم.
فقط اگر قیمت نو واکبند و دست دومش را لطف کنین یک دنیا ممنون میشم.

ببین خودت اینجا نتیجه گرفتی.

حالا یک کاربر محترم میاد و به محض نتیجه گرفتن شما یه مدل معرفی می کنه.

شما برای چی از تصمیمت بر گشتی؟

با یه ذره منطق می توانید در این گونه موارد فائق آیید.

من ضمن راهنمایی مناسب شما ، می بایست مواردی که باعث سر در گمی اشخاصی چون شما می شود را بررسی کنم.

این شما هستید که تصمیم می گیرید.حرف های دیگران را به قول آقای میر قیاس کنید و نتیجه بگیرید.

Pediiiiii
Wednesday 2 December 2009, 06:33 AM
You can see links before replyبا سلام

مي خواستم ببينم تفاوت بين مدل هاي casio ctk810 and casio ctk900 چيه؟چون از لحاظ ظاهر دكمه ها دكمه هاي 810 خيلي زيبا تر و شبيه تر به دكمه هاي پيانو هستش.خودمم به همين دليل بيشتر راغب هستم اين مدل رو خريداري كنم.1.به نظر دوستان چرا كليد هاي 900 اين شكل ظاهري رو نداره.2.و آيا اصلا كاره درستي من به اين دليل 810 رو انتخاب كنم؟ با تشكر

saeed_national
Wednesday 2 December 2009, 09:18 AM
سلام خدمت تمامي عزيزان.
عزيزان من يك راهنمايي در مورد خريد ارگ ميخواستم. اينكه يك ارگي ميخوام كه موقع نواختن اهنگ يك ترانه حالا كلاسيك يا شرقي صداي سازهاش دقيقا صداي ساز همون اهنگ را داشته باشه نه بيشتر نه كمتر.(مثل اينكه از روي اهنگ صداي خواننده را برداشتي داري به اهنگ گوش ميدي منتهي با اين تفاوت كه اهنگ را خودت با ارگ خود مينوازي) لطفا با كمترين هزينه كه ميشه اينكار را كرد راهنمايي بفرمايين.

M8H
Wednesday 2 December 2009, 10:36 AM
سلام خدمت تمامي عزيزان.
عزيزان من يك راهنمايي در مورد خريد ارگ ميخواستم. اينكه يك ارگي ميخوام كه موقع نواختن اهنگ يك ترانه حالا كلاسيك يا شرقي صداي سازهاش دقيقا صداي ساز همون اهنگ را داشته باشه نه بيشتر نه كمتر.(مثل اينكه از روي اهنگ صداي خواننده را برداشتي داري به اهنگ گوش ميدي منتهي با اين تفاوت كه اهنگ را خودت با ارگ خود مينوازي) لطفا با كمترين هزينه كه ميشه اينكار را كرد راهنمايي بفرمايين.
---------------------------------------------------------------
دوست عزیز من به شما چندتا پیشنهاد میدم.
1_KORG PA2X Pro
2_KORG PA1X
3_KORG PA800
4_YAMAHA TAYROS 2
ولی این سازها قیمتشون بالاست.ولی اگر یه چیز در این حد میخوای که قیمتش هم ارزون باشه.
KORG PA500 & KORG PA500 Persian
هم قیمتش خوبه هم کیفیتش.

ehsanmir
Wednesday 2 December 2009, 07:32 PM
سلام. من همین الان عضو شدم. از بچگی به موسیقی علاقه داشتم ولی پدر و مادرم بیشتر به کلاس های درسی غیر هنری علاقمند بودن. خلاصه کلی درس خوندم و مهندس شدم و نزدیک به 3ساله که دارم میرم سرکار تازه یادم افتاده که دارم از زندگی خسته میشم و می خوام که به علایقم برگردم و تصمیم گرفتم که نواختن پیانو رو یاد بگیرم. می دونم خیلی سخته و می ترسم با تمام علاقه و ضریب هوشی بالام تو سن من یادگیریش سخت باشه و اگر نتونم ادامه بدم سرخورده میشم.
دوستای هنرمند من می تونن منو راهنمایی کنن؟
سلام
ضمن خوش امد گویی باید عرض کنم این تاپیک مخصوص کیبرد هست.
شما باید تو قسمت پیانو سوالتتون رو مطرح کنید.اگه سوالی در مورد کیبرد بود دوستان در خدمتند.:ilovemusic:

ehsanmir
Wednesday 2 December 2009, 07:41 PM
سلام خدمت تمامي عزيزان.
سلام
ببینید.شما که نمیتونید 100% مثل اهنگ های بیرون بزنید.چون اونها با برنامه دستکاری میشند.میکس و افکت و 1000 چیز دیگه.ولی کیبردهای جدید اکثرا صداهای شفافی دارند.من pa500 دارم.خداییش صداهای خوبی داره.
اینجا میتونید کیفیت صدای این کیبرد رو بشنوید.
البته تایروس رو نمیدونم چطوره.ولی اونهم باید عالی باشه.فقط قیمتش فکر کنم 2700000 باشه.

ehsanmir
Wednesday 2 December 2009, 08:25 PM
You can see links before replyبا سلام

مي خواستم ببينم تفاوت بين مدل هاي casio ctk810 and casio ctk900 چيه؟چون از لحاظ ظاهر دكمه ها دكمه هاي 810 خيلي زيبا تر و شبيه تر به دكمه هاي پيانو هستش.خودمم به همين دليل بيشتر راغب هستم اين مدل رو خريداري كنم.1.به نظر دوستان چرا كليد هاي 900 اين شكل ظاهري رو نداره.2.و آيا اصلا كاره درستي من به اين دليل 810 رو انتخاب كنم؟ با تشكر
قیمتاشون چنده؟
راستی wk500 رو هم در نظر داشته باش.کیبرد خوبیه..........

HamedSedighi
Wednesday 2 December 2009, 10:20 PM
افرادی که به دنبال مدلی برای شروع و یاد گیری هستند . پیشنهاد می کنم مدل casio wk-500 در انتخاب

ها تون جای بدید و بررسی کنید.

در حد خیلی معمولی قابلیت سمپلینگ داره و این برای کیبردی با قیمت 250 $ خیلی خوبه.

رنگ صوت های پیانوی آن هیچ مشکلی ندارند.جالبند.

من ریتم ها و یا صداهای دیگرش را نشنیدم.

این لینک youtube (You can see links before reply)که دموی رنگ صوتهای پیانو یش را شامل می شود.

جزئیات و توصیفاتش تاپیکی جداگانه را می طلبد.

Pediiiiii
Wednesday 2 December 2009, 11:52 PM
با تشکر از اینکه منو راهنمایی کردین.

تفاوت قیمت بین casio ctk 810 and caio wk 500 خیلیه.نمید

در مورد قیمتش باید بگم casio ctk 810 رو جمهوری 250 هزار قیمت کردم .قیمت Wk 500 همونطور که گفتن نزدیک 250 دلاره فکر میکنم که wk500 هم بر خلاف 810 mid نمیشه.
ونم چی کار کنم.راستی اگر در مورد شکل ظاهری کلید
ها که تو پسته قبلیم پرسیدم هم بگین ممنون میشم

راستی میشه لطفا درمورد سمپلینگ هم توضیح مختصری بدین؟

ehsanmir
Thursday 3 December 2009, 07:30 PM
با تشکر از اینکه منو راهنمایی کردین.

تفاوت قیمت بین casio ctk 810 and caio wk 500 خیلیه.نمید

در مورد قیمتش باید بگم casio ctk 810 رو جمهوری 250 هزار قیمت کردم .قیمت Wk 500 همونطور که گفتن نزدیک 250 دلاره فکر میکنم که wk500 هم بر خلاف 810 mid نمیشه.
ونم چی کار کنم.راستی اگر در مورد شکل ظاهری کلید
ها که تو پسته قبلیم پرسیدم هم بگین ممنون میشم

راستی میشه لطفا درمورد سمپلینگ هم توضیح مختصری بدین؟

250 دلار مگه چند میشه؟اونهم حدود 250 تومن میشه .فقط اگه ایران 250 تومن باشه.که فکر کنم بیشتره..........راستی کی گفته wk 500 میدی نداره؟:bgwzky:
در مورد شکل کلاویه هم اگه مثل کلاویه کیبرد باشه(از نظر وزن) دلیلی نداره شما حتما 810 رو بگیری.شما باید مدلهای مورد نظر رو سبک سنگین کنی و مقایسه کنی تا اون چیزی رو که میخوای پیدا کنی.زیاد به شکل ظاهری توجه نکن.

tiko_piko
Friday 4 December 2009, 10:41 PM
دوستان من قصد خرید پیانو دیجیتال داشتم که میبینم توان مالیشو ندارم. حالا میشه یه کیبرد تو مایه های 700-800 بهم پیشنهاد بدین که صدای پیانوش خوب باشه و کلاویه هاش هم بهتر از بقیه هم قیمتاش باشه. ادا اصول کارکرد هم نداشته باشه که آدمو کفری کنه! شما پیشنهاد بر اساس تجربیاتتون رو بدین من خودم مشخصات فنیشو میتونم پیدا کنم. قصدم کار کلاسیک و جاز و کلا غربیه. ممنون میشم. (پستهای قبلی انجمن رو هم خوندم و مدلهایی رو که بیشتر مطرح شدن رو تا حدودی که اینجا دستگیرم شده شناختم)

راستی.. من فقط یک کلاس تئوری موسیقی و سلفژ رفتم و جز گوش دادن خیلی زیاد موسیقی کار دیگه ای نکردم

ehsanmir
Saturday 5 December 2009, 06:08 PM
دوستان من قصد خرید پیانو دیجیتال داشتم که میبینم توان مالیشو ندارم. حالا میشه یه کیبرد تو مایه های 700-800 بهم پیشنهاد بدین که صدای پیانوش خوب باشه و کلاویه هاش هم بهتر از بقیه هم قیمتاش باشه. ادا اصول کارکرد هم نداشته باشه که آدمو کفری کنه! شما پیشنهاد بر اساس تجربیاتتون رو بدین من خودم مشخصات فنیشو میتونم پیدا کنم. قصدم کار کلاسیک و جاز و کلا غربیه. ممنون میشم. (پستهای قبلی انجمن رو هم خوندم و مدلهایی رو که بیشتر مطرح شدن رو تا حدودی که اینجا دستگیرم شده شناختم)

راستی.. من فقط یک کلاس تئوری موسیقی و سلفژ رفتم و جز گوش دادن خیلی زیاد موسیقی کار دیگه ای نکردم
سلام
خوب اگه این تاپیک رو کامل خونده باشید دیگه احتیاج به معرفی کیبرد نیست.چون خیلی ها مثل شما همین سوال رو داشتند و دوستان نظر دادند.
من هم نظرم رو قبلا گفتم.بازهم به شما میگم.چون شما میخواید کار پیانو کنید , من اگر جای شما بودم casio wk 500 میگرفتم.چرا؟
1. کیبردش 76 نته هست. ولی سایر کیبردها چون 5 اکتاو هست برای نواختن دچار مشکل میشید.
2. سمپل میگیره.
3.صداهای پیانوی خوبی داره
4.میدی داره.usb داره و .........
5.قیمت مناسب........
باز سوالی بود در خدمتم......
موفق باشید:ilovemusic:

ehsanmir
Saturday 5 December 2009, 07:24 PM
سلام
اگه می خوای یه ن.ازنده خوب باشی بهترین ارگ یاماها a1000 هست واگه ارگی می خوای که از صدای خوبی بر خوردار باشه میتونی از کرگ pa80استفاده کنی.
ایشون میخواد پیانو کار کنه.نه مجلسی......
اون چیزهایی که شما گفتید مناسب اون کار نیست.

tiko_piko
Saturday 5 December 2009, 08:17 PM
سلام
خوب اگه این تاپیک رو کامل خونده باشید دیگه احتیاج به معرفی کیبرد نیست.چون خیلی ها مثل شما همین سوال رو داشتند و دوستان نظر دادند.
من هم نظرم رو قبلا گفتم.بازهم به شما میگم.چون شما میخواید کار پیانو کنید , من اگر جای شما بودم casio wk 500 میگرفتم.....

ممنون از راهنمایی. بله این مدل رو هم دیدم. هم 76 نته بودن و هم زیبایی ظاهریش (سادگیش) رو پسندیدم. و البته یه فکر دیگه هم پیش خودم کردم... اینکه من که حالا نمیتونم پیانو بگیرم بیام و یه مقدار از نقدینگیم رو با هزینه نکردن همه ی 800 تومنم پس انداز کنم که یه روزی پیانو بگیرم. در صورتی که اگه همه ی چیزی که برای خرید ساز کنار گذاشتم رو واسه چیزی که میدونم موقتی خواهد بود هزینه کنم فردا دستم باز نخواهد بود. حالا باید برم ببینم که این مدل تو بازار هست یا نه... و قیمتش چنده. اگه خبر دارید همینجا بهم بگید. صداشو خودتون شنیدین؟ یا لینکی از نمونه هاش دارید؟

ehsanmir
Saturday 5 December 2009, 08:40 PM
ممنون از راهنمایی. بله این مدل رو هم دیدم. هم 76 نته بودن و هم زیبایی ظاهریش (سادگیش) رو پسندیدم. و البته یه فکر دیگه هم پیش خودم کردم... اینکه من که حالا نمیتونم پیانو بگیرم بیام و یه مقدار از نقدینگیم رو با هزینه نکردن همه ی 800 تومنم پس انداز کنم که یه روزی پیانو بگیرم. در صورتی که اگه همه ی چیزی که برای خرید ساز کنار گذاشتم رو واسه چیزی که میدونم موقتی خواهد بود هزینه کنم فردا دستم باز نخواهد بود. حالا باید برم ببینم که این مدل تو بازار هست یا نه... و قیمتش چنده. اگه خبر دارید همینجا بهم بگید. صداشو خودتون شنیدین؟ یا لینکی از نمونه هاش دارید؟
تو بازار یه سری پیانو دیجیتال یاماها هست.البته اکثرا چینی با کیفیت خیلی پایین هستند.
جمهوری برید شاید بتونی چیز خوبی پیدا کنی.قیمت wk500 رو هم ندارم.ولی فکر میکنم 400 الی 500 باشه.

tiko_piko
Sunday 6 December 2009, 03:42 PM
دوستان. من جایی در مورد casio wk 500 دیدم که:
the WK-500 has unweighted keys
این یعنی چی؟ مهمه؟

ehsanmir
Sunday 6 December 2009, 06:31 PM
دوستان. من جایی در مورد casio wk 500 دیدم که:
the WK-500 has unweighted keys
این یعنی چی؟ مهمه؟
من دقیقا نمیدونم منظورش چیه.ولی در مورد وزن کلاویه هست.کلاویه های پیانو دارای وزن هستند.اما کیبرد الکترونیک وزن نداره
.اما در مورد این نوشته احتمالا منظورش این بوده که دارای وزن هست.بازم مطمئن نیستم.

tiko_piko
Monday 7 December 2009, 09:53 PM
کاسیو لااقل تو نوشته و سایت مدلهای جالبی داره. با قیمتها و مشخصات خوب. و البته کارکرد بی ادا و اطوار طبق گفته ی خیلیها. امیدوارم بشه که اینها رو تو بازار پیدا کرد. این مدل رو هم ببینید:
Casio Privia PX-130 (You can see links before reply D0%26CAWELAID%3D370938460&fr=APA7hvFm_qWcUJO4h9N6StkITu9Iei5w-W4kAGLhYAt4I8hQ_xITSm9OBiWRlGEISOBc-KRfJuDh5nS9cNb99Arip6xwNagwPvoItnQczki_4wU0I8NlG1O MEH0LkrFOBqH2aYonBl6fx48Ny3uXZEbJ36Alj411-x29IZIXxCX6cl4OIVGLlvzlHwJ0wV8evB_fQl75iajCHOzD5aH A2Smv0ipFweqyiwvtBgZCY6YRAAAAAAAAAAA&gl=us&hl=en&sa=title)

88 کلاویه با هامر اکشن. ولی چرا در کل زیاد مطرح نیست؟ گمونم زیاد برند بازاری ای نباشه. درسته؟

ehsanmir
Monday 7 December 2009, 10:11 PM
سلام
کاسیو نسبت به قیمتش دستگاه خوبیه.من wk1800 دارم.تو 7 سالی که دارمش یک بار اذیت نکرد.نه مشکل سخت افزاری و نه نرم افزاری.
اگه تو ایران زیاد مطرح نیست به این خاطره که ساز مجلسی نیست.و تو ایران هم اکثرا' کیبرد رو برای مجلس رفتن یاد میگیرند.به همین خاطر در ایران بازار نداره.شما اگه البوم های قدیمی کیتارو رو ببینید , خواهید دید از casio استفاده میکنه.
پس این برند بد نیست.فقط به دلیلی که گفتم تو ایران مشتری نداره.اما با توجه به کارایی که شما دارید این مدلی که شما اشاره کردید بسیار خوبه.به شرطی که تو بازار پیدا بشه.

Pediiiiii
Tuesday 8 December 2009, 07:34 AM
با سلام ... casio ctk 810 رو قيمت كردم.200 هزار تومان هستش.البته بدون لوازم جانبي.مي خواستم yamaha 313 بگيرم اما دو مورد نظرم رو عوض كرد.1 - اينكه yamaha از لحاظ سخت افزاري بسيار ظريف تر از casio هستش كه اين مورد رو خود فروشنده هم تاييد كرد .2 .شكل ظاهري كليد هاي casio ctk 810 پيانويي هستش كه ياماها 313 اين طوري نيست.
يكي از دوستان هم در همين جا به من wk500 casio رو پيشنهاد دادند.كه خودمم خيلي جذبش شدم.اما نتونستم قيمتش رو پيدا كنم.ميگفتن موجود نيست.حتما نظر شما دوستان خيلي مي تونه به من كمك كنه ... با تشكر.

sepehr6969
Tuesday 8 December 2009, 08:23 AM
اساتید محترم اگه لطف کنن نظرشون رو درباره G.E.M WK2 IR اعلام کنن ممنون میشم در ضمن اگه کسی در مورد قیمت نو و دسته دومش اطلاعات داره بگه خیلی ممنون میشم.
البته توی تحقیقهای که انجام دادم دوستان میگن که صداش نسبت به ارگهای دیگه کثیفه این کلمه معنیش چیه؟

ehsanmir
Tuesday 8 December 2009, 07:05 PM
با سلام ... casio ctk 810 رو قيمت كردم.200 هزار تومان هستش.البته بدون لوازم جانبي.مي خواستم yamaha 313 بگيرم اما دو مورد نظرم رو عوض كرد.1 - اينكه yamaha از لحاظ سخت افزاري بسيار ظريف تر از casio هستش كه اين مورد رو خود فروشنده هم تاييد كرد .2 .شكل ظاهري كليد هاي casio ctk 810 پيانويي هستش كه ياماها 313 اين طوري نيست.
يكي از دوستان هم در همين جا به من wk500 casio رو پيشنهاد دادند.كه خودمم خيلي جذبش شدم.اما نتونستم قيمتش رو پيدا كنم.ميگفتن موجود نيست.حتما نظر شما دوستان خيلي مي تونه به من كمك كنه ... با تشكر.
سلام
من هم wk 500 رو ندیدم.اما wk 200 رو تو جمهوری دیدم.قیمتش هم فکر میکنم زیر 300 بود.همین حول و حوش.اینهم کیبرد بدی نیست.

HamedSedighi
Wednesday 9 December 2009, 06:08 AM

خب شما که 800000 تومان دارید.مدل yamaha mm8 را پیشنهاد می کنم.نمی دانم وارد کشور میشه یا نه.

HamedSedighi
Wednesday 9 December 2009, 06:17 AM
کاسیو لااقل تو نوشته و سایت مدلهای جالبی داره. با قیمتها و مشخصات خوب. و البته کارکرد بی ادا و اطوار طبق گفته ی خیلیها. امیدوارم بشه که اینها رو تو بازار پیدا کرد. این مدل رو هم ببینید:
Casio Privia PX-130 (You can see links before reply D0%26CAWELAID%3D370938460&fr=APA7hvFm_qWcUJO4h9N6StkITu9Iei5w-W4kAGLhYAt4I8hQ_xITSm9OBiWRlGEISOBc-KRfJuDh5nS9cNb99Arip6xwNagwPvoItnQczki_4wU0I8NlG1O MEH0LkrFOBqH2aYonBl6fx48Ny3uXZEbJ36Alj411-x29IZIXxCX6cl4OIVGLlvzlHwJ0wV8evB_fQl75iajCHOzD5aH A2Smv0ipFweqyiwvtBgZCY6YRAAAAAAAAAAA&gl=us&hl=en&sa=title)

88 کلاویه با هامر اکشن. ولی چرا در کل زیاد مطرح نیست؟ گمونم زیاد برند بازاری ای نباشه. درسته؟

ربطی به بازاری بودنش نداره.پلی فونی کم آن هم در سال 2009 تصور کن شما پلی فونی 64 .

خب این پلی فونی حداقل یک دهه پیش یاماهست.

برای مثال پلی فونی wk500 64 است .من نمونه هاش رو توی youtube

شنیدم،نمونه خوبی گذاشته نشده اما نسبت به قیمت مناسب است.(قیمتش 250$-300$)

با وجود سینتی سایزر های عالی یاماها (موتیف) و کیبرد هاش (شفافیت و لطافت صدای آنها)

این گونه برندها در رقابت جایی ندارند.

البته کاسیو اغلب مدلهایش برای افراد آماتور تولید و طراحی می شوند.(از این جمله برداشت نشود که مدل حرفه ای ندارد.)

من قیمت مدل های پیانو مانندش را در اینترنت دیدم قیمت خوبی داشتند اما اینکه موجود باشند و یا اصلا صدای خوبی دارند را نمی دانم.

Pediiiiii
Wednesday 9 December 2009, 09:43 AM
سلام
من هم wk 500 رو ندیدم.اما wk 200 رو تو جمهوری دیدم.قیمتش هم فکر میکنم زیر 300 بود.همین حول و حوش.اینهم کیبرد بدی نیست.

سلام

تو سايت در موردش خوندم... نسبت به ctk 810 خيلي بهتره ... You can see links before reply wk 200

You can see links before reply CTK 810

اينم اطلاعاتشون كه براي سايت كاسيو هستش. اما از يه مغازه تو جمهوري پرسيدم گفت wk 200 رو ديگه نميزنن.گفتش كه مدل ctk 810 كلاويه هاش .كلاويه هاي wk 200 هستش و اين مدل رو جايگزين ميزنن.اما مشكل من با 61 كليده بودن 810 هستش.ترجيح مي دادم.76 كليد باشه مثل wk 200 .اما مثل اينكه همه شون شدن 5 اكتاو.61 كليده :(

ehsanmir
Wednesday 9 December 2009, 07:15 PM
خب شما که 800000 تومان دارید.مدل yamaha mm8 را پیشنهاد می کنم.نمی دانم وارد کشور میشه یا نه.
تو ایران نه mm6 هست و نه mm8.نه نو و نه دست دوم.لااقل من که دنبالش بودم پیدا نکردم.

Pediiiiii
Saturday 12 December 2009, 06:46 AM
سلام

با سلام.

متاسفانه آقاي فروشنده گفت سريه WK ديگه توليد نميشه ... مدل ctk 810 رو پيشنهاد كرد .گفت كلاويه هاش .. كلاويه هاي سريه wk هستش... اما مشكل من اينه كه ترجيح ميدادم مدلي بگيرم كه بالاي 5 اكتاو داشته باشه... مشكل دوم اينه كه خودم صداي پيانوي ctk 810 رو هم نشنيدم...

... با تشكر فراوان

d-b
Sunday 13 December 2009, 07:56 PM
سلام بر برو بچ

اقا من طلبه شدم یه کیبرد تاحدود500 هزار تومن بخرم پیشنهاد شما چیه .....

در ضمن من چیزی از نواختن ارگ نمیدونم .... یه چیزی هم میخام که زیاد اذیت نکنه ....بعد هم اهل فروختن ارگ و یکی دیگه گرفتنو از این قرطی بازی ا؟؟؟؟؟؟؟ هم نیستم ....بعد هم زیادنمی خام حرفه ای باشه ... در ضمن از لحاظ سخت افزاری هم یهچیز قابل قبولی باشه که هر روز هر روز نخوام ببرمش تعمیر گاه .........
هر کی از بچه ها که نظری داره لطف کنه قیمتش هم بگه و یهکم هم درمورد مشخصات ارگ پیشنهادیش بده....

دم همتون گرم ...............
یا علی

kiarash56
Monday 14 December 2009, 02:42 PM
دوستان عزیز سلام
من امروز عضو سایت خوب شما شده ام و خیلی لذت بردم از اینهمه اطلاعاتی که واقعا به دردم خورد البته خوب یکم هم گیج شدم. تا یادم نرفته از زحمات شما ممنونم
موضوع از این قراره که بنده در حدود 8 ساله که یک کیبورد یاماها psr 2000 دارم که خدا رو شکر تاحالا هیچ وقت مشکلی باهاش نداشته ام و کلی باهاش حال کرده ام اما جدیدا تصمیم دارم اونو با یک دستگاه بهتر عوض کنم که از لحاظ صدا، کیفیت فنی دستگاه و تکنولوژی بهتر و بالاتر باشه.
درضمن من از دستگاهم در منزل و صرفا برای مصرف شخصی استفاده میکنم. برام خیلی طبیعی بودن صدا و طول عمر قطعات دستگاه مهمه.. لطفا راهنمایی ام کنید.
راستی تمام مطالب کرگ و یاماها رو هم خوانده ام خیلی خوب بود اما گیج شدم.
:dj10:

GhazalMusic
Monday 14 December 2009, 03:19 PM
سلام کیارش عزیز به جمع ما خوش آمدید ... تا چه مبلغی برای خرید در نظردارید؟
به تاپک های دیگر هم سر بزنید.

hellboy9009
Monday 14 December 2009, 04:44 PM
سلام بر برو بچ

در ضمن من چیزی از نواختن ارگ نمیدونم .... یه چیزی هم میخام که زیاد اذیت نکنه ....بعد هم اهل فروختن ارگ و یکی دیگه گرفتنو از این قرطی بازی ا؟؟؟؟؟؟؟ هم نیستم ....بعد هم زیادنمی خام حرفه ای باشه ... در ضمن از لحاظ سخت افزاری هم یهچیز قابل قبولی باشه که هر روز هر روز نخوام ببرمش تعمیر گاه .........
هر کی از بچه ها که نظری داره لطف کنه قیمتش هم بگه و یهکم هم درمورد مشخصات ارگ پیشنهادیش بده....

یا علی

به نظر من یه آ1000 یاماها بگیر

ehsanmir
Monday 14 December 2009, 06:23 PM
سلام بر برو بچ

یا علی
سلام دوست عزیز
دوستان زیادی سوال شما رو داشتند.اگر این تاپیک رو کامل بخونید , جوابتون رو میگیرید.
اگه سوالی بود من در خدمتم...........

ehsanmir
Monday 14 December 2009, 06:31 PM
با سلام
لطفا دوستانی که در باره PA500 اطلا عاتی دارند راهنمایی بفرمایند آیا این کیبورد با توجه به قیمت آن

از PA 50 یا PA 80 مناسبتر است؟
سلام
pa50 و pa80 بدرد مجالس میخوره.بخاطر سمپل خور بودنش و ریتم های فراوان در بازار.
اما pa500 بدرد مجلس نمیخوره.اما صداهای طبیعی, ریتم های زیبا و تکنولوژی جدید از80 و 50 بهتره .اما چون اصولا' تو ایران از کیبرد برای مجلس رفتن استفاده میشه و pa500 مناسب این کار نیست قیمتش هم پایینتره .البته من در مورد pa500 معمولی صحبت میکنم.
من نزدیک به 5 ماه پیش گرفتمش.از نظر سخت افزاری و نرم افزاری تا حالا هیچ مشکلی نداشته.
باز سوالی بود من در خدمتم.......
موفق باشید..............

arashkorg
Monday 14 December 2009, 08:25 PM
خوش آمدی
خرید ارگ بستگی به مقدار هزینه ای که براش میشه داره
از اون مهم تر نوع کاری هست که میخواید باهاش انجام بدین
ایرانی پاپ کلاسیک ؟؟؟؟
واسه ضبط یا تفننی تو خونه ؟؟؟
همه ی اینا هست
در ضمن پیشنهاد میکنم خودتون برید با دستگاه های مختلف کار کنید ببینید کدوم به کارتون میاد
تا از نزدیک نبینید انتخاب کردن کار سختیه

فرهاد 2
Monday 14 December 2009, 11:10 PM
با تشکر از راهنمایی دوستان.منظور PA500 PERSIAN بود .آیا این کیبورد با توجه به قیمت آن برای کاربرد خانگی از PA 50 یا PA 80 بهتر است؟ من قبلا تجربه خرید ROLAND E 50 را داشته ام که متاسفانه هیچ ریتمی در بازار برای آن پیدا نکردم.

kiarash56
Tuesday 15 December 2009, 07:56 AM
ممنونم که راهنمایی کردید
راستش تا 2میلیون میتونم هزینه کنم و دیگر اینکه تفننی تو منزل اسفاده میکنم ولی فوق العاده سازمو دوست دارم!!! :Laie_28:
البته گاهی تو مجالس خودمونی هم یک سرو صدایی راه میاندازیم (با برادرم که گیتار میزنه)
خلاصه دنبال یک دستگاه کم دردسر هستم که کیفیتش هم خوب باشه.

Pediiiiii
Tuesday 15 December 2009, 10:57 AM
سلام

دوستان يه سوال كلي داشتم.مدلي از ياماها ميشناسين كه كلاويه هاش مثل سري wk 200 كاسيو باشه؟ تا قيمت حدود 250 300 هزار تومان... با تشكر

arashkorg
Tuesday 15 December 2009, 06:10 PM
ممنونم که راهنمایی کردید
راستش تا 2میلیون میتونم هزینه کنم و دیگر اینکه تفننی تو منزل اسفاده میکنم ولی فوق العاده سازمو دوست دارم!!! :Laie_28:
البته گاهی تو مجالس خودمونی هم یک سرو صدایی راه میاندازیم (با برادرم که گیتار میزنه)

اگه کار ایرانی میکنی پی آ50 سمپلر یا پی آ80 بگیر که البته باید از یه جای مطمئن باشه چون آکبندش نیست اذیتت نکنه

اگه نه همون یاماها چیزی مثه اس 710 یا اس 910 فکر کنم خوب باشه

از اساتید کمک بگیر
:ilovemusic:

arashkorg
Tuesday 15 December 2009, 06:15 PM
ولي دوست عزيز (ehsanmir (You can see links before reply))من فكر ميكنم شما خودتان تعصب خاصي به pa 500 دارين. من دو سه تا از كارهاي شما را گوش دادم به نظر من سازهاش اون لطافتي كه بايد داشته باشن ندارن و همچنين صداي وضوحش پايين هست.حقيقتش صداش من را ياد صداي كاسيو مياندازه. البته تو مدل پرشين اش چندتا ساز فارسي و اذري گذاشته
كه واقعا هم خوب هستند. ولي بنظر من به مبلغي كه صرف اش ميكني نميارزه.و افت روزانه قيمت ارگ از همين مسئله حكايت داره.البته دوست عزيز سوتفاهم نشه براي نوازندگي شما ايرادي وارد نيست .

البته من بدون تعصب نسبت به کرگ دارم فقط نظرمو میگم سو تفاهم نشه
پی آ500 دستگاه بسیار توانمندیه
ولی چون کار ایرانی نمیشه باهاش کرد مظلوم واقع شده
در ضمن صداهایی که شما در کار دوستمون احسان شنیدید به نحوه ی ضبطش هم مربوط میشه
اینکه با چه نوع کابلی و چه برنامه ای ضبط شده باشه
وگرنه صداهای پی آ500 بسیار زیبا و دلنشین هستند

ehsanmir
Tuesday 15 December 2009, 07:03 PM
با تشکر از راهنمایی دوستان.منظور PA500 PERSIAN بود .آیا این کیبورد با توجه به قیمت آن برای کاربرد خانگی از PA 50 یا PA 80 بهتر است؟ من قبلا تجربه خرید ROLAND E 50 را داشته ام که متاسفانه هیچ ریتمی در بازار برای آن پیدا نکردم.
سلام
pa500 persian قیمتش خیلی بالاست.من فکر نمیکنم بیارزه.اونهم با توجه به اینکه نه ریتم زیادی هست تو بازار و نه سمپل میگیره.در ثانی شما برای خونه میخوای بگیری.
به نظر من اگر میخوای کار شرقی بکنی or700 مناسبه.البته من باهاش کار نکردم.ولی arch عزیز داره.فکر کنم ایشون بهتر بتونند راهنماییت کنند.
باز سوالی بود در خدمتم...............:ilovemusic:

ehsanmir
Tuesday 15 December 2009, 07:14 PM
ممنونم که راهنمایی کردید
من اینقدر پول داشتم یا تایروس دست دوم تمیز میخریدم و یا roland G6.:ilovemusic:

d-b
Tuesday 15 December 2009, 09:48 PM
بچها با 500 تومن چه مدلی از یاماهارو میشه گرفت................
البته اکبندشو مد نظر دارم ..............چون ازدست دو سر در نمی یارم

فرهاد 2
Wednesday 16 December 2009, 04:59 PM
سلام دوستان. من هنوز بین انتخاب PA500 PERSIAN-PA 50 SAMPELER یا PA 80 مردد هستم.کمک میکنید؟

ehsanmir
Wednesday 16 December 2009, 06:40 PM
سلام دوستان. من هنوز بین انتخاب PA500 PERSIAN-PA 50 SAMPELER یا PA 80 مردد هستم.کمک میکنید؟
سلام
بزار حرف اخر رو بهت بگم.
اگر فقط این سه مدل مد نظرت هست, pa 80 و pa50 برای مجالس مناسبه.کلا برای کارهای ایرانی.به خاطر فراوان بودن ریتمش. که تو این دو مدل هم 80 بهتر از 50 هست.البته قیمتش بالاست.
ولی pa500 persian قیمتش خیلی بالاست و بدرد مجلس نمیخوره.ولی این رو هم در نظر بگیرید صداها و کیفیت 500 نسبت به اون دو مدل بالا تره.جدیدتر هم هست.اما نه از سمپل خبریه و نه ریتم فراوان.
اگر هم کار غربی میکنی pa500 معمولی بگیر.در ضمن انتخاب این جور چیزها سلیقه ای هست.
کسی نمیتونه 100% بگه که چی بگیری.مثلا شاید من بگم 500 بگیر.ولی از نظر شما مناسب نباشه.پس تصمصم نهایی با خودته.
امید وارم جوابت رو گرفته باشی.:ilovemusic:

HamedSedighi
Friday 18 December 2009, 03:41 AM

برای کاربرد خانگی هیچ دلیلی وجود نداره که pa500 را به pa500 persian ترجیح دهید.

چرا بی جهت هزینه بیشتری بپردازید!

پس پیشنهاد میکنم که از بین مدل هایی که گفتی pa500 معمولی بگیر نه پرشین.

از برندهای دیگر هم چیزی نمی گویم تا سر در گم نشوی.این را بدان جهت گفتم که عیب و ایراد و نقاط

مثبت این سه مدل که نوشتی ،تنها با یکدیگر مقایسه شده اند.و مدلهای برتر وبهتر از این مدلها در برند های دیگر مقایسه نکرده ام.

HamedSedighi
Friday 18 December 2009, 04:03 AM
سلام

دوستان يه سوال كلي داشتم.مدلي از ياماها ميشناسين كه كلاويه هاش مثل سري wk 200 كاسيو باشه؟ تا قيمت حدود 250 300 هزار تومان... با تشكر

سلام

فکر کنم dgx220

HamedSedighi
Friday 18 December 2009, 04:07 AM
بچها با 500 تومن چه مدلی از یاماهارو میشه گرفت................
البته اکبندشو مد نظر دارم ..............چون ازدست دو سر در نمی یارم

فکر نکم اک مدلی در این حد قیمت باشه.ولی دست دوم زیاد _

a300 حدود 300 هزار تومن اک بند می توانی بگیری.

که از نظر من که مدل بیخودیست با این حد قیمتش

GhazalMusic
Monday 21 December 2009, 10:53 PM
به نظر من بهترین کیبورد Korg PA2 من جای شما بودم واسه خرید کمی صبر می کردم بیشتر بس انداز می کردم و Korg PA2 را می خریدم...پشیمون نمیشید

dishdish
Thursday 24 December 2009, 09:39 AM
الان دیگه تو این زمان ها واسه اهنگ سازی از کیبورد استفاده نمیکنن مگر به خاطر midi

الان همه چی با نرم افزار شده

mini
Saturday 26 December 2009, 03:04 AM
من این سوال رو تو خیلی از تاپیک ها نوشتم و مزاحمت برای سایت ایجاد کردم شرمنده.
ولی هنوز به جوابم نرسیدم. شما لطف کنین یه جواب درست و درمون بدید منو از تردید و دودلی درارید.
من میخوام آهنگسازی و تنظیم برای ارکستر و کنسرتها رو یاد بگیرم. به نظر شما کیبورد بگیرم یا پیانو دیجیتال؟
(توجه کنید آهنگسازی برای ارکستر همش پارتیتور نویسی برای سازهای زنده هست. نمیخوام نرم افزاری کار کنم)
نوازندگی کدوم ساز میتونه برای یادگیری آهنگسازی و تنظیم برای ارکستر کمکم کنه؟
به عبارت دیگر، با نوازندگی کدوم ساز میتونم آهنگسازی و تنظیم یاد بگیرم؟
دیگه نمیدونم چطوری منظورمو برسونم. تو رو خدا کمکم کنید

M8H
Saturday 26 December 2009, 09:13 AM
ولی هنوز به جوابم نرسیدم. شما لطف کنین یه جواب درست و درمون بدید منو از تردید و دودلی درارید.
من میخوام آهنگسازی و تنظیم برای ارکستر و کنسرتها رو یاد بگیرم. به نظر شما کیبورد بگیرم یا پیانو دیجیتال؟
(توجه کنید آهنگسازی برای ارکستر همش پارتیتور نویسی برای سازهای زنده هست. نمیخوام نرم افزاری کار کنم)
دوست عزیز اگه میخواید شما آهنگ سازی و تنظیم ارکستر و کنسرتها رو یاد بگیرید باید حتما یه کیبورد ارنجر داشته باشی.الان بیشتر تو ایران برای کنسرت از یه کیبورد ارنجر خوب مثل KORG PA800 استفاده میکنن.منم کارم تنظیم و ریتم سازی برای کنسرتاست(کنسرتای زیرزمینی یعنی بدون مجوز).و با یه کیبورد PA800 تمام کارای خواننده رو توی اون انجام میدم و دیگه نیازی به اون نیست که سازهای زیادی ببریم.
2_نوازندگی پیانو بهتر برای یادگیریه آهنگ سازی و تنظیم.
ولی به نظر من یه کیبورد ارنجر خوب برداری خییییلی بهتر تا پیانو واسه کاری که شما میخوای انجام بدی.

mini
Saturday 26 December 2009, 12:41 PM
من نمیخوام فعلا آهنگسازی کنم. میخوام چند سال یاد بگیرم بعد کار کنم.
پس نتیجه میگیریم نوازندگی پیانو بیشتر در یادگیریش کمک میکنه... درسته؟
حالا اگه یه کیبرد بگیرم و باهاش پیانو تمرین کنم چی؟
منظورتون از اینکه نوازندگی پیانو کمک میکنه اینه که خود پیانو یا یادگیری اصول نوازندگیش کمک میکنه؟
من می تونم یه پیانو دیجیتال بگیرم ولی نگران این هستم که:
پیانو بگیرم و ببینم کیبورد برای یادگیری آهنگسازی و تنظیم بیشتر کمکم میکنه.
یا کیبورد بگیرم و نتونم پیانو بزنم و ببینم نوازندگی پیانو بیشتر کمکم میکرد.

mini
Saturday 26 December 2009, 12:49 PM
ببینید من میخوام برای یادگیری آهنگسازی و تنظیم سه - چهار سالی یکیشو داشته باشم و بعد میتونم اون یکی هم بگیرم.
میخوام ببینم تو این مدت ککه میخوام یاد بگیرم کدوم بهتره اول بگیرم.
تصمیم من در مورد موسیقی یادگیری حرفه ای این موارد است:
تنظیم - آهنگسازی - نوازندگی پیانو .

HamedSedighi
Saturday 26 December 2009, 12:56 PM

جواب شما کاملا مشخص است

شما میخواهید تنظیم کردن را یاد بگیرید پس بروید به سمت پیانو و در ضمن آموختن تنظیم (هارمونی،کنترپوان و ...)

وارد جزئیات نمی شوم تا اینکه سر درگم نشوید.

mini
Saturday 26 December 2009, 01:36 PM
این جزئیاتی که گفتید میدونم. من اول در مورد هر چیز تحقیق میکنم.
از نظر تئوری و علوم به نتیجه رسیدم فقط تو انتخاب ساز مونده بودم که الان بیشتر مایل شدم به پیانو.
P70 خوبه به نظرتون؟
هامر اکشن مهمه برام...

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 07:45 PM
سلام دوستان من چون می خواهم آهنگ سازی کنم و در کنارش پیانو کار کنم 8 اکتاوه نیاز دارم گشتم و این کیبرد ها رو پیدا کردم .
اگر قیمت هاشونو بگید یا اینکه بگید کدوم بهتره ممنونتون میشم
چون با PC کار می کنم خیلی برام پنل بالاش مهم نیست

کسی از قیمت و کاربرد هر کدوم خبر داره بگه

1)

ProKeys 88sx

ميدی کيبرد 8 اکتاونيمه

پيانوئی
دارای ورودی ميدی 1*1
دارای 7 بانک صدا
دارای 2 ورودی هدفون
قابل استفاده در اکثر کامپيوترها
دارای انواع ورودی پدال

2)

ProKeys 88

ميدی کيبرد 8 اکتاو

پيانوئی
دارای ورودی ميدی 1*1
دارای 64 مگا بايت بانک صدا
دارای نمايشگر و تنظيم گر دستی
دارای پکيج نرم افزاری

3)

Keystation Pro 88

ميدی کيبرد 8 اکتاو

پيانوئی
دارای ورودی ميدی 1*1
دارای نمايشگر و تنظيم گر دستی
دارای پکيج نرم افزاری

4)

Keystation
88
es

ميدی کيبرد 8 اکتاو پيانوئی

دارای ورودی ميدی 1*1
دارای شارژر 9 ولت
دارای پکيج نرم افزاری

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 07:57 PM
خودم نظر اولیه چون هم ورودی پدال داره هم کوچیک تره

ehsanmir
Saturday 26 December 2009, 08:19 PM
باید ببینید اینها تو ایران هست یا نه.من یکی دو مدلش رو بیشتر ندیدم.ولی قیمت ندارم.

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 10:19 PM
آقا احسان بله هست در یک فروشگاه اینترنتی من دیدم
ولی قیمت ها رو نزده بود فقط تبلیغ بود .
حالا به نظر شما قیمت هاش چنده ؟
یکی از دوستام 6 اکتاوه خریده بود 150 تومان
اینا رو نمی دونم می ترسم قیمت هاشون بالا باشه

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 10:25 PM
آقا خودم قیمت ها رو پیدا کردم
اصلا به صرفه نیست
Axiom 61 :515000
KeyStation Pro:865000
Prokeys88sx:650000
Prokeys88:965000
نظرتون چیه ؟

HamedSedighi
Sunday 27 December 2009, 01:54 AM
اصلا به صرفه نیست
نظرتون چیه ؟

یه سوال شما با هدفون می خواهی بشونی صدا را؟

این گونه که بر میاد یه سری از مدل هاش یو اس بی ندارند پس آنها به کنار.

پدال هم ساپورت میکنند یا نه؟

اگر که ساپورت نمیکنند که نمی صرفند.

MyViolon
Sunday 27 December 2009, 10:19 AM
اولی که انواع پدال و نیم پدال میخوره
اینا همه ماله شرکت m-audio بود
ولی من یه سری ماله شرکت یاماها هم پیدا کردم فقط قیمت هاشونو ندارم قراره برام بفرستند به محض رسیدن به دستم بتون میگم
قیمت یاماها معمولا عاقلانه تر و به صرفه تره
چه فرقی داره با اسپیکر یا هدفون ؟
ما که به هر حال صدا را رو از کارت صدای کامپیوتر دریافت میکنیم حالا هرکدوم بخواهیم استفاده میکنیم

ehsanmir
Sunday 27 December 2009, 10:36 AM
اصلا به صرفه نیست
نظرتون چیه ؟
قیمتها خیلی بالاست.البته من حدس میزدم اینقدر گرون باشه.با این مبلغ شما میتونید یه پیانو دیجیتال بگیری.همون کار رو هم برات انجام میده.خودش هم صدا داره.

mini
Sunday 27 December 2009, 12:08 PM
یعنی پیانو دیجیتال از اینها بهتره؟!
ببینم کلاویه هاش چطوریه؟ مثل کیبورده یا پیانو؟
تنها اشکالشون اینه که اسپیکر ندارن؟

MyViolon
Sunday 27 December 2009, 04:46 PM
آقا انگار اینجا کسی به حرف من گوش نمیده برای آهنگ سازی پیانو دیجیتال که میدی نداره که بخواهم باش آهنگ سازی کنم
مجبورم کیبرد میدی بگیرم و کار کنم
و نداشتن اسپیکر هیچ ایرادی نیست برای میدی کیبرد چون به پی سی متصل میشن و برای اتصال به نرم افزار ها بکار می روند
پس اینهایی که گفتید ایراد نیستند

ehsanmir
Sunday 27 December 2009, 04:50 PM
یعنی پیانو دیجیتال از اینها بهتره؟!
ببینم کلاویه هاش چطوریه؟ مثل کیبورده یا پیانو؟
تنها اشکالشون اینه که اسپیکر ندارن؟
midi controler هیچ صدایی از خودش نداره.در واقع بدون کامپیوتر کار نمیکنه.ولی کیبرد ها و پیانو دیجیتالی های جدید هم با کابل midi و هم با usb به کامپیوتر وصل میشه و میتونید همون کارها رو تقریبا انجام بدید.در مورد کلاویه هاش چیزی نمیدونم.ولی فکر میکنم مثل پیانو محکم باشه و بالا بودن قیمتش هم به همین دلیله.

rezareza
Wednesday 30 December 2009, 10:35 AM
سلام دوستان من يك كيبورد ميدي كنترولر دست دوم ميخام . ترجيحا رولند pcr-800 يا يك 5 اكتاو سالم و خوب. اگر كسي داشت ايميل بزنه در ضمن مجموعه vst هم يكجا بصورت هارد به هارد ميخرم اگر داشتيد . ممنون

mhznima
Thursday 7 January 2010, 09:00 PM
سلام دوستان
مرسي از راهنمايي هاي مفصل تون....
نظرتون رو در مورد psr-450 مي خواستم
استفاده ي من هم براي تمرين صداسازي و سلفژ
اگه قسمت بشه تمرين هاي مقدماتي براي فراگيري پيانو
نظرتون ؟؟؟؟
دست دوم دارم مي گيرم از كسي چند بهش بدم خوبه ؟ سالمه دستگاه

ramin52
Monday 11 January 2010, 04:25 PM
سلام بر همه دوستان
من قبلا ساز آذري داشتم شايد شنيدين اسمشو ( ساز شاد قارمان ) يادش به خير ....
حدود 10 سالي هست كه ديگه نميزنم ..... ولي از نظر علمي مقالات و مطالب زيادي مطالعه مي كنم
الان ميخوام براي خودم يه كيبورد بگيرم براي شروع a300 آكبند رو انتخاب كردم كه بعد از يه سال اونو با or 700 يا كرگ pa 500 persian تعويض كنم يا اگه خوب هم باشه نگهش دارم براي تمرين دو تا پسرام كه 8 ساله و 3 ساله و علاقمند به موسيقي هستن
1- در مورد A300 اگه در مورد صداهاي سازهاي اورينتال توضيح بدين ممنون ميشم منظورم شباهت صداي سازهاست آيا راضي كننده هست يا مصنوعيه ؟
2- كلا ميشه ريتم ايراني يا آذري دلخواه رو به اون داد و save كرد يا قابل تغيير نيستند ؟
3- آيا كلاويه اين مدل به ميزان ضربه انگشت حساس هست يا نه منظورم اينه كه مثل پيانو ميشه با ضربه ضعيف نت رو ضعيف و با ضربه سنگين صداي نت را بلند اجرا كرد يا نه ( اين قابليت تاچ برام خيلي مهمه )
4- ممنون ميشم اگه لطف كنيد و راهنمايي بفرمائيد كه حدود قيمت الان براي آك اين مدل چنده ؟

با سپاس

d-b
Monday 11 January 2010, 07:11 PM
سلام بچه ها
اقا یه کیبرد اک میبایستی شامل چه متعلقاتی باشه ؟؟؟
اداپتور مگه رو خود کیبرد نیست ؟؟؟

ehsanmir
Monday 11 January 2010, 08:12 PM
سلام بچه ها
سلام
نه همیشه اینطور نیست.مثلا korg اداپتور داره.اما casio و yamaha جدا گانه باید خریداری بشه.
اما یه کیبرد اک به غیر از اداپتور باید دارای پایه نت سر خود و دفترچه راهنما و cd باشه.

HamedSedighi
Tuesday 12 January 2010, 10:41 PM
سلام بر همه دوستان

سلام

حدود 10 سالي هست كه ديگه نميزنم ..... ولي از نظر علمي مقالات و مطالب زيادي مطالعه مي كنم
الان ميخوام براي خودم يه كيبورد بگيرم براي شروع a300 آكبند رو انتخاب كردم كه بعد از يه سال اونو با or 700 يا كرگ pa 500 persian تعويض كنم يا اگه خوب هم باشه نگهش دارم براي تمرين دو تا پسرام كه 8 ساله و 3 ساله و علاقمند به موسيقي هستن
1- در مورد A300 اگه در مورد صداهاي سازهاي اورينتال توضيح بدين ممنون ميشم منظورم شباهت صداي سازهاست آيا راضي كننده هست يا مصنوعيه ؟

حدس می زنم که به طور کلی صداهای راضی کننده ای نداشته باشه (من صدایش را نشنیدم)
با توجه به اینکه یک مدلی است که برای رده آماتور تولید شده.

2- كلا ميشه ريتم ايراني يا آذري دلخواه رو به اون داد و save كرد يا قابل تغيير نيستند ؟

نمی دانم ، هر گاه امدم از سایت یاماها جزئیات و توصیفات راجع به این مدل را ببینم یه پیام می زنه که راجع به کشور ماست.

3- آيا كلاويه اين مدل به ميزان ضربه انگشت حساس هست يا نه منظورم اينه كه مثل پيانو ميشه با ضربه ضعيف نت رو ضعيف و با ضربه سنگين صداي نت را بلند اجرا كرد يا نه ( اين قابليت تاچ برام خيلي مهمه )

به طور کلی مدل های آماتور کیبرد از هر برندی فاقد اکشن هستند ، به عبارتی ان حس سنگینی کلاویه های پیانو را در زیر انگشتان نخواهید داشت.

اما کیبرد های یاماها از قدیم تنها با یک دکمه حالت تاچ را دارا هستند شاید این مدل هم اینگونه باشد.

4- ممنون ميشم اگه لطف كنيد و راهنمايي بفرمائيد كه حدود قيمت الان براي آك اين مدل چنده ؟

تاپیک قیمت (You can see links before reply) را مشاهده کنید

با سپاس

سپاس از شما

HamedSedighi
Tuesday 12 January 2010, 10:52 PM
سلام بچه ها

سلام

قاعدتا و منطقا باید آداپتور همراه کیبرد باشه و هزینه اضافی پرداخت نکنید . اما یک سری .... پیدا می شوند که جدا هزینه می گیرند.

شما اگر به دفترچه راهنمای هر کیبرد نگاهی بیندازید نوشته شده که داخل جعبه چه چیزهایی باید باشه

حتما هنگام خرید چک کنید که کم وکسری نداشته باشه.

و شما خریداری دیگه اصلا به روی خودتم نیار که هزینه اداپتور را جدا بگیرند (یه چنین چیزی )

قبل از خرید هر مدل دفترچه راهنمای آن را از نت دنلود کن .

ramin52
Sunday 17 January 2010, 07:18 AM
آقاي احمديان عزيز من a300 رو از آقا وحيد تحويل گرفتم . دستت درد نكنه از بابت زحماتي كه كشيدين ازتون ممنونم.

ramin52
Monday 18 January 2010, 07:27 AM
سلام بر همه دوستان

سلام

حدس می زنم که به طور کلی صداهای راضی کننده ای نداشته باشه (من صدایش را نشنیدم)
با توجه به اینکه یک مدلی است که برای رده آماتور تولید شده.

دوست عزيز يك بار به صداش گوش بدين چون واقعا بي نظير هست
اين ساز جزء تفكيك ناپذير موسيقي آذري هست و من بعد از تار آذري صدايي به زيبايي صداي قارمان نشنيده ام ( البته اين سليقه اي هست) صداي قارمان رو ميتونيد از tyros3 هم گوش بدين

با احترام

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 02:52 PM
سلام بچه ها يكي از دووستام ميخواد كيبورد بگيره تا 350 تومن خونشم تهران نيست

چي توصيه ميكنين ؟؟!؟!؟

HamedSedighi
Monday 18 January 2010, 07:49 PM
سلام بچه ها يكي از دووستام ميخواد كيبورد بگيره تا 350 تومن خونشم تهران نيست

چي توصيه ميكنين ؟؟!؟!؟

سلام

براستی که پست ها و صفحات قبل همین تاپیک پاسخ شفاف و واضح شما هستند.اگر لطف کنید و انها را نیز بخوانید خوب می شود.

ایشان در چه سطحی نوازندگی میکنند؟

Haamed
Tuesday 2 February 2010, 06:22 PM
سلام به شما.

شب خوش.

یه کمک میخوام از شما که کمی هم عجله داخلش هست.

من تو این چند روز خیلی سایتهای خارجی رو گشتم و تونستم از 2 برند چند مدل رو انتخاب کنم برای خرید اما نمیدونم که کدوم از اینها توی ایران آکبندش وجود داره و قیمتش چنده و اینکه اصلا بدرد من برای شروع میخوره و ...

خواهش میکنم نظرتون رو در موردشون بگید:

راستی اون بودجه 100 تومن رو به 200 تومن افزایش دادم. پس تا 200 تومن بفرماید.

CASIO

LK-220
WK-200
CTK-5000
WK-500
CTK-4000
LK-230
============

YAMAHA

PSR-E223
DGX-230MS
YPT-410
YPT-320
EZ-200
PSR-E323
PSR-E413
PSR-E312
PSR-E313
============

در ضمن من خودم هم فردا میخوام برم جمهوری و همه اینها رو قیمت بگیرم و نظر اونها رو هم بپرسم.

منتظر نظرات شما هستم.

با سپاس.

ehsanmir
Tuesday 2 February 2010, 07:11 PM
اینهایی که لیست کردی اکثرا بالای 200 هست.من از همش خبر ندارم اما تقریبا میدونم بالاتر از 200 هستند.البته wk200 رو فکر میکنم 220 تومن باشه.البته اگر پیدا بشه.تابستون که من جمهوری دیدم.اما الان رو نمیدونم.باید بری جمهوری.اینطوری نمیشه گفت.

hmd_kro
Wednesday 3 February 2010, 10:30 PM
سلام به همه دوستان.

کسی از دوستان در مورد رولند EXR-7 اطلاعاتی داره؟

آیا میشه تو بازار پیدا کرد ؟ وقیمت دست دومش چقدره؟

ممنون.

HamedSedighi
Wednesday 3 February 2010, 11:00 PM
سلام به همه دوستان.

ممنون.

سلام اگر که بتوانی گیر بیاری مدل خوبیه من توی آرشیو م 5 6 فیلم ازش دارم صداهای قشنگی داره

فکر نمی کنم به راحتی گیر بیاد.

از روی عکسش همه مشخصاتش معلومه که چی هستند

البته قدیمه . ولی مثل خیلی از محصولات رولند صداهایی خوبی را هم داره

شما دقیقا دنبال چه فوائدی هستی؟

ehsanmir
Thursday 4 February 2010, 06:36 PM
سلام به همه دوستان.

ممنون.

سلام از اونجایی که من ارادت خاصی نسبت به رولند دارم و اگر جایی ببینم حتما 10 دقیقه ای برندازش میکنم, من همچین مدلی رو تو هیچ یک از مغازه های جمهوری ندیدم..........البته ندیدن من دلیل بر نبودش نیست.اما فکر نکنم به این راحتی پیدا کنی. اما من رولند e60 رو تو جمهوری دیدم.دست دوم.800000 تومن.البته من تابستون دیدم.

hmd_kro
Saturday 6 February 2010, 11:10 AM
راستش من دنبال یه ارگ 6و نیم اکتاو تا قیمت 600-700 میگردم.

zaier
Saturday 6 February 2010, 12:23 PM
سلام دوستان از اول بگم من از ارگای جدید هیچی نمی دونم. می خوام برم کلاس ارگ و دنبال یه ارگ خوب می گردم. یاماهاpsr450رو از شرکت آرشه سوال کردم با آداپتور و کاور گفت 420 تومن. S700هم داشت می گفت 820 تومن با همون متعلقات. یه کرگpa50هم یکی داره میگه زیاد کار نکرده و می ده 700 تومن البته من هنوز ندیدمش. یه ارگی می خوام که بعدآ که خوب یاد گرفتم نیاز نباشه عوضش کنم و چند سال اونو داشته یاشم. ریتمای فارسی و ترکی و عربی هم داشته باشه بد نیست. اگه شما هم چیزی سراغ دارید که از اینا بهتره راهنماییم کنید. دیگه قیمت از 800 تومن تجاوز نکنه. در مورد مکانهای خرید هم راهنماییم کنید. این قیمتا مال شرکت آرشه هست. آیا این شرکت واقعآ نماینده رسمی یاماها تو ایرانه؟ جای دیگه ای هست که قیمتش مناسب تر باشه ترجیحآ توی شیراز و تهران. یه نفر هست که می گه مدل رو بهم بده برات از دبی میارم. می خواستم بدونم تفاوت قیمتی بین دبی و ایران چقدره. با احتساب سودی که طرف می خواد و احتمالآ گمرکی که می خوره آیا صرف می کنه برام بیاره؟ ممنون

zaier
Saturday 6 February 2010, 01:01 PM
سلام
من یه مبتدی هستم و دنبال یه ارگ خوب می گردم. یه کرگpa50 رو یکی از دوستام برام پیدا کرده. طرف بهش گفته زیاد کار نکرده و 700 تومن قیمتشه. می خواستم بدونم چطوری می تونم تستش کنم و از سالم بودنش مطمئن بشم

ehsanmir
Saturday 6 February 2010, 08:10 PM
سلام دوستان از اول بگم من از ارگای جدید هیچی نمی دونم. می خوام برم کلاس ارگ و دنبال یه ارگ خوب می گردم. یاماهاpsr450رو از شرکت آرشه سوال کردم با آداپتور و کاور گفت 420 تومن. S700هم داشت می گفت 820 تومن با همون متعلقات. یه کرگpa50هم یکی داره میگه زیاد کار نکرده و می ده 700 تومن البته من هنوز ندیدمش. یه ارگی می خوام که بعدآ که خوب یاد گرفتم نیاز نباشه عوضش کنم و چند سال اونو داشته یاشم. ریتمای فارسی و ترکی و عربی هم داشته باشه بد نیست. اگه شما هم چیزی سراغ دارید که از اینا بهتره راهنماییم کنید. دیگه قیمت از 800 تومن تجاوز نکنه. در مورد مکانهای خرید هم راهنماییم کنید. این قیمتا مال شرکت آرشه هست. آیا این شرکت واقعآ نماینده رسمی یاماها تو ایرانه؟ جای دیگه ای هست که قیمتش مناسب تر باشه ترجیحآ توی شیراز و تهران. یه نفر هست که می گه مدل رو بهم بده برات از دبی میارم. می خواستم بدونم تفاوت قیمتی بین دبی و ایران چقدره. با احتساب سودی که طرف می خواد و احتمالآ گمرکی که می خوره آیا صرف می کنه برام بیاره؟ ممنون

سلام اول از همه خدمتتون عرض کنم ایران به طور مستقیم نمایندگی یاماها رو نداره.احتمالا اینها شرکتهایی انشعابی از نمایندگی هایی مثل نمایندگی دبی هستند. چون اگر بود حتما ادرسشون تو سایت یاماها بود.You can see links before reply در ثانی به korg pa50 که فروشنده میگه زیاد کار نکرده باید شک کرد.چرا یه نفر یه دستگاه رو میخره و بعد از مدت کوتاهی میفروشه. پس این مسئله مشکوک هست و اگر من جای شما باشم به هیچ عنوان طرف این کیبرد نمیرم.به احتمال زیاد این کیبرد مشکل داره.اگر این کیبرد تبدیل شده باشه بیشتر از اینها میرزه. پس احتمالا تبدیل شده نیست. ثالثا' شما که مبتدی هستی بهتره اینقدر هزینه نکنی.چون احتمال اینکه کلا بی خیال کیبرد بشی هست.امید وارم هیچ وقت این اتفاق نیفته.اما باید احتمال همه چیز رو بدید. شما میتونی یه کیبرد ارزون تر بگیری.مثل a300. هم ریتم شرقی و ایرانی داره.هم ارزون تره. من بین s700 و pa50 , اس 700 رو انتخاب میکنم.چون هم جدید تره.هم شما میتونید یه کیبرد اکبند بگیری.اما اس 700 برای کارهای ایرانی مناسب نیست.اگر کارهای ایرانی ملاکت هست یا a300 و یا or700 رو بگیر. در کل بی خیال جنس دست دوم بشی بهتره.چون معلوم نیست قبل از شما چه بلایی سرش اومده. بازم سوالی بود بپرس.......... موفق باشید.

zaier
Sunday 7 February 2010, 07:11 AM
واقعآممنونم. راهنماییهای خوبی بود به قول دوستان آدم باید لقمه رو اندازه دهانش برداره. یه سوال دیگه هم داشتم. قیمت این کیبوردا تو دبی با قیمت ایران چقدر تفاوت داره. چون یه نفر که البته از ارگ چیزی سر در نمیاره بهم گفت اگه آکبند بخوام و مدل رو بهش بدم برام از دبی میاره. با احتساب سودی که می خواد از ارگه برداره و احتمالآ گمرکی آیا برام صرف داره بگم از دبی بیاره؟
ببخشید من اینقدر این شاخه و اون شاخه می پرم. می خواستم بدونم نظرتون در مورد یاماهاE413 , PSR 450 چیه؟ توی بخش نظرسنجی A300به یکی از دوستان توصیه کردید Casio WK500بگیره. به نظر میاد کیبورد خوبی باشه. یه اکتاو هم که بیشتر داره. من هم بیشتر دوست دارم پیانو کار کنم و در کنارشم با چند تا ریتم یه آهنگم بزنم. میشه در مورد این کیبورد بیشتر توضیح بدید. آیا توی ایران گیر میاد. قیمتش چنده؟ از کجا می تونم گیر بیارم؟ توی ایران ساپورت میشه و براش ریتم و سمپل می سازن یا نه؟

ehsanmir
Sunday 7 February 2010, 07:05 PM
واقعآممنونم. راهنماییهای خوبی بود به قول دوستان آدم باید لقمه رو اندازه دهانش برداره. یه سوال دیگه هم داشتم. قیمت این کیبوردا تو دبی با قیمت ایران چقدر تفاوت داره. چون یه نفر که البته از ارگ چیزی سر در نمیاره بهم گفت اگه آکبند بخوام و مدل رو بهش بدم برام از دبی میاره. با احتساب سودی که می خواد از ارگه برداره و احتمالآ گمرکی آیا برام صرف داره بگم از دبی بیاره؟
ببخشید من اینقدر این شاخه و اون شاخه می پرم. می خواستم بدونم نظرتون در مورد یاماهاE413 , PSR 450 چیه؟ توی بخش نظرسنجی A300به یکی از دوستان توصیه کردید Casio WK500بگیره. به نظر میاد کیبورد خوبی باشه. یه اکتاو هم که بیشتر داره. من هم بیشتر دوست دارم پیانو کار کنم و در کنارشم با چند تا ریتم یه آهنگم بزنم. میشه در مورد این کیبورد بیشتر توضیح بدید. آیا توی ایران گیر میاد. قیمتش چنده؟ از کجا می تونم گیر بیارم؟ توی ایران ساپورت میشه و براش ریتم و سمپل می سازن یا نه؟

سلام خواهش میکنم....... اما در مورد دبی.شما باید بپرسید از اون دوستت که قیمت اونجا چقدر هست و چقدر میگیره تا بیاره و بعلاوه گمرک که من فکر میکنم خیلی بیشتر از اون چیزی بشه که شما میتونید تو ایران تهیه کنید. چون قیمتهای ایران زیاد با خارج کشور تفاوت نداره که بعضی اوقات هم خارج کشور بیشتر از ایران هست.چون اونها نمایندگی اصلی هستند و به دلایل یه سری خدماتی که میدند قیمتهاشون هم بالاتره که پایین تر نیست. اما من جای شما باشم بی خیال دبی میشم. به چند دلیل که الان میگم. 1-ممکنه قیمت تموم شدش برات بیشتر از ایران باشه که احتمالش هم زیاده.2-این یه دستگاه برقیه.امدیم سالم تحویل گرفتی . اما بعد از 2 هفته مشکل پیدا کرد.خوب , حالا شما برای گارانتی دستگاه پول دادی.یا باید بی خیال اون خدمات تو دبی بشی. یا باید دستگاهت رو بفرستی بره دبی و باز برگرده که احتمالا 5 ماه طول بکشه. بعدش هم تو اینهمه جابجایی تو هواپیما و کامیون و نمایندگی و بالا و پایین که میشه دیگه هیچی از این دستگاه زبون بسته به جا نمیمونه.3- تو ایران شاید نمایندگی اصلیش نباشه.اما شرکتهای زیادی هستند که واردات یاماها رو بر عهده دارند.حداقل اگر هم خراب بشه خودب دستت میگیری میبریش نمایندگی یا سر فروشنده.4- همون دستگاههای که تو دبی یا هر جای دیگه فروخته میشه مال همون کمپانی و کشوری هست که تو ایران به فروش میره.اینطور نیست که مثلا pa500 که تو ایران فروش میره چینی باشه و اون pa500 که مثلا تو دبی فروش میره مال کشور المان باشه.همشون مال یه کمپانی هست.همشون هم اکبند هست. پس به این دلایلی که گفتم بهتره از خود ایران بگیری.چون از هر لحاظ به نفع خودته.خیالت هم راحت تره............................................ .................................. در مورد کیبردها که سوال کردی.من به یاماها اشنایت ندارم.اما یکی از اشناییان من 413 رو گرفته بود.ازش هم راضیه.من هم از روی عکس که دیدم , کیبرد خوبیه. usb میخوره و از 450 که فلاپی میخوره و خیلی مبتدی خیلی بهتره.امکانات و صداهای خوبی هم داره.به شرطی که ایران پیداش کنی.اگر پیدا کنی دستگاه خوبیه. اما در مورد wk500. wk 500 تو ایران نیست.اونهم کیبرد خوبیه.اما برای کارهای غربی.نه ایرانی.چون نه ریتم پیدا میشه.نه سمپل.من wk1800 هم دارم.فقط به خاطر زیاد بودن کلاویه هاش و خوب بودن دستگاه نگه داشتمش.گفتم فقط برای کارهای کلاسیک و پیانو و کارهای غربی خوبه.ولی فکر نکنم تو ایران پیدا بشه.شما اگر جمهوری رفتی بگرد شاید پیدا کردی.

zaier
Sunday 7 February 2010, 10:12 PM
بخدا ديگه كلم داره سوت مي كشه. يه جواب صريح مي خوام. يه كيبورد مي خوام كه حداكثر 500 تومن باشه، بيشتر دوست دارم پيانو ياد بگيرم بنابراين بهتره تعداد اكتاوش شش به بالا باشه، اينكه ريتم ترانه هاي فارسي داشته باشه برام مهم نيست چون بيشتر موسيقي هاي توي سبك غربي رو مي پسندم ولي خوب اگه باهاش بشه ايراني هم بزني بد نيست، از نظر سخت افزاري جون دار باشه چون توي شهرستان زندگي مي كنم و كلا حال و حوصله تعمير و تعمير كاري رو ندارم، پورت USB داشته باشه، براي مني كه تازه كار هستم حداقل يه چهار پنج سالي ارضا كننده باشه. من همه اين انجمن رو زير و رو كردم و از چند سايت يه مدلايي در آوردم كه اينا هستن
ياماها: E403,E413,PSR450,A300,A1000,PSR2000
كاسيو:WK200,WK500
اين مدلايي كه بالا گفتم همشون فكر مي كنم تو يه رنج قيمتي باشن.
يه سوال ديگه اگه شما بخواين بين psr450وE403وE413يكي رو انتخاب كنيد كدومشو مي گيريد و چرا؟

HamedSedighi
Sunday 7 February 2010, 11:23 PM
بخدا ديگه كلم داره سوت مي كشه. يه جواب صريح مي خوام. يه كيبورد مي خوام كه حداكثر 500 تومن باشه، بيشتر دوست دارم پيانو ياد بگيرم بنابراين بهتره تعداد اكتاوش شش به بالا باشه، اينكه ريتم ترانه هاي فارسي داشته باشه برام مهم نيست چون بيشتر موسيقي هاي توي سبك غربي رو مي پسندم ولي خوب اگه باهاش بشه ايراني هم بزني بد نيست، از نظر سخت افزاري جون دار باشه چون توي شهرستان زندگي مي كنم و كلا حال و حوصله تعمير و تعمير كاري رو ندارم، پورت USB داشته باشه، براي مني كه تازه كار هستم حداقل يه چهار پنج سالي ارضا كننده باشه. من همه اين انجمن رو زير و رو كردم و از چند سايت يه مدلايي در آوردم كه اينا هستن
يه سوال ديگه اگه شما بخواين بين psr450وE403وE413يكي رو انتخاب كنيد كدومشو مي گيريد و چرا؟

خودت به یاماها psr-2000 اشاره کردی من پیشنهاد می کنم اگر که تمیزش رو می تونی گیر بیاری

بگیر.دیگه راهنمایی از این واضح تر . در مورد یو اس بی هم یک کابل میدی-یو اس بی بگیری مشکلی

نخواهی داشت

دلیل گیج شدنت هم اینه که هی از این مدل به اون مدل می پری

avm
Sunday 7 February 2010, 11:58 PM

سلام
ببخشید من پابه رهنه پریدم وسط، یه پیشنهاد دارم، شما که میخوای پیانو بزنی، و امکانات برات زیاد مهم نیست چرا با جای کیبود به میدی کنترلر 6 1/4 نمیگیری که قیمتش خیلی ارزونتر هم در میاد و میتونه هامر اکشن هم باشه کلاویه هاش و به کامپیوتر وصل کنی و با سمپل صدا داشته باشی، چون من خودم هم از میدی کنترلر استفاده میکنم، مثلا اگه سمپل پیانوی Ivory رو که 10 DVD هم هست فکر کنم استفاده کنی کیفیت صدایی که داری باور نکردنی هست، جردن رودس هم از همین پیانو استفاده میکنه البته...
فکر کنم هزینه اش هم خیییلی کمتر بشه

مرسی ارسلان

zaier
Monday 8 February 2010, 01:46 AM
راستشو بخوايد قبل از اينكه با اين انجمن آشنا بشم يكي از دوستان بهم توصيه كرد كه همين 2000 رو بگيرم ولي همين كه دسته دومه و آكش گير نمي ياد منو مي ترسونه چون همينطور كه گفتم از تعمير و تعمير كاري بدم مياد. البته يه تجربه بد هم در مورد كيبورد خريدن دارم كه كلآ از اين رشته زده شدم. سال 76 يه از خدا بي خبر يه كيبورد كاسيو CA110بهم انداخت كه 2 ماه هم برام كار نكرد بعدش هم ديگه سراغ ارگ و ارگ زني نرفتم. به همين دليل مي خوام تا اونجايي كه مي شه يه دستگاه بگيرم كه مطمئن باشم سرم كلاه نرفته. اون سوال آخرو هم بهم جواب نداديد بين PSR450,E413,E403كدومشون بهتره؟ اگه بخوام 2000 بگيرم بايد به چه مواردي توجه كنم و چطوري تستش كنم. در مورد اين كه آقا آركي فرمودند من خيلي از اين شاخه به اون شاخه مي پرم، درست مي گن ولي شما بايد بهم حق بديد. هر فرد مبتدي مثل من 18 صفحه اين تاپيك رو بخونه گيج ميشه نميدونه چي رو انتخاب كنه.

HamedSedighi
Monday 8 February 2010, 07:06 AM
راستشو بخوايد قبل از اينكه با اين انجمن آشنا بشم يكي از دوستان بهم توصيه كرد كه همين 2000 رو بگيرم ولي همين كه دسته دومه و آكش گير نمي ياد منو مي ترسونه چون همينطور كه گفتم از تعمير و تعمير كاري بدم مياد. البته يه تجربه بد هم در مورد كيبورد خريدن دارم كه كلآ از اين رشته زده شدم. سال 76 يه از خدا بي خبر يه كيبورد كاسيو CA110بهم انداخت كه 2 ماه هم برام كار نكرد بعدش هم ديگه سراغ ارگ و ارگ زني نرفتم. به همين دليل مي خوام تا اونجايي كه مي شه يه دستگاه بگيرم كه مطمئن باشم سرم كلاه نرفته. اون سوال آخرو هم بهم جواب نداديد بين PSR450,E413,E403كدومشون بهتره؟ اگه بخوام 2000 بگيرم بايد به چه مواردي توجه كنم و چطوري تستش كنم. در مورد اين كه آقا آركي فرمودند من خيلي از اين شاخه به اون شاخه مي پرم، درست مي گن ولي شما بايد بهم حق بديد. هر فرد مبتدي مثل من 18 صفحه اين تاپيك رو بخونه گيج ميشه نميدونه چي رو انتخاب كنه.

در مورد سه مدلی که نوشتی ؟: 450 تولید اخیر است؟یعنی مطمئنی که آکش موجود ؟ تا جایی که من میدونم 450 تولید 2004 است و 403 تولید 2006 ای 413 تولید 2008

با این اوصاف : اگر پی اس ار 450 به علت اینکه میتونه یه چیزهایی از فلاپی دریافت کنه و اگر بتونه ریتم بگیره که بعید می دونم یک امتیاز نسبت به بقیه بیشتر میگیره.

از میان این سه مدل e413 رو بگیری به نظر میاد بهتر است.

این سه کیبردهای آماتور هستند و تنها جهت یادگیری .پس هیچ انتظار فوق العاده ای ازآنها نباید

داشت.

در مورد خرید هر نوع کیبرد دست دوم بهترین حالت اینه که شخص با تجربه ای همراهت باشه.(دیگه چیزی نمی گم که گیج نشی)(موارد زیادی هستند که میتوانند چک بشوند)

یه سوال می پرسم لطفا شفاف جواب بده(مثل پست های قبلیت نباشه) :

برای چی می خواهی کیبرد بخری؟

zaier
Monday 8 February 2010, 01:01 PM
من کلآ به موسیقی علاقه دارم. البته موسیقی که برای خودم بزنم و اصلآ توی این خیالا نیستم که بخوام تو یه مجلس نوازندگی کنم. زمان دانشجوییم توی شیراز یه ارگ خریدم و کلاس می رفتم بعدش اون بلا سرم اومد و ارگم خراب شد و برای تعمیر که بردمش گفتن ارزششو نداره خرجش کنی بعدش دیگه کلاس هم نتونستم برم. دانشگاه هم که تموم شد چون توی شهرستان کلاس موسیقی نبود نتونستم ادامش بدم. الان نزدیک 9 ساله که کارمندم. یکی از همکارام پیانیسته ولی متاسفانه از خرید ارگ سر در نمیاره. خودش یه کاسیو داره میگه مال 15 سال پیشه. به هر حال قرار شده پیشش برم کلاس. اینو هم بگم من می خوام ارگو کلاسیک یاد بگیرم و آهنگا رو با نت خوانی بزنم.
خوب در کنارش دوست دارم ارگم چند ریتم داشته باشه که مثلا تو مایه های یانی بتونم بزنم یا توی جشن تولد دخترم بتونم ازش استفاده کنم. فکر کنم باید اینطور سوال کنم که با این شرایطی که من دارم به نظرتون چقدر باید هزینه کنم و چه نوع کیبوردی بخرم. فکر کنم توی این چند پست دیگه کاملآ شرایط من دستتون اومده باشه. از اینکه اینقدر اذیتتون می کنم واقعآ معذرت می خوام.

ehsanmir
Monday 8 February 2010, 07:06 PM
من کلآ به موسیقی علاقه دارم. البته موسیقی که برای خودم بزنم و اصلآ توی این خیالا نیستم که بخوام تو یه مجلس نوازندگی کنم. زمان دانشجوییم توی شیراز یه ارگ خریدم و کلاس می رفتم بعدش اون بلا سرم اومد و ارگم خراب شد و برای تعمیر که بردمش گفتن ارزششو نداره خرجش کنی بعدش دیگه کلاس هم نتونستم برم. دانشگاه هم که تموم شد چون توی شهرستان کلاس موسیقی نبود نتونستم ادامش بدم. الان نزدیک 9 ساله که کارمندم. یکی از همکارام پیانیسته ولی متاسفانه از خرید ارگ سر در نمیاره. خودش یه کاسیو داره میگه مال 15 سال پیشه. به هر حال قرار شده پیشش برم کلاس. اینو هم بگم من می خوام ارگو کلاسیک یاد بگیرم و آهنگا رو با نت خوانی بزنم.
خوب در کنارش دوست دارم ارگم چند ریتم داشته باشه که مثلا تو مایه های یانی بتونم بزنم یا توی جشن تولد دخترم بتونم ازش استفاده کنم. فکر کنم باید اینطور سوال کنم که با این شرایطی که من دارم به نظرتون چقدر باید هزینه کنم و چه نوع کیبوردی بخرم. فکر کنم توی این چند پست دیگه کاملآ شرایط من دستتون اومده باشه. از اینکه اینقدر اذیتتون می کنم واقعآ معذرت می خوام.

سلام.... خوب میدونید مشکل اصلی چیه.مشکل اینه که ممکنه من بگم شما برو با 480 یه wk500 بگیر.هم 6 اکتاو.هم ریتمهای غربی خوب.هم از نظر سخت افزاری قوی.اما شما نمیتونید این کیبرد رو تو بازار پیدا کنی.اگر هم باشه دست دوم هست که بازم بر میگردیم به همون تاپیک های اول که من دلایلم رو برای چشم پوشی از خرید دست دوم خدمتتون عرض کردم.البته شما اگر بتونید بیایید تهران خوبه.یه دوری بزن.یه ذره دود بخور.یه نمه سر درد بگیر..............(شوخی کردم) اما یه چندتا گزینه رو در نظر داشته باش.مثلا yamaha 413-casio wk200-casio wk500-yamaha450و .........البته فقط اک بندش.نه دست دوم.چون ریسکش بالاست.بعد که اومدی تهران بگرد ببین چه چیزهایی تو تهران موجود هست.هر کدومش رو که پیدا کردی بگیری. در مورد اون سه تا مدل یاماها 413 و 403 تقریبا تو یه رده هستند و زیاد فرق نمیکنه.اما این دوتا از 450 بهتر هستند.yamaha 1000 و yamaha 2000 هم کیبرد های خوبی هستند.اما اکشون دیگه نیست.
شما یه سری به سایتهای زیر هم بزنید بد نیست.You can see links before reply

ehsanmir
Monday 8 February 2010, 07:12 PM