PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کارهای سنتور Arash-hadian

Arash-hadian
Thursday 6 August 2009, 12:03 AM
اجرای قطعه چهار باغ در مایه ابوعطا از کتاب دوره ابتدایی سنتور

سلام
امروز آهنگ چهار باغ در مایه ابوعطا رو از کتاب دوره ابتدایی سنتور استاد پایور زدم .البته اصلا خوب نزدم و بعضی موقع ها هم دستم بجای سیم سفید رو سیم زرد خورده که امیدوارم منو ببخشید .
به نظرتون چه طور زدم ؟

چهار باغ (You can see links before reply)

damavand
Friday 7 August 2009, 03:47 PM
شما خودتون گفتین که خوب نزدین،کلا این اجرا اشکالات زیادی داشت،از عدم رعایت فاصله ها گرفته تا نخوردن صحیح مضراب به سیمها

payamf1
Friday 7 August 2009, 05:10 PM
بهتره که همه اعضا نه فقط شما خوب کار رو اجرا کنید بعدا بذارید واسه گوش دادن
اینطوری هم میشه جدی تر روی کارتون نظر داد و هم میشه سطح کار و مضراب زنی شما را هم دریافت کرد.

Arash-hadian
Friday 16 October 2009, 07:23 PM
یه تیکه از سمفونی شماره 40 موتزارتو با سنتورم زدم .البته فقط یه تیکشو تونستم بزنم چون نتشو نداشتم و اینا رو هم گوشی در آوردم .
از اینجا (You can see links before reply)دانلود کنید .

rumour
Friday 16 October 2009, 07:52 PM
من که از ساز های ایرانی سر در نمیارم ولی خیلی حال کردم.عالی بود.البته فکر کنم یکی دو تا جا نت ها یکی دوتا بالا پایین شده بود.شاید هم به خاطر اینه که من به صداش عادت ندارم.بیشتر ورژنه ویالنشو گوش دادم!
در هر صورت برای گوشی در آوردن خیلی هم خوبه.
هیچ هم دره پیت نیست!

Arash-hadian
Friday 1 January 2010, 02:10 PM
Alone In Daybreak

You can see links before reply

سلام
امروز یکی از کارامو گذاشتم .خوشحال میشم نظراتتونو بدونم

این آهنگ رو به کسی تقدیم میکنم که همه زندگیمه

از اینجا (You can see links before reply)دانلود کنید.

david_santoori
Friday 1 January 2010, 06:52 PM
بسیار دلنشین .مرسی . مرسی

siamaksadrara
Friday 1 January 2010, 07:29 PM
خیلی زیبا و قشنگ بود

Razoniaz
Saturday 2 January 2010, 07:02 AM
ممنون آرش عزیز، زیبا بود. با توجه به مدت زمانی که سنتور می زنید خیلی خوب اجرا کردید.
فقط من چند نکته برای بهبود کارهای بعدیتون عرض کنم.

نکات فنی در ضبط:
1- نمی دونم عیب از میکرفن بود یا اینکه قطعه را در حالت mono ضبط کرده بودید. چون فقط از یکی از اسپیکرها صدا می اومد. و خب این امر بر روی کیفیت قطعه تاثیر به سزایی داره.
2- سعی کنید حتی الامکان قطعه هاتون رو با کیفیت 64K ضبط کنید. چون حجمش نسبت به حالت معمولی (128K) نصف می شه و زیاد هم توی کیفیتش تاثیر خاصی نداره. وقتی حجم قطعه کم باشه هم آپلودش برای شما راحتتره و هم دانلودش برای بقیه دوستان کمتر زمان می بره.

نکات مربوط به نوازندگی:
نکته اول مربوط به کوک ساز هستش. آرش جان سازتون خوب کوک نبود بخصوص سیمهای زردش. لطفا روی کوک ساز وسواس بیشتری به خرج دهید.
نکته دیگه هم اینکه سعی کنید بیشتر روی مضرابهای ریز کار کنید.

با تشکر از شما دوست عزیز منتظر کارهای بعدی شما هستیم.

آناهيتا 79
Saturday 2 January 2010, 08:24 AM
david عزیز لطف داری .ممنون.از اونجایی که یک سال و 8 ماه بیشتر نیست که سنتور رو شروع کردم خیلی مشتاقم نظرت رو درباره توانایی نوازندگیم بدونم.(البته خودم میدونم که اوضاع نوازندگیم زیر خط فقره) در پروفایلت نوشتی که 12 ساله که سنتور میزنی.یه پا استادی دیگه واسه خودت.
شما يه سال و خورده اي هست كه كار مي كنيد و اينقدر خوب مي زنيد ؟ اگه چشم نشيد مي خوام بگم خوش به حالت ! من يه سال هست كار مي كنم اما ! شما روزي چند ساعت تمرين مي كنيد ؟ در ضمن دو تا سئوال يه خورده شخصي هم داشتم : 1- اون تابلو نقاشي كار خودتونه ؟ 2- عكس آواتار شما عوض شده ؟

david_santoori
Sunday 3 January 2010, 10:57 AM
david عزیز لطف داری .ممنون.از اونجایی که یک سال و 8 ماه بیشتر نیست که سنتور رو شروع کردم خیلی مشتاقم نظرت رو درباره توانایی نوازندگیم بدونم.(البته خودم میدونم که اوضاع نوازندگیم زیر خط فقره) در پروفایلت نوشتی که 12 ساله که سنتور میزنی.یه پا استادی دیگه واسه خودت.

1)از لطف شما ممنونم ولی الف استاد یعنی انسانیت . من که در کوچه پس کوچه های انسانیتش موندم وای به حال بقیش. پس خواهشا منا استاد خطاب نکنید .
2)در مورد نوازندگی تون باید بگم افرادی که در مدت کوتاهی به این حد از نوازندگی میرسند خیلی خیلی اندک اند طی تجربه ناچیزی که دارم می تونم حدس بزنم که شما هم از همون علاقه مند های با استعداد هستید و اگه راهتونا درست انتخاب کنید شک ندارم که در آینده نوازنده خیلی خوبی خواهید شد.
طی این مرحله بی همرهی خزر مکن......

heiran
Sunday 3 January 2010, 04:20 PM
قشنگ بود دوست خوبم...

بزرگترین موهبت برای یک هنرمند شاید! تنهایی او باشد...

siamaks
Monday 4 January 2010, 05:51 PM
زيبا بود . تشكر .

3pde
Monday 4 January 2010, 07:59 PM
خیلی کار جالبی بود!
واقعا خوب بود!
ممنون.

vhd
Monday 4 January 2010, 09:08 PM
کار واقعا زیبایی بود . تا حالا اجرا با سنتورش رو نشنیده بودم. :)
تبریک میگم.
اینم لینک نت برای پیانو

موفق باشید

Arash-hadian
Thursday 28 January 2010, 08:49 PM
سلام به همه دوستان...

برای خودم این کار ،خیلی ارزشمنده چون کاملا حسی و درونیه .تمام دقایق و همه جملاتش بر اساس حس و حالیه که اون روزها داشتم...

زمان : 7:12
حجم : 6.5Mb
دستگاه : همایون
از اینجا (You can see links before reply)دانلود کنید

خوشحال میشم نظرتونو بدونم...
:ilovemusic:

mos167
Thursday 28 January 2010, 09:09 PM
من که هنوز دانلود نکردم
اما خواستم بگم دمتون گرم سنتور نوازا چقدر فعال هستند یه الگوی خوب برای دیگران می تونن باشن
آفرین

&unknown&
Thursday 28 January 2010, 09:40 PM
خدایا این بخش های سوت و کور رو رونق بده! ساز های کوبه ای به خصوص درامز که خوابن!
خیلی خوب میشه اگه مدیرا به فکر تبلیغات باشن!
من خودم شانسی این فروم رو پیدا کردم! خیلی ها خبر ندارن وگرنه فروم به این خوبی!

sam720
Thursday 28 January 2010, 09:52 PM
خیلی زیبا بود.

mos167
Thursday 28 January 2010, 09:56 PM
آفرین جالب بود
فقط یه سوال تو چه که کوکی بود ؟ همایون چی بود ؟

&unknown&
Thursday 28 January 2010, 10:24 PM
الان کارتو دانلود کردم! خیلی قشنگ بود!

mos167
Thursday 28 January 2010, 10:26 PM
آرش جان خیلی خوب بود واقعا
یه جور متمایز از ردیف جالب درامده بود
یه رزومه از خودتون بگید بیشتر بشناسیمتون

violin_20
Thursday 28 January 2010, 10:36 PM
من زياد از سنتور خوشم نميومد ولي اين كار باعث نظرم عوض شه
خيلي حال كردم .

mos167
Thursday 28 January 2010, 11:11 PM
دوستان باعث افتخار منه که بگم نوازنده این آهنگ برادر من هستش ..

من میدونم که این آهنگو واسه کی زده ...

چه جالب شما خواهر برادر بودین تاحالا چرا هیچی نمی گفتین ؟

حالا برا کی زده اینو ؟

wind2000
Friday 29 January 2010, 12:57 AM
خیلی خیلی زیاد قشنگ بود. اینکار رو از خودتون زدید ؟ اصلا بهتون نمیاد فقط 1 سال و 9 ماه باشه که سنتور میزنید.
احساساتتون کاملا مشخصه توی آهنگ. یه جور احساس استرس داشتید.

scofild
Friday 29 January 2010, 02:31 AM
به به ! آرش جان عالی بود !
معلومه که استعداده خوبی داری که توی 1 سال و 9 ماه اینقدر خوب میزنی .

scofild
Friday 29 January 2010, 03:01 AM
اختیار دارید !!
ما کجا شما کجـــا !!

منتظره کارای زیبای بعدیت هستم .

3pde
Friday 29 January 2010, 09:11 AM
خیلی قشنگ بود! همونطور که گفتی خیلی هم با احساس بود!
بهت تبریک میگم!

Mezrab
Friday 29 January 2010, 10:19 AM
من زياد از سنتور خوشم نميومد ولي اين كار باعث نظرم عوض شه
خيلي حال كردم .
سنتور نواز داریم تا سنتور نواز، خیلی ها با نوازندگی یک فرد علاقه مند شدن..
-----------------------------------
کارت خیلی قشنگ بود، از اون معدود آهنگ هایی بود که ترجیح دادم تا آخر گوش بدم، اتفاقا چون نوازندگیت با احساس بود و اینکه صدای سازتم خیلی قشنگ بود کوک سنتور اصلا به گوش نمیومد، فکر نمیکنم کسی به کوک سنتورت توجه کرده باشه چون اصلا تاثیری نداشت!

M8H
Friday 29 January 2010, 12:09 PM
سلام بچه ها!
آرش جان کارت خییییلی زیبا بود.بهت تبریک میگم.

Mojtaba
Friday 29 January 2010, 06:17 PM
سلام خدمت ارش عزیز....داداش ایول خیلی خوب میزنی......

راستی بگم آرش داداش منم هستا..... منم میدونم اینو واسه کی زده.......

rumour
Friday 29 January 2010, 06:43 PM
ایول بابا.
آرش کامکار!!!
هه هه هه
خیلی خوب و عالی بود.

david_santoori
Friday 29 January 2010, 07:21 PM
آفرین قطعه شما به لحاظ فرم قابل تحسینه .
مینور هارمونیک دو بکار (=می بمل و لا بمل) و استفاده مشترک در محدوده حرکتی ملودیک بیات اصفهان به خوبی به کار رفته بود .
و اما سوالی که دارم : این قطعه را به عنوان موسیقی ایرانی معرفی کردید یا فرنگی؟یا یک چیزی بینابین این دو ؟

Peddy
Friday 29 January 2010, 09:30 PM
درود

آرش جان ببخشید که یه کم دیر نظر دادم

خیلی عالی بود کلی رفتم تو حس خیلی زیبا بود معمولا خیلی با احساس هستی

Razoniaz
Monday 1 February 2010, 07:51 AM
آرش عزیز زیبا بود ممنون.
استعداد خوبی توی بداهه نوازی داری سعی کن این استعداد را روز به روز تقویتش کنی و بهش بیشتر اهمیت بدی.
برای شما آرزوی موفقیت دارم.

forever
Tuesday 2 February 2010, 10:56 AM
سلام به همه دوستان...
چند وقت پیش یه تیکه بداهه به ذهنم رسید که دیدم بد نشده .این بود که یه کم پیاز داغشو زیاد کردم و اصطلاحا بهش پر و بال دادم و گفتم بزارم اینجا تا دوستان عزیزم گوش کنند و نظرشونو بگن.

برای خودم این کار ،خیلی ارزشمنده چون کاملا حسی و درونیه .تمام دقایق و همه جملاتش بر اساس حس و حالیه که اون روزها داشتم...

از همه دوستانم میخوام بدون رو در بایستی هر انتقادی که به ذهنشون رسید رو بهم بگن .

لازمه خودم چند تا از ایراداشو اعتراف کنم :
1 - سازم کلا زیاد کوک نبود و حال کوک کردنش رو هم نداشتم.
2 - سیم خرک نهم زرد(فا) فالشه.
3 - بعضی جاها دستم اشتباهی خورده به یه سیم دیگه .

زمان : 7:12
حجم : 6.5Mb
دستگاه : همایون

خوشحال میشم نظرتونو بدونم...
:ilovemusic:
بسیار زیبا و دلنشین بود.:41:
موفق باشید

Mezrab
Sunday 30 May 2010, 12:21 PM
سلام به همه دوستان عزیزم...
انشالله از این پس همه نمونه کارهای بنده در این تاپیک قرار خواهد گرفت

عجالتا لینک نمونه کارهای قبلیم رو دوباره قرار میدم برای دوستانی که تاحالا نمونه کارهای بنده ی کمترین رو دانلود نکردند :

چهارباغ (You can see links before reply) (از کتاب ردیف ابتدایی - ابوعطا) --------------------------------------------------------------------[پستهای 1 تا 4]

قسمتی از سمفونی 40 موزارت (You can see links before reply) --------------------------------------------------------------------------------[پستهای 5 تا 7]

Alone In Daybreak (You can see links before reply) ------------------------------------------------------------------------------------------[پستهای 8 تا 21]

یک نمونه بداهه حسی (You can see links before reply) ------------------------------------------------------------------------------------------[پستهای 22 تا 49]

ممنون
آرش جان چهارباغت همون وقت هم گفتیم اشکالاتی داشت، چرا برطرف نمیکنی؟این قطعه خیلی زیباست.

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 04:41 PM
سلام به دوستان عزیزم.

از دستگاه فوق زیبای همایون چندتا گوشه رو زدم که امیدوارم مورد انتقاد دوستانم قرار بگیره .

فقط لازم به توضیحه که چون دشیفر زدم ممکنه بعضی جاها نتهارو اشتباه زده باشم که ممنون میشم گوشزد بکنید .

دانلود (You can see links before reply)

من نت قطعات رو ندارم، ولی از نوانس کارت خیلی خوشم اومد، خوب با بالا کردن صدا بازی میکنی و زیبا کرده قطعات رو! زیاد چیزی که ضبطش میکنی به سنتور نزدیک نیست؟ثانیه 1 و 48 نتی رو اشتباه زدی به نظم یا فالش بود.

david_santoori
Sunday 6 June 2010, 06:35 PM
آرش جان شمار غلط هاتون سر به فلک میذاره!!! خیلی زیادند!!! حالا نمی دونم وقت کافی نذاشتید و یا چیز دیگری !!!

به هر حال نیاز به یک باز نگری کلی داره !!! غلط های فاحش مخصوصاً ضربی شوشتری .

یه سوال، شما دوره ی ابتدایی رو تمام کردید؟ یا نه؟

از کسانی که به این قسمت رسیده اند به هیچ وجه پذیرفته نیست که غلط های خیلی ساده داشته باشند. خیلی جملات رو از خودتون زیاد تر می زدید و اضافه می کردید (بعضی جاها اون چیزی که نوشته شده رو نمی زدید).

تا اینها درست نشه من نمی تونم با شما در مورد جمله بندی ها یا اینکه آیا این اصلاً شوشتری هست یا نه ، و... صحبت کنم ؟ اون 7 ضربی رو خیلی جدی بگیرید .

خیلی زیاد زدید . یکیش کافی بود ولی به شرط اینکه خوب اجرا بشه .

به هر حال خیلی جای کار داره !!!خیلی !!!نمیدونم متوجه منظورم می شید یا نه خیلی کار داره بیش از اینها !!!نیاز به توجه عمیق داره ، توجه به تک تک نت ها .

یادتون باشه اینها همش حساب کتاب داره .همش!!!

david_santoori
Sunday 6 June 2010, 07:11 PM
سلام بر داوود عزیز ...

داوود جان بنده دستگاه شور دوره ابتدایی رو کامل زدم و بعد از اون سه گاه به بعد رو از کتاب ردیف استاد صبا ردم.

در مورد نظرتون یه کم تعجب کردم. ممنون میشم دقیقتر و جزئی تر اشکالاتمو بگین.
راستشو بخوای من خودم فکر میکردم که اشکال خاصی نباشه توی اجرای درسها چون همینا رو به استادم تحویل دادم.
به هر حال تنها هدف من از گذاشتن این نمونه کار این بود که اشکالاتم برطرف بشه. خوشحال میشم قدم به قدم اشکالاتم گوشزد و بر طرف بشه.

داوود جان اگه برات مقدوره همینایی که من زدم رو یه زحمتی بکش و برام بزن. اصلا هم عجله ای نیست.

ممنون...

آرش جان میتونی نت این قطعات رو بذاری؟

hanibaboo
Sunday 6 June 2010, 07:31 PM
آرش جان بداهه نوازیت فوق العاده بود...

یه سوال ...شما چه جور آخه ضبط میکنین؟؟؟

من هر کار میکنم خیلی افتضاح در میاد...دیگه روم نمیشه بذارم تو سایت:|

hanibaboo
Sunday 6 June 2010, 09:50 PM
من آخه هر کاری میکنم...اون صدا در نمیاد...فک کنم چون با گوشی ضبط میکنم اینطور میشه؟ نه؟

شایدم مشکل مضراب منه...آخه نمد اونم هرکار میکنم صدای دلخواهمو نمیده

Mezrab
Sunday 6 June 2010, 09:53 PM
من آخه هر کاری میکنم...اون صدا در نمیاد...فک کنم چون با گوشی ضبط میکنم اینطور میشه؟ نه؟

شایدم مشکل مضراب منه...آخه نمد اونم هرکار میکنم صدای دلخواهمو نمیده
ساز ایشون ساز سالاری هست و برای همینه که یه صدای پیانویی و اردوانی داره، هرکاری هم کنی این صدا در نمیاد از سنتور

hanibaboo
Sunday 6 June 2010, 10:16 PM
lOOOoOOol....
جی میگیی؟؟؟؟؟؟؟؟؟سالاری؟؟؟با با ایول ...پس هیچی!!!!

اما من مشکل مضراب دارم...خیلی صداش تیزه...با یه نمد تیز میشه...با دو تا هم سنگین هم بی صدا...کلی شاکیم

Razoniaz
Monday 7 June 2010, 07:22 AM
سلام به دوستان عزیزم.

از دستگاه فوق زیبای همایون چندتا گوشه رو زدم که امیدوارم مورد انتقاد دوستانم قرار بگیره .

فقط لازم به توضیحه که چون دشیفر زدم ممکنه بعضی جاها نتهارو اشتباه زده باشم که ممنون میشم گوشزد بکنید .

دانلود (You can see links before reply)

سلام آرش عزیز
باید قطعه ای رو که نواخته بودید با دقت گوش می دادم برای همین یه کم دیر شد ببخشید. در مورد اجرای شما نقاط قوت زیادی وجود داره و البته از طرف دیگه نقاط ضعفی.
ابتدا می پردازم به نقاط قوت. شفافیت مضرابهای شما قابل تحسینه، همینطور انتقال احساستون به ساز بوسیله کم و زیاد کردن شدت برخورد مضراب به سیمها خیلی برام جالبه معلومه روی مضرابهاتون کنترل کافی دارید. حتما روی این قسمت کار کنید چون تاثیر بسزایی در زیبایی نوازندگی شما داره.

اما قسمت دوم آرش عزیز. به نظر من وقتی قصد دارید قطعه ای رو ارائه بدید باید اون قطعه رو کاملا حفظ باشید. دلیلش هم منطقیه وقتی شما مجبورید هم زمان که اجرا می کنید روی نت هم نگاه کنید اتفاقات زیر ممکنه رخ بده:
1-چون چشمتون روی نت هستش نه روی سنتور پس احتمال برخورد مضراب با سیمهای دیگه وجود داره.
2-ذهنتون درگیره تجزیه و تحلیل نت هستش نه تجزیه و تحلیل نوازندگیتون و همین روی زیبایی نوازندگی شما تاثیر منفی داره
3-احتمال اینکه نتی رو اشتباه بخونید و اجرا کنید خیلی زیاده. برای همین توی قطعه ای که اجرا کردید خیلی از نت ها اشتباه اجرا شده بودند بخصوص توی ضربی شوشتری.

من پیشنهاد می کنم قطعات فوق را حفظ کنید و بعد اجرا کنید چون علاوه بر حل شدن مشکلاتی که ذکر کردم زیبایی نوازندگی شما چند برابر به چشم میاد...
نکته دیگه کیفیت ضبط هستش که خیلی خوب می شد اگه یه فکری به حالش می کردی. چون کار هرچه قدر هم زیبا باشه اگه بد ضبط بشه نتیجه خوبی به بار نمیاد.

david_santoori
Wednesday 9 June 2010, 04:48 PM
ببین من وقتی به این چندتا گوشه گوش میدم احساس میکنم به صورت رفع تکلیف دارید ساز میزنید نه با تفکر عمیق !!!

نیاز داره روی تک تک نت ها فکر کنید. مشخصه خامه!!!نیاز به فکر داره،فکر!!!البته تا حدودیش دست شما نیست بخاطر اینکه مضرابتون تا حدودی حالت خشک گرفته از ریز زدنتون مشخصه!!! چاره ی این کار هم اینه که یه مدت طولانی فقط ردیف بزنید!!!!!!!!نه چیز دیگری تا فرم دستتون برگرده !!!!!!!!!!!!!این یه مرحله است که شما باید بگذرونی وقتی معادلات رو به هم میریزید دیگه نباید انتظار نتیجه بهتر از این داشته باشید!!!!!!!!!!!!!!هیچ فردی که صرفا یکی دو سال کارهای پایور رو زده باشه به این خشکی مضراب نمیزنه !!!خودشم بخواد نمیتونه!!!یه دوستی داریم در همین نت آهنگ فکر میکنمmt2007، اگه دقت کنی میبینی چقدر لطیف مضراب میزنه !!!من به شما قول میدم ایشون چند سال اول نوازندگیشون رو فقط کارهای پایور رو زده !!!اگه از هر کس دیگری ساز زده بود یا اگه قطعات فرعی می زد الان مطمئن باش به این شیرینی مضراب نمی زد!!!

روی تمام نکاتی که با خط قرمز کشیدم دقت کنید . شاید به نظرتون خیلی ساده باشند ولی مطمئن باشید همین ساده ساده ها بعداً تفاوت های چشم گیری در نوازندگی بوجود میاره!!!

Razoniaz
Monday 14 June 2010, 10:11 AM
سلام آرش عزیز
ممنون بابت اجرای زیبایی که داشتید. من یه سوال از خدمتتون داشتم. می خواستم ببینم شما اجرای ردیف صبا توسط آقای ثابت رو دارید یا نه؟ چون توی اجرای این قطعات خیلی می تونه کمکتون کنه.
هنوز توی ضربی شوشتری مشکلات زیادی هستش. اگه اجرای این قطعه رو ندارید بفرمایید تا براتون اجراش کنم.

Razoniaz
Tuesday 15 June 2010, 11:07 AM
سلام رازونیاز عزیز...
نخیر بنده اجرای ایشون رو ندارم ولی واقعا هرچی فکر میکنم متوجه نمیشم که توی ضربی شوشتری چه مشکلاتی دارم چون من هم به ریتمش فکر کردم و قطعه رو حفظ کردم.

اگه خودتون برام زحمت اجراشو بکشید یه دنیا ممنون میشم...

سلام آرش جان من توی تصویر قسمتهایی رو که مشکل داشتند مشخص کردم. ضربی شوشتری رو هم براتون گذاشتم.

mori68_santoori
Tuesday 15 June 2010, 05:43 PM
درود
دوست خوبم شما هر قطعه ای را که اشکال دارید و دوست دارید در مورد نحوه زدن ان بدونید کافی است عتوان کنید تا من یا دوستان براتون بزاریم تا کمکی کرده باشیم
در ضمن خیلی خوب میزنید افرین بر شما

david_santoori
Wednesday 16 June 2010, 11:52 AM
این که شما اینقدر مصمم درساتونو پی گیری میکنید خیلی ارزشمنده.
آرش جان من یه نکته ای رو به اون عکسی که جناب راز و نیاز زحمتش رو کشیده بودند اضافه کردم .
ببین اون یه تک اضافی هر جای دیگری بود مشکلی نداشت ولی اینجا شما نمی تونید این کار رو بکنید ، در واقع جمله شما درسته ولی جاش اینجا نیست .

در مورد ریز ها هم همونطور که جناب راز و نیاز تصحیح کردند و مشخص کردند ، به غیر از دولا چنگ های نقطه دار و اون لای سفید خط دوم شما همه ی موارد دیگه رو چهار تا ریز بیشتر نزن و دلیلش رو هم نپرس چون جزء مواردیه که حالا نمی تونم بهتون جوابش رو بدم.

مرسی .
موفق باشی .

david_santoori
Wednesday 16 June 2010, 12:27 PM
همون جایی که ضربدر زدم مشخصه . زیر نت دو هستش خط دوم شوشتری . بله اونجا یه تک اضافی میزنید . نت دو نباید با تک زده بشه ، فقط یه دونه تک روی ر هستش و بعد ریز میگیرید تا نت پایین یعنی دو .
همونطوری که گفتم هر جای دیگه بود مشکل نداشت و من هم ایراد نمیگرفتم ولی اینجا فرق داره !!!

mori68_santoori
Thursday 17 June 2010, 09:29 AM
درود
دوستان تمام و کمال نظر دادن دیگه نیاز به نظر من نیست
فقط یه پیشنهاد میکنم اول خیلی اروم با سرعت بسیار پایین اهنگ رو بزن چند بار برای خودت بعد که ردیف شد کمکم سرعت لارم رو بهش یده خیلی کمکت میکنه دوست عزیزم
در ضمن کارهات خیلی خوبه داری پیشرفت چشم گیری میکنی باید بگم استعدادت خیلی خویه

Arash-hadian
Wednesday 21 July 2010, 11:39 AM
سلام به همه دوستان عزیزم.
یه تیکه بداهه به ذهنم رسیده بود که گفتم بزارم اینجا تا دوستانم گوش کنند و نظرشونو بگن.
زمانش زیاد نیست .حدودا 2 دقیقه و همشم آوازیه.
امیدوام خوشتون بیاد...

در ضمن چون ضبطش کیفیتش خیلی خوب نیست پیشنهاد میکنم با صدای کم گوش کنید D:

Mezrab
Wednesday 21 July 2010, 11:49 AM
سلام به همه دوستان عزیزم.
یه تیکه بداهه به ذهنم رسیده بود که گفتم بزارم اینجا تا دوستانم گوش کنند و نظرشونو بگن.
زمانش زیاد نیست .حدودا 2 دقیقه و همشم آوازیه.
امیدوام خوشتون بیاد...

در ضمن چون ضبطش کیفیتش خیلی خوب نیست پیشنهاد میکنم با صدای کم گوش کنید D:
پاساژ ها و .. خوب بود و فرزی دست هم عالی،، اما مشکل حال و هوا داشت یعنی این بداهه تو این دستگاه حال و هوایی که باید داشته باشه رو نداشت!میدونی که چی میگم؟

Mezrab
Wednesday 21 July 2010, 12:14 PM
ممنونم مضراب جان از نظرت ولی من به استادم که نشون دادم خیلی از اینکه حس نوا توش بکار رفته تعریف کرد
حالا نمیدونم ...
شاید با اوضاع احوال روحی من همخوانی نداشته، به هرحال احساسات آدما متفاوته بعضی وقتا کاملا منطبق و بعضی وقت انیست، کار زیباست اما اینکه به هر کسی اون حس و حالی که باید بده رو بده توش کمی تردید هست.
به هر حال استاد شما سابقشون تو این مورد خیلی بیشتره و قطعا تشخیص ایشون صحیح تره.

Razoniaz
Wednesday 21 July 2010, 01:22 PM
سلام آرش عزیز
آفرین خوب بود. ممنونم. من فقط یه پیشنهادی دارم و اون اینکه سعی کنید حتی الامکان برای ضبط از کامپیوتر و میکروفن استفاده کنید. خیلی مهمه. الان شما خیلی خوب نواخته بودید ولی کیفیت ضبط خوب نبود و گوش رو اذیت می کرد و همین باعث می شه نتیجه کار زیاد جالب درنیاد.
در مورد حس و حال نوا هم من با استادتون موافقم حس نوا را خوب نشون دادید بخصوص از ثانیه 30 این قضیه خیلی مشهود بود.
فقط چندتا نکته به نظرم رسید که گفتم خدمتتون بگم:
1-حس می کنم توی این قطعه یه کم خشک و خشن ساز زدید. البته برای قطعات ضربی زیاد این مورد توی چشم نمیاد ولی وقتی می خواهید ردیف نوازی کنید باید خیلی نرم تر و لطیفتر ساز بزنید. پیشنهاد من هم اینه که بیشتر روی ردیف وقت بگذارید.
2- توی جمله اولی که زدید تقریبا ثانیه 5 یه اتفاقی افتاد که نباید می افتاد البته شما توی تکرار جمله درستش کردید ولی ذهن من شنونده هنوز درگیر اون بود. سعی کنید حتما جملاتتون خالی از اینگونه اشتباهات باشه. نوازندگی گاهی خیلی مشکل می شه چون اگه یه جایی یه مضراب اشتباه بخوره فکر شنونده ناخودآگاه مشغول اون اشتباه می شه دقیقا مثل نقاشی می مونه که اگه یه جاییش ایراد داشته باشه بیننده فقط فکرش متوجه همون ایراده هستش و دیگه به بقیه جاها نگاه نمی کنه. راز نوازندگان بزرگ اینه که اونا از اینجور اشتباهات ندارند و اگه داشته باشند هم اونقدر کوچیک هست که به چشم نیاد...

nazi-santoori
Saturday 24 July 2010, 10:47 PM
خیلی عالی بود واقعا استعداد خوبی توی بداهه دارید
منتظر کارای بعدیتونیم آقای آرش

Mohammad_ngml
Saturday 24 July 2010, 11:16 PM
بسیار زیبا بود دوست عزیزم. البته من قصد جسارت ندارم. ولی احساس میکنم یه مقدار صدای اضافه همراه نت ها وجود داشت. انگار نت زیر تری رو همزمان با نت اصلی اجرا میکردید. البته در بعضی جاها بود. شایدم مربوط به کیفیت سنتور یا کیفیت ضبط صدا باشه. یا شایدم طبق نت بوده. به هر حال اجرای زیبایی بود. موفق باشید

Mohammad_ngml
Sunday 25 July 2010, 07:51 PM
بسیار زیبا زدید. سنتور ساز بسیار خوش صداییه. مخصوصا اگه نوازندگان حرفه ای مثل شما و محسن جان ها و داوود جان و دیگر دوستان اون رو بنوازند بسیار گوشنوازتر میشه. برای همتون آرزوی موفقیت میکنم

Razoniaz
Monday 26 July 2010, 07:06 AM
داوود جان شما نرم افزاری میشناسی که نویز حاصل از ضبط کردن رو بتونه جدا کنه ؟

بله حق با شماست. خودمم حالا که چند بار گوش دادم به این نتیجه رسیدم که آرامش و پرهیز از سرعت در نوازندگی توی بداهه خیلی مهمه.ممنونم...

سلام آرش عزیز
حقیقتش آقا داوود رو نمی دونم ولی من نرم افزار خاصی برای اینکار سراغ ندارم :) . برای ضبط می تونید از یه میکروفن معمولی و یه نرم افزار ضبط صدا مثل jet audio استفاده کنید که در اون صورت فکر کنم کیفیت ضبط نسبتا خوب می شه. البته سعی کنید میکروفن چندسانتیمتری از سنتور فاصله داشته باشه یعنی زیر سنتور یا چسبیده به سنتور نباشه.

البته آرش جان منظورم این نبود که شما حتما آرام و آهسته بداهه بنوازید. بداهه حس درونی آدم هست که روی ساز میاد و درون آدم همیشه آرام نیست. گاهی طوفانی هستش و پر تلاطم، گاهی درهم و پیچیده، گاهی آرام، گاهی مرموز و گاهی متزلزل و شکننده.
منظور من بیشتر روی مضراب های شما بود که باید بیشتر با درونتون هماهنگ باشه و این لطافت و انعطاف پذیری رو داشته باشه که همراه و همگام با روحیات و درونیات شما روی سنتور فرود بیاد. و در حقیقت نمایانگر آنچه که در درون شماست باشد.

mori68_santoori
Monday 26 July 2010, 03:18 PM
درود
ارش جان من پست بداهه شما رو ندیدم وگرنه زودتر نظر میدادم بسیار زیبا و عالی
بازم کار بزارید

Mohammad_ngml
Monday 26 July 2010, 06:57 PM
آرش جان برای جدا کردن نویز از قطعه ی ضبط شده میتونی از نرم افزار GoldWave استفاده کنی.برای ضبط هم میتونی از همین نم افزار استفاده کنی. امکانات خوبی داره
داخلش گزینه ی Noise Reduction داره
موفق باشی

Mezrab
Monday 26 July 2010, 08:48 PM
آرش جان برای جدا کردن نویز از قطعه ی ضبط شده میتونی از نرم افزار GoldWave استفاده کنی.برای ضبط هم میتونی از همین نم افزار استفاده کنی. امکانات خوبی داره
داخلش گزینه ی Noise Reduction داره
موفق باشی
البته آرش عزیز دقت کنید هرچقدر مقدار Noise پایین بیاد میزان صدا دهی پایین تر میاد و همچنین ممکنه صدای ارتجاعی سنتور هم گرفته بشه پس یه تعدلی بین مقدار نویز و صدادهی برقرار کن و به قول معروف بالانس کن که کاری که ضبط میکنی مصنوعی در نیاد.

Arash-hadian
Wednesday 13 October 2010, 03:34 PM
توضیح خاصی نداره فقط یه بداهه هست. امروز مشغول کار دیگه ای بودم که یه هو دیدم پشت سنتورمم ... اینبود که خواستم ضبطش کنم و بزارمش اینجا ...همونطور که از اسمش پیداست برای بار اول بوده و اشتباهاتی توی نواختنش پیش اومده که عذر میخوام. مثل همه کارهای دیگم ارزش چندانی نداره فقط یه بداهس که بیانگر احساسم توی اون لحظه خاص بوده

حجم :2.5 MB
زمان : 4:30
لینک دانلود (You can see links before reply)

شایان سنتوری
Wednesday 13 October 2010, 03:38 PM
آقا آرش لینک درست است اما آهنگ خرابه .برین گوش کنین خودتون متوجه میشین

شایان سنتوری
Wednesday 13 October 2010, 03:59 PM
بله شایان عزیز متوجه مشکل شدم اما من بی تقصیرم توی این مشکل! شما باید یه پسوند mp3. به آخرش اضافه کنید.

درست شد آقا آرش.خیلی بداهه زیبایی بود.همه ی معیار های بداهه نوازی رو رعایت کردین.من که شاگرد شما هستم نمیتونم ایرادی بگیرم و اظهار نظر کنم.

خیلی زیبا اجرا کردین.موفق باشین

koronzo_piti
Wednesday 13 October 2010, 09:47 PM
مرسی دوست من ارش عزیز

من پدرم استاد سنتور هست
در حدود 45 سال سنتور می زنن
ایشون علان 60 سالشون هست

من از بچه گی با صدای سنتور بزرگ شدم

اگه می خواین می تونم نظر ایشون رو در مورد قطعه ای که زدید بپرسم

با سنی که دارین جا برای پیشرفت خیلی دارین

چند سال بعد که استاد شدید این قطعه رو گوش می دید و می بینید که چقدر تغییر کردید

سپاس فراوان از دوست خوبم ارش عزیز

vahabvafadar
Wednesday 13 October 2010, 10:45 PM
خیلی دلنشین بود
احسنت

mojtaba_bahador
Wednesday 13 October 2010, 11:03 PM
من نمیدونستم آقا آرش هم نمونه کار گذاشته.....
بابا ایول..
دارم دانلود میکنم.....

3pde
Friday 15 October 2010, 08:27 AM
واوووووووووووووو ! خیلی خیلی زیاد عالی بود!
واقعاً لذت بردم! :)

* ممنون آرش جان *

forever
Friday 15 October 2010, 10:22 AM
توضیح خاصی نداره فقط یه بداهه هست. امروز مشغول کار دیگه ای بودم که یه هو دیدم پشت سنتورمم ... اینبود که خواستم ضبطش کنم و بزارمش اینجا ...همونطور که از اسمش پیداست برای بار اول بوده و اشتباهاتی توی نواختنش پیش اومده که عذر میخوام. مثل همه کارهای دیگم ارزش چندانی نداره فقط یه بداهس که بیانگر احساسم توی اون لحظه خاص بوده

حجم :2.5 MB
زمان : 4:30
لینک دانلود (You can see links before reply)
سلام،
خیلی زیبا و دلنشین بود...مثل کارهای دیگه تون...
متشکرم:5:

Vahid_Mohammadi
Wednesday 20 October 2010, 08:45 PM
سلام ارش جان خیلی خوب بود من که خیلی خوشم اومد (افرین) اما فکر می کنم اگه زمان نواختن بداهه از نزدیک میشنیدم یه حال دیگه داشت اخه هرچه قدر هم که خوب بزنی تا ضبط تو محیط اکوستیک نباشه خوب در نمی یاد (به نظر من) اما همین که بدون یه ضبط حرفه ای نتیجه اینه عالیه خیلی مشتاقم که یه روزی از نزدیک شاهد نوازندگی شما باشم مرسی (وحید)