PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو راجع به آموزش کیبرد

joojefarary
Thursday 13 August 2009, 12:26 PM
سلام به همگی بچهای باحال نت آهنگها.
دوستان عزیزم من 22 سالم خیلی علاقه به ارگ و موسیقی دارم. یک 5 6 ماه هم رفتم کلاس قواعد بلدم.ولی تو کلاسم استادم پیانو هم یاد میداد ولی خوشم نیمود.ارگ هم همراه با اکورد ریتم درس میداد.آهنگ مثل گل گلدونم چرا نمیرقصی تو این زمونه تولد سرود ای ایران.دلم میخاد در حد همین مجلسی یاد بگیرم یعنی برای خودم بزنم آهنگهای که میشنوم بتونم بزنم . پیش دو سه نفر بتونم قشنگ بزنم .
میخوام ببینم چیکار باید بکنیم فعلا تا 3 4 ماه نمیتونم کلاس برم تو این مدت که بیکارم میخوام تمرین کنم.
پیشنهاد شما چی ؟ چه مدت تمرین کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ چه مدت طول میکشه تا اون چیزی که میخوام بشم؟یعنی همین آهنگهایی که گوش میدم بزنم .
ممنون میشم راهنمایم کنید.:pianoplay1:

ehsanmir
Thursday 13 August 2009, 03:54 PM
سلام به همگی بچهای باحال نت آهنگها.
دوستان عزیزم من 22 سالم خیلی علاقه به ارگ و موسیقی دارم. یک 5 6 ماه هم رفتم کلاس قواعد بلدم.ولی تو کلاسم استادم پیانو هم یاد میداد ولی خوشم نیمود.ارگ هم همراه با اکورد ریتم درس میداد.آهنگ مثل گل گلدونم چرا نمیرقصی تو این زمونه تولد سرود ای ایران.دلم میخاد در حد همین مجلسی یاد بگیرم یعنی برای خودم بزنم آهنگهای که میشنوم بتونم بزنم . پیش دو سه نفر بتونم قشنگ بزنم .
میخوام ببینم چیکار باید بکنیم فعلا تا 3 4 ماه نمیتونم کلاس برم تو این مدت که بیکارم میخوام تمرین کنم.
پیشنهاد شما چی ؟ چه مدت تمرین کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟ چه مدت طول میکشه تا اون چیزی که میخوام بشم؟یعنی همین آهنگهایی که گوش میدم بزنم .
ممنون میشم راهنمایم کنید.:pianoplay1:
ضمن سلام و خوش امد به شما دوست عزیز
خدمتتون عرض کنم برای اینکه شما مسلط بشین , نمیشه تایم مشخصی رو بیان کرد.
چون یاد گیری شما به استعداد شما به مدت زمانی که در روز کار میکنید, به علاق شما و طریقه یادگیری شما بستگی داره.
اگه بخواین از رو نت کار کنید که خوب شما باید کتاب بگیرید و کار کنید که من نظرم اینه که با نت کار کنید تا کارتون اصولی باشه.
ولی اینطور که من متوجه شدم شما میخواین سمعی کار کنید.خوب این مستلزم اینه که گوش شما با نتها اشنا باشه.برای این کار شما باید زیاد با کیبرد کار کنید.لازم نیست حتما یه موزیک بنوازید.فقط بنوازید.هر چی که دوست دارید.این کار باعث میشه گوشتون قوی بشه.در روز حداقل 5 ساعت بنوازید.
اهنگهایی رو که دوست دارید یاد بگیرید رو با دقت گوش کنید.بقدری گوش کنید که ملکه ذهنتون بشه.سعی کنید قبل از خواب گوش کنید و بعد بخوابید.تاثیرش رو در ثبت در ذهنتون خواهید دید.
سعی کنید اهنگهای ساده رو برای شروع کار کنید.مهم نیست اگه کامل نمیتونید درش بیارین.قسمتی از یه اهنگ هم برای شروع خوبه.
یادتون باشه که فقط با تمرین زیاد میتونید موفق باشید.
بازم سوالی بود درخدمتم...............

joojefarary
Thursday 13 August 2009, 06:48 PM
مرسی دوست عزیز . فقط من فعلا نت خالی کار کنم یعنی ریتم اکورد گیری انجام ندم ؟ بعد این نت آهنگها رو از کجا میتونم گیر بیارم؟اکثرا نت آهنگهای ناشنا ختس .

ehsanmir
Thursday 13 August 2009, 07:14 PM
مرسی دوست عزیز . فقط من فعلا نت خالی کار کنم یعنی ریتم اکورد گیری انجام ندم ؟ بعد این نت آهنگها رو از کجا میتونم گیر بیارم؟اکثرا نت آهنگهای ناشنا ختس .
من دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
اگه منظورتون نت اهنگ های ایرانیه شما میتونید از مراکز فروش کتاب یا ادوات موسیقی گیر بیارین.
هم نت دارند هم اکورد.
گفتم اگه بتونید از رو نت کار کنید خیلی بهتره.هم نت هم اکورد که 2 دست هم زمان راه بیفتند.
حالا چه کلاسیک چه پاپ.
ولی اگه فقط سمعی مد نظرتونه شما باید اهنگ رو در بیارین بعد اکوردشون رو پیدا کنید.
در مورد اکورد در طریقه سمعی باید عرض کنم که شما نمیتونید 100% اکورد رو پیدا کنید.یا باید نزدیک به اون رو پیدا کنید و یا خودتون براش بسازید.:piano:

joojefarary
Thursday 13 August 2009, 11:38 PM
یعنی شما میگید من از الان باید سعی کنم که خودم نت آهنگها رو با گوش دادن در بیارم ؟من رفتم جمهوری بیشتر این کتابها فارسی نوشته بود نت آهنگها رو . اونایم که روی پنج خط بود اکثرا آهنگهایی بودن که نشنیده بودم یا معروف نبودن . دنبال کتابی هستم که نت آهنگهای مثل مهستی هایده داریوش خوانندههای قدیمی باشه که نتاش راحت تر تا دستم راه بیفته .

ast1356
Friday 14 August 2009, 08:07 AM
یعنی شما میگید من از الان باید سعی کنم که خودم نت آهنگها رو با گوش دادن در بیارم ؟من رفتم جمهوری بیشتر این کتابها فارسی نوشته بود نت آهنگها رو . اونایم که روی پنج خط بود اکثرا آهنگهایی بودن که نشنیده بودم یا معروف نبودن . دنبال کتابی هستم که نت آهنگهای مثل مهستی هایده داریوش خوانندههای قدیمی باشه که نتاش راحت تر تا دستم راه بیفته .

آقا دست نگهدار.

من بعد از 20 سال نوازندگي كيبرد تازه دارم از سر خط ،! پيانو ياد ميگيرم. تو سعي كن كه با نت خطوط حامل پيانو ياد بگيري . بعدش دونسته ها تو انتقال بدي به كيبرد.

درسته كه پيشرفت ممكنه يه كم طول بكشه و دير ثمر بده ؛! ولي وقتي كه به بار نشست ميوه هاش ميشه يكي 100 كيلو.

شما يه كتاب تئوري موسيقي بگير و يه كتاب متد بيرbeyer و خودت بسم الله بگو و تمرين رو شروع كن.

در ضمن ميتوني از امضام به نمونه كارهام بري و ببيني من از كجا دور زدم و برگشتم به خونه اول.

يه در ضمن ديگه من ميخوام يه تاپيك بزنم و درسهاي بير رو براي غلط گيري در فروم قرار بدم تا با اساتيدي كه هستند رفع اشكال كنم .

پس تنبلي موقوف.... :124:

joojefarary
Friday 14 August 2009, 09:03 AM
آخه خسته میشم وقتی پیانو کار میکنم یعنی برام دلنشین نیست. من در همین حد میخوام که فقط بتونم آهنگهایی که گوش میکنم بتونم بزنم وقتی تنهام یا پیش چند نفرم یعنی در حد همون مجلسی. نمیخوام برم فقط دنبال موسیقی چون رشته اصل من الکترونیک ولی دوست دارم ارگ هم یاد بگیرم . شما که میگی برو پیانو یاد بگیر برای کسی که میخواد خیلی تخصصی کار کنه ولی من در حد همین مجلسی میخوام یاد بگیرم.ممنو از کمک شما . فقط یک سوال اینکه من باید خودم بعد یک مدت یاد بگیرم گوشی کار کنم ؟ بعد در مورد این کتابها چی اکثرا نت فارسی نوشتن ؟معنی که میخوام اینجوری کار کنم بهتر با همون نت فارسی کار کنم یا یعنی روی پنج خط ؟

ast1356
Friday 14 August 2009, 10:46 AM
آخه خسته میشم وقتی پیانو کار میکنم یعنی برام دلنشین نیست. من در همین حد میخوام که فقط بتونم آهنگهایی که گوش میکنم بتونم بزنم وقتی تنهام یا پیش چند نفرم یعنی در حد همون مجلسی. نمیخوام برم فقط دنبال موسیقی چون رشته اصل من الکترونیک ولی دوست دارم ارگ هم یاد بگیرم . شما که میگی برو پیانو یاد بگیر برای کسی که میخواد خیلی تخصصی کار کنه ولی من در حد همین مجلسی میخوام یاد بگیرم.ممنو از کمک شما . فقط یک سوال اینکه من باید خودم بعد یک مدت یاد بگیرم گوشی کار کنم ؟ بعد در مورد این کتابها چی اکثرا نت فارسی نوشتن ؟معنی که میخوام اینجوری کار کنم بهتر با همون نت فارسی کار کنم یا یعنی روی پنج خط ؟

من نميدونم شما چند سالته ولي اون طوريكه من گفتم كار كني ناخودآگاه مجلسي هم ميشي .

من نميگم كه برو توي بير بيرون نيا. تمرينات بير رو انجام بده. بعدش كه كم كم گوشت با صداي نتها و فاصله ها آشنا شد اونوقت ميشيني پاي آهنگ و در حاليكه اولين باره كه داري اون آهنگ رو ميشنوي با اون همنوازي ميكني . بعد يه مدت خود به خود ميشي مجلسي كه وقتي توي جمع فاميل ميزني همه كف ميكنن.

يادمه سال 72 من يه PSR-64 داشتم كه اونوقت به قول خودت مجلسي ميزدم و خونه دوستم بودم اونا هم از تهران مهمون داشتن و يكي از مهمونها كلاس ارگ ميرفت جلسه اي خدا تومن....

منو كه ديدن من گفتم با گوش كار ميكنم رفتن از ماشينشون يه نوار آوردن يادم نيست جمال وفايي بود يا حسن شجاعي و گذاشتن تو ضبط و در آن واحد كه PLAY ضبط رو زدن من درجا با اون هم نوازي كردم كه چشمها در مجلس 2 برابر شد.
من از اونايي بودم كه تو ميخواي بشي . آمبا......!!!!!!!:124:

ehsanmir
Friday 14 August 2009, 07:17 PM
من نميدونم شما چند سالته ولي اون طوريكه من گفتم كار كني ناخودآگاه مجلسي هم ميشي .

من نميگم كه برو توي بير بيرون نيا. تمرينات بير رو انجام بده. بعدش كه كم كم گوشت با صداي نتها و فاصله ها آشنا شد اونوقت ميشيني پاي آهنگ و در حاليكه اولين باره كه داري اون آهنگ رو ميشنوي با اون همنوازي ميكني . بعد يه مدت خود به خود ميشي مجلسي كه وقتي توي جمع فاميل ميزني همه كف ميكنن.

يادمه سال 72 من يه PSR-64 داشتم كه اونوقت به قول خودت مجلسي ميزدم و خونه دوستم بودم اونا هم از تهران مهمون داشتن و يكي از مهمونها كلاس ارگ ميرفت جلسه اي خدا تومن....

منو كه ديدن من گفتم با گوش كار ميكنم رفتن از ماشينشون يه نوار آوردن يادم نيست جمال وفايي بود يا حسن شجاعي و گذاشتن تو ضبط و در آن واحد كه PLAY ضبط رو زدن من درجا با اون هم نوازي كردم كه چشمها در مجلس 2 برابر شد.
من از اونايي بودم كه تو ميخواي بشي . آمبا......!!!!!!!:124:

سلام دوست عزیزast
من کاملا با حرف شما موافقم و حرفتون 100% اصولی.ولی اینطور که من متوجه شدم ایشون زیاد حوصله این رو ندارند که بشینند و یه اهنگ رو مثلا 3 روز کار کنه اخرش هم به دلش نشینه.ایشون میخواد در عرض 1 ساعت اهنگ مورد علاقه شو رو در بیاره و بنوازه.البته برای گوشی کار کردن لازم نیست شما حتما نت خوانی بلد باشید.من 12 سالم بود که یه ارگ کاسیو 3 اکتاوه داشتم.معلم هم نداشتم.نت خوانی هم اصلا' نمیدونستم.ولی یکی اسم نت ها رو یادم داد.ولی از اونجایی که من فوق العاده علاقه داشتم بعد از 2 یا 3 ماه چندتا اهنگ کارتون که از تلویزیون پخش میشد رو در اوردم.بعد هم معین و ابی و داریوش و کلا از این قبیل.بعد از 5 سال رفتم کتاب نت خوانی رو گیر اوردم و کار کردم.و کلا' سبکم رو از پاپ به کلاسیک تغییر دادم.و چون قبلا گوشی کار کرده بودم نت خوانی رو در کمتر از 1 ماه یاد گرفتم.بدون هیچ کمکی.من هم مثل شما هستم.یه اهنگ رو در عرض 10 دقیقه در میارم.
خلاصه مطلب اینکه دوستمون میتونه بدونه نت خوانی هم اون چیزی که میخواد بشه.
در مورد سبک نتهای ایرانی هم بگم که اصلا فکر یاد گیری این نوع نت نوازی رو نکنید.اگه شما بگردین مخصوصا اگه نمایشگاه کتاب برین میتونید پیدا کنید.چون من خودم به شخصه دیدم.جالبه بدونید من برای یکی از اقوام خارج از کشور میخواستم اهنگهای ایرانی رو برای گیتار پیدا کنم.کل جمهوری رو گشتم نبود.بعد یه مغازه موسیقی تو هشتگرد بود.تا گفتم فلان کتاب رو میخوام گفت بفرما.:am
منظور این که میشه پیدا کرد.ولی سخته.

joojefarary
Friday 14 August 2009, 11:53 PM
مرسی از همگی دوستان که منو راهنمایی کردن . ehsan جان دقیقا همینجوری که گقتی یعنی آهنگی که نشندیه باشم بخوام تمرین کنم اصلا خوشم نمیاد ولی بر عکس آهنگی که شندیه باشم روزها براش تمرین میکنم. من فقط این گوشی نمیدونم شما چه جوری کار میکنید منم خیلی از دوستام با گوشی آهنگ در میارن . ولی نمیدونم من چه جوری باید این روش یاد بگیرم .میشه در این مورد بیشتر راهنمایم کنید .

ashkeiran
Saturday 15 August 2009, 08:50 AM
مرسی از همگی دوستان که منو راهنمایی کردن . ehsan جان دقیقا همینجوری که گقتی یعنی آهنگی که نشندیه باشم بخوام تمرین کنم اصلا خوشم نمیاد ولی بر عکس آهنگی که شندیه باشم روزها براش تمرین میکنم. من فقط این گوشی نمیدونم شما چه جوری کار میکنید منم خیلی از دوستام با گوشی آهنگ در میارن . ولی نمیدونم من چه جوری باید این روش یاد بگیرم .میشه در این مورد بیشتر راهنمایم کنید .

سلام.

اگه یه سر برید خیابان انقلاب انتشارات رهام یا زنگ بزنی کلی کتاب نت با آکورد برات میفرسته.
خ انقلاب روبروی دانشگاه تهران خ 12 فروردین پلاک 29
66465214
کتاب نت تا دلت بخواد داره از آهنگهای قدیمی تا جدید.

من اکثرشو گرفتم و شروع کردم خودم آهنگها رو 10 بار گوش میدم وقتی حفظ میشم سعی میکنم گوشی دربیارم هر جای آهنگ رو هم که گیر میگنم از نت توی کتاب کمک میگیرم.
من بر عکس شما اونقدر استاد عوض کردم که دیگه خشته شدم و به این نتیجه رسیدم که فقط باید تمرین کرد ولا غیر.

ehsanmir
Saturday 15 August 2009, 10:09 AM
سلام
همونطور که ashkeiran هم اشاره کرد شما برای اینکه یه اهنگ رو بتونید راحت در بیارین باید اول از هم اون اهنگ ملکه ذهنتون باشه.حالا چطور؟شما باید اهنگ مورد علاقه تون رو اینقدر گوش کنید که تمام اهنگ رو حفظ بشید.من وقتی بچه بودم و این سبک رو کار میکردم برای اینکه موزیک بهتر تو ذهنم بشینه میومدم مثلا اهنگ معین رو میزاشتم تو ضبط و شروع میکردم به در اوردن متن شعر و تمام و کمال شعر و در میاوردم.حالا این جا چه اتفاقی افتاد؟من موزیک تو ذهنم بود و حالا که شعرش رو هم در اوردم جزئیات بیشتری رو درک کردم.بعد شعر رو حفظ میکردم.در اخر هم زمان با پخش موزیک, من هم مینواختم.البته این نواختن برای این بود که نتهای اولیه اهنگ رو و گام اهنگ رو بیابم.و برای بهتر شدن اون موزیک 2 یا 3 بار دیگه هم همین کار رو میکردم.بعد خودم شروع میکردم به زدن .
البته شاید شما بگید خوب متن این اهنگ ها تو بازار هست .چرا به خودم سختی بدم و بنویسم.میرم میخرم.ولی باید به عرض برسونم اگه شما متن شعر رو در بیارین خواهید دید که چقدر سریع و خوب اهنگ ملکه ذهنتون میشه و از همه مهمتر میتونید گام درست و ریتم و نتها رو راحت تر پیدا کنید.
من خودم شاهد بودم یه کیبرد نواز تو مجلس اومده بود یه اهنگ 4\4 ابی رو بصورت 8\6 در اورده بود.گام هم که اشتباه.خلاصه ........زده بود به هرچی کیبرد نواز و ابی و اینجور چیزها.
پس گام درست.ریتم درست.اجرای درست نتها مستلزم تمرین و درک دقیق موزیک هست.گوشتون رو قوی کنید.من مطمئنم اگه گوشتون قوی باشه میتونید از خیلی از این کیبرد نوازهای مجلسی ایراد بگیرید.(البته به کسی جسارت نشه).
گوشی کار کردن نیاز به گوش قوی داره و باید تلاش کنید.و در اینده دیگه اصلا نیاز به نوشتن اشعار ندارید.و با حفظ کردن اهنگ راحت تو 15 دقیقه میتونید اهنگ رو در بیارین.
کنی جی تو یکی از کنسرتاش گفته بود اگه میخواید نوازنده خوبی بشید فقط تمرین و تمرین و تمرین.
موفق باشید.

راستی من 1 هفته میرم تهران مرخصی:124:.متاسفانه نمیتونم تا یک هفته جوابی بدم.:dj9:

khoshtipuk
Monday 17 August 2009, 04:07 AM
Man khodam daram ham goshi kar mikonam o ham az roye note mizanam! Fekr mikonam in 2 mokammele khobi bashan baraye hamdige.

In rah ro baraye shoma pishnahad mikonam, .

joojefarary
Wednesday 26 August 2009, 09:43 AM
یک سوال دیگه اینکه چه مدت طول میکشه تا بتونم به این سطحی برسم که گوشی در بیارم و بتونم آهنگها رو درست حسابی بنوازم؟

ehsanmir
Wednesday 26 August 2009, 10:18 AM
یک سوال دیگه اینکه چه مدت طول میکشه تا بتونم به این سطحی برسم که گوشی در بیارم و بتونم آهنگها رو درست حسابی بنوازم؟
سلام
ببینید دوست من,برای این سوال نمیشه جواب مشخصی داد.همه چیز بستگی به خودتون داره.
اینکه شما در روز چقدر کار میکنید.
چقدر استعداد دارید.
چقدر علاقه دارید.
در هنگام تمرین چقدر تمرکز دارید.
چقدر به نتها و کیبرد تسلط دارید.
اینها معیارهایست برای تعیین مدت زمانی که انتظار میره شما به اون هدفت برسی.اگه همه این موارد در سطح خوبی باشه شما کمتر از 1 ماه میتونی تا حدی به اون چیزی که میخوای برسی.
از همه اینها گذشته شما نباید به این فکر کنی که کی میتونی یه اهنگ در بیاری.اصلا عجله نکن.شما الان باید فقط و فقط تمرکز روی خود اهنگ داشته باشی.نه هیچ چیز دیگه.
موفق باشید :drumplay1:

joojefarary
Wednesday 26 August 2009, 11:05 AM
مرسی احسان جان . من الان دارم هر روز آهنگها رو تمرین میکنم فقط ملودی بدون ریتم آکورد . من ریتم 6.8 میدونم چی ولی این ریتم 4.4 2.4 3.4 نمیدونم . میشه بگید کدوم ریتمها میشه و آیا این ریتمهای 4.4 باهم فرق میکنه یا نه مثل 6.8 slow rock یکی هست که بشه همرو زد ؟ . بعد من الان فقط روی ملودی کار کنم یا نه آکورد ریتم باهاش باشه ؟

ehsanmir
Wednesday 26 August 2009, 04:06 PM
مرسی احسان جان . من الان دارم هر روز آهنگها رو تمرین میکنم فقط ملودی بدون ریتم آکورد . من ریتم 6.8 میدونم چی ولی این ریتم 4.4 2.4 3.4 نمیدونم . میشه بگید کدوم ریتمها میشه و آیا این ریتمهای 4.4 باهم فرق میکنه یا نه مثل 6.8 slow rock یکی هست که بشه همرو زد ؟ . بعد من الان فقط روی ملودی کار کنم یا نه آکورد ریتم باهاش باشه ؟
والا این سوالهایی که کردی یه قسمتهاییش رو اصلا نگرفتم.
در مورد ریتمهایی مثل 6.8 - 4.4 - 3.4 - 2.4:در این نوشته ها مثل 6.8 مخرج کسر(8) نشان دهنده نت چنگ و صورت کسر نشان دهنده تعداد نت در یک میزان است.مثلا در 6.8 شما 6 تا نت چنگ دارید.در 4.4 شما 4 تا نت سیاه دارید.در 3.4 شما 3تا نت سیاه دارید .
البته اگه شما بخواهید بیشتر متوجه بشین باید مطالعه داشته باشین.به این صورت چیز زیادی دستگیرت نمیشه.چندتا نمونه از نت 4.4و6.8 و3.4 میزارم.ببین.بیشتر میاد دستت.
ریتم های مثل راک, دنس و بیت 4.4 هستند.
ریتم های مثل waltz 3.4 هست.
ریتم هایی مثل اهنگ های ایرانی و slow rock 6.8 هست.البته همه ایرانی ها 6.8 نیست.اما اون اهنگ های که شاد هست و تو مجالس میزنند و باعث ویبره حضار میشه:ztrompette3:همون 6.8 هست.
شما هم سعی کن اکورد هم بزنی.چون باعث میشه دست چپت قوی بشه.

joojefarary
Wednesday 26 August 2009, 05:48 PM
اون میزانش میدونستم فقط همین ریتم میخواستم که آکورد بگیرم

akbar02
Wednesday 9 September 2009, 11:02 PM
با سلام خدمت دوستان من میخوام یه ارگ بگیرم و هیچ اطلاعاتی در مورد ارگ و موسیقی ندارم و این اولین
تجربه من است اگه میشه منو در مورد این که چه ارگی بخرم و چه مارکی بخرم منو راهنمایی کنید.
با تشکر

arash music85
Wednesday 9 September 2009, 11:50 PM
با سلام خدمت دوستان من میخوام یه ارگ بگیرم و هیچ اطلاعاتی در مورد ارگ و موسیقی ندارم و این اولین
تجربه من است اگه میشه منو در مورد این که چه ارگی بخرم و چه مارکی بخرم منو راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام دوست من شما اول بفرمايد كه تا چه حدي مي توانيد هزينه كنيد

با تشكر آرش

ehsanmir
Thursday 10 September 2009, 04:47 PM
سبک کارتون رو هم بیان کنید

akbar02
Friday 11 September 2009, 10:28 PM
من در حد 300تا350تومان.من فقط ارگ رو برای داخل خانه میخوام.یعنی برم کلاس و یاد بگیرم و در خانه برای خودم اهنگ بزنم(مثلا در مجالس جشن تولد پدر مادر .....)برای اینجور کارا میخوام حالا اگه میشه به من بگید که چی و با چه مارکی بخرم.
با تشکر

arash music85
Friday 11 September 2009, 11:31 PM
من در حد 300تا350تومان.من فقط ارگ رو برای داخل خانه میخوام.یعنی برم کلاس و یاد بگیرم و در خانه برای خودم اهنگ بزنم(مثلا در مجالس جشن تولد پدر مادر .....)برای اینجور کارا میخوام حالا اگه میشه به من بگید که چی و با چه مارکی بخرم.
با تشکر

سلام دوست عزيز
شما با اين مبلغ مي توانيد ي ياماها (A 3) حدود 200تا 250 هست كه البته نوشون تو بازار نيست
يا ياماها 640 كه البته قيمتش رو ندارم ولي فكر كنم حدود 300تا 350 باشه يا اينكه GM بگيري اونم حدود 300تا 350 ميشه گير اورد
و اگر مي خواين ي جنس نوع بگيرين مي تونيد ي( A 300) بگيري كه البته نوش تو بازار هست كه حدود 300تا 350 تومنه اما به نظر من حداقل ي ياماها A1000 به خر كه ي موقع جو گرفتت بري مجلس بتوني بري دست دوم هم گيرت بياد ارزشش رو داره كه قيمتش حدود 500 تومن هست
و اگر بازم سوالي بود بنده در خدمتم
يا علي

ehsanmir
Saturday 12 September 2009, 09:50 AM
برای اموزش یه سری کیبرد وجود داره که مخصوص اموزشه.مثل کاسیو و یاماها که در روی lcd اونها نقش کیبرد وجود داره و در موقع نواختن شما میتونی اون رو روی کیبرد ببینی.و نتها رو روی خط حامل ببینی.قیمتشون هم در همین حدوده.ولی زیاد بدرد کار ایرانی نمیخوره.ولی yamaha A300 برای شما مناسبه.

m_abdi
Saturday 12 September 2009, 12:43 PM
a300 مناسب ترین برای بودجه شماست

akbar02
Saturday 12 September 2009, 08:11 PM
ممنون از جواب شما دوستان.در کل a300 برای یادگیری در حد ابتدایی خوبه؟اگه کسی از دوستان قیمت روز این ارگ رو
دارن راهنمایی کنید.اگه میشه عکس و اطلاعاتی در مورد ارگ a300 برام بزارید.
با تشکر

ehsanmir
Saturday 12 September 2009, 08:24 PM
ممنون از جواب شما دوستان.در کل a300 برای یادگیری در حد ابتدایی خوبه؟اگه کسی از دوستان قیمت روز این ارگ رو
دارن راهنمایی کنید.اگه میشه عکس و اطلاعاتی در مورد ارگ a300 برام بزارید.
با تشکر
راحت میتونی تو google image عکسهاش رو ببینی.تو خود سایت یاماها هم میتونی اطلاعات بگیری.

akbar02
Saturday 12 September 2009, 08:40 PM
ممنونم در کل ارگ خوبیه؟زود خراب نمیشه؟صداش خوبه؟واسه اهنگ های شاد و غمگین جواب میده؟
باتشکر

arash007
Saturday 12 September 2009, 09:24 PM
با سلام
لطف کنید طرز قرار گرفتن اکورد را روی ارگ بگید مرسی

akbar02
Saturday 12 September 2009, 09:35 PM
اگه کسی هست لطفا جواب بده

ehsanmir
Saturday 12 September 2009, 10:56 PM
ممنونم در کل ارگ خوبیه؟زود خراب نمیشه؟صداش خوبه؟واسه اهنگ های شاد و غمگین جواب میده؟
باتشکر
من با این دستگاه کار نکردم.ولی فکر میکنم بدرد کارتون بخوره.
در مورد اکورد روی کیبرد,منظورتون چیه؟
اگه در مورد اکوردها بخواید بدونید مبحثش طولانیه و نمیشه تو یکی دو خط توضیح داد.

akbar02
Saturday 12 September 2009, 11:17 PM
اگه کسی با ارگA300 کار کرده و یا اطلاعاتی در مورد این ارگ داره لطفا راهنمایی کنه
با تشکر

takta
Sunday 13 September 2009, 10:51 AM
با تشکر
سلام
منم مثل شما بودم يه ارگ واسه خونه مي خواستم الان نزديك يه ساله يه دونه A1000 خريدم حدود 550هزار تومان خيلي خوبه پيشنهاد مي كنم حالا كه مي خواي بخري يه چيزي بخري كه چند وقته ديگه كه وارد شدي پشيمون نشي و دلت رو نزنه

m_abdi
Sunday 13 September 2009, 11:14 AM
من کامل باهاش کار کردم. کیبورد خوبیه - خراب نمیشه- چند تا ریتم عربی و ایرانی هم داره.
چند تا صدای اورینتال _شرقی هم داره.

سوری و کرون راحت انجام میشه.
اموزش چند تا آهنگ پیانو رو هم داره

akbar02
Sunday 13 September 2009, 04:12 PM
ممنون از جوابتون.ارگA300 فلش میخوره؟دیسکت( اگه درست گفته باشم)میخوره؟و در کل برای یه تازه وارد خوبه؟
راستی سوری و کرون چیه؟اگه عکسی هم دارید ممنون میشم بزارید.
با تشکر

akbar02
Monday 14 September 2009, 01:28 AM
نظر شما در بارهی PA50 چیه؟
ارگ خوبیه؟
ازA300 بهتره؟
قیمتش چنده؟
در کل ارگ خوبیه؟
ریتم ایرانی و عربی رو داره؟
شرمنده دوستان شدم.

takta
Monday 14 September 2009, 04:02 PM
ارگ خوبیه؟
ازA300 بهتره؟
قیمتش چنده؟
در کل ارگ خوبیه؟
شرمنده دوستان شدم.
ارگ خوبيه قيمت دست دومش نزديك 700 الي 800 تومانه ريتمم داره ولي نظر شخصي من واسه شما كه تازه مي خواي ياد بگيري A1000 خيلي بهتره

ehsanmir
Monday 14 September 2009, 06:12 PM
ارگ خوبیه؟
ازA300 بهتره؟
قیمتش چنده؟
در کل ارگ خوبیه؟
شرمنده دوستان شدم.
pa 50 برای شما مناسب نیست.
1.شما دچار سر در گمی میشین.چون شما تازه کار هستین.
2.pa 50 اکثرا تبدیل شده هست .یعنی دستکاری شده هست.حکایت همون RD خودمونه.پژو با موتور پیکان.
3.بدرد اموزش نمیخوره.
به نظر من شما دنبال همون A300 یا A3 باش.چون شاید اصلا در اواسط کار دلسرد شدی و ولش کردی.من خیلی ها رو دیدم که وسط کار بی خیال شدند.
پس کاری نکن زیاد از لحاظ مادی ضرر کنی.
موفق باشی:8ysyvb:

akbar02
Monday 14 September 2009, 07:31 PM
ممنون از جواب شما دوستان.اگه میشه عکس ارگ A1000 رو برام بزارید واگه اطلاعاتی در مورد این ارگ دارید منو راهنمایی کنید.در ضمن قیمت روز این ارگ چنده و یا حدود چنده؟
با تشکر

akbar02
Wednesday 16 September 2009, 02:54 AM
اگه کسی هست لطفا جواب بده

akbar02
Wednesday 16 September 2009, 10:43 AM
چرا دیگه کسی جواب نمیده؟

ehsanmir
Friday 18 September 2009, 06:00 PM
چرا دیگه کسی جواب نمیده؟
فکر کنم که 2 روز بود که سایت مشکل داشت.من که نمیتونستم وارد شم.
اینهم عکس A1000
اطلاعاتی در موردش ندارم .ولی کیبرد خوبیه.اگه بتونی تمیزش رو گیر بیاری.

shadi65
Monday 21 September 2009, 08:54 PM
سلام بچه ها من ساز اصلیم ویولنه ولی عاشقانه پیانور دوست دارم. برای کلاسهای سلفژ یک کیبورد خریدم. حالام به طرز جنون امیزی میخوام پیانو هم یاد بگیرم .ولی چون هزینه خرید پیانو زیاده با همین ارگ فعلا پیش میرم. هیچی هیچی از ارگ و پیانو بلد نیستم. میخوام بدونم برای کسی مثل من چه کتابی خوبه؟ (زمان خرید ارگ یک کتاب به اسم شیوه نوین ارگ نوازی از اکسل بن تین گرفتم که بر پایه اموزش توسط اهنگهای سادست ) میخوام بدونم کتاب خوبیه؟ کتاب دیگه ای پیشنهاد میکنین؟ ببینم تمرین های دست چپ چه جوریه؟ کی باید شروع کرد؟ اصلا همه چیز از اول اول برام بگید اینکه چه جوری شروع کنم .لطفا قدم به قدم راهنماییم کنین. ممنون

ehsanmir
Monday 21 September 2009, 09:02 PM
سلام بچه ها من ساز اصلیم ویولنه ولی عاشقانه پیانور دوست دارم. برای کلاسهای سلفژ یک کیبورد خریدم. حالام به طرز جنون امیزی میخوام پیانو هم یاد بگیرم .ولی چون هزینه خرید پیانو زیاده با همین ارگ فعلا پیش میرم. هیچی هیچی از ارگ و پیانو بلد نیستم. میخوام بدونم برای کسی مثل من چه کتابی خوبه؟ (زمان خرید ارگ یک کتاب به اسم شیوه نوین ارگ نوازی از اکسل بن تین گرفتم که بر پایه اموزش توسط اهنگهای سادست ) میخوام بدونم کتاب خوبیه؟ کتاب دیگه ای پیشنهاد میکنین؟ ببینم تمرین های دست چپ چه جوریه؟ کی باید شروع کرد؟ اصلا همه چیز از اول اول برام بگید اینکه چه جوری شروع کنم .لطفا قدم به قدم راهنماییم کنین. ممنون
سلام
ضمن ارزوی موفقیت
من خودم با این کتاب اموزش دیدم.بدون هیچ استادی.واقعا کتاب کاملیه.من فکر نکنم شما تو ایران بتونید یه همچین کتابی گیر بیارید.البته این کتاب 6 جلد هست.و اگه بخواید پیشرفت کنید باید هر 6 جلد رو بخونید.اما این کتاب برای اموزش کیبرد الکترونیکه.نه برای پیانو.اگه میخواید کیبرد یاد بگیرید انتخابتون 100% درسته.ولی اگه هدف شما اتودها و اموزش پیانوست این کتاب مناسب نیست.اگه اشتباه نکنم کتاب (بیر) برای اتودهای پیانو فوقالعاده ست.البته تو اسمش شک دارم که درست گفتم یا نه.ولی احتمالا همین اسمه.من خودم مدتی کار میکردم.برای پیانو عالیه.

shadi65
Monday 21 September 2009, 11:34 PM
ببینم پس اگه من قدم به قدم با این کتاب پیش برم موفقم ؟ اخه میدونی تمام نکات احساس میکنم توضیح نداده . ببینم کتاب تیوری مخصوص پیانو هم داریم؟

آوای-ایران
Saturday 24 October 2009, 06:43 PM

سلام دوست من
با کتاب بیر به صور ت پایه ای می تونید پیانو رو شروع کنید و ترجیحا با یک استاد خوب که علاوه بر کتاب تمرین های خوبی هم خودش بهتون بده.تمرینهای اشمیت هم اگر استادتون صلاح بدونن خیلی کمک می کنه.البته حتما بیر رو باید داشته باشید.البته من به عنوان یک مبتدی در همین حد می تونم بگم
مرسی

sunshine
Wednesday 28 October 2009, 09:01 PM
ممنون از جوابتون.ارگA300 فلش میخوره؟دیسکت( اگه درست گفته باشم)میخوره؟و در کل برای یه تازه وارد خوبه؟
راستی سوری و کرون چیه؟اگه عکسی هم دارید ممنون میشم بزارید.
با تشکر

دوست عزیز سری و کرون عملیه که روی نت انجام میدن و نت رو به میزان ربع پرده بالا و پایین میبرن و در موسیقی محلی خودمون و موسیقی عربی میتونی این چیز رو زیاد ببینی
در مورد کیبوردی که گفتی هم اگه منظورت A3 یاماها هستش این کیبورد خیلی بی کیفیته من به عنوان اولین کیبورد اینو خریدم و بعد از دو ماه فروختمش حتی تو زمانی که مبتدی بودم هم ازش خوشم نیومد به نظر من اگه چیزی با قیمت مناسب برای شروع کار میخوای دیگه سعی کن از PSR 730 یاماها کمتر نگیری چون ارگهای بی کیفیت حتی آدمو دلسرد میکنن از ادامه کار...

ehsanmir
Thursday 29 October 2009, 08:14 AM
A3 با A300 فرق میکنه.A300 جدیده.

HNESFEJI
Wednesday 18 November 2009, 10:45 AM
سلام
من يك كيبورد ياماها A1000 دارم كه پيچ مدوليشن نداره اگر ممكنه درباره مدليشن كه روي بعضي از كيبوردها هستش برام توضيح بدهيد و بگوييد چه تاثيري روي كيفيت اجرا ميگذاره وآيا درطبيعي تر جلوه دادن بعضي از سازها تاثيري داره؟

Pinturicchio_SH
Wednesday 18 November 2009, 06:57 PM
سلام دوستان.مي خواستم بدونم براي حرفه اي شدن در ارگ چه چيزههايي بايد بلد باشم؟استاد بايد چه چيزههايي ياد بده؟اموزشگاهي كه من ميرم ,2 ماه اول استاد انگهارو با اكوردشون ياد ميداد الان نت خوني پيانو رو شروع كرده.مميخواستم بدونم اموزش بايد به چه صورت باشه؟ چون من هدفم اهنگ سازييه مخوام ارگ رو اصولي بلد باشم. و اينكه من ميخوام خودم نت اهنگها رو با اكوردشون در بيارم.اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

ast1356
Thursday 26 November 2009, 09:07 AM
سلام
من يك كيبورد ياماها A1000 دارم كه پيچ مدوليشن نداره اگر ممكنه درباره مدليشن كه روي بعضي از كيبوردها هستش برام توضيح بدهيد و بگوييد چه تاثيري روي كيفيت اجرا ميگذاره وآيا درطبيعي تر جلوه دادن بعضي از سازها تاثيري داره؟

پيچ مودوليشن يا ويبريشن در حقيقت اضافه كردن اعوجاج يا لرزش به صداهاست و در بعضي از صداها بيشتر خودشو نشون ميده مانند صداهاي سينت از قبيل ليد ها و صداهاي سيمي مانند ويلن و گيتارالكتريك و همچنين صداهاي سازهاي بادي مانند فلوت و كلارينت و ساكسيفون و حتي در بعضي مدلها مثل va-7 roland يك قسمت به نام ريبون كنترلر وجود داره كه ميتونيد با كشيدن انگشت بر روي اون قسمت در صدا تغيير ايجاد كنيد.

موفق باشيد....

مجید میرحسینی
Sunday 6 December 2009, 06:39 PM
سلام دوست عزیز . من مجید هستم تقریبا 5 سال که تفننی کیبورد میزنم . به نظر من همین آهنگ هایی رو که بلدی خوب تمرین کن تا آکورد گیریت قوی بشه . اگر آهنگ خاصی رو دوست داری بگو من نت و آکوردها شو برات گوشی بنویسم انشاالله که به اوجایی که می خوای برسی .

mary_a1364
Sunday 13 December 2009, 08:06 PM
سلام دوستان .. من دارم ارگ یاد میگیرم ولی استادم بعد از 17 جلسه تازه رسیده به کتاب تارپین یان .. من اهنگ میخوام .. ولی میگه 6 ماه باید همینو بزنی ...کمک ...:ag:40:

GhazalMusic
Sunday 13 December 2009, 08:12 PM
سلام دوستان .. من دارم ارگ یاد میگیرم ولی استادم بعد از 17 جلسه تازه رسیده به کتاب تارپین یان .. من اهنگ میخوام .. ولی میگه 6 ماه باید همینو بزنی ...کمک ...:ag:40:

راستی اگر بتونید رو مسنجر راهنماییم کنید ممنون میشم .mary_a1364@yahoo.com

برای آهنگ زدن دیر نمیشه کاری که استادتان می گوید انجام دهید.پیروز باشید

rumour
Sunday 13 December 2009, 08:14 PM
هنوز زوده!صبر داشته باشید.

mary_a1364
Sunday 13 December 2009, 08:15 PM
آخه ادم دلش میخواد یه نتیجه ای ببینه ... از نظر شما بعد از 17 جلسه نمیشه اهنگ زد ؟

Sina_Yanni
Sunday 13 December 2009, 08:30 PM
پیشنهاد می کنم صبر کنید . منم تقریبا 24 جلسه سس می رم ویولون ، ولی هنوز آهنگی استاد نگفته بزن . ولی خودم از رو نت یه آهنگ هاای از جمله غوغای ستارگان رو بلدم بزنم . ( البته قاچاقی !! چون استاد نگفته )
منم اول همین فکرو می کردم ، ولی میدونید که گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی ... . اینو به خودم هم میدم . می تونید به نظر من از انجمن نت ساده بخوایین و خودتون بعد از تمریناتی که استاد گفته ، اون نت هارو کار کنین .

یا علی

Hes_r
Monday 14 December 2009, 12:47 PM
تاپیک به بخش مناسب انتقال پیدا کرد و باز شد .

موفق باشید

یا علی

doorsfan
Monday 14 December 2009, 05:01 PM
خوب منم پیشنهاد میکنم حرف استادتون رو گوش کنید راستش من اطلاعی راجع به کیبورد ندارم اما خوب استادهای خوبی که معروفن تو ساز گیتار الکتریک اونها هم شدیدا توصیه میکنن در ابتدا فقط تمرین کنند دختر داییم هم که تازه پیانو کار میکنه استاد اون هم توصیه کرده اصلا آهنگ خاصی رو تمرین نکنه شاید تو کیبورد هم باید اینجوری باشه

f28
Thursday 17 December 2009, 10:56 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز. میخوام بدونم که برای کوک کرن و سری در کیبورد yamaha 2000 باید چه کار کرد. البته وترد شدن به تنظیماتش رو بلدم ولی اونجایی که باید یه عددی وارد کنیم، چه عددی باید وارد کنیم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید. موفق باشید...

HamedSedighi
Friday 18 December 2009, 03:28 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز. میخوام بدونم که برای کوک کرن و سری در کیبورد yamaha 2000 باید چه کار کرد. البته وترد شدن به تنظیماتش رو بلدم ولی اونجایی که باید یه عددی وارد کنیم، چه عددی باید وارد کنیم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید. موفق باشید...

سلام

برای اینکه هر نت را سری کنی عدد مثبت 50 .

برای اینکه هر نت را کرن کنی عدد منفی 50.

k-p80
Sunday 3 January 2010, 11:23 PM
سلام
بنده حدود 1 سال ارگ رو به صورت نتي كار كردم و بعد چون جذابيتي برام نداشت گذاشتمش كنار (ولي اصول اوليه رو تا حد قابل قبولي ياد گرفتم ) و بعد رفتم سراغ گوشي و حدود 3 ماه هم استادم دستگاه هاي موسيقي رو بهم ياد داد و از هر كدوم يه آهنگ رو برام نت گوشش رو نوشت و من خيلي زود ياد ميگرفتم . (البته با تمرين زياد)
علاقم هم به كيبورد خيلي خيلي زياد هست و حالا مشكلي كه هست اينه كه مثلا آهنگي كه گوش ميدم فقط يه تيكش رو ميتونم بزنم !
حالا ميخاستم ببينم كتابي نيست كه نت آهنگ ها رو به صورت گوشي نوشته باشه ؟يا يه سايت فرقي نميكنه!
2 - چند سوال هم راجب به آكورد داشتم:
ميخاستم بدونم آكورد نت b (يا همون سي) در دستگاه شور چي هست ؟
و دوم اينكه در قسمت اوج آهنگ آكورد نت فرقي نميكنه ؟ مثلا وقتي نت روي لا تموم ميشه آكوردش am ميشه (اگر اشتباه نكنم) حالا قسمت اوج آهنگ اگه باز هم روي لا تمام شد آكوردش فرقي نميكنه ؟

با تشكر
راستي اگر نكته اي در مورد بهتر ياد گرفتن در موسيقي هست ممنون ميشم كمكم كنيد
دستگاهم هم ياماها a1000 هست .

sunshine
Monday 4 January 2010, 07:37 PM
سلام
بنده حدود 1 سال ارگ رو به صورت نتي كار كردم و بعد چون جذابيتي برام نداشت گذاشتمش كنار (ولي اصول اوليه رو تا حد قابل قبولي ياد گرفتم ) و بعد رفتم سراغ گوشي و حدود 3 ماه هم استادم دستگاه هاي موسيقي رو بهم ياد داد و از هر كدوم يه آهنگ رو برام نت گوشش رو نوشت و من خيلي زود ياد ميگرفتم . (البته با تمرين زياد)
علاقم هم به كيبورد خيلي خيلي زياد هست و حالا مشكلي كه هست اينه كه مثلا آهنگي كه گوش ميدم فقط يه تيكش رو ميتونم بزنم !
حالا ميخاستم ببينم كتابي نيست كه نت آهنگ ها رو به صورت گوشي نوشته باشه ؟يا يه سايت فرقي نميكنه!
و دوم اينكه در قسمت اوج آهنگ آكورد نت فرقي نميكنه ؟ مثلا وقتي نت روي لا تموم ميشه آكوردش am ميشه (اگر اشتباه نكنم) حالا قسمت اوج آهنگ اگه باز هم روي لا تمام شد آكوردش فرقي نميكنه ؟

با تشكر

دوست عزیز عجیبه که میگی از روی نت زدن واست جذابیت نداشت. شما حتما یا آهنگ های خوبی کار نمیکردی یا آهنگ ها خوب نت نویسی نشده بود من به شما پیشنهاد میکنم کتابهایی مثل سری چهل سال پاپ رو بگیری و از روشون آهنگ بزنی تا بدونی زدن یه آهنگ به شکل صحیحش چقدر لذت بخشه من بخاطر همین که گوشم به صداها عادت کرده به راحتی هر آهنگی رو تقریبا تا 90 درصد عینا میتونم نت نویسی کنم
در مورد آکورد ها هم اگه شما قسمت پایین آهنگ رو بر اساس نت روی یه آکورد تمام میکنی روی اوج هم به همون شکل میتونی تمام کنی چون نت همون نت هستش با اختلاف اکتاو بالا یا پایین

k-p80
Tuesday 5 January 2010, 12:23 PM
دوست عزیز عجیبه که میگی از روی نت زدن واست جذابیت نداشت. شما حتما یا آهنگ های خوبی کار نمیکردی یا آهنگ ها خوب نت نویسی نشده بود من به شما پیشنهاد میکنم کتابهایی مثل سری چهل سال پاپ رو بگیری و از روشون آهنگ بزنی تا بدونی زدن یه آهنگ به شکل صحیحش چقدر لذت بخشه من بخاطر همین که گوشم به صداها عادت کرده به راحتی هر آهنگی رو تقریبا تا 90 درصد عینا میتونم نت نویسی کنم
در مورد آکورد ها هم اگه شما قسمت پایین آهنگ رو بر اساس نت روی یه آکورد تمام میکنی روی اوج هم به همون شکل میتونی تمام کنی چون نت همون نت هستش با اختلاف اکتاو بالا یا پایین

كتابي كه بنده كار كرده بودم كتاب گلچين آهنگها جلد اول نوشته تارپين يان بود خلاصه هر چي بود كه به ما حال نداد اين كتابي كه شما معرفي كرديد رو از كجا بايد گير بيارم ؟
نويسنده و انتشاراتش رو اگه ممكنه بيان كنيد
با تشكر

sunshine
Tuesday 5 January 2010, 12:58 PM
كتابي كه بنده كار كرده بودم كتاب گلچين آهنگها جلد اول نوشته تارپين يان بود خلاصه هر چي بود كه به ما حال نداد اين كتابي كه شما معرفي كرديد رو از كجا بايد گير بيارم ؟
نويسنده و انتشاراتش رو اگه ممكنه بيان كنيد
با تشكر

کتابهای چهل سال پاپ از آقای عباس براری هستش انتشارات رهام و از معدود کتابهاییه که من دیدم آهنگها رو عینا بدون هیچ تغییری و بر اساس آکوردهایی که خود آهنگساز نوشته نت نویسی کرده و آکوردها رو گفته. واقعا با این کتابها حال کردم
چهار جلد هستش که هر جلد مربوط به یکی از خواننده هاست ..گوگوش - ابی - هایده و ستار

HamedSedighi
Thursday 7 January 2010, 12:46 AM

این یک سری چهار جلدی که هر جلد به یک خواننده اختصاص داره جلد سوم ابی جلد اول گوگوش جلد های دیگر را نمی دانم اما یکی هم به هایده اختصاص داده شده.

همان اوایل انتشار من پی بردم که این جلد سومش پر از اشتباهات است جلد های دیگر رانمی دانم

از طرفی برای یک نوآموز که استادش تشخیص بده حالا میتونه این گونه اجرایی داشته باشه خیلی هم منبع خوبی است چون که نت های صحیح هم در این مجلد ها زیاد می باشند

گفتم حواستون باشه

HamedSedighi
Thursday 7 January 2010, 01:11 AM
سلام

با تشكر

سلام

اول به عنوان نکته که جمله آخر خودت است : این قسمت هایی که قرمز کردم از آفت های یادگیری هستند نت گوشی چیه؟این گونه موارد را(چرندیات) یک سری افرادی که سواد موسیقی ندارند باب میکنند.

خیلی محکم و استوار و مرحله به مرحله با صبر وحوصله بیاموز.عجله نکن

در مورد قسمت بنفش : من که نفهمیدم چی پرسیدی؟

کیبرد خوبی داری.

1 - بیر 2 - شیوه نوین کیبرد نوازی حداقل سه جلد اول ، این ها کتب مفیدی هستند

و بهتر است که سلفژ بیاموزی با یک استاد خوب که گوش قوی تری داشته باشی.

k-p80
Thursday 7 January 2010, 01:33 AM
سلام

اول به عنوان نکته که جمله آخر خودت است : این قسمت هایی که قرمز کردم از آفت های یادگیری هستند نت گوشی چیه؟این گونه موارد را(چرندیات) یک سری افرادی که سواد موسیقی ندارند باب میکنند.

خیلی محکم و استوار و مرحله به مرحله با صبر وحوصله بیاموز.عجله نکن

در مورد قسمت بنفش : من که نفهمیدم چی پرسیدی؟

کیبرد خوبی داری.

بیر - شیوه نوین کیبرد نوازی حداقل سه جلد اول

و بهتر است که سلفژ بیاموزی با یک استاد خوب که گوش قوی تری داشته باشی.

با سلام
ضمن تشكر از شما در مورد پاسخ سوالم
چند سوال داشتم
1- بير كتاب آموزش پيانو هست يا كيبورد ؟
2- سلفژ يعني چي ؟
3- جمله قرمز رنگ يعني چطوري؟
و 4- بنده عرض كردم كيبورد رو به صورت نتي حدود 1 سال كار كردم اگر هم آفتي باشه يا بايد از كتاب باشه يا از استاد!
كتاب رو كه نميدونم ولي استادم از استادان برجسته پيانو بودند كه الان فكر كنم دانشگاه موسيقي تهران تدريس مي كنند
حالا نظر با شما

HamedSedighi
Thursday 7 January 2010, 02:03 AM
با سلام
ضمن تشكر از شما در مورد پاسخ سوالم
چند سوال داشتم
1- بير كتاب آموزش پيانو هست يا كيبورد ؟
2- سلفژ يعني چي ؟
3- جمله قرمز رنگ يعني چطوري؟
و 4- بنده عرض كردم كيبورد رو به صورت نتي حدود 1 سال كار كردم اگر هم آفتي باشه يا بايد از كتاب باشه يا از استاد!
كتاب رو كه نميدونم ولي استادم از استادان برجسته پيانو بودند كه الان فكر كنم دانشگاه موسيقي تهران تدريس مي كنند
حالا نظر با شما

1-ببخشید بد نوشتم منظورم این بود که این دو کتاب مفید هستند الان ویرایش می کنم.

2-جواب این سوالت را من ندهم بهتر است این تاپیک (You can see links before reply) را ببین از صفحه اولش

3-شما به بگو منظورت از نت گوشی چیه؟اگر همونی باشه که من حدس زدم یعنی اینکه یه سری بی سواد این را باب کردند تا بی سوادی و تنبلی در یادگیری خودشان را توجیه کنند .فکر کنم منظورت اینکه که اسم نت ها را به فارسی می نویسند.

4-من که در مورد استاد شما چیزی نگفتم ، چرا بحث را عوض می کنی در مورد نت گوشی که نوشتی گفتم اینها آفت هستند و چرت و پرت.

sunshine
Thursday 7 January 2010, 09:03 AM
این یک سری چهار جلدی که هر جلد به یک خواننده اختصاص داره جلد سوم ابی جلد اول گوگوش جلد های دیگر را نمی دانم اما یکی هم به هایده اختصاص داده شده.

همان اوایل انتشار من پی بردم که این جلد سومش پر از اشتباهات است جلد های دیگر رانمی دانم

از طرفی برای یک نوآموز که استادش تشخیص بده حالا میتونه این گونه اجرایی داشته باشه خیلی هم منبع خوبی است چون که نت های صحیح هم در این مجلد ها زیاد می باشند

گفتم حواستون باشه

منظورتون از اشتباه چيه آيادر آكوردها اشتباهي ديدين يا در نت ها؟ من بيشتر آهنگهاي ابي رو از روي اين كتاب زدم اصلا با آهنگ اصلي مو نميزنه .آكوردهاش با آدم حرف ميزنه شما اون كتاب گوگوش رو استفاده كن ببين اكورد خالي هم كه بگيري آهنگ واست تداعي ميشه ديگه نميدونم شما كجاشو اشتباه ديدين

k-p80
Thursday 7 January 2010, 11:59 AM
1-ببخشید بد نوشتم منظورم این بود که این دو کتاب مفید هستند الان ویرایش می کنم.

2-جواب این سوالت را من ندهم بهتر است این تاپیک (You can see links before reply) را ببین از صفحه اولش

3-شما به بگو منظورت از نت گوشی چیه؟اگر همونی باشه که من حدس زدم یعنی اینکه یه سری بی سواد این را باب کردند تا بی سوادی و تنبلی در یادگیری خودشان را توجیه کنند .فکر کنم منظورت اینکه که اسم نت ها را به فارسی می نویسند.

4-من که در مورد استاد شما چیزی نگفتم ، چرا بحث را عوض می کنی در مورد نت گوشی که نوشتی گفتم اینها آفت هستند و چرت و پرت.

سلام
كتاب بير2 چند جلد هست ؟تا جايي كه بنده ياد ميدم بير مال پيانو بود بير 2 شو نميدونم!
و كتابي معرفي كنيد كه كليه آهنگها نه حدود 70% آهنگها در اون به صورت نتي نوشته شده باشه .
مشكل حل ميشه ! (كه فكر نكنم باشه)
يه چيزي مثل اين 4 جلد كتابي كه دوستمون معرفي كردند ولي بهتر از اين
با تشكر:connie_24:

GhazalMusic
Tuesday 19 January 2010, 06:46 AM
دوست خوب انگیزه شما برای یادگیری اگر فقط در یک مجلس رفتن خلاصه بشه کافی نیست ..عشق به موسیقی را در خودتون بیابید ..

HamedSedighi
Wednesday 20 January 2010, 10:15 AM
منظورتون از اشتباه چيه آيادر آكوردها اشتباهي ديدين يا در نت ها؟ من بيشتر آهنگهاي ابي رو از روي اين كتاب زدم اصلا با آهنگ اصلي مو نميزنه .آكوردهاش با آدم حرف ميزنه شما اون كتاب گوگوش رو استفاده كن ببين اكورد خالي هم كه بگيري آهنگ واست تداعي ميشه ديگه نميدونم شما كجاشو اشتباه ديدين

قبول دارم این ها زمانی که انتشار یافتند برای خیلی ها راه گشا مفید بودند الان هم برای خیلی ها همین حکم را دارند.

توی ارزش نتها اشکال وجود مخصوصا ملودی شعر ، حالا فرصت شد میزان های مشکل دار را می نویسم

MA_Happy
Thursday 21 January 2010, 03:01 PM
سلام،
برای 22 بهمن باید توی مدرسه آهنگ انقلابی بنوازم(اجباره)
هر آهنگ از جمله ای رایران،ایران ایران،وطنم پاره تنم و ... هر چی دارید خواهش میکنم فایل midi اش را برام بگذارید فقط کاملا کامل باشه و منم میخوام صدای کلید ها را بیارم پایین الکی بزنم.خواهش میکنم تو رو خدا ضایعم نکنید.

ehsanmir
Thursday 21 January 2010, 07:02 PM
سلام،
برای 22 بهمن باید توی مدرسه آهنگ انقلابی بنوازم(اجباره)
هر آهنگ از جمله ای رایران،ایران ایران،وطنم پاره تنم و ... هر چی دارید خواهش میکنم فایل midi اش را برام بگذارید فقط کاملا کامل باشه و منم میخوام صدای کلید ها را بیارم پایین الکی بزنم.خواهش میکنم تو رو خدا ضایعم نکنید.
سلام
اقا , چرا این کار رو میکنید؟
چرا ما ایرانی ها همه رو ....... فرض میکنیم؟
چرا فکر میکنیم هیچ کس نمی فهمه؟
چرا کیبرد نوازها رو خراب میکنید؟
اینقدر این کیبرد نوازها تو این جور مجالس این کار رو کردند که دیگه همه ایمان اوردند که همه کار رو کیبرد میکنه . نوازنده هیچ.اگر هم کسی واقعا بنوازه فکر میکنند نمایشیه.
من به شما توصیه میکنم تا 22 بهمن وقت زیادی مونده.شما میتونید این اهنگها رو یاد بگیرید و خودتون هنر نمایی کنید.این بهتره......
امیدوارم از من ناراحت نشده باشید.
بهتره قبل از هر کاری به نتیجه اش فکر کنید.
موفق باشید........

djfarhad
Friday 22 January 2010, 02:35 AM
سلام به همگی منم با احسان جان بسیار بسیار موافقم ناسلامتی گفتن هنر نزد ایرانیان است و بس موفق باشید

MA_Happy
Friday 22 January 2010, 11:22 AM
خوب احسان جان من اون موقع فوقش فقط بتونم یک سازش را خودم بزنم اما بقیه سازاش چی،
من یک فکر دیگه ام دارم میگم همین فایل میدی اش را پیدا کنم بعد با گیتار پرو نت یکی از سازاش را در بیاورم بعد صدای اون ساز را حذف کنم و ذخیره کنم و بریزم تو کیبورد و بالاخره یک سازش را خودم بزنم و اینجوری خیلی عالی است.
خواهش میکنم کمک کنید.

ehsanmir
Friday 22 January 2010, 07:41 PM
خوب احسان جان من اون موقع فوقش فقط بتونم یک سازش را خودم بزنم اما بقیه سازاش چی،
من یک فکر دیگه ام دارم میگم همین فایل میدی اش را پیدا کنم بعد با گیتار پرو نت یکی از سازاش را در بیاورم بعد صدای اون ساز را حذف کنم و ذخیره کنم و بریزم تو کیبورد و بالاخره یک سازش را خودم بزنم و اینجوری خیلی عالی است.
خواهش میکنم کمک کنید.
کیبردت چیه؟از رو خود کیبرد هم میشه mute کرد.
در ثانی لازم نیست شما نقش یه ارکستر رو اجرا کنی.میتونی سولو نوازی کنی.با صدای ویولن.یا پیانو.یا ساز دهنی.
به نظر من این با ارزش تره.

بهزاد11
Sunday 24 January 2010, 01:17 PM
سلام , من از ارگ A1000استفاذه میکنم , چگونه میتوانم صدای سری کرون ایجاد کنم؟

HamedSedighi
Sunday 24 January 2010, 02:41 PM
سلام , من از ارگ A1000استفاده میکنم , چگونه میتوانم صدای سری کرون ایجاد کنم؟

روی پانل اصلی بوسیله دکمه های تغییر مقایس.

منفی 50 نت ها را کرن می کند و عدد مثبت 50 نت ها را سری می کند

arashkorg
Sunday 24 January 2010, 02:53 PM
سلام

با تشكر

نت سی در دستگاه شور ربع پرده بم میشه ( یعنی کرن ) و آکوردش سل ماژور میتونه باشه سی مینور یا سی ماژور هم میتونه باشه که بستگی به گام آهنگت داره.
در مورد آکورد بگم صحبت دوست عزیزمون arch کاملا صحیحه ( یعنی بهتره موسیقیو اصولی یاد بگیری تا اینکه گوشی یه چیزایی بزنی )(تو فکر نت باش ):ilovemusic:

joojefarary
Tuesday 2 February 2010, 09:51 PM
سلام بچها من بازم بعد از چندین ماه اومدم ولی این دفعه با تصمیم درست . یادتون که این تاپیک من باز کردم .اون موقع عجله میخواستم کار کنم . بعد از اون رفتم کلاس گیتار یک مدتی گیتار کار کردم در حد همون زدن خوندن . وقتی رسیدم سر ملودی کار کردن تازه فهمیدم که اصلا برام دلنشین نیست اومد ملودی رو باگیتار زدن همون رو اومدم با کیبورد زدم . حالا از اول اسقند میخوام برم کیبود بنویسم . چون واقعا کشته مردشم الانم دیگه فرصتش دارم . بچه بگین چیکار کنم . میخوام یک کیبورد نواز حرفه ای در حد لالیگا بشم دیگه نمیخوام زمان از دست بدم . من یک چند تا هم آهنگ از روی نت با ریتم آکورد بلدم.حالا دوستان بیان بگن از کجا شروع کنم . تا به اون چیزی که میخوام برسم . یکی چیزیم بگم من از نظر گوشی ضعیفم یعنی نمیتونم آهنگ گوشی در بیارم .

ehsanmir
Wednesday 3 February 2010, 11:36 AM
سلام بچها من بازم بعد از چندین ماه اومدم ولی این دفعه با تصمیم درست . یادتون که این تاپیک من باز کردم .اون موقع عجله میخواستم کار کنم . بعد از اون رفتم کلاس گیتار یک مدتی گیتار کار کردم در حد همون زدن خوندن . وقتی رسیدم سر ملودی کار کردن تازه فهمیدم که اصلا برام دلنشین نیست اومد ملودی رو باگیتار زدن همون رو اومدم با کیبورد زدم . حالا از اول اسقند میخوام برم کیبود بنویسم . چون واقعا کشته مردشم الانم دیگه فرصتش دارم . بچه بگین چیکار کنم . میخوام یک کیبورد نواز حرفه ای در حد لالیگا بشم دیگه نمیخوام زمان از دست بدم . من یک چند تا هم آهنگ از روی نت با ریتم آکورد بلدم.حالا دوستان بیان بگن از کجا شروع کنم . تا به اون چیزی که میخوام برسم . یکی چیزیم بگم من از نظر گوشی ضعیفم یعنی نمیتونم آهنگ گوشی در بیارم .

سلام. اول از همه برات ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم این ذوق و شوقی که داری همیشگی باشه تا به اون چیزی که میخواهی برسی. اما در مورد جوابت.شما در نمونه کارهای من هم سوال کردی.اینجا جوابت رو میدم. ببینید من 17 ساله که کیبرد کار میکنم.اما به دلیل شغلم یه 4 سالی میشه که دیگه نمیتونم کار کنم.من اول پاپ ایرانی کار میکردم.سمعی.اون موقع 11 سالم بود.منهم مثل شما علاقه زیادی داشتم.البته الان هم دارم.من یه کیبرد casio sa_21 داشتم.بعد ma130 و بعد هم ht3000 و بعد از اونهم که الان یه wk1800 و pa500 دارم.خوب میبینید که با کیبرد های حرفه ای شروع نکردم.معلمی هم نداشتم.من در حدود 5 سال پاپ ایران کار میکردم.معین.ابی.داریوش......ب د یه روز که رفتم به نمایشگاه کتاب یه کتاب پیدا کردم به نام شیوه نوین ارگ نوازی .اثر اکسل بن تین.6 جلد بود.واقعا کتاب جامعی بود.نت خوانی.اهنگسازی.اکوردها.اهن های کلاسیک.جز.بلوز.راک.اشنایی با سبکها.خیلی بهم کمک کرد.از همه مهمتر شیوه ی روانی داشت. ببینید , شما اگر میخواین پیشرفت کنید باید نت خوانیتون قوی باشه.یه معلم هم در کنار اینها خیلی خوبه.سبک مجلسی و اینجور چیزها فایده نداره. از من میشنوی استاد خوب که هر جا پیدا نمیشه+ کتاب+وقت گذاشتن+تمرین در تمام سبکها.سبکهایی مثل جز و بلوز خیلی میتونه تو راه انداختن دستت کمکت کنه.یه مقدار مشکل هست.ولی واقعا شیرینه. پس نت خوانی رو یاد بگیر.گوشت رو هم قوی کن.سعی کن اهنگهایی رو بصورت سمعی کار کنی.چون خیلی بهت کمک میکنه. و اینکه میگی سمعی ضعیف هستی , شما باید مدتی با کیبرد کار کنی.لازم نیست از رو همون اول اهنگ بزنی. با نتها بازی کن.اینقدر بزن و بازی کن تا نتها تو وجودت بشینه.تا صداها برات جا بیوفته.بعد سعی کن هر اهنگی که میشنوی , حتی 5 ثانیه , بطور صحیح در بیاریش.اهنگها ساده.اهنگهایی که دوستشون داری.. مطمئنا اگر وقت بذاری و تمرین کنی موفق میشی. بازم سوالی بود بپرس. موفق باشید..........

sunshine
Wednesday 3 February 2010, 11:42 AM

دوست عزیز شما لازم نیست از اول بیای آهنگ ها رو گوشی بزنی این اشتباهیه که خیلی از تازه کارها واسه اینکه حوصله نت رو ندارن انجام میدن و به قول معروف سنگ بنا رو اشتباه میزارن شما اول اگه دیدی روی نت مسلط هستی شروع کن آهنگهایی رو که برات آشنا هستن و گوششون کردی از روی نت بزن این کار علاوه بر اینکه باعث میشه تسلط شما روی نت خوانی زیاد بشه( چون با آهنگ آشنا هستین به سرعت اشتباهاتتون رو در خوندن نت متوجه میشین) همچنین باعث میشه که اون قدرت شنیداری شما هم تقویت بشه و بتونین با شنیدن آهنگ ها با صرف زمان کمی روی کیبورد نت های اون آهنگ رو تا حد زیادی تشخیص بدین...حتی اگه از کیبورد فقط کار مجلسی هم بخوای به نظرم کار از روی نت رو فراموش نکن این چیز رو از روی تجربه چندین ساله خودم در نوازندگی گفتم

joojefarary
Wednesday 3 February 2010, 04:59 PM
ممنون از همتون .فقط این کتاب اموزش اسکل بنتین . کتاب خوبی هست ؟توش نت آهنگ هم هستش ؟ من 22 سالم . میخوام ببینم برام که دیر نیست . آخه اینجوری که میبینم همگی از بچگی میزدنند . میشه یک چند تا کتاب نت بگین برم بگیرم .

ehsanmir
Wednesday 3 February 2010, 06:30 PM
ممنون از همتون .فقط این کتاب اموزش اسکل بنتین . کتاب خوبی هست ؟توش نت آهنگ هم هستش ؟ من 22 سالم . میخوام ببینم برام که دیر نیست . آخه اینجوری که میبینم همگی از بچگی میزدنند . میشه یک چند تا کتاب نت بگین برم بگیرم .

من که هرچی یاد گرفتم از این کتاب بود.این کتاب علاوه بر نت خوانی که به شما یاد میده شما رو هم با سبکهای دیگه اشنا میکنه.ضرری نداره.شما جلد اولش رو بگیر.کار کن.اگر خوشت نیومد دیگه نگیر.ولی من به شما این رو قول میدم .100% .اگر شما هر 6 جلد این کتاب رو به خوبی یاد بگیری تو کیبرد نوازی خیلی قدر میشی.چون اصولی یاد میده.من کتابهای زیادی در رابطه با موسیقی دیدم. مخصوصا کتابهای ایران.فقط یه مختصر در مورد نت و اکورد و در اخرش هم نهایتا" 2 تا اهنگ ایرانی. اما تو این کتاب شما با سبکهایی چون کلاسیک و جز و بلوز و راک که سبکهای مطرح میباشند اشنا میشید. این کتاب نه مال بابامه نه سودی برای من داره.اما دلم میسوزه بعضا" بچه ها کتابهایی میگیرند که هیچ سودی نداره. باز هم میل خودته. این تجربه 17 سال من هست.خواه پند گیر خواه ملال.البته این رو هم بگم تو این کتاب خبری از اهنگهای ایرانی نیست.اما اگر 2 جلد از این کتاب رو کامل یاد بگیری میتونی کتابهای دیگر رو هم که نت ایرانی داشته باشه رو بگیری و بزنی.راستی این کتاب مال انتشارات چنگ هست.شیوه نوین ارگ نوازی .نوشته اکسل بن تین

joojefarary
Wednesday 3 February 2010, 06:36 PM
کتابش دیدم . این کتاب فروشی جمهوری هر 6 جلدش کرد توی یک بسته میده 22 تومن . تکی نمیده .جایی دیگه نداره بتونم بگیرم .

ehsanmir
Wednesday 3 February 2010, 06:38 PM
باید باشه.چون من دیدم.جاهای دیگه رو یه سر بزن.

joojefarary
Wednesday 3 February 2010, 06:39 PM
من الان دارم هم بیر کار میکنم هم آهنگهای ایرانی . بعد یک سوالی داشتم بعد از چه مدت میتون قشنگ بزنم ؟ باریتم و آکورد ؟که دیگه هر آهنگی گذاشتم جلوم بتونم راحت بزنم .

ehsanmir
Wednesday 3 February 2010, 06:45 PM
بستگی به استعداد , وقتی که صرف میکنی و نوع تمرین داره. در ثانی هیچ وقت از کار خودت راضی نشو. چون اگر این اتفاق بیوفته دیگه جایی برای پیشرفت نداری و در جا میزنی.پس هیچ وقت نگو کی من کارم خوب میشه.همیشه باید رفت جلو.پیشرفت و پیشرفت.......................

joojefarary
Wednesday 3 February 2010, 08:30 PM
اینو که مطمعا . چون به اون اوایل یکمی برای آدم سخت . ولی وقتی دستم راه بیافته دیگه همینجور میرم با سرعت بنز . وقتی رفتم گیتار فهمیدم که اشتباه کردم که از کیبوردم دست کشیدم . فقط تمرین تمرین تمرین باعث میشه آدم جلو میافته . فقط اخسان من 22 سالم برام که دیر نیست این کار رو شروع کردم .؟ این کتاب حتما میرم میگیرم در کنار کلاسم اونم کار میکنم . قبلا 5 6 ماه کلاس رفتم . ولی به خاطره دانشگاه گذاشتم کنار . ای کاش اون موقع ادامه داده بودم با همین کتاب . الان خیلی جلوتر بودم .

joojefarary
Wednesday 3 February 2010, 09:26 PM
یک چیزی هست اینکه برای همه جا افتاد که فقط با کیبورد میشه آهنگ شاد زد . به هر کی میگی میگه میخوای بری توی عروسی بزنی .

sunshine
Thursday 4 February 2010, 12:56 AM
اینو که مطمعا . چون به اون اوایل یکمی برای آدم سخت . ولی وقتی دستم راه بیافته دیگه همینجور میرم با سرعت بنز . وقتی رفتم گیتار فهمیدم که اشتباه کردم که از کیبوردم دست کشیدم . فقط تمرین تمرین تمرین باعث میشه آدم جلو میافته . فقط اخسان من 22 سالم برام که دیر نیست این کار رو شروع کردم .؟ این کتاب حتما میرم میگیرم در کنار کلاسم اونم کار میکنم . قبلا 5 6 ماه کلاس رفتم . ولی به خاطره دانشگاه گذاشتم کنار . ای کاش اون موقع ادامه داده بودم با همین کتاب . الان خیلی جلوتر بودم .

اصلا سن رو واسه خودت محدودیتی واسه پیشرفت نکن کسایی رو میشناسم تو سی سالگی شروع به یادگیری ساز کردن و به علت پشتکار بسیار زیاد بعد از چند سال کاملا در رده حرفه ای ها ساز میزدن..تازه سن شما هم که اصلا بالا نیست تازه اول کاری امیدوارم با پشتکار خودت بتونی به اونجایی که تو نظرته برسی

ramin52
Thursday 4 February 2010, 05:35 PM
پشتكار و علاقه و تمرين سخت گيرانه براي خود فرد و صبر وتحمل يعني به ثمر نشستن ميوه زحمات و باز شدن پنجره اي به وسعت تمام ملوديها
تمرين ، تمرين و باز هم تمرين
من ده سالي بود كه ساز نميزدم ولي قبلا رو يه ساز ديگه با نت كار ميكردم ولي نه با كيبرد
شايد تعجب كنيد من يه ماه نيست كه كيبرد خريدم و الان درس 64 كتاب آموزش پيانو Beyer هستم .چون كل تئوري موسيقي رو عملا قبلا كار كردم و آشنا هستم الان بدون استاد كار ميكنم و براي خودم قوانين سخت گيرانه اي گذاشته ام كه تا عين ملودي رو كه فايلهاي صوتي اونا رو دارم نزنم ول كن معامله نميشم . البته تمرينهام تا ساعت 1 نصف شب البته با هدفون ادامه پيدا ميكنه

amir69_k
Monday 8 February 2010, 11:27 AM
پشتكار و علاقه و تمرين سخت گيرانه براي خود فرد و صبر وتحمل يعني به ثمر نشستن ميوه زحمات و باز شدن پنجره اي به وسعت تمام ملوديها
تمرين ، تمرين و باز هم تمرين
من ده سالي بود كه ساز نميزدم ولي قبلا رو يه ساز ديگه با نت كار ميكردم ولي نه با كيبرد
شايد تعجب كنيد من يه ماه نيست كه كيبرد خريدم و الان درس 64 كتاب آموزش پيانو Beyer هستم .چون كل تئوري موسيقي رو عملا قبلا كار كردم و آشنا هستم الان بدون استاد كار ميكنم و براي خودم قوانين سخت گيرانه اي گذاشته ام كه تا عين ملودي رو كه فايلهاي صوتي اونا رو دارم نزنم ول كن معامله نميشم . البته تمرينهام تا ساعت 1 نصف شب البته با هدفون ادامه پيدا ميكنه
آفرین موسیقی یعنی همین تمرین تمرین تمرین و سعی کنید از بند ریتم ها و فلش ها بیرون بیایید و بیشتر ملودی کار کنید

GhazalMusic
Monday 8 February 2010, 02:03 PM
به نظر من بهترین تمرین زدن گامهاست تمرین انگشت گزاری روزی سه چهار ساعت فقط گامهارو بزنید هم ماژر هم مینورها.از این تمرین با بی حوصله گی رد نشین خیلی مهمه با هر دو دست این تمرین و انجام بدید.برای آهنگ زدن همیشه وقت خواهید داشت..اکثر نوازندگان کیبورد مشکل نواختن آهنگها در گامهای مختلف را دارن واسه همین از Transpose استفاده میکنند..

Fereshteh_Baran
Monday 22 February 2010, 09:27 PM
سلام من خیلی دوست دارم که براتون آهنگ بذارم ولی یه مشکل کوچک دارم. ارگ من یاماها 2000 است خیلی سعی کردم که آهنگ روی فلاپی اش بریزم ولی یا دست راست رو پر می کنه یا ریتم رو . ولی آهنگهای سبک پیانوییی رو بدون هیچ اشکالی پر می کنه. اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم

ehsanmir
Monday 22 February 2010, 09:31 PM
سلام من خیلی دوست دارم که براتون آهنگ بذارم ولی یه مشکل کوچک دارم. ارگ من یاماها 2000 است خیلی سعی کردم که آهنگ روی فلاپی اش بریزم ولی یا دست راست رو پر می کنه یا ریتم رو . ولی آهنگهای سبک پیانوییی رو بدون هیچ اشکالی پر می کنه. اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم
خوب شما چرا کیبردت رو به کامپیوتر وصل نمیکنی؟با کابل استریو وصل کن به mic کامپیوتر.بعد به صورت mp3 ضبطش کن.

zamani_m
Monday 22 February 2010, 11:23 PM
باید کتاب هایی رو بخونی که در مورد کادانس (توالی آکورد ها)نوشته شدند یا کتابهای اصول هارمونی

zamani_m
Monday 22 February 2010, 11:32 PM
درارگ های یاماها برای اینکه بتوانی رکورد انجام بدی ابتدا باید حافظه را از آهنگ قبلی یا song خالی کنی با کردن که با گرفتن 2 دکمه new song بعد گرفتن دکمه رکورد و زدن دکمه های track 1و track2 یا فشردن extra track و track1 .

Fereshteh_Baran
Tuesday 23 February 2010, 06:10 AM
سلام مشکل من در ضبط کردن روی فلاپی است حالا به پیشنهاد آقای ehsan mir میخوام ارگم رو به کامپیوتر وصل کنم تا ببینم چی میشه

zamani_m
Tuesday 23 February 2010, 08:06 AM
برای ذخیره در فلاپی پس از پایان عملیات ضبط دکمه record را میزنیم .عملیات ضبط متوقف میشود و اهنگ در حافظه مو قت دستگاه ذخیره می گردد .سپس دکمه user دستگاه را فشار داده و tab فلاپی را انتخاب و از دکمه های زیر صفحه نمایش save راپیدا وفشار میدهیم دستگاه از شما نام آهنگ را سوال وپس از انتخاب نام آهنگ save را میزنیم.
راه دوم
پس از پایان عملیات ضبط حافظه را با دکمه های newsong ریست میکنیم دستگاه از شما سوال میکند آیا مایل به ذخیره آهنگ هستید بعد از انتخاب yes محل مورد نظر را برای ذخیره راانتخاب و save را میزنیم وبقیه کارها مثل بالا صورت می گیرد.
این کار برای ذخیره در کیبوردهای یاماها صورت میپذیرد

Fereshteh_Baran
Tuesday 23 February 2010, 10:56 AM
درود بر شما واقعا نمیدونم چه جوری از محبت های همه تشکر کنم

joojefarary
Tuesday 23 February 2010, 08:01 PM
به عنوان یک نکته خواستم اینجا مطلبی ذکر کنم . تا دوستان بیان یک بحثی در موردش کنیم . چرا هر کسی میخواد بره کیبورد یاد بگیره همه میگن بهتر با پیانو کار کنی ؟
چرا به جایی اینکه بگیم از آسون شروع کن میریم میگیم سخت اول شروع کن . مثل ریاضی میممونه مثلا شما میگین برای اینه ریاضی یاد بگیری برو اول انتگرال یاد بگیر بعد بیا سر جمع ضرب خو ب مگه میشه آخه اینجوری ؟ چرا از آسونترین نتها شروع نمیشه بعد بیان سمت سخت ؟

ehsanmir
Tuesday 23 February 2010, 08:12 PM
:dj10:
به عنوان یک نکته خواستم اینجا مطلبی ذکر کنم . تا دوستان بیان یک بحثی در موردش کنیم . چرا هر کسی میخواد بره کیبورد یاد بگیره همه میگن بهتر با پیانو کار کنی ؟
چرا به جایی اینکه بگیم از آسون شروع کن میریم میگیم سخت اول شروع کن . مثل ریاضی میممونه مثلا شما میگین برای اینه ریاضی یاد بگیری برو اول انتگرال یاد بگیر بعد بیا سر جمع ضرب خو ب مگه میشه آخه اینجوری ؟ چرا از آسونترین نتها شروع نمیشه بعد بیان سمت سخت ؟
به نظر من این حرف از اساس بی پایه هست.مثل اینکه من بخوام برم گیتار یاد بگیرم بعد یکی بیاد بگه برای اینکه گیتارت خوب بشه برو سه تار یاد بگیر..........:ztrompette6:.اخه این چه ربطی به اون یکی داره؟ شاید پیانو و کیبرد از نظر ظاهری شبیه هم باشه.اما این دوتا سبکشون خیلی فرق میکنه.کسی که میخواد کیبرد کار کنه با کسی که میخواد پیانو کار کنه راهشون جداست.نمیدونم وا ا... . شاید من اشتباه میکنم.اما این نظر منه و تا کسی برام دلیل منطقی نیاره نظرم عوض نمیشه.:ilovemusic:

joojefarary
Tuesday 23 February 2010, 10:19 PM
بین این دوستان کسی هست که وقتی میخواست کیبورد شروع کنه گوشش قوی نبود نسبت به اهنگها ؟ چیزی که من اینجا بیشتر میبینم اینه که همه دوستان میتونند یک آهنگی گوشی در بیارند . ولی میخوام بدونم با گذشت زمان اینجوری شده یعنی بعد از یک مدتی که با ساز کار کردن اینجوری شده یا نه ؟ از همون اول گوشششون قوی بوده . ممنون میشم بگین .

joojefarary
Tuesday 23 February 2010, 10:20 PM
احسان جان توی اون یکی تاپیک پاسخ منو دادن ممنون ولی احسان من منظورم اینه منی که گوشم قوی نیست میتونم بعد از یک مدتی خودم گوشی نت را در بیارم ؟ یا نه فقط کسانی که گوشی قوی دارند و همچین حسی دارند میتونند ؟

ehsanmir
Tuesday 23 February 2010, 10:24 PM
نه .هر کس که تلاش کنه و مدتی با سازش زندگی کنه و به اهنگها بیشتر توجه کنه مسلما میتونه به این مرحله برسه.تنها کسانی که زیاد علاقه به این کار ندارند شاید پیروز نشند.اما اگر کسی واقعا بخواد میتونه.100%

zamani_m
Wednesday 24 February 2010, 11:41 PM
عزیزان من منظور که میگن اول از پیانو شروع کنید اینه که خودتون رو از قید وبند ریتمهای دستگاه ارگتون خلاص کنید و منظور این نیست که برو پیانو را برسون در حد اعلا و بعد بیا سراغ کیبورد فقط منظور اینه که با ریتم در عمل آشنایی پیدا کنی . یعنی بتونی نتهای نوشته شده را به زبان احساس تبدیل کنی وبر عکس. وگر نه خیلی ها هستن که میتونن گوشی آهنگ بزنن ولی چند درصد شون میتونن بگن چی میزنن؟

ehsanmir
Thursday 25 February 2010, 07:31 PM
عزیزان من منظور که میگن اول از پیانو شروع کنید اینه که خودتون رو از قید وبند ریتمهای دستگاه ارگتون خلاص کنید و منظور این نیست که برو پیانو را برسون در حد اعلا و بعد بیا سراغ کیبورد فقط منظور اینه که با ریتم در عمل آشنایی پیدا کنی . یعنی بتونی نتهای نوشته شده را به زبان احساس تبدیل کنی وبر عکس. وگر نه خیلی ها هستن که میتونن گوشی آهنگ بزنن ولی چند درصد شون میتونن بگن چی میزنن؟
سلام
حرف شما درست.100%.هیچ شکی نیست.من یه نظری دارم که میگم کسی که کیبرد نواز حرفه ای هست باید بتونه بدونه اکورد و ریتم دیگران رو متحیر کنه که من تاحالا تو ایران همچین کسی رو نه دیدم و نه میشناسم.
اما سبک این دو ساز فرق میکنه.من اصلا به ایرانی و مجلسی کار کردن کاری ندارم.بحث من اینه که سیستم اجرا در پیانو و کیبرد با هم فرق میکنه.چگونگی نواختن.تکنیکهای نواختن.

zamani_m
Thursday 25 February 2010, 11:44 PM
به نظر من تکنیک نواختن با پیانو و کیبورد تفاوتی ندارد .واین صحبتهایی که پیش اومده شاید از اینجا باشه که ما هیچ کدومون کیبورد را در حد حرفه ای کار نکرده باشیم چون الان بسیاری از نخبگان حرفه ای این کار در کشورهای اروپایی {بر فرض مثال) به عنوان پیانیست و ارگیست حرفه ای معرفی میشن یعنی معتقد هستن که یه پیانیست حرفه ای لزوما لازم نیست بتونه کیبورد بزنه ولی یه ارگیست حرفه ای باید بتونه پیانو بزنه و گرنه اصلا حرفه ای به حساب نمیاد.

zamani_m
Thursday 25 February 2010, 11:58 PM
سلام
حرف شما درست.100%.هیچ شکی نیست.من یه نظری دارم که میگم کسی که کیبرد نواز حرفه ای هست باید بتونه بدونه اکورد و ریتم دیگران رو متحیر کنه که من تاحالا تو ایران همچین کسی رو نه دیدم و نه میشناسم.
اما سبک این دو ساز فرق میکنه.من اصلا به ایرانی و مجلسی کار کردن کاری ندارم.بحث من اینه که سیستم اجرا در پیانو و کیبرد با هم فرق میکنه.چگونگی نواختن.تکنیکهای نواختن.
ولی باید این حرف منو قبول داشته باشید که ارگ نوازی در مرتبه ای پایین تر از نواختن پیانو است چون در نواختن پیانو دست چپ در واقع وظیفه همراهی کننده و ریتم را در ارگ اجرا میکنه و اگر کسی بتونه از دو دستش یکنواخت استفاده کنه مطمنا ارگیست حرفه ا ی تری میشه. و جدا دانستن این دو از هم کار دستی نیست .مثل اینه که شما دیپلم نگرفته بخواهی لیسانس بگیری.

ehsanmir
Friday 26 February 2010, 12:11 AM
منظور من از نوازندگی کیبرد اینی نیست که رایجه.منظور من کیبردیستی مثل جوردن رودز هست.اینجور نوازدگی رو من مد نظرم هست.نه اینکه با چپ اکورد اتوماتیک و با راست هم ملودی.اون چیزی که مد نظرم هست کمتر از نوازندگی پیانو نیست.که گفتم من تو ایران نه دیدم و نه میشناسم.

zamani_m
Friday 26 February 2010, 10:42 PM
با تشکر از همتون که این قدر به بحث توجه نشان میدید ولی من باید خدمت شما عرض کنم که این مطالبی که دوست عزیزمون در مورد همراهی کننده و pich bend و غیره گفتن کاملا درسته ولی به نظر من گرفتن این چیزها در ارگ بسیار ساده است و منظور من از قوی شدن دست چپ اصلا این ها نبود وگرنه فشار دادن یه دکمه یا چندتا کلاویه به صورت همزمان که کاری نداره من منظورم این بود که دست چپ هم مثل دست راست باشه یعنی همون سرعت و توانایی که دست راست (البته برا راست دستا)در نواختن ملودی داره دست چپ هم داشته باشه. برای همین که میگم پیانو زدن مهمه. تصورش را بکنید نوازنده ای که بتونه چنین کاری را انجام بده چه کارایی میتونه انجام بده و گر نه گرفتن آکرودها به صورت متوالی محدودیت داره و بعضی از آهنگها را جوابگو نیست. وبرای زدن یه همچنین آهنگهایی در صورت عدم وجود این توانایی نیاز به صرف زمان زیاد و انجام رکوردهای متعددی داره.

ehsanmir
Friday 26 February 2010, 10:59 PM
با تشکر از همتون که این قدر به بحث توجه نشان میدید ولی من باید خدمت شما عرض کنم که این مطالبی که دوست عزیزمون در مورد همراهی کننده و pich bend و غیره گفتن کاملا درسته ولی به نظر من گرفتن این چیزها در ارگ بسیار ساده است و منظور من از قوی شدن دست چپ اصلا این ها نبود وگرنه فشار دادن یه دکمه یا چندتا کلاویه به صورت همزمان که کاری نداره من منظورم این بود که دست چپ هم مثل دست راست باشه یعنی همون سرعت و توانایی که دست راست (البته برا راست دستا)در نواختن ملودی داره دست چپ هم داشته باشه. برای همین که میگم پیانو زدن مهمه. تصورش را بکنید نوازنده ای که بتونه چنین کاری را انجام بده چه کارایی میتونه انجام بده و گر نه گرفتن آکرودها به صورت متوالی محدودیت داره و بعضی از آهنگها را جوابگو نیست. وبرای زدن یه همچنین آهنگهایی در صورت عدم وجود این توانایی نیاز به صرف زمان زیاد و انجام رکوردهای متعددی داره.

منهم با شما موافقم.اینی که ما میزنیم کیبرد زدن نیست.کیبرد زدن اونه که بتونی بدون ریتم و اکورد اتوماتیک همه رو مجذوب کنی.

zamani_m
Saturday 27 February 2010, 10:48 PM
من جاز و پاپ کار می کنم چه از نوع پیانویی و چه از نوع کیبوردی .حالا از هرکدوم که بخواهید براتون میذارم وضمنا خودم را هم اونقدر سطح بالا نمیدونم فقط دارم یاد می گیرم و درس پس میدم کی بهتر از شما برای نظر دادن .
حالا چون من تازه وارد به انجمن شماهستم لطف کنید بگید چه جوری میتونم براتون بذارم .شاد وپیروز باشید.

joojefarary
Sunday 28 February 2010, 04:13 PM
من با نظر سعید موفقام . چون همیشه این عادت شد . وقتی از ساز کیبورد صحبت میشه یعنی کیبورد . ولی در هم جا هر کسی صحبت از کیبورد میکنه پیانو به کار میبرند . توی خود همین سایت چندین تاپیک دیدم که دوستی اومد گفته من میخوام برم کیبورد یاد بگیرم همه اومدن گفتن برو با پیانو شروع کن همین باعث میشه اون فرد از سازش زده بشه . اگه کسی میخواست پیانو یاد بگیره نمیگفت که من میخوام کیبورد یاد بگیرم . چرا میگیم برو سخترین مساله حل کن حالا بیا سر آسونش . مگه میشه آخه ؟ همیشه از آسون میرن به سمت سخت نه از سخت به سمت آسون . به کیبورد اگه کسی علاقه داره به نظر من بره قشنگ یاد بگیره . اگه به اون حد رسید که قشنگ میتونسته هر آهنگی بزنه . خوب میتوه بعدش اگه دوست داشت بره سمت پیانو . ولی اگه به کیبورد علاقه دارین سمت پیانو نرین چون باعث دلسردیتون میشه از کیبورد .

zamani_m
Sunday 28 February 2010, 09:49 PM
من هم با شما موافقم و هیچ کس این حرف نمیزنه که از همون اول از پیانو شروع کن فقط این موضوع موقعی مطرحه که بعد از فراگیری کیبورد و به اصطلاح وارد شدن در این وادی برای حرفه ای شدن ناخودآگاه باید به سمت پیانو بری وپیانو را هم شروع کنی و با عرض معذرت بابت اینکه مثل اینکه کارها را باید اونور آپلود میکردی که من اینجا آپلود کردم .
الان اونور نمونه کارم هست منتظر نظرهای گرمتون هستم . هر روزتان نوروز نوروزتان پیشاپیش پیروز.

HamedSedighi
Tuesday 2 March 2010, 01:07 PM
ضمن تشکر از شما که در بحث مطرح شده ، نظراتی ارائه کردید .

1-لطفا بین خطوط فاصله بگذارید تا بهتر بشود مطلبی را که نوشتید خواند .

2-حداقل در یک پاراگراف ننویسید .

3-یکی صریح و شفاف در پست کوتاهی به من بگوئید که چی موضوع بحث است؟

و در کدام قسمت هم نظر نیستید ؟

zamani_m
Wednesday 3 March 2010, 12:00 AM
سعید جان به نظر من هدفت را تغییر بدی موفق تری .

zamani_m
Saturday 6 March 2010, 07:51 AM
من منظورم اصلا این نبود که شما متوجه شدید من منظورم این بود که شما هدفتون را ضایع کردن دیگران به کمک کردن تغییر بدید.

zamani_m
Wednesday 10 March 2010, 12:05 AM
مثل اینکه به شما اون حرف من خیلی برخورده من که گفتم من هم کیبورد میزنم وهدفی جز کمک ونظر خواهی ندارم حالا اگه اون حرف من به شما برخورده من معذرت میخواهم اصلا کیبورد از همه سازهای عالم بهتره خوب شد و ضمنا من هیچ ادعایی ندارم مثل اینکه شما قبلا سلامتو یادت رفته حالا میخواستی به ادب من گیر بدی اول سلام کردی نه؟ و علیکم السلام

Amir Akbari
Wednesday 10 March 2010, 02:51 AM
دوستان خوبم خواهش میکنم این دو ساز رو اینقدر سطحی با هم مقایسه نکنید صدای پیانو با بهترین صدای پیانو در داخل کیبورد قابل قیاس نیست همونطور کارایی و تنوع کیبورد رو پیانو نداره، سال گذشته یک پیانو الکتریکی یاماها مدل 620 گرفتم کلیدهاش مثل پیانوی حقیقی بود و همینطور صداش (البته نه صد در صد) بهمراه یک پدال که داخل جعبه ش بود باهاش شروع به نواختن کردم برای مثال آهنگ هزار دستان ساخته ی مرحوم حنانه که آقای افتخاری هم روش خونده (با یادت سرمستم...) رو اجرا کردم و نهایت لذت رو از اجراش بردم و همون آهنگ رو با پیانوی کیبورد اجرا کردم و به نظرم با کیبورد یک کار عادی از آب در اومد، البته نتیجه خرید پیانو الکتریکی برای من این شد که بعد از مدت کوتاهی چند تا از کپسولهای زیر کلید کیبوردم در اثر فشار زیاد ترکید (چون دستم به کلیدهای پیانو عادت کرده بود) و من هم از اونجا که کیبورد رو به پیانو(ی الکتریکی) ترجیح میدم اون ساز رو با ضرر فراوون فروختم .

ramin52
Monday 15 March 2010, 08:41 AM
يكي از عواملي كه سبب دلسرد شدن من از كيبورد ميشه اينه كه وقتي بر فرض مثال شما يه or700 داشته باشي و يه مجلسي يا جايي باشه كه اونجا كيبوردش korg يا رولند باشه كلا بايد مثل بچه نوآموزها خواهش كني فلان چيزش رو صاحب اون كيبورد تنظيم كنه تا شما بتونيد يه قطعه اجرا كنيد و كلا هيچ سازي شبيه به هم نيست مگر اينكه شباهت جزئي در كيبوردهاي هم خانواده باشن.
يه نوازنده كيبورد شايد فقط بتونه با ساز خودش در حد عالي بزنه و اگه يه ساز ديگه جلوش بزارن بهره وري اون 30% ارگ خودش هم نميشه و اين به نظر من خيلي دلسرد كننده هست و اين نقيصه هست كه منو به طرف پيانو ديجيتال هدايت ميكنه چون ميدونم حداقل پيانيستها پيش هم زياد كم نميارن

sunshine
Monday 15 March 2010, 08:53 AM
يكي از عواملي كه سبب دلسرد شدن من از كيبورد ميشه اينه كه وقتي بر فرض مثال شما يه or700 داشته باشي و يه مجلسي يا جايي باشه كه اونجا كيبوردش korg يا رولند باشه كلا بايد مثل بچه نوآموزها خواهش كني فلان چيزش رو صاحب اون كيبورد تنظيم كنه تا شما بتونيد يه قطعه اجرا كنيد و كلا هيچ سازي شبيه به هم نيست مگر اينكه شباهت جزئي در كيبوردهاي هم خانواده باشن.
يه نوازنده كيبورد شايد فقط بتونه با ساز خودش در حد عالي بزنه و اگه يه ساز ديگه جلوش بزارن بهره وري اون 30% ارگ خودش هم نميشه و اين به نظر من خيلي دلسرد كننده هست و اين نقيصه هست كه منو به طرف پيانو ديجيتال هدايت ميكنه چون ميدونم حداقل پيانيستها پيش هم زياد كم نميارن

سلام
ببینید دوست من شما باید یه چیزی رو در نظر داشته باشید و اونم اینه که دارید با یک ساز منحصر به فرد کار میکنید. هیچ سازی در دنیا مثل کیبورد این همه قابلیت نداره که بتونه هم زمان هم به شما ریتم بده هم آکورد هم انواع صدای ساز هم کلی امکانات حین نواختن. پس قبول کنید که کار کردن با این همه امکانات کلی تنظیمات هم قبل از نواختن آهنگ لازم داره تا بتونید یک خروجی زیبا به شنونده برسونید و اینجور نیست که برید پشت هر کیبوردی که واسه اولین باره میبینید و بلافاصله بتونید شاهکار کنید. کافیه صدایی که باهاش ملودی میزنید مطلوب نباشه یا طنین خیلی زیاد داشته باشه یا هر مشکل دیگه ای، اونوقت ارزش کل کار شما رو پایین میاره

HamedSedighi
Monday 15 March 2010, 10:28 AM

چه ربطی به دلسردی داره !

شما یه لحظه با خودت فکر کن ، وصل شدی به اینترنت ، وارد انجمن موسیقی نت آهنگ شدی ، و حالا در چی حرف می زنی

متعجب شدم

اما پاسخ شما

شما اونجایی که کیبردی غیر از کیبرد شما ست به هنر نمایی نپردازید تا اینکه از هر مدل و برندی - آپدیت ترین مدل کیبردش رو بخرید و با نحوه کار کردن با منو هایش مسلط شوی .

zamani_m
Monday 15 March 2010, 11:22 AM
به نظر من این درست نیست چون من پیانو را برای رسیدن به حد عالی مناسب میدونم ولی مطمئنا اون وسعتی که کیبورد داره پیانو نداره ودر مورد برندهای مختلف ارگ اون چیزی که من تا حالا فهمیدم اونه که اصول نواختن ملودی و آکوردها (به صورت چند انگشتی)در کلیه کیبوردها یکسانه وفقط منوها و یکسری امکانات جانبی تفاوت این هاست و یک کیبورد با آخرین امکانات شما را تبدیل به یک نوازنده خوب یا یک کیبورد مدل پایین شما را تبدیل به یک نوازنده بد نمیکنه .

HNESFEJI
Tuesday 18 May 2010, 02:02 PM
باسلام خدمت دوستان گرامي
دوستاني كه از نحوه نواختن قطعات چهارمضراب توسط سازهاي سنتور و تار دركيبرد اطلاعاتي دارند لطفا" در اين قسمت دانسته ها و تجربيات خود را قرار دهند تا ساير دوستان نيز از آن بهره مند گردند.

باتشكر:21ox66r:

HNESFEJI
Tuesday 18 May 2010, 02:45 PM
با سلام به همه دوستان
دوستاني كه از نحوه نواختن پركاشن و ريتمهاي مختلف توسط كيبرد اطلاعاتي دارند لطفا" دانسته هاي خود را در اين قسمت قرار دهند تا سايرين نيز از آن استفاده نمايند.

باتشكر:Laie_28:

HNESFEJI
Wednesday 19 May 2010, 01:52 PM
باسلام
ظاهرا" هيچ يك از دوستان در اين رابطه يا تخصصي ندارند و يا اينكه نمي خواهند ديگران از دانسته هايشان استفاده نمايند.

HNESFEJI
Wednesday 19 May 2010, 01:56 PM
باسلام
ظاهرا" اين موضوع با استقبال دوستان روبرو نشده چون تا حالا كسي در اين رابطه اظهار نظري نكرده فكر مي كنم تا حالا كسي اين تجربه را كسب نكرده كه بخواهد با كيبرد چهارمضراب و سنتي بنوازه

saeed_national
Wednesday 19 May 2010, 03:22 PM
سلام
اميدوارم خوب باشي.دوست عزيز من چندين كار در اين مورد دارم ميتوني به تاپيك قابل توجه كيبورد نوازان محترم مراجعه كني و نمونه كارهام را ببيني.در ضمن سوالتون را جزء به جزء بپرسين. تا انجا كه از دستم بر بياد در خدمتم.

اينهم اخرين كارم بود. بيداد،اهنگساز پرويز مشگاتيان

You can see links before reply

HNESFEJI
Wednesday 19 May 2010, 04:13 PM
سلام
اميدوارم خوب باشي.دوست عزيز من چندين كار در اين مورد دارم ميتوني به تاپيك قابل توجه كيبورد نوازان محترم مراجعه كني و نمونه كارهام را ببيني.در ضمن سوالتون را جزء به جزء بپرسين. تا انجا كه از دستم بر بياد در خدمتم.

اينهم اخرين كارم بود. بيداد،اهنگساز پرويز مشگاتيان

باسلام خدمت دوست هنرمندم
به آهنگي كه اجرا كرده اي گوش كردم و بسيار زيبا بود. منظور من نواختن آهنگهاي تند سنتور و يا تار است كه با هردو دست با سرعت و دقت نواخته مي شود و طوري توسط نوازنده كيبرد اجرا مي شود كه به نظر مي رسد نوازنده سنتور آن را مي نوازد و اينكه با كيبرد اجرا مي شود در آن قابل احساس نيست.

ehsanmir
Wednesday 19 May 2010, 07:45 PM
باسلام
ظاهرا" هيچ يك از دوستان در اين رابطه يا تخصصي ندارند و يا اينكه نمي خواهند ديگران از دانسته هايشان استفاده نمايند.

سلام
نه عزیزم . اصلا اینطور نیست که بچه ها نخواند دیگران از دانسته ها شون استفاده کنند.چون ما همه اینجا هستیم برای رد و بدل کردن اطلاعات.اگر جوابی نگرفتی به این دلیله که یا دوستان زیاد اطلاع ندارند و یا اگر هم دارند نمیتونند انتقال بدند.و عده ای هم شاید هنوز تاپیک رو ندیدند.
موفق باشید:am

siamaks
Wednesday 19 May 2010, 08:55 PM
دوست عزيز ،‌دقيقا متوجه ي منظورتون نشدم . اگه مي شه بيشتر توضيح بديد .

joojefarary
Thursday 27 May 2010, 10:21 PM
دوستان من میخواستم ببینم چیکار کنم که گوشم قوی بشی برای نوازندگی ؟ من اصلا نمیتونم آهنگی گوشی در بیارم . ولی نت را قشنگ میدونم و از روی نت میتونم بزنم .

sunshine
Thursday 27 May 2010, 11:41 PM
دوستان من میخواستم ببینم چیکار کنم که گوشم قوی بشی برای نوازندگی ؟ من اصلا نمیتونم آهنگی گوشی در بیارم . ولی نت را قشنگ میدونم و از روی نت میتونم بزنم .

دوست عزیز یک چیزی که در این زمینه خیلی مهمه اینه شما چقدر آهنگ هایی که شنیدی رو تا الان از روی نت زدی؟
به تجربه متوجه شدم که وقتی شما آهنگ هایی رو که گوشت باهاشون آشناست میای از روی نت میزنی ناخود آگاه گوشت با اصوات و طریقه اجرای اون ها با ساز آشنا میشه. چون تمام قسمت هایی از آهنگ که تا الان شاید نمیتونستی طریقه اجراشون رو بدونی الان به راحتی از روی نت تشخیصشون میدی و این به مرور به تقویت گوش در تشخیص نت های یک آهنگ کمک میکنه
چیزی که گفتم اصلا بر پایه قضیه علمی که جایی نوشته باشه نیست و کاملا نتیجه یک تجربه عملی هستش. میتونی امتحان کنی

molka
Thursday 27 May 2010, 11:59 PM

سلام نه داداشه من به این چیزا نیست من الان چند ساله که پیانو با کیبورد میزنم اصلا حوصله نت
خونی رو ندارم فقط گوش میدم میزنم چه پیانو ، چه کیبورد، توصیه میکنم اگه میخوای گوش ت قوی بشه اون آهنگی رو که دوست داری رو گوش بده ،بعد اول آهنگ رو حفظ کن ،همینطوری تو ذهنت بخون و کلاوی ها رو فشار بده تا اولش رو پیدا کنی ، اولش رو که پیدا کردی بقیه رو چشم بسته میتونی پیدا کنی . من دیگه الان رو ملودی زیاد وقت نمیذارم فقط آکوردا رو پیدا میکنم .

joojefarary
Friday 28 May 2010, 10:07 AM
کتاب برای این که پاپ کار کنم چی معرفی میکنید ؟

-alireza-
Friday 11 June 2010, 06:00 PM
سلام هنرمندای عزیز

راستش خیلی گشتم ولی موضوع تاپیک مورد نظرم رو پیدا نکردم حالا اینجا اگه کسی می تونه راهنمایی در این ضمینه بکنه ممنون می شم

می خواستم بدونم می شه صداهای ارگهای قدیمی رو جدید کرد؟منظورم ارگهایی مثله کاسیو،یاماها (سریهای قدیمی) و امثالش...

آیا می شه مثله کرگ بوردش رو عوض کرد؟می شه صداهای کرگ رو با نرم افزارهای کامپیوتری تبدیل به فرمت ارگهای قدیمی کرد؟البته شاید سوالم مسخره باشه ولی خوب یهوووووووووویی به ذهنم رسید
خواستم بدونم می شه یا نه؟

ممنون از لطفتون

ehsanmir
Friday 11 June 2010, 06:57 PM
سلام هنرمندای عزیز

راستش خیلی گشتم ولی موضوع تاپیک مورد نظرم رو پیدا نکردم حالا اینجا اگه کسی می تونه راهنمایی در این ضمینه بکنه ممنون می شم

می خواستم بدونم می شه صداهای ارگهای قدیمی رو جدید کرد؟منظورم ارگهایی مثله کاسیو،یاماها (سریهای قدیمی) و امثالش...

آیا می شه مثله کرگ بوردش رو عوض کرد؟می شه صداهای کرگ رو با نرم افزارهای کامپیوتری تبدیل به فرمت ارگهای قدیمی کرد؟البته شاید سوالم مسخره باشه ولی خوب یهوووووووووویی به ذهنم رسید
خواستم بدونم می شه یا نه؟

ممنون از لطفتون

سلام دوست عزیز
نه .این چیزی که شما میگید عملی نیست.یه سری دستگاههایی مثل سینتی سایزرهای رولند با تعویض یه برد میشه این کار رو کرد.اما اون این امکان رو داره.اما کیبردهای ارنجری که ما در اختیار داریم این امکان رو نداره.اون کورگی که شما میگید هم با اپدیت کردن شاید یه سری صدا و یا ریتم اضافه بشه.اما اینطور نیست که همه صداهای کیبرد عوض بشه.در ضمن شما نمیتونید یه سری اعمالی رو مثل تعویض صداهای اصلی کیبرد انجام بدید. برنامه ریزی این دستگاهها طوری هست که این اجازه رو به شما نمیده.

joojefarary
Thursday 17 June 2010, 01:31 PM
با سلام . من میخواستم ببینم چه فرقی توی درک فهم موسیقی بین چپ دستها و راست دستها است .و همچنین در نوازندگی پیانو و کیبورد چه تاثیری دارد ؟

Cellist
Thursday 17 June 2010, 01:49 PM
فکر نمی کنم تاثیر خاصی داشته باشه!!!

Mehrdadgh4
Thursday 17 June 2010, 02:14 PM
توی کیبوردو نمیدونم اما واسه من که دست چپم به نظرم انگشت گذاریها روی سیمهای ویلن راحت تر باشه.البته شایدم زیاد فرقی نکنه چون اگه دست چپم نباشی با تمرین دست چپ میشی !

keeps_gettin_better
Thursday 17 June 2010, 07:49 PM
فکر کنم یه پیانیست دست چپ کارش خیلی سخت تره، چون خیلی از قطعات دست راستشون تکنیک های پیچیده تری از دست چپشون داره. البه احتمالا با تمرین زیاد، حل می شه.

pouyan_Ibariander
Thursday 17 June 2010, 08:16 PM
من یه سوالی برام پیش اومده.
کسی که کیبورد یاد بگیره پیانو هم میتونه بزنه؟اصلا ربطی به هم دارن؟جای نت هاشون یکیه؟

r_a_m_i_n
Thursday 17 June 2010, 08:55 PM
فقط 11 درصد از جمعيت جهان چپ دست هستند
از جمله من
:D
ميگن چپ دستها خيلي با استعدادن :P
به نظر من كه فرقي نميكنه......توي ساز تار كه حتي چپ دستها هم بايد مثل راست دستها سازو توي دست بگيرن

joojefarary
Thursday 17 June 2010, 09:10 PM
کسی که کیبورد یاد بگیره پیانو هم میتونه بزنه؟اصلا ربطی به هم دارن؟جای نت هاشون یکیه؟
براش یاد گیری پیانو سریعتر تا کسه دیگه .

DesironnA
Thursday 17 June 2010, 09:58 PM
درود
بحث جالبیه. تا بحال بسیاری رو دیدم که چپ دست بودند ولی ساز رو با دست راست میزدند. بیشترین علت هم این بود که سازی که برای افراد چپ دست ساخته شده، گرونتر از راست دستهاست. از طرفی در پیانو دیدم که فرقی براشون چه راست دست و چه چپ دست نداشت. در گیتار و بخصوص گیتار الکتریک، در ساز راست دست، دست چپ بروی فرتها مانور داره و انگشتان دست چپ بازی دارند. در صورتی که شخص، راست دسته! پس براش سخت تر باید باشه. اما چون این قضیه جا افتاده، کسی بهش توجهی نداره. در کل، تنها تمرین باعث نوازندگی بهتر شخص میشه و چپ دست یا راست دست بودن شخص، اثر و ارتباطی با نوازندگی و تسلط بهتر بر ساز نداره. البته این تنها نظر شخصی منه.
سپاس

DesironnA
Thursday 17 June 2010, 10:14 PM
درود
بحث جالبیه. تا بحال بسیاری رو دیدم که چپ دست بودند ولی ساز رو با دست راست میزدند. بیشترین علت هم این بود که سازی که برای افراد چپ دست ساخته شده، گرونتر از راست دستهاست. از طرفی در پیانو دیدم که فرقی براشون چه راست دست و چه چپ دست نداشت. در گیتار و بخصوص گیتار الکتریک، در ساز راست دست، دست چپ بروی فرتها مانور داره و انگشتان دست چپ بازی دارند. در صورتی که شخص، راست دسته! پس براش سخت تر باید باشه. اما چون این قضیه جا افتاده، کسی بهش توجهی نداره. در کل، تنها تمرین باعث نوازندگی بهتر شخص میشه و چپ دست یا راست دست بودن شخص، اثر و ارتباطی با نوازندگی و تسلط بهتر بر ساز نداره. البته این تنها نظر شخصی منه.
سپاس

Palasht
Thursday 17 June 2010, 11:20 PM
خوب مایکل انجلو چپ دسته ولی با شصت پاشم ساز میزنه !:پی
خودش گفته چپ دست بودن کمکشم کرده که اینجوری بشه !
من یکی که خوشحالم راست دستم !
وگرنه مجبور بودم عین جیمی سازمو پشت رو بگیرم :redguitar:

Sina_Yanni
Friday 18 June 2010, 12:01 AM
فکر نکنم فرقی داشته باشه ! تمرین کنی حللله ... . خواهرم چپ دسته با دست راستش از موس کامپیوتر استفاده میکنه ! سخته ها ! یه بار امتحان کنین ... !

Dave.Raspberry
Friday 18 June 2010, 08:56 AM
تمرین تمرین تمرین

شما کور هم که باشی با تمرین همه چیر ردیف میشه

joojefarary
Friday 18 June 2010, 05:33 PM
خوب منم خودم چپ دستم . وقتی هم گیتار کار میکردم برام راحتر بود که با دست راست میزدم یعنی اگه اکورد با دست راست میخواستم بگیرم سخت تر بود . ولی احساس میکنم توی کیبورد زدنم یکمی با دست راست مشکل دارم تا چپم . آخه باید به هر دو دستم نگاه کنم وقتی میزنم .

ehsanmir
Friday 18 June 2010, 07:23 PM

سلام
نتها یکی هست و فرقی نمیکنه.تنها در سبک فرق میکنه.در پیانو چیزی به نام اکورد اتوماتیک وجود نداره و در عوض شما باید با دست چپ کار همون اکورد رو بکونی.ولی کسی که کیبرد کار میکنه , پیانو هم میتونه کار کنه.به شرطه اینکه کلاس بره و یا کتابهاش رو کار کنه.

persian_shop2008
Friday 18 June 2010, 07:53 PM
دروووووووووود
من هم پیانو میزنم هم کیبورد
فکر نمیکنم واسم سخت باشه به قول دوستمون
تمرین تمرین تمرین
شما کور هم که باشی با تمرین همه چیر ردیف میشه

قوی زیبا
Friday 18 June 2010, 10:18 PM
کسی که دست چپه تمرکزش روس سمت چپ بیشتره(حالا گرفتن آکورد،انگشتگذاری،نت های هارمونی و ...)

ولی این خودش یه حسنه. مثلا توی ویلن همه سعی میکنن انگشت گذاری بهتری داشته باشن ولی من که دست چپم به راحتی انگشت گذاری میکنم و باید تمرکزم رو روی آرشه کشی معطوف کنم.

Acoustic
Friday 18 June 2010, 10:38 PM
joojefarary (You can see links before reply) فک کنم منظورش این بود که چپ دست ها بیشتر درک و استعدادشون از موسیقی بهتره یا راست دست ها .

باید بگم که کلا چپ دستها توی کارای هنری خیلی با استعداد هستن . از لحاظ علمی هم اگه بخوای . کسانی که چپ دست هستن نیم کره راست مغزشون قوی تر هست و در نیم کره ی راست هنر ، کار های فنی و ... قرار داره
و در نیم کره چپ عملیات ریاضی و محاسباتی و ... قرار داره .

من هم خودم هم داداشم هم داییم چپ دست هستیم

joojefarary
Saturday 19 June 2010, 12:26 AM
joojefarary (You can see links before reply) فک کنم منظورش این بود که چپ دست ها بیشتر درک و استعدادشون از موسیقی بهتره یا راست دست ها .

باید بگم که کلا چپ دستها توی کارای هنری خیلی با استعداد هستن . از لحاظ علمی هم اگه بخوای . کسانی که چپ دست هستن نیم کره راست مغزشون قوی تر هست و در نیم کره ی راست هنر ، کار های فنی و ... قرار داره
و در نیم کره چپ عملیات ریاضی و محاسباتی و ... قرار داره .

من هم خودم هم داداشم هم داییم چپ دست هستیم
آره منظورم هم همین بود هم اونی که دوستان گفتن

joojefarary
Sunday 20 June 2010, 11:21 AM
من الان 4 ماه که کلاس کیبورد میرم . 4 سال پیشم یک 5 ماه رفتم ولی نتونستم دیگه برم . میخواستم ببینم بعد از چه مدت ادم از اون حالت مبتدی در میاد منظورم اینکه مثلا بتونم اهنگهای کتابهایی مثل چهل سال پاپ که آهنگهای گوگش و ... . یا کتاب نت اهنگها پاپ بتونم بزنم ؟
بعد میخواستم ببینم آیا ادم سازی بلد باشه میتونه آهنگساز کنه مثلا منی که کیبورد کار میکنم ؟ یا نه برای آهنگسازی احتیاج پیانو هم کار کنه ؟

ashburtongrove
Wednesday 30 June 2010, 07:07 PM
دوستان این نت نوازش هستش واسه پیانو,اینو نمی شه یجوری با کیبورد هم زد؟
-

و اینکه یه کیبورد که دامنه صداییش مثل پیانو باشه چقدره قیمتش؟

ashburtongrove
Wednesday 30 June 2010, 07:10 PM
و اینکه قسمت دومش تو کلید فا اول خط اون نت سی دیز اشتباه نیست؟
مگه سی دیز هم داریم ؟؟!! تا اینجا درست در میاد بعدش خراب می شه

ehsanmir
Wednesday 30 June 2010, 07:57 PM
و اینکه قسمت دومش تو کلید فا اول خط اون نت سی دیز اشتباه نیست؟
مگه سی دیز هم داریم ؟؟!! تا اینجا درست در میاد بعدش خراب می شه

سلام
چرا که نشه.میشه.فقط بعضی جاها به خاطر محدود بودن کلاویه های کیبرد باید تغیراتی بدید.مثل قسمت اخر اهنگ.
در مورد کیبرد هم بستگی به نوع کیبرد داره.اکثرا این سایز کیبردها قیمتهای بالایی دارند.ولی کاسیوهای مدل wk برای این کار هم مناسبند و هم قیمتشون خوبه.
در ضمن ما هم نت سی دیز داریم و هم می دیز که به ترتیب همون دو و فا هستند که برای نت نویسی کاربرد داره.ولی در عمل همون نت هست.اما من توی این اهنگ همچین نتی رو نمیبینم.سی دیز کجاست؟؟:106:

pinky
Wednesday 30 June 2010, 10:42 PM
نه من فکر کنم ایشون منظورشون سی بکار هست شاید ریز بوده فکر کردن دیزه

اما این نت یک مشکلی داره یا شایدم ناقصه اما در هر صورت نت (ر) پایان باید بکار باشه چون این طوری مدش مشکل داره و مدش ر مینور هست و نمیشه که نت آخرش ر بمل باشه

این آهنگ رو شما شنیدی خودت آقای اشبونتوگروو (یعنی چی این ایدیت خل شدم تا خوندمش) ؟

MA_Happy
Friday 2 July 2010, 04:40 PM
دوستان حالا من کتابی را به شما معرفی میکنم،که حتی اگر نمیدانی نت چیست،اگر این کتاب را بخوانی ارگ را تا حد خوب یاد میگیری،این کتاب سه جلد در یک کتاب است و داریا یک سی دی شامل آهنگ های داخل کتاب میباشد که به همراه سی دی قیمت این مجموعه 5 هزار تومان میباشد.
به نظر من کیبورد را با کمی تمرین بیشتر میتوان از روی کتاب یاد گرفت،من خودم نیز با این کتاب دارم یاد میگیرم،البته من نت خونی و این چیزا را به خاطر اینکه گیتار میزنم بلد بودم،ولی کتاب جامع است و واقعا مثل یک استاد به شما آموزش میدهد.آکورد ها را هم اتوماتیک یاد نمیدهد،چند انگشتی یاد میدهد که به نظر من درست این است،چون اگر پشت پیانو هم بشینید میتوانید بنوازید،نویسنده های این مجموعه اشکان نوایی و آززاده زهرایی میباشند.
روی جلد این کتاب نوشته شده:"دوره کامل نوازندگی کیبورد(ارگ)*شامل سه کتاب+cd اجرای آهنگ ها"
من خودم از کتابفروشی پارت گرفتم.
یا علی

ehsanmir
Friday 2 July 2010, 06:23 PM
سلام میشه کمکم کنید ایا میشود ارگ را بدون رفتم به کلاس یاد گرفت چون بعضی از این نوازنده ها بدون رفتن به کلاس یاد گرفتن میشه کمکم کنید که چه طوری باید بدون رفتن به کلاس یاد بگیرم چون وقتشو ندارم برم

سلام
میشه یاد گرفت.چرا که نه.فقط باید یه سری کتاب خریداری کنید.من خودم بدون استاد و کلاس یاد گرفتم.البته من با کتابهای ایرانی موافق نیستم.چون خیلی سخت توضیح دادند.من با کتابهای شیوه نوین ارگ نوازی از اکسل بن تین شروع کردم که شش جلد هست و قیمت پکیج کاملش فکر میکنم حول و حوش 25 تا 30 تومن باشه. ولی هر کتابی میگیرید کتابی باشه که جامع باشه و تمام مورد ها رو توضیح داده باشه.حتی بصورت گذرا.
موفق باشید........:am

HamedSedighi
Sunday 4 July 2010, 09:05 AM
دوستان حالا من کتابی را به شما معرفی میکنم،که حتی اگر نمیدانی نت چیست،اگر این کتاب را بخوانی ارگ را تا حد خوب یاد میگیری،این کتاب سه جلد در یک کتاب است و داریا یک سی دی شامل آهنگ های داخل کتاب میباشد که به همراه سی دی قیمت این مجموعه 5 هزار تومان میباشد.
به نظر من کیبورد را با کمی تمرین بیشتر میتوان از روی کتاب یاد گرفت،من خودم نیز با این کتاب دارم یاد میگیرم،البته من نت خونی و این چیزا را به خاطر اینکه گیتار میزنم بلد بودم،ولی کتاب جامع است و واقعا مثل یک استاد به شما آموزش میدهد.آکورد ها را هم اتوماتیک یاد نمیدهد،چند انگشتی یاد میدهد که به نظر من درست این است،چون اگر پشت پیانو هم بشینید میتوانید بنوازید،نویسنده های این مجموعه اشکان نوایی و آززاده زهرایی میباشند.
روی جلد این کتاب نوشته شده:"دوره کامل نوازندگی کیبورد(ارگ)*شامل سه کتاب+cd اجرای آهنگ ها"
من خودم از کتابفروشی پارت گرفتم.
یا علی

منظورت از چند انگشتی چیه ؟
وقتی می گوئیم همراهی کننده اتوماتیک بحث چند انگشتی و تک انگشتی میاد وسط که هر دو از اصطلاحات خوبی نیستند .

اگر منظور شما آرپژ است که دیگر آکورد نیست .

mehransat
Sunday 4 July 2010, 10:09 AM
سلام
میشه یاد گرفت.چرا که نه.فقط باید یه سری کتاب خریداری کنید.من خودم بدون استاد و کلاس یاد گرفتم.البته من با کتابهای ایرانی موافق نیستم.چون خیلی سخت توضیح دادند.من با کتابهای شیوه نوین ارگ نوازی از اکسل بن تین شروع کردم که شش جلد هست و قیمت پکیج کاملش فکر میکنم حول و حوش 25 تا 30 تومن باشه. ولی هر کتابی میگیرید کتابی باشه که جامع باشه و تمام مورد ها رو توضیح داده باشه.حتی بصورت گذرا.
موفق باشید........:am
سلام اقا احسان تشکر میکنم از پاسخ خوبتون .میخواستم ببینم در این کتاب اموزش زدن پیانو ی کیبرد رو خوب درس داده یعنی با این کتاب میشه هر اهنگی رو گوش داد بعد زد و میخواستم که چقدر طول میکشه تا حرفه ای بشیم.

behzad011
Sunday 4 July 2010, 10:26 AM
سلام آقا سعی کن نت خونی و نواختن نت رو حتما یاد بگیری .
یه خورده که پیشرفت کنی دیگه این آهنگای ساده مجلسی برات جذابیتی نداره.بنا بر این حتما لازم داری که نت رو بلد باشی.
بنا بر این بهترین کار از نظر من رفتن پیش استادیه که 1-نت نوازی رو برات از روی آهنگ های مجلسی یاد بده نه بیر
2-آکورد گیری و گام نوازی رو یادت بده 3-دست چپت رو تقویت کنه
یه چیز دیگه کتابای زیادی هستند که نت آهنگای مجلسی ایرانی رو در آوردن بگرد حتما پیدا میکنی

mehransat
Sunday 4 July 2010, 10:34 AM
سلام من در بالا گفته بودم که وقت کلاس رفتن ندارم و میخوام خودم یاد بگیرم

joojefarary
Friday 9 July 2010, 10:10 PM
سلام من در بالا گفته بودم که وقت کلاس رفتن ندارم و میخوام خودم یاد بگیرم
ببین دوست من کلاس که زمانی نداره 30 دقیق است ولی اگه نمیتونی بری خصوصی بگیر یا باز نتونستی میتونی از کتابهای شیوه ارگنوازی در شش جل و یا دوره کامل ارگ نوازی نوشته اشکان نوایی بگیری اگه تهرانی انقلاب پارت و رهام دارند . ولی این دوستانی که میگن بدون استاد کار کردن هیچ وقت قابل مقایسه نیست با کسی که با استاد کار کرده . چون استاد اشتباهات تو رو میگه که تو خودت متوجه نمیشی .

ehsanmir
Friday 9 July 2010, 10:42 PM
سلام اقا احسان تشکر میکنم از پاسخ خوبتون .میخواستم ببینم در این کتاب اموزش زدن پیانو ی کیبرد رو خوب درس داده یعنی با این کتاب میشه هر اهنگی رو گوش داد بعد زد و میخواستم که چقدر طول میکشه تا حرفه ای بشیم.

سلام
ببخشید دیر جوابتون رو میدم.چند روز مرخصی بودم.
این کتاب در اصل پیانو یاد نمیده و مخصوص کیبرد هست.ولی خب ما اهنگهای دو دستی هم برای کیبرد زیاد داریم.شما اگر میخوای پیانو یاد بگیری باید کتاب بیر رو بگیری.اما برای کیبرد همین کتابی که گفتم خیلی خوبه.اونهم بستگی به خودت داره که چقدر استعداد داشته باشی و چقدر تمرین کنی.ممکنه 1 ساله راه بیوفتی.شاید هم 5 سال.نمیشه دقیقا گفت چه مدت برای راه افتادن لازمه.ولی شما به زمانش کار نداشته باش.هدف شما باید یاد گرفتن باشه.نه زمان.
موفق باشید:am

ali_salemon
Wednesday 1 September 2010, 07:34 PM
من الان 4 ماه که کلاس کیبورد میرم . 4 سال پیشم یک 5 ماه رفتم ولی نتونستم دیگه برم . میخواستم ببینم بعد از چه مدت ادم از اون حالت مبتدی در میاد منظورم اینکه مثلا بتونم اهنگهای کتابهایی مثل چهل سال پاپ که آهنگهای گوگش و ... . یا کتاب نت اهنگها پاپ بتونم بزنم ؟
بعد میخواستم ببینم آیا ادم سازی بلد باشه میتونه آهنگساز کنه مثلا منی که کیبورد کار میکنم ؟ یا نه برای آهنگسازی احتیاج پیانو هم کار کنه ؟

دوست عزیز آهنگ سازی ربطی به یادگرفتن سازی نداره و همش برمیگرده به احساس شما و صد البته دونستن تئوری های اولیه ی موسیقی. البته باید واسه ساخت آهنگ های حرفه ای تئوریتون هم قوی باشه گام ها رو خوب بشناسین ساز بندی بلد باشین یعنی بدونین از ترکیب چه صداهایی یه صدای دلنشین تری در میاد که سلیقه ای هستش. بعد از تمام این حرفا یه آهنگ ساز باید مغز آهنگسازی رو هم داشته باشه یعنی ملودی توی ذهنش داشته باشه و ابتکار عمل خاص خودش.

امید وارم موفق باشین

djfarhad
Thursday 9 September 2010, 01:59 PM
درود بر همه دوستان گلم من فرهاد هستم از مشهد یه سوال خیلس مهم البته برای من از اساتید دارم لطفا بهم جواب بدید من چند وقت پیانو کار کردم و(بیر)رو کامل زدم بعد از چند وقت کیبورد خریدم ودارم آهنگهای مجلسی رو هم کار میکنم فقط نمیدونم چرا هرکاری میکنم چه از روی نت چه گوشی یا همون حسی خودم که میزنم آهنگها ساده بگوش میرسه واون فابریکیه خود آهنگ اصلی یا جوری نوازنده های دیگه توی مجلسا میزنن نیست میخوام بدونم چیکار کنم آیا باید نتهارو دستکاری کنم مثلا از سیاه به چنگ تبدیل کنم یا چیز دیگه هستش ممنون میشم اگه جوابمو یه جوری بگید که بفهمم مرسی از همگی موفق باشی بابای

ehsanmir
Thursday 9 September 2010, 07:21 PM
درود بر همه دوستان گلم من فرهاد هستم از مشهد یه سوال خیلس مهم البته برای من از اساتید دارم لطفا بهم جواب بدید من چند وقت پیانو کار کردم و(بیر)رو کامل زدم بعد از چند وقت کیبورد خریدم ودارم آهنگهای مجلسی رو هم کار میکنم فقط نمیدونم چرا هرکاری میکنم چه از روی نت چه گوشی یا همون حسی خودم که میزنم آهنگها ساده بگوش میرسه واون فابریکیه خود آهنگ اصلی یا جوری نوازنده های دیگه توی مجلسا میزنن نیست میخوام بدونم چیکار کنم آیا باید نتهارو دستکاری کنم مثلا از سیاه به چنگ تبدیل کنم یا چیز دیگه هستش ممنون میشم اگه جوابمو یه جوری بگید که بفهمم مرسی از همگی موفق باشی بابای

سلام
من مجلسی کار نمیکنم .ولی کسانی که کار مجلسی انجام میدند به اهنگ رنگ و لعاب بیشتری میدند.از نتهای زینت استفاده میکنند.سریعتر مینوازند و از پاساژ یا همون fhll in استفاده میکنند.نوع صدا هم میتونه خیلی تاثیر داشته باشه.صداهای کششی.اکو.
چیزه بیشتری به ذهنم نمیرسه.بچه هایی که ایرانی کار میکنند بهتر میتونند کمکت کنند.
موفق باشی:am

djfarhad
Monday 13 September 2010, 09:44 AM
درود به همه دوستای گلم مخصوصا احسان عزیز مرسی از جوابت گلم خیلی مفید بود واسم باآرزوی سلامتی برای همه دوستان به خصوص احسان عزیز موفق باشید بابای

Zoup
Tuesday 5 October 2010, 03:24 PM
دوستان عزیز،

من نیاز به راهنمایی شما برای خرید یک کیبرد که با استفاده ازش بتونم پیانو یاد بگیرم دارم، چیزی میخوام تا حد زیاد نزدیک به پیانو با قیمت ترجیحا کمتر از ۱، به هیچ امکانات خاصی نیاز ندارم جز اینکه صدای خروجی شبیه پیانو باشه.

در ضمن ۱۰۰ درصد آماتور هستم :))

ممنونم.

mahroo
Tuesday 5 October 2010, 03:54 PM
سلام...
دوست عزیز هیچ کسی یادگیری پیانو رو با استفاده از کیبورد توصیه نمیکنه.چون دنیای کیبورد و پیانو اصلا قابل مقایسه با هم نیست.چون کیبورد فرم دستها رو بهم میزنه شدید...
شما میتونید به جای کیبورد،پیانوی الکتریک بگیرید.

Fereshteh_Baran
Tuesday 5 October 2010, 04:08 PM
من هم با پیانو موافقم چون خودم با کیبرد شروع کردم و الان استاد بهم میگه هنوز شکل دستهات خوب نیست چون کیبرد داشتی. البته من خودم پیانوی برقی رو امتحان کردم ولی کلیدهاش به محکمی پیانوی آگوستیک نیست اگر صد درصد به خودتون اطمینان دارید که از یاد گرفتن پیانو خسته نمیشید، میتونید پیانوی دست دوم آگوستیک بگیرید و بعد از مدتی عوضش کنید. موفق باشید.

mahroo
Tuesday 5 October 2010, 04:14 PM
من هم با پیانو موافقم چون خودم با کیبرد شروع کردم و الان استاد بهم میگه هنوز شکل دستهات خوب نیست چون کیبرد داشتی. البته من خودم پیانوی برقی رو امتحان کردم ولی کلیدهاش به محکمی پیانوی آگوستیک نیست اگر صد درصد به خودتون اطمینان دارید که از یاد گرفتن پیانو خسته نمیشید، میتونید پیانوی دست دوم آگوستیک بگیرید و بعد از مدتی عوضش کنید. موفق باشید.
بله موافقم...اگه میتونید پیانوی نو آکوستیک بگیرین ولی اگه هم نمیتونید میتونید پیانوهای دست دو بگیرید ولی دور کیبورد رو خط بکشید اگه فرم دستاتون واستون مهمه...
پیانوی الکتریک هم بد نیست واسه شروع من خودم از اول آکوستیک گرفتم و کیبورد و الکتریک رو زیاد ترجیح نمیدم.

joojefarary
Saturday 16 October 2010, 11:00 PM
دوستان سمت غرب تهران . من ميخوام استادم عوض كنم . اموزشگاه خوب كه توش استاد درست حسابي باشه سمت پونك صادقيه كاشاني مي شناسيد ؟ آموزشگاه سل با پاشنا كار كردم زياد فايده نداره روي دست ادم كار نميكنه آهنگهاي ايراني فقط كار ميكنه . توي فلكه اولم يك اموزشگاه بود استاد رضايي اونم جواب سوال آدم نميده فقط ميگه وقت نيست . آموزشگاه ديگه اون اطراف ميشناسيد يا كار كردين همون سمت كاشاني - پونك - صادقيه ؟

joojefarary
Wednesday 10 November 2010, 07:49 PM
بچها سمت غرب تهران استاد اروزن میشناسن . اینجا همه کردن 11000 تومان ماهی ندارم که بدم . تو راه که میرم خاوران سمت داشنگاه سه را افسریه اونجا جلسه 4000 تومان میگیرن . در توانم نیست 11000 تموان بد میخوام هم ارگ برم همه سلفژ . یک هفته ای بی استادم اگه کسی میشناسه معرفی کنه . ارزون باشه .

juse ferandes tors
Wednesday 26 January 2011, 08:35 PM
سلام دوستان کیبورد دست چپ خط کلید فا رو میزنه و دست راست خط کلید سل رو میزنه مگه مثه پیانو نیست

ashkeiran
Tuesday 1 February 2011, 08:05 AM
دوستان سمت غرب تهران . من ميخوام استادم عوض كنم . اموزشگاه خوب كه توش استاد درست حسابي باشه سمت پونك صادقيه كاشاني مي شناسيد ؟ آموزشگاه سل با پاشنا كار كردم زياد فايده نداره روي دست ادم كار نميكنه آهنگهاي ايراني فقط كار ميكنه . توي فلكه اولم يك اموزشگاه بود استاد رضايي اونم جواب سوال آدم نميده فقط ميگه وقت نيست . آموزشگاه ديگه اون اطراف ميشناسيد يا كار كردين همون سمت كاشاني - پونك - صادقيه ؟

سلام من آقای رضایی رو میشناسم و حدودا 6 ماه پیشش شاگردی کردم . نظر شخصی من اینه که بسیار ماهره اما نمیتونه خوب انتقال بده من مشگل ریتم داشتم و هنگام نواختن از ریتم عقب و جلو میوفتادم به من گفت ریتم قلق داره و نمیتونم قلقشو بهت یاد بدم چون گفتنی نیست. خلاصه بعد از کلی استاد عوض کردن الان میرم یک آموزشگاه تو بلوار شهدای صادقه پیش استاد تقی بیگی فکر کنم اگه 10 سال دیگه هم برم پیشش بازم چیزی برای یاد دادن به من داره.
با هم آهنگهای پاپ کلاسیک رو از روی نت کار میکنیم و آهنگ گوشی در میارم و اشکالات آکورد و ملودی رو به من میگه. تکنیکهای نوازندگی با هام کار میکنه و از چند جلسه دیگه سلفژ و تکنیکهای خواندن رو قراره بهم یاد بده.

شهریه کلاسهاش 20000-15000 برای یک جاسه که حداقل 1.5 طول میکشه.

نمیدونم اجازه دارم شماره آموزشگاه رو اینجا بزارم یا نه.

joojefarary
Monday 28 March 2011, 11:58 PM
سلام به همگی دوستان در اول . عید به همه کیبورد نوازان عزیز تبریک میگم . بعد از مدتها اودم میبینم هنوز تاپیک کیبورد نوازان خلوت و دوستان کم کاری انجا میدن . دیدم احسان عزیزم هنوز هست .
من یه چد تا مشکل اساسی دارم همین داره اذیتم میکنم . یکی مشکل هزینه کلاساست که در توانم نیست بدم . یکی مشکل زمان چون رشتم الکترونیک کم میرسم بنوازم روزی یک ساعت یا دو ساعت . یه مشکل اصل که واقعا ادیت میکنه این گوش ضعیفم اصلا نمیتونم آهنگ ئرست درک کنم . اینجام به دوستان صحبت کردیم ولی نتیجه نداد بعد از یک سال گوش من هنوز همونجوری . دوستم که اصلا کار نکرده اومده بود اینجا تونست آهنگ الهی ناز در بیاره ولی من حتی توی حفظ کردن آهنگه هم مشکل دارم . همین باعث شد دلسرد بشم فکر میکنم بدرد این کار نخورم .اگه کسی مشکل منو داشت راهنمایی کنه ممنون میشم . نمیدونم آیا ادامه کار فایده داره یا نه ؟

Fereshteh_Baran
Tuesday 29 March 2011, 08:50 AM
سلام دوستان کیبورد دست چپ خط کلید فا رو میزنه و دست راست خط کلید سل رو میزنه مگه مثه پیانو نیست

دوست عزیز کیبرد دست چپ آکورد ها رو میزنه. آکورد هم یعنی گرفتن بیش از دو نت همزمان باه هم مثلا آکورد لا مینور میشه ( لا - دو - می) همزمان باهم . ولی به دست چپ پیانو ، آکورد نمیگن میگن آرپژ. یعنی اگر در یک آهنگ کیبرد ، دست چپتون مثلا لا مینور بگیره، در پیانو دست چپ تون باید لا- دو - می رو تک تک بزنه. در ضمن تا اونجایی که من میدونم ، کلید فا مخصوص پیانو است. یعنی دست راستتون کلید سل میزنه و دست چپ کلید فا

ehsanmir
Tuesday 29 March 2011, 09:26 PM
سلام
کلید فا برای این استفاده میشه که نتهایی که بیش از حد بم هستند از خطوط حامل تجاوز نکنه و این کلید مخصوص پیانو نیست.برای کیبرد هم استفاده میشه و ممکنه برای سازهای دیگه مثل ویلن سل و یا کنتر باس و گیتار باس که از صداهای بم استفاده میکنند استفاده بشه..پس نمیشه به پیانو اختصاص داد.
در کیبرد جای نتها در روی کلید فا با پیانو هیچ فرقی نداره.........
موفق باشید..............

joojefarary
Saturday 25 June 2011, 09:46 AM
یادش یه روزی چه غوغایی بین این بچهای کیبورد نواز بود دیگه خبری از نمونه کارها نیست .

saead24
Sunday 26 June 2011, 11:33 AM
:dj10:
به نظر من این حرف از اساس بی پایه هست.مثل اینکه من بخوام برم گیتار یاد بگیرم بعد یکی بیاد بگه برای اینکه گیتارت خوب بشه برو سه تار یاد بگیر..........:ztrompette6:.اخه این چه ربطی به اون یکی داره؟ شاید پیانو و کیبرد از نظر ظاهری شبیه هم باشه.اما این دوتا سبکشون خیلی فرق میکنه.کسی که میخواد کیبرد کار کنه با کسی که میخواد پیانو کار کنه راهشون جداست.نمیدونم وا ا... . شاید من اشتباه میکنم.اما این نظر منه و تا کسی برام دلیل منطقی نیاره نظرم عوض نمیشه.:ilovemusic:

نه دوست عزیز این دو تا از یک خانواده هستند ولی نکته اینجاست که کسی که پیانو رو کامل مسلط باشه بطور حتم کیبورد رو هم میتونه بزنه. مثلاً یانی رو اگه دیده باشی هر دو رو راحت کار میکنه. خود من هم چند سال پیش که کلاس می رفتم در محل کلاس با پیانو کار می کردم و در خونه با ارگ اون هم چه ارگی ht3000. ولی منظورم اینکه که پیانو فرقش با ارگ (البته به غیر از کارآیی های ارگ) در این هست که انگشت ها در اثر نواختن پیانو بسیار قوی و مسلط می شوند و به همی دلیل کسی که فقط با ارگ کار کرده باشه وقتی بخواد پیانوی اصلی بزنه شاید صداش رو نتونه بیاره بالا و بعد هم ناتوانی در نواختن پیانو. خلاصه هرکس بتونه پایه رو بزاره روی پیانو با تمرین زیاد حتماً موفق خواهد شد.

joojefarary
Tuesday 28 June 2011, 06:49 PM
دوستان یک سوال. توی ریتم 6.8 دولا چنگ چه جوری میشه شمرد ؟ یکمی سخته آخه بگیم 1 و 2 و ...

masiiiih
Wednesday 20 July 2011, 09:45 PM
سلام به همه.بچه ها من کیبرد و گوشی بلدم .یعنی هر اهنگی رو که بشنوم بدون نت می تونم بزنم .می خواستم بدونم بنظر شما اصلا دنبال یادگیریه نت و این چیزاش برم یا نه؟! آخه راستش واسم خیلی کسل کنندست!
نظر شما چیه؟ یادگیریش بدردم میخوره؟ مرسی

ehsanmir
Friday 22 July 2011, 08:05 AM
سلام به همه.بچه ها من کیبرد و گوشی بلدم .یعنی هر اهنگی رو که بشنوم بدون نت می تونم بزنم .می خواستم بدونم بنظر شما اصلا دنبال یادگیریه نت و این چیزاش برم یا نه؟! آخه راستش واسم خیلی کسل کنندست!
نظر شما چیه؟ یادگیریش بدردم میخوره؟ مرسی

سلام
منهم اوایل که کیبرد میزدم مثل شما بودم.یعنی گوشی کار میکردم و اکثرا" هم ایرانی کار میکردم.اما به مرور زمان برام کسل کننده شد.برای همین رفتم دنبال کتاب و تصمیم گرفتم نت خونی رو یاد بگیرم.الان هم پشیمون نیستم.بنظر من برید دنبالش.هرچه بیشتر یاد بگیرید ضرر نمیکنید.دنیای موسیقی با دونستن و یادگیری نت زیباتره.باور کنید.نت خونی هم سواد موسیقیه.اگر بلد نباشید مثل آدم بیسوادیه که حرف زدن بلده اما خوندن و نوشتن بلد نیست.
موفق باشید.........

saram
Friday 22 July 2011, 10:55 AM
داداش دیروز رفتم خونه یکی از بچه ها کیبورد pa 50 sd داشت تازه 1 ماه خریده 2 سال بود با کیبورد نزده بودم به کلاویه ها که دست زدم خندم گرفت کاملا نرم بود و خیلی از استاندارد کلاویه های پیانو کوچیکتر چون من دستم به کلاویه پیانو عادت کرده وقتی خواستم بزنم کم بود پایه کیبورد بشکنه از بس محکم فشار میدادم و از بس با پیانو مجکم زدم.خلاصه خیلی با حال بود.کلیداش بسیار ساده و ابتدایی بود .والا انقدر خندم گرفت.کی میگه با کیبورد بزنین بعد برین پیانو بزنین اشکال نداره؟؟؟.اصلا کلاویه پیانو کجا و کیبورد کجا!!!!

ehsanmir
Friday 22 July 2011, 11:53 AM
هیچ سازی نمیتونه جای ساز دیگه ای رو بگیره.هر سازی تکنیکهای مخصوص خودش رو داره .از کیبرد میشه برای خیلی کارها استفاده کرد .اما اینکه جای پیانو و سازهای دیگه ای رو بخواد بگیره غیر ممکنه.اگر اینطور بود فقط کیبرد تولید میشد و بقیه سازها تولیدشون متوقف میشد.پس نباید سازها رو باهم مقایسه کنیم.این نظر منه که 20 ساله کیبرد بخشی از زندگیم شده.
موفق باشید........

masiiiih
Friday 22 July 2011, 06:14 PM
منم با نظر دوستمون موافقم...هر سازی جای خودشو داره!

sarabanoo
Thursday 3 November 2011, 03:02 PM
سلام.من 25 سالمه و تازه می خوام با اصول موسیقی و نواختن کیبورد آشنا بشم.امیدوارم که دیر نباشه.همیشه به

موسیقی علاقه داشتم و دارم.می خوام اونقدر تمرین کنم که بتونم وقتی یه آهنگ جدیدی رو گوش میدم نت آهنگش رو

در بیارم و بنوازم...در درجه اولم باید نت خوانی و اصول تئوری موسیقی رو یاد بگیرم بعد شروع بنواختن

کنم.مطالب دوستان رو خوندم.فقط یک سوال داشتم من اصلاً نت ها و اسماشونو نمی دونم خیلی عقبم آیا کتاب شیوه

نوین ارگ نوازی .نوشته اکسل بن تین مناسب من هست یا نه؟و آیا این کتاب به زبان ایرانی ترجمه شده یا نه؟آیا غیر

از کتاب، فیلم آموزشی که واقعاَ ارزش داشته باشه برای یادگیری کیبورد وجود داره یا نه؟من بیشتر سبک موسیقی

ایرانی و عربی رو علاقه دارم.آیا کتابی هست که در مورد نت های موسیقی عربی توضیح داده باشه؟یا بنظرتون اول

با سبک ایرانی شروع کنم بعد عربی؟یا هر دو کنار هم؟ممنون می شم راهنماییم کنید دوستان...

ehsanmir
Thursday 3 November 2011, 06:36 PM
سلام.من 25 سالمه و تازه می خوام با اصول موسیقی و نواختن کیبورد آشنا بشم.امیدوارم که دیر نباشه.همیشه به

موسیقی علاقه داشتم و دارم.می خوام اونقدر تمرین کنم که بتونم وقتی یه آهنگ جدیدی رو گوش میدم نت آهنگش رو

در بیارم و بنوازم...در درجه اولم باید نت خوانی و اصول تئوری موسیقی رو یاد بگیرم بعد شروع بنواختن

کنم.مطالب دوستان رو خوندم.فقط یک سوال داشتم من اصلاً نت ها و اسماشونو نمی دونم خیلی عقبم آیا کتاب شیوه

نوین ارگ نوازی .نوشته اکسل بن تین مناسب من هست یا نه؟و آیا این کتاب به زبان ایرانی ترجمه شده یا نه؟آیا غیر

از کتاب، فیلم آموزشی که واقعاَ ارزش داشته باشه برای یادگیری کیبورد وجود داره یا نه؟من بیشتر سبک موسیقی

ایرانی و عربی رو علاقه دارم.آیا کتابی هست که در مورد نت های موسیقی عربی توضیح داده باشه؟یا بنظرتون اول

با سبک ایرانی شروع کنم بعد عربی؟یا هر دو کنار هم؟ممنون می شم راهنماییم کنید دوستان...

سلام
اینکه کتاب شیوه نوین ارگ نوازی کتاب خوبی هست یا نه , عرض کنم بله .کتاب خیلی خوبی هست.ولی نه برای کسانی که میخواند سبک ایرانی یا عربی یاد بگیرند.من خودم با این کتاب آموزش دیدم.ولی چون سبک من غربی هست و به سبک ایرانی علاقه ندارم خیلی بدردم خورد.شما میتونید با یه سری سبکها مثل جز و بلوز و راک آشنا بشید.ولی برای شما که فقط میخواید نت رو بشناسید بنظر من زیاده و بهتره از همین سایت مطالب آموزشیش رو در مورد نت پیدا کنید و یاد بگیرید.الکی هم هزینه نکنید.
این کتاب نوشته آکسل بن تین هست.المانی و ترجمه ایرانی شده و انتشارات چنگ هم چاپ میکنه.6 جلد هم هست.ولی بازهم میگم برای شما که سبک کارتون ایرانیه مناسب نیست.شما میتونید از این سایت و کلا اینترنت مطالب مورد نیازتون رو دانلود کنید و آموزش ببینید.و از همین سایت هم نت های آهنگها ایرانی رو دانلود کنید و تمرین کنید.توصیه میکنم دنبال کتابهای ایرانی و سیدی های آموزشی هم نرید.چون سطحشون خیلی پایینه و در قبال یه سری اطلاعات کم کلی پول باید بپردازید.
برای سبک عربی هم فعلا شما ایرانی رو کار کنید تا دستتون راه بیوفته بعد برید به سراغ سبکهای عربی و غیره.
باز مشکلی بود من در خدمتم
موفق و پیروز باشید......

KORG1357
Friday 13 January 2012, 07:19 PM
سلام ، دوستان كجاييد ، بيايد و ما تازه كار ها رو راهنمايي كنيد ، من واسه شروع يك pa50 گرفتم ، وسوسه شدم كاش كاسيو ساده ميگرفتم ولى خوب همينه كه هست فعلا دارم نت ها رو ياد ميگيرم ، از اين هفته ميرم كلاس ، شروع كه كردم ميام ميگم چيا ياد گرفتم ، شما هم راهنمايي كنيد منو

ehsanmir
Friday 13 January 2012, 08:17 PM
موفق باشید دوست عزیز

KORG1357
Saturday 14 January 2012, 01:46 PM
ممنون ، يك سوال اينكه رعايت زمانبندى نت ها از اول لازمه يا بعد از اينكه خود نت ها رو يادگرفتم زمانبنديشم ياد ميگيرم ، چون اوايل تا ميخوام زمان ها رو رعايت كنم نت ها قاطى ميشه تا ميام نت ها رو درست بزنم زمانبنديم بهم ميخوره !

sany1
Saturday 14 January 2012, 02:06 PM
دوست من اول فاصله مهمه (نت) بعد زمان بندی چون زمان نسبی هست ولی نت ها مشخص هستن ولی باید سعی کنی هر دو رو با هم یاد بگیری

KORG1357
Saturday 14 January 2012, 10:51 PM
ممنون ، مشكل نشنيدن ريتم رو چيكار كنم ؟ تا ميام تمركز كنم كدوم نت رو بزنم ريتم رو نميشنوم !!

sany1
Tuesday 17 January 2012, 06:21 PM
ریتم خیلی مهمه .. همیشه باید تو ذهن باشه زمان نتها با کمی نوسان مشکلی به وجود نمیاره به شرط این که ریتم درست باشه اما ریتم خراب بشه .. تا ثریا میرود دیوار کج ...

KORG1357
Wednesday 18 January 2012, 01:39 AM
ممنون کاملا حق با شماست ، اين Pa50 خيلی منوهاش عجيب و غريبه (البته واسه يه تازه کار مثل من) فعلا واسه اينکه گوشم عادت کنه به همگام شدن با ريتم يک مترونوم گرفتم (واقعا که خنده داره) صدای اينو بهتر ميشنوم ، فعلا با اين تمرين ميکنم بعدا يواش يواش با ريتم های ساده شروع ميکنم ، واقعا کار بدون استاد سخته ، هزار تا سوال بی جواب واسه آدم پيش مياد !

sany1
Wednesday 18 January 2012, 06:05 AM
آره خوبه فقط سعی کن جذابیت کیبورد سرگرمت نکنه و دست چپت عقب نیفته !!

KORG1357
Thursday 19 January 2012, 07:02 PM
بله اين كتابى كه گرفتم تمرين واسه هردو دست داره سعى ميكنم با همون مترونوم و دو دست كارمكنم ، فعلا بيشتر دقتم رو نت خوانى هستش

sany1
Friday 2 March 2012, 01:22 PM
داداش دیروز رفتم خونه یکی از بچه ها کیبورد pa 50 sd داشت تازه 1 ماه خریده 2 سال بود با کیبورد نزده بودم به کلاویه ها که دست زدم خندم گرفت کاملا نرم بود و خیلی از استاندارد کلاویه های پیانو کوچیکتر چون من دستم به کلاویه پیانو عادت کرده وقتی خواستم بزنم کم بود پایه کیبورد بشکنه از بس محکم فشار میدادم و از بس با پیانو مجکم زدم.خلاصه خیلی با حال بود.کلیداش بسیار ساده و ابتدایی بود .والا انقدر خندم گرفت.کی میگه با کیبورد بزنین بعد برین پیانو بزنین اشکال نداره؟؟؟.اصلا کلاویه پیانو کجا و کیبورد کجا!!!!
آقا شما دیگه پیازداغشو زیاد کردی البته شما پیانیستی دستات به کلاویه پیانو عادت داره
اما اگه 2 روز کیبورد بزنی عادت میکنی
کنسرت یانی رو حتما دیدی از پشت کیبورد میره پشت پیانو و برعکس پایه کیبوردشم نمیشکنه !!:21:

beygloo
Monday 24 September 2012, 06:24 PM
با سلام به دوستان عزیز.
من کتابهای شیوه ی نوین ارگ نوازی اکسل بنتین رو گرفتم . میخواستم ببینم فایلهای صوتی درسها رو میتونم از جایی دانلود کنم ؟

ehsanmir
Monday 24 September 2012, 09:09 PM
با سلام به دوستان عزیز.
من کتابهای شیوه ی نوین ارگ نوازی اکسل بنتین رو گرفتم . میخواستم ببینم فایلهای صوتی درسها رو میتونم از جایی دانلود کنم ؟

سلام
نه.فکر نکنم باشه.شما اگر به اهنگی برخوردید که احتیاج به فایل صوتیش بود بگید من سعی میکنم خودم براتون آپلود کنم.
موفق باشید..........

ReZa_hodhod
Thursday 3 January 2013, 10:42 AM
سلام به همه ی عزیزان

من قصد خرید ساز دارم ، میخوام هم یه ساز یاد بگیرم که برای خودم بزنم و هم بتونم تو مجلس های دوستانه وخونوادگی استفاده کنم.

تا 400 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم ، پیشنهاد شما پیش کسوتها درباره برند و مدل ساز چیه ؟

با تشکر

hediyeh
Sunday 13 January 2013, 06:02 PM
سلام من تازه عضو شدم. اگه میشه کمکم کنید. من به مدت 1 سال کلاس میرفتم واسه اموزش کیبورد. ولی چون خیلی اصولی و خشک بود و همش نت خوانی بود و هیچ اهنگی با من کار نشد .زده شدم. و ادامه ندادم. بعد از حدود 2 سال میخوام دوباره شروع کنم. ولی میخوام اهنگ های ساده رو خودم کار کنم. میشه نت برام ایمیل کنید .ممنون میشم. و راهنماییم کنید که چه طوری ادامه بدم .... به چه روشی؟ چه روشی بهتره؟:girl_crazy::girl_crazy:

ehsanmir
Wednesday 30 January 2013, 08:10 PM
سلام من تازه عضو شدم. اگه میشه کمکم کنید. من به مدت 1 سال کلاس میرفتم واسه اموزش کیبورد. ولی چون خیلی اصولی و خشک بود و همش نت خوانی بود و هیچ اهنگی با من کار نشد .زده شدم. و ادامه ندادم. بعد از حدود 2 سال میخوام دوباره شروع کنم. ولی میخوام اهنگ های ساده رو خودم کار کنم. میشه نت برام ایمیل کنید .ممنون میشم. و راهنماییم کنید که چه طوری ادامه بدم .... به چه روشی؟ چه روشی بهتره؟:girl_crazy::girl_crazy:

سلام دوست عزیز
شما نباید وسط کار همه چیز رو ول میکردین به امان خدا.
باز هم مشکلی نیست.میتونید نتهای آهنگهایی رو که دوست دارین تو اینترنت سرچ کنید و روشون کار کنید.ولی اینبار جدی تر.
من خودم نت آهنگ ایرانی ندارم .وگرنه دریغ نمیکردم.
موفق باشید..........

H25os12
Thursday 11 June 2015, 09:36 AM
سلام خدمت همه ی عزیزان
یه راهنمایی میخواستم راجب به کیبورد!اینکه اصن کلا کیبورد چ قسمتهایی داره؟؟؟کلاویه ها یا پورتها یا حافظه یافایلهای میدی؟؟!!!یا هرچی دیگه که با کیبورد مرتبط باشه و هرکدوم کاربردشون چیه؟!!ملودی ریتم و غیره...یا مثلا اینکه چجوری به پی سی وصل میشه و چجوری با نرم افزار مچ میشه و میشه باهاش اهنگ ساخت و اینا...کلا هرچی راجب به کیبورد بیشتر توضیح بدین ممنون میشم...میخوام یه کیبورد بگیرم و کلاااا میخوام شرو کنم...و اینکه یه سوال دیگه اینکه چرا کسی که میخواد پیانو یاد بگیره نمیشه با کیبورد شرو کنه(البته شایدم بشه ولی ی عده میگن نمیشه!!!)و تفادت کلاویه های پیانو و کیبورد در چیه؟؟!!!....البته من حدود یه سال و هشت ماه هست که ویلون میزنم و اشنایی با نتها و تئوری موسیقی دارم...خداخیرتون بده یکی یه جواب کامل بده خسته شدم از بس تو نت سرچ کردمو چیزی دستگیرم نشد:/ خیلی خیلی خیلی ممنونم :))))

mrr1998
Friday 17 March 2017, 11:46 PM
سلام مدتی که من علاقه مند به کیبورد شدم
اما هیچ دانش و تجربه ای در زمینه موسیقی ندارم شاید سوالم مزحک به نظر بیاد ولی می خوام بدونم من که صفرم باید از چی شروع کنم برای یاد گیری نت ها و کیبورد و ایا این که بدون کلاس میتونم خودم خودکار شروع به یاد گیری کنم و اگر هم به کلاسی نیازه چه کلاسی باید برم مثلا ایا تئوری موسیقی نیازه

Fereshteh_Baran
Tuesday 4 April 2017, 04:04 PM
سلام
من مطلب شما را خیلی دیر دیدم ولی تا جایی که بشه بهتون میگم.

اولین مطلبی که باید یاد بگیرید، شناخت نت ها روی خط حامل و چند ضرب بودن آنهاست. در مراحل بعدی ، سراغ شناخت ریتم ها و انواع آکورد می روید. و بدون استاد تقریبا غیر ممکن است چون احتمال داره مطالبی را اشتباه متوجه شوید. تئوری موسیقی هم ، به مرور زمان یاد میگیرید ولی نیازی نیست اول سراغ کتاب تئوری بروید.