PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كار فاخر، كار سخيف

ZOZ.VB.ZOZ
Friday 14 August 2009, 11:29 PM
سلام دوستان عزيز

مي خوام نظر دوستان رو در اين مورد بدونم كه معيار با ارزش بودن يه كار چيه؟
به چه كاري مي گن فاخر و به چه كاري مي گن سخيف؟

اصلا تو موسيقي سنتي معياري وجود داره؟

ZOZ.VB.ZOZ
Sunday 16 August 2009, 11:14 AM
بعد از 12 بازديد حتي يك نظر هم نيست؟ پس چرا به دستان و بيداد مي گيم كار قوي و به يه كار ديگه مي گيم ضعيف؟ فقط به خاطر تحريرهاي زياد يا سياسي بودن؟

gcsinfo
Monday 31 August 2009, 01:45 PM
سلام دوست عزیز..

والا فاخر و سخیف ملاکهای دقیقی نیستند.یک چیز مابین هم باید اضافه کنیم مثلا معمولی!!

صرفا کارهایی که فاخرند ماندگار نمی شن.ماندگار شدن یک کار به عوامل زیادی بستگی داره...
مثلا کارهای کوچه بازاری گلپا یا ایرج به هیچ عنوان اثری فاخر به شمار نمی رن(البته از نظر من) اما ماندگارند بعضیهاشون...یعنی در دل مردم ماندگار شده اند...

کار فاخر به نظر من تعریفش این هست که کاری لوده و تاریخ مصرف دار نباشد.از علم موسیقی درش استفاه شده باشه.همچنین برخواسته از فرهنگ زمان و مناسبات اجتماعی باشد البته در حدی که کار تاریخ مصرف دارد نشه...

کار سخیف هم کاریست که خصوصیاتی بر عکس اون بالایی داشته باشه...
ما بقی کارها هم که بعضی صفات رو دارن و بعضی رو ندارن تو گروه کارهای معمولی جای میگیرن.

این معیارها البته مخصوص موسیقی سنتی نیست...هر سبکی به نظرم همین هست...

و یک چیزی هم هست که توی هنر ها و صد البته موسیقی خیلی خیلی مطرحه و مهم و اونهم سلیقه هست...
یعنی سلیقه های هرکس متفاوت با دیگری هست...شاید به نظر من و شما بیداد کاری قوی و فاخر باشه..شاید به نظر بغل دستی من اصلا اینجور نباشه...شاید بهش بگه کارهای ملال آور و اعصاب خورد کن!!!این یه چیز کاملا طبیعیه به نظرم...

ZOZ.VB.ZOZ
Tuesday 1 September 2009, 11:31 AM
دوست عزيز واقعا ممنونم كه بحث و شروع كردي. دوست دارم جواب سوال و كامل تر و تئوري تر جواب بديم. مثلا از لحاظ آهنگ سازي يه كار سنگين و متفكرانه فرقش با يه آهنگ ساده و روزمره چيه؟