PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک به یک تازه کار برای یادگیری گیتار پاپ

joojefarary
Monday 17 August 2009, 08:13 PM
سلام به همگی دوستان.
اسم من حامد 22 سالم به موسیقی علاقه زیادی دارم . یک مدتی هم ارگ کار کردم ولی از وقتی گیتار گرفتم دستم بیشتر از اون خوشم اومد . به خاطره همین امروز رفتم کلاس اسم نوشتم آموزشگاه سل استادم اسمش خانوم نصرتی .
من زیاد نمیخوام برم تو موسیقی یعنی نمیخوام زیاد وارد موسیقی بشم فقط در همین حد میخوام که وقتی باخودمم برای خودم یک چیزی بنوازم یا با چند تا از دوستام یک آهنگی براشون بزنم اون آهنگی دوست دارم با گیتار بزنم. به خاطره همین اومدم سبک پاپ . حالا این سوال از دوستان دارم که چه مدت طول میکشه تا بتونم خوب آهنگها رو بزنم ؟چقد در روز تمرین کنم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید:guitarplay5:

moomak
Monday 17 August 2009, 11:08 PM
چه مدت طول میکشه تا بتونم خوب آهنگها رو بزنم ؟چقد در روز تمرین کنم ؟:guitarplay5:

ببین دوست عزیزم
اگر از من می شنوی اصلا عجله نکن و سعی کن آهسته و پیوسته بری
سوالی که پرسیدی خیلی سخته
هنرجو هایی که گیتار پاپ کار می کنن توی 12 جلسه از گیتارشون میتونن سر در بیارن و بفهمن که چی به چیه اما اینکه آهنگ هارو خوب بزنن.......! هیچ کس نمی دونه!
چون همش بستگی به مدت زمان و نحوه تمریناتت داره، این خودت هستی که متوجه میشی در روز به چقدر تمرین نیاز داری!!!
هر قدر تمرین بیشتر داشته باشی زودتر راه میافتی!!!
فعلا

joojefarary
Tuesday 18 August 2009, 01:51 PM
من نمیخوام زیاد برم تو جزییات مثلا برم سراغ سبک فلامنکو سبکهایی دیگه . فقط در حد همین آکورد و ریتم و یکمی ملودی اگر شد . آخه من کیبورد دوست داشتم ولی زمان زیادی میبرد که من اگه میرفتم دنبالش مطمعا مجبور بودم وسط راه ولش کنم . ولی دیدم گیتار پاپ سبک آسونتری . میخوام بدونم بعد یکی دو ماه میتونم یک چندتا آهنگ قشنگ بزنم بخونم .

joojefarary
Tuesday 18 August 2009, 02:50 PM
از دوستانی که تو کار گیتار هستن میخوام بیان اینجا نظرشون بدن بگم از کجا شروع کردن چه مدت طول کشید . تا اون چیز که دوست دارند بشن

Azot
Tuesday 18 August 2009, 03:52 PM
هیچ سازی آسون یا سخت نیست ، بستگی به تمرین شما داره ، خوب این مسلمه که اگه روزی 6 ساعت تمرین کنید شاید مدت زمان کمتری طول بکشه تا راه بیفتید ...

من خودم کلاسیک کار میکنم و به شما هم کلاسیک رو پیشنهاد میکنم ... البته اصراری ندارم ، اینها بر حسب علاقه هست ...

در مورد سوالتون به نظر من اگه روزی حدود 1 تا 2 ساعت تمرین کنید و یه استاد خوب داشته باشید ، حداقل یکسال طول میکشه که بتونید یه قطعه رو بتونید خیلی زیبا اجرا کنید ...

joojefarary
Tuesday 18 August 2009, 08:18 PM
ای چه طور ؟ من الان دختر خالم 3 ماه رفته اکثر آهنگا رو میزنه میخونه روزی هم 1 2 ساعت تمرین میکنه . میگم فقط میخوام آکورد زنی ریتم یاد بگیرم. در همین حد .

moomak
Tuesday 18 August 2009, 10:23 PM
من هنر آموز گیتار پاپ زیاد دارم
یکسال!؟؟؟ یکسال که یه کم زیاده!!!
اگر استعدادت در حد معمول باشه با روزی یک ساعت تمرین واقعی!!! توی 12 جلسه یا ماکسیمم 16 جلسه یعنی 3 تا 4 ماه را می افتی.
فعلا

joojefarary
Wednesday 19 August 2009, 12:04 AM
من زمان بیشتری دارم یعنی روزی 4 5 ساعت میتونم تمرین کنم . حالا از یکشنبه میخوام برم پیشه استادم خانوم نصیری ببینم چه جوری میخواد کار کنه از اینایی نباشه که فقط وقت تلف کنه تو این چند روز همینجوری فقط آکورد میگیرم که دستم راه بیفته

Azot
Wednesday 19 August 2009, 12:04 PM
ببینید زدن یه آهنگ مهم نیست ، من خودم کار کردم شاید 100 - 150 تا آهنگ بلد باشم ولی تعدادی که بتونم در حد یه کنسرت جوری واسه دیگران اجرا کنم که واقعا لذت ببرن برن تو فکر خیلی کمه شاید حدود 10 تا ...

شما نسبت به موسیقی یه نظر متفاوت از من دارید ... من موسیقی رو دوست دارم چون باعث میشه آدم احساس آرامش کنه ... همیشه دوست دارم هر وقت تنها هستم برم سراغ موسیقی ... موسیقی تا اون حد واسه من خوبه که خودم از ش لذت ببرم ... و فکر میکنم الان تازه به این حس رسیدم ...

اگه هدف شما نواختن برای دیگران باشه مطمئن باشید حتی اگه خیلی خوب هم یاد بگیرید خودتون خسته میشید بعد یه مدت ...

ضمنا آقای Moomak هم گفتن یه ساعت تمرین واقعی ، 4 - 5 ساعت تمرین الکی با نیم ساعت تمرین واقعی برابری نمیکنه ...

آرزوی موفقیت ...

joojefarary
Wednesday 19 August 2009, 02:24 PM
اتفاقا منم به خاطره دله خودم دوست دارم یاد بگیرم اونو منظورم این بود یک وقت دوستم میگه یک آهنگ بزنم براش بزنم وگرنه بیشتر برای دله خودم میخوام یاد بگیریم اصلا دنبال این نیستم برم تو گروههای موسیقی فقط در همین حد که بنوازم آهنگی که دوست دارم

rumour
Wednesday 19 August 2009, 02:47 PM
سلام
من تمامه پست های شما رو خوندم.ولی یه چیزیو نفهمیدم.
شما موسیقی برای موسیقی میخوای یا برای این که برای چند نفر بزنی؟

joojefarary
Wednesday 19 August 2009, 03:50 PM
من موسیقی برای خودم میخوام . در حد که اهنگ که گوش میدم بتونم بنوازم . اولش رفتم ارگ ولی دیدم سازی نیست که بدرد خودم بخوره که برای خودم بزنم . به خاطره همین اومدم گیتار . چون دوست دارم اون آهنگهایی که گوش میدم خودم بزنم . یعنی نمیخوام برم کنسرت بدم یا جزوه گروهی بشم یا مدرکی بگیرم . برای دل خودم میخوام یاد بگیرم . که بعضی از دوستانم گقتن در حد همون آکورد گیری ریتم یاد بگیری همونی که میخوایی . یکمی هم عجله دارم دوست دارم زودتر یاد بگیرم . میخوام در حد همون آکورد گیری ریتم یاد بگیرم . میخوام ببینم چقد طول میکشه تا یاد بگیرم .

joojefarary
Thursday 20 August 2009, 06:14 PM
دوستا ن میگن چه مدت طول میکشه تا ریتم آکورد زنی یاد بگیرم؟

arash music85
Thursday 20 August 2009, 07:03 PM
سلام دوست عزيز من آرش هستم پيانو كيبرد و گيتار هم كار مي كنم و اصفهان زندگي مي كنم
درمورد سوال شما بايد بگم كه ريتم و آكورد زني و غيره همش مربوط به خودت ميشه به استعدادت
كسي نمي تونه زمان مشخصي رو براي شما تعيين كنه
فقط مي تونم بگم هرچي بيشتر تمرين كني زودتر به آرزوهات مي رسي
با تشكر آرش

joojefarary
Thursday 20 August 2009, 07:21 PM
آرش جان منم هم کیبورد هم گیتار به نظرت کدوم بهتر برم؟

moomak
Thursday 20 August 2009, 09:49 PM
جوجه فراری اگر ناراحت نمیشی باید مطلبی رو خدمتون عرض کنم!!!
اگر همین جوری و با این طرز فکر جلو بری باید بهت بگم متاسفانه هیچ وقت به آرزوت نمیرسی.
شما عجله داری!!!! و مهمتر از اون هنوز نمی دونی که چه سازی رو دنبال کنی!!!
بهتره با خودت رو راست باشی و کنار بیای!!!
فعلا

rumour
Thursday 20 August 2009, 09:59 PM
جناب مومک حرفهای منو زدن D:

joojefarary
Thursday 20 August 2009, 11:30 PM
من میخوام برای خودم بنوازم ولی بین این دو تا شک دارم خوب چیکار باید بکنم

arash music85
Friday 21 August 2009, 11:31 AM
آرش جان منم هم کیبورد هم گیتار به نظرت کدوم بهتر برم؟

با سلام خدمت دوست عزيز م joojefarary
اين كه بستگي به خودت داره كه به چه سازي علاقه داري و به نظر من اول ي ساز را كه خيلي دوست داري كار كن بعد خيلي راحت تر با سازهاي ديگه مي توني كار كني و مهم تر از همه عجله نكن تو ساز زدن چون به نتيجه اي نمي رسي
با تشكر آرش

rumour
Friday 21 August 2009, 12:14 PM
خوب کیبرد میتونه خیلی به پرورش انگشت، نت شناسی، سلفژ و ... کمک کنه و بعدش میتونی گیتار خیلی سریع تر یاد بگیری.

arash music85
Friday 21 August 2009, 04:43 PM
خوب کیبرد میتونه خیلی به پرورش انگشت، نت شناسی، سلفژ و ... کمک کنه و بعدش میتونی گیتار خیلی سریع تر یاد بگیری.

با سلام خدمت شما
دوست عزيز اما نظر من اينكه فرقي نمي كنه تو همون گيتار هم مي تونه سلفژ و حتي تمرين انگشت كنه و خيلي كارهاي ديگه مهم اينه كه بيشتر به چه سازي علاقه داره

يا علي

joojefarary
Friday 21 August 2009, 06:47 PM
بعضی میگن کیبورد بدرد این نمیخوره که تنهایی برای خودت بزنی جایی هم نمیتونی ببری برای عروسی رفتن بدرد میخوره زمان بیشتر میبره تا یاد بگیری باید ریتم سازی هم باهاش یاد بگیری . ولی میگن گیتار برای اینکه برای خودت بزنی بهتره بیشتر بهت حال میده بعد 2 3 ماه میتونی قشنگ آکورد گیری ریتم یاد بگیری به خاطره برنامه دانشگاه ممکن نتونم کلاس برم بعد این 3 4 ماه چون آذر کنکور کارشناسی دارم به خاطره همین میخوام تو این 3 4 ماه که وقت دارم اون چیزی که میخوام بدست بیارم حالا نظر شما چی .

joojefarary
Friday 21 August 2009, 06:52 PM
بعضی از دوستانم میگن همون گیتار برو بگو آکورد گیری ریتم فقط میخوای یاد بگیری همون چیزی که میخوای.

arash music85
Friday 21 August 2009, 08:06 PM
بعضی میگن کیبورد بدرد این نمیخوره که تنهایی برای خودت بزنی جایی هم نمیتونی ببری برای عروسی رفتن بدرد میخوره زمان بیشتر میبره تا یاد بگیری باید ریتم سازی هم باهاش یاد بگیری . ولی میگن گیتار برای اینکه برای خودت بزنی بهتره بیشتر بهت حال میده بعد 2 3 ماه میتونی قشنگ آکورد گیری ریتم یاد بگیری به خاطره برنامه دانشگاه ممکن نتونم کلاس برم بعد این 3 4 ماه چون آذر کنکور کارشناسی دارم به خاطره همین میخوام تو این 3 4 ماه که وقت دارم اون چیزی که میخوام بدست بیارم حالا نظر شما چی .

با سلام خدمت دوست عزيزم joojefarary
دوست من اين حرف رو قبول ندارم شما مي تونيد از ريتم هاي slow استفاده كني من كه خودم همينكار رو مي كنم بيشتر با اينجور اهنگ ها حال مي كنم جشنم مي رم با ريتم هاي مختلف
ولي از لحاظ زمان باز هم اشتباه اين حرف اين هم بستگي به استعداد خودت چطوري تمرين كني
و در نهايت مي گم شما چكار داري بكسي . ببين چه سازي باهاش بيشتر حال مي كني برو دنبال اون نگو حالا فلاني چه سازي مي زنه من هم برم اونو بزنم
فكر كن ببين استعدادت تو چه زمينه اي دنبال اون برو
برات هم ارزوي موفقيت مي كنم
يا علي

joojefarary
Saturday 22 August 2009, 09:14 AM
مرسي آرش جان . من چون قبلا رفتم کيبورد زياد به دلم نشست . حالا رفتم کلاس گيتار نوشتم که فردا جلسه اولم هستش .ميرم ببينم از کدوم بيشتر خوشم مياد . من 3 4 ماه بيشتر فکر نکنم بتونم کلاس برم به خاطره همين ميخوام تو اين 3 4 ماه اون چيزايي که مهمتر ياد بگيرم تا بعدا خودم ادامه بدم بدون استاد به خاطره همين عجله ميکنم . حالا ميخوام ببينم من بعد از يک مدت خودم ميتونم بدون کلاس رفتن آکورد ريتم تمرين کنم ؟

Azot
Saturday 22 August 2009, 11:34 AM
البته این که 4 ماه بیشتر نمیتونی بری رو باید با استادت هماهنگ کنی که حداقل ساعت های کلاست رو بیشتر کنه یا فشرده تر درس بده ...

rezabatista
Wednesday 1 September 2010, 04:20 PM
من خودمم مثل تو خیلی عجله کردم طوری که اکورد f تونستم 1 هفته ای بگیرم
اگه مثل من علاقه داشته باشیو هی باهاش بازی کنی تقریبا 1 ماهه میتونی یاد بگیری
سعی کن آهنگهای ساده به صورت تصویری ببینی مثلا دوستت وقتی میزنه دستشو فیلم
بگیری و تمرین کنی همونو
من اولین آهنگی که بعد 2 هفته کامل زدم متالیکا آهنگ ماما سی بود که ویدیوشو از یوتیوب نگاه میکردم