PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه ی نواختن نت استکاتو ؟

pishi0904
Tuesday 1 September 2009, 10:07 AM
من میخواستم دقیقا بدونم نتهای استکاتو چه جور باید با ویالن اجرا بشن...این که خشک و مقطع میدونم...ولی توضیح بیشتری میخوام بدونم

bamdadonline
Tuesday 1 September 2009, 10:29 AM
با سلام. فکر می کنم عبارت خشک و مقطع کاملا واضح و رسا باشه. حتما میدونید که نت استاکاتو تقریبا باید نصف ارزش نت اصلی شنیده بشه. پس باید آرشه رو چسبیده به سیم و نه مثل اسپیکاتو که بصورت آرشه پرانی هست بصورت مقطع اجرا کنیم.توضیح بیشتر اینکه اجرای نیمی از ارزش نت بصورت خشک و نیمی دیگه توقف آرشه روی سیم و سکوت.
اگه سوال دیگه ای داری بپرس...

pishi0904
Tuesday 1 September 2009, 10:35 AM
با سلام. فکر می کنم عبارت خشک و مقطع کاملا واضح و رسا باشه. حتما میدونید که نت استاکاتو تقریبا باید نصف ارزش نت اصلی شنیده بشه. پس باید آرشه رو چسبیده به سیم و نه مثل اسپیکاتو که بصورت آرشه پرانی هست بصورت مقطع اجرا کنیم.توضیح بیشتر اینکه اجرای نیمی از ارزش نت بصورت خشک و نیمی دیگه توقف آرشه روی سیم و سکوت.

توی اجرا از نظر قدرت صدا قوی تره یا به اندازه ی بقیه ی نتهاست؟؟استاد نم این نتهارو از نظر صدا کمی بلندتر نتهای معمولی میکشه

pishi0904
Tuesday 1 September 2009, 10:35 AM

توی اجرا از نظر قدرت صدا قوی تره یا به اندازه ی بقیه ی نتهاست؟؟استاد من این نتهارو از نظر صدا کمی بلندتر نتهای معمولی میکشه

bamdadonline
Tuesday 1 September 2009, 10:41 AM
بلندتر نیست. شاید بخاطر خشک و مقطع بودنشه که صدا کمی بلندتر و forte شنیده میشه اما از نظر نوانسی با نتهای معمولی فرقی نداره.