PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج

shadi65
Saturday 5 September 2009, 10:47 PM
سلام دوستای گلم حتما تا به حال متوجه شدید موضوع تاپیک چیه. من بعد از این همه مدت فهمیدم چیزی که به خیال خودم نواختن بوده متاسفانه فقط ارشه کشیدن های بی هدف و غیر اصولی و سر هم بندی یک سری نت بوده. حقیقت تلخه ولی باید بپذیرم که اون چیزی که حقیقتا از این دو کتاب ( ل ویولن 1و2) باید یاد می گرفتم یاد نکرفتم . به نظر من اگر اموزشهای عملی به همراه اموزشهای تیوری نباشه به هیچ دردی نمی خوره. عین این میمونه که یک تلسکوپ بهت بدن و بگن از اسمون لذت ببر . چه فایده داره الکی هی از سر اسمون به تهش بری و از این خوشه بپری اون خوشه وقتی کوچکترین اطلاعی از وضعیتشون تو اسمون نداشته باشی . امیدوارم خوب مطلب بیان کرده باشم . وضع منم عین همون رصد کننده است. الکی ارشه می کشم و فکر می کنم خوب این تمرینم زدم دیگه. در حالی که چیزی که باید یاد می گرفتم از دست دادم. خدارشکر هنوز دیر نشده . با وجود دوستای نازنینی که بدون هیچ توقعی اطلاعات خودشونو در اختیار بقیه می ذارن و از همه مهمتر عزم و ارده خودم همه چیز ممکنه .فقط باید صبر داشته باشم و اصولی پیش برم . از همه اونایی که این تاپیک می خونن درخواست می کنم هر انچه برای یه هنرجوی کاملا مبتدی لازمه اعم از تیوری و عملی به من بگید و بگید در کنار کار عملی چه کتاب هایی بخونم. اینم بگم که دارم سلفژ شروع می کنم

Khashayar
Saturday 5 September 2009, 11:09 PM
درود
با اینکه تاپیک های مشابه خیلی زیاد هست اما خوب خرسندم که شما زود متوجه مسیر اشتباه خود شدید و قصد اصلاح مسیر رو دارید...
اصولا اکثر کتاب ها اگر به صورت درست و اصولی کار بشن خوب هستند و البته هیچ کدامشون 100 در 100 کامل نیستند پس برای اینکه آموزش پیوسته و ادامه دار و مفید باشه باید از هر کتاب و منبعی چیزی یاد گرفت.کتاب آموزش ویولن که بازنگری پرویز منصوری هست هم یک نگاه کوتاه کردم به نظر جالب هست و از این کتاب هم میتونید استفاده کنید...
اما همونطوری که خودتون هم گفتید اصلی ترین قسمت خود شما هستید که تا چه حد تلاش کنید و تا چه حدبه مسیر درست و اصولی پایبند باشید...مسیر درست و اصولی فراگیری موسیقی بسیار مسیر پیچیده و سختی هست و البته بسیار بسیار شیرین در صورت وجود علاقه و انگیزه..پس فقط تلاش کنید و تلاش و حواستون باشه از مسیر درست خارج نشید
موفق باشید

AmonAmath
Saturday 5 September 2009, 11:29 PM
سلام ، اول بگم که هیچ سر رشته ای در ویولن ندارم .
اما یادم هست تا به حال تو راه نوازندگی و ساز خودم بار ها به نقطه ای رسیدم که مجبور شدم ماه ها به عقب بر گردم و از نو شروع کنم .
به نظرم مهمترین رکن یک نوازنده این هست که بدونه داره چه کار میکنه . نه تنها اینکه قطعه ای رو بنوازه . و خوشحالم که شما به این مهم رسیده اید . امیدوارم موفق باشید . ببخشید نتونستم کمکی کرده باشم . وتنها ذکر این مطلب : نوازندگی در جایی که ما قرار گرفته ایم یعنی کندن کوه و فرهاد . یعنی بدون چشم داشتی به آینده . به مادیات و به دیده شدن . اینجا شیرین مهمه که اگه ماها عشق این کار رو هم نداشته باشیم پس سال ها تمرین و سختی و مشکل و ... برای چی .
به نظرم این خشت هارو با علاقه و عشق به موسیقی میشه چید بالا رفت

با احترام .

Mojtaba
Sunday 6 September 2009, 10:37 PM
سلام دوستای گلم حتما تا به حال متوجه شدید موضوع تاپیک چیه. من بعد از این همه مدت فهمیدم چیزی که به خیال خودم نواختن بوده متاسفانه فقط ارشه کشیدن های بی هدف و غیر اصولی و سر هم بندی یک سری نت بوده. حقیقت تلخه ولی باید بپذیرم که اون چیزی که حقیقتا از این دو کتاب ( ل ویولن 1و2) باید یاد می گرفتم یاد نکرفتم . به نظر من اگر اموزشهای عملی به همراه اموزشهای تیوری نباشه به هیچ دردی نمی خوره.عین این میمونه که یک تلسکوپ بهت بدن و بگن از اسمون لذت ببر . چه فایده داره الکی هی از سر اسمون به تهش بری و از این خوشه بپری اون خوشه وقتی کوچکترین اطلاعی از وضعیتشون تو اسمون نداشته باشی . امیدوارم خوب مطلب بیان کرده باشم . وضع منم عین همون رصد کننده است. الکی ارشه می کشم و فکر می کنم خوب این تمرینم زدم دیگه. در حالی که چیزی که باید یاد می گرفتم از دست دادم. خدارشکر هنوز دیر نشده . با وجود دوستای نازنینی که بدون هیچ توقعی اطلاعات خودشونو در اختیار بقیه می ذارن و از همه مهمتر عزم و ارده خودم همه چیز ممکنه .فقط باید صبر داشته باشم و اصولی پیش برم . از همه اونایی که این تاپیک می خونن درخواست می کنم هر انچه برای یه هنرجوی کاملا مبتدی لازمه اعم از تیوری و عملی به من بگید و بگید در کنار کار عملی چه کتاب هایی بخونم. اینم بگم که دارم سلفژ شروع می کنم

خوشحالم از اینکه شما زود به مسیر اشتباه خودتون پی بردید و این خودش شما رو چند سال جلو میندازه چون هدفتون رو مشخص میکنه ... شما ظاهرا کلاسیک باید کار میکردید.... حالا فرقی نداره ایرانی یا کلاسیک مهم این که هدفت چی باشه .....ما همه مون اینجا جمع شدیم که اطلاعات خودمون رو به دیگران منتقل کنیم و از دیگران هم یه چیزای یاد بگیریم

ماریا
Monday 7 September 2009, 05:44 PM
شادی جان همه ما این راه رفتیم و برگشتیم و میدونم چی میگی من خودم این کامل حس کردم و تا جایی که توان و اطلاعات داشته باشم حاضرم که کمکت کنم