PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دياپازون

ali_93
Friday 18 September 2009, 07:05 PM
سلام به همه
قبل از اينكه سوالمو بپرسم يه گله دارم.
من كمتر از 3ماهه كه عضو اين سايت شدم.
اوايل بخش سه تار خيلي بيشتر فعال بود اما الان هيچ بحثي ايجاد نمي شه!!
اين از گلم.حالا بريم سر سوال.
حقيقتش من تاحالا سه تارمو خودم كوك نمي كردم.هر وقت ميرفتم كلاس مربيم خودش كوك مي كرد.
حالا كه چند وقته نرفتم كلاس سه تارم بد جور كوكش در رفته.
تاحالا با دياپازون هم كار نكردم.
اول مي خواستم بدونم مارك خاصي تو بازار بهتره؟بعد مي خواستم بدونم چه طور ميشه باهاش سه تارو كوك كرد.
ممنون

rumour
Friday 18 September 2009, 08:38 PM
از مارک و اینا من خبر ندارم ولی صداشو در میاری بعد سیم 3 تارتو اونقدر شل سفت می کنی که مثل اون بشه صداش

Mr_Mohammadreza
Friday 18 September 2009, 08:52 PM
بدون دیاپازون هم میتونی کوک کنی
با نرم افزارای آهنگ سازی میتونی صدای نت مورد نظرتو دقیق در بیاری بعد سه تارو کوک کنی

سپنتامهر
Saturday 19 September 2009, 08:28 AM
دیاپازون 2 نوع میتونی خریداری کنی، یکیش دیجیتالی هست که شما میزاری کنار سازت و یه زخمه میزنی، به روی دستگاه نشون میده چه نتی اجرا شد، مارک "رهاب" دیاپازون خوبیه ربع پرده رو هم نشون میده، نوع دیگه دیاپازون یه چی شبیه هارمونیکا میمونه به این شکله که شما نت مورد نظرتو انتخاب میکنی و با فوت کردن صدای نت رو در میاری، خوب گوش میدی و مضراب میزنی تا با اون صدا یکی بشه.

ali_93
Saturday 19 September 2009, 10:16 PM
همگي ممنون

بهنام77
Monday 12 October 2009, 12:03 PM
سلام،بهتره که برای کوک کردن سازت یک نوار از اساتید بذاری و بعد سازت رو با اون هم کوک کنی،البته با کوک کردن یک سیم میتونی بقیه رو هم کوک کنی.استفاده از دیاپازون رو برای سازهای ایرانی مناسب نمی دونم

rumour
Monday 12 October 2009, 01:39 PM
چرا مناسب نمی دونین؟

AliB
Saturday 17 October 2009, 12:00 PM
عرض سلام خدمت دوستان خوبم .
دوستان مطالبي رو درباره ي استفاده از دياپازون و يا تيونر براي كوك كردن ساز گفتند . يكي از دوستان هم فرمودند كه مناسب ساز هاي ايراني نميدونند استفاده از دياپازون رو كه اميدوارم دليلشون رو توضيح بدم. نظر شخصي من اين هست كه استفاده از دياپازون نه تنها منعي نداره بللكه در ابتدا كمك كننده است و در ادامه نيز براي داشتن مبناي كوك ضروري است. دياپازون ها به صورت بادي هم هستند . مدل هايي از اونها براي مثلا كوك كردن ويلن هست كه چهار تا نت رو به شما ميده . يك مدل از بادي ها هم مثل دايره دوار هست و يك گام كروماتيك رو به شما ميده . مدل هتي ديجيتالي هم هست كه صدا رو انتخاب مي كنيد و براتوتون اون صدا رو توليد مي كنده . تيونر ها هم هستند كه دوستان گفتند صداي توليد شده از سيم رو آناليز ميكنه و فركانس اون رو به شما ميده و يا روي يك فركانس تنظيم مي كنيد دستگاه رو وقتي سيم همون فركانس رو توليد كنه نشون ميده . تو ضيح اينكه تيونر و دياپازون ديجيتالي به صورت نرم افزار هم براي استفاده در كامپيوتر و بر روي برخي گوشي هاي موبايل هم وجود داره.
در نهايت گوش شما بايد توانايي هم صدايي سيم و صداي مورد نظر رو بايد داشته باشه و بعد از مدتي تركيب دو صداي دلخواه كه مهمولا فواصل چهارم و فواصل پنجم هست رو بايد تشخيص بديد تا به اين صورت از كوك كردن تك تك سيم ها با دياپازون راحت بشيد .
موفق باشيد

M_T
Wednesday 20 April 2011, 10:56 AM
سلام عزیزان

به نظر شما با این دیاپازون رهاب میشه فلوت رو هم کوک کرد؟

من فلوت عربی و ایرانی و چینی دارم که هر سه قابلیت اجرای ربع پرده دارند.

mae_6677
Wednesday 20 April 2011, 06:16 PM
سلام
من بهت توصیه میکنم که این تایپیک رو مطالعه کنی شاید به نتیجه رسیدی
You can see links before reply

M_T
Wednesday 20 April 2011, 09:02 PM
سلام
من بهت توصیه میکنم که این تایپیک رو مطالعه کنی شاید به نتیجه رسیدی
You can see links before reply

سلام

تاپیک رو خوندم. بنده هم همون نرم افزار Ap رو دارم.

تستش هم کردم ولی ربع پرده ها رو نشون نمیده.

mae_6677
Friday 22 April 2011, 05:57 PM
دوست عزیز پست ها رو کامل که بخونی متوجه میشی که در مورد نمایش ربع پرده هم توضیحاتی داده شده.ولی برای تاکید بازم میگم هرجا تیونرت + یا -50رو نشون داد همون جا کرن و سری هستش.تشخیصش هم بمونه با خودت که کجا سری و کجا کرن هست