PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطعه مورد علاقه ی شما کدام قطعه است و دلیل علاقه ی شما چیست

Peddy
Saturday 19 September 2009, 11:15 PM
درود و خسته نباشید

دوستان لطفا یک قطعه ی پیانو سلو یا ترکیب پیانو با سازه های دیگه رو که مورد علاقتون هست رو معرفی کنید و بگید چرا و به چه دلیل به این قطعه علاقه مند شدید
و در ضمن یک لینک برای دانلود قطعه ای که معرفی کردین در همون پست بذارید تا دوستان دیگر هم گوش بدهند و لذت ببرند

برای شروع:
قطعه ی until the last moment یانی که تو کنسرت آمریکا نواخته شد که ویولن هم اضافه شده بود قطعه ی مورد علاقه من هست و دلیلم هم اینه که
اولا ترکیب پیانو و ویولن رو واقعا دوست دارم

و دوم اینکه در این قطعه هم ویولن ملودی زده و هم پیانو اما در اکثر قطعاتی که من شنیدم پیانو فقط همراهی میکنه اما اینجا ویولن همراهی میکرد و همچنین بعضی مواقع ملودی میزد و این باعث شد که پیانو هم جلوه کنه (بیشتر مواقع در همنوازی سازها به پیانو ظلم میشه لوووول) و هارمونی زیبایی رو خلق کنه

و سوم اینکه وقتی این قطعه رو گوش میدم آرامش عجیبی پیدا میکنم واقعا این قطعه لطافت خاصی داره

لینک دانلود (You can see links before reply)

منتظر صحبت های شما دوستان هم هستم
باتشکر

keeps_gettin_better
Sunday 20 September 2009, 01:22 AM
اولا من اصلا نمی دونستم که until the last moment اجرای پیانو و ویولن هم داره. لازم شد که حتما این کنسرت امریکا رو برم دنبالش! به هر حال ممنون.

دوم این که خیلی سوالتون سخته! واقعا انقدر قطعات بیشماری هست که مورد علاقه منه که واقعا انتخاب کردن بینشون خیلی خیلی سخته. به هر حال اگه یکیشون رو بخوام بگم، راپسودی مجار شماره 2 فرانتس لیسته. کلا قطعات فرانتس لبست زیبایی اش برای من بیشتر به خاطر اینه که تکنیک در اختیار زیبایی آهنگه، یعنی با این که به طرز وحشتناکی قطعات این آهنگساز سخته، یکیش همین راپسودی 2، ولی اصلا برای یه لحظه هم احساس نمی کنی که این میزان فقط برای نشان دادن توانایی های پیانیسته (درست برعکس چرنی!). و خوب این راپسودی هم که علاوه بر ملودی فوق العاده ای که داره، نحوه بازی با این ملودی رو خیلی دوست دارم، به خصوص در فریسکاش. یه دلیل زیبایی این قطعه هم شاید به خاطر این باشه که بعد از قسمت اولش که خیلی تم غم انگیز، جدی و سیاهی داره، قسمت دوم (فریسکا) آرام آرام به سمت یه تم بانشاط و به اصطلاح بازیگوش می ره و همین کنتراسته که خیلی قطعه رو جذاب می کنه. و خوب پایان قطعه هم که دیگه آخرشه واقعا!! اوکتاو در دو دست با سرعت Presto؟! به قول یکی از دوستام، پیانیستی که این نوع قطعات رو می تونه اجرا کنه واقعا کارش درسته و آخرشه، ولی ببین اونی که این قطعه رو نوشته عجب مخی بوده!

دوستان حتما این قطعه رو شنیدن، ولی اسمش رو نمی دونستین. مخصوصا اگه بچگیهاتون تام و جری زیاد نگاه می کردین! به هر حال این لینک دانلود راپسودی مجار 2 اثر فرانتس لیست، اجرا توسط پیانیست فوق العاده Leslie Howard که حتی یک کادنزا هم برای این قطعه نوشته و اجراش هم می کنه. بهترین اجرایی که شنیدم:

You can see links before reply (You can see links before reply)

این هم لینک نت این قطعه. اون توضیحاتی که من بالا دادم رو با نگاه به نت این قطعه، روشن تر می شه. اگر هم خیلی کارتون درسته، بنوازیدش:

You can see links before reply

Peddy
Sunday 20 September 2009, 01:31 AM
سلام و خسته نباشید

من این قطعه رو نشنیدم حتما تهیه میکنم و گوش میدم اینطوری که شما تعریف کردی آب دهانم راه افتاد ظاهرا قطعه جالبی هست
ممنون از توضیحاتت

با تشکر

Peddy
Sunday 20 September 2009, 10:18 AM
درود و خسته نباشید

دوستان دیگه کسی قطعه ی مورد علاقه نداره؟ بابا یه چیزی بگین
فردا میان میگن این بچه های پیانو چه قدر بی حالن!!!
غیرت پیانیستیتون رو به رخ بکشید دیگه!!!

Mona
Sunday 20 September 2009, 10:42 AM
سلام

بله به نظر منم سوال سختیه چون انتخاب دشواره. اما من Quand Ma Mere chantait از Richard Clayderman (You can see links before reply) رو خیلی دوست دارم. خیلی آرامش بخشه.

راجع به قطعه ی منتخب آقای keeps getting better منم کنجکاو شدم...

Leon
Sunday 20 September 2009, 01:03 PM
عجب سؤال سختی ! از ميان چند هزار آهنگ يکی رو انتخاب کردن !

خوب من به آهنگ Winter Walk از David nevue نمره 20 ميدم به خاطر ملودی عميق و روان و آرامش.اتفاقاً چند وقت پيش نت رو از سايت خود همين هنرمند خريداری کردم!

Download

Winter Walk.mp3 (You can see links before reply)

ehsanmir
Sunday 20 September 2009, 06:26 PM
سلام
اقا .....................فقط پیانیست ها میتونند نظر بدند؟بقیه نمیتونند؟:dw26i1:
من هم کارهای کلایدر من و هم یانی رو خوشم میاد.
ولی چون vangelis خدای موسیقی منه, پس من اهنگ voices 6-prelude از البوم voices رو انتخاب میکنم.واقعا بهم ارامش میده.
خودتون میتونید گوش کنید.برای دانلود میزارم..................

Mr_Mohammadreza
Sunday 20 September 2009, 07:00 PM
هرکس قطعه ی انتخابی خودشو برای دانلود بزاره

Peddy
Sunday 20 September 2009, 11:54 PM
درود و خسته نباشید

فکر خوبی هستش

دوستان عزیزی که تا الان در مورد قطعه ی مورد نظرشون صحبت کردن یه لینک برای دانلود قطعه ی مورد علاقشون بذارن رو تو همون پستی که قطعه رو معرفی کردند بذارند تا بقیه هم گوش بدن و لذت ببرن
و از این به بعد دوستانی که قطعه رو معرفی میکنن یه لینک دانلود از قطعه ی مورد نظرشون بذارن
من خودم الان لینک قطعه ام رو گذاشتم

با تشکر

ehsanmir
Monday 21 September 2009, 08:34 PM
دوستان حتما این قطعه رو شنیدن، ولی اسمش رو نمی دونستین. مخصوصا اگه بچگیهاتون تام و جری زیاد نگاه می کردین! به هر حال این لینک دانلود راپسودی مجار 2 اثر فرانتس لیست، اجرا توسط پیانیست فوق العاده Leslie Howard که حتی یک کادنزا هم برای این قطعه نوشته و اجراش هم می کنه. بهترین اجرایی که شنیدم:

کار قشنگیه.ولی من این کار رو تو فیلمهای چاپلین شنیدم .نه تو تام و جری:ilovemusic:

Mona
Monday 21 September 2009, 09:24 PM

میشه منو راهنمایی کنید که چه جوری دانلود میشه؟!

ehsanmir
Monday 21 September 2009, 09:26 PM
میشه منو راهنمایی کنید که چه جوری دانلود میشه؟!
بعد از باز شدن سایت, برید پایین صفحه.یه کادر سبز رنگه که توش نوشته download now.

Mona
Monday 21 September 2009, 10:04 PM
کار قشنگیه.ولی من این کار رو تو فیلمهای چاپلین شنیدم .نه تو تام و جری:ilovemusic:
دقیقا واسه تام و جریه. الان که دارم گوش میدم اون صحنه ای که تام (فکر کنم تام همون گربه بود دیگه؟!) داره پیانو مینوازه و جری هی اذیتش میکنه جلو چشمه و عجب صحنه ی خنده ایه. اون آخرش دیگه همه ی لباسای تام پاره میشه به تنش و دیگه براش نفس نمیمونه =))

اما شایدم توی چارلی چاپلین هم بوده، نمیدونم...

ehsanmir
Monday 21 September 2009, 10:06 PM
دقیقا واسه تام و جریه. الان که دارم گوش میدم اون صحنه ای که تام (فکر کنم تام همون گربه بود دیگه؟!) داره پیانو مینوازه و جری هی اذیتش میکنه جلو چشمه و عجب صحنه ی خنده ایه. اون آخرش دیگه همه ی لباسای تام پاره میشه به تنش و دیگه براش نفس نمیمونه =))
من تام و جری رو نمیدونم.چون خیلی سال پیش دیدمش.ولی در مورد چاپلین مطمئنم:8ysyvb:

Peddy
Monday 21 September 2009, 11:41 PM
سلام و خسته نباشید

بله این در کارتون تام و جری هست که ظاهرا تام به عنوان یک پیانیست برای اجرای این قطعه در یک رسیتال پیانو شروع به نواختن میکنه (چه قدر حال میکنم با این کارتون)
و این قطعه در کارتون باگز بانی هم هستش که به همین صورت پیش میره یعنی باگز بانی به عنوان پیانیست این قطعه رو میزنه!

keeps_gettin_better
Tuesday 22 September 2009, 09:22 AM
منظورم دقیقا همون قسمتی از تام و جری بود که شما ها گفتید. اگه فیلم-کارتون who framed rogger rabbit? رو دیده باشید، اوایل فیلم donald duck و daffy duck این قطعه رو با دو پیانو اجرا می کنن که در این حین با هم دعوا هم می کنن و صحنه با بمبی که daffy duck می ترکونه تموم می شه! ته خنده است. :bh ولی من در چارلی چاپلین نشنیدم.

faezeh
Monday 28 September 2009, 09:41 AM
مگه می شه آدم نوازنده و عاشق پیانو باشه و فقط به یک قطعه علاقه داشته باشه؟

من واقعا Hungarian Sonata (You can see links before reply) از ریچارد کلایدرمن رو دوست دارم. دلیلشم سبک و حالت اجرا و دلنشین بودنش.

همچنین Still Waters از ماکسیم! اینم به همون دلیلی که واسه کلایدرمن گفتم.

این دو به نظر من فوق العاده اند.

f28
Saturday 7 November 2009, 08:43 PM
من هم هر کاری که ارزش هنری و تئوریک داشته باشه گوش میدم. مهم نیست از کیه یا اسمش چیه. پس خودتون رو درگیر اسم ها و شخصیت ها نکنید. من هر روز یه چیزی گوش میدم. یه روز کلاسیک یا یه روز سنتی و... . اما در مورد پیانو شاید لازم باشه استاد جواد معروفی رو معرفی کنم که همه از یاد بردیمش متاسفانه. ما قدر استاد های خودمون رو نمیدونیم.آب در کوزه و ما دور جهان میگردیم. مثلا فقط یک نوازنده پیانو میدونه اجرای آهنگ های ایرانی (با تریل های پی در پی و ظریف) بخصوص اجرای آهنگ ژیلا ی استاد چقدر سخته. پس بد نیست نیم نگاهی هم به خودمون بیندازیم.
کار های ریچارد کلایدرمن واقعا زیبا و ویژه است. سبکی داره که نمیشه هیچ اسمی روش گذاشت. موفق باشید...

pianist_h
Saturday 7 November 2009, 08:47 PM
قطعات شوپن رو خيلي دوست دارم واقعا با احساس و شگفت انگيز هستن

amir1055
Sunday 8 November 2009, 07:59 AM
موومان سوم از سونات شماره 29 بتهوون (hammerklavier) قطعه مورد علاقمه در مورد دلیل اینکه چرا کسی قطعه ای رو میپسنده نمیشه خیلی صحبت کرد چون واقعا اون دلایل در محدوده کلام نمیگنجه فقط میتونم بگم همیشه این قطعه رو ستایش میکنم همین. فایلی رو که upload کردم از آلبوم شخصیم هست با اجرای Claudio Arrau که تفاسیرش رو از آثار دوران کلاسیک و بخصوص بتهوون خیلی میپسندم.

Wieniawski
Sunday 8 November 2009, 08:13 AM
به نظر من بتهوون و موتسارت برای خودشون دنیایین و هیچ کسی تو دنیا نمی تونه اونارو با کسی مقایسه کنه. من علاوه بر اینها از آنتونیو ویوالدی به خاطر آلبوم زیبای 4فصل و چایکوفسکی لذت میبرم.

petrushka
Sunday 8 November 2009, 01:01 PM
سوال سختیه چون نمیشه واقعا انتخاب کرد ولی قطعه Libertango
Astor Piazzola خیلی قشنگه.پیشنهاد میکنم اگه نشنیدین حتما بشنوین.

amir1055
Monday 9 November 2009, 06:31 AM
فکر میکردم منظور سوال فقط قطعات پیانویی باشه به هر حال Libertango رو با تنظیم ویلن و پیانو شنیدم اثر فوف العاده ایه

mitil
Monday 9 November 2009, 07:42 AM
انتخاب كردنش مشكله.در هر شرايطي بسته به احساس،آدم ممكنه از يه چيزي لذت ببره ولي من قطعه "پوپك" از استاد پايور رو خيلي دوست دارم.

amir1055
Monday 9 November 2009, 07:57 AM
من هم هر کاری که ارزش هنری و تئوریک داشته باشه گوش میدم. مهم نیست از کیه یا اسمش چیه. پس خودتون رو درگیر اسم ها و شخصیت ها نکنید. من هر روز یه چیزی گوش میدم. یه روز کلاسیک یا یه روز سنتی و... . اما در مورد پیانو شاید لازم باشه استاد جواد معروفی رو معرفی کنم که همه از یاد بردیمش متاسفانه. ما قدر استاد های خودمون رو نمیدونیم.آب در کوزه و ما دور جهان میگردیم. مثلا فقط یک نوازنده پیانو میدونه اجرای آهنگ های ایرانی (با تریل های پی در پی و ظریف) بخصوص اجرای آهنگ ژیلا ی استاد چقدر سخته. پس بد نیست نیم نگاهی هم به خودمون بیندازیم.
کار های ریچارد کلایدرمن واقعا زیبا و ویژه است. سبکی داره که نمیشه هیچ اسمی روش گذاشت. موفق باشید...
آقای کلایدرمن نوازنده پیانو هستن و نه آهنگساز. دیدم دوستان در جاهای مختلف به اشتباه گفتن ballad pour adeline کلایدرمن خیلی قشنگه یا hungarian sonata کلایدرمن رو دوست دارم. این درست مثله این میمونه که بگید fur elize بارنبویم رو خیلی دوست دارم !

petrushka
Monday 9 November 2009, 12:04 PM
اگه منظور فقط قطعات پیانو هستش که من سونات پاتتیک بتهوون موومان 3 رو خیلی دوست دارم.

f28
Monday 9 November 2009, 09:06 PM
نه دوست عزیز amir1055 نه من و نه هیچکس دیگه کلایدرمن رو آهنگساز نمیدونه. چون کلایدرمن اینارو اجرا کرده مردم به اسم اون میشناسن. مثلا یه آهنگی که یک گروه روش زحمت می کشن آخرسر به اسم خواننده اون کار شناخته میشه. موفق باشید...

korg_b
Monday 9 November 2009, 10:34 PM
من عاشق آهنگهای آقای ناصر چشم آذر هستم به خصوص آلبوم باران عشق . که واقغا به آهنگهاش احترام خاصی قائل هستم

Who i am
Saturday 5 December 2009, 02:06 AM
من la companella اثر لیست رو خیلی دوست دارم بنظرم فوق العادس و البته قطعه ی مشکلی هم هست

mehranxx
Tuesday 15 December 2009, 11:33 AM
به قطعه ی Asturias از Albeniz خیلی علاقه دارم دلیلش دل نشین بودن آهنگ در عین اعمال یه حس هیجان انگیز هست :D. ویدئو رو هم از youtube میگیرم به زودی آپ می کنم .

hasan_s
Tuesday 15 December 2009, 02:00 PM
من قطعه فریبا از استاد پایور رو می پسندم بنظرم یک شاهکار بتمام معناست.

Atrovan
Wednesday 1 September 2010, 07:15 PM
قطعه Asturias از Isac Albeniz رو خیلی دوست دارم . ..اگر بتونم این اهنگ رو کامل بزنم بابام برای داداشم یه گیتار برقی می خره!!!به خاطر همین دوستش دارم.!

mahshid85
Thursday 2 September 2010, 02:58 PM
سلام و خسته نباشید

بله این در کارتون تام و جری هست که ظاهرا تام به عنوان یک پیانیست برای اجرای این قطعه در یک رسیتال پیانو شروع به نواختن میکنه (چه قدر حال میکنم با این کارتون)
و این قطعه در کارتون باگز بانی هم هستش که به همین صورت پیش میره یعنی باگز بانی به عنوان پیانیست این قطعه رو میزنه!

اینم یه لینک به ویدئوی این کارتون وقتی داره این قطعه رو میزنه
متاسفانه حجمش زیاده 18 MB

Vala
Thursday 2 September 2010, 07:29 PM
اهنگ love از Yiruma ... عاشق این اهنگم :21ox66r:

makan
Thursday 2 September 2010, 07:45 PM
درود و خسته نباشید

دوستان لطفا یک قطعه ی پیانو سلو یا ترکیب پیانو با سازه های دیگه رو که مورد علاقتون هست رو معرفی کنید و بگید چرا و به چه دلیل به این قطعه علاقه مند شدید
و در ضمن یک لینک برای دانلود قطعه ای که معرفی کردین در همون پست بذارید تا دوستان دیگر هم گوش بدهند و لذت ببرند

برای شروع:
قطعه ی until the last moment یانی که تو کنسرت آمریکا نواخته شد که ویولن هم اضافه شده بود قطعه ی مورد علاقه من هست و دلیلم هم اینه که
اولا ترکیب پیانو و ویولن رو واقعا دوست دارم

و دوم اینکه در این قطعه هم ویولن ملودی زده و هم پیانو اما در اکثر قطعاتی که من شنیدم پیانو فقط همراهی میکنه اما اینجا ویولن همراهی میکرد و همچنین بعضی مواقع ملودی میزد و این باعث شد که پیانو هم جلوه کنه (بیشتر مواقع در همنوازی سازها به پیانو ظلم میشه لوووول) و هارمونی زیبایی رو خلق کنه

و سوم اینکه وقتی این قطعه رو گوش میدم آرامش عجیبی پیدا میکنم واقعا این قطعه لطافت خاصی داره

لینک دانلود (You can see links before reply)

منتظر صحبت های شما دوستان هم هستم
باتشکر
فوق العاده است بیش از ۵۰ بار گوشش کردم مرسی‌.............موفق باشی‌

makan
Thursday 2 September 2010, 07:56 PM
قطعه Asturias از Isac Albeniz رو خیلی دوست دارم . ..اگر بتونم این اهنگ رو کامل بزنم بابام برای داداشم یه گیتار برقی می خره!!!به خاطر همین دوستش دارم.!
آتروان جان احساستو خیلی‌ دوست دارم:17::41:

pianolover
Monday 8 November 2010, 06:28 PM
من turkish murch , Asturias رو واقعا دوست دارم و باهاشون عشق ميكنم هرچقدر هم ميزنم خسته نميشم
چون خيلي احساس قشنگي دارن
و تسخير بهشت ونجليزم واقعا دوست دارم چون حس زيبايي داره و خيلي حرف براي گفتن

ednamode
Wednesday 10 November 2010, 10:26 PM
جالبه که یک نفر از yiruma حرف زد
من اهنگ kiss the rain
yiruma رو دوست دارم گرچه نه اونو بهترین اهنگ می نامم و نه هیچ بهترین دیگه ای ولی کار زیباییه...

babakmicha
Saturday 5 July 2014, 10:53 PM
theme from schindler's list

nioton_violon
Sunday 6 July 2014, 12:36 AM
:21ox66r:الهه ی ناز با خوانندگی غلامحسین بنان

mhd_bab
Monday 7 July 2014, 01:29 AM
خب Until the last moment یک شاهکاره.
جدا از اون Felitsa از آلبوم In my time یانی هم خیلی قشنگه.
خب این دو کار از یانی هستند اما احساسات زیبای یانی در کلاویه های پیانوی اون نمود پیدا میکنه...

BCrain
Thursday 10 July 2014, 04:27 PM
اهنگ Dream Of Flying از brian crain که استثنایی هست به نظرم اگه تا به حال نشنیدید توصیه میکنم حتما گوش کنید..