PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماکسیم مرویتسا (Maksim Mrvica)

Peddy
Sunday 20 September 2009, 11:33 AM
خب دیدم که بیوگرافی این هنرمند استثنایی رو کسی نذاشته حیف دیدم که نذارم

ماکسیم ماراویتسا (متولد ۳ می (You can see links before reply), ۱۹۷۵ (You can see links before reply) در Šibenik (You can see links before reply), SR Croatia (You can see links before reply), یوگوسلاوی (You can see links before reply B%8C)) پیانیستی (You can see links before reply) مشهور اهل کرواسی (You can see links before reply) است

پیشینه

ماراویتسا از سنین ۹ سالگی در کلاس‌های پیانوی (You can see links before reply) Marija Sekso شرکت می‌کرد و در همان سال نیز اولین اجرای رسمی اش را انجام داد. درست سه سال بعد در اولین کنسرتش با هایدن (You can see links before reply D9%86) حضور داشت. با شروع جنگ ناگهانی در سال ۱۹۹۱ (You can see links before reply) هم ماراویتسا و هم استادش مصمم شدند که ماراویتسا باید یادگیری موسیقی را قطع نکند. با وجود این جنگ و آشوب، ماراویتسا در اولین مسابقه بزرگش در پایتخت کرواسی، زاگرب (You can see links before reply)، در سال ۱۹۹۳ برنده مسابقه شد.
ماراویتسا به مدت ۵ سال نزد استادش Vladimir Krpan (You can see links before reply) در زاگرب، که استادش هم شاگرد Arturo Benedetti Michelangeli (You can see links before reply) بود، آموزش دید. بعد در آموزشگاه Franz Liszt (You can see links before reply) در بوداپست (You can see links before reply) مدتی را گذراند و در همان سال جایزه اول را در مسابقات بین المللی پیانو Nicolai Rubinstein دریافت کرد. در سال ۲۰۰۰، به پاریس (You can see links before reply) رفت تا نزد Igor Lazko آموزش ببیند و دوباره جایزه اول مسابقات پیانو Pontoise را در سال ۲۰۰۱ از آن خود کرد.
وقتی به کرواسی برگشت، با استقبال خوب مردم روبرو شد و علاوه بر حضور در برنامه‌های مختلف تلویزیونی، مصاحبه‌های فراوانی نیز داشت. بعد مدت کوتاهی اولین آلبومش Gestures که شامل قطعه‌هایی از پیانوی معاصر کرواسی بود، ضبط کرد. Gestures به یکی از فروش‌های سریع رکوردهای کلاسیک در کرواسی تبدیل شد و ماراویتسا به مراسم تقدیم جوایز Porin، که معمولا کمتر به هنرمندان کلاسیک افتخار این کار داده می‌شود، دعوت شد.

علاقه جهانی

به زودی ماراویتسا توسط موسیقیدان، نویسنده و مدیر Tonči Huljić، که چند اثر را برای گروه Bond (You can see links before reply)مل بوش (You can see links before reply)نوازنده پیانو (You can see links before reply AF%D9%87_%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88&action=edit&redlink=1) (The Piano Player)، که در آن فرصت تازه‌ای به هندل و چاپین داده شد، در راه بود. از زمان انتشار این آلبوم در سال ۲۰۰۳، این آلبوم موفقیت زیادی مخصوصا در آسیا داشته که از آن جمله موفقیت طلای کشورهای سنگاپور (You can see links before reply)، مالزی (You can see links before reply)، اندونزی (You can see links before reply)، و چین (You can see links before reply) و هم چنین پلاتین از تایوان (You can see links before reply) و کرواسی و پلاتین مضاعف از هنگ کنگ (You can see links before reply) را به خود اختصاص داد. هم چنین در چارت بین المللی HMV پاپ هنگ کنگ، به مدت ۱۲ هفته متوالی در صدر بود. نوشته بود، به مدیر اپرا و کنسرت بریتانیایی Mel Bush که دنبال پیانیست بود، معرفی شد. هم به پتانسیل‌های ماراویتسا پی برد. گروه بریتانیایی EMI به کارهای ماراویتسا علاقمند شد و آلبوم
ماراویتسا در چندین مراسم بین المللی و جوایز ام تی وی (You can see links before reply) نیز اجرا داشته. تصویر او و جذبه اش باعث حمایت‌هایی از سراسر دنیا از جمله American Express و کارخانجات اتومبیل (You can see links before reply) سازی شورلت (You can see links before reply) و ب‌ام‌و (You can see links before reply) شد.

اطلاعات شخصی

رنگ مورد علاقه ماکسیم سیاه است. بطوریکه در اکثر تورهای جهانیش با لباس سیاه دیده می‌شود.
در حال حاضر، ماکسیم ۳ پیانو و یک کیبورد الکترونیک برای ضبط در خانه دارد.
پیانست‌های مورد علاقه اش Fazioli و Steinway هستند.[۱] (You can see links before reply D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%B3%D8%A7#cite_note-0)
اسم دخترش لی لو است. این اسم از شخصیتی در فیلم The Fifth Element گرفته شده. قطعه «Leeloo's tune» الهام گرفته از اوست.

آلبوم ها

۱۹۹۹ – Gestures (آلبوم) (استادیوی Lisinski)
۲۰۰۳ – The Piano Player (You can see links before reply) (EMI)
۲۰۰۴ – Variations Part I&II (You can see links before reply) (EMI)
۲۰۰۵ – A New World (You can see links before reply) (EMI)
۲۰۰۶ – Electrik (You can see links before reply) (EMI)
۲۰۰۷ – Pure (You can see links before reply) (MBO)
۲۰۰۸ – Pure II (You can see links before reply) (MBO)
۲۰۰۸ – Greatest Maksim (You can see links before reply) (EMI)
۲۰۰۸ – Croation Rhapsody (You can see links before reply) (EMI)

منبع: سایت Wikipedia

دوستان آلبوم های ایشون رو میتونید از تاپیک زیر دانلود کنید که جناب لئون زحمتش رو کشیدن

دانلود آلبوم های ماکسیم مرویتسا (You can see links before reply)

Leon
Sunday 20 September 2009, 01:16 PM
به به مگه ميشه جايی اسم مکسيم بياد و من پستی نزنم ، مرسی Peddy جان برای Biographie.
اکثر نتها و تمامی آلبوم ها در قسمت دانلود البوم پيانو قابل دسترسی ميباشد.

You can see links before reply

faezeh
Thursday 24 September 2009, 06:41 PM

keeps_gettin_better
Tuesday 10 November 2009, 10:00 PM
من 4 تا آلبوم مکسیم رو دانلود کردم و گوش دادم. ولی واقعا نفهمیدم چه چیز این پیانیست "استثنایی"ه! نمی گم بده، نه؛ البته من کلا با این حرکتی که قطعات کلاسیک رو تکنو وارش بکنیم زیاد موافق نیستم، ولی خیلی هم بد از آب در نیومده انصافا. البته جای سوال داره که آیا همه این تنظیم ها کار خود مکسیمه یا نه؟ ولی باز هم اون قضیه ی "استثنایی" بودنش و این که این قدر (حداقل تو همین فروم) طرفدار داره رو نفهمیدم.

cerevad
Monday 16 November 2009, 09:49 AM
ممنون ازتون ماكسيم فوق العاده است

Leon
Thursday 19 November 2009, 01:49 PM
من 4 تا آلبوم مکسیم رو دانلود کردم و گوش دادم. ولی واقعا نفهمیدم چه چیز این پیانیست "استثنایی"ه! نمی گم بده، نه؛ البته من کلا با این حرکتی که قطعات کلاسیک رو تکنو وارش بکنیم زیاد موافق نیستم، ولی خیلی هم بد از آب در نیومده انصافا. البته جای سوال داره که آیا همه این تنظیم ها کار خود مکسیمه یا نه؟ ولی باز هم اون قضیه ی "استثنایی" بودنش و این که این قدر (حداقل تو همین فروم) طرفدار داره رو نفهمیدم.

خوب همين سؤال رو ميشه راجع به يانی هم پرسيد!آيا يانی نوازنده استثنايی پيانو هست ؟آيا ينّی آهنگ ها رو خودش تنظيم ميکنه؟
پس چرا اين همه طرف دار؟
جواب راحت هست موزيک زيبا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما معمولا به دنبال موسيقی زيبا و دلنشين هستيم در مرحله اول،برای مثال آهنگ های کلايدرمن آيا سخت هست؟آيا خودش تنظيم کرده؟آيا خودش ساخته؟جواب خير هست!
البته جدا از آلبوم ها در نوازندگی کلايدرمن،که از کودکو توسط پدرش که استاد پيانو بود شکی نيست،و در 12 سالگی نفر اول مسابقات نوازندگی شد.
مکسيم هم که تحصيل کرده وين اتريش هست و حتی توسط دولت کرواسی مورد تقدير قرار گرفت و بر ها کلی مسابقه رو برد هم شکی نيست.
موسيقی هم ما نگاه ميکنيم ببينيم که آيا به دل ما خوش مياد يا نه،دلچسب هست يا نه،به سختی و اسونی و اينکه چه کسی اين آهنگ رو ساخته،نگاه نميکنيم.
ببينيد زيبا ترين آهنگ های جهان گاهی اسونترين ها هم هست !
در نوازندگی مکسيم ترکيب مدرنيته،رمانتيک،نيمه کلاسيک،و تکنيک های جذاب و دل پذير و همچنين آهنگ سازی بسيار قوی و دلپزير با تنظيم های زيبا که مورد توجه ما شرقی ها هست،ديده ميشه.

keeps_gettin_better
Thursday 19 November 2009, 10:31 PM
خوب همين سؤال رو ميشه راجع به يانی هم پرسيد!آيا يانی نوازنده استثنايی پيانو هست ؟آيا ينّی آهنگ ها رو خودش تنظيم ميکنه؟
پس چرا اين همه طرف داره؟

یانی نوازنده استثنایی پیانو نیست، ولی آهنگساز فوق العاده ایه، برای همین هم هست که این قدر طرفدار داره. من نمی دونم چرا می گید خودش آهنگهاشو تنظیم نمی کنه، من مشخصات یه سری از آلبوم هاش رو نگاه کردم و آهنگسازی و تنظیم همشون مال خود یانیه.

برای مثال آهنگ های کلايدرمن آيا سخت هست؟آيا خودش تنظيم کرده؟آيا خودش ساخته؟جواب خير هست!

اتفاقا کلایدرمن یکی از اون پیانیست هایه که من هیچ وقت نفهمیدم چرا این قدر طرفدار داره. وقتی خودش آهنگسازی نمی کنه، و قطعاتی که از دیگران می زنه پیچیدگی خاصی نداره، نمی دونم باز چرا این قدر بین بعضی ها محبوبه. فکر کنم مردمی که خودشون به طور تخصصی موسیقی کار نمی کنن، براشون مهم نیست که آهنگی که الان از رادیو داره پخش می شه رو خود کلایدرمن ساخته یا یکی دیگه؛ فقط چون قشنگه باهاش حال می کنن، و خوب چون عکس و اسم کلایدرمن روی آلبومه، پس کلایدرمنه که معروف می شه. ولی قاعدتا از پیانیست ها انتظار می ره که یه نوازنده ی عادی پیانو (حتی اگه تو 12 سالگی یه جایزه هم برده باشه!) رو این قدر ستایش نکنن وقتی کسانی مثل kissin، pollini یا argerich هستن.

موسيقی هم ما نگاه ميکنيم ببينيم که آيا به دل ما خوش مياد يا نه،دلچسب هست يا نه،به سختی و اسونی و اينکه چه کسی اين آهنگ رو ساخته،نگاه نميکنيم.
ببينيد زيبا ترين آهنگ های جهان گاهی اسونترين ها هم هست !
در نوازندگی مکسيم ترکيب مدرنيته،رمانتيک،نيمه کلاسيک،و تکنيک های جذاب و دل پذير و همچنين آهنگ سازی بسيار قوی و دلپزير با تنظيم های زيبا که مورد توجه ما شرقی ها هست،ديده ميشه.

درسته که ما به سختی و آسونی یه قطعه برای ارزشیابی زیبایی اون قطعه توجه نمی کنیم، (من اصلا حرفی از سختی یا آسونی قطعات مکسیlم نزدم، نمی رونم شما چرا این قدر گیر دادی به این موضوع!) ولی 100% باید به این که چه کسی اون آهنگ رو ساخته توجه کنیم. مثلا اگر من بیام برای شما سونات مهتاب رو بی عیب و نقص بزنم و شما ندونی که برای بتهوونه، فکر نمی کنی یه کم ناعادلانه است که همه ی تحسین ها متوجه من باشه؟! اصلا در وهله ی اول آهنگساز مهمه، اول بتهوون بوده که چنین قطعه ای تصنیف کرده، بعدش یه کسی مثل اشکنازی همچون اجرای فوق العاده ای از این قطعه رو داره. همین "آهنگ سازی بسيار قوی و دلپزير با تنظيم های زيبا" رو که خود مکسیم انجام نداده! باز فقط برای این که عکسش رو آلبومه، به اسم مکسیم تموم می شه.

کلا من نمی خوام مکسیم رو بکوبم، به نظرم پیانیست قابلیه، مخصوصا در آلبوم pure II فکر کنم سعی کرده همین رو ثابت کنه. منظورم بیشتر این بود که از کسانی که خودشون موسیقی کار می کنن، انتظار می ره تفاوت مکسیم و اشکنازی رو ببینن.

v_shalchian
Saturday 31 July 2010, 09:10 AM
من خیلی کارهاش رو دوست دارم.اگر قطعاتش رو اجرا کنید متوجه وجود نظم عجیبی توی تنظیم آهنگشهاش می شید که اجرای اونها رو لذت بخش می کنه.