PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی==> بازخوانی ترانه چرا؟

MonaLisa
Thursday 24 September 2009, 04:13 PM
سلام بر همه

خواستم تاپیک نظرخواهی داشته باشیم که به موضوع جالب بازخوانی ترانه ها برخوردم ...به نظر شما هدف از بازخوانی چه میتواند باشد؟ آیا باز خوانی هم نوعی تقلید است یا فرق میکند؟

خوب ممنون میشم دوستان در این مورد نظرشون رو عنوان کنند

hichnafar
Thursday 24 September 2009, 04:30 PM
براي اينكه يكي جور ديگري يك ترانه/شعر رو اجرا كنه
براي اينكه كسي مي تونه با اجراي يك كار كه مردم باهاش آشنا هستند، با استفبال بيشتري رو به رو شه
براي اينكه ممكنه كيفيت كاري كه پيش تر اجرا شده ،پايين باشه (نه تنها از نظر صداي خواننده)
در مورد تقليد ...يه جاهايي بله هست
اما جايي كه تنها از متن يكسان استفاده شه يا كيفيت كار نسبت به كارگذشته بالاتر بره ،نيست

AmonAmath
Friday 25 September 2009, 12:51 AM
باز خوانی وقتی شکل تقلید یا پر کردن یک آلبوم یا مطرح شدن رو بگیره از نظر من نشئت گرفته شده از ضعف خواننده یا گروه میشه .

اما بعضی وقت ها این باز خوانی ها به موندگار شدن کار اول یا اصلا مطرح شدن کار اول کمک میکنه

مثلا متالیکا آلبومی داره که تمام آهنگهاش باز خوانی یک سری کار قدیمی هست .
من کلا با اون آلبوم زندگی میکنم . و قتی کار اصلی رو گوش میکنم به دلم نمی چسبه ولی متالیکا همون حس رو در قالب اجرایی متفاوت بیان میکنه که فوق العاده میشه .
آهنگهایی مثل Turn The Page , Die my Darling , و ...

ولی امروزه بیشتر هم در بین خواننده های ما اینگونه رسم شده که هرکی یه آهنگ خوند و کارش گرفت بقیه هم صد تا نسخه با یکم ریتم بالا و پایین تر ازش اجرا میکنن که آخرش یه افتضاح در میاد