PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دورگه

ney_7band
Thursday 24 September 2009, 08:48 PM
سلام به هنرمندان گرامی میخواستم بدونم چهطور میشه صدای دوگه رو در اورد
با تشکر

Peddy
Thursday 24 September 2009, 09:54 PM
سلام و خسته نباشید

سپهر جان ممنون از پاسخت اما من فکر کنم منظور دوستمون در آوردن صدای دورگه در ساز نی هستش

با تشکر

rumour
Thursday 24 September 2009, 10:33 PM
ببخشید اصلا به بخش نگاه نکردم.در هر صورت اگه خواستی بخونی اونا به دردت می خوره.

ney_7band
Friday 25 September 2009, 09:37 PM
با تشکر از سپهر عزیز به خاطر این اطلاعاتی که به من داد ولی همین طور که دوست عزیزمون که اسمشو نمی دونم گفت منظورم صدای دورگه تو نی بوده

mos167
Sunday 4 October 2009, 09:36 AM
سلام
اگه منظورت صداییه بین بم و اوج اول باید تسلط کامل روی این دو صدا داشته باشی به خصوص صدای بم .
برای این کار بهتره بعد از تمرین و تسلط پیدا کردن روی هر دو صدا باید زاویه ی گرفتن نی رو کمی کوچکتر از بم و کمی باز تر از اوج نگه داری البته اتفاق اصلی داخل دهان می افته که اونجا نی رو طوری قرار بدی که بتونی صدایی بین دو صدا ایجاد کنی که تمرین زیادی می طلبه .
امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح بدم

ney_7band
Sunday 4 October 2009, 10:27 PM
با تشکر به خاطر جوابت ولی اگه میشه نحوه ی دمیدن تو نی روهم میشه توضیح بدی یعنی هوا رو با فشار بیشتر یا کمتر تو نی بدمیم

mos167
Friday 9 October 2009, 01:24 PM
دمیدن باید بیشتر و قوی تر از بم باشه ولی کنترل شده میشه گفت لازم نیست خیلی فشار دمیدن رو زیاد کنی بیشتر باید به محل قرار دادن لبه ی ساز در دهان توجه کرد . اما در حالت کلی و برای شروع کمی قوی تر از حالت بم باید دمید