PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آنچه ميتوانيد و آنچه خواهيد توانست !!

Leon
Friday 25 September 2009, 09:58 AM
خوب به کلوپ نوازندگان خوش آمديد !
هدف اين تاپيک کمی گپ و گفتگوی خودمونی هست، چند تا سؤال هست که پيانيست ها و حتی نوازندگان ساز های ديگه ميبايستی جواب بدند و اهداف خود و آنچه که تا بحال انجام دادند رو مطرح کنند.
چون موسيقی يک هنريست که بسيار نظم و ترتيب می طلبد و پراکندگی در ياد گيری و حتی نواختن شما رو از مسير کمی خارج ميکند خوب بپردازيم به سؤال ها

1. تا بحال چه آهنگ هايی کار کرده ايد و علت اينکه اين اين سبک و آهنگ ها رو انتخاب کرديد چيست !؟

2. در حال حاضر مشغول چه آهنگ ها و سبک هايی هستيد؟

3.چه برنامه هايی داريد چه سبک اي مد نظر داريد ,برای ياد گيری آهنگ های کدام هنرمند رو ميخوايد بنوازيد و علت ان چيست؟

4.آيا آهنگ خاصی هست که آرزوی نواختن آن را داريد ولی فعلاً فکر ميکنيد که نميتونيد بنوازيد ؟

You can see links before reply

rumour
Friday 25 September 2009, 10:09 AM
1-فور الیزه، سونات k545 از موتسارت.یه صحفه از سمفونی شماره 5 بتههون تنظیم لیست برای پیانو.یه واریاسیو از موتسارت
2- آهنگ فعلا هیچی.فقط هانون و چرنی میزنم.
3-برای پیانو و کلاسیک فعلا فقط به قدرا انگشتها و توانایی نوازندگی فکر می کنم.ولی با گیتار و پیانو آهنگ های راک می سازم.
4-Hungarian Rhapsody No2 از فرانس لیست.

Peddy
Friday 25 September 2009, 11:24 AM
درود و خسته نباشید

1. رقص برگها و تولدی دیگر از آقای لاچینی بدلیل این که محو زیبایی های این قطعات شدم و until the last moment و reflection of passion که این دو قطعه رو دوست دارم برای همین برای یادگیریشون تلاش کردم و turkish march موتزارت که واقعا قطعه ی زیبایی هست و میتونه به توانایی دستهام کنه

2. در حال حاضر دارم رو ُstill waters و hana eyes مکسیم مرویتسا کار میکنم و فکر میکنم سبکش هم تکنو کلاسیکال باشه

3. بیشتر کلاسیک و نیو ایج رو مد نظر دارم اما من دوست دارم همه ی سبک هارو کم و بیش امتحان کنم چون باید امتحان کرد تا با تجربه شد و برای یادگیری به نظر من آهنگهای یانی و موتزارت و البته مکسیم مرویتسا غنی از تکنیک های پیانو هستش برای همین من این ها رو الگو قرار دادم

4. بله خیلی زیاد اما مهمترینشون راپسودی شماره 2 فرانز لیست هست که واقعا دوست دارم که بنوازم

با تشکر

Mr_Mohammadreza
Friday 25 September 2009, 12:03 PM
1-من از سبک کلاسیک خشک زیاد خوشم نمیاد... آهنگهای یانی و لاچینی رو ترجیح میدم
2-جدیدترین آلبوم فریبرز لاچینی به نام مرثیه
3-نیو ایج
4-یکی از کارای لیست (اسمشو یادم نیست)

faezeh
Monday 28 September 2009, 09:47 AM
1- من سبک کلاسیک رو به سبکهای دیگه ترجیح می دم! دلیلشم اینه که عام پسند و به قول بعضی ها جوون پسنده!! آهنگهای یانی و کلایدرمن و فریبرز لاچینی خوراک منه!

2- در حال حاضر ماکسیم تمرین می کنم، البته اگه بشه!! :D

3- دوست دارم پاپ هم بنوازم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم.

4- بله!!! Hungarian Sonata اجرای کلایدرمن!

forever
Monday 28 September 2009, 11:52 AM
سلام
ماشاءالله همه اینجا حرفه ای هستن، جوری که فرد آماتوری مثل من، به سختی روش نمیشه اظهار نظر کنه، اما خوب...
در جواب سوال اول: من فعلاً حق انتخاب آهنگ ندارم، معمولاً از روی کتاب Le Violon پیش میرم و آوای سرور و هر نتی که استاد بهم بدن، کار میکنم. اما همیشه از نواختن هر آهنگی لذت بردم و احساس می کنم باید هم همینطور باشه..
در جواب سوال دوم: در حال حاضر دو سبک کلاسیک و سنتی کار می کنم(بصورت کاملاً همزمان!!) در حال حاضر آهنگ دلپذیر Le Violin2 و آهنگ تنها منشین رو کار میکنم.(برای این هفته)
در جواب سوال سوم: سبک خاصی مدنظرم نیست، هر دو سبکی رو که کار میکنم دوست دارم، آرزوم اینه که بتونم خوب بنوازم و تکنیک های صحیح نواختن رو یادبگیرم. (فعلاً از تکنیک vibration خیلی خوشم اومده) خلاصش میشه، کارم رو بی نقص و دلنشین انجام بدم...
قسمت دوم: کارهای استاد بیژن مرتضوی رو خیلی دوست دارم و امیدوارم روزی بتونم کارهاشونو همانطور که گفتم بی نقص بزنم. دلیل انتخابم هم اینه که کارهای ایشون خیلی تمیز و بی نقصه، صدای ناهنجار در آهنگ وجود نداره و ... یک جورایی به ادم آرامش میده...
در جواب سوال چهارم: من اصولاً آدم بلند پروازی نیستم زیاد، سعی میکنم در زمان حال بیشتر زندگی کنم و فقط نیم نگاهی به آینده داشته باشم و گذشته رو فقط برای کسب تجربه نه بیشتر...(البته گاهی هم اینطور نیست...) اینها همه مقدمه ای بود که بگم، از اهنگی که الان میزنم، لذت میبرم...ساز زدن رو برای فقط و فقط برای دل خودم انتخاب کردم و در این زمینه توقع چنین و چنان از خودم ندارم... اما تمام سعیم رو میکنم که خوب بنوازم حتی برای خودم...:21ox66r:
ممنون از پرسش های خوبتون...
موفق باشید.

keeps_gettin_better
Monday 28 September 2009, 02:22 PM
1. تا بحال چه آهنگ هايی کار کرده ايد و علت اينکه اين اين سبک و آهنگ ها رو انتخاب کرديد چيست !؟

مارش ترک موتزارت، سونات 1 بتهوون موومان 1 و2، fantasie impromptu شوپن، والس 10، 6 و 7 شوپن، moment musical no 5 شوبرت، سونات اپوس 25 شماره 2 کلمنتی، گردباد در خزان لاچینی، enchantment یانی، ......

خوب خیلی از این قطعات رو که استادم بهم می ده. ولی بعضی ها مثل شوبرت یا کلمنتی رو خودم انتخاب کردم و در آوردم. کلا دوست دارم در کناز قطعات معروف کلاسیک، قطعات کمتر شناخته شده ولی به همون اندازه زیبا رو هم کار کنم. در کل هم من قطعات دوره رمانتیک و کلاسیک رو بیشتر از هر نوع سبک و قطعه دیگری می پسندم، ولی بدم نمی آد سبک های دیگه رو هم امتحان کنم مثل نیو ایج و مخصوصا جاز.

2. در حال حاضر مشغول چه آهنگ ها و سبک هايی هستيد؟

الان مشغول سونات مهتاب بتهوونم که تازه شروع کردم و با در نظر گرفتن موومان سوم، فکر کنم تا عید طول بکشه! ;) سونات اپوس 40 شماره 2 کلمنتی که واقعا پدرم داره در می آد و از بس سر سه خطش گیر کردم فعلا یه هفته است دست بهش نزدم. در کنارش هم یه سری قطعه ایرانی مثل پیش درآمد اصفهان معروفی ولی با تنظیم استادم که خیلی سخت تر از اونیه که تو کتاب خود معروفی هست.

3.چه برنامه هايی داريد چه سبک اي مد نظر داريد ,برای ياد گيری آهنگ های کدام هنرمند رو ميخوايد بنوازيد و علت ان چيست؟

خیلی دوست دارم سبک جاز رو امتحان کنم ولی هر نتی دستم رسید خیلی سخت بود. حالا شاید پرلودهای جورج گرشوین رو یه امتحانی بکنم. ولی فعلا تو مود باخم و دوست دارم پرلود در دو مینور باخ رو در بیارم. باخ سوئیت های فوق العاده ای هم داره، مخصوصا سوئیت های انگلیسیش که خیلی دوست دارم حداقل یکی شون رو کار کنم. از سوناتای اسکارلاتی هم بدم نمی آد یکی دوتاشونو بزنم.

4.آيا آهنگ خاصی هست که آرزوی نواختن آن را داريد ولی فعلاً فکر ميکنيد که نميتونيد بنوازيد ؟

انقدر این آهنگ ها زیادن که نمی دونم کدومشون رو بگم. ولی فکر کنم آرزوی هر پیانیستی اینه که یکی از قطعات لیست رو بتونه بزنه. من هم از این قاعده مستثنا نیستم و خیلی خیلی دوست دارم la camplanella، راپسودی مجار شماره 2، 6، 10، 12 و 15 و totentanzکه همه از شاهکارهای لیست هستند رو بنوازم. بالاد شماره 1 شوپن و پرلود 16 و 24 شوپن رو هم که عاشقشونم و واقعا اگه یه روزی بشه اینا رو بزنم که عالیه! موومان سوم سونات آپاسیونتا و کل سونات های والدنشتاین و طوفان بتهوون هم همین طور. بخوام این لیست رو ادامه بدم تموم نمی شه! ;)

keeps_gettin_better
Monday 28 September 2009, 02:24 PM
Leon خودتون جواب سوالایی که کردی رو نمی دی؟!