PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Korg pa500

amir_psr
Monday 23 February 2009, 08:47 AM
باسلام - درموردPA500 PERSIAN کسی اطلاعاتی داره ؟؟؟

یکی از دوستان من PA500 رو اوایل که اومده بود گرفت و من هم با این کیبورد مقداری کار کردم . مدلی که دوستم گرفته پانل ربع پرده نداره ( Persian نیست ) و اون موقع هم که گرفت اصلا نوع persian نبود . مقایسه این کیبورد با OR700 رو در تاپیک OR700 گذاشتم . در کل به نظر من کیبورد به صرفه ای نیست . ( دوستم 1 میلیون خرید و وقتی فهمیدم همون ساز با چند تا دکمه ربع پرده و چند تا درام کیت اضافه قیمتش یک میلیون و ششصد هزار تومنه شاخ در آوردم).

مقایسه OR700 و PA500
You can see links before reply

rainysky50
Friday 17 July 2009, 03:39 AM
با سلام!هدف از ایجاد این تاپیک بحث فنی و نظرخواهی و بررسی کیبوردهای pa500 معمولی و پرشین شرکت کرگ هست!قیمت مدل معمولی pa500 در حال حاضر در بازار تهران در حدود 860 هزار تومان میباشد و قیمت مدل پرشین ان حدود 1 میلیون و 450 هزار تومان میباشد!!از همراهی شما سپاسگذاریم!
1 نکته ی مهم در خصوص این دو مدل:به گفته ی برخی از فروشندگان در تهران قرار است تا حداکثر دو ماه دیگر این دو دستگاه نیز سمپل خور شوند!همچنین قرار است قابلیت اجرای مستقیم mp3 به این دو دستگاه افزوده شود!:ilovemusic::ilovemusic::9powok::2rw592q::2 rw592q:

این قسمت از این پست پس از مشاهده ی دیگر دوستان ادیت خواهد شد:لطفا دوستان حرفه ای توجه کنند.این پست متعلق به ادامه ی بحث در تاپیک مقایسه ی کیبورد or700 و pa500 (You can see links before reply)میباشد:
یه پیشنهاد:این شماره ی فروشگاهیه که من ازش خرید کردم!خواهش میکنم یکی از دوستان مثلا همین بهرنگ جان یا هر کی که میتونه زنگ بزنه به این شماره و نظرش رو در مورد خرید کیبورد با بودجه ی 800 900 تومنی از فروشنده بپرسه!یا به عبارتی فروشنده رو کمی سوال پیچ کنه و ازش بپرسه که با این بودجه pa500 بگیره یا or700!!ولی دلایل فروشنده رو هم ازش بپرسه!اونوقت اطلاعاتی رو که کرفته برای ما اینجا بزاره تا مطمئن بشم چقدر کلاه رفته سرم!2 سانتی متر 3 سانتی متر یا تا نوک انگشتهای پاهام!!!!!!این هم شماره تلفن تماس:
گالری نور(پاساژ پیروز در خیابان جمهوری تهران) ...شماره تلفن در پست خصوصی ...
خواهشا یکی از دوستان حرفه ای تماس بگیره و به عنوان یه مشتری از فروشنده در مورد موارد بالا سوال کنه!امیدوارم به نتیجه ای روشن در این بحث برسیم!من که دیگه ارگ رو خریدم و رک و راست بگم اصلا حوصله ی فروختن و خریدن مدل دیگه ای رو ندارم!!فقط میخوام ببینم چقدر کلاه رفته سرم!حق با بر و بچ اینجاست یا با برو بچ کف بازار!!!!؟؟دی::2rw592q::2rw592q::dj9::dj9 ::Laie_28:اصلا از شنیدن حقیقت ناراحت نمیشم چون قبلا هم گفتم که همین کیبورد برای من اماتور که برای مصرف خانگی میخوام از سرم هم زیادیه!!!!:dj9::dj9::ztrompette6::ilovemusic ::ztrompette6::ztrompette6::ztrompette6:

مدیر بخش:
من با اجازه خود راین اسکای عزیز شماره تلفن رو حذف کردم چون از مسئولین سایت دستور کنترل قوانین رو دارم.
ولی به راین اسکای گفتم شماره رو در پست خصوصی برای هرکس که دوست داره بفرسته از جمله الآن خودم شماره رو ازش میخوام بگیرم تا زنگ بزنم.

HamedSedighi
Friday 17 July 2009, 12:59 PM
من نمیدونم لغت پرشین رو از کجا آورده اید!
چنین پسوندی برای pa500 وجود نداره بلکه ort که مخفف oriental است به عنوان مدل نام گذاری شده
این عکس که شما می گفتید مدل غیر ساده رنگی غیر از صورمه ای دارد.میبینید که رنگ صورمه ای هم دارد

و این هم لینک اصلی این مدل link (You can see links before reply)

سپاس

HamedSedighi
Friday 17 July 2009, 01:05 PM
چرا سازنده دستگاه خودش قابلیت ساپورت سمپل رو روی دستگاه نگذاشته؟حتما می خواسته کاسبان و فرصت طلبان در ایران برای خودشون حالی ببرند!

به نظر من قیمت 860 برای این مدل کافی است و مناسب هم هست البته با شرط اینکه عیبی که دوستان متذکر شدند وجود نداشته باشه.

HamedSedighi
Friday 17 July 2009, 02:08 PM
این هم لینکی غیر رسمی: You can see links before reply

nasser.r
Friday 17 July 2009, 03:28 PM
مرسی ارچ عزیز
دوستا پس چرا تو سایت رسمی کورگ خبری از این ساز نیست .
من چند وقت پیش که سرزم تو سایت گورگ در مورد این مدل هیچی پیدا نکردم.........
مگه میشه شرکتی محصولی رو با این کیفیت ارایه کنه ولی توی سایتش اطلاع رسانی نکنه

البته دوستان من منظورم همون پی آ500 پرشین یا ort هستش

nasser.r
Friday 17 July 2009, 10:06 PM
ممنون بهرنگ عزیز
راستی بهرنگ جان عکس استودیو تو دیدم مرسی

آقا کلا توی برند کورگ نظرتون بین 50 فلش . و 500 پرشین چیه کدومو ترجیه میدین و بصرفه تره هم برای تنظیم و هم برای برنامه ؟

راسنی خواستم بدون مانتورینگت چه مارکی هست و آیا راضی هستین و قیمتش حدود چنده..........؟

HamedSedighi
Monday 10 August 2009, 02:37 PM
من از همین سایت که آدرس دادی دمو ها شو گوش کردم.بدون تعصب نسبت به برندی خاص ،واقعا صداهاش افتضاحن

از کرگ بعید بود. شما فایل Ud رو گوش کن،عودش لرزان و غیر طبیعی است.یا فایل kaman مگه برنامه کودک.این کجاش کمانچه هست فش فش می کنه

اصلا ریتم laf که اسم فایلش laf mix t1 هست رو با ریتمهای laf دیگر کیبرد ها مقایسه کن.صدای درام کیت از ته چاه میاد و درام کیتش اصلا شفاف نیست

حداقل توی این دموها اینجوری شنیده میشه شاید سپیکر ساز چیز دیگری عرضه کند

در مورد قیمتش آخه 1 تومن این صداها رو داشته باشی.خودت قضاوت کن.بیش از 500000 تومن نمی ارزه.

حالا توی پست بعدی بیشتر می نویسم

در ضمن من صدای pa500 persian رو نشنیدم اما اگه بخواهیم با 50 سمپل دار مقایسه کنیم.خب 50 بهتر

ashkeiran
Tuesday 11 August 2009, 08:11 AM
من از همین سایت که آدرس دادی دمو ها شو گوش کردم.بدون تعصب نسبت به برندی خاص ،واقعا صداهاش افتضاحن

از کرگ بعید بود. شما فایل Ud رو گوش کن،عودش لرزان و غیر طبیعی است.یا فایل kaman مگه برنامه کودک.این کجاش کمانچه هست فش فش می کنه

اصلا ریتم laf که اسم فایلش laf mix t1 هست رو با ریتمهای laf دیگر کیبرد ها مقایسه کن.صدای درام کیت از ته چاه میاد و درام کیتش اصلا شفاف نیست

حداقل توی این دموها اینجوری شنیده میشه شاید سپیکر ساز چیز دیگری عرضه کند

در مورد قیمتش آخه 1 تومن این صداها رو داشته باشی.خودت قضاوت کن.بیش از 500000 تومن نمی ارزه.

حالا توی پست بعدی بیشتر می نویسم

در ضمن من صدای pa500 persian رو نشنیدم اما اگه بخواهیم با 50 سمپل دار مقایسه کنیم.خب 50 بهتر

سلام دوست خوب Arc
یقینا شرکت کرگ بهترین نوازنده و سیسنمها رو برای تولید دموها استفاده کرده (اصل بازاریابی و جذب) . من عین شما حرفه ای نیستم و جزئیاتش رو نتونستم متوجه بشم.

با این توضیحات شما دادید و توصیه های بعضی از دوستان که میگن
PA 500 Oriental
Korg PA 500 Normal
زیاد تو بورس نیست و به قولی اگه بخریم مشتری اول و آخرشیم . منم از عوض کردن PA 50 sampler منصرف شدم.

تنها گزینه ای که باقی مونده اینه که آیا KORG PA 500 Perisna نسبت به قیمتش از KORG PA 50 sampler سرتر هست؟ و آیا به درد من که فقط تو خونه استفاده میکنم میخوره یا نه؟

کیفیت صداها و ریتمهای کلاسیک داخل 500 persian چه میزان با کیفیت تر از PA 50 sampler هست؟ منظورم کیفیت ریتمهای داخل دستگاه مثلا باسانوا . رومبا . بلد . بیت و ....

با تشکر

ehsanmir
Tuesday 11 August 2009, 11:28 AM
سلام دوست خوب Arc
یقینا شرکت کرگ بهترین نوازنده و سیسنمها رو برای تولید دموها استفاده کرده (اصل بازاریابی و جذب) . من عین شما حرفه ای نیستم و جزئیاتش رو نتونستم متوجه بشم.

PA 500 Oriental
Korg PA 500 Normal
زیاد تو بورس نیست و به قولی اگه بخریم مشتری اول و آخرشیم . منم از عوض کردن PA 50 sampler منصرف شدم.

تنها گزینه ای که باقی مونده اینه که آیا KORG PA 500 Perisna نسبت به قیمتش از KORG PA 50 sampler سرتر هست؟ و آیا به درد من که فقط تو خونه استفاده میکنم میخوره یا نه؟

کیفیت صداها و ریتمهای کلاسیک داخل 500 persian چه میزان با کیفیت تر از PA 50 sampler هست؟ منظورم کیفیت ریتمهای داخل دستگاه مثلا باسانوا . رومبا . بلد . بیت و ....

با تشکر

با سلام خدمت دوستان
اقایون من یه نظری بدم در مورد سازهای مثل کیبرد که از یه ساز خیلی فراتره.
ببینید دوست عزیز انتخاب کیبرد یه مبحث مطلق نیست که بر فرض من بیام و بگم کیبرد فقط فلان برند و تمام.این جور چیزها سلیقه ای هست.شاید شما با pa50 خیلی بیشتر از pa500 حال کنی و من مثلا با pa500.هر شخص سلیقه ئ خاص خودش رو داره.پس اگه شما میخواین بهتر نتیجه رو بگیرین باید با هر دوش کار کنید و ببینید کدومش بهتره و با سلیقه شما بیشتر سازگاره.
این حرفها رو هم که میگن فلان چیز رو بورس نیستو و اگه بخری بدبخت میشی رو توجه نکنید.بلاخره هر چیزی خواهان داره.دیرو زود داره , سوخت و سوز نداره.
متاسفانه توی ایران اگه از کسی در مورد چیزی سوال کنی جوابهای میشنوی که به راحتی میتونی تعصب رو در اون ببینی.پس سعی کنید خودتون تحقیق کنید و به حاشیه زیاد توجه نکنید.
در مورد این دموهای کرگ هم حرف اقای arch درسته.منهم از کمانچه و عودش خوشم نیومد که البته من فکر میکنم در موقع نواختن از modulation استفاده شده .چون صداها غیر عادیه که من بعید میدونم این صداها بدون افکت باشه.ولی بقیشون بد نبودند.البته پخش زنده این دستگاه ها مسلما خیلی متفاوت تره.
به این نکته توجه کنید که هر چیزی نکات مثبت و منفی داره.شاید نکاتی که برای شما مثبته برای من منفیه و یا بلعکس.
پس ........................نظر دیگران هم در نظر بگیرید اما خودتون تصمیم بگیرید و اجازه ندین حاشیه نظر شما رو کور کورانه تغییر دهد.

ashkeiran
Tuesday 11 August 2009, 12:06 PM
با سلام خدمت دوستان
اقایون من یه نظری بدم در مورد سازهای مثل کیبرد که از یه ساز خیلی فراتره.
ببینید دوست عزیز انتخاب کیبرد یه مبحث مطلق نیست که بر فرض من بیام و بگم کیبرد فقط فلان برند و تمام.این جور چیزها سلیقه ای هست.شاید شما با pa50 خیلی بیشتر از pa500 حال کنی و من مثلا با pa500.هر شخص سلیقه ئ خاص خودش رو داره.پس اگه شما میخواین بهتر نتیجه رو بگیرین باید با هر دوش کار کنید و ببینید کدومش بهتره و با سلیقه شما بیشتر سازگاره.
این حرفها رو هم که میگن فلان چیز رو بورس نیستو و اگه بخری بدبخت میشی رو توجه نکنید.بلاخره هر چیزی خواهان داره.دیرو زود داره , سوخت و سوز نداره.
متاسفانه توی ایران اگه از کسی در مورد چیزی سوال کنی جوابهای میشنوی که به راحتی میتونی تعصب رو در اون ببینی.پس سعی کنید خودتون تحقیق کنید و به حاشیه زیاد توجه نکنید.
در مورد این دموهای کرگ هم حرف اقای arch درسته.منهم از کمانچه و عودش خوشم نیومد که البته من فکر میکنم در موقع نواختن از modulation استفاده شده .چون صداها غیر عادیه که من بعید میدونم این صداها بدون افکت باشه.ولی بقیشون بد نبودند.البته پخش زنده این دستگاه ها مسلما خیلی متفاوت تره.
به این نکته توجه کنید که هر چیزی نکات مثبت و منفی داره.شاید نکاتی که برای شما مثبته برای من منفیه و یا بلعکس.
پس ........................نظر دیگران هم در نظر بگیرید اما خودتون تصمیم بگیرید و اجازه ندین حاشیه نظر شما رو کور کورانه تغییر دهد.

سلام.

ممنون از جوابتون.
من مشورت کردم و به من توصیه کردن KORG PA 500 Persian بهترین گزینه برای منه چون مجلس نمی رم و PA 50 Sampler فقط بدرد مجلس میخوره.

حالا فردا میرم جمهوری این دستگاها رو تست کنم ببینم کدوم بهتره.

برای من به غید از صداهای قشنگ و ریتم 8/6 ایرانی ریتمهای خام دستگاه مثل samaba , basanova , rumba هم مهمه که میگن کیفیت این ریتمها در 500 persian خیلی بالاتره و خروجبش از 50 sampler سرتره.

ممنون.

HamedSedighi
Wednesday 12 August 2009, 04:32 PM
سلام.

ممنون از جوابتون.
من مشورت کردم و به من توصیه کردن KORG PA 500 Persian بهترین گزینه برای منه چون مجلس نمی رم و PA 50 Sampler فقط بدرد مجلس میخوره.

حالا فردا میرم جمهوری این دستگاها رو تست کنم ببینم کدوم بهتره.

برای من به غید از صداهای قشنگ و ریتم 8/6 ایرانی ریتمهای خام دستگاه مثل samaba , basanova , rumba هم مهمه که میگن کیفیت این ریتمها در 500 persian خیلی بالاتره و خروجبش از 50 sampler سرتره.

ممنون.

tanx
قطعا ریتم های غربی داخل کیبردی که در سال 2009 تولید شده ازکیبردی که در سال 2000 عرضه شده بهترند

من صدای pa500 persian رو نشنیدم تا با 50 مقایسه کنم(اگه لینکی سراغ دارید بگذارید)

sefro1
Wednesday 12 August 2009, 07:35 PM
سلام دوست خوب Arc
PA 500 Oriental
Korg PA 500 Normal

با تشکر

البته اگر شما PA500 را با هر ورژنی تهیه کنید، چه پرشین، چه معمولی و چه اورینتال تکنولوژی تولید صدای آن و جدید بودن صداها و ریتم های آن، احتمالا شما را خیلی جذب خواهد کرد. اما مسئله اینجاست که همین که یک ساز روی بورس نیست، نشانه این است که اکثر افرادی که مثل شما در دنیای کیبورد گشت و گذار می کنند به طور خودمانی "با این دستگاه ها حال نکرده اند" و این نکته مهمی است که باید نسبت به پان احتیاط کنید. وگرنه برای PA50 چینی کم کیفیت دستکاری شده حدود یک میلیون و پنجاه هزار تومان هزینه نمی کردند.
در مورد PA500 Persian هم خیلی احتیاط کنید چون قیمت این دستگاه ظاهرا بعلت برخی اشتباهات تجاری بالا رفته و به اصطلاح الان شما سوارید و فروشنده پیاده، که ممکن با خرید این دستگاه اوضاع خدای نکرده برعکس شود. مگر اینکه واقعا به آن احتیاج داشته باشید.

اما حالا که ریتم های غربی برای شما اینقدر مهم است و تا پای خرید PA500 رفته اید بد نیست دستگاه YAMAHA OR700 را هم با دقت بررسی کنید، به کمی صبر و بررسی بیشتر می ارزد.

ehsanmir
Wednesday 12 August 2009, 09:11 PM
البته اگر شما PA500 را با هر ورژنی تهیه کنید، چه پرشین، چه معمولی و چه اورینتال تکنولوژی تولید صدای آن و جدید بودن صداها و ریتم های آن، احتمالا شما را خیلی جذب خواهد کرد. اما مسئله اینجاست که همین که یک ساز روی بورس نیست، نشانه این است که اکثر افرادی که مثل شما در دنیای کیبورد گشت و گذار می کنند به طور خودمانی "با این دستگاه ها حال نکرده اند" و این نکته مهمی است که باید نسبت به پان احتیاط کنید. وگرنه برای PA50 چینی کم کیفیت دستکاری شده حدود یک میلیون و پنجاه هزار تومان هزینه نمی کردند.
در مورد PA500 Persian هم خیلی احتیاط کنید چون قیمت این دستگاه ظاهرا بعلت برخی اشتباهات تجاری بالا رفته و به اصطلاح الان شما سوارید و فروشنده پیاده، که ممکن با خرید این دستگاه اوضاع خدای نکرده برعکس شود. مگر اینکه واقعا به آن احتیاج داشته باشید.

اما حالا که ریتم های غربی برای شما اینقدر مهم است و تا پای خرید PA500 رفته اید بد نیست دستگاه YAMAHA OR700 را هم با دقت بررسی کنید، به کمی صبر و بررسی بیشتر می ارزد.
سلام
حرف شما درست.اما باید ببینیم چرا یه دستگاه رو بورس نیست.که این 2 علت داره.
1.بد بودن جنس
2.نداشتن کارایی مد نظر
که من فکر میکنم pa500 مخصوصا معمولیش و اکثر سازها چون کارایی مجلس گرم کنی رو نداره رو بورس نیست.و نه به این خاطر که جنسش نا مرغوبه.خیلی از کیبرد ها همچین مشکلی دارند.
شما الان رولند بگیر.ایا رو بورسه.ایا به خاطر اینکه جنسش بده؟نه بخاطر اینکه بدرد کار ایرانی نمیخوره.
تو ایران هم که فروشنده دنبال خر مرده میگرده نعلش رو بکنه.یعنی اگه شما مثلا pa500 معمولی داشته باشین و بخواین بفروشین میگه رو بورس نیست تا بزنه تو سر مال و کیبرد 850 تومن رو 650 بر میداره.بعد 750 میفروشه.یکی هم نیست بگه اگه رو بورس نیست چرا نو با کهنش 100 تومن اختلاف داره.چرا 750 میفروشی؟
عزیزان مشکل جایه دیگست.
متاسفانه yamaha از نظر کیفیت پایینه.مخصوصا سری های جدیدش.به غیر از tyros و موتیف.
مشکل سخت افزاری............

sefro1
Wednesday 12 August 2009, 11:53 PM
سلام
حرف شما درست.اما باید ببینیم چرا یه دستگاه رو بورس نیست.که این 2 علت داره.
1.بد بودن جنس
2.نداشتن کارایی مد نظر
که من فکر میکنم pa500 مخصوصا معمولیش و اکثر سازها چون کارایی مجلس گرم کنی رو نداره رو بورس نیست.و نه به این خاطر که جنسش نا مرغوبه.خیلی از کیبرد ها همچین مشکلی دارند.
شما الان رولند بگیر.ایا رو بورسه.ایا به خاطر اینکه جنسش بده؟نه بخاطر اینکه بدرد کار ایرانی نمیخوره.
تو ایران هم که فروشنده دنبال خر مرده میگرده نعلش رو بکنه.یعنی اگه شما مثلا pa500 معمولی داشته باشین و بخواین بفروشین میگه رو بورس نیست تا بزنه تو سر مال و کیبرد 850 تومن رو 650 بر میداره.بعد 750 میفروشه.یکی هم نیست بگه اگه رو بورس نیست چرا نو با کهنش 100 تومن اختلاف داره.چرا 750 میفروشی؟
عزیزان مشکل جایه دیگست.
متاسفانه yamaha از نظر کیفیت پایینه.مخصوصا سری های جدیدش.به غیر از tyros و موتیف.
مشکل سخت افزاری............

حق با شماست، اما شما به هر حال در این جامعه کیبورد نوازان، کیبورد شناسان و کیبورد فروشان می خواهید کار کنید، وقتی می خواهید یک ریتم یا صدای تازه در اینترنت پیدا کنید و بعد از کلی جستجو یک یا دو ریتم برای 500 مییابید اما برای 80 از فرط فراوانی می مانید کدام را انتخاب کنید، خوب در کار شما تاثیر می گذارد، یا همین مسئله فروش که خودتان اشاره کردید. مگر اینکه شخص حرفه ای باشید و مسیر کارتان و برنامه تان مشخص باشد که آنوقت دیگر بورس و حرف دیگران و قیمت خرید و فروش مهم نیست، بلکه کار و هدفتان مهم است.ولی اگر یک کیبورد نواز ماهر و معمولی هستید و حالا فرضا به یک سبکی بیشتر علاقه دارید باید این مسائل را هم مورد توجه بیشتر قرار دهید ( البته به نظر من )
اما در مورد کیفیت یاماها: اگرچه من خودم در موارد زیادی کرگ را ترجیح می دهم اما یاماها نیز انقدر که شما می فرمایید از قافله عقب نیست. بسیاری از مدل های کرگ امروزه چینی اند. در دفترچه PA80 من به شخصه چند مورد غلط املایی دیده ام که انصافا در یاماها اینطور نبوده و این ها اگرچه شاید مهم نباشد ولی نشانه هایی از کیفیتت تولید است. OR700 هم دو مشکل سخت افزاری برایش گزارش شده یکی مشکل اسپیکر ان که برخی می گویند بعد از مدتی خش خش می کند ولی من دو مدل انرا که مدتی هم کارکرده دیده ام اما این مشکل را در انها ندیدم و دیگری مشکل اداپتور اصلی ان که ظاهرا آداپتورهای موجود بازار هم جواب می دهد.

اما مشکل مهم دیگری هم دارد! روی بورس نیست و موقع فروش درباره این یکی هم کمی ممکن است ضرر کنید.:piano:

ehsanmir
Saturday 15 August 2009, 05:01 PM
بعد از مدتها pa500 ort هم به لیست شرکت کورگ اضافه شد.

ashkeiran
Sunday 16 August 2009, 09:58 AM
tanx
قطعا ریتم های غربی داخل کیبردی که در سال 2009 تولید شده ازکیبردی که در سال 2000 عرضه شده بهترند

من صدای pa500 persian رو نشنیدم تا با 50 مقایسه کنم(اگه لینکی سراغ دارید بگذارید)

سلام یه سری به وب سایت زیر بزنید و دموی آهنگها و صداهاش رو گوش کنید.

ashkeiran
Sunday 16 August 2009, 10:01 AM

دستگاه YAMAHA OR 700 کیبورد خوبیه ولی اولا دست دومش تو بازار نیست و اصلا رو بورس نیست و ریتم براش تو جمهوری پیدا نمیشود.

ashkeiran
Sunday 16 August 2009, 10:13 AM
حق با شماست، اما شما به هر حال در این جامعه کیبورد نوازان، کیبورد شناسان و کیبورد فروشان می خواهید کار کنید، وقتی می خواهید یک ریتم یا صدای تازه در اینترنت پیدا کنید و بعد از کلی جستجو یک یا دو ریتم برای 500 مییابید اما برای 80 از فرط فراوانی می مانید کدام را انتخاب کنید، خوب در کار شما تاثیر می گذارد، یا همین مسئله فروش که خودتان اشاره کردید. مگر اینکه شخص حرفه ای باشید و مسیر کارتان و برنامه تان مشخص باشد که آنوقت دیگر بورس و حرف دیگران و قیمت خرید و فروش مهم نیست، بلکه کار و هدفتان مهم است.ولی اگر یک کیبورد نواز ماهر و معمولی هستید و حالا فرضا به یک سبکی بیشتر علاقه دارید باید این مسائل را هم مورد توجه بیشتر قرار دهید ( البته به نظر من )
اما در مورد کیفیت یاماها: اگرچه من خودم در موارد زیادی کرگ را ترجیح می دهم اما یاماها نیز انقدر که شما می فرمایید از قافله عقب نیست. بسیاری از مدل های کرگ امروزه چینی اند. در دفترچه PA80 من به شخصه چند مورد غلط املایی دیده ام که انصافا در یاماها اینطور نبوده و این ها اگرچه شاید مهم نباشد ولی نشانه هایی از کیفیتت تولید است. OR700 هم دو مشکل سخت افزاری برایش گزارش شده یکی مشکل اسپیکر ان که برخی می گویند بعد از مدتی خش خش می کند ولی من دو مدل انرا که مدتی هم کارکرده دیده ام اما این مشکل را در انها ندیدم و دیگری مشکل اداپتور اصلی ان که ظاهرا آداپتورهای موجود بازار هم جواب می دهد.

اما مشکل مهم دیگری هم دارد! روی بورس نیست و موقع فروش درباره این یکی هم کمی ممکن است ضرر کنید.:piano:

قیمت دیروز KORG PA 500 Perisan 1320000 اما فقط و فقط یه فایل ریتم براش ساختن که در مقایسه با بکاپهای ساخته شده برای KORG PA 50 SAMPLER اصلا حرفی برای گفتن نداشت در ضمن جالب این نبود که هیچ کس دست دوم نداشت و تنها 2 یا 3 فروشگاه روش کار میکردن. در ضمن عمرا بالای 900000 از مصرف کننده بخرن . با توجه به وضعیت بازار من مطمئنم قیمتش به زودی کلی میاد پایین چون واقعا خریدار نداشت . تو پاساژ پیروز که بودم کلی مشتری برای 500 persian میومد و جذب صداهاش میشد و وقتی میگفتن سمپلر نداره همه میرفتن. تو کل جمهوری تهنا یه فایل براش ریتم پیدا میشد که مفت نمی ارزید.

در ضمن من کیفیت ریتمهای rumba , basanova , beat , samba داخل دستگاه رو تست کردم و همون جا با PA 50 مقایسه کردم . ریتمهاش بهتر بود اما به اندازه تفاوت قیمت دو تا دستگاه نمی ارزید و قشنگ نبود.

بهتره صبر کنیم ببینیم این KORG PA 550 کی میاد تو بازار.

rainysky50
Sunday 16 August 2009, 08:25 PM
اقا کرگ pa500 معمولی چه قیمت شده بود؟!!قرار بوده این دستگاه سمپل خور بشه.خبری نبود؟البته اون موقع که من خریدم (20 روز پیش)قول تا 2 ماه دیگه رو برای سمپل کردنش داده بودند!

rainysky50
Sunday 16 August 2009, 08:29 PM
راستی جریان این ریتم ایرانی چیه؟؟من ارگم رو که از نوع معمولیش بود خریدم فروشنده یه مموری 2 گیگ پر از ریتم دیمبول و دمبول ایرانی هم بهم داد!!پس این همه ریتم رو کی ساخته؟؟!!چطور ممکنه برای مدل پرشینش ریتم نباشه؟!؟؟البته خود فروشنده هم مدل پرشین رو پیشنهاد نمی کرد و میگفت الکی گرونه(اخه مشتری سفارشی بودیم!دی:!!)

rainysky50
Sunday 16 August 2009, 09:13 PM
اقایون من توی ارگم در قسمت گیتار مود تونستم تبلیچر گیتار رو پیدا کنم(مثل نرم افزار گیتار پرو نت ها رو بر روی سیمهای گیتار نشون میده)ولی قابلیت نشان دادن lyrics و نتها رو بر رو خطوط حامل نتونستم پیدا کنم!!!از کجا باید پیداشون کنم!اقایون pa500 دار کمک نمایند!

sefro1
Monday 17 August 2009, 07:09 AM
قیمت دیروز KORG PA 500 Perisan 1320000 اما فقط و فقط یه فایل ریتم براش ساختن که در مقایسه با بکاپهای ساخته شده برای KORG PA 50 SAMPLER اصلا حرفی برای گفتن نداشت در ضمن جالب این نبود که هیچ کس دست دوم نداشت و تنها 2 یا 3 فروشگاه روش کار میکردن. در ضمن عمرا بالای 900000 از مصرف کننده بخرن . با توجه به وضعیت بازار من مطمئنم قیمتش به زودی کلی میاد پایین چون واقعا خریدار نداشت . تو پاساژ پیروز که بودم کلی مشتری برای 500 persian میومد و جذب صداهاش میشد و وقتی میگفتن سمپلر نداره همه میرفتن. تو کل جمهوری تهنا یه فایل براش ریتم پیدا میشد که مفت نمی ارزید.

در ضمن من کیفیت ریتمهای rumba , basanova , beat , samba داخل دستگاه رو تست کردم و همون جا با PA 50 مقایسه کردم . ریتمهاش بهتر بود اما به اندازه تفاوت قیمت دو تا دستگاه نمی ارزید و قشنگ نبود.

بهتره صبر کنیم ببینیم این KORG PA 550 کی میاد تو بازار.

حرفتان منطقي است، در مورد سوال يكي از دوستان هم كه درباره سمپلر شدن PA500 تا دو ماه ديگر مي‌گفت، بايد عرض كنم اين حرف را كمي با احتياط باور كنيد، داستان سمپلر شدن PA50 با PA500 متفاوت است.
اما من هم درباره اين PA550 چيزهايي شنيده‌ام اما بايد آنرا ديد، كه آيا واقعا از نظر قيمت ،كيفيت، امكانات، خدمات پس از فروش ( نرم افزاري، سخت‌افزاري، ريتم، صدا، سمپل و ...) چه وضعي دارد به هرحال بعيد است با آمدن آن، تمام كيبوردهاي موجود در حاشيه قرار بگيرند.

arashkorg
Tuesday 22 September 2009, 03:10 PM
pa 500 پرشین اصلا مال کرگ هست ؟ آخه تو سایت فقط اورینتال اومده و حرفی از پرشین نیست
قیمت مدل هاش چنده الان ؟
منظورم اورینتال و معمولیه و اصلا ارزش خرید داره ؟
ممنون

ehsanmir
Tuesday 22 September 2009, 05:57 PM
pa 500 پرشین اصلا مال کرگ هست ؟ آخه تو سایت فقط اورینتال اومده و حرفی از پرشین نیست
قیمت مدل هاش چنده الان ؟
منظورم اورینتال و معمولیه و اصلا ارزش خرید داره ؟
ممنون
pa 500 معمولی 850 تومن
pa500 prsian پرشین 1350000 تومن
شما باید نسبت به سبک کارتون ببینید کدوم ارزش داره.مثلا پرشین بدرد کار من نمیخوره.یا اورینتال.من معمولیش رو گرفتم.1 ماهه پیش.این قیمت ماله همون موقع ست.
در ضمن ما 4 نوع korg pa500 داریم که فقط 2 تاش تو سایت خود کورگ هست.دلیلش رو نمیدونم.اما برای خود کمپانی هست.

ehsanmir
Sunday 27 September 2009, 06:23 PM
اقای arch
شما میدونید korg pa 500 (معمولی) پلی فونیش چنده؟
من که هر چی سایتش رو زیرو رو کردو پیدا نکردم.

HamedSedighi
Sunday 27 September 2009, 10:43 PM
در این تاپیک راجع به کیبرد کرگ pa500 در مدل های مختلفش بحث کنید.

تمامی پست ها و تاپیک های راجع به این کیبرد به این تاپیک منتقل میشوند.

HamedSedighi
Sunday 27 September 2009, 10:57 PM
اقای arch
شما میدونید korg pa 500 (معمولی) پلی فونیش چنده؟
من که هر چی سایتش رو زیرو رو کردو پیدا نکردم.

تا جایی که یادمه پلی فونیش 80 حالا جستجو میکنم لینک رو می گذارم

arashkorg
Monday 28 September 2009, 02:32 PM
این لینک مشخصات pa500
پلی فونیش هم 80

ashkeiran
Tuesday 29 September 2009, 10:12 AM
pa 500 معمولی 850 تومن
pa500 prsian پرشین 1350000 تومن
شما باید نسبت به سبک کارتون ببینید کدوم ارزش داره.مثلا پرشین بدرد کار من نمیخوره.یا اورینتال.من معمولیش رو گرفتم.1 ماهه پیش.این قیمت ماله همون موقع ست.
در ضمن ما 4 نوع korg pa500 داریم که فقط 2 تاش تو سایت خود کورگ هست.دلیلش رو نمیدونم.اما برای خود کمپانی هست.

KORG PA 500 Normal 850000 آکبند 750000 دست دوم تمیز
KORG PA 500 Persian 1250000 آکبند دست دوم تو کل جمهوری ندیدم ریتم جدیدی هم نیومده واسش.

KORG PA 50 Sampler 1050000
Yamaha PSR OR 700 850000 دستگاه آکبند آداپتور 48000

ashkeiran
Tuesday 29 September 2009, 10:18 AM
راستی جریان این ریتم ایرانی چیه؟؟من ارگم رو که از نوع معمولیش بود خریدم فروشنده یه مموری 2 گیگ پر از ریتم دیمبول و دمبول ایرانی هم بهم داد!!پس این همه ریتم رو کی ساخته؟؟!!چطور ممکنه برای مدل پرشینش ریتم نباشه؟!؟؟البته خود فروشنده هم مدل پرشین رو پیشنهاد نمی کرد و میگفت الکی گرونه(اخه مشتری سفارشی بودیم!دی:!!)

سلام واقعا 2 گیگ ریتم به شما داده و همش رو دستگاه اجرا میشه؟
والا من دستگاه رو که تو فروشگاه نور تست کردم فقط یه فایل داشت که چند صفحه بیشتر توش نبود مثلا ریتم شکلات هم جزوش بود.

میتونید یه دمو از ریتمهای 8/6 معمولیتون رو برای ما بفرستید گوش بدیم.

تا اونجایی که من از ریتمسازها خبر دارم اونا فقط ریتمهای دستگاههای روی بورس رو میسازن مثل PA 50 sampler, PA 800,... نه PA 500 Persian و نه PA 500 معمولی و Yamaha OR 700

arashkorg
Tuesday 29 September 2009, 10:46 AM
کسی قیمت pa500 اورینتال رو نمی دونه ؟ اگه میشه اونم بگید ممنون میشم . آخه فکر کنم ارزش بیشتری نسبت به پرشین داشته باشه . در ضمن من واسه کار بندری و عربی میخوام .
راستی خبری از سمپلر شدن pa500 نیست ؟؟
ممنون

ashkeiran
Tuesday 29 September 2009, 10:52 AM
سلام قیمت PA 500 Oriental حدود 1000000 اما نگیری بهتره چون صاحب اولو آخرش خودتی . در ضمن Persian خیلی بهتره مشگلش فقط اینه که گرونه و ریتم براش ساخته نمیشه.

arashkorg
Tuesday 29 September 2009, 03:39 PM
خوب واسه خونه می خوام و کار بندری و عربی . آهنگ پاپ هم می زنم ولی کم !
آخه 1000000 باشه نسبت به پرشین یا or700 نمی ارزه ؟؟؟
حداقل کار ایتالیاست و ریتم های بدون سمپل pa50 و 80 رو اجرا میکنه و ریتم براش بیشتر از or700 هست . اورینتال هم است آن چنان به سمپل نیاز نداره . این طور نیست ؟؟ ممنون میشم جواب بدید

arashkorg
Tuesday 29 September 2009, 05:30 PM
در ضمن من قصد فروش ندارم می خوام کیفیت خودش و صداهاش خوب باشه
ممنون

ehsanmir
Tuesday 29 September 2009, 07:16 PM
کلا کورگ ساز گرونیه.چه پرشین چه اورینتال یا معمولیش.
پسر عموی من قیمت کورگ pa500 معمولی رو تو المان پرسیده بود 1400 یورو.اگه تو ایران ارزونه بخاطر مدل پرشین هست.
دلیل بالا بودن قیمت رو دقیقا نمیدونم.ولی بعضی از شرکتها مثل سونی قیمت محصولشون بخاطر کیفیت ,نه بخاطر کاراییش بالاست.که من فکر میکنم کورگ هم همینطور هست.
ولی شما نسبت به کارت باید انتخاب کنی.
بزار اینطور بیان کنم.
اگر برای کار کلاسیک و خونه و صدای ظریف میخوای yamaha.
اگر برای مجلس و به قول معروف جنس خر کار میخوای فقط korg.

ashkeiran
Wednesday 30 September 2009, 09:54 AM
خوب واسه خونه می خوام و کار بندری و عربی . آهنگ پاپ هم می زنم ولی کم !
آخه 1000000 باشه نسبت به پرشین یا or700 نمی ارزه ؟؟؟
حداقل کار ایتالیاست و ریتم های بدون سمپل pa50 و 80 رو اجرا میکنه و ریتم براش بیشتر از or700 هست . اورینتال هم است آن چنان به سمپل نیاز نداره . این طور نیست ؟؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام تا اونجا که من میدونم KORG PA 500 ساخت چین هستش فقط قطعاتش ساخته ایتالیاست که تو چین اسمبل میشه در ضمن PA 500 انچنان ریتمی واسش پیدا نمیشه و رو بورس نیست و ضررش بالاست . من دیروز یه PA 500 معمولی دست دوم تو پاساژ پیروز تو جمهوری دیدم 750000 بورو تست کن اما بازم میگم فکر اورینتالو از سرت دربیار پشیمون میشی.

من PA 50 sampler دارم میخواستم OR 700 یا PA 500 normal بخرم رفتم مقایسه کردم دیدم 50 sampler در نهایت بهتره بنابراین صبر میکنم تا مدل جدید کرگ تا چند ماه دیگه بیاد .

arashkorg
Wednesday 30 September 2009, 11:51 AM
سلام تا اونجا که من میدونم KORG PA 500 ساخت چین هستش فقط قطعاتش ساخته ایتالیاست که تو چین اسمبل میشه در ضمن PA 500 انچنان ریتمی واسش پیدا نمیشه و رو بورس نیست و ضررش بالاست . من دیروز یه PA 500 معمولی دست دوم تو پاساژ پیروز تو جمهوری دیدم 750000 بورو تست کن اما بازم میگم فکر اورینتالو از سرت دربیار پشیمون میشی.

من PA 50 sampler دارم میخواستم OR 700 یا PA 500 normal بخرم رفتم مقایسه کردم دیدم 50 sampler در نهایت بهتره بنابراین صبر میکنم تا مدل جدید کرگ تا چند ماه دیگه بیاد .

میشه در مورد مدل جدیدش کمی توضیح بدین . چه قیمته ؟ چه امکاناتی داره ؟؟
ممنون

hasseli
Wednesday 14 October 2009, 03:01 PM
سلام دوستان: شما که دم از استادی میزنید بگین PA500 بهتره یاPA50..یا PA80 ....من کارم مجالسه تعریفی هم از خودم ندارم ولی کارمو تو شیراز همه قبول دارن من 50 بی فلش با فلش. GEM. داشتم الانم 80 دارم میخوام 500 بگیرم نظرتون میخواستم

ممنونم از اساتیر عزیزم .

nik
Sunday 1 November 2009, 04:57 AM
سلام
من pa500 persian خریدم واقعا pa50 درمقابلش حرفی واسه گفتن نداره.تاکی تنبلی وآماده خوری؟بایدروایندستگاهها کارکردوپیشرفت کرد.ریتم خریدن یعنی چی؟بایدریتم راساخت.اگرکسی ریتمسازی(اصول وقواعدموسیقی) وزبان انگلیسی بلدنیست نبایدارگ حرفه ای بخره.

nik
Sunday 1 November 2009, 05:04 AM
اگرموسیقی دان هستیدومیخواهیدعلم اینکاررابیاموزید باید به بورس بازارو......توجه نکنید اگرهم صرفاازخرید وفروشش لذت می برید خب ........زشته والله زشته این همه هوش واستعدادووقت که صرف خریدوفروش بشه.به خودمون بیایم....

nik
Sunday 1 November 2009, 05:10 AM
سلام دوستان: شما که دم از استادی میزنید بگین PA500 بهتره یاPA50..یا PA80 ....من کارم مجالسه تعریفی هم از خودم ندارم ولی کارمو تو شیراز همه قبول دارن من 50 بی فلش با فلش. GEM. داشتم الانم 80 دارم میخوام 500 بگیرم نظرتون میخواستم

ممنونم از اساتیر عزیزم .

سلام
شما چون واسه مجلس و گذران زندگی هست ببین با کدوم راحت تری؟تو شیراز هنرجوی کی بودید؟

nik
Sunday 1 November 2009, 08:17 AM
شماباهمون pa80 بهت جواب میده.من روی سخنم باافرادی بودکه درزمینه موسیقی تحصیلات کلاسیک دارن.

ehsanmir
Sunday 1 November 2009, 05:59 PM
اگرموسیقی دان هستیدومیخواهیدعلم اینکاررابیاموزید باید به بورس بازارو......توجه نکنید اگرهم صرفاازخرید وفروشش لذت می برید خب ........زشته والله زشته این همه هوش واستعدادووقت که صرف خریدوفروش بشه.به خودمون بیایم....
متاسفانه ما ایرانی ها قبل از اینکه به فکر قابلیتهای یه دستگاه باشیم به فکر ضرر مالی هنگام فروشش هستیم.که چند خریدیم و چند میتونیم بفروشیمش.
اصلا به فکر لذت بردن از اون دستگاه نیستیم.

nik
Sunday 1 November 2009, 08:38 PM
متاسفانه ما ایرانی ها قبل از اینکه به فکر قابلیتهای یه دستگاه باشیم به فکر ضرر مالی هنگام فروشش هستیم.که چند خریدیم و چند میتونیم بفروشیمش.
اصلا به فکر لذت بردن از اون دستگاه نیستیم.
بسیارخوشحال شدم که هنوزهم افرادی مانند شما فهمیده وبادرایت درجامعه موسیقی ایران هستند واین هنررابایدازدست افرادی باعقاید کاسب مابانه حفظ نمود درواقع ازابتذال دوری جست.تمام زندگی هنری نباید به کپی برداری ومجلس رفتن بگذرد. :21ox66r:

ehsanmir
Sunday 1 November 2009, 08:50 PM
بسیارخوشحال شدم که هنوزهم افرادی مانند شما فهمیده وبادرایت درجامعه موسیقی ایران هستند واین هنررابایدازدست افرادی باعقاید کاسب مابانه حفظ نمود درواقع ازابتذال دوری جست.تمام زندگی هنری نباید به کپی برداری ومجلس رفتن بگذرد. :21ox66r:
100% موافقم.من خودم یکی از اون افرادی هستم که به موسیقی به چشم کاسبی نگاه نمیکنم.هیچ وقت.و امیدوارم همه نوازنده ها دیدشون رو عوض کنند.مخصوصا کیبرد نوازان.

ashkeiran
Wednesday 11 November 2009, 09:17 AM
سلام
آیا ریتمهای 8/6 که برای KORG PA 500 معمولی ساخته شده و تو جمهوری موجود هست روی KORG PA 500 Persian هم اجرا میشن؟

nik
Friday 13 November 2009, 07:10 AM
سلام
آیا ریتمهای 8/6 که برای KORG PA 500 معمولی ساخته شده و تو جمهوری موجود هست روی KORG PA 500 Persian هم اجرا میشن؟
من این ریتمها راتاحالا نشنیدم.خودتون ریتم بسازید.:drumsplay3:

ehsanmir
Friday 13 November 2009, 05:13 PM
سلام
باید قابل اجرا باشه.فکر نکنم مشکلی داشته باشه.......

عباس دادخواه
Tuesday 17 November 2009, 01:19 PM
با سلام اون دسته از دوستاني كه با pa500 كار كردنند:چگونه كيبرديه ممنون

ehsanmir
Tuesday 17 November 2009, 06:49 PM
با سلام اون دسته از دوستاني كه با pa500 كار كردنند:چگونه كيبرديه ممنون
سلام
من 4 ماه میشه این کیبرد رو گرفتم.البته معمولیه.نه پرشین.
کیبرد خوبیه .تا حالا که مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری نداشته.البته بدرد کار مجلسی نمیخوره.اگه میخوای بری مجلس و این جور چیزها بهتره قیدش رو بزنی.چون نه سمپل میگیره .نه ریتم زیادی تو بازار براش پیدا میشه.ولی برای یه جشن تولد تو خونه و مجالس خونگی خوبه .چون یه سری ریتم ایرانی براش هست.
ولی اگر سبک کارت مثل من کلاسیک و غربی باشه , کیبرد کاملیه.چون از لحاظ ریتم و صدا فول هست.صداهاش هم خیلی زنده و طبیعی هست.
در کل کیبرد حرفه ای هست.من ازش راضیم.
من چندتا نمونه کار از این کیبرد گذاشتم.میتونی دانلود کنی و کیفیت و صداهاش رو بشنوی.

rainysky50
Thursday 19 November 2009, 09:35 PM
سلام اقا احسان گل!میگما اقا جان این راست که کلاویه پی ا 80 از 500 بهتره؟یه یارو کیبورد نواز اومد با کیبوردم کار کرد گفت 80 خودش کلاویه هاش بهترند!اصلا گفت برو بفروشش!!!!!کیفیت صداش گفت خوب نیست .1 دقیقه هم با کیبورد کار نکرد!خیلی شک کردم بهش!جدی کلاویه هاش مضخرفند؟؟پس چطور من با اس900 یاماها که مقایسه کردم فرقی ندیدم تازه 500 نرم تر بودن!یعنی پی ا 80 اینقدر خفنه که خبر نداشتیم؟

rainysky50
Thursday 19 November 2009, 09:43 PM
در ضمن جناب arashkorg عزیز من اماتور تر از این حرفها هستم که پاسخ شما رو بدم(در جواب اون سوالی که برام فرستادین شرمنده که دیر جواب دادم چون مدتی به نت اهنگ نیومدم!)بهتر این سوال رو با جناب احسان خان در میون بزارید ایشون هم 500 دارن و بسیار حرفه ای تر از بنده ی حقیر هستند!;)

ehsanmir
Thursday 19 November 2009, 10:06 PM
سلام اقا احسان گل!میگما اقا جان این راست که کلاویه پی ا 80 از 500 بهتره؟یه یارو کیبورد نواز اومد با کیبوردم کار کرد گفت 80 خودش کلاویه هاش بهترند!اصلا گفت برو بفروشش!!!!!کیفیت صداش گفت خوب نیست .1 دقیقه هم با کیبورد کار نکرد!خیلی شک کردم بهش!جدی کلاویه هاش مضخرفند؟؟پس چطور من با اس900 یاماها که مقایسه کردم فرقی ندیدم تازه 500 نرم تر بودن!یعنی پی ا 80 اینقدر خفنه که خبر نداشتیم؟
سلام
مدتی نبودید؟
والا من با pa80 کار نکردم.اما کلاویه های pa500 اصلا مشکلی نداره.نه خیلی نرمه.نه سفته.عادیه.
این در مورد کلاویه.یعنی من که 17 ساله با کیبرد کار کردم و تجربه ای در کار کردن با تعدادی برند داشتم هیچ مشکلی در کلاویه این کیبرد ندیدم.
در مورد شفافیت و صداش هم باید بگم این کیبرد یکی از شفاف ترین صداها رو داره.نسبت به یاماها پلی فونی کمتری داره.ولی صداش واقعا طبیعیه.حالا هر کس یه سلیقه ای داره.نمیشه گفت اون طرف اشتباه میکنه.ولی من شاید کیبرد نواز حرفه ای نباشم.ولی به صداها خیلی توجه میکنم.مثلا گیتار.پیانو.ساکسیفون.من همشون رو گوش کردم.90 % صداها طبیعی هستند.
شاید اون رفیقت pa500 رو با کیبردی مثل تایروس مقایسه کرده.
ولی شما مطمئن باش این کیبرد , کیبرد خوبیه.هم از لحاظ ریتم.هم سانگ .هم کارایی و هم سخت افزاری.نمیگم 100% خوبه و هیچ مشکلی نداره.یه سری مشکل داره.ولی نه اون مشکلی که تو نوازندگی یا کار با کیبرد بخواد تاثیر بذاره.و اینقدر ناچیز هست که قابل بیان کردن نیست.پس این افکار رو بریز دور و با کیبردت زندگی کن..........
باز سوالی بود در خدمتم.:Laie_28:

mehdi_ib80
Sunday 22 November 2009, 01:03 PM
سلام خدمت دوستان عزیز و هنرمندم
من در حال حاضر هم 500 دارم و هم 80 .
دستگاه 500 حالا چه پرشین چه معمولی به درد اجرا تو مجلس نمیخوره اما صداهای خیلی زیبایی داره برای کارای کلاسیک.مخصوصا گیتار.یعنی به هیچ عنوان سمپل نمیگیره
پس اگر 50 samplerv, را برای کارهای شاد ایرانی مخصوصا تو مجلس گرفتی عوضش نکن

M8H
Monday 23 November 2009, 09:18 PM
ممنونم از لطفتون. من دانلود کردم و امشب تستش میکنم. امیوارم مشگلی نباشه.

دوسناتی که KORG دارن. ممنون میشم نظرشونو در مورد تعویض PA 50 sampler با PA 500 Persian بگن.
__________________________________________________ _________________
سلام دوست عزیز.به نظر من دستگاه pa 500 persian دستگاه جالبی نیست.
به 2 دلیل.
1-نمیشه هیچ سمپل جدیدی توش ریخت!!!!

2-ساپورت ریتمی نداره!!!

پس در نتیجه pa50 sampeler بهتر.

البته این نظر من بود.

شهرام11
Tuesday 24 November 2009, 12:06 AM
__________________________________________________ _________________
سلام دوست عزیز.به نظر من دستگاه pa 500 persian دستگاه جالبی نیست.
به 2 دلیل.
1-نمیشه هیچ سمپل جدیدی توش ریخت!!!!

2-ساپورت ریتمی نداره!!!

پس در نتیجه pa50 sampeler بهتر.

البته این نظر من بود.

سلام آقاحسين
شما كه ريتم ساز هستيد آيا كيتهاي 500براي ريتم سازي خيلي ضعيف هست؟
اگر كيتهايش خوب باشذ پس ميتوان برايش ريتمهاي خوب ساخت
كارجديد شما هم خيلي خوب است ومن لذت بردم

M8H
Tuesday 24 November 2009, 09:20 AM
سلام آقاحسين
شما كه ريتم ساز هستيد آيا كيتهاي 500براي ريتم سازي خيلي ضعيف هست؟
اگر كيتهايش خوب باشذ پس ميتوان برايش ريتمهاي خوب ساخت
كارجديد شما هم خيلي خوب است ومن لذت بردم
__________________________________________________ _____
سلام شهرام جان.500 از کیفیت بالایی برخورداره ولی هیچ سمپلی نمیشه در حافظه ریخت و این یکی از مشکلات اصلی این دستگاه هست.2_دوست عزیز اگر دقت کرده باشی دیگه هیچ ریتم سازی
نمیاد با درام کیت خالی ریتم سازی کنه چون بسیار وقت گیره و ریتم سازی با درام کیت محدودیت داره.مثل KORG PA50 که ریتم های جدیدی واسش نمی سازن.چون دیگه محدود شده اگر بسازن فقط اینتروی اون ریتم جدید.
شهرام جان ممنون که نظرتم در مورد کار جدیدم دادی امیدوارم تو کاره بعدیم بهترش کنم.

شهرام11
Tuesday 24 November 2009, 01:50 PM
حسین جان 50هم سمپل خور نبود ولی دستکاریش کردند -اگر دستکاری شود میشه امیدواربود؟

M8H
Tuesday 24 November 2009, 01:55 PM
حسین جان 50هم سمپل خور نبود ولی دستکاریش کردند -اگر دستکاری شود میشه امیدواربود؟
__________________________________________________ __________
سلام شهرام جان.
تا اونجایی که من از شرکت خبر دارم و با نجف پور صحبت کردم اصلا هیچ نوع از PA500 رو نمیشه تبدیلش کرد.
چون تو فکرش بودن ولی نتونستن.

شهرام11
Wednesday 25 November 2009, 07:01 AM
ولي برنامه هاي 500را براي pa80قراره بريزند -چون كارش هم داره تموم ميشه

تا جايي كه من ميدانم سورس 500را بازكرده اند

M8H
Wednesday 25 November 2009, 12:12 PM
ولي برنامه هاي 500را براي pa80قراره بريزند -چون كارش هم داره تموم ميشه

تا جايي كه من ميدانم سورس 500را بازكرده اند
---------------------------------------------------------------------------------------
سلام شهرام جان.منظورت چه PA500 هستش؟

شهرام11
Friday 27 November 2009, 01:36 PM
بله -الان دراردبيل كل برنامه هاي pa500پرشين را روي برنامه هاي داخلي pa80ميريزند -منظورم اينه كه وقتي pa80را روشن ميكني با بوت وبرنامه هاي 500بالا ميايد

ehsanmir
Friday 25 December 2009, 07:01 PM
سلام
یه سوال از دوستانی که korg دارند.
تو این دستگاه شما وقتی یه ریتمی رو اپلود میکنید, اون ریتمها میره تو user ها.حالا سوال من اینه که اگه تو این ریتمهایی که اپلود میشه و از یه ریتمی خوشمون بیاد میشه فقط یکیش رو تو style خود کیبرد save کرد؟
واضح تر بگم.مثلا یه ریتم رو از توuser بریزیم تو ریتمهای rock خود دستگاه.چون تو هر قسمت از style ها تعدادی empty وجود داره.ایا رو این empty ها میشه چیزی اپلود کرد؟
ممنون

M8H
Friday 25 December 2009, 10:18 PM
میشه یک ریتم یا چند ریتم رو روی USER ذخیره کنی ولی فکر نکنم بشه روی ریتم های استاندارد دستگاه ذخیره کنی.
واسه این کار اول باید استایل ریتم رو روی USER ذخیره کنی و بعد درام کیت های مربوط به اون ریتمو بهSTYLE بشناسونی.
:ilovemusic:

ehsanmir
Friday 25 December 2009, 10:39 PM
میشه یک ریتم یا چند ریتم رو روی USER ذخیره کنی ولی فکر نکنم بشه روی ریتم های استاندارد دستگاه ذخیره کنی.
واسه این کار اول باید استایل ریتم رو روی USER ذخیره کنی و بعد درام کیت های مربوط به اون ریتمو بهSTYLE بشناسونی.
سلام
ممنون بابت جواب.
اما من میخوام بدونم اونهمه empty برای چی هست.اگه نمیشه چیزی روش ذخیره کرد؟

M8H
Friday 25 December 2009, 10:50 PM
سلام
ممنون بابت جواب.
اما من میخوام بدونم اونهمه empty برای چی هست.اگه نمیشه چیزی روش ذخیره کرد؟
متاسفانه من به PA500 تسلط کامل ندارم.من تخصصم توی PA80 هستش.
ولی سعی میکنم این چند روزه برم شرکت MAS و ازشون سوال کنم.

dishdish
Saturday 26 December 2009, 01:11 AM
این کار شدنی هستش فقط واسه چی میخوای این کار رو انجام بدی یوزر کم میاری ؟

به نظر من این کار رو نکنی بهتره و لی بکنی هم زیاد تاثیر بد نمیزاره

ببین اول باید قفل ها رو باز کنی بعدش از تو ریتم سازی وقتی میخوای ریتم رو سیو کنی بری توی ریتم ها دستگاه سیو کنی

ولی حالا بزار یه چیز دیگه بگم

اون empty ها واسه این هستش که ورژن های جدید واسه دستگاه اومد همراسون معمولا صدا و ریتم هستش که به دستگاه اضافه میشه

empty به خاطر همین میبینی

از نظر کار کردن با ساز pa800. pa500 pa1x pa2x همه مثل هم هستن

هر گونه سوال درباره این ساز ها دارین من در خدمدتون هستم میتونم بگم که فول هستم تو کارایی و امکانات دستگاه

ehsanmir
Saturday 26 December 2009, 04:45 PM
سلام
بابت پاسختون خیلی ممنون.
خوب شد یکی پیدا شد به این دستگاه مسلط هست.ببینید دوستان تو این دستگاه بعضی ریتم هاش خیلی کم هست.مثل rumba.و یا tango.
حالا من تو ریتمهایی که دارم و دانلود کردم یه ریتم مثل rumba رو خوشم میاد.میخوام اون هم جزء ریتمهای دستگاه بمونه و تو userها نره.چون اگر بخوام ریتم اپلود کنم اونها پاک میشند.ولی اگه جزء ریتمهای خود دستگاه save بشه برای همیشه میمونه.
من اون کاری رو شما گفتید رو کردم.به این ترتیب که ریتم رو انتخاب کردم .بعد رفتم قسمتی که ریتم میسازند.در اخر که خواستم save کنم دوباره تو user خواست save کنه که من کنسل کردمش.نمیدونم.یا اصلا نمیشه.یا من یه جایی رو اشتباه کردم.
راستی dishdish, منظور شما از ورژن جدید , همون سیستم عامل دستگاه هست؟

ramin_hvd
Saturday 26 December 2009, 09:45 PM
دوست عزیزم با سلام
به تازگی یک دستگاه PA500 Persian خریدم. فروشنده انحصارطلبانه گفتش که هربار برای بروز کردن (update) باید دستگاه رو حضوری پیش اون ببرم که متاسفانه چون ساکن تهران نیستم برای من مقدور نبود. ورژن های دیگه این دستگاه به جز ایرانی، پشتیبانی اینترنتی دارند. یعنی شما مثلا برای ورژن عربی یا ترکی این دستگاه میتونید به سایت Korgpa.com مراجعه و فایل بروزآوری سیستم عامل (pkg.) و فایل ریتم و صدا (bkp.) رو دانلود کنید اما برای ایرانیها سایت ناقص الخلقه Korgme.com هیچ چیز برای گفتن نداره! از شما خواهش میکنم به من بگویید که آیا میشه از فایل سیستم عامل یا همون pkg که سایت Korgpa.com ادعا میکنه برای همه ورژن لوکال بصورت مشترک قابل استفاده است برای PA500Persian استفاده کرد؟

ehsanmir
Saturday 26 December 2009, 10:10 PM
دوست عزیزم با سلام
به تازگی یک دستگاه PA500 Persian خریدم. فروشنده انحصارطلبانه گفتش که هربار برای بروز کردن (update) باید دستگاه رو حضوری پیش اون ببرم که متاسفانه چون ساکن تهران نیستم برای من مقدور نبود. ورژن های دیگه این دستگاه به جز ایرانی، پشتیبانی اینترنتی دارند. یعنی شما مثلا برای ورژن عربی یا ترکی این دستگاه میتونید به سایت Korgpa.com مراجعه و فایل بروزآوری سیستم عامل (pkg.) و فایل ریتم و صدا (bkp.) رو دانلود کنید اما برای ایرانیها سایت ناقص الخلقه Korgme.com هیچ چیز برای گفتن نداره! از شما خواهش میکنم به من بگویید که آیا میشه از فایل سیستم عامل یا همون pkg که سایت Korgpa.com ادعا میکنه برای همه ورژن لوکال بصورت مشترک قابل استفاده است برای PA500Persian استفاده کرد؟
سلام
اول اینکه مبارک باشه.
در ثانی فروشنده اون فایلش رو از کجا میاره که update میکنه؟شما هم از همون جا دانلود کن.من موقعی که گرفتم فروشنده گفت برو تو korgpa و فایل اپدیتش رو دانلود کن.من هم اپدیتش کردم.ولی کیبرد من معمولی و نمیدونم رو پرشین جواب میده یا نه.شما از نمایندگی کورگ تو جمهوری تهران گرفتید؟

dishdish
Saturday 26 December 2009, 10:47 PM
سلام
بابت پاسختون خیلی ممنون.
خوب شد یکی پیدا شد به این دستگاه مسلط هست.ببینید دوستان تو این دستگاه بعضی ریتم هاش خیلی کم هست.مثل rumba.و یا tango.
حالا من تو ریتمهایی که دارم و دانلود کردم یه ریتم مثل rumba رو خوشم میاد.میخوام اون هم جزء ریتمهای دستگاه بمونه و تو userها نره.چون اگر بخوام ریتم اپلود کنم اونها پاک میشند.ولی اگه جزء ریتمهای خود دستگاه save بشه برای همیشه میمونه.
من اون کاری رو شما گفتید رو کردم.به این ترتیب که ریتم رو انتخاب کردم .بعد رفتم قسمتی که ریتم میسازند.در اخر که خواستم save کنم دوباره تو user خواست save کنه که من کنسل کردمش.نمیدونم.یا اصلا نمیشه.یا من یه جایی رو اشتباه کردم.
راستی dishdish, منظور شما از ورژن جدید , همون سیستم عامل دستگاه هست؟

شما اول باید به قسمت global بری genral قفل های دستگاه رو باز کنی بعدش بری اون کاری که گفتم رو انجام بدی

منظور من از ورژن هم همون سیستم عامل هستش

در رابطه با اون دوستمون که pa500 پرشین دارن باید بگم هنوز سیستم عامل جدیدی واسش درست نکردن

اصلا تو سایت korgpa این ساز اعتبار نداره نمیدونم چرا

mohadgem
Sunday 27 December 2009, 02:23 AM
دوست عزیزم با سلام

دوست عزیز خودتو معطل نکن به علت تحریم ایران ، ارگ PA500 Persian از سوی شرکت ساپورت نمی شود .:ilovemusic:

ehsanmir
Sunday 27 December 2009, 10:40 AM
دوست عزیز خودتو معطل نکن به علت تحریم ایران ، ارگ PA500 Persian از سوی شرکت ساپورت نمی شود .:ilovemusic:
مگه ممکنه.اینها که نمیخواستند ساپورت کنند چرا تولید کردند؟
راستی ورژن 1.19 برای pa500 معمولی گذاشته شده.کسانی که pa500 دارند میتونند دانلود کنند.

ramin_hvd
Monday 28 December 2009, 08:17 PM
سلام
اول اینکه مبارک باشه.
در ثانی فروشنده اون فایلش رو از کجا میاره که update میکنه؟شما هم از همون جا دانلود کن.من موقعی که گرفتم فروشنده گفت برو تو korgpa و فایل اپدیتش رو دانلود کن.من هم اپدیتش کردم.ولی کیبرد من معمولی و نمیدونم رو پرشین جواب میده یا نه.شما از نمایندگی کورگ تو جمهوری تهران گرفتید؟
دوست عزیز، از نمایندگی کورگ توی جمهوری گرفتم. فروشنده فایل رو از شرکت M.A.S که نماینده اصلی فروش و بانی تولید این کیبورد هستش دریافت می کنه، البته کاملا بصورت انحصاری. وب سایت این شرکت korgme.com هست اما لینک دانلودهای این سایت غیر فعاله! دلیل احمقانشون هم اینه که میترسن بلایی که سر pa80 بوسیلهpa50 افتاد، بوسیله نرم افزارهای pa500persian روی کیبوردهای دیگه کورگ بیفته!! اما این باعث تاسفه که ما ایرانی ها خودمون هم خودمون رو تحریم میکنیم!! حالا سئوال من اینه با توجه به اینکه شرکت کورگ سیستم عامل ورژن 1.19 رو برای مدلهای معمولی، عربی، ترکی، چینی و آلمانی مشترک دونسته، آیا واسه پرشین هم قابل استفادست؟

ehsanmir
Monday 28 December 2009, 08:44 PM
دوست عزیز، از نمایندگی کورگ توی جمهوری گرفتم. فروشنده فایل رو از شرکت M.A.S که نماینده اصلی فروش و بانی تولید این کیبورد هستش دریافت می کنه، البته کاملا بصورت انحصاری. وب سایت این شرکت korgme.com هست اما لینک دانلودهای این سایت غیر فعاله! دلیل احمقانشون هم اینه که میترسن بلایی که سر pa80 بوسیلهpa50 افتاد، بوسیله نرم افزارهای pa500persian روی کیبوردهای دیگه کورگ بیفته!! اما این باعث تاسفه که ما ایرانی ها خودمون هم خودمون رو تحریم میکنیم!! حالا سئوال من اینه با توجه به اینکه شرکت کورگ سیستم عامل ورژن 1.19 رو برای مدلهای معمولی، عربی، ترکی، چینی و آلمانی مشترک دونسته، آیا واسه پرشین هم قابل استفادست؟
واقعا جای تاسف هست.حتما بخاطر اپدیتش هم پول میخوان ازت بگیرند.
ولی در مورد اپدیت این رو نمیدونم.شاید جواب بده.شاید هم نه.چون پرشین و معمولی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری با هم فرق میکنند.و همینطور هم از لحاظ ریتم و صدا و پیکر بندی.برای اپدیت کورگ شما 2 فایل دارید.
1. فایل اپدیت os
2. فایل اپدیت ریتم و صدا
حالا شما میتونید 2 کار انجام بدید.
1. زنگ بزنی و نمایندگیش و از اونها بپرسی.
2.شما فایلی که مربوط به os هست رو دانلود کنید و قبل از اینکه دستگاه رو اپدیت کنید یه بکاپ از دستگاه بگیرید.بعد دستگاه رو اپدیت کنید.اگه اپدیت شد که خوب به خواسته تون رسیدید.اگر هم نشد و قبول نکرد پکاپی رو که قبلا گرفتید دوباره رو دستگاه اپلود کنید.ریسکش بالاست.ولی امکان داره.
این تنها راه هست که متوجه خواهید شد که میشه یا نه.
فقط یه موضوع دیگه اینکه تو سایت korgpa که میرید قسمت دانلود, اونجا نوشته که سعی نکنید که این برنامه رو روی دستگاهی به غیر از pa500 نصب کنید . ولی ننوشته که چه نوع pa500.به این معنی که تفاوتی در pa 500 نیست.

M8H
Monday 28 December 2009, 08:45 PM
دوست عزیز اولا مبارک باشه!!
من فکر کنم این ورژن روی پرشین قابل استفاده نباشه.آخه تا اونجایی که من خبر دارم درام کیت ها و صداهای پرشین با معمولی فرق داره.

ehsanmir
Wednesday 30 December 2009, 09:13 PM
سلام
اقا یه سوال.البته من با این کورگ خیلی مشکل دارم.خیلی پیچیده هست.اما بعضی چیزها رو اصلا نمیتونم بفهمم.
یکیش همینه که الان عرض میکنم.
رو کیبرد من یه دکمه هست به نام assignable switch.هر چی هم میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.دفترچه ش رو هم خوندم.چیز زیادی دستگیرم نشد.دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند. ایا این به assignable slider که بغل ولوم هست ربطی داره یا نه.
ممنون

dishdish
Thursday 31 December 2009, 10:42 AM
شما میتونید assignable switch رو

روی هر چیزی که خواستین تنظیم کنید واسه اینکار shift رو نگه دارید و اون رو بالا و پایین کنید اگر هم به صورت دکمه هستش فشارش بده

بقیشو خودت متوجه میشی وقتی رفتی تو تنظیمات

ساده ترین راه واسه رفتن به تنظیم مورد نظر اینه که شما اول shift رو نگه داری بعد اون دکمه ای که میخوای تنظیمش کنی رو فشار بدی به همین راحتی

ramin_hvd
Thursday 31 December 2009, 10:37 PM
قابل توجه دوستانی که pa500 persian دارند:
می تونند آخرین ویرایش فایل بروزآوری سیستم عامل کیبوردشون(v1.19) رو از سایت korgpa.com بخش software >pa500 local دانلود و مطابق روش توضیح داده شده در فایل pdf ضمیمه، نصب کنند. من روی دستگاه خودم تست کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد. یادتون باشه که تنها (Pa500ALL.pkg) رو دانلود و نصب کنید و resource ها مربوط به ورژن persian نمیشه. درضمن انتظار تغییر ظاهری محصوص در کارآیی دستگاه نباشید جز اینکه منوی اصلی بعد از روشن کردن ورژن 1.19 رو نشون میده.

ehsanmir
Friday 1 January 2010, 06:48 PM
سلام
میخوام ببینم ایا تو این korg جایی هست که بشه صداهای خود کیبرد رو تغییر داد.ویبره بدیم .کش بدیم و از این جور چیزها.البته خودش 108 تا افکت داره که منظورم اونا نیست.کلا میخوام یه چیزی مثل سینتی سایزر باشه.
بازم ممنون

dishdish
Friday 1 January 2010, 08:48 PM
سلام
میخوام ببینم ایا تو این korg جایی هست که بشه صداهای خود کیبرد رو تغییر داد.ویبره بدیم .کش بدیم و از این جور چیزها.البته خودش 108 تا افکت داره که منظورم اونا نیست.کلا میخوام یه چیزی مثل سینتی سایزر باشه.
بازم ممنون

شما میتونی این کار رو انجام بدی ولی موقع سیو کردن باید تو یوزر سیو کنی

واسه این کار هم تو pa800 و 500 و این رده ساز ها باید بری تو program یا sound

ehsanmir
Wednesday 13 January 2010, 07:56 PM
سلام
اینهم یه سری demo از ریتم و صداهای korg pa 500 .برای اشنایی دوستان با این دستگاه.
DEMO 1
......................

ehsanmir
Wednesday 13 January 2010, 08:08 PM
DEMO 2
........................

HamedSedighi
Friday 5 February 2010, 01:35 AM
چند لینک دیدم برای این کیبرد من که پی ای 500 ندارم شما که دارید ببینید خوب هستند؟

1 (You can see links before reply) 2 (You can see links before reply) 3 (You can see links before reply) 4 (You can see links before reply) 5 (You can see links before reply) 6 (You can see links before reply) 7 (You can see links before reply) 8 (You can see links before reply)

لینک هشتم فکر کنم بکاپ کاملی از محتویات اصلی کیبرد باشه .

Musici@n
Friday 5 March 2010, 10:54 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی .

کیبورد Korg Pa500 بالاخره آیا سمپل میشه یا نه ؟

بنده حدودا یکسال و نیم هست که این دستگاه رو خریداری کردم و خیلی ازش راضیم .
اما موقعی که اون رو از نمایندگی کرگ در خ جمهوری پاساژ امجد خریدم خودشون گفتن یک ماه دیگه سمپل میکنیمش و اون یک ماه دیگه تا حالا فرا نرسیده و هر وقتم که تماس میگیرم هر دفعه یه جواب سر بالا بهم میدن و خبری از سمپل نیست.:39:

میخوام بدونم که نظر اهل فن در مورد این موضوع چی هست ؟

با تشکر ....... .:21ox66r:

HamedSedighi
Friday 5 March 2010, 11:53 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی .

کیبورد Korg Pa500 بالاخره آیا سمپل میشه یا نه ؟

بنده حدودا یکسال و نیم هست که این دستگاه رو خریداری کردم و خیلی ازش راضیم .
اما موقعی که اون رو از نمایندگی کرگ در خ جمهوری پاساژ امجد خریدم خودشون گفتن یک ماه دیگه سمپل میکنیمش و اون یک ماه دیگه تا حالا فرا نرسیده و هر وقتم که تماس میگیرم هر دفعه یه جواب سر بالا بهم میدن و خبری از سمپل نیست.:39:

میخوام بدونم که نظر اهل فن در مورد این موضوع چی هست ؟

با تشکر ....... .:21ox66r:

سلام

اگر نیاز شدیدی به سمپل داشتی نمی بایست کیبردی می خریدی که سمپلر نیست .

خب طبیعتا هر فروشنده ای برای کسب درآمد یه چیزایی به مشتری ها میگه و مشتری

باید آگاه باشه از چیزی که خرید می کنه به حرف فروشنده ها هم توجه نکنه که فقط

تبلیغ می کنن .

قطعا مشکلی در سر راه سمپلر کردن این کیبرد وجود داره :

اینکه اجازه ندارند از شرکت سازنده-

اینکه توانایی اش را ندارند -

اینکه اصلا نمیشه سمپلر بشه -

اینکه از لحاظ اقتصادی براشون نمی صرفه

...

با توجه به تولید مدل های لوکال به نظر منطقی نمی آید که به سمپلر کردن این کیبرد فکر کرد.

HamedSedighi
Saturday 6 March 2010, 01:43 AM
یک ویدئو از این کیبرد حتما ببینید زیبا است .

Download
(You can see links before reply)

ehsanmir
Saturday 6 March 2010, 07:23 PM
سلام
اگر میتونستند تاحالا سمپلر میشد.در ثانی اگر به این مزیت خیلی علاقه دارید نباید این مدل رو میگرفتید.چون گوش دادن به حرف فروشنده 100% اشتباه هست.من موقعی که این دستگاه رو گرفتم سمپلر شدنش برام مهم نبود.اگر هم این قضیه 100% بشه بازهم حاضر نیستم کیبرد نازنینم رو بدم دست این و اون تا دستکاریش کنند.یا همین که هست رو باید قبول کنی یا باید ردش کنی بره.

M8H
Sunday 7 March 2010, 12:10 AM
سلام دوستان.

KORG Pa500 هیچ وقت به هیچ عنوان سمپلر نمیشه.

شرکت KORG به آقای نجف پور اخطار داده که اگه این کارو انجام بدن دیگه جزء نمایندیگی های شرکت KORG نمیباشند و از لحاظ هر گونه دستگاه KORG Pa در ایران در تحریم قرار میگیرند.

ehsanmir
Monday 22 March 2010, 05:08 PM
سلام
سایت You can see links before reply جدیدا قسمتی در کورگ pa500 باز کرده به نام pa500 local که 4 نوع
pa500 chine,pa500 oriental,pa500 musikant ,pa500 turkiye رو معرفی کرده .و همچنین یه سری demo از این 4 محصول گذاشته که تعدادیش رو من اینجا براتون میذارم.

pa500 oriental

pa500 turkiye

pa500 musikant

pa500 chine

HamedSedighi
Monday 22 March 2010, 09:40 PM
سلام
سایت You can see links before reply (You can see links before reply) جدیدا قسمتی در کورگ pa500 باز کرده به نام pa500 local که 4 نوع
pa500 chine,pa500 oriental,pa500 musikant ,pa500 turkiye رو معرفی کرده .و همچنین یه سری demo از این 4 محصول گذاشته که تعدادیش رو من اینجا براتون میذارم.

pa500 oriental

pa500 turkiye

pa500 musikant

pa500 chine

احسان چند ماه است که سایت این ها رو گذاشته

ولی من نتونستم دمو ها رو گوش کنم

اگه یادت باشه همین چند وقت پیش یکی در مورد سمپلر شدن pa500 سوال کردو من گفتم با وجود مدل های لوکال چنین چیزی منطقی نیست .

ehsanmir
Monday 22 March 2010, 10:42 PM
احسان چند ماه است که سایت این ها رو گذاشته

ولی من نتونستم دمو ها رو گوش کنم

اگه یادت باشه همین چند وقت پیش یکی در مورد سمپلر شدن pa500 سوال کردو من گفتم با وجود مدل های لوکال چنین چیزی منطقی نیست .

سلام
من قبلا ندیده بودم.چون من هر ماه این سایت رو برای اپدیت کیبردم تست میکنم.این رو تازه گذاشته.فقط تنها چیزی که من متوجه نمیشم این که چرا pa500 persian رو نذاشته.برای تمام این مدلها اپدیت گذاشته به غیر از این مدل پرشین.

hamed2743
Wednesday 19 May 2010, 12:54 AM
بچه ها ریتم برا pa-500persian کسی داره up کنه؟

HamedSedighi
Saturday 5 June 2010, 07:57 PM
اگر شرایطی پیش می آمد ؛ که pa500persian رو داشتم یا اینکه کسی خواست ریتم برایش بسازم کیبردش رو می آورد قطعا ریتم هایی خوب و مناسبی می ساختم و به اشتراک می گذاشتم .
و این گونه که در اینتر نت می نویسند و می گویند بخش ریتم سازی اش خیلی خوب است .

ramin_hvd
Sunday 6 June 2010, 12:03 AM
البته هیچ ریتمی به پای ریتم های اصولی، باجزئیات و هماهنگ کمپانی نمی رسه. شرکت Korg مرتب برای ورژنهای دیگر Pa500 صداها و ریتمها رو اضافه و یا اصلاح میکنه. نمیدونم چرا برای ورژن Persian اینکار رو نمیکنه و یا چرا نمایندۀ بی مسئولیت خود (شرکت MAS) رو مقید به ارائۀ این خدمات به صورت آنلاین نمیکنه؟ گویی ایرانی ها این کیبورد را مفت و صدقه سری دریافت میکنند! اگر این مطلب رو میدونستم هرگز این کیبورد رو نمی خریدم. به سایت پر از خالی شرکت MAS که مربوط به این کیبورد هست سری بزنید تا خودتون متوجه شید :
(You can see links before reply (You can see links before reply))

HamedSedighi
Sunday 6 June 2010, 06:22 AM
البته هیچ ریتمی به پای ریتم های اصولی، باجزئیات و هماهنگ کمپانی نمی رسه. شرکت Korg مرتب برای ورژنهای دیگر Pa500 صداها و ریتمها رو اضافه و یا اصلاح میکنه. نمیدونم چرا برای ورژن Persian اینکار رو نمیکنه و یا چرا نمایندۀ بی مسئولیت خود (شرکت MAS) رو مقید به ارائۀ این خدمات به صورت آنلاین نمیکنه؟ گویی ایرانی ها این کیبورد را مفت و صدقه سری دریافت میکنند! اگر این مطلب رو میدونستم هرگز این کیبورد رو نمی خریدم. به سایت پر از خالی شرکت MAS که مربوط به این کیبورد هست سری بزنید تا خودتون متوجه شید :
(You can see links before reply (You can see links before reply))

جناب رامین ؛ دوست گرامی

تا حدی حرف شما صحیح است اما هنوز من که ریتمی برای این کیبرد نساختم که شما قضاوت کنی .

و شما از همین رنگ بسیار تا بسیار زننده و زشت و غیر اصولی این کیبرد حساب کن که چقدر اجزاء ی

که شما عنوان می کنی هماهنگ هستند .(شما عنوان کردی)(شما بر حسب حدس خود اینگونه نوشته اید دوست عزیز؟ یا اینکه بر این جزئیات شناخت جامع دارید ؟ اگر اینگونه است این جزئیات را شرح دهید تا ما هم مطلع شویم)

ریتم ساختن مگر یک قطعه الکترونیک هست که کمپانی تجاری بخواهد بسازد ؛ (یا یک روش بازار یابی) بلکه به سواد موسیقی

تجربه ساختن و گوش قوی و و و و ........ بستگی داره .

و نکته مهم که تا جایی یادم هست در پست های پیشین نوشتم :

چرا این مدل korg.com و korgpa.com قرار نگرفته ؟ آیا شما می دانید؟

نو آموز
Monday 7 June 2010, 12:35 PM
سلام
دوستان بین انتخاب PA80 و PA500 یه جورایی گیر کردم اگر کسی اطلاعی از خروجی PA500 داره کمکم کنید

hamed2743
Tuesday 8 June 2010, 11:01 PM
دوستان اینطور که پیداس مسئله تحریم گریبان این شرکت رو هم گرفته که حاضر نشده از این ساز پشتیبانی کنه
همونطور که دوستمون گفت این کیبرد بخش ریتم سازی فوق العاده ای داره حتی درام کیت هایی که خود کمپانی گذاشته فوق العاده هستند اما یک نفر رو میخواد که از اونا خوب و حرفه ای استفاده کنه و براش ریتم بسازه!!!!
ضمنا از اونجایی که این کیبرد از لهاظ نرم افزار و سخت افزار خیلی شبیه pa1x هستش دوستانی که pa1x دارن و حوصله ریتم سازی دارند بسازند تا دیگران هم استفاده کنن
راستی در مورد رنگش کم لطفی نکنین درسته که تو نگاه اول بدرنگ به نظر میرسه(خودم هم همین فکر رو داشتم اولش) اما اگه یه مجلس ببرینش اون موقع نظرتون کاملا عوض میشه چون واقعا جذابه زیر نور پردازی

hamed2743
Tuesday 8 June 2010, 11:04 PM
در مورد خروجی pa500 باید بگم که فوق العادس و خروجی pa80 اصلا به گرد پاش نمیرسه حتی با یه میکسر اماتوری میتونی صدای خیلی خوبی ازش بگیری
اما مسئله سمپل نخوردن pa500 رو در نظر داشته باش حتما

شهرام11
Tuesday 15 June 2010, 12:47 AM
براي pa500كسي ريتم ندارد؟؟

hamed2743
Tuesday 15 June 2010, 06:39 PM
دوستان عزیز یه سوال اساسی مطرحه و اون اینه که با توجه به قابلیت های بسیار زیاد pa500 تو ریتم سازی و صدا هاش کسی تا حالا به این فکر نیافتاده که بیاد سمت دستگاه های ایرانی اگه دمو های این ساز رو گوش کرده باشید حتما سانگ های ایرانیش رو هم گوش کردید که تنظیم بسیار عالی داره و عجیب تر اینه که این شرکت های ریتم سازی چرا همش پی ریتم های دامبولی و خالتور می گردن آخه کسی که کیبرد میزنه که لزوما مجلس نمیره
و برای همین جای خالی دستگاه های سنتی خودمون به شدت احساس میشه

HamedSedighi
Thursday 8 July 2010, 05:23 AM

ببینید چی هست :39:

ashkeiran
Wednesday 14 July 2010, 10:26 AM
سلام دوستان من یه PA a 50 تبدیل به 80 دارم با توجه به اینکه قیمت PA 500 Persian خیلی مناسب شده و آکبندش حدود 900000 تومان آیا صلاح میدونید PA 500 Perisian بگیم.

من مجلس نمیرم و تنها تو خونه از کیبورد استفاده میکنم.
ریتم سازی هم بلد نیستم. آیا ریتم 8/6 درست و حسابی برای پرشین ساخته شده کم و بیش در حد ریتمهای سمپلر PA 80?

joojefarary
Wednesday 14 July 2010, 11:45 AM
سلام دوستان من یه PA a 50 تبدیل به 80 دارم با توجه به اینکه قیمت PA 500 Persian خیلی مناسب شده و آکبندش حدود 900000 تومان آیا صلاح میدونید PA 500 Perisian بگیم.

من مجلس نمیرم و تنها تو خونه از کیبورد استفاده میکنم.
ریتم سازی هم بلد نیستم. آیا ریتم 8/6 درست و حسابی برای پرشین ساخته شده کم و بیش در حد ریتمهای سمپلر PA 80?
ببین دوست من صدای سازهای ایرانی 500 خیلی قشنگ تا شب برات چند تا کلیپ توی همین تاپیک میزارم تا خودت ببینی . ولی علت اینکه این ساز مورد استقبال دوستان قرار نگرفت به خاطره اینکه سمپلر نیست و بیشتر این دوستان اینو یک نقطه ضعف بزرگ میبینند . به همین خاطر کسی سمت این ساز نیومد و همین باعث شد ریتمی براش ساخت نشه .بستگی به خودت داره که برای چه کاری بخوای .

ehsanmir
Wednesday 14 July 2010, 08:30 PM
کلا pa500 صداهای خیلی خوب و شفافی داره.من معمولیش رو دارم.خیلی هم ازش راضیم.مال من بدرد کار ایرانی نمیخوره.اما موقع خرید نمایندگیش کلی ریتم ایرانی بهم داد.سمپل هم نمیخوره.ریتم فراونی هم تو بازار پیدا نمیشه.ولی اگر نداشتن سمپل برات مهم نیست به نظر من کیبرد خوبیه.مخصوصا شما که برای مجلس رفتن هم نمیخوای.

joojefarary
Thursday 15 July 2010, 11:54 AM
یک چندتا کلیپ برای pa500 persian امده کردم که دوستانی که قصد خرید دارند بیشتر اشنا بشن . امیدوارم مثل تاپیک کلیپهای کیبورد نوازی که گذاشتم یهو ناپدید نشی .

You can see links before reply (You can see links before reply)

firzi
Monday 26 July 2010, 02:58 PM
از بچه ها کسی pa500 persian داره؟

firzi
Monday 26 July 2010, 11:30 PM
یعنی واقعاً کسی persian نداره؟

ramin_hvd
Tuesday 27 July 2010, 05:17 PM
یعنی واقعاً کسی persian نداره؟

من دارم دوست عزیز.

joojefarary
Tuesday 27 July 2010, 05:34 PM
من دارم دوست عزیز.

رامین جان میتونی بگی به نظرت چه طوری ؟ خوبه ؟ میتونی چند تا از این آهنگهایی که باهاش زدی برامون بذاری ؟ هم ریتمهای غربیش هم ایرانی ؟ در موردش برامون میگی چه خوبیهایی چه بدیهایی داره ؟

firzi
Tuesday 27 July 2010, 06:30 PM
من دارم دوست عزیز.

سلام آقا رامین.
من خیلی درام کیت ها وپرکاشن های PA500 PERSIAN رو دوست دارم.
دوست عزیز یه لطف میکنی پرکاشن های آذریش و ایرانیش رو برام با کیفیت خوب ضبط کنی؟:106:
من PA800 دارم ولی شیفته ی سمپل های PA500 هستم.:5:
ممنون می شم اگه این کار رو بکنی.:am
می شه بگی چند خریدیش؟

firzi
Wednesday 28 July 2010, 01:10 AM
آقا هرکی pa500 persian داره یه کمکی به ما بکنه!!!!

joojefarary
Wednesday 28 July 2010, 03:14 PM
به نظر من باید بی خیل خریدش بشی مثل اینکه مشتری اول اخرش خودت میشی . من بیشتر از 100 تا سایت سر زدم ولی خبری نیست هیچکسی نداره همه فقط پیشنهاد میدن آره خوب ولی هیچکدوم نداشتن تا حالا .

ehsanmir
Wednesday 28 July 2010, 05:47 PM
سلام آقا رامین.
دوست عزیز یه لطف میکنی پرکاشن های آذریش و ایرانیش رو برام با کیفیت خوب ضبط کنی؟:106:
می شه بگی چند خریدیش؟

پسر خوب pa800 که از pa500 سر تره. :106: چرا میخوای اینکار رو بکنی؟شاید از نظر ریتمهای ایرانی و اذری pa500 بهتر باشه.ولی pa800 مزیتهای خیلی بالاتری داره.یکیش همون سمپلر بودن دستگاه.
pa500 پرشین باید الان حدود 900 باشه.

joojefarary
Wednesday 28 July 2010, 06:20 PM
احسان جان شما که 500 داری ازش راضی میتونی چند تا از این ریتمها رو برامون بذاری ؟

firzi
Wednesday 28 July 2010, 09:02 PM
پسر خوب pa800 که از pa500 سر تره. :106: چرا میخوای اینکار رو بکنی؟شاید از نظر ریتمهای ایرانی و اذری pa500 بهتر باشه.ولی pa800 مزیتهای خیلی بالاتری داره.یکیش همون سمپلر بودن دستگاه.
pa500 پرشین باید الان حدود 900 باشه.

احسان جان من دارم برای 800 ست می سازم ولی سمپل یا پرکاشن درست و حسابی ندارم که آذری باهاش بسازم.سمپل های همه ی ست ها هم تکراری هستن.می خواهم یه چیز جدیدی باشه.
اگه شما یه سمپل یا سمپل درام آذری با کیفیت عالی داری لطف کن و برام آپلود کن!:am

firzi
Wednesday 28 July 2010, 09:09 PM
راستی من pa500 persian رو 850 تومان قیمت گرفتم ولی سازش پیدا نمی شه!تازه به من گفتن اگه بگیریش دیگه 300 تومن هم ازت نمی خرن:24:
فکر کنم شرکت کرگ ایران و آقای نجف پور یه فکرایی دارن.چون تو سایت کرگ ایران این سوال مطرح شده که:
نظر شما درباره ی سمپلر شدن pa500 persian چیه؟!!!!!!!
فکر کنم می خوان سمپلرش کنن!!!!!!
به خاطر همین الآن تو بازار پیدا نمی شه!:39:

joojefarary
Wednesday 28 July 2010, 09:29 PM
نه باب اصلا این فکر نکن خودش گفت تا 3 سال دیگه سمپلر نمیشه تازه شرکت کورگ ایران تهدید کرده که اگه مثل pa50 روی این پیاده کنند ایران تحریم میکنه .

firzi
Wednesday 28 July 2010, 09:35 PM
حالا اینو گوش کنید من همچین سمپل آذری می خوام.
دمو pa500 persian هستش.

ehsanmir
Wednesday 28 July 2010, 09:35 PM
نه باب اصلا این فکر نکن خودش گفت تا 3 سال دیگه سمپلر نمیشه تازه شرکت کورگ ایران تهدید کرده که اگه مثل pa50 روی این پیاده کنند ایران تحریم میکنه .

همین الانش هم این مدل بد بخت تحریمه.برای تمام مدلهای لوکال ریتم و اپدیت هست الا این یکی که مظلوم واقع شده.اونهم به خاطر همین تحریمهای همه جانبه هست.

firzi
Wednesday 28 July 2010, 09:41 PM

شرکت کورگ ایتالیا نه کرگ ایران!:ad
اینو منم شنیده بودم.
ولی به نظر من اینا به توافق برسن.
اگه اینطور باشه چرا این سوال مطرح می شه؟!!!! :106:

joojefarary
Wednesday 28 July 2010, 10:38 PM
منظورم این بود دوست من کرگ . ایران را تهدید کرده . این اینجا مطرح میشه آیا به نظرت اینطور بشه جایی برای pa800 هست ؟

Amir Akbari
Thursday 29 July 2010, 12:23 AM
منظورم این بود دوست من کرگ . ایران را تهدید کرده . این اینجا مطرح میشه آیا به نظرت اینطور بشه جایی برای pa800 هست ؟

دوست من خواهش میکنم اینقدر سطحی به این موضوع نگاه نکن به فرض که به روی Pa500 سمپل هم بگذاری ولی تفاوت Pa800 با این ساز فراتر از اینهاست، در حال حاضر ساز من Pa500 Persian هست و پیش از این Pa800 داشتم چون هر دوی این سازها رو داشتم و با هر دوی اونها کار کردم پس تفاوتشون رو بخوبی میدونم .

joojefarary
Thursday 29 July 2010, 12:28 AM
درست منظورم این بود خوب چیزی که برای نوازندهها مهم شد همین سمپل وگرنه 80 50 چقد تفاوت دارند ولی همه جا میگن 50 به 80 در صورتی که اصلا اینطور نیست فقط چند تا چیز ضافه کردن ولی هیچ وقت مثل خود اون دستگاه نمیشه من خواستم بگم یعنی همون بلا هم سر 800 میاد اگه 500 سمپل کنند .

ehsanmir
Thursday 29 July 2010, 06:11 AM
احسان جان شما که 500 داری ازش راضی میتونی چند تا از این ریتمها رو برامون بذاری ؟

شرمنده.من به کیبردم دسترسی ندارم:12:.وگرنه حتما این کار رو میکردم. تو یکی از این تاپیکها که فکر میکنم همین تاپیک باشه کلی نمونه ریتم و صدا از انواع pa500 گذاشتم.:ad

ehsanmir
Thursday 29 July 2010, 06:18 AM

پستهای 83-84 و 91 از همین تاپیک.........

firzi
Thursday 29 July 2010, 11:30 AM
امیرجان یه لطفی می کنی و برام سمپل های پرکاشن pa500 persian رو میزاری؟!!:33:

Amir Akbari
Thursday 29 July 2010, 01:10 PM
امیرجان یه لطفی می کنی و برام سمپل های پرکاشن pa500 persian رو میزاری؟!!:33:

دوست عزیز منظورت از سمپل چی هست ؟
میخوای که صدای پرکاشین رو برات ضبط کنم و یا ریتم های پارسی رو میخوای ؟

firzi
Thursday 29 July 2010, 02:26 PM
دوست عزیز منظورت از سمپل چی هست ؟
میخوای که صدای پرکاشین رو برات ضبط کنم و یا ریتم های پارسی رو میخوای ؟

آره امیر جان صدای پرکاشن هاشو میخوام چون تمبکش و درام آذریش خیلی طبیعی هستن.
اگه این کارو بکنی ممنونت می شم.

firzi
Thursday 29 July 2010, 08:38 PM
والا از وقتی که دموهایpa500 persian رو شنیدم شیفتش شدم.
همه جا رو براش گشتم پیدا نکردم دیگه رفتم pa800 گرفتم.
ولی هنوز بهش فکر می کنم.

ehsanmir
Thursday 29 July 2010, 08:47 PM
والا از وقتی که دموهایpa500 persian رو شنیدم شیفتش شدم.
همه جا رو براش گشتم پیدا نکردم دیگه رفتم pa800 گرفتم.
ولی هنوز بهش فکر می کنم.

به این میگن عاشق دلباخته :12:
پاساژ پیروز رو گشتی؟ خیابون جمهوری. اونجا کورگ نمایندگی داره.

firzi
Thursday 29 July 2010, 08:55 PM
نمیدونم من خودم تهران نیستم از آشناهامون خواستم که برام بپرسن.
یکی از دوستام که اونم pa800 داره برام قیمت گرفت و بهم گفت 1350 منم دیگه بیخیالش شدم.
گفتم کرگ ایران که بهم می گه850 واگه بخری دیگه نمی تونی بفروشیش دیگه ولش کردم.
گفتم مگه 500 تومنم اختلاف قیمت می شه؟!!!

ehsanmir
Thursday 29 July 2010, 09:25 PM
نمیدونم من خودم تهران نیستم از آشناهامون خواستم که برام بپرسن.
یکی از دوستام که اونم pa800 داره برام قیمت گرفت و بهم گفت 1350 منم دیگه بیخیالش شدم.
گفتم کرگ ایران که بهم می گه850 واگه بخری دیگه نمی تونی بفروشیش دیگه ولش کردم.
گفتم مگه 500 تومنم اختلاف قیمت می شه؟!!!

اون قیمت مال یک سال پیش بود.اون موقع که من خریدم پرشین 1350000 بود.ولی الان باید حدود 900 باشه.ولی اگر پاساژ پیروز بره احتمال زیاد باشه.

firzi
Thursday 29 July 2010, 10:21 PM
اون قیمت مال یک سال پیش بود.اون موقع که من خریدم پرشین 1350000 بود.ولی الان باید حدود 900 باشه.ولی اگر پاساژ پیروز بره احتمال زیاد باشه.

درسته ولی یه دو ماه پیش این قیمت رو گرفتم.
چون فکر کنم دوستم ارگ منو از پاساژ پیروز گرفته؟
چون اونطور که می گفت تو پاساژ پیروز یه رفیق داره که مغازه داره.
فکر کنم از فروشگاه بهنام موزیک گرفته؟!!!
درست یادم نیست.

joojefarary
Thursday 29 July 2010, 10:30 PM
من به احتمال زیاد میخوام شنبه برم اگه نشه یکشنبه میرم قیمتهای جدید بگیرم ببینم اوضاع کیبوردها در چه حالی .

ramin_hvd
Monday 2 August 2010, 12:31 AM
رامین جان میتونی بگی به نظرت چه طوری ؟ خوبه ؟ میتونی چند تا از این آهنگهایی که باهاش زدی برامون بذاری ؟ هم ریتمهای غربیش هم ایرانی ؟ در موردش برامون میگی چه خوبیهایی چه بدیهایی داره ؟
دوست گرامی
کیفیت صدای سازهای ایرانی (و همینطور آذری و عربی) این دستگاه بی نظیره : سازهای کوبه ای فوق العاده طبیعی، سنتور، تار (معمولی و آذری)، عود، قانون، نی انبان، شمشال، دوزاله و نرم نی کردی، گارمان و بالبان آذری حتی سرنا و دهل لری و... از نظر سازها و ریتم های غربی هم که با PA500 معمولی (غربی) فرقی نداره. گیتار زیبایی داره. درواقع هدف سازنده فروش در ایران و جمهوری آذربایجان و ارمنستان بوده. سیستم عامل داره و میشه آپدیتش کرد. اما چند ایراد اساسی هست:
PA500 ورژن ترکی استامبولی، عربی، چینی و آلمانی هم داره. ولی متأسفانه کمپانی کورگ ریتم و صداهای جدید برای این ورژن (Persian) ارائه نمیده! انگار که اصلاً وجود خارجی نداشته باشه. دلیلش هم نمی دونم اما فکر کنم یا طبق معمول مشمول تحریمه یا مشکل از نماینده فروش اون در ایران (شرکتMAS) باشه.
کار باهاش مشکله و روان و دم دست نیست. شاید من به اپراتوری یاماها عادت کرده باشم اما در هر صورت برای مجلس رفتن و اینجور کارها مناسب نیست و بیشتر به درد استفاده شخصی میخوره. ریتم سازیش برای من مشکله و ریتم های ساخته شده برای اون هم خیلی کمه اونهایی هم که هستند ناقصند. سمپل نداره. ریتم هاش جالبه اما کمه و اگر کمپانی مثل دیگر ورژنها برای این ورژن هم ریتمهای جدید ارائه می کرد عالی بود.
روی هم رفته اگر برای حال کردن شخصی خودت می خوای دستگاه ایده عالیه و تکه. اما اگر برای مراسم و جشن اینجور استفاده های حرفه ای می خواهی فکر نکم شما رو راضی کنه.

ramin_hvd
Monday 2 August 2010, 12:45 AM
سلام آقا رامین.
می شه بگی چند خریدیش؟
درود به شما
پاسخی رو که به کامنت Joojefarary دادم حتماً مطالعه کنید. درضمن برای شنیدن صدای این دستگاه اگه اسمش رو توی گوگل سرچ کنید در همون نتایج اول چندتا کلیپ تصویری نمایش میده. به هر حال اگه نتونستید آدرس ایمیل بدید تا واستون چند نمونه کوتاه صوتی بفرستم.
قیمت این دستگاه هم پارسال همین موقع ها در جمهوری 1200000 بود ولی ظاهرا اینطور که دوستان میگن کاهش پیدا کرده. من تهران نیستم و مدت زیادی از بازار خبر ندارم.

شهرام11
Monday 2 August 2010, 02:45 PM
من ديروز درحد اكبندش را فروختم800تومن -4ساعت بيشتر كار نكرده بود

firzi
Monday 2 August 2010, 03:01 PM
من ديروز درحد اكبندش را فروختم800تومن -4ساعت بيشتر كار نكرده بود

واقاً.
ازش راضی نبودی؟:106:

ehsanmir
Monday 2 August 2010, 08:01 PM
واقاً.
ازش راضی نبودی؟:106:

سلام
اینکه یکی از دستگاه راضی هست و یا نه یه چیزه سلیقه ای هست و مطلق نیست. بعنوان مثال من با pa500 معمولیم خیلی حال میکنم.در صورتی که مطمئنم در ایران اینقدر ها طرفدار نداره.چرا چون ریتم ایرانی براش نیست.ولی من چون اصلا ایرانی کار نمیکنم پس این دستگاه مورد تایید من هست.به این دلیل که ریتمهای غربی خوبی داره.صداهای شفافی داره.
این رو هم یادمون باشه هر دستگاهی یه ایراد و کمبودی داره.چون هیچ کمپانی نمیاد یه دستگاه رو کامل تولید کنه.چون اگر اینطوری باشه دستگاههای دیگه رو دستشون باد میکنه.

pa500
Saturday 14 August 2010, 06:17 PM
دوستان کجا میتونم تو این سایت ریتم برای pa500 بیدا کنم ؟

pa500
Saturday 14 August 2010, 06:21 PM
بچه ها شرمنده یه نفر برام ریتم pa500 بزاره من دارم دیوونه میشم

ehsanmir
Saturday 14 August 2010, 09:22 PM
بچه ها شرمنده یه نفر برام ریتم pa500 بزاره من دارم دیوونه میشم

pa500 تون چی هست؟پرشین یا معمولی؟اگر پرشین هست که خودش کلی ریتم داره.اگر معمولیه من یه سری ریتم ایرانی دارم که موقع خرید ,فروشنده بهم داد.یه فلش که تعدادی ریتم داره.البته الان در دسترسم نیست تا براتون اپ کنم.باید یه 1 ماهی صبر کنید.حالا نمیدونم این ریتمهایی رو که من دارم شما هم دارید یا نه.

pa500
Thursday 19 August 2010, 06:10 PM
راستش از من pa500 persian هستش ولی ریتم های خودش بدرد نمیخوره منم ریتم سازی زیاد بلد نیستم چندتا ریتم توپ میخواستم

firzi
Thursday 19 August 2010, 06:29 PM
اینم یه ست برای PA500 PERSIAN
برای پسوردش هم یه پیام خصوصی بدید.

rezarmz
Sunday 22 August 2010, 02:04 AM
میشه پسوردش رو هم بزلرید

rahimmusic
Sunday 29 August 2010, 10:57 PM
دوستان من میخواهم یه کیبرد بخرم بین پی اا 50 فلش خور یا تبدیلی به پی اا وان..وپی اا 500 موندم که کدوم رو انتخاب کنم لطفان هر کی میتونه منو راهنمایی کنه یا به موبایلم اس ام اس بده تا من باهاش تماس بگیرم ومشورت کنم از همتون ممنونم هنرمندان عزیز...شماره من 09363142690

firzi
Monday 30 August 2010, 12:42 AM
اگه نمی خوای بری مجلس 100% فقط pa500 persian برای شما مناسب هستش.

ehsanmir
Tuesday 31 August 2010, 07:56 PM
پرشین مخصوص کارهای ایرانی هست.پرکاشن های ایرانی.صدا های ایرانی.
ولی pa50 مخصوص کارهای غربیه و فقط تبدیل کردنش هست که باعث پیدا کردن طرفدار شده.وگرنه هیچ مزایایی نسبت به pa500 نداره.سیستم خیلی قدیمی pa50 هیچ وقت به پای pa500 نمیرسه.
ولی همونطور که دوستمون هم اشاره کرد pa50 برای مجلس و خالتور مناسبه.ریتم هم براش زیاده.ولی pa500 اینطور نیست.یه مقدار محدودی ریتم تو بازار و یه سری هم ریتم که فابریک خودشه.ولی اگر خودتون برای خودتون بتونید ریتم سازی کنید که عالیه.
موفق باشید.......

firzi
Wednesday 1 September 2010, 05:27 PM
اینم یه ست دیگه pa500 persian برای شما دوستای عزیز.
برای پسورد هم پیام خصوصی بدین.

ehsanmir
Thursday 2 September 2010, 09:08 PM
سلام
اقایون یه سوال
این ستهایی که ما دانلود میکنیم و بعد باز میکنیم از یه سری فولدر تشکیل شده.مثل style,global,pad,perform,soundو song book.خب حالا یه سریش که مشخصه چی هست.مثل style , sound و perform.ولی global ,pad و song book چه کارایی های دارند.
ممنون

HamedSedighi
Thursday 2 September 2010, 11:01 PM
سلام
اقایون یه سوال
این ستهایی که ما دانلود میکنیم و بعد باز میکنیم از یه سری فولدر تشکیل شده.مثل style,global,pad,perform,soundو song book.خب حالا یه سریش که مشخصه چی هست.مثل style , sound و perform.ولی global ,pad و song book چه کارایی های دارند.
ممنون

درود
اون اوایلی که pa80 اومده این چنین مواردی می دونستم حالا یادم نمی یاد global چی بود اما پد که برای چهار دکمه پد در نظر گرفته شده و سانگ بوک هم برای سانگ بوک کیبرد که احتمالا به لیست پیش فرض دستگاه اضافه میشه یا از منو و دکمه هایی که برای پخش فایل های midi وجود داره کنترل میشه

و فکر کنم توی یاماها میشه دکمه Music finder

HamedSedighi
Thursday 2 September 2010, 11:02 PM
البته ببخشید که وارد بحث کیبردیست هایی که کرگ دارن شدم .

ehsanmir
Friday 3 September 2010, 09:09 AM
درود
اون اوایلی که pa80 اومده این چنین مواردی می دونستم حالا یادم نمی یاد global چی بود اما پد که برای چهار دکمه پد در نظر گرفته شده و سانگ بوک هم برای سانگ بوک کیبرد که احتمالا به لیست پیش فرض دستگاه اضافه میشه یا از منو و دکمه هایی که برای پخش فایل های midi وجود داره کنترل میشه

و فکر کنم توی یاماها میشه دکمه Music finder

سلام
خب پس همونطور که شک داشتم فکرم درست بود.ولی من تاحالا ندیدم پد جدیدی به کیبردم اضافه بشه.البته در مورد سانگ بوک توجه نکردم که چیزی اضافه شده یا نه.
بازم ممنون حامد جان.
شما میتونید همه جا وارد بحث بشید.این چه حرفیه.سایت متعلق به خودتونه.
موفق و پیروز باشید:am

HamedSedighi
Friday 3 September 2010, 01:41 PM
.ولی من تاحالا ندیدم پد جدیدی به کیبردم اضافه بشه

درود

در کیبرد های یاماها پد ها رو دستی باید لود کنیم و آدرس بدیم حالا یا مسیر حافظه خارجی و یا مسیر حافظه داخلی رو بهش آدرس می دیم ، شاید در کیبرد شما هم باید از حافظه خارجی که یک ست جدید رو داره به صورت دستی لود بشه .

rahimmusic
Saturday 4 September 2010, 10:32 PM
درود بر همه اساتید عزیز:
من به این نتیجه رسیدم که pa 50 samplerتاموقعه ای که 500 تو بورس بیاد بهتره حالا تا وقتی که مخترعین محترم مثل 50 .500رو هم بازاری یا خالتور کنن از همه هنرمندان عزیز تشکر میکنم که راهنمایی کردن

ehsanmir
Saturday 4 September 2010, 10:50 PM
درود بر همه اساتید عزیز:
من به این نتیجه رسیدم که pa 50 samplerتاموقعه ای که 500 تو بورس بیاد بهتره حالا تا وقتی که مخترعین محترم مثل 50 .500رو هم بازاری یا خالتور کنن از همه هنرمندان عزیز تشکر میکنم که راهنمایی کردن

بهتر بودنش در خالتور کاریه.نه هیچ چیز دیگه..............

hamed2743
Monday 6 September 2010, 10:57 PM
pa500 کیبورد خیلی خوبیه به شرتی که نوازندش هم هنر نوازندگی داشته باشه به نظر من با ریتم های موجود برا pa500 که به قول خیلی ها کمه میشه خیلی کارا کرد
البته من به دوستان خالتور که مجلس میرن احیانا جسارتی نمی کنم ولی اکثرا کارشون مثل پلی بکه یعنی یه سمپل میزارن و با کلاویه ها فقط بازی میکنن
به نظر من pa500 کیبورد کاملیه اگه سمپل می خوند کاملا بی نقص می شد (البته تو کلاس خودش)

rahimmusic
Tuesday 7 September 2010, 02:25 AM
[quote=ehsanmir;142787]بهتر بودنش در خالتور کاریه.نه هیچ چیز دیگه..

من که اول گفتم اساتید عزیز ....
اولان بله درسته ما هم سمپلر میخایم.........
دوم من 10سال هستش که gem wk2 iranian دارم خیلی هم راضی ام اما مقایسه 50 با 500 ---50سبلر بهتره در مقایسه با wk 2 iranian هم باز wk2 بهتره البته مسلمان تکنولوژی 500 .کیفیت صداهاش . کیفیت ریتمش.قابلیت کارت خان اس دی .همچنین طراحیهش بهتره اما دستگاهی که سمپل نگیره 2ریال(دوزار)هم نمیرزه .خوب فقط برای رفع بی کاری یا به قولی رفع کوتی یا اموزشی خوبه......
من معذرت میخام من نظر خودمو گفتم وقصد جسارت یا بی ادبی ندارم وهمه عزیزان خوصوصان دوست عزیز منehsanmir;142787 که خیلی ارادت دارم استاد من هستن وهنرمند ما که عددی نیستیم که بخایم نظر بدیم.....
با تشکر.......................................... ...........:am

rahimmusic
Tuesday 7 September 2010, 03:03 AM
البته من به دوستان خالتور که مجلس میرن احیانا جسارتی نمی کنم ولی اکثرا کارشون مثل پلی بکه یعنی یه سمپل میزارن و با کلاویه ها فقط بازی میکنن
به نظر من pa500 کیبورد کاملیه اگه سمپل می خوند کاملا بی نقص می شد (البته تو کلاس خودش)[/quote]

عزیزم کار مجلسی یا خالتوری هم هنر هستش خیلی ها هم حتی با yc20 قدیمی میتونن نوازندگی کنن که ادم شاخش در بیاد اما مسِعله ما شرکت سازنده کرگ هست که ازش انتظار نمیره که با این همه پیشرفت تکنولوژی فقط به فکر جیب خودش باشه وبرای هنرمندان خوبی مثل شما ومن بقیمون ارزشی قایل نیست ......
کرگ میتونست خیلی خیلی از این بهتر کار کنه شما به pa 1یا pa800 دقت کنید همچنین کرگ باید یه چیزایی تو مایه 50 سمپلر با قابلیت تکنولوژی 500 میساخت نه یه چیزی مثل ماکت pa1یا pa800 که اسمشرو بزاره 500پرشین خوب البته در مقابل casio ht3000یا casio sa20که یه موقعی کار میکردیم مسلمان 500 کیبرد خیلی خوبیه ولی در مقابل با 50سپلر که با اختراع هم وطن خودمون شده سمپلر کرگ کاری نکرده حتا افتزاح کرده میتونست خودش 50 سمپلر رو ارتقاع بده یا هارد اضافه کنه یاهمین 50سمپلر رو بزاره تو جلد 500 با صفحه تاچ این که ازش بر میومد ولی فکر نفع خودش بود نه احتیاج من وتو ......
در ضمن هنر مند عزیز مردم اینقدر دیدشون نسبت به موسیقی وسیع شده که متوجه هستند که کی چکاره است یعنی نوازنده میخان نه پلی بک یا ادای نوازندگی در اوردن وبا کلاویه ها بازی کردن اگر این چیزا رو ببینن بی رودروایستی با لگد از مجلسشون طرف رو میندازن بیرون چون دارن پول میدن:am

ehsanmir
Tuesday 7 September 2010, 08:30 PM
کرگ میتونست خیلی خیلی از این بهتر کار کنه شما به pa 1یا pa800 دقت کنید همچنین کرگ باید یه چیزایی تو مایه 50 سمپلر با قابلیت تکنولوژی 500 میساخت نه یه چیزی مثل ماکت pa1یا pa800 که اسمشرو بزاره 500پرشین خوب البته در مقابل casio ht3000یا casio sa20که یه موقعی کار میکردیم مسلمان 500 کیبرد خیلی خوبیه
سلام
خیلی جالبه .شما چطور این سه تا رو در کنار هم قرار دادید.چه چیزیشون رو با هم مقایسه کردید ؟

ولی در مقابل با 50سپلر که با اختراع هم وطن خودمون شده سمپلر کرگ کاری نکرده حتا افتزاح کرده میتونست خودش 50 سمپلر رو ارتقاع بده یا هارد اضافه کنه یاهمین 50سمپلر رو بزاره تو جلد 500 با صفحه تاچ این که ازش بر میومد ولی فکر نفع خودش بود نه احتیاج من وتو ......

اگر قرار بود شرکت کورگ این کیبرد رو سمپلر میکرد خب دیگه اسمش رو pa500 نمیزاشت.میزاشت pa800.شرکتهای سازنده به این نگاه نمیکنند که من و شما چه کاری از دستگاهمون میخوایم.اونها استاندارد های خاص خودشون رو دارند برای جهانی بودن.50 و 500 سمپلر نیستند.اما 80 و 800 سمپلر هستند.حالا اگر 500 هم سمپلر بشه ایا کسی میاد pa800 رو با قیمت 2800000 بخره.پس اینجا کورگ ضرر میکنه.این سیاست تمام شرکتهای بزرگ هست که همیشه دستگاههاشون یه چیزی کم داشته باشه و یکی دیگه اون ضعف رو پر کنه.حالا ضعف pa800 نصبت به pa500 چیه.قیمت بالاش.اگر هم میبینی ایرانیها اومدند و pa50 رو دستکاری کردند این از نظر من اشتباه هست.شاید امکاناتش بیشتر شده باشه.ولی فشارهایی که رو دستگاه هست و باعث هنگ دستگاه میشه رو هم باید در نظر گرفت.
موفق باشید

hamed2743
Wednesday 8 September 2010, 09:03 AM
دوست عزیزمون درست میگه
بعضی دوستان به قضیه خیلی احساسی نگاه می کنن
ببینید شما pa50 رو با pa500 به هیچ وجه نمیتونی مقایسه کنی باید با pa80 مقایسه کنی
باید pa500 رو با pa1x مقایسه کنی چون سخت افزارشون خیلی شبیه همه
ضمنا کسی که نوازندس خودش ریتم هاشو باید بتونه ادیت کنه و چیزی که می خواد رو بسازه
آخه همه چیز که نباید هلو باشه اگه باید هلو باشه قیمتش هم باید هلو باشه

BABAKSHAYAN
Wednesday 8 September 2010, 09:34 PM
لطفا پسورد ست Pa 500 Persian

rahimmusic
Saturday 11 September 2010, 01:11 AM
اگر قرار بود شرکت کورگ این کیبرد رو سمپلر میکرد خب دیگه اسمش رو pa500 نمیزاشت.میزاشت pa800.شرکتهای سازنده به این نگاه نمیکنند که من و شما چه کاری از دستگاهمون میخوایم.اونها استاندارد های خاص خودشون رو دارند برای جهانی بودن.50 و 500 سمپلر نیستند.اما 80 و 800 سمپلر هستند.حالا اگر 500 هم سمپلر بشه ایا کسی میاد pa800 رو با قیمت 2800000 بخره.پس اینجا کورگ ضرر میکنه.این سیاست تمام شرکتهای بزرگ هست که همیشه دستگاههاشون یه چیزی کم داشته باشه و یکی دیگه اون ضعف رو پر کنه.حالا ضعف pa800 نصبت به pa500 چیه.قیمت بالاش.اگر هم میبینی ایرانیها اومدند و pa50 رو دستکاری کردند این از نظر من اشتباه هست.شاید امکاناتش بیشتر شده باشه.ولی فشارهایی که رو دستگاه هست و باعث هنگ دستگاه میشه رو هم باید در نظر گرفت.
موفق باشید[/quote]

بادرود به دوست خوبم :
حق با شماست من هم صحبتهای شما رو قبول دارم
چون کیبردهای کرگ هم مثل موبایلهاشده اصلی وکپیه چینیش
که اصولن ما ایرانیها چینیش برامون مقروم بهصرفه تره
من هم چون با همه کیبردی کار کردم و کرگ رو بیشتر میپسندم وبا همه برند هایi3 i30 i4 i5 pa80 pa50 pa1x pa1xpro pa800..trytone کرگ هم کار کردم نه 1بار 2بار بلکه 2ماه 3ماه نه فقط کرگ بلکه رولند وجی ای ام اما از کرگ این کارها بعیده که برای شکستن بازار یهو 80 رو میفرسته بعد بازارو که دست گرفت هر کاری خاست میکنه میده چین براش مونتاژ کنه .......حالا هر کسی هم خاست بخره ...................................کارخانه ای که trytone میسازه بیشتراز این باید به سلیقه مشتریهاش اهمییت بده

ehsanmir
Saturday 11 September 2010, 07:14 PM
[COLOR=darkorange]
بادرود به دوست خوبم :
حق با شماست من هم صحبتهای شما رو قبول دارم
چون کیبردهای کرگ هم مثل موبایلهاشده اصلی وکپیه چینیش
که اصولن ما ایرانیها چینیش برامون مقروم بهصرفه تره
من هم چون با همه کیبردی کار کردم و کرگ رو بیشتر میپسندم وبا همه برند هایi3 i30 i4 i5 pa80 pa50 pa1x pa1xpro pa800..trytone کرگ هم کار کردم نه 1بار 2بار بلکه 2ماه 3ماه نه فقط کرگ بلکه رولند وجی ای ام اما از کرگ این کارها بعیده که برای شکستن بازار یهو 80 رو میفرسته بعد بازارو که دست گرفت هر کاری خاست میکنه میده چین براش مونتاژ کنه .......حالا هر کسی هم خاست بخره ...................................کارخانه ای که trytone میسازه بیشتراز این باید به سلیقه مشتریهاش اهمییت بده

سلام
خب این که یه شرکت میاد یه مدل کامل میزنه و بعد از اون یه مدل دیگه میزنه که امکاناتش کمتره , این عادیه.مثلا 80 امکانات خوبی داره.از جمله سمپل گرفتن .ولی ایا میتونید صداهای 500 رو با 80 مقایسه کنید.سیستم RX در کیبردهای کورگ تحولی جدید هست که نباید نادیده گرفت.پس نمیشه گفت 80 از 500 خیلی سرتره.بعنوان مثال 500 برای من خیلی بهتر از 50 و 80 هست.چون من سیستم کارم با شما فرق میکنه.من صدای شفاف میخوام.من ریتمهای غربی خوب میخوام.نه سمپل.نه ریتم ایرانی موجود در بازار.پس هر شرکتی باید تمام جوانب رو در نظر بگیره.شما گفتید کیبردی که سمپل نگیره 2 ریال نمیرزه.خب این نظر شماست و محترم.ولی من همچین نظری ندارم .در مورد ساخت چین بودنش هم این مسئله ای هست که شرکتهای زیادی دیگه خودشون تولید ندارند و کار رو میسپارند به کشورهای دیگه مثل چین و مالزی و اندونزی.بعنوان مثال من دنبال lcd سونی بودم.ولی تماما" ساخت مالزی هست.یا یاماها.همه ساخت اندونزی هست .البته به غیر از تایروسها.مهم تحت لیسانس بودنشه که هست.پس این امتیاز منفی نیست و نباید از ارزش یه شرکت مثل سونی و یاماها و یا کورگ کم کرد.
موفق باشید:am:27:

pa500
Tuesday 14 September 2010, 06:32 PM
سلام دوست عزیزم firzi من نمیدونم چطوری باید باید پیغام خصوصی بم لطف میکنید پسورد این 2 تا ست pa500 رو برام بفرستی رو جی میلم please A.O.ZAREIE@GMAIL.COM

pa500
Thursday 16 September 2010, 10:29 AM
سلام دوست عزیز firzi اکه ست جشنی توووپ هم برای pa500 پرشین دارید برام بزارید آخه ریتم لازمم!!!!!!!! مرسی

zorrrro
Saturday 25 September 2010, 10:49 AM
چه خبر از سمپل شدن 500 مثل اینکه گفتند تا هفته ی دیگه اولین نمونه سمپلرش میاد؟!

ehsanmir
Saturday 25 September 2010, 06:18 PM
چه خبر از سمپل شدن 500 مثل اینکه گفتند تا هفته ی دیگه اولین نمونه سمپلرش میاد؟!

سلام
تا با چشم خودتون ندیدید باور نکنید.از این حرفها و شایعات زیاده.اگر خودتون از نزدیک دیدید و باهاش کار کردید اون موقع میشه گفت که این مدل هم سمپلر شده.
شاد باشید.........:am

joojefarary
Sunday 26 September 2010, 12:00 AM
آخه به نظر من اصلا معنی نداره سمپل بشه اگه اینجوری بشه اونوقت pa800 به چه دردی میخوره ؟

firzi
Sunday 26 September 2010, 10:09 AM
درسته joojefarary عزیز.
چون pa500 persian نزدیکه 90% کارایی pa800 رو داره.
سمپل های ایرانی داخل دستگاه هم خیلی عالی هستن.
در نتیجه کسی pa800 نمی خره و pa500 persian قیمتش تا 1800000 تومان یعنی یک میلیون از قیمت خودش گرونتر میشه و دیگه ایرانیا نه pa50 و نه pa80 و نه pa800 می خرن.
به نظر من هم نباید سمپلر بشه.
چون کسی از منی که 2850000 تومان دادم pa800 خریدم نمیاد این کیبورد رو بخره.
یعنی هر کی که pa800 داره رو دستش باد می کنه.
حالا ما باید به کی شکایت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

joojefarary
Sunday 26 September 2010, 01:07 PM
اصلا من نمیدون واقعا هدفشون چی هست . اگه قرار بود pa500 سمپلر باشه دیگه پرشین نمیشد میگفتن pa500 علت اینکه پرشین گذاشتن چون سازهایی که انتخاب کردن ایرانی و به صورت سمپلر در دستگاه قرار دادن حالا ما بیام بهش سمپل بدیم از سازهای دیگه خوب دیگه اون ساز جذابیت نداره اینگار pa800 گرفتی بدنه آبی رنگ pa800 که خوشگلتر .

HamedSedighi
Sunday 26 September 2010, 05:08 PM
اصلا من نمیدون واقعا هدفشون چی هست . اگه قرار بود pa500 سمپلر باشه دیگه پرشین نمیشد .

هنوز که خبری نشده ، احتمال داره که اگر چنین چیزی باشد یک سمپلر کامل نباشه ؛ مثلا فرمت خاصی رو پشتیبانی کنه یا فضای کمی برای لود کردن داشته باشه و و و .

ehsanmir
Sunday 26 September 2010, 06:23 PM
سلام
حالا از این حرفها بگذریم من بعد از 5 سال کیبردم رو اوردم پیش خودم.تبریز.:36::36::36:
ولی چند تا مشکل دارم که دونه دونه میرسم.
بعضی اوقات که یه ریتم روی دستگاه اپلود میکنم و یا یه فایل میدی باز میکنم, در موقع نواختن, درام و پرکاشن رو حالت استاندارد تنظیم شده .برای همین ریتم یا فای میدی خیلی بد به گوش میرسه.حالا سوال من اینه که اگر تو یه ریتم بخوایم درام و پرکاشن رو عوض کنیم و این درام رو روی اون فایل سیو کنیم چه طور باید این کار رو انجام داد.چون بعد از تعویض درام و پرکاشن اگر ریتم عوض بشه و دوباره به ریتم قبلی برگردیم میبینیم که اون چیزی که انتخاب کردیم سیو نشده و باز روز از نو , روزی از نو.مشکل من در سیو کردن هست.در این مورد اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.
موفق باشید:am

firzi
Sunday 26 September 2010, 06:51 PM
سلام احسان جان
شما باید برای ریتم RECORD بزنی و گزینه ی اولی(RECORD/EDIT CURRENT STYLE)انتخاب کنی و در داخل رکورد درام کیت ها رو عوض کنید و اونجا سیو کنید.
اینطوری دیگه تغییر پیدا نمی کنه.
در مورد سانگ هم باید در قسمت SEOUENCER بری و در این قسمت سازها مورد نظر رو انتخاب و SAVE SONG رو زده و سیوش کنی.

z00rrrr00
Sunday 3 October 2010, 01:44 PM
جوجه فراری عزیز
من تو خیلی سایتها گشتم همه منتظر سمپل شدن این دستگاه هستند ولی فقط شما را دیدم که شدیدا مخالفی!!
نترس بلایی سر سازت نمیاد
مگه 50 سمپل شد 80 نابود شد خیلیها با وجود 50 سمپلر 80 اصل ایتالیا را ترجیح میدهند.

joojefarary
Sunday 3 October 2010, 11:30 PM
ببین دوست من 50 با 80 از نظر کیفیت صدا خیلی تفاوت داره در ضمن اون تعدادی که میگی خیلی کم هستن شاید بین هر 70 نفر 5 نفر حاظر بشن به جای 50 80 بگیرند . ولی 500 90 درصد کارایی 800 داره و صداشم که فرقی نمیکنه . ولی بعد نیست یک سر به کرگ ایرانی بزنی من اونجا یک بحث در مورد این گذاشتم که جواب قشنگی دادن دوستان حتما یکسری بزنند . یک مثالی برات بزنم ببین 206 تیپ 5 و 2 و .. داره حالا ما بیام تیپ 2 که 13 میلیون مثل تیپ 5 کنیم 15 میلیون بدیم بعد انتظار داشت باشیم تیپ 5 همون 20 میلیون بمونه . ببین سمپلر مهمتر چیز تفاوت این دو دستگاه بقیه چیزهای جزیی هستش . مثل همون دنده اتو ماتیک اگه تیپ 2 دنده اتوماتیک کنند خوب مهمترین خصوصیت تیپ 5 از بین میره .

ehsanmir
Tuesday 12 October 2010, 06:20 PM
سلام.
اقا , این جوی ستیک تنظیمات داره یا نه.من تنظیمات +X و -X رو پیدا کردم.اما در مورد +Y و -Y چیزی که بدردم بخوره پیدا نکردم.شدیدا بهش احتیاج دارم.هر کی میدونه لطفا یه راهنمایی کنه.چون در y تغییری ایجاد شده که کارم رو خراب میکنه.از اول این تنظیم نبود.نمیدونم چی رو دستکاری کردم که این تغییر به وجود اومده.
بازم ممنون

علی محمدی
Friday 22 October 2010, 06:27 PM
سلام
حالا از این حرفها بگذریم من بعد از 5 سال کیبردم رو اوردم پیش خودم.تبریز.:36::36::36:
ولی چند تا مشکل دارم که دونه دونه میرسم.
بعضی اوقات که یه ریتم روی دستگاه اپلود میکنم و یا یه فایل میدی باز میکنم, در موقع نواختن, درام و پرکاشن رو حالت استاندارد تنظیم شده .برای همین ریتم یا فای میدی خیلی بد به گوش میرسه.حالا سوال من اینه که اگر تو یه ریتم بخوایم درام و پرکاشن رو عوض کنیم و این درام رو روی اون فایل سیو کنیم چه طور باید این کار رو انجام داد.چون بعد از تعویض درام و پرکاشن اگر ریتم عوض بشه و دوباره به ریتم قبلی برگردیم میبینیم که اون چیزی که انتخاب کردیم سیو نشده و باز روز از نو , روزی از نو.مشکل من در سیو کردن هست.در این مورد اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

ضمن عرض سلام خدمت تمامی دوستان
بنده به تازگی به جمع شما پیوسته ام در این سایت در بخشهای مختلف در حال یادگیری و استفاده از مطالب هستم. و بد ندیدم که به تایپیک کیبورد خصوصا 500 پرشین نیز سری بزنم.

دوست گرامی ehsanmir مشکل شما چندان سخت نیست نمیدانم مطالب اموزشی بنده را مطالعه کرده اید یاخیر؟جوابتان به راحتی در دسترس است.
اگر مدیر انجمن اجازه بدهند بنده با رعایت قوانین انجمن و به دور از تعصب و تعلق خاص ، در حد توان و با کمک دوستان دیگر مشکل گشای همدیگر باشیم. گرچه اکثر دوستان در سایتهای مرتبط آشنا هستند.

بنده بحثها و نظرات دوستان را مطالعه کردم و چه استادانه و دوستانه در فضایی صمیمی با یکدیگر به بحث پرداختند بدون کمترین رنجش خاطر. واین مهمترین اصول بحث و تبادل نظر میباشد که مورد پسند عامه قرار میگیرد.با وجود مشغله زیاد سعی میکنم بیشتر در خدمت دوستان باشم تا هم به تواناییهای کمی که دارم اضافه کنم و نیز در حد توان به دوستان عزیز کمکی کرده باشم.

ehsanmir
Friday 22 October 2010, 08:56 PM
دوست گرامی ehsanmir مشکل شما چندان سخت نیست نمیدانم مطالب اموزشی بنده را مطالعه کرده اید یاخیر؟جوابتان به راحتی در دسترس است.
.

سلام دوست عزیز
خیر .من همچین چیزی تو سایت ندیدم.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.من با این کیبرد هنوز اشنایی کامل ندارم.خیلی چیزها هست که هنوز باید در مورد این دستگاه بدونم.
ممنون
موفق باشید

ehsanmir
Friday 22 October 2010, 09:24 PM
راستی تا یادم نرفته مشکل من الان پست 179 هست.

علی محمدی
Sunday 24 October 2010, 05:33 PM
راستی تا یادم نرفته مشکل من الان پست 179 هست.

الان pa500 در دسترس ندارم ولی فکر میکنم گزینه ای با نام AMS بود که باید آن را روی y- یا+y تغییر بدهید وتنظیمات مربوطه را انجام دهید.اگر اشتباه نکرده باشم.

در مورد سوال بعدی شما در مورد درست پخش نشدن ریتمها و جابجایی درامکیتها و ذخیره انها این مطلب را دانلود نمایید انشاءالله مشکلتان حل میشود.

z00rrrr00
Saturday 30 October 2010, 06:29 PM
کسی خبری نداره از سمپل شدن 500؟

ehsanmir
Saturday 30 October 2010, 07:22 PM
الان pa500 در دسترس ندارم ولی فکر میکنم گزینه ای با نام AMS بود که باید آن را روی y- یا+y تغییر بدهید وتنظیمات مربوطه را انجام دهید.اگر اشتباه نکرده باشم.

در مورد سوال بعدی شما در مورد درست پخش نشدن ریتمها و جابجایی درامکیتها و ذخیره انها این مطلب را دانلود نمایید انشاءالله مشکلتان حل میشود.

سلام اقای محمدی
دستت درد نکنه.خیلی مفید بود.حالا یه سوال دیگه.من الان این کار رو کنم فقط ریتمی که روی دستگاه اپلود شده تغییر میکنه.حالا اون ریتمی که روی مموری هست رو چطور تغییر بدم.حرفم اینه که چطور میتونم اون ریتم رو سیو کنم یا چطور میشه از ریتمهایی که تغییرش دادیم یه ست بسازم.البته یکی از بچه ها توضیح داد ولی چون من اینکار رو نکردم یادم رفته.
بازم ممنون
موفق باشید..................

علی محمدی
Monday 1 November 2010, 08:36 PM
درست منظور شما را متوجه نشدم ،ریتمهایی را که لود کردید و در اخر باید ذخیره کنید را هم در این مطلب توضیح داده ام.
شاید منظور شما این است که بعد از اتمام کار میخواهید ریتم را روی مموری کارت بعنوان ست ذخیره کنید درست است؟
در ضمن در تایپیک دیگری در خواست رسیت کردن را داشتید آیا به آن دست یافتید یا برایتان توضیح دهم؟

ehsanmir
Monday 1 November 2010, 09:08 PM
شاید منظور شما این است که بعد از اتمام کار میخواهید ریتم را روی مموری کارت بعنوان ست ذخیره کنید درست است؟

بله.منظورم ساخت ست هست.چطور میشه مثلا 10 تا ریتم رو بعنوان یه ست ذخیره کرد.
در مورد ریست هم که تو همون تاپیک توضیح دادم.
بازم ممنون

علی محمدی
Monday 1 November 2010, 09:37 PM
متوجه شدم ، البته اینجا خیلی ریخت و پاش است در همه جا همه جور بحثها هست. به مدیریت انجمن پیشنهاد میکنم که بحثهای مربوط به سوالات مطالب آموزشی دانلود ها و ریتمها و... یک تایپیک جداگانه اختصاص دهند که کاربران زیاد سر در گم نشوند.البته میدانم که بعضی از کاربران رعایت نمیکنند.

در جواب دوست عزیز آقا احسان هم بگویم که دگمه media را بزنید و گزینه save را انتخاب کنید . فولدری با نام ALL باز میشود که آن را باز کنید. حالا تمام محتویات کیبورد اعم از پدها صداها ریتمها سانگها درامکیتها و... هر کدام در فولدری مجزا قرار دارند. شما میتوانید فولدر Style را باز کنید و در بانکهایی که ریتم خود را ذخیره کرده اید بیابیدو ان را انتخاب کنید. که از شما در خواست نام را میکند .یک نام برایش انتخاب کنید خودش فولدری با پسوند set میسازد و شما فقط ok کنید و yes را بزنید تا ریتم شما در همان فولدر ذخیره شود. باقی ریتمها را نیز به همین منوال ذخیره کنید با این تفاوت که دیگر نامی برای فولدر انتخاب نکنید در همان فولدر ذخیره کنید. در آخر کلیه فولدر های مربوط به پدها و صداها و درامکیتها و ... را هم در ان فولدری که ایجاد کرده اید ذخیره کنید.
امیدوارم مثمر ثمر بوده باشد. اگر به مشکلی خوردید اعلام کنید.

hamed2743
Wednesday 1 December 2010, 02:31 PM
سلام به همه دوستان
کسی ست برا pa500 persian تو دستگاه های سنتی نداره؟

HamedSedighi
Thursday 2 December 2010, 12:07 PM

در حالی که سایت شخص ریتم سازی رو می نگریستم این دمو را شنیدم که دمویی از pa500 oriental است.

sasan13
Saturday 11 December 2010, 05:10 PM
سلام
کسانی که میخواهند کیبورد pa500 انها دارای بورد ضبط و پخش mp3 شود . میتونند این کار را بکنند .در کرگ ایران این کار را میکنند.

rahimmusic
Wednesday 22 December 2010, 10:53 PM
درود بر همه دوستان هنرمند :
دوستان من یه مقدار بیشتر با 500 پرشین کار کردم زیادم بد نیست.البته ریتمهای غربی بسیارعالی داره صداهای خیلی خوبی هم داره البته نقصهای خودشم داره با اینکه سمبل نداره... اما جنسییتش رو اصلان قبول ندارم "کاغذه" مقوا هم نه "کاغذ" اصلان نمیشه باهاش بسکتبال بازی کرد حتی پینگ پنگ و والیبال هم نمیشه بازی کرد ولی در کل ریتم وصداهای خیلی خوبی داره اگر ادیتش کنیم من که باهاش حال کردم ... هم فاله هم تماشا.
باارزوی مووفقییت برای همه دوستان هنرمند...................................... ...............@@@@@@@@@

mirox12
Sunday 13 March 2011, 08:25 AM
سلام.از وقتي pa500persروخريدم دائم با ياماها1000م كه فروختمش مقايسه ميكردمش و حس ميكردم كه اشتباه كردم.ميديدم كه اين منوي تنظيمات سريع و افكتگذاري صداهاي ريتم و نواختن رو نداره وافسوس ميخوردم.تا اينكه ديروز منويي كاملتر از منوي1000رو پيداكردم.كه easy editنام داره و درحالت style play اگر كليد menuرو بزنيد،و بعد بريد رو گزينهtrack playيا يه همچين چيزي و دراونجا بريدمنويeasy editميتونيد واسه هر trackچه ريتم چه upper،صدارو تنظيم كنيدكه شامل cutoff resonanse LFO modulationميشه..چيزبدي كه در اين دستگاه ميبينم (كه البته خصوصيت كورگ هاست)اينه كه منوهاش نسبت به ياماها بهم ريختست و چيزايي كه واسه نوازنده لازمه مثل افكت ها ، پن و غيره درفواصل دور هستند و در اجراي زنده اذيت كننده ميشن.عيب ديگه هم وجود داره .اين دستگاه بنظرم استوديوييه.خونگي نيست.من وقتي ميشينم و به موسيقيهاي مختلف كه از تلويزيون و ماهواره و راديو گوش ميدم ميبينم كه صداها مشابه صداهاي كورگ هستن.صداهاي دستگاه كيفيت بالايي دارن اما يه آدم خبره بايد بشينه واسه خروجي در levelصداها تغيير ايجاد كنه تا دستگاه توي خونه خوب صدا بده....متاسفانه اونقدر حرفه اي نيستم كه بتونم سوار بر اين دستگاه بشم و ازين بابت واقعا متاسفم......دستگاه ،دستگاه خوبيه اما بدرد خونه نميخوره...ميتونم بگم در ساخت كيبردهاي ياماهاي بعد از psr630 فقط يه سري آدم نشستن خروجي تك تك صداهاي دستگاه رو واسه نواختن داخل فضاهاي خونگي optimizeكردن. ببخشيد بحثهاي ديگر رو اينجا ميارم اما در آخرميخوام بگم كورگ طراحي اروپاست اونهم كشوري بي سرو سامان مثل ايتالياو ياماها طراحي آمريكا...خوب؟جنس ايتاليايي رو ميپسنديد يا آمريكايي رو؟
در ريتم سازي اين مشكل رو داريم كه نميشه شروع ضبط ريتم رو با ضربه كلاويهsyncكرد و بايد منتظر بمونيم كه مترونوم شمارش معكوس كنه.ياماها 1000اين امكانو داشت.
در اين دستگاه وقتي وسط ريتم fill inميزني ريتم از ريشه قطع ميشه و fill inشروع به نواختن ميكنه كه در ياماها1000اين امكانو داشتم كه حتي اگر fill inبدون accop , bass داشتم،bass , accomp ريتم قبلي داخل نواخت fill inهمپوشاني اي بوجود ميآود و آكورد داخل fillادامه پيدا ميكرد.درواقع fill in , breakدر pa500كه اولين تجربه كورگ من هست فرقي با هم ندارند ام در ياماها اين دو با هم فرق داشتن.

ehsanmir
Sunday 13 March 2011, 07:26 PM
سلام.از وقتي pa500persروخريدم دائم با ياماها1000م كه فروختمش مقايسه ميكردمش و حس ميكردم كه اشتباه كردم.ميديدم كه اين منوي تنظيمات سريع و افكتگذاري صداهاي ريتم و نواختن رو نداره وافسوس ميخوردم.تا اينكه ديروز منويي كاملتر از منوي1000رو پيداكردم.كه easy editنام داره و درحالت style play اگر كليد menuرو بزنيد،و بعد بريد رو گزينهtrack playيا يه همچين چيزي و دراونجا بريدمنويeasy editميتونيد واسه هر trackچه ريتم چه upper،صدارو تنظيم كنيدكه شامل cutoff resonanse LFO modulationميشه..چيزبدي كه در اين دستگاه ميبينم (كه البته خصوصيت كورگ هاست)اينه كه منوهاش نسبت به ياماها بهم ريختست و چيزايي كه واسه نوازنده لازمه مثل افكت ها ، پن و غيره درفواصل دور هستند و در اجراي زنده اذيت كننده ميشن.عيب ديگه هم وجود داره .اين دستگاه بنظرم استوديوييه.خونگي نيست.من وقتي ميشينم و به موسيقيهاي مختلف كه از تلويزيون و ماهواره و راديو گوش ميدم ميبينم كه صداها مشابه صداهاي كورگ هستن.صداهاي دستگاه كيفيت بالايي دارن اما يه آدم خبره بايد بشينه واسه خروجي در levelصداها تغيير ايجاد كنه تا دستگاه توي خونه خوب صدا بده....متاسفانه اونقدر حرفه اي نيستم كه بتونم سوار بر اين دستگاه بشم و ازين بابت واقعا متاسفم......دستگاه ،دستگاه خوبيه اما بدرد خونه نميخوره...ميتونم بگم در ساخت كيبردهاي ياماهاي بعد از psr630 فقط يه سري آدم نشستن خروجي تك تك صداهاي دستگاه رو واسه نواختن داخل فضاهاي خونگي optimizeكردن. ببخشيد بحثهاي ديگر رو اينجا ميارم اما در آخرميخوام بگم كورگ طراحي اروپاست اونهم كشوري بي سرو سامان مثل ايتالياو ياماها طراحي آمريكا...خوب؟جنس ايتاليايي رو ميپسنديد يا آمريكايي رو؟
در ريتم سازي اين مشكل رو داريم كه نميشه شروع ضبط ريتم رو با ضربه كلاويهsyncكرد و بايد منتظر بمونيم كه مترونوم شمارش معكوس كنه.ياماها 1000اين امكانو داشت.
در اين دستگاه وقتي وسط ريتم fill inميزني ريتم از ريشه قطع ميشه و fill inشروع به نواختن ميكنه كه در ياماها1000اين امكانو داشتم كه حتي اگر fill inبدون accop , bass داشتم،bass , accomp ريتم قبلي داخل نواخت fill inهمپوشاني اي بوجود ميآود و آكورد داخل fillادامه پيدا ميكرد.درواقع fill in , breakدر pa500كه اولين تجربه كورگ من هست فرقي با هم ندارند ام در ياماها اين دو با هم فرق داشتن.

سلام
من حدود 17 سال با کاسیو کار میکردم.وقتی pa500 رو گرفتم خیلی پشیمون شدم.چون واقعا کار باهاش برام سخت بود.منوهای پیچیده و سخت که این از معایب منوهای دستگاههای اروپایی هست.ولی به مرور زمان کار باهاش برام اسون شد.چون دارم یاد میگیرم چی به چیه.
در مورد فایلهای میدی هم بهتره اهنگهاتون رو یکبار برای همیشه روی این کیبرد تنظیم کنید.منهم اهنگهایی که دارم رو تنظیم کردم.چون این ساز صداهای بسیاری داره و بهتره خودتون ساز و صدای مورد علاقه تون رو انتخاب کنید.پس اینهم مشکلی نیست.
ولی در مورد آمریکایی بودن یاماها.تاجایی که من میدونم اصل یاماها ساخت ژاپن هست.مثل کورگ که اصلش ایتالیایی هست.ولی مدلهای بالا و سینتی سایزرهای پرقدرتش رو آمریکا تولید میکنه.یاماها هم همینطور هست.فقط یه سری مدلهاش رو امریکا تولید میکنه.نه همش رو.نرم افزارهاش هم ژاپنی هست.
امانکته اخر در مورد کورگ:
دستگاههی هست که اگر بخواهی باهاش حرفه ای کار کنی باید خیلی چیزها در موردش یاد بگیری.بعد میبینی که چقدر کار باهاش لذت بخش و راحته.امکاناتی داره که میتونه عکس العملت رو در موقع اجرا بالا ببره.
سایتهایی هست که میتونه در یادگیری هرچه بهتر این کیبرد بهت کمک کنه.
موفق باشید.

mirox12
Wednesday 16 March 2011, 06:52 AM
ممنون آقاي احسان مير.
البته كه ژاپن بدون سرمايه گذاري آمريكا ازنظراقتصادي در حد همسايه كوچيكش يعني فيليپين ميتونست باشه.
chord overlap بين ريتم و fill in رو چطور ميتونم در كورگ داشته باشم؟
ميدونيد چه حالتيه...فيل اين،بدون آكورد ساخته ميشه و آكورد ريتم بعداز استفاده از فيل اين مياد داخل فيل اين و درنتيجه fillinآكورد دارد ميشه.آيا اين در كورگ امكانش هست؟

HamedSedighi
Wednesday 16 March 2011, 08:33 AM
فيل اين،بدون آكورد ساخته ميشه و آكورد ريتم بعداز استفاده از فيل اين مياد داخل فيل اين و درنتيجه fillinآكورد دارد ميشه.آيا اين در كورگ امكانش هست؟

درود

در مورد قسمتی که گفتی" فیل این "بدون کورد ساخته میشه ، تا جایی که من یادمه هر چی یاماها داشتم در بخش ریتم سازی fill in رو میشد با کورد ساخت . حتما کرگ هم همین جوریه که امکان فیل این با کورد وجود داره

در مورد سوالت هم تا حالا هیچ نوع کیبرد کرگ نواشتم ولی فکر کنم باید دنبال گزینه ای به نام auto fill-in باشی و وقتی این گزینه فعال باشه حالتی رو می خواهی ایجاد .

mirox12
Thursday 17 March 2011, 08:07 AM
درود

در مورد قسمتی که گفتی" فیل این "بدون کورد ساخته میشه ، تا جایی که من یادمه هر چی یاماها داشتم در بخش ریتم سازی fill in رو میشد با کورد ساخت . حتما کرگ هم همین جوریه که امکان فیل این با کورد وجود داره

در مورد سوالت هم تا حالا هیچ نوع کیبرد کرگ نواشتم ولی فکر کنم باید دنبال گزینه ای به نام auto fill-in باشی و وقتی این گزینه فعال باشه حالتی رو می خواهی ایجاد .

ممنون.منظورم اين بود كه حتي ريتمهايي كه خودم ميساختم و براش فيل اين بدون كورد ميساختم،زمان نواخت فيل اين،كورد ريتم وارد فيل ميشد..و همچيني اون كمبود رو جبران ميكرد. بنظرم تكنيك بخصوصيه كه توي pa500 persبايد دنبالش بگردم:21ox66r:

asemusic
Monday 24 December 2012, 10:04 AM
dorod bar ehsanmirmail: tahalteia@yahoo.comlotfan baman tamas begir karet daram

Daryaye_Bi_Aram
Thursday 11 April 2013, 01:50 PM
سلام دوستای عزیز
من دنبال خریدن KORG PA500 Persian هستم ... اگه کسی هست که دست دوم واسه فروش داشته باشه یه خبری بده ...